SeatLeon I! rsu Kk. -*• - faan - Twee nieuwe motoren Ford Focus tuning )TA Scherpe prijsstelling Renault Laguna Exclusieve Maybach wordt uitgebreid getest Botsproeven tonen veiligheid Volvo S80 aan Mazda- importeur op termijn fabrieks- vestiging 2 Si Internationale waardering Hyundai Accent ■"■MV-» ,.'WrW ÏJ I 1 F DE AUTOMAAT» DONDERDAG 7 DECEMBER 2000 «PAGINA 7 DE TILBURGSE KOERIER MBER2000«PAGINA6 JAULT I6V. Dieseltechnologie s. uitv. lader, trekhaak 51o- op maat. bovendierr voorzien van ESP, Recaro sportstoelen voorin, re- gensensor, alarmsysteem, en kalflederen bekleding. De TDi 150pk heeft een meer prijs van NLG 6000,incl BTW/BPM ten opzichte van de TDi 81kW/110pk en wordt lever baar in de lente van 2001. Voor de Leon Cupra is nog geen prijs vastgesteld. Ook deze auto wordt in de lente van 2001 in Nederland verwacht. haalde dé S80 al eerder topsco- res. De drie onafhankelijk van elkaar uitgevoerde testen leiden tot dezelfde conclusie, het veilig heidsniveau van de Volvo S80 is letterlijk van wereldklasse. In de genoemde tests worden auto’s op slechts een beperkt aantal aspecten beproefd. i. Deze pun- voör ver- w met., airco, st eem meti 'd-rood 51 000 km K si: \uöi 1998 ....1998 ....1999 .,..1996 ....1997 ....1999 ...1996 ....1996 ...1996 .1998 .1996 .1997 .1997 .1996 .1997 .1997 .1995 .1999 .1995 .2000 De Britse Consul -"jkbat In Spanje, Italië en Portugal werd eerder dit ja butie van privé-ir overgenomen. Ml verantwoordelij1" koop in Duitslom. it ooit it de typeaan- prestatiemodel- iging ast in de rakter benut- erkrijg- -gen temd ze 16 Met twee nieuwe modellen is het programma van de populaire Seat Leon krachtiger dan ooit. Als abso luut topmodel presenteert het Spaanse merk de al- lersportiefste Seat ooit - de nieuwe Leon Cupra 4. Deze wordt aangedreven door een V6-motor met vier kleppen per cilinder en een vermogen van maar liefst 204 pk. Een zesversnellingsbak en vierwielaandrij- ving zijn standaard. De meerprijs hiervoor bedraagt over de hele linie f.2.000,=, zo dat de duurste Laguna, een Grand Tour Initiale V6 24V f.86.995,= moet opbrengen. Ook in Amerika is er veel waar dering voor de Accent. Door het onderzoeksbureau Strategie Vi sion wordt de Accent beoordeeld als de beste keuze in zijn klasse met een gunstige prijs/kwaliteit verhouding. De Accent gaat in het onderzoek met 724 van de 1000 punten aan kop. ten worden verdiend v schillende kwaliteitsaspecten alsmede de aanschaf- en ge bruikskosten. Hyundai eindigde als negen in het overall onder zoek naar prijs en kwaliteit. De Hyundai Accent werd onge veer een jaar geleden in ons land geïntroduceerd en heeft naast zijn kwaliteit en gunstige prijs i rijke standaarduitrusting t onder meer airconditioning. Later verschijnt nog de 105 pk dCi onder meer als Authentique voor een prijs ergens vooraan in de vijftigduizend gulden. Alle genoemde varianten zijn tevens verkrijgbaar als Grand Tour, een stijlvol gelijnde stationwa gon. 50,-ind.BTW/bpm KtSï “t'S - .1994 Rijke uitrusting Zowel de Leon Cupra 4 als de Leon 1.9 TDi 150 Sport bieden een rijke standaard uitrusting. Deze omvat op beide modellen onder meer: grote airbags voor bestuurder en voorpassagier, zij- airbags voorin, ABS, airconditio ning, elektrisch bedienbare ra men vóór en centrale portiervergrendeling met af standsbediening. De Cupra 4 is Sinds jaar en dag wordt Maz da in Nederland geïmporteerd door Auto Palace de Binck- horst in Den Haag. Recent zijn echter onderhandelingen gestart met Mazda Motor Eu rope om op termijn de impor teur als fabrieksvestig' voort te zetten. Dit pas strategie van Mazda. tigduizend automobilisten ge vraagd naar storingen aan hun auto over de afgelopen twaalf m spor- pnomischge- jrtstoelen, be- Zo vinden we binnen het GTR- sportprogramma