P! R Mooiman i Keukens NAAR MOOIMAN PUS KOM NAAR DE MOOISTE KEUKENSHOWROOM i 5.150 12.65O,-J 7.250, Kerst-In Montfortkerk (Contour Vrijwilligers gezocht EcoTeam- piek* HH l 4650 m’ keukens VAN INTERNATIONALE ALLURE Patiëntenrechten worden nog steeds geschonden Konmakandra in kader 25jaar onafhankelijk Suriname Fuji krijgt meer verantwoordelijkheid milieubelek DAN WL7pinsbinnen de koffie stoot Klaar, en neem de maten van uw keuken mee. en ver- 1 2000 - PAGINA 4 DE TILBURGSE KOERIER project Kok), i of var an onze n van onze stru als F an vrij man het mocht elfstandig e ineels- Essent, noer zuuu. I december2000 Phebe Perspectief. DE MOEITE WAARD KOM KIJKEN en Breda buitenwerk. imprestaties. i materialen. i in je regio. ld (volledige er en vorst). jrijfswagens. i Dakdekker. i! Er ligt een tadobon van oor je klaar' I bon per sollicitant "SRKI s Ringbaan Oost 98, Tilburg. (In het gele pand) Tel (015) 583 98 99. ^organisatie uoor vrijwilligerswerk ^Live te zien in onze showroom en op internetj www.mooimon.nl www.mooiman.nl www.mooimon.nl www.mooimon.nl www.mooiman.nl www.mooiman.nl www.mooiman.nl www.mooiman.nl en ÏS programma Dalem-Zuid ekomstige houdt. bellen uur tot licitatiebrief neijerweg 2, nl. slden. en is heel to op de Eigen service dienst 30 jaar ervaring duizenden referenties^ 2 miljoen len ons center- sten voor jwilligerswerk utshulp of Biezenmortel. aximaal fl. 3.304,- >rima secundaire Live te zien in onze showroom en op Internet. I jhouden i Kinderkui taar: Werk- enlaan209, I I I I I I I I B W- BESLUITEN Kortom, Als u keuken pionnen hebt of het gezellig vindt zomoor noor keukens te kijken don MOET U onze showroom gezien hebben. het I eenl beUe’ Noor ing; il; jn te week; l; fier Jaar- gankelijk een warm ploegen I Live te zien In onze H showroom en op Internet. Daarnaast worden veel klachten ge meld over gebrekkige informatie over onderzoek en behandeling. Speelse keuken met een breedkoder deur is leverboor In vele kleuren. Voorroodloden en wondkosten met glasdeuren. Incl. luxe RVS kap. En als klop op de vuurpijl een granieten blad. Adviesprijs 23.968,- MOOIMANPRIJS DONDERDAG 30 NOVEMBER 2000 - PAGINA 5 in de Wet :h melden ?(IKG's) oblemen jven stij- lenlijk ;rd, han i van in het werkbezoek van in werkgelegenheid nber aanstaande. Kun je goed handwerken? Bij Vrije School Tiliander wordt een vrijwilliger gezocht die de vakleerkracht handwerken kan helpen bij de handwerklessen. Het gaat met name om het aanleren van breien, haken en andere technische vaardigheden. Als je goed om kunt gaan met kinderen is dit wellicht iets voor jou! huis, de was i hulpverlener Kerst-in betekent: samen kerstfeest vieren, jong én oud, blank en zwart, open huis voor iedereen! Buiten een gezellig kerst-programma met een feestelijk tintje, wordt ook dit jaar de Kerst-In om ongeveer 18.00 uur afge- „r commissie: VOMIL Convenant Energiebesparing WMB, gemeente Burgemeester en wethouders stemmen in met de tekst (onder andere het verminderen van het energieverbruik en het verhogen van het aandeel afnemers van groene stroom in de gemeente Tilburg) van het convenant. De kosten van het convenant ad. f20.Pnn sloten met een feestelijke kerst-kofïie- tafel. Wilt u deelnemen aan de kerst-koffie- tafel, geef dit dan even door op één van de volgende telefoonnummers: 4555086 (Rina de Kok), 4554323 (Annemarie de Man) of van maandag