I I*5 ^7 inn Totale ophefflngs- uitverkoop Oosterse Perzische tapijten •ige EN 100 Hyundai terug in Tilburg I f DEN I Mt I MEUBELHUIS 50 'Peen^e Reconstructie kruispunt Kempenbaan-Koningshoeven-Cenakel KUB-bibliothecaris H. Geleijnse naar EUI Burenfeest Tilburg Noord STIJL DESIGN ANTIEK DE GEHELE COLLECTIE NU VOOR GELD EN ZELFS MINDER DE BIGFOOT TAFEL INRUIL TV-VIDEO-HIFI APPARATUUR O LU 0 r Scoutingkalender 'Dorpsleven Udenhout/Biezenmortel' Open dag gilde St. Joris en St. Sebastiaan Goten en straatkolken riolering langs ringbanen gereinigd gag ”"al Nationale ziekendag R 2000 - PAGINA 2 de tilburgse koerier DONDERDAG 7 SEPTEMBER 2000 - PAGINA 3 in één model Aktif PEUGEOT 'eet!! Speciale aanbieding \i 6 De Koerier istruimte r. exclusief interieur leenst sktuur. LEUK WONEN VOOR WEINIG GELD vanaf Oosterse schoonheid voor betaalbare prijzen rdijnen urg Waarom langer wachten? Nieuwe voorlichters KUB Klachten over de bezorging Bouw medische boulevard EZH Matsuri op de Heuvel absolute klasse in eenvoud in elk interieur Tijdelijke verkeersmaatregelen die heeft 500 m2 boordevol kwaliteits-meubelen voor belachelijk lage prijzen. ILBURG 455 08 78 LEVEN jhatwin- srgse uni- g demon- ioor o.a. DIRECTIE J.A.J.M. de Beer Bel tijdens kantooruren (013)58211 08 roblema- e reini- imberzal t ïJapanWeex 1 een echte J~ ■uden.een'Ma Oosterse en Perzische tapijten Piusplein 40 TILBURG Tel. 536 52 66 Voorheen Con Verdonck 's maandags gesloten LU 0. Voor in- en verkoop van gebruikte meubelen Korvelseweg 159 - TILBURG - tel. 013/535.98.58 Videorecorders VHS, JVC, Sony, Philips, enz.. Ker sch Ga dan eens kijken bij Aktieperiode tot 8 okt. bijv. BIGFOOTTAFEL 200x 100 nu 1.798, in wit. Breedte 300 cm. -muur opstelling, vloer tot plafond. snLeven heeft zich -T ingezet voor een ving. Zij hoopt daar- 1 nieuwsgierige tingen: fam. .5215589. •s, die on- cdstrijden I tijdens de 'eekinTil- Japanse Matsuri'. lAN\NEZ»G 1 sIechts25^1 OPENINGSTIJDEN KANTOOR Maandag 9.00-19.00 uur. Dinsdag 9.00-22.00 uur. Woensdag, Donderdag 9.00 -17.00 u. Vrijdag 9.00-12.00 en 13.30-17.00 u. lligraaf ia. lansschrij- BEZOEK-TIP! Kom op weekdagen: meer aandacht, minder drukte. •De UdenhoutSe kalender voor 2001 de is weer te koop. de cursus REDACTIE Karei Luiijf Peter van Oirschot Marijke van de Wouw U kunt voor uw exemplaar van De Tilburgse Koerier ook te recht bij ons kantoor aan het NS-Plein 14 in Tilburg. Boven dien kunt u de Koerier in Ti Iburg afhalen bij de stadskantoren aan het Brucknerlaan (noord) en de Kerkenbosplaats (Hey- hoef) en verder bij de stads kantoren in Udenhout en Ber- kel-Enschot. iriode van 4 september tot begin r is op beide rijbanen van de In de per oktober DE TILBURGSE KOERIER BV NS plein 14 5014 DA Tilburg Postbus 10001 5000 JA Tilburg Telefoon 013-5368805 Fax 013-5359985 E-mail: redactie@tilburgsekoerier.nl Alle dagen open van 10-19 uur. Zaterdag en zondag open van 10-18 uur. Dinsdag gesloten. GESPROKEN KOERIER Voor mensen met een leeshandicau verschijnt een selectie uit De Tilburgse Koerier ook op geluidscassette. Inl.: Centrum voor Gesproken Lek Postbus 24,5360 AA Grave Telefoon: 0486 0 482345 Verder zullen er de hele dag straties worden gegeven dc sportscholen, verenigingen en scho len. Een Japanse meesterkalligraaf zal op straat'reuzenformaat'Japans ven uitvoeren. ADVERTENTIES Sluitingstijd voor advertenties dinsdagavond 22.00 uur. Het beeldje van Elisabeth van Thürin- gen, St. Elisabeth, dat voor de huidige hoofdingang van het St. Elisabeth zie- -- --- 7 7 lizen. De reden hiervoor is de bouw van een nieuwe hoofdingang voor het zieken huis in de vorm van een medische bou- -j .Als officiële start voor de voor- .ngen van de bouw heeft i.