Fiat Seicento TJ-lmprëssïë i Kijken met een vergrootglas Nieuwe kleuren voor de Smart ikj Prijzen Opel Vivaro bekend Tien jaar Eurotunnel Engelse motorenfabriek van BMW van start BER 2000 w PAGINA 4 DE AUTOMAAT» DONDERDAG 21 DECEMBER 2000 PAGINA 5 DE TILBURGSE KOERIER Soepel machientje Geel en grijs GARANTIE WOND. PAVOND. )OPAVOND. tweede populairste manier om naar Engeland te reizen na het vliegtuig via Heathrow bij Lon den. Via eurotunnel kunnen reizi gers 24 uur per dag naar Enge land reizen en terug. De trip duurt 35 minuten. Men kan te genwoordig on-line een ticket boe ken op www.eurotunnel.com. LN DE I VW S i/lossel ïroep .1992-1995 .1998 1994 ..........1996 .1995-1997 1992 1997 1998 1999 1998 .1999 1996 1989 1999 1999 1994 klc me ars, De kleinste telg uit het Fiat-programma wordt op de valreep van het ‘oude’jaar gepresenteerd met een aantal zichtbare en technische wijzigingen. Met name de introductie van een multipoint injectiemo- tor is hierbij van belang. Motorisch zijn alle versies van de Seicento inmiddels gelijk. Daarna vol complete de Sportir brengen om de pi 2001, BTW. Eigens spring mui kleuren, waarvan geel en orion grijs specifiek zijn. Op de komende AutoRAI presen teert Smart onder de naam New Lines enkele nieuwe uitvoerin gen. Er worden wijzigingen door gevoerd aan de standaarduitrus ting, de motor, kleuren en opties. De blauwe kunststof delen in het interieur worden binnenkort in grijs uitgevoerd, terwijl er bij de stoffen bekleding kan worden ge kozen uit grijs, rood, groen, blauwgrijs of zwart leer. De keuze tieren, getint glas, centrale ver grendeling en elektrisch bedien de portierruiten. Precies tien jaar geleden werden Engeland en Frankrijk met el kaar verbonden via Eurotunnel, een verbintenis die er niet meer was sinds de ijstijd. Anno 2000 is Eurotunnel de snelste en meest betrouwbare manier om het ka naal over te steken. Inmiddels verzorgt Eurotunnel meer dan de helft van het verkeer. De kanaal tunnel werd in 1994 geopend en personenver- komt er vanaf I. BPM, e> DTI in oofdsteunen, er is een digitaal lokje aan boord en het instru- lentarium is beter afleesbaar door het gebruik van andere kleuren. Het programma bestaat uit drie varianten. Aan de basis staat de S die uiterlijk herkenbaar is aan de zwarte kunststof bumpers en de kleine wieldoppen. Stan- "'aaronder EBD, maar liende airco, i de achterbank sairbag. De Hebben we het daarmee gehad, eh..., er zijn ook nog een aantal nieuwe lakkleuren leverbaar. Het interieur is op gelijke wijze op details aangepakt. Er is geko zen voor nieuwe bekledingsstof- fen (blauw bij de S en SX en grijs bij de Sporting) en de afwerking is op details verbeterd. De auto sinds die tijd reisden 57 miljoen mensen van Calais naar Folkesto ne of andersom en nog eens 30 miljoen met de Eurostar treinen van Londen naar Parijs of Brus sel. Sinds dit jaar mogen ook huis dieren meereizen, dat zorgde er voor dat er inmiddels 6000 katten het kanaal zijn overgestoken. Er was zelfs een zending haaien bij. Hierdoor is de kanaaltunnel de Begin 2001 neemt BMW haar nieuwe motorenfabriek in het Engelse Hams Hall in gebruik. BMW investeerde inmiddels 1 miljard mark in deze fabriek in de omgeving vein Birmingham. Er is sprake van een bebouwd oppervlak van 170.000 vierkan te meter en als de volle capaci teit wordt bereikt, is er werk voor 1500 mensen. In de fabriek zal een