ALS NIEU L EN VAN sf REE ‘Wij hebben een gezellig huis’ Informatie wonen op DEN nieuwe internetsite Nationale Woonmaand Oktober 2000 Behang: sfeer op de muur EXCLUSIVITEIT klint^pint Urban Space O v -DONDERDAG 28 SEPTEMBER 2000 - PAGINA 19 DE TILBURGSE KOERIER 2000 - PAGINA 18 ’.et!! De bewoners van J.P Coenstraat 25: George, Sjef, Albert, Harold en Nel. (vlnr) FOTO: PETER LIGTENBERG Sensual Space FOTO: HENNY MILTENBURG Sensual Space: glossy uitstraling. Inner Space tiek rundleder Natuurlijke materialen. EN KLASSIEK DEURBESLAG KLINKPOINT IS EEN ACTIVITEIT VAN PIJNENBURG BOUW EN INDUSTRIE KAPT. HATTERASSTRAAT 23 TILBURG TEL. 013 536 00 96 kent wel de momenten I T M E U B E L S TO F F E R I N G dijnen ïrg tieeft een comeback eren is deze wandbel verkr wink 9Behan< maakt inl nummer 25: s dat ze sinds NIEUW ADRES: 10VENSESTRAAT 10 L TILBURG 013-544 48 44 beht MODERN langr gerat rijstp eheim voor .«or het le- ':jken i uezoe- e aller- smaak t te laten komen bij - 1 okto- iven voor skracht van de beurs Met een grand café, kopje koffie of fris jen dat een dagje Fe- Stel, u bent sche keuken geruisloze teresseerd rends of misschien zoekt u eer zetter. Dan kost de uiteinücn tijd dan leverancier, len tijd. vervangenc "jors. In he 5, wonen Lenie ;nd huis, kunnen. ingen inlijmen overbodig. ssens 1865,- 80 cm, 595,- per maand. 3 Nationale Oktober 2000 wordt de jrestyled en kunt u via een k opzoeken welke woon- n de buurt meedoet met de iele activiteiten in oktober. ;n bij de maken koper zoek naar iemand die uw udt, dan kunt u uitstekend deling 'Dienstverle- i alle services die het j aangenamer maken nanden nemen, im te weten zijn koepelende organisaties op de i Ier it op zoek naar nostalgi- mkranen. Of u zoekt een grasmaaier. U bent gein in de laatste badkamert- en glas- idelijke i het aanschaf vaak minder vinden van de juiste Maar dat is nu verlederr wordt steeds eenvoudiger. De nieuwste techniek met vlies behang FOTO: COLLECTIE D'IMAGO VAN DMG Herstofferen van duurzame meubelen is bij ons in vertrouwde handen. Wij hebben een schitterende collectie kwaliteitsstoffen en bieden een grote kennis van materialen en toepassingsmogelijkheden. deaux, blauw en kaki. En nu stoffering weer hip is, worden textiel, vloerbe dekking en behang weer gewaardeerd. Experimentele nieuwe vormen en ma terialen zijn aan de orde. Zoals het op vallende contrast tussen hoge en lage meubelen. Kortom; het kosmopoliti sche interieur krijgt dit najaar een im puls, waardoor het minder hard wordt. men. Die variëren van heel groot tot piepklein, van romantisch tot psyche delisch en van grafische tot organische vormen. Retro is ook inliet nieuwe millennium helemaal hip. Wie herinnert zich niet het ouderwetse behang met dessins van schrootjes en steentjes. Of het wandvullende fotobehang met daarop fgebeeld de skyline van New York of een idyllisch palmenstrand. ken. Sjef gaat namelijk over enige tijd verhuizen naar een woonvoor ziening in de Blaak. Sjors Schiffers (54) vindt het interview echt span nend. Hij popelt van ongeduld om zijn kamer te showen. "Ik heb alles hè. Video en tv en hier muziek." Trots toont hij het blankhouten wand- meubel. "Het is hier mooi, hè?" Ook de afwerking is belangrijk voor een goed eindresultaat. Er is een spatel ontwikkeld om het behang glad te strij ken. Een behangliniaal zorgt voor een goede afwerking in de hoeken en I plinten. Deze gereedschappen w het mogelijk om goed en gemakkelijk te kunnen behangen. In de