r s Ai Q Even geduld voor de Mercedes C 32 AMG D4-D dieselmotor voor Toyota Corolla Multitronic transmissie voor Audi A6 Gemodificeerde Honda Accord A Rijkere uitrusting Ssang Yong Korando Peugeot maakt prijzen 206 CC bekend Volkswagen occasions op internet Bert Brouwers aan kop in Nissan Micra Challenge DE TILBURGSE KOERIER DE TILBUR pel van 215 Nm bij 2400 tr/min. Rei Rei Rei Rena Twingo Twingo Clio Clio ich Clio 19 19 Mégane Mégane Mégane Mégane Laguna TOP lijkt zichzelf met Joop Zoete melk, “maar bij hem is het uit ree! i in zijn eerste grote fo vijfjaar Micra Chê DE AUTOMAAT. DONDERDAG 28 SEPTEMBER 2000 PAGINA 10 I stoelen en hoogteverstelling op de bestuurdersstoel. Op de Korando EX 3.2 automaat is bovendien een bekleding met leer en alcantara standaard. Vaki Goirkes Vo stu roon in het program me zeer sportieve Ac- -en ;over :isdeAMG-ver- lasse te herken- inen kreeg hij iar. Hij verge- isl ir zal 3 rij- ïtreft )tor als in BAS. Uiterlijk i sie van de C-kk nen aan de afwijkende voor bumper met geïntergfeerde mistlampen, zijskirts en ande re achterbumper. De speciale gevormd lederen stuurwiel en AMG sportstoelen in nappal- eer. Mercedes denkt op jaarbasis zo’n 3500 exemplaren van de C 32 AMG te gaan leveren. dienbare ditioning lampen De prijzi I en .mist de waardoor 1 pk wordt maal kop- slot is het gedrag van de ipers gewijzigd en is de rachtiging anders afge- m heeft aan haar Ne- intemetsite een extra «rovoegd. Via de link - agens’kan men na- jr dag in het oc- =>nbod van de Volkswa- lers kijken. Tot nu toe i geschikte VW oc- ria de Volkswa- Wager '20402 tweede, maar winr nog niet voor elkas eindelijke allemaal goed geko men.”. de krachtigste varianten te com bineren zijn met een automati sche transmissie. Alle Korando’s staan op nieuwe lichtmetalen wielen met 255/65 16 inch ban den, armsteunen aan de voor- Ten opzichte van de eerste acht maanden van vorig jaar werden er dit jaar 30% meer auto’s door het Koreaanse merk SsangYong op de Nederlandse markt ver kocht. Daaraan ten gronds liggen niet alleen het prodi gamma, maar ook de uitt van het verkoopnetwerk achttien punten, sti specialisten op he vierwielaandrijvi druk op persoonli De Korando va heeft een aants Hij verdween in een greppel en voor hem was het evenement af gelopen. Brouwers werd in de Micra Challenge de afgelopen ja- ren als diverse keren derde en fong ;ver- islag r ducten- de uitbreiding rtwerk naar .tuk voor stuk i het gebied van zing met de na- lijke service, ran SsangYong ital wij zigingen on dergaan, waardoor het model een meer chique en luxueuze uitstraling krijgt. Er zijn een aantal nieuwe lakkleuren be schikbaar, terwijl in het interi eur de panelen met houtmotief werden vernieuwd. Het instru mentarium is aangepast alsme de een aantal schakelaars. De veiligheidsgordels kunnen voor taan in hoogte worden versteld. De Korando blijft onveranderd leverbaar met een aantal benzi ne- en dieselmotoren, waarvan een Linea Terra en een Linea Sol; de Sedan en Wagon worden uitsluitend aangeboden als Li nea Sol. ABS met elektronische remkrachtverdeling, twee air bags, een boordcomputer en stuurbekrachtiging zijn stan daard op alle versies; de Linea Sol onderscheidt zich verder door onder meer elektrisch he re portierruiten, aircon- ig, side airbags en mist- ivóór. jzen van de nieuwe Corol la 2.0 D4-D zijn nog niet bekend. De bestaande 1,9 liter dieselmo tor van 69 pk blijft onveranderd leverbaar. Volkswager derlandse ii functie toegevo ‘Gebruikte Wag melijk 24 uur pei casionaanl gen-dealer kon men al een f casion zoeken vi gen Gebruikte Wagen Informa tielijn (0900-2020402), maar daar komt nu de zoekmachine op internet bij. Wie klikt op ‘Zoek een gebruikte Volkswagen’ kan de exacte wensen kenbaar ma ken zoals het type, motoruitvoe- ring, brandstof, carrosserie, aan tal deuren, bouwjaar en prijs. Als resultaat wordt een korte omschrijving van maximaal der tig auto’s gegeven. Door op één auto te klikken wordt een