tot en met vrijdag, tussen 13.00 en 16.00 uur via het parochiesecretariaat: 4550510. Schriftelijk aanmelden kan ook. Stuur dan een briefje na groep Kerst-in, Componister 5049 HC Tilburg. tontwerp-bestemmingsplan. stemmen zij in met het volgen van een tellingsprocedure ingevolge artikel 19, ivanhetontwerp- Deelname aan onze Kerst-In, inclusief de koffietafel is in principe gratis. Voor mensen die minder goed bij kas zijn hoeft deelname aan het kerstfeest dus echt geen belemmering te zijn. Als vervoer echt een probleem mocht zijn, zijn vrijwilligers bereid om men sen die echt met vervoersproblemen zitten op te halen. 4-ZIJDIG AFGERONDE MDF-KEUKEN in wit. vonllle of moisgeel met strakke designgreep en RVS ladenkast. Incl.koelkast, combi, kook-ploot en schouw. Adviesprijs 11.953,- MOOIMANPRIJS De Werkgroep Kerst-In Tilburg- Noord organiseert dit jaar, voor de 25e keer, op eerste kerstdag, 25 december, vanaf 14.00 uur een Kerst-In in de Montfortkerk, Corellistraat 231 NOSTALGIE HERLEEFT Prachtig geborsteld houten keuken vanille gewist. Compleet met MIELE apparatuur. (Met vaatwasser, kookplaat, combi-magnetron oven afzuigkap en koelkast. Adviesprijs 48.950,- MOOIMANPRIJS 29.87 DONDERDAG KOOPAVOND ©Y® DONDERDAG KOOPAVOND We willen beslist niet arrogant klinken moor we zijn gewoon apetrots op onze showroom waar kosten noch moeite gespoord zijn om het beste en het nieuwste op het gebied van keuken te presenteren. Bijna 100 keukens staan opgesteld, met een grote diversiteit in stijlen en waarin elke keuken zijn eigen sfeer heeft. Er is ook een gezellig bruin café en een kindercorner. U wordt ontvangen door doorgewinterde adviseurs met goede ideeën die voor u de beste opstelling ontwerpen met een geraffineerd kleurvoorstel. Bovendien beseffen wij dof u pas beslist ols de prijs vltymscherp is. Ook daar moet u een goed gevoel bij hebben. 400 MODELLEN EN kleuren lModerne keukens Zo geven ook het recht van privacy, het recht op een second opinion, het toe stemmingsvereiste voor onderzoek en behandeling en het realiseren van het klachtrecht nog steeds problemen. nmetz aktechniek B.V. De Donge 15 Postbus 29 5680 AA Best Kenmerk dat de c schrijft, maken om z heersen en waar ren. Direct na li miheuzor 14001, eii gestreefd gen. Ben je gastvrij? Ontmoetingscentrum Padua is een ontmoetingsruimte voor 55+ ers voor zowel bewoners uit de Steunpuntwoningen als uit de wijk. Er worden allerlei activiteiten georganiseerd zoals Jeu de Boules, bingo, koersbal en kaarten. Er worden vrijwilligers gezocht die achter de bar willen staan. Het werk bestaat onder andere uit koffie en thee schenken, afrekenen en opruimen. voor het bouwplan opt bestemmingsplan. Notitie Woningbouw-programmering 2000 Burgemeester en wethouders stellen het woningprogramma 2000 vast. Het program ma zal aan de raadscommissie VOMIL wor den voorgelegd, samen met een notitie waarin de procedurele relatie wordt gelegd met het kwalitatieve woningmarktonderzoek en de nieuwe woningbehoeftencijfers van de jaar on afhankelijkheid van Suriname... hoe zit 't nu daadwerkelijk met de ticipatie van Surinamers in Nederla Het programma biedt informatie, dis cussie en cultuur en begint om 19.30 uur in Villa de Vier Jaargetijden, Noordstraat 36 in Tilburg. t wonen momenteel volgens -gegevens 16.000 Surinamers. 