nieuwe generatie 4 cilin der benzinemotoren worden ge maakt met een cilinderinhoud bij de bodypanelen is uitgebreid met river silver, stream green en numeric blue. De krachtigste va riant van de Smart krijgt een ho ger vermogen van 62 in plaats van 55 pk. De optielijst wordt aange vuld met elektrisch bedienbare en verwarmde buitenspiegels, stoel- verwarming, afstandsbediening op het cabriodak en een nieuw type lichtmetalen velg. mlgt de aantrekkelijk i SX voor f,18.695,= en ting moet f.21.995,= op- fen. Let wel, het gaat hier prijzen per 1 januari dus inclusief 19 procent Voorts wordt een 24-uurs mobi- liteitsservice gedurende drie jaar (zonder afspraak), driejaar vervangend vervoer en een spe cifiek telefoonnummer voor Opel bedrijfswagenrijders aan geboden ™naren van de in het oog ringende bestelwagen (maxi- im laadgewicht 1,2 ton) on dervinden grote voordelen van de lage onderhoudskosten, de nieuwkomer behoeft slechts elke 30.000 kilometer of elke twee jaar een onderhoudsbeurt. De Vivaro Combi voeruitvpering l £51.378,=, incl. BPM, excl. BTW. De 100 pk DTI in de geslo ten bestel kost f.34.995,=. De Seicento is met een aantal opties leverbaar, waa voortaan ABS met El ook een handbediend hoofdsteunen opd en een passagiersê Sporting kan tegen f. 1.625,= worden geleverd met een Abarth-pakket bestaande uit onder meer andere lichtmeta len wielen met nog bredere banden, een Abart-vermelding onder de nummerplaat, skirts, een dakspoiler en enkele speci fieke interieurdetails, voor la ten we zeggen een smakelijker geheel, zonder dat het iets aan de prestaties veranderd. Fiat start de Seicento met de S- uitvoering voor f. 16.795,=. en dat is bevorderlijk voor het uitzicht en bij inparkeren. De Sporting is een leuke uitvoe ring die best sportief overkomt, al zijn de verschillen met de andere uitgaves op papier niet zo groot. De compacte afmetin gen zijn gezeten op de bestuur dersstoel vooral te merken aan de beperkte voetruimte. Opel heeft de prijzen van zijn nieuwe bestelwagen, de Vivaro, bekend gemaakt. De futuris tisch vormgegeven auto die van af volgend jaar zomer bij de dealer in de showroom staat, start vanaf £31.495,= (excl. BTW) voor de gesloten bestelwa gen versie met 80 pk common rail dieselmotor. Aan de top staat de sportieve Sporting die direct aan de bui tenkant te herkennen is. De auto heeft een hogere voorbum per met grotere luchtinlaten waarin bovendien mistlampen zijn opgenomen. Verder staat de Sporting op lichtmetalen wielen met bredere banden, zijn de stootlijsten voorzien van het Sporting-logo en heeft de uitlaat een verchroomd eindstuk. De stoelen bieden een betere onder steuning en beschikken over hoofdsteunen met een stoffen in zet. Het stuur en de pookknop zijn met leer bekleed en de auto is voorzien van een sportief gas pedaal. De omlijsting van de knoppen voor de verwarming en ventilatie alsmede de mistlam pen, alarmlichten en achterruit- verwarming is uitgevoerd in ti- taniumkleur. Verder heeft de Sporting een kleine toerenteller die onder een halfronde over kapping midden op het dash board is geplaatst. Tegen meer prijs is het meubilair te bekleden met een combinatie van antraciet en felrood leer. Ook is de Sporting voorzien van elektrische stuurbekrachtiging. Fiat levert deze variant in vijf 60.000 motoren in Hams Hall worden geproduceerd en daarna moet een volume van 400.000 eenheden