-mester J. Stekelerv -* sabeth voorzi TILBURGSEWEG 64 (slaapwinkel) Zandkuilstraat 23 (woonwinkel) POPPEL-BELGIË www.poppelsmeubelhuis.com een direct gevolg van de vele nieuwe modellen die Hyundai op brengt. Als primeur hebben onze open dagen van 8 tot en me september de nieuwe De organisatie van beide herintreders- cursussen maakt deel uit van de cam pagne Nieuwe medewerkers in de zorg dat in mei vanuit TSO Midden Brabant van start is gegaan. Voor meer informatie, indien u verhin derd bent, en voor aanmeli telefonisch contact opner Midden-Brabant, dhr. G. tel. 073-6923960. verkrijgbaar in alle maten en uitvoeringen Wij verlaten 't Piusplein om plaats te maken voor nieuwbouwappartementen Volgens de nationale ziekendagbrochure 2000 is dat echter een voorbarige conclusie die niet zomaar mag worden getrokken. De brochure laat zien dat alleen-zijn weliswaar een duidelijke risicofactor is als het gaat om vereen zaming, maar wijst ook nadrukkelijk op de positieve kanten ervan. "Lang niet iedereen die alleen leeft, voelt zich alleen. Vooreen aantal mensen heeft alleen leven een bijzondere waarde, ze willen niet anders." Deelname is in principe gratis, schrijving bij het arbeidsbureau is een vereiste. De ervaring wijst uit dat de deelnemers na afloop van d- meestal een baan naar wens vinden. Op de voorlichtingsbijeenkomst wordt het programma besproken en komt aan de orde waaraan kandidaten moeten vol doen om voor de cursus in aanmerking te komen. Na afloop kan men een af spraak maken voor een intake-ge- sprek. Collaris Tilburg Kraaivenstraat 26, 5048 AB Tilburg.Tel. 013 - 463 43 55 www.collaris.nl JE VOELT JE LEKKERDER IN EEN PEUGEOT. Alles 100% in orde met garantie DE INRUIL SHOP Besterdring 91TILBURG - tel. 5436100 Op zaterdag 9 septer openingsdag van de J burg op de Heuvel ee markt worden gehoude Televisies vanaf 1 25.- HIFI-apparatuur stereosets, CD-spelers, Cass. decks, luidsprekers, enz. De traditionele open dag van het Gilde St. Joris en St. Sebastiaan vindt plaats op zondag 10 september. De dag be gint voor de gildebroeders en -zusters om 10.00 uur met een H. Mis in de St. Caeciliakérk te Enschot. Daarna zijn alle belangstellenden welkom op het gildeterrein aan de Laag Heukelomse- weg, achter het bekende café Mie Pie ters. De toegang is gratis. De Gildebroeders en -zusters, deriing en met anderen wed Maurice Ackermans, hoofd Voorlich ting van de KUB, neemt na bijt tig jaar afscheid van de Tilburg versiteit. Op deze markt -een beetje te vergelij ken met onze Hollandse braderie- zul len allerlei kraampjes staan met deel nemers die iets met Japan hebben. Scholen, die een Japan-project presen teren, verenigingen die een Japan-the- ma hebben aangepakt, winkeliers die speciale Japan-aanbiedingen hebben, king aan te gaan met Europese instel- Het EUI is een onderzoeksinstituut dat in 1972 werd opgericht door de lidstaten van de Europese Gemeen schap. Het is de grootste postdoctora le onderzoeksopleiding van Europa op het terrein van rechten, economie, geschiedenis en politieke weten schappen. Het EUI is tevens een vooraanstaand centrum voor internationale confe renties, workshops en seminars en neemt een prominente positie in bin nen tal van netwerken en samenwer kingsverbanden. Als Director of In formation Services and Systems zal Geleijnse tot taak krijgen een samen hangend informatie- en IT-beleid voor het instituut te ontwikkelen en ten uitvoer te brengen. Op maandag 4 september is in op dracht van Openbare Werken Tilburg I gestart