1 beschouwd horen we weinig ne- DESIGN KEUKEN Ergonomie en functionaliteit somengevoegd In deze prachtige design keuken. Compleet met koelkast, kookpl.en luxe schouwfcap, en... een MASSIE NOTENHOUTEN WERKBLAD Adviesprijs 23.600,- MOOIMANPRIJS dit ter vaststelling voor aan de gemeente raad. In commissie: VOMIL Plan Aanpak 'Tilburg Noord, de Veilige Wijk" Burgemeester en wethouders stemmen in met het Plan van Aanpak voor het project "Tilburg Noord, de Veilige Wijk". In commissie: VOMIL, 4 december2000 (onderuitnodiging van OOV en WWB) Raadsvoorstel wijziging bouwverorde ning Burgemeester en wethouders stellen de ge meenteraad voor de bouw-verordening te wijzigen overeenkomstig het voorstel van de VNG van 20 juli 2000 en door toevoeging van het vereiste van een gebruiksvergunning voor het gebruik van bijzondere. In commissie: VOMIL, 4 december2000 In raad: 11 december2000 “*"un aan actie Samen voor de Molukken _r voorwaarde dat de fractievoorzitters daarmee (heden) instemmen besluiten bur gemeester en wethouders van gemeente wege met f 50.000,- aan de landelijke actie bij te dragen; f 10.000,- hiervan is beschik baar voor hulpverleningsacties van de loka le Molukse gemeenschap. De uitgaven zul len in Marap 2000-3 worden verwerkt. In raad: te zijner tijd (Concemmarap 2000-3) Fuji Photo Film B.V. in Tilburg krijgt meer zelfstandigheid om haar milieubeleid uit te voeren. De pro vincie Noord-Brabant heeft het be drijf hiertoe twee raamvergunnin- gen verstrekt: de vergunning op hoofdzaken regelt de verwerking van afvalwater, de vergunning op maat slaat op alle andere milieu-on- derdelen. Fuji Tilburg komt in aan merking voor deze vergunningen, omdat zij over een gecertificeerd milieuzorgsysteem beschikt. Besluitenlijst B en W-vergadering d.d. 20 november: Wijziging Regeling Adviescommissie Abw (besluit 23 oktober 2000) Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de regeling Adviescommissie Abw aan te passen en de samenstelling van de commissie uit te breiden met een vertegen woordiger van het Overlegorgaan Tilburgse Ouderenorganisaties. Onder voorbehoud van wijziging van de verordening door de raad benoemen zij de heer F. Schrauwen te Berkel-Enschot tot lid van de commissie. In commissie: SAM, 20 november2000 In raad: 11 december2000 Bezwaarschrift inzake subsidie sociale koopwoning (besluit 13 november 2000) Conform het advies van de Commissie voor de bezwaarschriften verklaren burgemees ter en wethouders de bezwaren ongegrond. Zij handhaven het bestreden besluit van 16 juni 2000. Awb-bezwaar bouwvergun.. Ben jij een typemiep? Dan is dit iets voor jou! Museum Sciyption zoekt een vrijwilliger die wil helpen bij het overzetten van een adressenbestand. Dit is voornamelijk typewerk. Uiteraard is een goede typevaardigheid hierbij belangrijk. van een raamvergunning is overheid minder details voor- t. Het bedrijf kan zelf keuzes zijn milieubelasting te be- i waar mogelijk te verbete- het verkrijgen van het jrgsysteem volgens ISO find 1997, heeft Fuji Tilburg d naar deze raamvergunnin- t Fuji Til suit.Vo geweest. Di verslag 1999 “<*''en. Om t< In de Vacaturebank van het Steunpunt Vrijwilligerswerk zijn honderden verschillende vrijwilligersbanen opgenomen. Interesse? Loop dan eens binnen, St. Annaplein 21. Dit kan, zonder afspraak, van maandag tot en met donderdag tussen 13.00 en 17.00 uur. De Vacaturebank is tele/onisch bereikbaar van maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 