'4 ^t\terpoZi\ I Johan Neeskens: 'Goede resultaten zorgen voor veel zelfvertrouwen' Supporter van de week SF 'Onze groep, onze speelstijl en ons beleid staan' SPOREL MBM9^®erier DE TILBURGSE KOERIER DOMDERDAG 14 DECEMBER 2000 - PAGINA 16 DE TILBURGSE Willem II houdt vast aan koers Thuis Harrie Verhoeven 13 Mariano Bombarda in duel met Wijker(AZ) Foto: Fotoburo Toin Damen Harrie Verhoeven Radio Paloma Supportersclub ties. NEC is "Neeskens Eenvoud gers, successen zijn altijd belang- nen op de grond staan.' Foto: Fotoburo Toin Damen tensief mee bezig kan zijn.' Zelfvertrouwen Foto: Fotoburo Toin Damen Bel voor het dichtst! zi Ski sets al vanaf Fl. 379,= jij ons gratis parkeren voor de deur, dus met Uw ski’s geen geleurlj^ Jan van Halst: 'Wij komen heel stiekem voor drie punten' Clubartikel van de wedstrijd geroepen tot supporter van de week. Deze supporter krijgt een mooie plaats op de hoofdtribune en ontvangt een aangepaste (in verband met de verbouwing van het hoofdgebouw) rondleiding door het stadion, een blijvend aan denken en een uitnodiging voor het bijwonen van een busreis van de supportersclub. Bovendien mag de supporter samen met een speler naar keuze of trainer/coach Hans Westerhof op de foto. Deze blij vende herinnering wordt aangebo den door FotOburo Toin Damen. die we tot nu toe behaald hebben staan me nog niet aan.' NEC was vorig jaar dicht bij de gradatie. Johan Neeskens was dicht bij de Europese titel. Een wereld van verschil sinds "De Nees" begin dit seizoen de scepter zwaait in Nijmegen. NEC is voor niets of niemand ten. Daarom blijft het rustig in de technische staf. Het heeft tijd nodig om de nieuwe trainers en de spe lersgroep aan elkaar te laten wen nen. Dietijd krijgen ze.' Sfeer in het stadion Heb je leuke ideeën voor de sfeer- sponsors, stuur dan een e-mail naar: sfeersponsors@ willem- ii.nl.Alle reacties zijn welkom. Bezorger Willem tl is op zoek naar vrijwilli gers die wedstrijdaffiches in de binnenstad, omgeving Besterd en in Goirle willen rondbrengen. Info: 013-549 05 90. gesp, gew. gel. verl. uit 23 3 Totaal 46 11 17 18 45-63 2-2 0-0 2-0 2-1 7-0 2-2 2- 2 3- 0 2-0 0-0 0-1 0-0 2-0 2-1 1- 2 2- 0 gesp, gew. gel. verl. 2-2 4-0 0-0 0-1 2- 2 3- 1 1-2 1-0 3-1 3-0 0-0 0-3 0-3 2-1 0-0 3-0 0-0 0-1 0-0 2-1 0-1 0-0 1- 1 0-2 2- 0 3- 2 5-0 2-0 4- 0 0-1 0-0 1- 0 2- 2 Uit 2- 0 Q-1 3- 1 2-2 5-0 4- 0 Thuis 6-2 0-1 3-2 Uit 3- 2 0-0 2-3 4- 0 0-4 2-2 1-0 1- 4 2- 2 0-2 2-2 Woon je in Tilburg, Berkel-Enschot, ofLoonopZand? Uit 17 6 6 5 Totaal 23 12 11 10 58-45 Tilburg SPORTPRY2EN RELATIEGESCHENKEN Het mooiste cadeau voor de beste prestatie Kapelmeesterlaan 112a Tel. 013 - 456 11 99 5049 NL Tilburg Fax 013 - 455 08 01 Statistische feiten Willem II - Fortuna Sittard Loop dit jaar n van een paar keukenappara Of heeft u liev keuken? Of loc kunststof hoe met blad, spc apparaten. In 9.995 gulden, nog in de shot voordeel is bi Hans Verkerk •0f de helft van d( combinatie met an Profile vond 16 december bij Fortuna Sittard is de 11 nievanGulikuit Riel. r vond 20 december al< NEC spec van de Zê mascotte. 16 6 5 5 doelsal. 29-22 29-23 Het Willem ll-publiek mort. "Logisch", zeggen de toeschou wers. "Willem II staat in het rechterrijtje van Studio Sport, de ploeg speelt té lief en sommige spelers horen nog niet in de ba sis thuis." Directeur Voetbalzaken Martin van Geel is de eerste om te erkennen dat Willem II tegenvallend presteert, net zoals andere subtoppers als FC Twente en Heerenveen. Toch bekijkt hij de huidige situatie genuanceerd. 