H TBk n ad w Maximaal presteren als sporter en als student Huurdersonderhoud voor rekening TBV I DE Jens Hemström van Diamant Trappers: Vanaf 2001 zorgen wij ervoor! Hart van Brabant Makelaardij verhuist H 200 Van Santa Lucia tot Donald Duck •W Portieken Bachlaan opgefleurd 1 DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 21 DECEMBER 2000 - PAGINA 29 2000 - PAGINA 28 Even op adem komen na weer een "shift". FOTO: MERLIN DALEMAN WE ZITTEN IN EEN OPGAANDE SPIRAAL Donald Duck Kerstavond Weer een doelpunt van Jens Hemström. De Zweed heeft er zichtbaar plezier in. FOTO: MERLIN 0 I DALEMAN samen. lijnen sproken over het winnen van de dub bel, de beker èn het kampioenschap. De aanvaller van Trappers begrijpt het Jens Hemström gaat voorop in de strijd. FOTO’ MERLIN DALEMAN WONINGCORPORATIE Zo'n 15 allrounders staan voor u klaar om reparaties uit te voeren i plekje i stuk g W°»liNSC0RPORAT,F Hart van Brabant Technische storingen: via huismeester MAKELAARDIJ EN fabriek’’ Ne mi< dei Alle medewerkers van woningcorporatie TBV en Hart van Brabant Makelaardij wensen u fijne kerstdagen en een gelukkig 2001 met veel woonplezier. Vanaf2001 zijn de kosten voorder gelijke reparaties voor ons. l)c steigers zijn inmiddels verdwenen bij het Huk In het nieuwe jaar kunt u de Hart van Brabant mak Trappers voor de Iburgse ijs- v is ten zich zich? jven onze Hetk (mat/mvrij)i voorronde Nederland niddelseenstraatler e mensen act Aan het einde van 1 onze huurders een alle wijziginge” Wat neemt de TBV niet op Voor een aantal zaken blijv huurders zelf verantwoordelijk. Werk- sren aan i iiviL Brabant (KUI ‘ien van Trap™ sportman het b. ven halen, ook t iternational Bi de Tilburgse un' imaal te pres :ft Jens Hemström zijn afgewerkt. En daar aan over gehouden. tkse pand. tikelaardij hier bezoeken i het jaar ontvangen i informatiebrief met wijzigingen nog eens op een rij. Voor spoedgevallen buiten kantooruren tel. 594 05 55 De voorzitter van de bewonerscom missie, de heer Vercammen, biedt me vrouw Meijer van de TBV een bloemetje aan als dank voor de medewerking. Woningzoekendenlijn: dagelijks telefonisch van 09.00-17.00 uur. tel. 594 05 00 irond Dubbel De nummer negentien van Diamant Trappers is zelf ook bezig aan een weldige serie wedstrijden. Sinds komst van Jay McNeill gaat het zelfs g beter dan in het eerste deel van het ..Jzoen. "Hetklikte meteen tussen ons. ''anaf de allereerste training vullen elkaar goed aan". Openingstijden: st kantoor is dagelijks 2j) geopend van 09.00 -17.00, Door deze veranderingen v we aan het begin van het ni een wat grotere drukte. Het het daarom langer spgelostk e huurders om bej eventuele s n niet Hart van Brabant Makelaardij is een makelaarskantoor met expertise op het totale gebied van woningmakelaardij, hypotheken, pensioenen en assuran tiën. De makelaardij is lid van de Nederlandse Vereniging van Makelaars, een lidmaatschap dat pas na een strenge kwaliteitstoets wordt toegekend. St. Lucia Day is een feest dat tradi tioneel in huiselijke kring wordt ge vierd. Maar ook op scholen, kanto ren en in fabrieken in Zweden wordt de heilige Lucia geëerd. "De dag van Santa Lucia is een echte Zweedse traditie. Het is een traditie die ik de laatste jaren best wel mis. Wat houden de wijzigingen nu precies in? Onder het huurdersonderhoud verstaan we alle kleine dagelijkse onderhouds- veel mogelijk leren. Nu ik mijn laatste examens heb afgerond is er heel wat van me afgevallen. Ik hoef nu even niet meer en voel me op dit moment zo vrij als een vogeltje. Ik kan weer dingen doen waaraan ik lange tijd niet toe ben gekomen." k van <enis. ise kin- Bewoners bewonderen de schilderijen Op dit moment is Hart van Brabant Makelaardij werkzaam vanuit Spoorlaan 424. Tussen Kerstmis en Oud Nieuwjaar verhuizen zij naar de Spoorlaan 426, één deur verder. Tijdens deze dagen kunt u het kantoor niet bezoeken maar zijn de medewerkers telefonisch wel bereikbaar. Vanaf 2 januari 2001 bent u bij Hart van Brabant Makelaardij op het nieuwe adres weer van harte welkom! gaat Diamant