met de reconstructie van de sing 1 Kempenbaan ter hoogte vah het kruis- plaats punt Koningshoeven en Cenakel. Aan passingen aan de kruising Kempen- baan/Koningshoeven, waaronder de plaatsing van een verkeersregelinstal- latie, zijn nodig om het toegenomen verkeer vlot en veilig te kunnen laten verlopen. Vanuit de richting Tilburg komt er een nieuwe linksafstrook richting Ko ningshoeven en vanuit de richting Hil- varenbeek komt er een nieuwe linksaf strook richting Cenakel. De kruising krijgt ook een verkeersregelintallatie. Op de kruising en de opstelvakken voo. de nieuwfe verkeersregelinstalla- tie wordt op de beide rijbanen van de Kempenbaan nieuwe asfalt aange- I bracht. De bestratingen van de aanslui- I tende wegen Koningshoeven en Cena- Nieuwe vestiging Auto Smolders op 't Kraaiven i op vrijdag In het kader van de herdenking van de cital plaats 400-jarige relatie Nederland-Japan or- «.„j; ganiserendevierTilburgsemuseaspe- ciale tentoonstellingen. De herintrederscursussen zijn bedoeld voor gediplomeerde verpleegkun gen, ziekenverzorgenden of beja denverzorgenden die een tijdje uit arbeidsproces zijn en opnieuw aan het werk willen in de zorg. Beide cursussen gaan in november van start en duren gemiddeld 12 tot 14 we ken. De cursussen worden gegeven op twee dagdelen per week. Daarnaast zijn er vier stageperiodes van drie da gen. De cursussen worden gegeven bij het ROC Midden-Brabant, Wandel boslaan 28 te Tilburg. Viertallen in diverse samenstelling zoals familie en/of vrienden, dames, heren of gemengd, kunnen hun krach ten meten om de "Van Spreeuwel wis- selbeker". De huldiging van de kam pioenen zal omstreeks 17.30 uur plaatsvinden. Herintreders in verzorging en verpleging TSO Midden-Brabant, het samen werkingsverband van alle zorgin- igen in de regio, organiseert op 14 september een voorlichtingsbij eenkomst over herintrederscursus sen voor verpleegkundigen en ver zorgenden. Deze bijeenkomst vindt plaats van 19.00 tot 21.30 uur bij het ROC Midden Brabant, Wandelbos- naamde zichtlocatie aan de Midden I Brabantweg. Er komt in de showroom Veel natuurlijk licht binnen en daarom I komen auto's er beter uit. We hebben I bewust gekozen voor rust in het interi eur. Bij binnenkomst zien klanten di rect de centrale balie voor zowel de af deling verkoop als de werkplaats. In i totaal zijn hier acht personen werk- I zaam. Ik merk nu al dat we veel aan loop krijgen van mensen die ons in Ois- I terwijk niet wisten te vinden en ik schrijf dat toe aan de positieve invloed van de autoboulevard. Daarnaast is de groeiende belangstelling natuurlijk Drs. Jolanda van den Broek is be noemd tot hoofd van de afdeling voor lichting en Externe Betrekkingen. Een belangrijk deel van de taken van Ac kermans wordt overgenomen door drs. Pieter Siebers. Hij wordt woordvoer der en wetenschapsvoorlichter van de Katholieke Universiteit Brabant. kei worden over een lengte van onge veer 25 meter herbestraat. Op de krui- j komt een voetgangersoversteek- plaats tussen Koningshoeven en Cenakel. Aan de westzijde van de Kempenbaan wordt een voetpad aan gelegd vanaf de Ringbaan Zuid tot aan het Cenakelterrein. De werkzaamheden aan de asfaltrijba- Ringt nen Kempenbaan duren tot ongeveer 1 met R oktober. De bestratingswerkzaamhe- den aan de Koningshoeven en het Ce nakelterrein zijn omstreeks half okto ber klaar. Op dinsdag 12, 19 en 26 dinsdag 3 oktober gaan l ma Helma in opdracht Tilburg de goten e ringbanen reinig;: het vegen var. in de straat en daarna worden de riool- kolken schoongezogen, doorgespoten en bij gebleken mankementen gerepareerd. Langs de Ringbanen