w$ uw I EN 1 1 en ier jaar ai Peugeot Prométhée, voor nu of later Subaru Impreza GT alleen via internet De auto tot pret verheven Autostadt in Wolfsburg Houdt 2 seconden afstand Nieuwe verkeersveiligheidscampagne van start IE EN ros IMF Ipel vijk raat 16 11 1TH 4 CTOBER2000.PAGINA12 de tilburgse koerier DE AUTOMAAT DONDERDAG 26 OKTOBER 2000 PAGINA 13 ouw.nl Oranje Diablo Virtuele stad Historisch overzicht 30-20.00 u. I airco. www.campagnes.nl Positieve effecten op maat. I Wat is een veilige afstand? GARANTIE Wie auto’s in een museum wil bekijken heeft in bin nen- en buitenland voldoende mogelijkheden. Maar het publiek wil meer dan alleen een fraai gepoetste oude auto voorzien van een bordje met naam, type en bouwjaar. Het Volkswagen concern speelt daarop in met Autostadt, een pretpark rond auto en mobiliteit in Wolfsburg, de thuisbasis van Volkswagen. Nog steeds gebeuren er jaarlijks veel te veel ernstige auto-ongelukken op de Nederlandse wegen. Onvol doende afstand houden ten opzichte van voorliggers is vaak de oorzaak. In een nieuwe voorlichtings campagne geven het ministerie van Verkeer en Wa terstaat en het Verbond van Verzekeraars automobi listen een handige vuistregel voor het bepalen van een veilige afstand in het verkeer: “Houd 2 seconden afstand”. interactieve een uitge- stoel krij zien in c leel- spel speelt een oranje Diablo een hoofdrol die zich om de paar mi nuten ook aan de buitenkant van het pand vertoond. t staat men c svensgrote krukas i aait. Bij Bentley li| «verigens op techn aid, des te bij kop- i ontstaan. /orden achter- seltuin met s en tekenta- voordeel I '1 -144.- 1-734,- 2.324,- juwste loot aan lans gedeelte- isch overzicht Dat is echter nog niet alles, airconditioning en speciale lederen bekleding in blauw en geel zijn ook van de partij. De auto is aan de buitenkant te herkennen aan speciale striping. De auto kan alleen via internet worden besteld (www.impreza.nl) en kost £84.995,=. Wie een dag lang binnen zou blijven, kan maar beter een boorapparaat aanschaffen (je zou er doof van worden) maar het is indrukwekkend en over weldigend. In het hele schouw- Als de historie is doorlopen, be geeft men zich naar buiten om de andere paviljoens te bezoe ken. Het gebouw van Bentley ligt bijna in het golvende terrein verborgen. Direct bij binnen komst staat men oog in oog met een levensgrote krukas die rus- tig draait. Bij Bentley ligt de na druk overigens op techniek met In hetzelfde pand maakt de be zoeker een reis door de tijd, waarbij de autohistorie niet uit sluitend aan de hand van de merken binnen het VW-concem wordt verteld. Onder andere een T-Ford en Citroën 2CV maken deel uit van de collectie. Voor de autoliefhebber vormt dit onder deel het hoogtepunt van het be zoek. Fraaie, levendige displays, filmpjes, kasten met miniatuur- modellen, leuke decorstukken en ander historisch materiaal zor- Het tellen kan op meerdere ma nieren. Bijvoorbeeld door te zeg gen: ‘eenentwintig, tweeëntwin tig”, of‘tweeduizendeen, tweeduizendtwee’, of‘houd 2 se conden afstand’. vergezeld van opzwepende mu ziek. Veel belangstelling trekt Lam borghini met een welliswaar klein, maar eigen gebouw. Het niets meer of minder dan een zwarte doos waaruit bijna voort durend racegeluiden klinken die de nodige beelden vergezellen. or 30-11-00 0WÜL12-1999 000km....1997 00 km1997 diverse fraaie motorblokken, prototypes en natuurlijk een nieuwe Amage Red Label en ook nog de uiterst exclusieve en nieuwe Rolls Royce Comiche. Ook bij Seat draait het om auto’s en de jonge, vrolijke, Spaanse sfeer. Eerst komt men in een 360 graden filmzaal waar de toon wordt gezet, nadat men bij de in gang een wand met honderden dezelfde buitenspiegels heeft ge passeerd. Na de film zijn het toch vooral de auto’s die de bo ventoon voeren met filmbeelden waarin jonge mensen figureren slechts één auto in staat, in dit geval een Lupo 3 liter vergezeld van de nodige displays. Erg aar dig van inrichting is het pavil joen van Volkswagen bedrijfs