Trappers moeten doen. Door onze brede selectie dit seizoen voor de kunnen we blessures zonder veel pro- wind. De Tilburgse ijs- blemen opvangen. We spelen nu met hockeyers wisten zich jongens die niet van opgeven weten, glansrijk te kwalifice- En raken niet in paniek als het eens een ren voor de bekerfinale keertje tegenzit. De competitie is in elk die op woensdag 17 januari in Eindho- geval erg spannend. Ook onze tegen- ven wordt gespeeld. Trappers ontmoet standers spelen goed ijshockey. Dat is een hele vooruitgang in vergelijking tot mijn eerste seizoen in Nederland. Toen was het soms niet leuk meer om -elen tegen zwakke broeders als .Is ik Ik weet niet precies wat de oor sprong is van het feest. Wel dat de martelares Santa Lucia uit Sicilië afkomstig is", zegt Jens Hemström. "Iedere klas en school en elk bedrijf kiest een eigen Lucia. Er is elk jaar ook een landelijke verkiezing. Voor de Zweedse Lucia ligt de we reld open. Ze kan rekenen op de no dige publiciteit en een veelbeloven de maatschappelijke carrière. Zij is overigens niet gewoon een meisje met een mooi uiterlijk. Als persoon en op intellectueel gebied dient ze ook iets in haar mars te hebben." In het begin van dit jaar zijn uitgebreide gesprekken gevoerd met de Raad van Huurderscommissies omtrent het huurbeleid voor het tijdvak 2000-2001. De uitkomst van de gesprekken was dat de TBV heeft aangeboden een deel van het huurdersonderhoud vanaf 1 januari 2001 voor haar rekening te nemen. Op dit moment zijn de kosten voor kleine dagelijkse dingen nog voor rekening van de huurder, maar in het nieuwe jaar hoeven onze huurders zich daar geen zorgen meer om te maken. Het is zover Op maandagmiddag 18 december kregen de te keningen een plekje in een van de hallen die er nu een stuk gezelliger uitzien. Hierbij waren de betrokken medewerkers van de TBV, de contactpersonen van het St. Odulphus Lyceum en de bewoners van de seniorenflats aan de Bachlaan uitge nodigd. De schilderijen werden opge hangen en de middag is met een gezelli ge borrel afgesloten. misaties hebben in igen en activiteiten :t kader van Textiel hebben de presen- :erd beeld gegeven rieden, het heden en artsein voor Textiel lari gegeven in het museum. igen zijner ook fes behouden, zoals het to the Body en het Tilburg en het Tex- le. Ook kleinere ini- lop kunnen profite- ig van Textiel 2000. musea, galeries en :n met tentoonstel- ;n veel bezoek. :n er plannen ge- ;de editie van Tex- eren in 2003, waar- een aansprekend verwachten kast- In enkele gevallen worden onderhouds- we aan het begin van het nieuwe jaar ti werkzaamheden niet uitgevoerd en ver- een wat grotere drukte. Het kan zijn dat I door de TBV. Dit betreft situaties het daarom langer duurt voordat een schade is ontstaan door nalatigheid storing opgelost kan worden. We vra- J t bewoner of wanneer de huurder gen onze huurders om begrip hiervoor en vragen hen eventuele storingen die al langer spelen en niet spoedeisend zijn niet meteen in de eerste weken aan te melden. Op 22 december reist Jens Hemström afnaar Malmö om thuis in vertrouwde omgeving Kerstmis te vieren. Het kerstfeest kent in Zweden een grote traditie. De kerstperiode begint in feite op 13 december met de viering van Santa Lucia. Een festival van het licht tij dens de donkere decemberdagen. Hele eer Jeps Hemström is een bijzonder ijs hockey talent. Hij is snel, heeft een uit- *Jens Hemström. stekend schot en een voorbeeldige „T wedstrijdmentaliteit. Ondanks zijn hdedneenhalfjaardatikin o status van sterspeler is de aanvaller een studeer heb ik ntet eerder zo veel en zo echte, teamplayer. Het meest opvallend hard 8e£lokt dan deaatste maandevn is dat Hemström beschikt over een fa- verte,t Hemström. Ik weet met hoe buleuze schaatstechniek. Reden voor - de scheidsrechters in het Nederlandse ijshockey om de Zweed begin dit sei- wf? 7n TPNj. IN1 K17NI zoen te vragen om een schaatsclinic te verzorgen. Hemström: "Dat was erg leuk om te doen. Maar ook wel een beetje vreemd. Toen ik het ijs opkwam stonden daar een stuk of