17.00 uur, telefoon 013 - 5434572. Gratis steun Het IKG Midden-Brabant biedt pa tiënten en hun naasten gratis onafhan kelijke en deskundige ondersteuning bij vragen en klachten over de gezond heidszorg. Het IKG is een onderdee van het regionaal patiënten/consumen ten platform Midden-Brabant. Som: gaat het IKG mee naar een gesprek tus sen de patiënt en degene tegen wie d< klacht gericht is. Mensen die wel hut onvrede willen melden, maar er zei niets mee willen doen kunnen hun klacht anoniem melden, alle vragen en klachten worden geregistreerd. Op ba sis van de registratie signaleert het RPCP knelpunten in de zorg. Het IKG Midden-Brabant is gevestigd te Tilburg aan de Piushaven 1 -02 en be reikbaar via tel. 5421035. Uve te zien In onze showroom en op Internet. I Het EcoTeam Centrum Noord-Bri- bant organiseert in december we£r twee informatiebijeenkomsten. In een EcoTeam stimuleren de deelnemers elkaar om stap voor stap tot een mi lieubewust en besparend huishouden te komen, zonder aan comfort te hoe ven inleveren. Meedoen met een Ecó- Team brengt u op nieuwe ideeën vóór verschillende thema's: afval, gas, elek triciteit, water, vervoer en inkopeh. Het EcoTeam Programma werkt mét een praktische werkmap en enthou siaste begeleiding door vrijwillige coaches. Met ondersteuning van een degelijke training stimuleren de coaches de EcoTeams om niet alleen over een duurzame leefstijl te praten, maar het ook te gaan doen. In Noord- Brabant zijn al 220 EcoTeams actief of actief geweest. U bent welkom op dinsdag 12 decem ber om 20.00 uur en op donderdag 14 december om 20.00 uur op het adres Sappemeersingel 36 in Tilburg. Vóór meer informatie en aanmelding kunt ju bellen met het Ecoteam Centrum Noord-Brabant: 040-2960323; E- mail: etc-brabant@planet.nl; websitfc: www.ecoteam.nl Zoek je iets voor 1 dag? Dan kun je 20 december vrij houden in je agenda. Buurthuis Binnenstad organiseert dan Kinderkunst 2000. Het belang van het behoud van het park in de binnenstad wordt dan op een creatieve manier tot uiting gebracht. Kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar gaan in groepjes creatief aan de slag. Het recht op vrije keuze van een arts vormt het grootste knelpunt. Een 67- jarige man uit een kleine gemeente wil een andere huisarts. Een paar jaar gele den is de praktijk van zijn oude huisarts overgegaan naar een nieuwe. Met deze huisarts kan de man het niet goed vin den. Hij 1 Het is deze maand 25 jaar geleden e'gen dat de ruim 300 jaar oude koloniale steeds banden van Nederland met Surina me zijn doorgesneden. Palet, steun punt voor multiculturele ontwikke ling in Noord-Brabant, organiseert in dit kader op 1 december een Kon makandra (ontmoeting) van Bra banders die Suriname een warm hart toedragen. beleid in de perspectiefnota zal een onder grens van f 100.000,- (structureel) worden aangehouden. Kleinere voorstellen moeten per programma zoveel mogelijk worden ge groepeerd in zgn. stelposten met een globa le aanduiding van de beogde bestedings richting. In commissie: ABS, 1 december2000 (onder uitnodiging van de Commissie SPOIenGEFB) Subsidienota evenementen Burgemeester en wethouders stemmen in met de Subsidienota Evenementen 2001 Elementen daarin zijn: de onderverdeling van de in de gemeente Tilburg te organise ren evenementen; handhaven van de be staande subsidiebudgetten; het