behangspe- ciaalzaak wordt advies gegeven over ïhangtechnieken. Ook zijn er video- inden verkrijgbaar met instructies en tips voor een perfect behangresultaat. Samen en ook alleen "Ruzie? Dat hebben wij nooit!De aanwezige groepsleider schiet in de lach maar moet beamen dat er inderdaad nooit meer dan een menings verschil speelt. "Bij het samenstellen van zo'n woongroep wordt reke ning gehouden met de capaciteiten van de bewoners maar ook met hun karakters." De gemeenschappelijke woonkamer is voor de bewoners ook echt hun huiskamer. Eten, koffie drinken, televisie kijken... De be woners van 'nummer 25' vormen één grote familie. Met dessins is het mogelijk om de per soonlijke smaak in het interieur te ac centueren. Bovendien is met patronen een bepaald ruimtelijk effect te be werkstelligen. Om een kamer bijvoor beeld minder hoog te laten lijken, wordt de behangrand zo'n dertig centi meter onder het plafond op de muur ge plakt. Een kamer oogt juist hoger door behang met een verticale streep toe te passen en breder door met een hori zontale streep te werken. Inspiratie opdoen is hét gehei een smaakvol interieur. Door zen van woonbladen, het bekijf van woonprogramma's en het bez ken van woonbeurzen krijg je lei ideeën om je persoonlijke si beter tot zij n recht te laten kom. de inrichting van je huis. Op 1 ber wordt het startsien gegeven de Nationale Woonmaand Oktober, de landelijke promotiecampagne voor de interieurbranche. Hét mo ment om weer eens gezellig een dag je te gaan woonwinkelen en inspira tie op te doen. tement, waar Lenie nijver haar eigen huishoudentje bestiert. Het ziet er keurig uit. "Maar," zo vertrouwt Lenie me toe: "schoonmaken doe ik samen met de. werkster." De 48-jarige Nel Godefroij woont nog niet zo heel lang op n "Toen ons mam naar het ziekenhuis ging." Trots vertelt ze een week of acht een vriend heeft: Peter van nummer 19. Ze heeft er goede hoop op dat het een blijvende liefde is: "Wij zijn al lebei bij de Bierpompen.” De bovenste verdieping van nummer 25 is grotendeels verbouwd tot appartement voor het samenwonende stel Frank Damen (43) en Sjan Smeulders (44). Hun gezellig ingerichte en keurig onderhouden huis je beslaat een eigen keuken, woonkamer, slaapkamer en douche/toilet. "Straks krijgen we de hele bovenverdieping", vertelt Frank. De kamer die nu nog aan Sjef behoort, wordt straks bij hun appartement getrok- Behang heeft een comeback gemaakt in het interieur. Behalve in klassieke woonsferen is deze wandbekleding tegenwoordig ook hot item in trendy in terieurs. Opvallend is dat behang niet langer als achtergrond wordt ge bruikt. Door opvallende dessins en geraffineerde structuren is het steeds prominenter aanwezig in de inrichting. In de actuele collecties vallen niet al leen kleuren en dessins op. Nieuwe ontwikkelingen maken ook het aanbren gen en het verwijderen van behang een stuk eenvoudiger. Urban Space is een van de vier woon sferen die dit nieuwe seizoen worden onderscheiden. Moderne architectuur, sculpturale vormgeving en beeldende Jcunst. Dat zijn de inspiratiebronnen van Urban Space. Deze woonsfeer wordt dan ook vanzelf gedicteerd door strakke vormen en industriële materia len. Nieuw dit seizoen is de uitvoering puls, waardoor het minder hard wordt, van koude materialen als metaal en leer Het blijft wel minimalistisch, maar het met warme, klassieke kleuren als bor- wordt aangenamer. otenmet 15 oktober <rs is iedere werkdag l. 00 tot 17.00 uur en p zondag is Femina bezoeken