vijftien refe rees in vol ornaat. Ik dacht dat ik in de gekheid, ik vond het een hele eer da. werd uitgenodigd voor die clinic." De indruk bestaat weleens dat Jens Hemström vanwege zijn grote kwali teiten niet alleen hard, maar vaak ook unfair wordt aangepakt door zijn op ponenten. "Dat valt de laatste tijd erg mee", licht de Zweed toe. "In mijn eer ste twee seizoenen in Nederland had ik veel meer last van groffe overtredin gen. En ach, ijshockey is nu eenmaal een sport waarin het er stevig aan toé gaat." het ijs op ga wil ik winnen. Maar wel van een team dat van een vergelijkbaar kaliber is." de benodigde lijsten. Het St. Odulphus lyceum bleek bereid om te keningen van de eindexamenklassen ter be schikking te stellen. De bewonerscommissie van de Bachlaan heeft toen uit de totale collec tie 24 exemplaren mogen kiezen; voor elke hal twee. Woningcorporatie TBV heeft de midde len beschikbaar gesteld om de tekeningen mooi in te lijsten en op hangen. januat ven wordt gespeeld. Trappers ontmoet in die finale de Eaters uit Geleen. In de om het kampioenschap van 1 ligt Diamant Trappers in- -- :n straatlengte voor. Eén van te spelen tegen zwakke broeders i achter het succes van de Til- Deume, Utrecht en Den Haag. Als et jaar 2001 komt snel dichterbij en de afgelopen maanden zijn we dan ook druk bezig geweest met de voorbereidingen en de organisatorische invulling hiervan. In het kort lichten we de wijzigingen toe. werkzaamheden die door de huurder be taald dan wel uitgevoerd worden. Vanaf 1 januari 2001 gaat hierin iets verande ren. De TBV zal vanaf dat moment na melijk de verantwoordelijkheid oveme- men voor een deel van dit huurdersonderhoud. Dit betekent dat de TBV bepaalde werkzaamheden voor de huurders uitvoert en bovendien de kos ten voor haar rekening neemt. a lot. Veel gangen met van alles een beetje. We eten koude visgerechten waaronder kerstharing, net als in Nederland rauw, maar in meer va riaties. Verder eten we onder nieer koolgerechten en koude en warme vleesgerechten." Jens Hemström is bezig aan zijn vierde seizoen in dienst van Tilburg Trap- enthousiasme van de fans, maar waar- pers. Na al die tijd is de 28-jarige Zweed nog steeds één van de grootste schuwt voor teveel optimisme. "We smaakmakers in het Nederlandse ijshockey. De gedreven aanvaller staat be- zijn bezig aan een uitstekend seizoen, kend als een ambassadeur van zijn sport én van zijn club. Minder bekend is Dat is een duidelijke zaak. Maar in de dat Hemström over een half jaar af zal studeren aan de International Busi- sport is alles mogelijk. Onze huidige ness School van de Katholieke Universiteit Brabant. voorsprong van elf punten in de com- In deze editie van De Tilburgse Koerier een bijdrage waarin Jens Hemström petitie is een beetje misleidend. We praat over ijshockey, studeren in Tilburg en de Zweedse kersttradities. spelen goed, maar heus niet zoveel be ter dat zo'n grote kloof met de concur rentie gerechtvaardigd is. In een aantal wedstrijden was het een dubbeltje op kant, maar trokken wij steeds aan langste eind. We moeten daarom met beide benen op de grond blijven staan. En er elke wedstrijd opnieuw voor gaan. We zijn op dit moment nog helemaal niet bezig met de bekerfina le. Dat komt wel als het zover is. Het wordt in elk geval geen gemakkelijke klus om die beker te pakken." burgse ijshockeyclub is sterspeler Jens Hemström. "Het gaat fantastisch met het team. We zitten nu in een opgaan de spiraal. De sfeer is geweldig. Dat is ook de verdienste van onze coach Theo van Gerwen en de andere mensen rond het team. Spelers, technische staf, ma- teriaalverzorgers en medische staf, ie dereen heeft er dit seizoen erg veel p'- zier in. Dan kómen de resultatc.. vanzelf. En omdat we winnen wordt d* sfeer steeds tLJ weer terug op het ijs". Dat Trappers dit jaar zo goed komt volgens de Zweedse omdat zijn team erg comp een uitstekende balans tussen ijshc keykwaliteiten en fysiek vermogt "Een aantal jongens is erg sterk. Mai ze weten ook hoe ze ijshockey moete spelen. We hebben de