overgaan tot meerjarige subsidiecontracten voor grote structureel te organiseren evenementen zo als Festival Mundial en Tilburg Ten Miles; het verbreden van de kwalificatie Zomertrakta- ties naar Tilburg Trakteert. Zij nemen kennis steur van het voornemen tot overdracht van het Op v subsidie-traject festiviteiten en evenemen- ten van het Evenementenbedrijf Tilburg naar de afdeling Cultuur, Sport, Zorg van de dienst Stadszaken per 1 januari 2001 In commissie: SPOI, 18 december2000 Dienstverlening Sociale Zaken voor re giogemeenten Burgemeester en wethouders gaan ermee akkoord dat Publiekszaken/Sociale Zaken aan regiogemeenten dienstverlening aan biedt in het kader van de uitvoering van het Besluit zelfstandigen (Bbz) en de Wet inko mensvoorziening onder gedeeltelijk ar beidsongeschikte en gewezen zelfstandi gen. In commissie: SAM, 18 december2000 Uitvoeringsprogramma Tussengebied Kaatsheuvel-Tilburg Burgemeester en wethouders besluiten tot het mede-aangaan van het gebiedscontract waarin partijen afspraken maken over uit voering van het programma voor het gebied tussen Kaatsheuvel, De Moeder en Tilburg. De burgemeester machtigt wethouder Hor- vers om namens Tilburg het conctract op 22 november te ondertekenen. Zij stemmen in met de jaarlijkse financiële bijdrage aan de coördinator voor het uitvoeringsprogramma ten bedrage van f 6.250,- in 20012002 en 2003 ten laste van het budget Noordwest- tangent. Verwerken vooroverlegreacties bestem mingsplan en artikel 19 WRO-procedure ten behoeve van kantoor-vestiging BOM hoek Ringbaan Zuid/Goirleseweg Burgemeester en wethouders stemmen in met de verwerking van de overlegreacties van de Tilburgsche Waterleiding-Maat- schappij en de Provinciale Planologische Commissie, zoals opgenomen in paragraaf J- ‘—lichting van het ontwerp-be- Ook al zijn de rechten van patiënten in 1995 wettelijk vastgelegd ii op de Geneeskundige Behandelingsovereenkomst (WGBO), toch patiënten bij de Informatie- en Klachtenbureaus Gezondheidszorg en het Landelijk Informatiepunt voor Patiënten (LIP) nog steeds prol hierover. Het aantal vragen en klachten hierover is sinds 1995 hlijvi gen. In de afgelopen vijfjaar ontvingen de IKG's en het LIP gezamenlijk 95.000 vragen en klachten over de gezondheidszorg. In Brabant zijn in die periode ruim 6700 kwesties aangebracht. Bijna 20 procent betrof (de schen ding van) patiëntenrechten. gatieve geluiden over Surinaamse Ne derlanders, in tegenstelling tot de ne gatieve berichtgeving in de media over Suriname en met name Bouterse. Ken nelijk doen de Surinamers in Neder land het goed. Zo berichtte De Volks krant enige tijd geleden uitgebreid over de Surinaamse elite in Nederland. Maar hoe goed gaat het daadwerkelijk met de Surinaamse Nederlanders en kan het beter? Hoe ontwikkelen Suri naamse Nederlanders zich in ons land? Verleden en heden Vier Surinaamse deskundigen geven tijdens de Konmakandra hun visie op de positie van Surinamers in Neder land. Joan Ferrier gaat in op gender en etniciteit, Krishma Autar spreekt over onderwijs, Ruben Gowricham over ar beid en Roy Khemradj belicht het the ma media en identiteit. Ook wordt teruggeblikt naar de roerige periode rond de onafhankelijkheid. Roerig, omdat de Surinaamse bevol king nog lang niet toe was aan een zelf standig en onafhankelijk Suriname. De mening van de Surinaamse burger werd echter niet