onder meer spoilers, speciale buitenspiegels Leon Cupra 4: de snelste Seat ‘Cupra’ is bij Seat duiding voor de p: Het andere nieuwe model in het gamma onderscheidt zich door een bijzonder economisch brand stofverbruik, maar heeft daar naast een opvallend sportieve inslag. Want de nieuwe Leon 1.9 TDi Sport ontwikkelt een vermo gen van 150 pk en staat daarmee garant voor zowel uitmuntende prestaties als een hoog rende ment. Ook dit model heeft stan daard een handgeschakelde zes versnellingsbak. Renault blijft hiermee ruim schoots onder de aangekondigde prijs van zo’n £45.000,=. Iedere Laguna verlaat de fabriek met standaard ABS, zes airbags, elektronische remkrachtverde- ler en de Renault Kaart in plaats van de traditionele con tactsleutel. dealers diverse accessoires waar mee de Focus geheel naar de wens van de klant kan worden gepersonaliseerd. ste model dat vijf sterren scoor de bij de side-impact botsproe ven voor zowel de bescherming van de bestuurder als passa giers. Ook bij de in oktober jl. uitge voerde front-impact botsproef haalde de Volvo S80 de maxima le score. Binnen de normen van de Euro-NCAP en de IHHS be- Enkele jaren geleden presen teerde Mercedes op de autoten toonstelling van Tokyo de May bach. Met de wederopstanding van dit exclusieve oude auto merk wil Mercedes zich vanaf eind 2002 gaan begeven op de markt voor peperdure modellen en direct collega BMW met Rol ls-Royce beconcurreren. Sinds kort worden de eerste 20 proto types uitgebreid getest. Iedere Maybach wordt straks een uniek exemplaar. len. En met de nieuwe Leon Cupra 4 presenteert Seat de al- lersportiefste Seat ooit. Zo heeft de Leon Cupra 4 een topsnelheid van 235 km/h en accelereert hij in slechts 7,3 seconden van 0 naar 100 km/h. De Cupra 4 on derscheidt zich ook optisch van de andere Leon-modellen door de honingraat-grille, 17 inch lichtmetalen velgen, een nieuwe achterbumper en andere dorpel- lijsten. Het interieur oogt al ever tief, met voorin ergoi vormde Recaro-sport kleed met een combinatie van leer en ‘Cupra’-stof. De instru- Drie onafhankelijke testinstitu- ten hebben de Volvo S80 op zijn veiligheid getest. Uit de resulta ten blijkt dat deze limousine de veiligste auto ter wereld is. De tests werden uitgevoerd door Euro-NCAP, US-NCAP en het Insurance Institute of Highway Safety (IHHS). Binnen de US- NCAP was de Volvo S80 het eer- verlichtingssets en lichtmetalen. velgen. Maar de Focus kan ook op technisch gebied worden aange pakt met andere stabilisators, verlagingsveren, sportdempers, speciale remmen, luchtfilters en sportuitlaten in edelstaal met een levenslange garantie. jaar de distri- importeurs IME is tevens elijk voor de ver sland en gedeelte lijk in Oostenrijk. Als de overname van het im- porteurschap van Mazda rond is, blijft AutoBinck Holding actief in de autobranche met onderdelen en accessoires via PartsPoint (Holland Java en Brezan), Business Lease b.v>., twee Smart Centers (Amster dam en Utrecht), de import van Mazda in Tsjechië en SI wakije en de import van Hyundai in Nederland. Vanaf 18 januari start officieel de verkoop van de nieuwe Re nault Laguna, maar recent wer den reeds de verkoopprijzen be kend gemaakt. Het programma start met de vijfdeurs 1.6 16V Authentique voor £44.495,= en dat is dus de prijs inclusief 19% BTW. mogen veel groter dan van ver gelijkbare motoren, ook het spe cifiek vermogen van 79 pk per li ter is een waarde die nooit eerder is gefealiseerd bij een in serie geproduceerde dieselmo tor. Talrijke modificaties, zoals een geavanceerde brandstofvoorzie- ning met pompverstuivers, heb ben bijgedragen aan de aanzien lijke vermogenstoename. Pompverstuivers, voor elke cilin der één, spuiten de dieselolie in de verbsandingskamers met een druk van meer dan 2.000 