n sa Zondag 1 oktober Open Bedrijvendag 7i lag: illen Nu nóg later naar huis met de Nightliner EKBUS RIJDEN Inspraakbijeenkomst subsidievoorstellen 2001 de tilburgse koerier DONDERDAG 21 SEPTEMBER 2000 - PAGINA 15 :R 2000 - PAGINA 14 imming gemeente Tilburg met wethouder Sportinfolijn 013 542 99 99 Open Dag zwembaden igis mds. >p. Aanvragen l/D-banen voor 2001 Werken aan de weg k Tilburg mw. M. van I 542 96 00. anen Da ipenl ;ind s euws de Extra late Reeshof-rit Nightliner Idjes in diverse 50 (euro 5,59). 50 cpm)) zijn 10 tot 18.00 ig. liner- Zie verder ook fifiemeentenieuws op pagina 16 Bevolkingsonderzoek borstkanker in Tilburg Aanmelden evenementen bij Stads VVV Nieuwe belastingstelsel en bijstand maken op te de goten en lingbaan Oost Fiets stallen in de ens deze auto- pend. Stap dus tunt u op de r en Tilburg Voor vrouwen in Tilburg begint 22 september een nieuwe ronde van het bevolkingsonderzoek borstkanker. Als eerste is Tilburg- West aan de beurt. Het onderzoek gaat door tot december 2001 Alle vrouwen geboren in de jaren 1925 tot en met 1950 ontvangen een uitnodiging in de brievenbus. Instellingen die werkzaam zijn op bepaalde gemeentelijke terreinen, kunnen tijdens een inspraakbijeenkomst hun standpunt over de subsidievoorstellen 2001 kenbaar maken aan een aantal raadscom missies. De bijeenkomst is op donderdag 28 september om 19.00 uur in de raadzaal. Vanaf 1 januari 2001 krijgt Nederland een nieuw belastingstelsel. Iedereen krijgt hiermee te maken. Ook de mensen met een uitkering. Ongeveer half september ontvangt iedereen een brief van de Belastingdienst. In die brief staat hoe het vanaf 1 januari met het inkomen en de belastingheffing gaat. Men krijgt dan ook formulieren. Sommige mensen met een uitkering moeten deze formulieren invullen, anderen niet. Lees daarom zorgvuldig de brief van de Belastingdienst. ’s Nachts vanuit het centrum naar Reeshof tot 04.00 uur! is de aandacht voor en hygiëne heel belang- uw wijk, ren. naar, deelg sport auto WEERNAARHETCENTRUM ie Lovense Sportbedrijf www. sportbedrijftilburg. nl grai dive Dee Drie Reet Hilv Rijt De ;ns de tingen rijving IJssportcentrum Tilburg 013-542 82 92 Nautilusstraat tot eind oktober i.v.m. vanaf Jules Verneweg lemostraat. Bizetplantsoen Tot ongeveer eind september rijbaan tijdelijk versmald of afge sloten wegens herstelwerkzaam heden aan trottoirs en inritten. inkopen ontvangt (extra spaar- traat iind november bestra- Jachthoornstrj Tot ongeveer eii ting. Hoevense Kanaaldijk Wegens voorbereidende werkzaam heden nieuwe spoorbrug tussen Spoordijk en Bosscheweg (zijde woonhuizen) tot nader bericht afge sloten. den automatisch uw Citychip® Karpatenlaan Bestrating tot ongeveer half oktober tussen huisnummers 53 en 137. Fotoboek Op 1 oktober is ook het gloed nieuwe fotoboek ‘Tilburg, *n beeld van een stad' voor het eerst te kooi Kalverstraa Tot eind sep1 Moerstraat Udenhoutsev sloten. De V periode alk Houtsestraat. Daarnaast veiligheid rijk. Een aantal bedrijven in heel Nederland zetten op zaterdag 30 september en zondag 1 oktober hun poorten open voor het publiek. In Tilburg concentreren de activiteiten zich op zondag 1 oktober. U kunt dan terecht bij vijftien ondernemingen, meestal van 10.00 tot 1 7.00 uur. Zij laten zien wat er dagelijks gebeurt op hun werkvloer en tonen hun vakmanschap. Ook het paleis aan het Willemsplein is 1 oktober open. Diverse afdelingen van de gemeente presenteren zich daar. De Stads-VVV Tilburg aan het Stadhuisplein 1 32 verzamelt gegevens voor evenementenkalenders, een maandelijkse