van 10.00 informatie over de Zeker bij grotere aankopen kan de fi nanciering u hoofdbrekens kosten. Hoe regel ik gespreide betaling, moe ten we een aanbetaling doen en zo ja, hoe zijn we er dan van verzekerd dat we onze aankopen ook daadwerkelijk krijgen? Bestaat er bijvoorbeeld een garantiefonds? Via www.Linkpagina- Wonen.nl komt u rechtstreeks terecht bij de sites van instellingen die u op dat gebied van dienst kunnen zijn. Daarbij gaat het om zowel hypotheken, woon kredieten en leasing. en dus niet scheurt. De ideale basis voor behang is een vlakke, liefst gestuukte muur. Maar meestal is de muur beschadigd of zit er oud behang op. In dat geval is een goe de voorbereiding van belang. Oud be hang verwijderen is al een stuk een voudiger met een afweekmiddel. Maar een speciale perforator voor behang zorgt ervoor dat het nog sneller loslaat. Een behangafsteker is een alternatief voorhetplamuurmes. Dit gereedschap beschadigt de ondergrond niet. trouwen, het krijgen van een een nieuwe baan of een ver- 1 pensioen. Het veranderen interieur en je uiterlijk is een manier om zo'n start te kun- laken. In het nieuwe lifestyle tmma 'Opnieuw beginen' n kandidaten de nieuwe look gezellige huis waar ze altijd al droomd hebben. nieuwend mogelijk te maken zonder de functionaliteit uit het oog te verlie zen. De basis is te allen tijden iemands nieuwe start zo goed mogelijk te bege leiden. De kandidaat wordt bij de restyling van het uiterlijk geassisteerd door Vivian Boelen en gevolgd door de camera. Ondertussen gaat Monique van der Reijden vanuit haar expertise aan het werk met de veranderingen van het in terieur. Aan het einde van elke uitzen ding worden de resultaten getoond. Een verrassing voor zowel de kijker als de hoofdpersoon. Om te zien of de ge- restylde leefruimte(s) en de nieuwe look in de praktijk het beoogde gevolg hebben, wordt iedere uitzending afge sloten met beelden van de kandidaat die een week na de veranderingen zijn gemaakt. Ter inspiratie voor de kijkers besteedt dit nieuwe lifestyleprogramma uitge breid aandacht ana de laatste trends, noviteiten en stylingindeeën op het ge bied van interieur, mode en uiterlijke verzorging. Meubelen, textiel, acces soires, groendecoratie, kleding. Het komt allemaal aan bod in 'Opnieuw be ginnen'. aangebracht. Eenmaal op de muur, kan het behang nog eenvoudig worden ver schoven. Voordeel daarvan is dat ook de minder ervaren doe-het-zelver een naadloos resultaat krijgt. Ook het ver- collages, schetsen en platteg' maken. Het Woonmode Stylii krijgbaar in de circa 2.5C ikels, die meedoen met de Nationa le Woonmaand Oktober 2000. De site van het Perscentrum wonen (www.perscentrumwonen.nl) wordt het gehele jaar druk bezocht door on geveer 10.000 bezoekers p Ter gelegenheid van de Woonmaand gehele site gere aparte rubriek winkel bij u in promotionele a Inner Space vormt een van de woonsferen die in het nieuwe woonseizoen worden onderscheiden. Bij Inner Space staat woongenot voorop. Het interieur moet vooral goed voelen en comfortabel zijn. Natuurlijke materialen blijven in deze in troverte woonsfeer nog altijd het uit gangspunt. Nieuw deze winter zijn vilt, huiden, bont, wol, linnen en gras. Ook ro buuste en extra grote meubelen en acces soires typeren deze buitensfeer. Opval lend is dat er het aankomende seizoen meer aandacht is voor de constructie. Die wordt eerder benadrukt dan verdoezeld. Eerlijk wonen is het statement. Groen is de trendkleur met geel als subtiel