1969- 1970 1970- 1971 1971- 1972 1972- 1973 1973- 1974 1974- 1975 1975- 1976 1976- 1977 1977- 1978 1978- 1979 1982- 1983 1983- 1984 1987- 1988 1988- 1989 1989- 1990 1990- 1991 1991- 1992 1992- 1993 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 1998- 1999 1999- 2000 1964-1965 1974-1975 1979- 1980 1980- 1981 1981- 1982 1982- 1983 1984-1985 1986-1987 1989- 1990 1990- 1991 1994- 1995 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 1998- 1999 1999- 2000 2000- 2001 Hoofdsponsor ge zijde bij vak F bij de receptie en bij de verkooppunten op de prome nade bij de vakken B en M CO| Vrijdag wil Cop blijven in de en thuis in de Hispo varenbeek wel rr zeer lastige Hil tional doelman heeft zelf ook all plaats en zal her kelijk maken. Cc gelopen vrijdag zonder moeite vt eerste helft had C Statistische feiten Willem II-NEC Op maandag 18 december, aan vang 20.00 uur, organiseert de supportersclub in het supporters- café een grote kerstbingo. Ieder een is van harte welkom. over supportersaangelegenhe- den, zoals seizoenkaarten, kaarten voor uitwedstrijden? Heb je ideeën of klachten in het algemeen? Mail naar: ssu@willem-ii.nl. Op woensdag 10 januari 2001 vindt om 19.00 uur in het stadion op de tweede verdieping het nieuwjaars feest van Willem II plaats. Iedereen is van harte wel kom. Graag brengen wij samen met u een toast uit op het nieuwe jaar. Klachten of suggesties Heb je iets op of aan te merken Wj||em C|ufa shOW Iedere donderdagavond vóór een thuiswedstrijd van de Trico lores zendt Radio Paloma de Wil lem II Club Show uit. Radio Palo ma is te vinden op de frequentie 106 FM en is telefonisch bereik baar op het nummer 00- 3214659192. en zoek je een goede BIJVERDIENSTE? Meld je aan als bezorger! Je krijgt de kranten bij je thuis, je werkt alléén donderdagmiddag en je verdient méér dan je denkt! Bel nu voor inlichtingen 013-5821107 De kritische reacties van het Til- stelling van een deel van het pu- burgse publiek had Martin van bliek.'Als we de eerste twintig mi- Geel ingecalculeerd. 'Wij hebben nuten niet goed spelen, blijft het de afgelopen jaren boven ver- muisstil in het stadion. Berusting wachting gepresteerd. Omdat mag er op het veld niet zijn, maar "succes verwent", begint het ge- ook niet op de tribunes. We moe- mor eerder als het niet goed gaat, ten er samen de schouders onder Dat mag ook. Voor veel mensen is zetten en elkaar steunen.' Willem II een belangrijk deel van 'Het is ook niet zo simpel. Iemand hun leven. Alleen: die betrokken- gaat bijvoorbeeld niet ineens veel heid slaat bij een enkeling soms beter voetballen als hij meer sala- door. In Doetinchem liep ik na de ris krijgt. Natuurlijk eisen wij dat willen aanvallend voetbal zien. Als spelersgroep zit in een mindere pe- nen omgaan. Lukt dat niet, dan 1-1 tegen De Graafschap terug spelersaltijd 100% geven. Desup- dat goed gaat, wordt Willem II ge- riode en de opvolgers van Hyppia, neemt de technische staf maatre- prezen. Nu zeggen analytici als Galaseken Ramzi hebben meer tijd gelen. Dat is in november gebeurd gaat door naar mijn auto. Daar stond een porters moeten zich alleen wel re- supporter te schelden. Wat hij al- aliseren dat voetballers ook "ge- Hans Kraay sr. en Ronald Spelbos nodig. Wij hebben bewust gekozen met Mariano Bombarda. Die be- naardeder- lemaal naar mijn hoofd slingerde, woon" mensen zijn.' dat onze speelwijze té. aanvallend voor een ander type coach dan Ad- gon tegen FC Twente op de reser- de ronde. Maar hetabsolute dieptepunt was is. Dat is redeneren naar de rang- riaanse. Westerhof is een realist. Hij vebank. Vijf minuten nadat hij was de vernieling door enkele "sup- HansKraaysr. lijst. Wij blijven gewoon voetballen is op dit moment dejuiste man voor ingevallen, scoorde hij. Dat is het porters" van een aantal spelers- Martin van Geel beaamt dat de zoals wij de laatste jaren hebben Willem II, een op-en-top vakman, onvoorspelbare van voetbal.' auto's na het verlies bij RBC.' technische staf van Willem II niette- gedaan. Willem II heeft bewezen Wij zijn overtuigd van zijn kwalitei- RonvanBerkel vreden is met het huidige spelpeil, daarmee te kunnen presteren.' Muisstil Toch is dat geen reden om een an- Ondanks dat hij de teleurstelling dere koers te varen. 