mogelijk worden. De fabriek heeft een hoge automa tiseringsgraad en werkt met hoog gekwalificeerde medewer kers. Door de start van de fa briek in Hams Hall kan de pro ductiecapaciteit van dieselmotoren in het Oosten rijkse Steyr verder worden uit gebreid. De Vivaro is leverbaar met een keur aan motoren, komt met twee verschillende wielbases (3098 en 3498 mm) en een maxi mum laadvolume van bijna zes kubieke meter. De Vivaro zal in eerste instantie verkocht wor den als gesloten bestel en als combi (personenvervoer). Een achtpersoons minibus en chas sis cabine zullen later worden geïntroduceerd. daard is deze versie voorzien van een achterruitwisser, interval op de ruitenwisser van binnenuit verstelbare bui tenspiegels, uitzetbare achter- zijruiten, een hoedenplank, make-up spiegel aan passagiers- zijde, een van binnenuit te ont- len bagageklep en op het Sinds zijn introductie tweeën eenhalf jaar geleden bedient de Fiat Seicento zich van de beken de 1,1 liter FIRE-motor tot nu toe voorzien van centrale inspui ting. De nieuwe variant heeft voortaan multipoint inspuiting. Het vermogen komt daarmee voor alle uitvoeringen op 54 pk bij 5000 tr/min en een koppel van 88 Nm bij 2750 tr/min. Het is een soepel machientje dat via een handgeschakelde vijfbak de voorwielen aandrijft. Van de oorspronkelijk geïntroduceerde halfautomaat wordt geen mel ding meer gemaakt. Ondanks het feit dat de drie versies de zelfde motor hebben, is er toch sprake van verschil in presta ties. De S en SX halen een top van 150 km/u en accelereren in 14,5 seconden naar de 100 km/u. De Sporting is voorzien van een andere versnellingsbak, zodat bij de acceleratietijd een volle seconde kan worden gewonnen. De topsnelheid ligt op hetzelfde niveau en de extra sportiviteit moet met een hoger verbruik worden bekocht. De kleine Fiat is ideaal in stadse omstandigheden. De auto heeft een relatief groot ruitoppervlak en een kaarsrechte achterkant Opel windt er geen doekjes om, de Vivaro moet een belangrijke rol gaan spelen in de klasse van de lichte bestelwagens. Niet al leen het modellenprogramma dat met 12 uitvoeringen uiter mate uitgebreid is, maar ook de vernieuwende vormgeving en de moderne, sterke motoren moe ten vooral de zakelijke gebrui ker meer dan voldoende redenen geven om voor de Vivaro te kie zen. van 1,6 tot 2,0 liter. Deze moto ren krijgen de zogenaamde Val- vetronic techniek, waarbij de gasklep wordt vervangen door een variabele klepbediening. Het resultaat is een lager ver bruik, minder emissies aan schadelijke gassen en een verbe terde vermogensontplooiing. Vijf BMW assemblagefabrieken in Duitsland, Amerika en Zuid- Afrika gaan van de nieuwe mo toren gebruik maken. Volgens planning zullen in 2001 Fiat geeft hoog nieuwe uitstraling van de Sei cento, maar de wijzigingen blij ven beperkt. Zo hebben de rich tingaanwijzers nu wit in plaats van oranje glas. De auto draagt uiteraard het nieuwe, ronde Fiat-embleem en heeft een nieuwe voorbumper die hoeki ger is en daardoor sportiever overkomt. gebied van veiligheid een derde remlicht en een bestuurdersair- bag. Duidelijk meer auto wordt geboden met de Seicento SX voorzien van grotere wieldop pen, meegespoten bumpers, stootlijsten op de flanken, in twee delen neerklapbare achter bank, opbergvakken in de por- s. in alle uitvoeringen ot Méér auto

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 28