Noord, Oost en West staan meestal zeer veel auto's ge parkeerd. Daardoor was het in het verle den vaak erg moeilijk om alle goten en kolken goed schoon te maken en bleef er i de markt vee| vuj| en blad liggen. Het gevolg was i we tijdens dat vooral in perioden van zware regen en met 10 vai5 het water slecht kon afstromen naar de riolering. Wateroverlast, en daardoor nogal wat klachten, waren daarvan weer het resultaat. Met deze gecombineerde reinigingsbeurt, voordat het blad weer gaat vallen, moeten problemen voorlo pig weer zijn opgelost. Deze manier van werken wordt nu bij wijze van proef uit- Op 3 september werd de kalender 2001 'Dorpsleven Udenhout/Biezenmortel' door de aalmoezenier van Scouting St. Lambertus, pastor W. van Sprang, aan geboden aan frater Simon van den Broek, overste van het fraterhuis De Vuurhaard in Udenhout alsmede aan de heer P. Lagarde, directeur van basis school De Wichelroede. De aanbieding vond plaats in het fraterhuis aan de Slimstraat. Personen en plaats van aan bieding hebben alles te maken met het gegeven dat de kalender voor het jaar 2001 in het teken staat van 100 jaar Fra- iien u verhin- ters van Tilburg in Udenhout en het 100- riding kunt u jarig bestaan van de Sint Petrusschool, emen met TSO nu basisschool De Wichelroede. i. van Eeuwijk, In de kalender zijn deze keer foto's op genomen van de verschillende vormen KOPIJSLUITING Vrijdag 12.00 uur, voorafgaand aan verschijningsdatum. Uitgezonderd sportberichten, maandag 12.00 uur. geveord. Blijkt na een evaluatie dat goe de resultaten zijn behaald dan zal worden overwogen op meer plaatsen in de stad waar sprake is van dezelfde prol tiek eenzelfde gecombineerde gingsbeurt in te voeren. Om de g het nodig, den geen auto's geparkeerd staan langs de ringbaan. Daarom is besloten op dinsdag 12,19,26 september en 3 oktober tussen 8.00 en 16.00 uur een tijdelijk parkeer verbod (aangegeven door borden) in te stellen op de plaatsen waar wordt ge werkt. De werkzaamheden worden uitge voerd met een rijdende afzetting; zodra het werk klaar is worden de borden ver wijderd en het parkeerverbod opgeheven, De planning van de werkzaamheden/c.q. ingestelde parkeerverboden is als volgt: Dinsdag 12 september: Ringbaan West: Baroniebaan tot A. Thijmstraat; Ring baan Noord: Hasseltrotonde tot Oude Lind. Dinsdag 19 september: Ringbaan West: A. Thijmstraat tot Bredaseweg; Ring baan Oost: Oude Lind tot Gelrebaan.Dinsdag 26 september: Ring baan West: Bredaseweg tot Hart van Bra- Bosschweg. Dinsdag 3 oktober: Ring baan Oost: Bosscheweg tot Ringbaan Zuid; Ringbaan West: Hart van Brabant- laan tot Hasseltrotonde. In alle gevallen beide zijden van de weg. Tijdens de open dagen van vrijdag 8 tot en met zondag 10 september is Auto Smolders geopend van 10.00 tot 17.00 van uur. Naast de drie genoemde primeurs van Hyundai valt er in de showroom nog meer te beleven. Een speciale aan bieding is de Excel SE die met stan daard airconditioning wordt aangebo den voor f.22.495,-. De huidige bibliothecaris van de Ka tholieke Universiteit Brabant, mr. Hans Geleijnse, wordt per 1 novem ber Director of Information Services and Systems van het gerenommeerde European University Institute (EUI) in Florence. In deze functie zal hij verantwoordelijk zijn voor het infor matie- en IT-beleid van deze instel ling, waar jaarlijks zo'n 500 weten schappers van diverse Europese universiteiten aan hun promotie wer ken. Geleijnse (53) heeft in de elf jaar die hij leiding gaf aan de Tilburgse uni versiteitsbibliotheek een zeer grote bijdrage geleverd aan de ontwikke ling van de digitale bibliotheek, onder meer door licentie-overeenkomsten te sluiten met uitgevers en samenwer- Sponsortochten voor Crigler- eurt in te voeren. XI f j goten goed te kunnen reinigen is 3JJ O EIO Fl Cl S lig dat er tijdens de werkzaamhe- en auto's eenarkeerd staan lanas de Zondag 10 september alweer voor de 5e keer de sponsortochten t.b.v. het Crigler-Najjarfonds. Meer in het bij- stelling zonder voor de 3 Middenbrabantse pa tiëntjes Thijs (Alphen), Merlijn (Rij en) en Niels (O.W.