p L Maatregelenprogramma Wijkontwikkelingsplan West vastgesteld fl 41 f; ,w •DONDERDAG 16 NOVEMBER 2000 - PAGINA 11 DE TILBURGSE KOERIER eijpark gemeente Tilburg Sportinfolijn 013-532 60 00 58 00 IJssportcentrum 25 november dicht Foto Herman de Jong. Nieuwe beleidsrichtingen verkeer en vervoer ning Beleidsregels net wethouder De r de bezwaar- euws Zie verder ook ^f^emeentenieuws op pagina 12 De Sint heeft jou gezien! ruim 80 lucht- - en kwartet- nkverpakking geboorteaangifte H* uitkeringen rgunning belastingen 3 Maak kans op een leuk feestje met mooie prijzen Plan Quirijnboulevard in Informatiecentrum Parkeerbalie middag dicht Nieuwe editie gemeentelijke wegwijzer igen naar het zaterdag is de een feestelijke duurt tot 1 5 uur. een jaren 30- ers is aanwezig aren het beeld In het Gemeentelijk Informatiecentrum staat tot 27 november een presentatiepaneel met informatie over de Quirijnboulevard. Gemeente en woningcorporatie Wonen Midden Brabant willen het huidige Quirijnstoktrace, de groenstrook tussen Heikant en Quirijnstok, ombouwen tot een boulevard. Zes flatgebouwen maken plaats voor koopwoningen. Verder komt er een nieuw park dat de wijken Heikant en Quirijnstok met elkaar verbindt. Het IJssportcentrum is zaterdag 25 november de gehele dag cup Kunstrijden. Dit betekent dat er deze dag geen plaats op de ijsvloer is om recreatief te schaatsen. Ook de schaatslessen voor volwassenen gaan niet door. Onze excuses voor het ongemak. natiecentrum 32. Sportbedrijf www.sportbedrijftilburg. nl Sportcomplex Drieburcht 013-455 74 79 iw wijk, gemeenteraad van Tilburg op 24 februari 2000. Recreatiebad Stappegoor 013-543 87 59 loud z.j... haar gang iwe speel- De oude 'ember om mer 120 van iprogramma een bewaakte fietsenstalling. Tilburg) Station West krijgt in het maatregelen?' (Foto Publieksvoorlichting gemeente Ti IJssportcentrum Tilburg 013-532 mtrum tsen met ïzellige en :r.kere trak- 90 en Jechts f je een mtuur met Minister Netelenbos van Verkeer en Waterstaat heeft vorige maand samen met vertegenwoordigers van provincies, kaderwetgebieden en gemeenten het beleidsvoornemen Nationaal Verkeers- en Vervoersplan (NVVP) gepresenteerd. Tilburg heeft, als een van de eerste gemeenten in Nederland, de hoofdlijnen van het nieuwe gemeentelijke Verkeers- en Vervoersplan op tafel gelegd. Daarmee sluit zij direct aan op het NVVP. Publiekszaken heeft een nieuwe editie uitgebracht van het boekje 'Waar moet ik zijn?'. Daarin staat informatie over alle producten en diensten waarvoor deze gemeentelijke afdeling verantwoordelijk is. Het handzame boekje is gratis verkrijgbaar bij de stadswinkels in het Centrum, Reeshof, Noord, Berkel-Enschot, Udenhout en bij het Gemeentelijk Informatiecentrum. ike Verordening >er. ER 2000 - PAGINA to I tting inzake i van dhr./mw.: ologische zone, I lerhoud zal zijn. I aar haa:- in nieuv eoord. R. Bouwman, ld, tel.: 542 87 60.. tot uatie van deid in Meer informatie: F. van Reisen, Structuurplanning, Stadszaken, tel. 013 - 542 85 88. aantal i als it u gezellig en echte kerst- ads-VVV. Iedereen is welkom bij de Stads-VVV om te zien hoe fraai veel Tilburgse kinderen zich verkleed hadden tijdens de intocht. leerd. De mening van bewoners en organisaties in de wijk heeft daarbij zwaar meegewogen. De maatregelen zijn net als de visie verdeeld over Indoor Sportcentrum Reeshof 013-571 00 74 Burgemeester en wethouders maken bekend dat 27 september 2000 de nota Aanpassing handhax hops (i.v.m. de wet Damocles) heeft vastgesteld, wijziging van het handhavingsbeleid houdt in d< meer dan de