bar. Daardoor wordt de brandstof zo fijn vernevéld, dat er een bijzon der efficiënte verbranding plaatsvindt. De turbocompressor met variabele turbinegeometrie is gemodificeerd voor deze nieuwe motor. Ook de prestaties van de intercooler zijn aanzien lijk verbeterd. De topsnelheid bedraagt 215 km/h en het kost slechts 8,9 se conden om van 0 naar 100 km/h te accelereren en de enorme kop- pelreserves (320 Nm bij 2.000 tr/min) bieden eveneens een on gekende souplesse. Maar deze imponerende prestaties gaan niet ten koste van het brandstof verbruik. Want ondanks het maximum vermogen van 150 pk verbruikt de Leon 1.9 TDi slechts 4,3 liter per 100 kilome ter bij stadsverkeer. Om het dynamische karakte. van de motor optimaal te t“ ten is deze TDi alleen verki.j baar in de ‘Sport’-uitvoering i heeft hij een sportief afgestei onderstel. Ditbmvat nieuwe inch velgen met 205/55-banden, een 20 procent straffere voor- wielophanging en grotere schijf remmen vóór. jmer’s Associa tion, vergelijkbaar met onze Consumentenbond, heeft tach- menten met witte wijzerplaten en zwarte markeringen en ver schillende titanium-kleurige de tails in de cabine ronden het ge heel af. De wielophanging is speciaal af gestemd op het hogere prestatie niveau en bestaat uit McPhers on veerpoten vóór en een multilink achterasconstructie. En om ervoor te zorgen dat de enorme vermogens- en koppelre- serves veilig en effectief op de weg worden gebracht beschikt de Leon Cupra 4 standaard over vierwielaandrijving en ESP (elektronisch stabiliteitspro gramma). De nieuwe Leon Cupra 4 brengt het aantal Cupra-modellen dat door Seat wordt aangeboden op drie. De beproefde en populaire 1.9 TDi turbodieselmotor met inter cooler blijft nieuwe maatstaven zetten op het gebied van diesel- techniek. In de nieuwste uitvoe ring levert hij voortaan 150 pk. Niet alleen is dit maximum ver maanden. Geen enkele berijder zijn auto, een resultaat dat al- van een Hyundai Accent maakt leen door de Toyota RAV4 werd melding van het stilvallen van geëvenaard. Vanwege dit hoge kwaliteitsniveau verdiende Hyundai in het onderzoek de ti tel ‘Beste fabrikant’. Er is een nieuw gebouw op het fabrieksterrein in het Duitse Sindelfingen geconstrueerd om daar Wanten te ontvangen die samen met ontwerpers en inge nieurs hun eigen Maybach indi vidueel gaan samenstelling met betrekking tot materialen, kleu ren, uitrusting en techniek. De auto wordt ongeveer zes meter lang, maar kan op verzoek ook met een kortere wielbasis wor den geleverd. Mercedes streeft met Maybach een unieke stan daard na op het gebied van luxe, ruimte, styling, materialen en ambachtelijke perfectie. De auto krijgt een krachtige 12 cilinder met biturbo-techniek en een spe ciaal ontwikkelde luchtvering. De auto zet nieuwe normen op het gebied van geluid en kli- maatcomfort. Op de 2 liter IDE met direct in spuiting moeten we nog even wachten. Aan de top staat de V6 die begint als Dynamique bij £72.995,= en doorloopt tot luxu euze Initiale voor £84.995,=. Ook bij de diesels is het pro gramma in het begin nog niet op sterkte. Renault start met de 120 pk sterke 1,9 liter dCi is als Expression wordt geleverd van af £58.995,=. 1993-1995 5 1993-1994 2 1997 ’r 1998 4 1991 1998 1995 I nov 1996 De basismotor is er ook in com binatie met de Expression uit voering voor £47.495,= inclusief airconditioning. De serie benzi nemotoren is niet meteen com pleet. De 1,8 liter begint als Ex pression bij £50.495,=. Alhoewel Ford met de komst van de nieuwe Focus RS volgend jaar haar sportieve historie eigenhan dig gaat voortzetten, is er op dit moment geen aanbod van op de huidige modellen afgestemde tu- ningproducten onder het Ford RS-logo. Toch bieden de Ford- K- 80468

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 27