evenementenkrant van Brabant en de eigen Internetsite. De VVV verzoekt iedereen die een evenement organiseert en dit ook bij een breder publiek bekend wil maken, zoveel mogelijk gegevens op te sturen. Werkgevers uit de collectieve- en non-profitsector kunnen tot 1 oktober 2000 een aanvraag indienen voor een in- en doorstroombaan. Het gaat hierbij om gesubsidieerde banen in de sfeer van de dienst verlening, zoals toezicht, onderwijs en zorg. Wil je in het weekend na het stappen gemakkelijk, veilig en goedkoop naar huis? Dat kan met de Nightliner. En je kunt nu stappen tot in de kleine uurtjes. Want vanaf 22 september rijdt de Nightliner-bus iedere vrijdag en zaterdag een extra, late rit naar Reeshof. ie Bosbouwstraat. imheden duren tot Tivolistraat Tot half half oktober riolerings- en bestratingswerkzaamheden tussen Meidoornstraat e.o. Tot eind september riolerings- en bestratingswerkzaamheden. De TWM werkt deze week in het ooste lijk deel van de Missionarisstraat. de Veemarktstraat en huisnummer 128. Daarna bestrating in de Korte Heuvel en een deel van de Sint Josephstraat. Recreatiebad Stappegoor 013-543 87 59 Afgesloten herinrichting tot Kapitein Ne Vrijdag geen uitgifte rijbewijzen Het is vrijdag voor de sector Burgerzaken niet mogelijk rijbewijzen te registreren en uit te geven. Burgerzaken van de gemeente Tilburg neemt een nieuw geautomatiseerd Bevolkingssysteem in gebruik. Via dit systeem heeft de afdeling o.a. verbinding met de Rijksdienst voor het Wegverkeer voor de registratie en uitgifte van rijbewijzen. Deze verbind zowel voor ht de Reeshof, it overigens mogelijk te maken. Dat voort het gratis nummer ischalige de diverse at om een kosten. te Tilburg, )0 LH Tilburg. an hun kinderen, nschalige activi- de buurt, de test ige aansluiting van het est op de Zuiderkruisweg test incl. volks- anaf nu alleen luiting Het Brabants Afval Team (BAT) presenteert zich op het Willemsplein met zijn wagenpark. Ook heeft het BAT een stand in het paleis. Wie geïnteresseerd is in de gemeente als werkgever, kan 1 oktober informatie krijgen over vacatures. Bij de gemeente heerst een bedrijfsgerichte cultuur waar binnen ook nieuwe medewerkers Kempenbaan Tot eind september aanleg nieuwe verkeerslichten en asfalterings- werkzaamheden op de kruising bij het Cenakel en Koningshoeven. In beide richtingen is maar een rijstrook beschikbaar. De doorsteek Koningshoeven - Kempenbaan - Cenakel is afgesloten. Publieksvoorlichting De afdeling Publieksvoorlichting vertegenwoordigd met twee star De Stads-WV demonstreert de eigen site op Internet. En het gemeentelijk informatiecentrum laat zien hoe via www.tilburg.nl gemeentelijke gegevens op Internet zijn te raadplegen. Elgarstraat Werkzaamheden aan dé rijbaan tot eind oktober. Benzinestation blijft normaal bereikbaar. Ook de Bartokstraat is gedeeltelijk afge sloten. Hazenne De huidij Hazennest op de z_u.u vervalt. Het Hazennes tuinencomplex is var bereikbaar via aansh Vlashoflaan. Sportcomplex Drieburcht 013-455 74 79 Indoor Sportcentrum Reeshof 013-571 00 74 Ooftstraat Herinrichting straat. Na de Ooftstraat volgt de Bosbom De totale werkzaamheden c ongeveer eind september. prijze plaats De pr; haald. Daarnaast worden er tijder open dag flinke kassakorti gegeven bij directe inschri. voor diverse activiteiten. Heuvelstraat Tot half november bestrating op de kruising Willem II straat- Heuvelstraat-Stadhuispïein. Sommige winkels zijn baar. Er liggen matten bruggen. De opstaphaltes blijven hetzelfde. - Halte Schouwburg om 01.45, 2.45 en nieuw: 