'Onze groep Realist van de Willem ll-aanhang begrijpt, staat, evenals onze speelstijl en ons En dat gebeurt met Hans Westerhof heeft Van Geel moeite met de in- beleid. Het publiek en de sponsors aan het roer. Martin van Geel: 'De 23 8 10 5 doelsal. 29-16 16-47 Op initiatief van hockey Bond sp ijshockeyteam k gen een allstar-t( steld uit buitenk tiefzijnindeNed Deze wedstrijd trum Tilburg be; Zes spelers vanE geselecteerd voo Oranje: Perry M Jeffrey van lersel de Wit, Dennis Zeebregts. In hel komen we illust Jens Hemström, I Ujvary, Kevin N Ray Gallagher er Het programma naast de allstar-s ging van een aan het ijshockeysei positieve wijze hi Het gaat om de v te keeper, beste valler en beste Bovendien word le speler van het ontvangt de eersl kaal. De NIJB t Scorebord Welke spelers Willem II weer in het linkerrijtje moeten brengen, laat Martin van Geel over aan de trai ners. 'Zij stellen het elftal samen op basis van ons technisch beleid en de vorm van de spelers. Een aantal spelers in onze selectie Wedstrijdmascotte heeft gigantisch veel talent, maar De wedstrijdmascotte van zaterdaga- het vermogen om dat talent volle- vond 16 dece"'beJr bijwillem 11 te9en A Fortuna Sittard is de 12-jarige Stepha- dig te exploiteren, is nog in ont- nievanGu|ikuitRie|.OpWoensdaga- wikkeling. Daarnaast heb ik nog vond 20 december a|s wi||em tegen nooit een trainer gezien die niet NEC speelt is de 10-jarige Vivienne zijn sterkste elftal opstelt. Hans van de Zander uit Goirle de wedstrijd- Westerhof geeft de spelers inder daad lang vertrouwen. Daar is veel voor te zeggen. Dat de toeschou- Willem II Pauze Cuj wers het daarmee niet altijd eens J zijn als de resultaten uitblijven, kan ik begrijpen. Zij kijken vooral naar het scorebord. Toch is dat geen reden om je eigen club in moeilijke tijden uit te fluiten. Dan De Zwaluw i moet je je club er juist doorheen slepen. Van de andere kant moet een profvoetballer met druk kun- voor Uw Skivakantie!!^^ PROFESSIONEEL Ski onderhoud vanaf Fl. 29,95 (J vindt bij ons complete ski-sets van: Atomic - Blizzard - Elan - Fischer Head - Nordica - Rossignol - Salomon Techno - Volant - Völkl 1 Wij hebben skischoenen van: Alpina - Dalbello - Lowa - Nordica Rossignol - Salomon - Techno - Tecnica- barsten van het zelfvertrouwen, kon ze laten spelen op de manier omdatwe zulke resultaten hebben die mij aanspreekt. Het enige na- neergezet. Maar je hebt natuurlijk Balbezit deel was dat ik te weinig invloed ook geluk nodig. Kijk maar naar Over de verwachtingen die Fortu- De manier waarop hij het uitlegt kon uitoefenen op de spelers. Na het Nederlands Elftal, Iedereen wil- na vanavond meebrengt naar Til- kan haast niet gemakkelijker. In drie dagen zijn ze weer vertrokken de afgelopen zomer het hoogste burg is Jan van Halst een beetje theorie is er geen vuiltje aan de en kun je ze niet aanspreken op bereiken. Het geloof in eigen kun- voorzichtig. 'Willem II is uiteraard lucht. En al zeker niet voor de be- hun fouten.' nen was er, maar toen kwamen er favoriet, maar heel stiekem -je- oogde elfde plek. Johan Nees- plotseling andere factoren die een mag het bijna niet uitspreken- ko- kens: 'Ik hamer op de inzet van Neeskens tekende -al voor het af- rol speelden. Dat had niets te ma nnen wij toch voor de drie punten.' mijn elftal. Er zijn momenten dat gelopen EK-een contract bij NEC, ken met tactiek of instelling. Nathalie Nuiten balbezit bepalend is voor de wed- 'omdat het de enige Nederlandse BasLippmann Fortuna Sittard is dit seizoen de club die, net als bijvoorbeeld NAC twee jaar geleden, lichtelijk in