wagens met de aandacht voor vrije tijd. Vooral campers zijn te vinden tegen een achtergrond van rotsen en watervalletjes. een makkelijk toepasbaar hulp middel aangereikt. Overigens zal de politie tijdens de campag ne intensiever controleren op bumperkleven. Hiervoor is nieuwe apparatuur in gebruik, waarmee bumperklevers een voudig kunnen worden verbali- Bij Audi staan de meeste men sen in de rij, want daar wordt tijdens een speciale presentatie een blik gegund die slechts 15 seconden duurt op hoe wellicht het absolute topmodel van Audi er in de komende jaren uit zou kunnen gaan zien. Hét is een mengelmoes van de Audi TT met de kenmerkende lijnen van de zilveren pijlen uit de jaren dertig. Skoda krijgt een tegelijk moderne en historische setting, waarbij Tsjechische kunst de aandacht krijgt.'Volkswagen heeft een grote filmzaal in bol vorm en een ‘showroom’ waar gen voor een interessant geheel dat ‘blijft hangen’. Het zal met name van een con stante vernieuwing afhangen of Autostadt niet alleen een kort stondig, maar ook blijvend suc ces zal worden. De ouders kunnen de verrichtin gen van hun kroost volgen op een groot scherm. Scania is de niei de VW-stam, althê lijk. In het bistorts Een investering van één miljard D-mark en de inzet van 1100 medewerkers moeten bezoekers een onvergetelijke dag bezorgen in een ‘pretpark’ zonder achtba nen, zwembaden of sprookjes. Wel zijn er zeven indrukwek kende gebouwen, waarin alle merken van-het concern zich op hun eigen manier presenteren. zoekers kunnen wc gelaten in een speell skelters, loopauto’s i fels. De weg naar boven voert langs filmzalen en thematen toonstellingen over veiligheid, de ontwikkeling van nieuwe auto’s (men kan hier een eigen auto ontwerpen), materiaalge bruik etc. De displays lijken zo van een willekeurige autoten toonstelling gehaald te zijn en zullen door de tijd regelmatig ververst moeten worden om ac tueel te blijven. Hoe hoger de snelhei groter de schade die I staartbotsingen kan t Vooral op wegen waar snel wordt gereden is de twee-secon- denregel een handig hulpmid del. Maar ook in de stad is vol doende afstand belangrijk. Tijdens het rijden onder afwij kende omstandigheden, zoals bij mist of gladheid, is het verstan dig nog meer afstand te houden. den doorgereden als de druk minder wordt of de band lek raakt. Het interieur oogt zeer realistisch met plaats voor vier personen die ieder hun eigen rijgen. Uiteraard is voor- diverse moderne commu- nicatie-apparatuur en kunnen de achterste zitplaatsen worden neergeklapt om het bagagevolu- me verder uit te breiden. De Peugeot Prométhée is 4,18 me ter lang en maar liefst 1,91 me ter breed en wordt voortbewo gen door een HDi-motor met partikelfilter. seerd. De automobilist zal vaak op de regel attent gemaakt wor den: op de weg (door attentie- borden) en door middel van een televisiespotje. Naast een folder is er een inter netsite voor meer informatie: www.campagnes.nl Vlak voordat de levering van de nieuwe Subaru Impreza van start gaat, heeft impor teur Subaru Nederland nog een bijzondere actie voor de scheidende Impreza GT Tur bo AWD op touw gezet. Er is een speciale afscheidse- ditie gemaakt die uitsluitend via internet wordt verkocht. Uiteraard heeft deze auto de bekende 2 liter turbomotor van 218 pk goed voor een van 231 km/u en permane vierwielaandrijving. Het prototype dat Peugeot op de Parijse salon toont, Prométhée genaamd, is niet direct specta culair om te zien, maar de naam zou een belofte voor de toekomst kunnen inhouden. Immers Peu geot is druk doende de nieuwe 307, de opvolger van de 306, klaar te stomen voor de markt en het zou ons niet verwonderen als elementen uit dit model straks gewoon in verkoop gaan. We moeten dan wel even de erg grote wielen wegdenken en de flink uitgebouwde spatborden. De auto heeft de uitstraling van een midi-MPV met een sterke nadruk op de flanken door een Voldoende afstand houden kan niet alleen ongelukken voorko men, maar heeft nog andere po sitieve effecten. Zo