03.45 uur; - Halte Heuvel om 02.00, 03.00 en nieuw: 04.00 uur. ..Jein. slecht bereik en loop- iber 2000 ontvangen de *rs definitief bericht over /raag voor 2001. er informatie kunt u contact 1 met de I/D-helpdesk 'an het Centrum voor Werk telefoonnummer (013) Regiepunt I/D Zorg Banen Postbus 3296 4800 DG Breda In december 200( aanvrager hun aanvr Voor meet opnemen Tilburg van en Inkomen, 583 8750. rengen verkeer ser aanleg Cas] Tot e trottoir t Houbens.._ Veluwestrat Parkeerplaatsen t en rijbaan versm< Bosscheweg Werkzaamheden aan trottoirs en fietspaden tussen Ringbaan Oost en kanaal. Er is een tijdelijke strook voor (brom)fietsen waardoor de weg voor auto's versmald is. Dat kan leiden tot files. Vanaf 2 oktober wordt dit deel van de Bosscheweg circa vier weken geheel afgesloten. Regionale samenwerking De zwembadexploitanten van de regionale zwembaden zijn in 1999 een samenwerkingsverband aange gaan. Een van de doelen is het promoten van het zwemmen als gezonde vrijetijdsbesteding. Door werkzaamheden is een aantal wegen geheel of gedeeltelijk afge sloten. Voor meer informatie over wegafsluitingen kunt u bellen tel. 549 53 66. Zie ook Internet: http://openbarewerken.tilburg.nl of pagina 139 van de gemeentelijke teletekst Tilburg-TXT op het kanaal van TV krant Tilburg. raat september tussen de it en ;weg/Houtsestraat afge- Vijfhuizen is deze leen bereikbaar via de richten aan: Gemeente Tilburg, Publiekszaken, sector Werk en Scholing T.a.v. Carina Maessen Postbus 90118 5000 LA Tilburg Zorginstellingen kunnen zoals gewoonlijk hun aanvragen indienen bij het Regiepunt I/D Zorg Banen, ter attentie van de heer M. van den Heuvel. Hij is telefonisch bereikbaar op nummer (013) 583 39 37. Het postadres is: ntatiehoek eentelijk i, dan is het ije op naar s- en documen- ndt u bestem- bijvoorbeeld n. Kijk ook ^plannen die er n. De map is onlangs Bladelstraat/Bladelpad Riolerings- en bestratingswerk zaamheden tot eind september. Schrijver Ronald Peeters en foto graaf Karel Tomei zijn aanwezig om exemplaren van het boek te signeren. Het boek kost slechts f 49,95 (euro 22,67). Mensen die in de voorverkoop op het boek hebben ingetekend, kunnen het 1 oktober in het paleis afhalen. Na 1 oktober kunt u hiervoor ook bij de Stads- VVV en de Stadswinkels terecht. Met veel onderwijsinstellingen binnen de gemeentegrenzen biedt Tilburg volop mogelijkheden om te studeren. Een stand in het paleis geeft meer informatie over MBO, HBO en universitair onderwijs. gaat. Maar dan moet men wel de formulieren van de Belastingdienst invullen en op tijd terug sturen. Hoe het er precies gaat uitzien is pas in oktober bekend. Dan krijgen alle mensen waar het om gaat meer informatie van Sociale Zaken toege stuurd. Ook kan men dan via een speciaal telefoonnummer infor matie opvragen bij Sociale Zaken. Heeft men vragen over het formulier of hulp nodig bij het invullen dan kan men gratis bellen naar de BelastingTelefoon: 0800 - 0543. Jules Verneweg Tot ongeveer eind september eenrichtingsverkeer van zuid naar noord tussen Nautilusstraat en Kapitein Nemostraat i.v.m. bestra ting. Verkeer uit noordelijke richting moet omrijden via d< Kapitein Nemostraat en de 1 Kanaaldijk. Het deel tussen Nautilusstraat en Kapitein Hatterasstraat is tijdelijk versmald door asfaltreparaties. tussen Gelrebaan den worden uitge- jdende afzetting, daar is, wordt het ipgeheven. Wijkontwikkeling en WWB (Welzijn en Wijkbeheer). Instellingen die hun standpunt kenbaar wensen te maken, kunnen zich telefonisch aanmelden bij dhr. F. van