toegestane handelsvoorraad van r/' hebben, voortaan door middel van bestuursdv waarschuwing) gesloten kunnen worden. Dit b ceerd in het gemeenteblad 2000/34. De nota Aanpas beleid koffieshops ligt ter inzage en is verkrijgbaar bij het Gemeentelijk Informatiecentrum en de verschillende Stads it de burgemeester op ivingsbeleid koffies 1. De belangrijkste dat koffieshops die n 500 gram voor handen iwang (na voorafgaande besluit is reeds gepubli- Acmpassing handhavings- ar bij het’ iswinkels. Algemene Plaatselijke Verordening Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad van Tilburg in zijn vergadering van 13 november 2000 heeft besloten tot vaststelling van twee verorde- wijziging heeft betrekking op artikel 19 van de Algemene Plaatselijke Verordening: rook verbod in natuurgebieden. Dit besluit werd reeds gepubliceerd in het gemeenteblad 2000/36 en treedt op 15 november 2000 in werking. De tweede wijziging heeft betrek king op de vestiging en exploitatie van speelgelegenheden. Dit besluit werd reeds gepubliceerd in het gemeenteblad 2000/37 en treedt op 22 november in werking. B en W hebben op 1 3 november het maatregelenprogramma van het Wijkontwikkelingsplan voor Tilburg West vastgesteld. Het gaat hierbij om de wijken De Reit, het Zand en het Wandelbos. Het plan geeft aan hoe Tilburg West er over 10-1 5 jaar uit moet zien. Verordeningen Besluiten van het gemeentebestuur die algemeen verbindende voorschriften inhouden, worden steeds gepubliceerd op de gemeentepagina van de Tilburgse Koerier. Daarnaast worden deze voor schriften op grond van artikel 139 van de Gemeentewet ook gepubliceerd in het gemeenteblad. Het gemeenteblad ligt voor iedereen ter inzage in het gemeentelijk informatiecentrum en in de stadswinkels in Berkel-Enschot, Udenhout en de Reeshof en is daar ook verkrijgbaar. Sociale maatregelen Voorbeelden van sociale maatre gelen zijn: buurtbemiddeling, buurten in de buurt, uitbreiding van de Brede School en het opzetten van een steunpunt voor Somalische vrouwen, meer inzetten van wijk agenten, meer sport- en ontspan ningsmogelijkheden voo'r jongeren, ondersteuning van ouderen door Wonen Plus. Bij wijkcentrum 't Sant komt een informatiawinkel, waar burgers aan een loket informatie kunnen krijgen over o.a. welzijn, zorg en gemeentelijke regelingen. De medewerkers van de informatie- winkel kunnen helpen bij het invullen van formulieren. itst. De stadskantoor ein wordt ver ving begint in lar verwachting maf januari zijn I jrzaken en Paleis-Raadhuis I listing). De onen en de dan in het matiecentrum k Incasso irgebracht in i het teente. Naast i staat in ook aangegeven todig heeft om t te krijgen, kan en of een rijbewijs, i geboorte- ceringen, 5 of Reageren Wilt u schriftelijk reageren op de ontwikkelingsvisie dan kunt u een brief sturen naar: Gemeente Tilburg, Wijkzaken, gebiedsteam Noord, Postbus 90157, 5000 LL Tilburg o.v.v. Quirijnboulevard. Dit kan tot uiterlijk 25 november. Meer informatie: gebiedsteam Noord, Wijkzaken, tel. 540 83 97. Internet: www.quirijnboulevard.nl Informatie koopwoningen: WMB Makelaardij, tel. drie thema's: sociaal, ruimte en economie. Hierna volgen voor beelden van de verschillende maat regelen. Uitgebreidere informatie staat in het maatregelenprogramma zelf. toekomstige ontwikkelingen in verkeer en vervoer. De groei van mobiliteit zal hoog blijven door de verdere toename van het aantal inwoners, arbeidsplaatsen en indi viduele welvaart. Ook het goederen vervoer zal naar verwachting nog sterk groeien. Tilburg blijft daarom onverminderd