accent. De tinten variëren van olijfgroen tot avo cado en van eigeel tot limoen. ïurs 'an de nieuwe Femi- leze beurs krijgt een met een uitstekende inclusief woonac- i, keukens, etc. Spe- s gaat verder uit naar orlopend creatieve n. Hier kan men be- istreerde producten er adviezen over de :oratie en styling. Combineren Het komt steeds minder voor dat alle wanden identiek behang krijgen. Vaak wordt er maar een wand of een nis be hangen of wordt er met borders en ran den gewerkt. Het aanbod is daarop af gestemd. Per thema of concept zijn er pér kleur, meerdere unies, all-over des sins en randen verkrijgbaar. Daarmee kan naar persoonlijke smaak gecombi neerd worden. Bovendien worden op de muur steeds vaker verschillende De nieuwste collecties gaan nog niet zóver, maar experimenteren heel dui delijk met retro-dessins geïnspireerd opde60-eren70-erjaren. Ook nu is er weer behang verkrijgbaar waarbij een extra schilderij of posters overbodig werken van tehan8in hoeken’ Plinten zijn. Dit behang leent zich ook goed en rondom stopcontacten is gemakke- voor het bekleden van deuren, kasten hJker’omdat het ^“8 niet vochtig is (binnen én buitenkant) en van acces soires zoals lampen, opbergdozen en boekenkaften. en staat een gezonde 1. Zijn de bezoekers en, dan staat de Fe- ieden van creatieve 'Mooie kamer, hè?' Natuurlijk willen bijna alle bewoners van nummer 25 wel geïnter viewd worden voor 'de krant'. En ook op de foto, graag! Ook hun vrienden van nummer 19 hebben ze maar uitgenodigd. Je wordt tenslotte niet alle dagen gebeld door 'de krant'. (Op het adres J.P. Coenstraat 19 staat een ander thuisvervangend huis van Ama rant. De bewoners van dat huis zijn, op wat huishoudelijke onder steuning na, self-supporting - red.) Of de mevrouw van de krant ook even naar hun kamer komt kijken? Er valt me een enthousiast onthaal ten deel. Daarom een korte ken nismaking met de 'hoofdrolspelers' in dit artikel. De 38-jarige Sjef Strycken heeft altijd bij mama gewoond voor hij in de J.P. Coenstraat kwam wonen. De goedlachse, opgewekte Sjef kan niet wachten tot hij zijn mooie zolderkamer mag laten zien: "Mooie ka mer, hè?" Hij geniet zichtbaar van zijn leven. Trots vertelt hij over zijn werk in de plantenkas bij Amarant. Harold Duvivier (57) houdt nauwgezet de historie bij: "Over twee jaar woon ik al 25 jaar hier. Vroeger woonde ik op Amarant." Hij heeft een druk leven: vrachtwagens laden en lossen in het magazijn van de Dia- mant-groep, elke zaterdag bij Amarant koffiedrinken: "En dan kom ik pas om 17.00 uur terug!", rondneuzen in de stad, wandelen bij WSV Brabants Glory en natuurlijk af en toe op bezoek bij zijn 84-jarige moe der in Dongen. Dat de liefde welig bloeit op nummer 25 beamen Lenie Claassens (57) en Antoon Vrensen (76). Zij hebben sinds enige tijd een eigen appar- Anders behangen De tijd dat behangen een moeilijke klus was, ligt ver achter ons. Dat komt omdat er steeds nieuwe technieken en gereedschappen worden ontwikkeld. Zo is er een nieuwe techniek met vlies- behang. Behangtafels zijn hierbij over bodig, want het behangplaksel kan me teen op de muur worden gesmeerd. Daarop worden de droge banen behang Tijdens de Nationale Woonmaand Ok tober kunnen consumenten allerlei promotionele activiteiten tegemoet zien, zoals het Woonmode Styling- boek 2001, dat bij besteding van een bepaald bedrag aan de klant wordt meegegeven. Deze nieuwste uitgave van het Nederlands Perscentrum Wo nen bestaat uit een Stylingboek, een deskundige