gevraagd. Voor een referendum was geen plaats, vond de toenmalige minister-president van Ne derland, Joop den Uyl. Een groot deel van de Surinamers heeft in deze perio de, al of niet overhaast, gekozen voor een leven in het Nederlandse moeder land. Tijdens de Konmakandra is ook aan dacht voor de jongere generatie. Suri naamse jongeren uit Tilburg en Eind hoven gaan in gesprek over de betekenis die Suriname voor hen heeft. Gerda Havertong is uitgenodigd om de gasten mee te nemen op een muzikale wandeling door Suriname. Veel men sen kennen deze Surinaamse actrice door haar rol in Sesamstraat. Ontmoeting Het officiële gedeelte van Konma kandra begint om 19.30 uur en zal om 22.30 uur eindigen. Geïnteresserden kunnen zich aanmelden bij Palet, (040)2359999 of via de intemet-site van Palet: www.paletweb.nl. Vanaf 22.30 uur is Villa de Vi getijden in Tilburg vrij toega voor iedereen die Suriname c: hart toedraagt. Er wordt gedanst op Su- rinaams/Caribische muziek, onder de bezielende leiding van diskjockéy Raymond Jaddoe. De Kerst-In is gestart door een groep je enthousiaste mensen, die van Kerst mis een feest wilden maken voor ve len, omdat daaraan behoefte bestond. Diverse medewerkers van het eerste uur van de Kerst-In, zitten nog steeds in de organisatie, hetgeen betekent dat zij dit jaar voor de 25e keer een Kerst in organiseren. zich laten uitschrijven bij isarts, maar kan geen nieuwe vinden. De een huisarts zegt dat zijn praktijk te groot is, een ander vindt de afstand bezwaarlijk. Weer een ander zegt dat hij het maar moet uitpraten met zijn eigen huisarts, omdat de huisart sen afgesproken hebben geen patiën ten van elkaar te zullen ovememen. De man wil hier een klacht over indienen en vraagt het IKG hoe hij dit moet aan pakken. Ook het recht op inzage in het ei;~- medische dossier levert nog steeds veel problemen op, terwijl dit recht heel helder in de WGBO is beschre ven. Een 28-jarige vrouw belt omdat ze van verschillende specialisten een kopie wil van haar medisch dossier. Ze heeft van één specialist met hulp van een voorbeeldbrief van het IKG zonder ko^^^wn^tadJajm-woP problemen een kopie van haar dossier Thema van deze avondlis:25 ja den gedekt uit het voor 2000 beschikbare gekregen. Een andere specialist blijft afhankelijkheid van Suriname budget Duurzaam Stedelijk Energiebeheer, een kopie weigeren. Deze heeft haar in - De burgemeester machtigt de portefeuille- een onvriendelijk briefje laten weten houder Volkshuisvesting, Milieu, Maat- dat ze alleen een kopie krijgt van zijn schappelijke opvang en Wijkontwikkeling, brief aan haar huisart^iS ze'SO^BWen cuss wethouder van Gurp, om het convenant te betaalt. Bijkomend probleem is dat ze u„ In Mss^: VOMILe^e^ber2000 binnenkort door deze specialist geope- Noordstraa; Voordeelbesluit BWS-2000 reerd wordt en ze een beetje bang is In Brabant Burgemeester en wethouders stemmen in voor de gevolgen van haar acne. Ze CBS-gegev met het Verdeelbesluit BWS 2000 en leggen vraagt het IKG om advies. Goed bvov.i Naast de wettelijk verplichte controle: naar de milieuprestaties voert F burg ook zelf zogeheten audits i rig jaar zijn er hiervan 35 j blijkt uit het milieujaarve dat het bedrijf heeft uitgegeven, weten of de milieubelasting dar kelijk effectief wordt verminder teert Fuji Tilburg een systeem dicatoren. aarschrlften tegen verlening „jnning gedeeltelijke