beschikking over vier goede lijnen, over 22 spelers die allemaal weten hoe ze hun werk zaamheden zoals het schilderen van wanden en plafonds nemen we niet op ons. Onderhoud aanmelden Net zoals bij andere storingen kunnen huurders deze kleine onderhoudswerk zaamheden vanaf 1 januari 2001 aanmel den bij een vaste medewerker. Belt een huurder tussen 09.00 uur en 10.00 uur art van Brabant Makelaardij heeft in de particuliere sector een groot aanbod. Daarnaast verzorgt zij ook de verkoop van een flink aantal huurwoningen. Zo verkoopt zij voormalige huurwoningen in de wij ken 'Wandelbos' en 'Rondom ter Linde'. Tevens verzorgt Hart van Brabant Ma kelaardij de verkoop van diverse nieuwbouwprojecten. Nimrodstraat 30 5042 WX Tilburg tel.(013)594 05 94 Postbus 1120 5004 BC Tilburg Enkele voorbeelden van elementen die voor rekening van de TBV gaan komen: - het hang- en sluitwerk; zoals reparaties aan deurkrukken, sloten, grendels en scharnieren - timmerwerk; zoals onderhoud aan trapleuningen, keukendeurtjes, kast planken, vlizotrappen en plinten - sanitair; zoals het repareren van kranen, handdouches of het closetreservoirs - elektrische installatie; zoals reparaties van wandcontactdozen en (trek)schakelaars - etc. Marketing Het enige wat Jens Hemström als stu dent aan de KUB nog rest is het uitvoe ren van een afstudeerproject. Daarvoor zal hij een aantal maanden in een be drijf gaan werken. Er zijn op dit mo ment verschillende mogelijkheden. Welk bedrijf het zal worden is ook een zaak van de Tilburgse universiteit. De opleiding bepaalt de criteria waaraan de afstudeeropdracht moet voldoen. Eén ding is wel zeker: het zal een pro ject worden dat alles te maken heeft met marketing. "Ik kan in principe kie zen uit vier afstudeerrichtingen", ver- telt Hemström. "Algemeen manage- mTtlburg ment vind ik erg |euk maar het i veel en zo beroepsperspectief is niet zo interes maanden sant. Je komt al gauw terecht in de ma nagement-consultancy. Daargaatmijn voorkeur niet naar uit. Daarom kies ik voor marketing. Die discipline wordt door minder kandidaten gekozen. Ik heb bovendien de indruk dat de kwali teit op dit vakgebied hoger is." Wat gaat de aanvaller van Trappers doen nd het halen van zijn bul? Blijft hij in Nederland of gaat hij terug naar - vaak ik uitnodigingen om uit eten te Zweden? "Ik weet echt niet wat ik na ïrecht was gekomen. Nee, zonder gaan aan me voorbij heb laten gaan, mijn afstuderen ga doen", zegt de leid, ik vond het een hele eer dat ik Maar ik denk dat het zich op termijn al- Zweed. "Ik kan een baan zoeken en het lemaaluitzalbetalen.Ikhebervoorge- werk combineren met ijshockey. In kozen om zoveel mogelijk uit mijn stu- Nederland of in Zweden. Of ik kan me die te halen. Ook met minder een tijdje alleen bezig gaan houden met inspanning had ik deze opleiding tot ijshockey. Alles is mogelijk. Ik laat het een goed einde kunnen brengen. Maar allemaal een beetje op me afkomen, het gaat niet alleen om dat papiertje. Het is nog te vroeg om hier iets zinnigs Het gaat me vooral om het leren, zo- over te zeggen." iiu dit seizoen erg veel ple- weldige serie wedstrijden. Sinds de Afstuderen kömen de resultaten komst van Jay McNeill gaat het zelfs Jens Hemström heeft in Tilburg nog i omdat we winnen wordt de nog beter dan in het eerste deel van het een leven naast het ijshockey. Het moet s beter. Dat zie je vervolgens seizoen. "Het klikte meteen tussen ons. nogal gek lopen wil hij over een maand i het ijs". Vanaf de allereerste training samen, of zes niet afstuderen aan de Katholie- dit jaar zo goed draait We vullen elkaar goed aan". ke Universiteit Brabant (KUB). De dse aanvaller Jens Hemström heeft genoeg ervaring nummer negentien van Trappers wil ipleet is. Er is om te weten, dat een goed seizoen niet niet alleen als sportman het beste in tussen ijshoc- altijd garant staat voor het winnen van zichzelf naar boven halen, ook als stu ik vermogen, prijzen. Veel supporters van Diamant dent aan de International Business rg sterk. Maar Trappers hebben erg hoge verwachtin- School