begeleiding van atrice Vivian Boelen en interi- ert Monique van der Reijden i stap-voor-stap alle verande ringen in beeld gebracht. Vanaf maan dag 9 oktober is 'Opnieuw beginnen' te zien bij RTL4, tussen 22.00 eh 22.45 uur. Het uitgangspunt voor alle veranderin gen is het persoonlijke verhaal van de kandidaten. Van doorslaggevend be lang is in de eerste plaats iemands smaak, leefsituatie en individuele wensenlijst, maar ook familie en vrien den van de hoofdpersoon worden bij het proces betrokken. Het doel is om de veranderingen zo smaakvol en ver- ücatiëtechnologie is e in Nederland. Ook laar bezoekers wat nderdeel presenteert Tied van computers, ;t opent de deur haar n virtual reality. Ad- istraties op de com- sgwijs in onder meer Voortaan hoeft u niet meer eindeloos stad en land af te lopen, vrienden en be kenden te bellen of stapels tijdschriften en brochures door te nemen. Vanaf nu vindt u namelijk alles wat met woneti te maken heeft bij elkaar op één site op het Internet. Viade nieuwe site www.Link- pagina-Woneii.nl krijgt u toegang tot werkelijk een schat aan informatie. Heel makkelijk, heel duidelijk en heel overzichtelijk. Een initiatief van de Vereniging Comfortabel Wonen waar u uw voordeel mee kunt doen. Metj- - muis bevindt u zich op een 'marktpk,,, Het marktplein Linkpagina Wonen waar alle aanbieders van producten en diensten die het wonen voor u comforta- belermaken, zich verzameld hebben. En u krijgt daar linea recta toegang tot de site van die aanbieders. Zo 'snuffelt' u ge woon thuis, op uw gemak van kraam naar kraam. Totdat u precies datgene te genkomt waarnaar u op zoek was. ’rijker wordt. Het gaat vooral om iffineerde structuren zoals die van ..jStpapier, zijde, linnen, metaal en na tuursteen. Effen behang of sobere prints domine ren nog altijd in de behangcollecties. Dit sluit aan bij de minimalistische in terieurtrend. Maar er wordt weer meer gebruik gemaakt van de decoratieve functie van deze wandbekleding. Dat betekent dat patronen weer terugko- Een aantal bewoners van de J.P. Coenstraat heeft vroeger op Ama rant (voorheen Piusoord) gewoond. Hun verstandelijke vermogens zijn beperkter dan die van de gemiddelde man/vrouw. Daardoor zijn zij niet in staat om zonder enige ondersteuning en begeleiding hun le ven te leiden. Maar de zorg en begeleiding zoals die de hele dag door op de woongroepen van Amarant geboden wordt, is voor de bewo ners van 'nummer 25' veel te veel van het goede. Zij zijn prima in staat om voor een groot deel hun boontjes zelf te doppen. Amarant streeft ernaar om haar cliënten zorg naar behoeven te bie den. De thuisvervangende huizen bieden die mogelijkheid. Afhan kelijk van de verstandelijke en sociale vaardigheden van de cliënten varieert de ondersteuning en begeleiding van een groepslei der die de hele dag en nacht aanwezig is tot woongroepen die hun huishouden vrijwel zelfstandig bestieren. Woonagenda en een Schetsboek. In het Stylingboek kun je alles lezen over de Woonmode najaar 2000/winter 2001, met informatie over de belangrijkste woonsferen voor het aankomende sei zoen. De Woonagenda bevat o.a. een overzicht met alle woon- en tuinevene menten in Nederland. Met het schets boek kunnen alle creatieve ideeën wor den uitgewerkt door middel van sgronden te /lingboekis 500 woon- Sensual Space is een van de vier woon sferen in de woonmode van het nieuwe seizoen. Veel glans en strakkere vor men. Dat zijn de nieuwe ingrediënten in het klassieke interieur dit