verande ring en vergroting woning Neerijnen- straat 5 (besluit 13 november 2000) Conform het advies van de Commissie voor de bezwaarschriften verklaren burgemees ter en wethouders de bezwaren ongegrond. Zij handhaven het bestreden besluit van 29 augustus 2000 tot verlening van de bouw vergunning voor het gedeeltelijk veranderen en vergroten van de woning aan de Neerij- nenstraat 5 te Tilburg. Bezwaar inzake sportsubsidie 2000 (be sluit 13 november 2000) Conform het advies van de Commissie voor de bezwaarschriften verklaren burgemees ter en wethouders de bezwaren van Tennis- club 1 Zand tegen de afwijzing van het ver zoek om sportsubsidie voor het jaar 2000 ongegrond. Zij handhaven het bestreden be sluit van 19 juni 2000. Aankoop en verkoop locatie Knegtel-Sta- tionszone (besluit 13 november 2000) Burgemeester en wethouders stellen de raad voor in te stemmen met de aankoop van de locatie Knegtel, de verkoop van deze lo catie aan HBG Vastgoed B.V. te Rijswijk en met het afsluiten van een raamovereen komst met HBG Vastgoed B.V. te Rijswijk voorde herontwikkeling van de locatie Kneg tel. In commissie: EFGB, 27 november 2000 In raad: 11 december2000 Afwikkeling amendementen, moties en toezeggingen raadsvergadering van 30 en 31 oktober 2000 (besluit 13 november 2000) Burgemeester en wethouders nemen kennis van de financiële consequen-ties van de amendementen voor het meerjarige begro- tingsbeeld. Zij stellen de afhandelingstermij- nen voor de amendementen, moties en toe zeggingen vast. Deze worden opgenomen in de Concernbegroting 2001deel 3. In commissie: Alle functionele commis sies, november en december 2000 (ter kennisname) Capaciteitsverruiming Bredaseweg, inrit Bredaseweg 429 (besluit 13 november 2000) Burgemeester en wethouders stemmen in met de verkoop van een strook grond van 3 meter breed evenwijdig aan de Waranda- laan (circa 100 m2). In de koopovereenkomst is de bepaling op te nemen dat de eigenaren van deze grond afstand doen van het recht op een uitweg naar de Bredaseweg. Zij ge ven Stadszaken opdracht de verkoop van de grond verder voor te bereiden en in overleg met de eigenaren van de strook grond een acceptabele oplossing voorde nieuwe inrit COMPLEET MET GRANIETEN BLAD Controle van de milieuprestaties ge beurt door toetsing van het milieuzorg systeem. Ieder halfjaar controleert céi tificeerder Lloyd's of Fuji Tilburg haar milieuprestaties heeft verbeterd. Eel constante verbetering is een voorwaa» de voor het behouden van de certifice ring. De raamvergunningen zelf geb den in principe voor onbepaalde tijd! Echter, bij veranderende milieuwetge ving kan de provincie een aanpassing van de vergunning eisen. verder uit te werken en te realiseren. In raad: te zijner tijd Instelling commissie advies historische en cultuurhistorische voorwerpen Burgemeester en wethouders stellen een commissie (ex artikel 92 Gemeentewet) in om hen te adviseren over het beleid ten aan zien van het verwerven en beheren van his torische en cultuurhistorische voorwerpen die de stad rijk is. Tot lid van de commissie benoemen zij onder meer de heer J. Tim mermans, drs. G. Steijns en drs. C. Pelk- mans. In commissie: ABS (ter kennis name) Werkbezoek Vlaamse delegatie Burgemeester en wethouders stemmen in met het draaiboek voor het werkbezoek va" de Vlaamse minister van werkge aan Tilburg op 27 novemt Vrijstelling artikel 