uitge breid overzicht gegeven met meer details en uiteraard de ge gevens van de betreffende dealer. Het aanbod wordt iedere twee dagen up-to-date gehou den. Deze cijfers laten zich vertalen *fti een topsnelheid van 185 km/u en een acceleratie van 0 tot 100 inj 11,8 seconden. Daarbij blijft ^brandsto&erbruik over pe o jhele linie uiterst vriéndelijk: in de gecombineerde cyclus ver bruikt de auto 6,8 liter per hon derd kilometer. versnellingen ook handmatig kunnen worden gekozen. De be staande 1,8 liter basismotor blijft overigens gewo< ma alsmede de cord Type R. Alle Accords ondergaan wel een aantal zichtbare wijzigingen. Zo heeft de auto een nieuwe vijfhoe kige grille met gewijzigd H-logo, grotere voor- en achterbumpers en achterlichten met een andere beglazing. De 2,3 liter staat stan daard op lichtmetalen wielen met 205/50 R16 banden. In het interi eur zijn er nieuwe bekledingsstof- jeskettingband volledig uit staal, maar toch net zo buig zaam als een V-snaar. Een normale automaat heeft een koppelomvormer, die voor ver lies zorgt bij het optrekken (de slipfase), maar Audi past bij de multitronic een elektronisch ge regelde, oliegekoelde lamellen koppeling toe, die dit nadeel niet heeft. Bovendien maakt deze koppeling alle manieren van op trekken mogelijk, van voorzich tig optrekken op een gladde on dergrond tot sportief wegrijden met volgas. De bak wordt gere geld door een elektronisch brein, dat er voor zorgt dat bij gas in trappen niet eerst het toerental fors oploopt en daarna pas de re- A1 bij de introductie van de nieuwe generatie van de Toyota Corolla begin dit jaar, werd aan- gekondigd dat dit najaarde cörhriiöh rail turbodieselmotor in deze middenklasser leverbaar zou worden. In oktober staat heLt deze Corolla 2.0 D4-D bij de Ne- gehe derlandse dealers. Dé nieuwe versie met de v™ uitstrevende D4-D-motor met name voor de zakelijke dér interessant zijn. Het bet dezelfde turbodieselmotc c[e Avensis, een 2,0 liter hnder met common-rail recte inspuiting. Alleen i Corolla de intercooler, een vermogen van 90 p geleverd en een maxiim Toyota biedt de Corolla 2.0 D4-D in Nederland aan in alle carros- riercn serievarianten van het model: m di- de driedeurs Hatchback, de vijf- deurs Liftback, de vierdeurs Se dan en de vijfdeurs Wagon. Keu ze komt er in het geval van de Hatchback en de Liftback uit Sinds eind vorig jaar levert Audi op de A6 met 2,8 liter V6 motor tegen meerprijs een traploze multitronic transmissie, verge lijkbaar met de CVT van Van Doorne, maar dan geheel ge schikt voor grotere vermogens. Deze revolutionaire versnel lingsbak kan nu ook worden ge koppeld aan de 1,8 liter turbo motor van 150 pk en de 2,4 liter V6 van 165 pk. De A6 1.8T en A6 2.4 worden als sedan geleverd met deze versnellingsbak Voor respectievelijk f.89.950,= en £94.900,=. De reeds leverbare 2,8 V6 kost £110.750,=. De voordelen op het gebied van rendement, dynamiek en ver bruik die specifiek zijn voor een handgeschakelde versnellings bak worden door de multitronic in veel gevallen overtroffen. Het verschil met een conventionele automaat is nog groter, omdat het aantal overbrengingsver- houdingen door toepassing een flexibele duwband oneindig is. De band draait op twee poelies bestaande uit conische schijven. Door de afstand tussen deze schijven te veranderen, veran derd automatisch de diameter van de andere poelie en daarmee de overbrengingsverhouding. Audi maakt geen gebruik van de schakel-duwband van Van Door ne, maar ontwikkelde een plaat- tend met vijfbak. De prijzen zijn niet alleen scherp, de 206 CC is ook compleet uitgerust met het elektrisch wegklapbare stalen dak, mistlampen, getint glas, vier schijfremmen, centrale ver grendeling met afstandsbedie ning, elektrische zijruiten en spiegels en twee airbags. De 2 li ter onderscheidt zich door ABS, twee zijairbags, lichtmetalen wielen en diverse aluminium ac centen in het interieur. De bestaande Honda Accord se dan en hatchback ondergaan een