najaar. Door de toepassing van materialen als gekleurd glas, houtfineer, metallic be hang en hoogpolige tapijten krijgt dit interieur een glossy uitstraling. Die sfeer wordt nog eens versterkt door warme, verleidelijke kleuren als cog nac, champagne en whisky. Het is overduidelijk; deze winter laat Sensu al Space zich inspireren door het re cente verleden. Het interieur flirt met de tijden van Dallas en Dynasty. Dus onvervalste Hollywood-chic, maar wel met ingetogen glamour. an de J.P.Coenstraat 25 staat een fraai woonhuis. Een huis dat oogt als alle andere huizen in de rij. Toch is het niet zomaar een woonhuis: het is het thuisvervangend huis van Sjef, Harold, Nel, Frank, Sjan en Sjors. In het aangrenzende pand, Armhoefstraat 58, woncr en Antoon. Mét een eigen doorgang naar het thuisvervanger zodat ze binnendoor van hun eigen huisje naar 'nummer 25' k Net als die van 'nummer 25' zijn Lenie en Antoon het over een ding roerend eens zijn: ze hebben een mooi, gezellig en fijn huis, dat ze voor geen goud meer willen missen Structuur De trendkleuren in behang volgen de mode op de voet. Basiskleuren als grijs, wit en naturel zijn inmiddels in elk as sortiment terug te vinden. Maar de nieuwe collecties laten ook meer uit gesproken kleuren zien. In het oog springende nieuwkomers zijn de pas tellen (lila, paars, lindegroen), de retro kleurtjes (oranje, terra, cognac, bor deaux, olijfgroen) en de metallic-tin- ten (zilver, brons, goud, aluminium en koper). Opvallend is ook dat naast het gladde behang, structuurbehang be- Stoffen voor gordijnen en meubelen en zelfs tapijt worden steeds vaker tege lijk ontwikkeld met behang. Doordat alles op elkaar is afgestemd, ontstaat een goede basis voor de verdere inrich ting met meubels, verlichting en acces soires. De nieuwste behangboeken doen dan ook meer dan alleen het pre senteren van de actuele collecties. De toepassing van behang in de leefruim te wordt in beeld gebracht. materialen gecombineerd. Een klas siek voorbeeld is de houten of marme ren lambrisering met daarboven be hang. Nieuw is de combinatie van bijvoorbeeld aluminium of roestvrij stalen panelen in combinatie met be hang. Hierdoor ontstaat een eigentijds beeld dat naadloos aansluit bij design meubels en dito verlichting. U kunt het zo gek niet bedenken of u vindt het op de Linkpagina Wonen. Zo presenteren zich hier bijvoorbeeld een ontelbaar aantal merken en fabrikanten op vrijwel ieder woongebied. Van keu kens, badkamers, vloeren, sanitair, te gels en sfeerverwarming tot stoffen, verf, behang en accessoires. En uiter aard vindt u vervolgens een uitgebrei de lijst met sites van verkooppunten voor het artikel van uw keuze. Wilt u niets kopen, maar bent u bij voorbeeld op z tuin onderhout terecht bij de afdeli ners'. Daar vindt u wonen voor u nog i en u werk uit handt Ook handig om te weten '“ideorg ti de over- oepelende organisaties op de verschil- ;nde gebieden van wonen. Zij kunnen u vaak weer verder helpen bij zeer spe cialistische vragen. En dus vindt u die ook op deze nieuwe woonsitë. En wat dacht u van alle woonbeurzen die Nederland rijk is? Ziet u door het bos de bomen nog maar eens te vinden. Daarom zijn ook de beursorganisaties et bij wijze van spreken één klik op de op de site vertegenwoordigd. Zo kunt u lis bevindt u zich op een'marktplein', heel makkelijk nagaan waar, welke beurs plaatsvindt. vroeg van jt goede nen n progr krijgt en hel

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 19