is er minder kans op schade aan lak of auto ruiten als gevolg van steenslag. Met meer afstand tot de voorlig ger heeft u beter zicht voor u. En tenslotte geeft voldoende af stand andere automobilisten de ruimte om veilig tussen te voe gen. Allemaal zaken die het autorij den niet alleen veiliger, maar ook prettiger maken. Het belangrijkste doel van de Voor Duitse VW-klanten die hun auto komen ophalen vormt Autostadt een leuk dagje uit, maar als pretpark kan het niet met de Efteling of Eurodisney concurreren. Door 24 DM te betalen verschaft men zich toegang tot Autostadt via een voornamelijk uit staal en glas opgetrokken ‘poortgebouw’. Duitse kopers van een nieuwe Volkswagen kunnen zich hier ook met hun nieuwe kenteken platen melden en krijgen later op dezelfde dag hun auto over handigd ‘af-fabriek’ die in twee enorme glazen torens al gepoetst staan te wachten. Onder hetzelf de dak begint de rondleiding door het ‘park’ aan de hand van diverse thema’s. De jongste be- Bumperklevers, wie had er tien jaar geleden van gehoord? Toch krijgen ze vandaag de dag even veel aandacht als hardrijders. Dicht op de voorligger rijden roept ergernis op die kan leiden tot irritatie en zelfs agressie. Maar de realiteit is dat de mees te weggebruikers helemaal niet opzettelijk uitdagen. Ze zijn zich gewoon niet bewust van hun on veilige en voor anderen irritante gedrag. De twee-secondenregel is bedoeld om een helpende hand te bieden aan deze weggebrui kers. Bumperkleven is niet al leen irritant (nummer één in de ergernis-toptien van de politie!), maar vooral gevaarlijk. De cij fers liegen er niet om: veertig procent van de ongelukken op snelwegen zijn zogenoemde kop- staartbotsingen. Van die onge vallen is negentig procent het gevolg van te weinig afstand houden. campagne (waar behalve het mi nisterie en de verzekeraars ook de politie en de verkeersveilig heidsorganisatie 3VO aan de nemen) is de twee-secondem gel zo bekend mogelijk te maken. Weggebruikers krijgen hiermee inleg met gepolijst aluminium. De voorruit loopt ver in het dak door. Aan de bestuurderskant heeft de Prométhée een grote naar voren of achteren schui vende deuren, terwijl aan de trottoirkant is voorzien in een normaal voorportier en een schuivende achterdeur. Alle deuren kunnen met een af standsbediening geopend wor den. De achterkant is vrij recht hoekig met zeer bijzondere achterlichten bestaande uit een flinke reeks kleine lampen in een donker kader. Natuurlijk staat deze Peugeot op de Miche lin Pax banden waarop kan wor- Wel kunnen we stellen dat geen enkel ander autoconcern op zo’n fraaie wijze de eigen merken en bijbehorende filosofie presen teert. Hier ook de nodige ii mogelijkheden met e breid overzicht van de mogelijk heden op computerschermen met foto’s en filmpjes; Kinderen kunnen zich helemaal verplaat sen in een virtuele stad waar ze met een auto doorheen kunnen rijden. Daarnaast krijgt dit model een Panasonic DVD-naviga- tiesysteem, dat ook geschikt is voor video en audio-CD’s met maar liefst drie monito ren. Daarnaast wordt de auto uitgerust met een Nokia 8210 GSM-telefoon met carkit en wordt eveneens een Psion Revo organizer meegeleverd. Een veilige afstand is in ieder geval een kwestie van de juiste inschatting maken. Maar hoe doe je dat? Daarvoor is de twee- secondenregel bedacht. Want twee seconden afstand is onder normale omstandigheden, onge acht de snelheid, voldoende vei lig. De toepassing van deze vuistregel is eenvoudig. Op het moment dat uw voorligger een vast punt -bijvoorbeeld een ver keersbord- passeert, telt u twee seconden af. Passeert u hetzelf de punt pas na de tweede secon de, dan houdt u voldoende af stand. Minder dan twee seconden betekent dat u uw af stand moet vergroten. is een vooroorlogse Scania te zien en in een vijver drijft een houten vlot waarop twee een vrachtwagen en bus te zien zijn. Autostadt is voor autominnaars meer dan de moeite waard. J v i 'Ir 1 •.'W&

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 47