Gijzel, Stadszaken, tel. 542 95 53, uiterlijk tot en met dinsdag 26 september. Het voorstel inzake vaststelling subsidies 2001 (subsidies/ Over diverse (veelal grotere) evene menten komt op tijd voldoende informatie binnen. Maar er is veel meer te doen in en rondom Tilburg. Hierbij valt te denken aan rommel markten, activiteiten in winkel centra, uitvoeringen van sport- of muziekverenigingen, etc. Wilt u weten of een evenement al vermeld is in de VVV-agenda, raad- lopen ook mensen van de gemeente in het park. Zij zullen bezoekers vragen naar hun mening over het Westerpark. Wilt u wat kwijt over het Westerpark? Kom dan op een van deze dagen naar het park. Meer informatie: Cees van Haaren van Gebiedsteam West, telefoon nummer 013-572 84 17 of via e-mail wzhaace@tilburg.nl. Foto H. Ceraedts. contracten 2001) ligt vanaf heden ter inzage in het gemeentelijk infor matiecentrum en in de plaatselijke bibliotheken. De behandeling van het voorstel inzake vaststelling subsidies 2001 zal plaatsvinden op donderdag 12 oktober 2000 om 19.00 uur in een gecombineerde commissievergade ring EFGB/OCZ/ROV/SAM/SPOI/ VOMIL/WWB. Tijdens de commissie vergadering van 12 oktober is er geen gelegenheid tot inspreken. De definitieve besluitvorming vindt plaats in de raadsvergadering van 31 oktober. jen over het bevolkingsonderzoek borstkanker dan kunt u len met het Informatiepunt Bevolkingsonderzoek ia t/m vrij 9.00 -12.00 uur, tel. 013-464 32 48. coopt echte en souvenirs. ïlburgs f 9,95 (euro gbaar in g voor f 14,75 ilburgs leesp- - (euro 6,71). Bredaseweg Voorbereidende werkzaamheden vanaf Baroniebaan t/m Burgemeester Baron van Voorst tot Voorstweg i.v.m. baanverdubbeling. Van 2 oktober tot half december aanleg van een nieuw fietspad aan de zuidzijde. Fietspad zuidzijde is dan afgesloten. Fietspad noordzijde ingericht voor verkeer in twee rich tingen. Autorijbaan is versmald, maar verkeer kan in beide rich tingen rijden. Aansluiting Pompstationweg is wel afgesloten. De zwembaden in de regio zetten zondag 24 september hun deuren open. Tussen 11.00 en 14.30 uur bieden ze het publiek een gevarieerd activiteitenpro- <”-amma, veel informatie en w.verse voordeelacties. Deelnemende zwembaden zijn: Drieburcht, Stappegoor en Reeshof in Tilburg, Hispohal in Hilvarenbeek, Tropical in Gilze- Rijen, De Vennen in Dongen en De Leije in Oisterwijk. Ringbaan Noord e.o. Aanleg nieuwe bestrating in de parallelweg Ringbaan Noord, vanaf de kruising Hasseltstraat tot aan de Scheerderstraat. Daarna bestra tingswerkzaamheden in de Twernerstraat, Nieuwe Poort (voorheen Vollerstraat), Ruwerstraat, Scheerderstraat en Textielstraat. In totaal duren de werkzaamheden tot eind januari 2001. pleeg dan even de betreffende site onder www.tilburg.e-agenda.nl. Graag alle gegevens minimaal 6 tot 8 weken voor aanvang evenement aanleveren. Het adres is: Stads-WV Tilburg, Stadhuisplein 132, 5038 TC Tilburg. Fax:013-542 80 15 of e- mailen naar: stadsvvv@tilburg.nl met de nodige ambities terecht kunnen. De BBA rijdt 1 oktober van 10.00 tot 17.15 uur met vijf gratis pendel bussen langs alle deelnemers aan de Open Bedrijvendag in Tilburg. Zo kunnen belangstellenden zich eenvoudig tussen verschillende locaties laten vervoeren. iding wordt a.s. vrijdag, 22 september, getest. Dit geldt het stadskantoor in het centrum als voor de stadswinkels in in Tilburg Noord, in Berkel-Enschot en in Udenhout. Het is zlijk om voor het afhalen van een rijbewijs een afspraak rkomt ook lang wachten. Bel voor een afspraak met 0800 - 0233 003. I spar Houbenstraat