aantal detailwijzigingen. Belang rijk daarbij is dat de 2 liter motor wordt vervangen door een 2,3 liter VTEC, goed voor 152 pk bij 5700 tr/min en een koppel van 206 Nm bij 4700 tr/min. Hierdoor wordt met name de souplesse van de auto verbeterd en duurt de accele ratie van 0 tot 100 km/u niet meer dan 9,8 seconden. De Accord 2,3 kan wordt geleverd met een hand geschakelde vijfbak alsmede met een 4-traps automaat met sequen tial shift, waardoor de gewenste Nog voor het einde van'dit jaar debuteert de Peugeot 206 Coupé Cabriolet op de Nederlandse markt. De importeur heeft zo juist ook de prijzen van dit unie ke model bekend gemaakt. Van af £39.900,= levert het merk de 1,6 liter 16-klepper met een ver logen van 110 pk. Deze motor s te leveren met een vijfbak of automaat. De meest sportieve uitvoering beschikt over een 2 li ter 16V van 138 pk die £45.000,= gaat kosten uitslui- Bert Brouwers gaat met zijn door Nissan Denissen gespon sorde Micra aan kop in de Nis san Micra Challenge 2000. Door technische problemen wist hij tijdens de afgelopen Golden Tu lip Rally maar een paar magere punten te scoren, maar die wa ren voldoende om samen met het equipe Van lersel/Van lersel op de eerste plaats uit te komen na de vijf inmiddels verreden rally’s. De start in de Golden Tulip Ral ly was veelbelovend. Maar net op het moment dat Brouwers met navigator Kristian Michels aan kop ging, brak de zelf ont wikkelde aandrijfas van de auto en dit euvel herhaalde zich nog een tweede keer, waardoor de auto twee keer hinkend op één poot de finish moest bereiken. Brouwers zag zijn mogelijkhe den op een eventuele eindover winning volledig verdwijnen, totdat zijn titelrivaal Van lersel zijn eerste grote fout maakte in vijfjaar Micra Challenge. uitlaatdemper met dubbele verchroomde ovale eindstuk ken geeft de auto een karakte ristiek motorgeluid. In het interieur zien we een AMG dashboardcluster, nieuw geling van de overbrenging volgt. De motor gedraagt zich met multitronic vergelijkbaar aan een auto mét traditionele getrapte versnellingsbak. De elektronica herkent ook de rijstijl van de bestuurder en houdt verder rekening met ex terne factoren zoals stijging, da ling en aanhangwagengebruik. De multitronic versnellingsbak van Audi kan ook handmatig worden geschakeld, hiervoor zijn zes vaste versnellingen gedefi nieerd. De multitronic automaat kan tevens wórden geleverd in combinatie met quattro vierwiel- aandrijving. Het topmodel van de nieuwe Mercedes C-klasse, de C 32 AMG, laat tot medio 2001 op zich wachten. De auto heeft een 3,2 liter V6 motor voorzien van een compressor. Daardoor is het vermogen toegenomen tot maar liefst 354 pk. Het koppel is wellicht nog belang- rijker en dat bereikt een ni veau van 450 Nm bij 4400 tr/min. Vanaf zo’n 2300 tr/min is minimaal 400 Nm beschik baar en dat zorgt voor een dy namisch rijgedrag. In 5,2 se conden staat de 100 km/u op de teller terwijl de topsnelheid elektronisch is begrensd op 250 km/u. De C 32 AMG vol doet al direct aan de Euro-4 emissienorm die in 2005 van kracht wordt en verbruikt ge middeld 11,3 liter per 100 km. De achterwielen worden aan gedreven via een vijftraps au tomaat met tipschakeling. Ui teraard is het onderstel anders afgestemd. De auto staat 30 mm lager bij de grond, heeft nieuwe veer-i demperunits en beschikt o 17 inch AMG wielen met ach ter 245/40 R17 banden en voor exemplaren in de maat 225/45 R17. Het remsysteem is van alle denkbare elektronische snufjes voorzien zoals ABS, ESP, ASR en remassistent fen doorgevoerd en is bij de ES een middenarmsteun standaard. De overbrengingen in de versnel lingsbak zijn voor de 1,8 liter aan gepast zowel bij de handbak als automaat. Hierdoor accelereert Accord snel ler. De afstemming van het onder stel is subtiel veranderd om nog meer rijcomfort en stuurprecisie te gever En tots schokdemp* stuurbekrac steld. Audi multitronic Optrekken Overdrive

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 38