de problemen is gekomen in de Nederlandse competitie. Fortuna, al jaren een vaste kracht in de KPN Eredivisie heeft het zwaar, staat onderaan en moet langrijk en dat kreeg hij wel van Ad- meer bang, al gaat het niet ge- knokken voor elk puntje. Met Jan van Halst hebben ze misschien riaanse. Over de invloed van deze paard met bijzondere ambi- wel één van de beste knokkers van ons land binnengehaald en trainer op Willem II de laatste jaren, beide partijen zijn blij met deze samenwerking. is de middenvelder erg nuchter. Combinatie".'Wij barsten van 'Natuurlijk, Co Adriaanse is erg be- het zelfvertrouwen. Maar we Vechter neemt. Ik wist dat het moeilijk zou langrijk geweest voor de Tilbur- blijven mooi met de beide be- Voor Jan van Halst was het uiter- worden, maar ik ben nu eenmaal aard wel even wennen, helemaal een vechter. Dat zit in me en dat rijk. Maar er wordt wel eens naar Sittard, maar eenmaal daar moet er nu weer uit gaan komen.' vergeten dat er in die tijd ook een De doelstelling is én blijft dat NEC heeft hij het prima naar zijn zin. Scorend vermogen was de afgelo- ontzettende goede spelersgroep een paar plaatsen beter wil eindi- Aet gaat absoluut goed met me, pen maanden een groot probleem stond die alles gaf wat ze hadden, gen dan vorig seizoen. Een elfde ik ben ontzettend blij weer lekker voor de club uit Sittard. Volgens en een groot deel uitmaakte van de plek zou mooi zijn. Johan Nees- te kunnen voetballen. Dat was ui- Jan van Halstkomtdaar nu verbe- behaalde triomfen.' kens (49): 'Erzijn altijd mensen die teraard ook de reden waarom ik tering in met de terugkeer van Ro- 'Willem II is altijd een voetballende conclusies trekken en eventueel De Willem ll-dubwinkel heeft voor de wedstrijd tegen Fortuna Sittard een narmuts van 22,95 voor 14,95 in de aanbieding en voor de wedstrijd tegen NEC een supporters- vlag van 24,95 voor 15,95. Op deze aanbieding is de Seizoen Club Card korting niet van toepassing. Je kunt hiervoor terecht bij de dub- winkel van Willem II, onder de lan- Raymond Victoria is Bousatta (AZ) de baas de overstap heb gemaakt van Ajax nald Hamming. Deze laatste traint ploeg geweest. Nou trouwens, in andere dingen zeggen. Maar in- strijd. Om in balbezit te komen zal club was die interesse had. Maar naar Fortuna. Alleen de resultaten weer volledig twee keer per dag detijdvanVan Hinthum en De Gier tern weten wij wel beter. Dus als je je duels moeten winnen en vooral nog belangrijker: het is een gezel- mee, dus dat ziet er goed uit. 'Het werd er keihard gevochten, was er er thuis tegen een ploeg als Feye- als het initiatief bij de tegenstan- lige club, waar keihard wordt ge vertrouwen in het team is ontzet- echtstrijdlust. Een beetje mijn spel- noord niet aan te pas komt, dan is der ligt. Dan gaat het erom hoe je werkt. En waarbij ik de uitdaging Met de aankoop van nieuwe spe- tend belangrijk en ik moet zeg- type laten we maar zeggen. Maar dat absoluut geen schande.' dat als team oppakt. Je moet als aan wilde gaan om het beter te Iers krijgen de supporters weer gen, het voelt goed onderling', al- Willem II valt altijd op door het Het seizoen is nog lang. Wel moet ploeg dan immers wat meer uit de doen dan vorig jaar.' Het werd goed verzorgde spel. Helaas heb ik worden gezegd dat de 1 -3 neder- kast halen. Er zijn momenten dat voor beiden een wereld van ver- de laatste tijd niet zoveel gezien laag tegen de Rotterdammers de de wedstrijd daarom vraagt, dan schil vergeleken met de vorige ja- van de Tilburgers, dus ik kan niet eerste wedstrijd was, waarbij een moet dejuiste mentaliteit naar bo- ren. 'Voor mij was het een motiva- echt oordelen over het elftal dat er tomeloze inzet niet met punten ven komen. En daar ben ik verant- tie om een eigen groep te hebben spannen waren, maar voetbal- aanse bezigt Van Halst geen kwaad nu staat. Ik heb wel het idee dat ze werd beloond. 