e.o eind september vernieuwing voor de flats Caspar istraat 1 tot en met 107 en lat 50 t/m 84. tijdelijk afgesloten fiald. Riddershofpad Tot 1 november afgesloten voor (brom)fietsen i.v.m aanleg viaduct. Omleiding via Hazennest. Staringstraat e.o. Tot half oktober riolerings- en bestratingswerkzaamheden in de Staringstraat vanaf de Banningstraat tot de Bilderdijkstraat. Tot eind september is de Bilderdijkstraat tussen de Berkdijksestraat en de Costastraat afgesloten. Na de Staringstraat volgen de Van Lennepstraat en de Da Costastraat. De Berkdijksestraat kan bij de kruis ingen met de Staringstraat en de Van Lennepstraat tijdelijk afge sloten of versmald zijn. Waar nodig eenrichtingsverkeer opgeheven. De kosten blijven ook hetzelfde. Een enkele rit met de Nightliner kost f 5,00. Kaartjes koop je bij de chauffeur. Ben je in het bezit van een OV-kaart, een abonnement of een geldige strippenkaart, dan kun je ook een toeslagkaartje kopen voor f3,50. De vertrektijden van de Nightli bussen naar Tilburg-Noord en Berkel-Enschot/Udenhout blijven ongewijzigd: Halte Schouwburg om 01.45 en 2.45 uur; - Halte Heuvel om 02.00 en 03.00 uur. Een unieke kans voor alle inwoners van Tilburg om eens vrijblijvend binnen te lopen en de Oranjezaal, de Paleiszaal, de Willem Il-zaal of de Anna Paulowna-zaal te bekijken. Er zijn rondleidingen waarbij onder meer de historische betekenis van het paleis aan de orde komt. Verder is het mogelijk een blik te werpen in de Burgerhal, de raadzaal en de koffiekamer van de raadsleden. Wellicht kunt u kennismaken met wethouders of raadsleden. De film over Tilburg ‘Harmonie van I een gemeenschap’uit 1955 wordt doorlopend vertoond. Het gemeen tearchief is vertegenwoordigd met een stand waar u via de web site van het archief toegang hebt tot talloze oude bidprentjes en zo’n 1000 I ansichtkaarten van Tilburg. Voor uw aanvraag gelden de volgende voorwaarden: - de ondernemingsraad of perso neelsvertegenwoordiging moet een positief advies geven over het aangaan van een dienstbetrekking in het kader van deze regeling; - de werkgever mag in de periode van 6 maanden voor het aangaan van de dienstbetrekking geen arbeidsovereenkomst met betrek king tot vergelijkbaar werk om bedrijfs-economische redenen hebben beëindigd; - de werkgever moet beschikken over een door de gemeente afge geven verklaring van langdurige werkloosheid van de werknemer en - het moet gaan om een arbeids plaats voor onbepaalde tijd, met een zodanige arbeidsduur dat een beroep op de uitkering die de werknemer voorheen ontving, niet meer nodig is. U dient uw aanvraag uiterlijk vrijdag 29 september 2000 te Herfstwandeling in Westerpark Op zondag 1 oktober is er een herfstwandeling in het Westerpark. Onder leiding van Jan van Summeren, de groenarchitect van de gemeente, krijgt u allerlei wetenswaardigheden over het park te horen. Tijdens de wandeling kunt u ook uw ideeën voor het park kwijt. De gemeente verneemt deze ideeën graag. U ziet misschien wel eens dingen I die u zou willen veranderen in het Westerpark: een extra bankje of I boom, meer prullenbakken, extra groen of speeltoestellen. De herfst wandeling begint om 14.00 uur bij de ingang van de speeltuin. Aan het slot van de wandeling is er koffie. Op woensdag 27 september van j 16.00 - 20.00 uur en op zaterdag 30 september van 13.00 17.00 uur Van Mierisstraat Tot eind september bestratings werkzaamheden tussen de Van Alphenstraat en de Schrassertstraat. Zwemmen voor f 2,50 De zwembaden zullen naast het aanbod om voor slechts f 2,50 per persoon