inzetten op de reali satie van een aantal belangrijke investerings projecten, zoals de Noordwesttangent, station Reeshof en station Berkel-Enschot, de reali satie van Interregiospoor, de verbreding van het Wilhelminakanaal en aanpassingen op belangrijke invalswegen. Hoofdlijnen Het nieuwe beleid kent een aantal hoofdlijnen. Het gebruik van fiets en openbaar vervoer moet gestimu leerd blijven worden om de bereik baarheid en leefbaarheid in de stad te garanderen. Het beperken van de automobiliteit gebeurt met name op die locaties en tijdstippen, waar zich bereikbaarheids- en leefbaar- heidsknelpunten voordoen. Voorheen was dit een algemeen doel voor de hele stad. Met deze zijn. Ook daarvan zijn adressen, telefoonnummers en opening stijden opgenomen. Publiekszaken besteedt veel aandacht aan klantvriendelijk werken. 'Waar moet ik zijn?' is een handige wegwijzer wanneer men iets van de gemeente nodig heeft. Met behulp van dit boekje kunnen de Tilburgers snel de juiste infor matie of instantie vinden. Meer informatie: 0900 - 202 50 10 (50 cpm). Ben je tijdens de intocht van Sint Nicolaas gefotografeerd door zijn fotografen? Dan hangt je foto bij de Stads-VVV. Als je deze week nog langskomt, nodigt de Sint je misschien wel uit op zijn feestje! link/Kooistra, men van kapver- er Amerikaanse 1 perceel aan de Een nieuw paspoort, een bouwvergunning, een aangifte, vragen over uitke belastingen of kwijtschelding algemene informatie over de gemeente? Het zijn allemaal zaken waarvoor de Tilburger terecht kan bij de balies van de gerne inhoudelijke informatie 'Waar moet ik zijn?' o wat men eventueel nc een bepaald product waar men ervoor terecht er andere instanties bij betrokken Uit het wijkontwikkelingsplan vertegenwoordigers van bewoners. Noord is gebleken dat er behoefte is De ontwikkelingsvisie wordt samen aan meer verschillende woningen, met reacties van de bewoners en aandacht voor veiligheid in de wijk, betrokken organisaties voorgelegd betere voorzieningen en werkgele- aan het gemeentebestuur. Pas als genheid. Hiervoor is een project- het gemeentebestuur de definitieve groep samengesteld die bestaat uit ontwikkelingsvisie heeft goedge- de gemeente, Wonen Midden- keurd, kan de visie verder worden Brabant, basisschool De Sleutel en uitgewerkt. Het rapport is in te zien bij de verschillende stadswinkels, - het Gemeentelijk Informatiecentrum en bij Wijkcentrum De Schans in Tilburg Noord. Schaatsen met Pieten Op zondag 26 november zullen verschillende Pieten tijdens het gezinsschaatsen hun schaatskun De Parkeerbalie in Tilburg Centrum, onderdeel van de balie Bouwen en Wonen, is op woensdag 22 november vanaf 12.30 uur gesloten. U kunt tot 16.00 uur terecht in de Stadswinkels Reeshof en Noord. Op donderdag staan de medewerkers van de parkeerbalie vanaf 08.30 uur ook in het centrum weer voor u klaar. Economische maatregelen Hierbij gaat het vooral om de (her)ontwikkeling van binnenwijkse bedrijventerreinen (o.a. Beneluxterrein) en verspreid liggende terreinen, het stimuleren van ondernemerschap en werkgele genheid. Verordening Diamantgroep 2000 Burgemeester en,wethouders maken bekend dat de gemeenteraad van Tilburg in zijn vergadering van 13 november 2000 heeft besloten tot vaststelling van de Verordening voor de Diamantgroep 2000. Dit besluit werd reeds gepubliceerd in het gemeente blad 2000/35 en treedt op 22 november 2000 in werking. Per dezelfde datum vervalt de Verordening voor de Bestuurscommissie DSW 1997, zoals die is vastgesteld door de Wil je nog meedoen met de Sint Nicolaas