'Voor ons is het woordelijk voor, ik word uiteinde- waar ik op mijn eigen manier in- hebbers weten ook dat ik niet woord, ondanks dat deze trainer erg veel pech hebben gehad met simpel', zegt Neeskens. 'Wij be- lijk op de resultaten afgerekend.' het benutten van kansen. Dat ginnen iedere wedstrijd met goe de bedoelingen, streven een goed Voordat Neeskens in Nijmegen resultaat na. Het kan zijn dat jeeen begon was hij naast het assistent- 'Vanaf het begin heb ik heel dui- Stiekem tegenstandertreft die voetballend bondscoachschap twee jaar de delijk aangegeven welk systeem ik Jan van Halst kijkt absoluut uit beter is. Het kan echter niet zo zijn eindverantwoordelijke voor het wil spelen en wat de taken daarin naar de wedstrijd bij en tegen datje een wedstrijd op inzet en be- Nederlands Elftal onder achttien zijn voor de spelers individueel. De supporter die op bijgaande foto De gelukkige supporter wordt een 'ons'Willem II.'De sfeer in het sta- leving verliest, en vooral niet van jaar. Ook daar kende hij succes. Medehierdoor.endooreengoe- omcirkeld is, wordt tijdens de wed- half uur voor aanvang van de wed- dion is hier perfect, de mensen zit- een ploeg die gelijkwaardig of 'Vorig jaar hebben we ons voor de oefenc^mpagne hadden we in strijd Willem II - Fortuna Sittard uit- strijd verwacht bij de Supporters ten lekker dicht op het veld, dat zelfs minder sterk is dan wij. Daar het eerst in acht jaar weten te het begin van het seizoen al veel Service Unit van Willem II. geeft altijd iets extra's. En ook kijk gaat het nu om, de positie op de plaatsen vooreen EK. Dan merkje zelfvertrouwen. Als er eenmaal ik uit naar het weerzien met Wes- ranglijst is op dit moment niet re- dat je toch wel wat hebt neerge- een team staat dat veel punten terhof; zoals ik hem ken is hij een levant, al geeft het natuurlijk wel zet. Toen vond ik het al heerlijk om pakt, werkt dat bevrijdend. Wij fijn, warm en eerlijk mens. Het veel zelfvertrouwen', aldus de 49- alleen voor zo'n groep te staan. Ik Willem ll-stadion doet me trou- voudig International. wens altijd een beetje denken aan de tijd dat ik bij Twente speelde.' hoop op de goede afloop, 'leder- dus de altijd positieve Van Halst, een hier wacht op de grote om mekeer, inclusief ikzelf. Ik wist dat Pech de verwachtingen voor mij hoog- Over oud-Willem II trainer Co Adri- gesp, liefht die wereldster ben die in zijn een- hem niet meer nodig had bij Ajax. tje even een elftal op sleeptouw Eerlijkheid, dat vindt Van Halst be- moet dan net even mee zitten.' Cup Zaterdagavond 16 december strijden de basisscholen De Negensprong uit Poppel (B) en 't Schrijverke uit Goirle tegen elkaar in de tweede ronde om de Willem II Pauzecup. Woensdagavond 20 december spelen Z.._Jw uit Oisterwijk en de St. Franciscus- school uit Biezenmor- tel tegen el kaar. De winnaars Openingstijden Clubwinkel De openingstijden van de dub- Openingstijden SSU winkel die is gevestigd op de 2e Je kunt terecht bij de SSU op etage van de V&D in de Heuvel- maandag van 13.00 tot 18.00 uur staat zijn: maandag t/m zaterdag en op dinsdag en donderdag van van 12 30 tot 17.00 uur (don- 17.30 tot 20.00 uur. Ook is de derdag koopavond tot 20.30 Supporters Service Unit twee uur uur). voor aanvang van iedere thuis- Extra Kerstkoopavonden van wedstrijd open tot een kwartier 12-30 tot 20.30 uur op 19, 20, voor het begin van de wedstrijd. 21 en 22 december. Donderdag Vrijdag .SlMEs Tot 30% korting koopavond LWBERGL op de Winterkleding tot 20.00 uur!! collectie 2000 (ZataudM - CctwfiMZf - Ontdooi - TdJüttendfiMt Rijksweg 231 5124 NA Molenschot Tel. 0161-411246 www.linberg.nl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 16