19 WRO-procedure aanleg 2e fase Noorderbos Burgemeester en wethouders verlenen vrij stelling voorde aanleg van de 2e fase van het Noorderbos. Zij stellen de bezwaarmaker hiervan op de hoogte. Hoofdlijnen opzet dienstplan 2001 Burgemeester en wethouders stellen de hoofdlijnen vast van de opzet van de dienst- plannen 2001 van de gemeentelijke dien sten, die eind januari 2001 ter vaststelling in het college aan de orde komen. Starten ontruimings-procedure Burgemeester en wethouders besluiten een gerechtelijke procedure bij de Rechtbank te starten om de ontruiming (met nevenvorde ringen) te bereiken van circa 9 hectares land bouwgrond die aan iemand in optie zijn ge geven en waarvoor betrokkene geen optierente meer betaalt. Verweer Wvg-beroeps-procedure Van Wijnen Projectontwikkeling Burgemeester en wethouders besluiten tot het voeren van verweer tegen het hoger be roep dat Van Wijnfen Projectontwikkeling in gesteld heeft bij het Gerechtshof te 's-Herto- genbosch. Contract schoolbegeleiding 2000-2001 voor S.O.M. Burgemeester en wethouders stemmen in met het contractvoorstel 2000-2001 van de Stichting Onderwijsbegeleiding Midden- Brabant (S.O.M.) over de inzet van de be schikbare middelen voor schoolbegelei ding). Hierover is gevoerd "Op Overeenstemming Gericht Overleg" (OOGO) met de schoolbesturen gevoerd op 15 november jl. In commissie: OCZ, 27 november2000 Aankoop en plaatsing beeld Matthew Fili- powski in Herbothstraat Conform het advies van de Tilburgse Kunst- scnaDDII en ae rl stichting gaan burgemeester en wethouders ie over tot aankoop van het beeld 'Zonder Titel' 7FT Kesselsproject vrijstellingsprocedure ingevolge artik Burgemeester en wethouders kennen aan hd 4 van de Wet de Ruimte|ijke Or( Kompaan f 62.800,- toe voor de uitbreiding v00r het bouwplan op basis van het on van het Manetje Kesselsproject. In commissie: WWB, 8 januari2001 Tarieven OZB 2001 Burgemeester en wethouders zien af van ta riefdifferentiatie en besluiten de raad een ta- riefvoorstel te doen waarbij rekening wordt gehouden met een opbrengststijging van 3,25%. De portefeuillehouder wordt ge machtigd dit besluit verder uit te werken. In lllclllol„„a„„ hetvoorstel aan de raad zullen de diverseva- en de nieuwe rianten (voor al dan niet differentiatie) wor- provincie, den opgenomen. De wethouders Luijendijk /n commiss en Van Gurp laten hun stem tegen het besluit om af te zien van tariefdifferentiatie aanteke nen, omdat zij kiezen voor tariefdifferentiatie op basis van het tijdvakpercentage. In commissie: EFGB, 27 november 2000 In raad: 11 december2000 Plaatsing MIOP in budgetcyclus Burgemeester en wethouders stemmen in met het inrichten van de MlOP-programma's -overeenkomstig de ontwikkelde pilot effect- sturing- in een driedeling van effecten, aan pak en projecten. Deze programma's zullen worden opgenomen in de Perspectiefnota 2002. Verder stellen zij de plaats van het MIOP in de budgetcyclus vast en de mo menten en de manier waarop over ontwikke lingen in de projjramma's moet worden ge rapporteerd. Voor voorstellen voor nieuw Steunpunt Vriju Vrijwillige Thui SOS-Hulpcentrale Heb jij ruime rij-ervaring? Revalidatiecentrum Leypark zoekt een chauffeur die op afroep lichamelijk gehandicapten met een personenbus wil vervoeren. Het is meestal in de avonduren en in het weekend.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 5