te komen zwemmen ook een flink aantal demonstraties verzorgen in samenwerking met de plaatselijke verenigingen. Afhankelijk van het zwembad dat wordt bezocht kan worden gekeken naar, maar vooral ook actief worden deelgenomen aan o.a. onderwater sporten, waterpolo, aquafitness en auto te water. Alle deelnemende accommodaties hebben van de provincie Noord- Brabant het certificaat ‘veilig en schoon’ ontvangen over het jaar 1999. Ze hebben daarmee voldaan aan alle wettelijke eisen. Jules de Beerstraat Tot half oktober reconstructie tussen Kraaivenstraat en Bruijellestraat. De uitnodigingen worden per straat verstuurd. Het onderzoek vindt in deze ronde plaats in een mobiele onderzoeksruimte op het Roelof Kranenburgplein. Ervaren vrouwelijke laboranten maken röntgenfoto’s van de borsten. Wanneer u voor het eerst mee doet, worden er vier foto's gemaakt. Daarna worden meestal maar twee foto's van de borsten gemaakt. Het maken van de foto's kan wat pijnlijk zijn. Binnen 14 dagen krijgt u de uitslag thuisgestuurd. Het onderzoek vindt elke twee jaar plaats. Heeft u vragt contact opnemei Borstkanker, ma Kassakorting In het kader van de regionale open dag is een gezamenlijke prijsvraag uitgeschreven waaraan alle bezoe kers van de open dag kunnen deel nemen. De hoofdprijs is een heel jaar gratis zwemmen in alle deelne mende accommodaties voor het gehele gezin. Naast deze gezamen lijke hoofdprijs worden per accom modatie onder alle bezoekers aan de open dag prijzen verloot. Elke betalende bezoeker ontvangt hiervoor een lot. De trekking van de zen vindt in de accommodaties its tussen 14.15 en 14.30 uur. >rijs moet direct worden afge- Heffingskorting In de brief en formulieren van Belastingdienst komt men het woord 'heffingskorting' heel vaak tegen. Een heffingskorting is een korting op de belasting. Men hoeft minder belasting te betalen of men krijgt belasting terug. Als men in aanmerking komt voor een heffings korting, dan moet men deze aanvragen. Vanaf 1 januari 2001 wordt bij het vaststellen van de hoogte van de uitkering hiermee rekening gehouden. Mensen met een uitkering hoeven niet bang te zijn dat men er met het nieuwe belastingstelsel op achteruit Het betreft de volgende terreinen: binnenstad, economische ontwikke ling, cultuur, sport, zorg, onder- wijsachterstandsbeleid, onderwijs ondersteunende voorzieningen, verkeer en vervoer, groen en ecologie, woningbouw, milieu, stedenbouwkundige plannen, monumenten beeldende kunst, maatschappelijke dienstverlening kinderopvang, ouderenbeleid, jeugd- en jongerenwerk, sociaal beheer, minderhedenbeleid, werk en scholing, en festiviteiten en evenementen. Instellingen kunnen hun standpunt kenbaar maken ar i de raadscom missies EFGB (Ec' omie, Financiën, Grondzaken en Li znenstad), OCZ (Onderwijs, Culti ur en Zorg), ROV (Ruimtelijke ordening, Openbare werken, Verkeer en vervoer en inte gratie stadszaken, SAM (Sociale zaken, Arbeidsmarkt- en Minderhedenbeleid), SPOI (Sport, Personeel, Organisatie en Informatie, VOMIL (Volkshuisvesting, Milieu, Maatschappelijke Opvang en Prof. Cobbenhagenlaan Vanaf maandag 25 september t/m 14 oktober tussen Academielaan en Conservatoriumlaan afgesloten i.v.m. asfalteringswerkzaamheden. Bestemmingsverkeer kan in- en uitrijden bij de rotonde Academielaan. Tijdens aanbn asfalt is er helemaal geen x mogelijk. Tot begin oktobt rode fietsstroken tussen Hogeschoollaan en Conservatoriumlaan en tussen Academielaan en Reitseplein. Hier is dan een wegversmalling.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 15