-Middelbeers). In Oisterwijk (café 't Molentje) kan ge start worden voor dé fietstochten van 25,50,70 en 100 km, alsmede voor de inline-skatetocht van 10 of 15 km. laan 28 in Tilburg. Vanaf het Bezoekerscentrum kan ge start worden voor 'n wandeltocht van 5 of 10 km langs de Oisterwijkse ven*- nen. In Tilburg (café Peerke Done' en in De Moer (café 't Maoske) kan ovx gestart worden voor de fietstochten van resp. 25,50, 70 of 100 km. Daar naast kan in Middelbeers gestart wor den bij café De Zwaan voor 'n fiets tocht van 25 of 50 km. houden in het schieten met geweer, ge ven u de kans om u onder begeleiding te meten met anderen en te strijden om de titel Koning Open Dag 2000. 'Steeds meer alleen?' is het thema van de 27e nationale ziekendag, die op zondag 10 september wordt gehouden. Initiatiefnemer de Zonnebloem wil met deze jaarlijkse 'dag voor iedereen' de dialoog tussen zieken en gezon den bevorderen. Door oog en hart voor elkaar te hebben gaan mensen elkaar begrijpen. Via het thema 'Steeds meer alleen?' pleit de Zonnebloem voor meer aandacht voor de gevolgen van vereenzaming en individualisering binnen de samenleving. De bijeenkomst bestaat uit twee delen: een onderdeel over de herintrederscur- tders) sus voor verpleegkundigen (19.00- inook 20.30 uur) en een onderdeel over de herintrederscursus voor verzorgenden (20.00-21.30 uur). Cijfers laten zien dat het aantal alleenstaanden drastisch toeneemt. Boven dien leert de ervaring in het werk van de Zonnebloem dat er een onmisken bare behoefte is aan sociale contacten, vooral onder alleenstaande ouderen. Op grond van deze twee gegevens is de verleiding groot om te veronder stellen dat eenzaamheid evenredig toeneemt met de groei van het aantal al leenstaanden. iempenbaan slechts één rijstrook be- jhikbaar voor het verkeer. In de pe riode van 4 september tot half oktober is de bestaande doorsteek in de mid denberm van de Kempenbaan afgeslo ten. Uitgaand en ingaand verkeer van Cenakel en Koningshoeven kan op de Kempenbaan keren bij de kruising "'-gbaan Zuid, en bij de aansluiting iiivi Rijksweg A58. In de periode van 18 september tot half oktober zijn de bestaande wegaansluitingen van de Koningshoeven en van het Cenakel bij de kruising Kempenbaan afgesloten voor het verkeer. Aan de noordzijde van de kruising komen in beide bermen van de Kempenbaan tijdelijke nood wegen naar de Koningshoeven en naar het Cenakelterrein. Zowel de Konings hoeven als het Cenakelterrein blijven dan toch bereikbaar vanaf de Kempen baan. Atos SE met licht metalen velgen voor f. 17.995,-. Wie overigens een gebruik te auto aanschaft kan kiezen uit licht metalen wielen, een radio/CD-speler of een uitgestelde betaling. Ondanks de verhuizing is het telefoon nummer gelijk gebleven, 013- 5286900. Open dag Iris Ohyama Europe In het kader van de Japan Week orga niseert Iris Ohyama Europe BV op za terdag 16 september een open dag. Het bedrijf aan de Gesworenhoekseweg 1 in Tilburg is die dag open van 11.00- 14.00 uur. Bezoekers krijgen de gele genheid om de fabriek en de showroom te bekijken. Bovendien worden er al lerlei activiteiten georganiseerd, waar