Reiniging riolering langs ringbanen Open Monumentendag in teken van ‘water’ ag 2000 - PAGINA 10 DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 7 SEPTEMBER 2000 - PAGINA 1 gemeente Tilburg ier meer: Sportinfolijn 013 542 99 99 82 92 subsidieerde trotonde ier erzoek ilburg’. Bestemmingsplannen fdeln igedit van c kindt Werken aan de weg trijden en ’ui-™ wikkeld om itm Zie verder ook Verordeningen ^!p[emeentenieuws op pagina 12 Milieujournaal TILBURG lr 20 n/of Meidoornstraat e uws Zaterdag 9 september openen monumentale panden hun deuren :houders willen n. van naa de nd Op de plattegrond ziet u welke panden u kunt bezoeken. Veel plezier! Dit zijn een aantal gebouwen die u kunt bezoeken tijdens de Open Monumentendag. Maar zijn veel meer panden open. Wat denkt u van een bezoekje aan de tot appartemen ten verbouwde Theresiakerk of en rondleiding op de R.K. Begraafplaats aan de Bredaseweg. In totaal openen 33 panden hun deuren voor u. In de folder en tijdens uw fietsroute komt u vele monumenten tegen. Op deze plaats noemen we er een paar die zeker een bezoek waard zijn. Al is het alleen maar omdat deze ge bouwen normaal niet voor het pu bliek geopend zijn. Alle gebouwen zijn van 10.00 tot 1 7.00 uur open. Aan de Bredaseweg 207 (1) staat de watertoren uit 1898. U kunt de toren bezichtigen door een trap met 205 treden te beklimmen. Verder is er een expositie en een vat met 1.000.000 liter water te zien. Het waterpompstation aan de Gilzer- baan 425 dateert uit hetzelfde jaar. Er gelegenheid van de Open Monu mentendag zijn er de hele dag rond leidingen door het historische ge deelte. Heel bijzonder is verder het sluizencomplex Sluis lil aan de Dongense Kanaaldijk. Dit complex is in 1917 gebouwd om in totaal 15 meter verval in het Wilhelminakanaal te overbruggen. Het complex be staat uit een sluis, een bedienings- huis, een schakelhuis/popmpstation en een dubbel woonhuis voor de sluiswachter en de sluisknecht. Tij dens de Open Monumentendag ge ven medewerkers van de Dienstkring Waterwegen Noord Brabant uitleg over de werking van de sluis. In Tilburg zijn veel panden die De OPEN MONUMENTENDAG vindt dit jaar in Tilburg plaats op zaterdag 9 september aanstaande en staat in het teken van ‘water’. Over het landelijke thema ‘Nederland waterstaat’ komt u in Tilburg alles te weten door een of meerdere van de opengestelde monumentale panden te bezoeken. Dit jaar zijn er enkele panden open die op één of andere manier te maken hebben met water. Daarnaast zijn natuurlijk ook andere waardevolle panden te bezoeken. Er is een uitgebreide folder gemaakt waarin een fietsroute en een plattegrond staat. Maak er een leuke dag van, haal de folder bij het Gemeentearchief en bezoek de monumenten op de fiets! i tevens een legen. ilpad itingswerkzaamheden Sportbedrijf www.sportbedrijftilburg.nl Sportcomplex Drieburcht 013-455 74 79 5t de Jacob van at. tot i huisnum- raat/Bladel en bestrat tember. er ienteraad Volw?cc TennUic; de Stadss vond woens woensdag van I uur, donderdag 19.00 uur en vi 12.30 uur. de itrum. it iamming tur, discussie, nuit uw wijk, natie over en jongeren. september aanleg nieuwe verkeers- i asfalteringswerkzaamheden op I/hamming /an 19.00 tót batten met ming. beidsmarkt- en :id) iuder W. ïrstoppingen t' n uitvoeren, g< bigbanen Recreatiebad Stappegoor 013-543 87 59 ners, :1. 