kleurwedstrijd? Lever dan je kleurplaat deze week in bij de Stads-VVV, bibliotheek of Stadswinkel. Heb je nog geen kleurplaat, haal er dan snel eentje bij de Stads-VVV aan het Stadhuisplein 132 of bij de bibliotheek. In 1998 en 1999 zijn een analyse van de wijk en een visie op de toekomst gemaakt. Op basis van de visie werden maatregelen geformu- Minister Netelenbos heeft in het NVVP aangegeven de bestaande infrastructuur beter te willen benutten, te bouwen waar dat nodig is, de prijs van verkeer en vervoer direct door te berekenen aan de gebruiker en technologie in te zetten. B en W hebben kennis genomen van het plan, dat nu met diverse organisaties in de stad wordt doorgesproken. Na het verwerken van deze reacties neemt het bestuur, waarschijnlijk in december, een standpunt in over de hoofdlijnen van het nieuwe verkeers- en vervoersbeleid. sten vertonen in IJssportcen Tilburg. Tijdens het ‘schaats I. ve.b.nd d. KNSB- -<z-n.» iedereen ontvangt een lekke tatie. Ben jij er tussen 10.00 12.00 uur ook bij? Voor slee 4,50 per persoon beleef je - onvergetelijk schaatsavoi de Pieten uit Spanje. Meer informatie: receptie IJssportcentrum Tilburg, 013 - 532 58 00. I worden paden en liet in het ontwerp horen, Jer wordt het park t er festivals nden. Op een ;omen opstel jdia zonder het park aan te it er in het zuide- Milieujournaal Maandag 20 november en dinsdag 21 november haalt de chemocar klein chemisch afval op in een deel van Broekhoven. Woensdag 22 november tot en met vrijdag 24 november is de chemocar in delen van de Blaak. Zet nooit de chemosafe aan de weg, maar overhandig hem aan de inzamelaars. U kunt chemisch afval ook zelf bij het depot in de Ceramstraat 6 afgeven. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 16.30 uur. Investeringen Deze eerste TVVP-notitie is tc stand gekomen na een evalua het verkeers- en vervoersbek de jaren '90 en een verkenning van Ruimtelijke maatregelen Bij deze maatregelen gaat het o.a. over het renoveren van het groen in de wijken en de verbetering van het nieuwe richtlijn wordt doorgaand autoverkeer zoveel mogelijk via de randen van de stad geleid (de Noordoosttangent en in de toekomst de Noordwesttangent). ringbanen en de overige hoofd wegen in de stad krijgen vooral een functie voor verkeer tussen de wijken binnen de (oude) stad en voor een goede bereikbaarheid van het stadscentrum, via de twee zoge noemde inprikkers (Hart van Brabantlaan en Spoörlaan). Daarnaast worden vooraf locaties aangewezen waar het, gezien de bereikbaarheid van verkeer en vervoer, wenselijk is bedrijven en voorzieningen in hogere dicht heden te ontwikkelen. Dit zijn de belangrijkste ideeën van het nieuwe beleid, geformuleerd in het Tilburgs Verkeers- en Vervoersplan (TVVP): Naar nieuwe beleidsrichtingen in verkeer en vervoer. groen in het Westerpark, woonom- gevingverbeteringen, bewaakte fiet senstallingen bij de Westermarkt en Station-West, aanleg fietstunnel Academielaan, aanleg Regiopark en het aanpassen van woningen voor ouderen. Op 11 december wordt het Wijkontwikkelingsplan behandeld in de gemeenteraad. De uitvoering van het plan wordt begin 2001 fees telijk ingezet met een tentoonstel ling over Tilburg West in wijkcen trum 't Sant. Deze tentoonstelling komt daarna in de andere wijk centra van West. Het Maatregelenprogramma is te bestellen via telefoonnummer 013 - 542 92 56. Ook ligt er een inkijk- exemplaar bij het gemeentelijk Informatiecentrum en in de wijk centra 't Sant, 't Kievitslaar en De Reit. paspt l

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 11