van de Tilburgse universiteit ockey moeten gen. Er wordt hier en daar al hardop ge- probeert hij maximaal te presteren. beschikking sproken over het winnen van de dub- Vorige week heeft J— 1-- - laatste examens een goed gevoel dan kan direct een afspraak gemaakt wor den voor het verhelpen van de storing. Santa Lucia Óp 13 december wordt de oudste dochter uit elk Zweeds gezin Lucia- bruid. Ze draagt traditioneel een wit gewaad en een kroon van bladeren met zeven kaarsen, 's Morgens in alle vroegte, als het nog donker is, gaat de bruid thuis van kamer naar kamer om alle leden van het gezin brood, koekjes en koffie aan te bie den en om traditionele liederen te zingen. Het komt overigens ook vaak voor dat andere meisjes zich tooien als St. Lucia. En jóngens kle den zich als dwergen. Zij steken zich in een soort witte pyjama en zetten een punthoed met gouden sterren op het hoofd. Volgens de overlevering zijn die dwergen de helpers van de kerstman. In de kerstnacht heeft de klok drie een haast magische beteke Dan zitten bijna alle Zweeds deren voor de tv om te kijken hoe Donald Duck en zijn vrienden ie dereen een gelukkig kerstfeest toe wensen. En de ouders kijken stie kem mee. Na afloop van dat programma kunnen meestal de ca deautjes worden uitgepakt. Een verklaring voor dit fenomeen kan Jens Hemström niet geven. "Nie mand weet precies waar deze tradi tie vandaan komt, maar zolang ik me kan herinneren begint in de kerstnacht om klokslag drie uur hetzelfde kernprogramma van Dis ney. Alle Zweedse kinderen zijn opgegroeid met Donald Duck, Mickey Mouse en Goofy, die het kerstfeest inluiden. Ik geloof dat dit programma al vijftig jaar wordt uit gezonden in de kerstnacht. En al die tijd met dezelfde presentator. Ik verwacht dat deze traditie nog wel een tijdje zal voortleven. Ik ben er haast zeker van dat er in Zweden oproer uitbreekt als ze het wagen, om met Kerstmis dit programma met Donald Duck te schrappen." Toch misten de bewoners nog sfeer en gezelligheid in de portieken. Ze ESS vonden deze ruimten maar kil. MaM! Schilderijen zouden hier een uit- HHH komst bieden en daarom heeft de bewonerscommissie aan de bel ge trokken bij de Stichting Mooi Zo Goed Zo. Deze stichting heeft als doel de leefbaarheid in 53 steden, waaronder Tilburg, te vergroten. Om dit te bewerkstelligen wordt energie en creativiteit van bewoners in wijken en buurten gekoppeld aan expertise en capaciteit van lo kale bedrijven en instellingen. Dichtbij winkelcentrum Wagner- plein liggen de TBV-woningen aan de Bachlaan. Het betreft portiek- flats met 3 woonlagen met aan ie der portiek 6 huurappartementen. De woningen zijn voornamelijk be doeld voor senioren en met dat doel zijn er een aantal jaren gele den liften geplaatst om de wonin gen beter bereikbaar te maken. In Zweden draait het kerstfeest vooral om kerstavond. De prachtig gedecoreerde kerstboom ontbreekt niet en de kerstcadeautjes liggen al op iedereen te wachten. "Vaak be gint het al een dag eerder, op de avond van 23 december, die in mijn land bekend staat als Little Christ mas Eve, kleine kerstavond", zegt Jens Hemström. "Omdat we op 29 december in Tilburg een wedstrijd hebben zal ik maar een paar dagen in Zweden zijn. Ik heb zo mijn vas te adressen. Ik ga zaterdagavond op bezoek bij een hele goede vriend. Daar ontmoet ik ook andere vrien den. Dan eten we traditionele ge rechten en drinken we Glögg, een soort glühwein. Op de ochtend van de 24e ga ik ontbijten bij andere vrienden. En 's avonds ben ik thuis met m'n familie. Dan eten we tradi tionele gerechten. We eat a little of Om de bewonerscommissie te helpen heeft Mooi Zo Goed Zo contact gezocht met ver schillende bedrijven. Zo werd een school ge zocht voor het maken van de tekeningen en werd de TBV benaderd voor sponsoring van sn onderhouds- "“voerd en ver- eft situaties goedt waar schade is ontstaan door nalatighek van de bewoner of wanneer de huurder zelf voorzieningen heeft aangebracht. lautomater Stomerij s°n

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 22