onder Japanse spelletjes. Ook voor kinderen is er volop te doen. i september en ihetBATendefir- t van de gemeente i en straatkolken van de lenigen. Het BAT start met jan de goten en parkeervakken ibaan Oost: Gelrebaan tot Het inschrijfgeld bedraagt f 6,- per per soon, gezinnen f 15,-. Daarnaast is het de bedoeling dat iedere deelnemer zich laat sponsoren voor het goede doel. Nadere inlichtingen: fam. Koster in Oisterwijk, tel. Japanse muziek in Fotografie conservatorium Japan binnenkort In het kader van 400 jaar Nederlands- in De Pont Japan vindt in het Brabants Conserva torium aan het Zwijsenplein op vrijdag 8 september een lecture/recital plaats door Japanse musici op Japanse tradi tionele instrumenten. Het concert wordt gegeven door Chieko Fukunaga en Kyoko Matsumoto (koto), Akiko Nishigata en Yukino Yamamoto (sha- misen) en Kenji Yamaguchi (shakuha- chi). De uitvoerenden zijn allen toon aangevend op het gebied van de Japanse muziek. Op het programma staan zowel moderne composities van o.a. Tadao Sawai, Seiho Kineya als mede traditionele composities. Van de componist Kikkawa gaat een nieuw werk in première. De musicoloog Kiy- oko Monetegi zal het concert toelich- ten en vertellen over de krakteristieke kenmerken van Japanse muziek. Te vens zal hij aandacht besteden aan de realtie tussen Japanse instrumenten en de natuur. Het concert begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Het museum De Pont toont van 21 ok tober 2000 tot en met 18 februari 2001 hedendaagse fotografie uit Japan met werk van onder meer Nobuyoshi Ara- ki, Naoya Hatakeyama, Noritoshi Hi- rakawa, Mariko Mori en Hiroshi Sugi moto. Ter gelegenheid van het vertrek van Maurice Ackermans, die met zijn mar kante stijl en flamboyante optreden ja renlang mede het gezicht van de KUB bepaalde, biedt het College van Be stuur hem een afscheidsbijeenkomst aan op dinsdag 26 september om 16.00 uur. De bijeenkomst vindt plaats in de aula van de KUB en wordt gevolgd door een receptie. Elantra in de showroom, maar ook de H200 pick-up en een bijzondere novi teit die we nog niet bekend willen ma ken. Mensen moeten zelf maar komen kijken! Maar ook volgend jaar gaat Hyundai door met het compleet maken van haar programma. Zo komt er een Lucien Smolders vertelt: Sinds begin grote terreinwagen en een midi-MPV. augustus zijn we op t Kraaiven opera- deaë|er is het van t 4«.ie merk U met jeg. Er komt in de showroom g^'^ntieel, anders hadden we urhjk licht binnen en daarom nooit deze nieuwbouw neergezet. Be- langrijk voor de zakelijke markt is de hoofdingang van het St. Elisabeth komst van een moderne direct inges- kenhüis staat, moet tijdelijk verhuis poten turbodiesel die de komende De reden hiervoor is de bouw van maanden in verschillende modelseries r zal worden ingebouwd. Verder is onze hui? m u<. grote Trajet ruimtewagen zeer scherp levard. A geprijsd in de lease en datzelfde zal ook bereiding weer voor de nieuwe Elantra opgaan.” burgemeester!. Stekelenburg 1 sep tember St. Elisabeth voorzichtig naar een plek gebracht van waaruit ze de verbouwing van haar ziekenhuis goed kan overzien. De medische boulevard vormt straks de mooie nieuwe hoofdingang van het St. Elisabeth ziekenhuis. De bezoekers het ziekenhuis vinden hier tal van servicepunten en voorzieningen, zoals het Patiëntenservicebureau, een apo theek, een grand café, de diverse kios ken, een winkel voor medische hulp middelen en een kantoor van de CZ groep. Het plan om een medische boulevard voor het ziekenhuis te bouwen vindt OokheeftAutoSmoldersdecompacte zijn ongeveer driejaar gele- Aro< SF mot hrht mPtnlpn vPloPn vnnr De p[annen inmjddels uitge. werkt en architect T. Nijst, van archi tectenbureau Nijst Idema Burger heeft voor het St. Elisabeth ziekenhuis een bouwwerk met allure ontworpen. De medische boulevard krijgt de vorm van een ellips. De bouw van de boulevard zal ongeveer een jaar in beslag nemen. Op zaterdag 9 september is er weereen Burenfeest in de Schans. De Schans houdt op deze dag haar jaarlijkse open dag. Maar er is meer dit jaar: tussen 12.00 en 17.00 uur bent u van harte welkom bij de speciale activiteiten van de werkgroep SamenLeven. Deze werkgroep is vorig jaar opgericht en heeft zich vanaf begin november inge zet voor het verbeteren van de commu nicatie tussen de Nederlandse en So malische bewoners in Tilburg Noord. Op 9 september wil de werkgroep op een leuke manier haar werkzaamheden afsluiten. Op deze dag is er een presen tatie van verschillende activiteiten: Op de begane grond kunt u de infor- matiehoek bezoeken en genieten van het optreden van de Somalische dans en muziekgroep Daab. i de eerste verdieping kunt u de ech- Somalische sfeer proeven: Bij het volgen van uw eerste Somalische les die wordt gegeven door ervaren do centen die weten hoe moeilijk het is om een andere taal te leren. Bij de tentoon stelling over Somalië; deze tentoon stelling belooft nog veel mooier te worden dan die van vorig jaar. Bij een kopje thee met wat lekkers erbij in de vrouwenkamer. Dit laatste onderdeel is uitsluitend voor vrouwen (op kou senvoeten) toegankelijk. Kom lekker in de kussens zitten en vraag aan de So malische gastvrouwen wat u altijd al had willen weten. Werkgroep SamenLevt het afgelopen jaar ii gastvrije samenleving. om op 9 september veel i gasten te mogen ontvangen! van onderwijs die Udenhout in de loop der jaren heeft gekend of die nog steeds voortbestaan, zoals landbouwonder wijs, huishoudschool, de Mater Ama- billisschool als voorloper van de vol wasseneneducatie, het Capucijnen- seminarie en het kleuter- en basison derwijs. Op de pagina van de meimaand prijkt, voor zover bekend, de oudste klassen foto van de Petrusschool: leerlingen «ren in de jaren 1894/1896. De imaand in 2001 is de maand waarin 100-jarig bestaan van de Petru's- ool/De Wichelroede met een fees- tweek wordt gevierd, met o.a. op vrij dag 18 mei een groots opgezette reünie. De onderschriften roepen dit jaar her inneringen op aan typische versregels en woordspellingen. De Catechismus en de Engel des Heren hebben in de loop der jaren bij kinderen tot vrijmoe dig taalgebruik geleid. Het resultaat daarvan is als bladvulling voor het na geslacht vastgelegd. Verkoop Woensdag 6 september start de ver koop van deze vierentwintigste kalen der 'Dorpsleven Udenhout en Biezen- mortel'. De.scoutingleden bieden deze kalender huis aan huis aan. Zij starten om 18.00 uur met de verkoop. Mocht men niet thuis zijn, dan kan op zondag 10 september de kalender nog worden gekocht op de Unentse Mèrt. Vanaf vrijdag 8 september is de kalender op de bekende Udenhoutse verkooppun ten te verkrijgen: Rabobank, ABN- Amrobank, zorgcentrum Eikelaar, Vincentius, 't Vintje, stichting Prisma en Hoppenbrouwers audio en video. Met de opening van het splinter- nieuwe pand van Auto Smolders aan de Kraaivenstraat 14 is het Kore aanse merk Hyundai weer helemaal terug in Tilburg. Het bedrijf startte in 1974 in Westerhoven en heeft in middels diverse dealerschappen van Nissan, Suzuki en Hyundai. Zo'n I twee jaar geleden werd Auto Smol ders Hyundai-dealer voor de regio Tilburg vanuit haar vestiging in Ois terwijk.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 3