542 97 64. itember om Paleiszaal. wordt! Dit zijn: Sporthal Drieburcht, Sporthal Blaak, Sporthal Roomley en Sporthal Reeshof. Dinsdag 3 - Ringbaan Ringbat - Ringbaa Brabar openingstijden lijk iten welke IJssportcentrum Tilburg 013-542 en vanaf nr. 90 tot Oudenhovenstraat J. Daarna i deel van Van Mierisstraat Tot half september bestratingswerkzaam- heden vanaf de Van Alphenstraat tot nr. 90 /assenen in aandaga- erof op r13 Riddershofpad Tot 1 november afgesloten voor (brom)fietsen i.v.m aanleg viaduct. Omleiding via Hazennest. Bladelstraat Riolerings- er tot eind septe den aan de rijbaan tot half oktober. Benzinestation blijft normaal bereikbaar. Ook de Bartokstraat is gedeelte lijk afgesloten. eptember st: Bredaseweg tot antlaan t: Gelrebaan tot functioneren bij de gratie van water. Zo ook het complex van de Rioolwa terzuiveringsinstallatie Tilburg Oost aan de HoevenseKanaaldijk. Dit was de eerste biologische waterzuivering in Nederland. Medewerkers van Waterschap De Dommel geven zater dag 9 september rondleidingen dóór het historische deel van het complex. Ook de trappisten van Abdij Konings hoeven hebben voor het brouwen van bier in bierbrouwerij De Schaaps kooi water nodig. Tijdens de Open Monumentendag zijn de Abdijkerk Koningshoeven aan de Eindhovense- weg en de tuin geopend voor publiek. Bij De Schaapskooi wordt informatie gegeven over de bier brouwerij en zijn er rondleidingen (onder voorbehoud). >t en met 12.30 uur en Ced^,. hetp' keuren onthoiJ- geven da< plandelei ont' J bet..r Afdeling de Raad vat onherroepe..j niet in beroet het plan daag onherroepelijl 1 oktober Oost: Bosscheweg tot aan Zuid laan West: Hart van intlaan tot Hasseltrc* Bruinissestraat Tot 9 september werkzaamheden aan de stadsverwarming. Afgesloten tussen Benthuizenstraat en Batenburglaan. Dinsdag 12 september - Ringbaan West: Baroniebaan tot A. Thijmstraat - Ringbaan Noord: Hasseltrotonde tot Oude Lind vassenen ilslessen voor volwa° ssporthal: op maai I vanaf 11 september isdagmiddag vanaf 1- september. Vanaf 15 september kunt u terecht in Sporthal Drieburcht. U betaalt f 225.- voor vijftien lessen. Gratis gebruik van tennisrackets en ballen kanon. Er is videoapparatuur t.b.v. de lessen. Gediplomeerde leraar. Meer informatie: tel. 040 - 251 64 60 of 06- 53 33 62 17. ember bestrating tussen nr en Willem II straat. Er liggen matten en/ loopbruggen. Tot half half oktober riolerings- en bestra- tingswerkzaamheden tussen de Veemarktstraat en huisnummer 128. bestrating in de Korte Heuvel en een i de Sint Josephstraat. indoor Sportcentrum Reeshof 013-571 00 74 Het Brabants Afval dinsdagen in s< langs de ringbanei komen. Om de werl een tijdelijk parket Generaal Smutslaan Tot half september afgesloten vanaf de Tafelbergstraat tot en met de kruising Kaapkoloniestraat i.v.m. bestrating en asfal- tering. Waar nodig eenrichtingsverkeer tijdelijk opgeheven. Door werkzaamheden is een aantal wegen geheel of gedeeltelijk afgesloten. Voor meer Informatie over wegafsluitingen kunt u bellen tel. 549 53 66. Zie ook Internet: TXT op het kanaal van TV krant Tilburg. Adressen,c Gemeenteli Informatiecentrum Stadhuisplein 132 Geopend maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur. Staringstraat e.o. Tot half september riolerings- en bestra- tingswerkzaamheden in de Staringstraat vanaf de Berkdijksestraat tot de Bllderdijkstraat en in de Bilderdijkstraat vanaf de Da Costastraat tot de Staringstraat. Na de Staringstraat volgen de Van Lennepstraat en de Da Costastraat. De Berkdijksestraat kan bij de kruisingen met nodig eenrichtingsverkeer opgeheven. op gedeelten van de ringbanen een parkeerverbod wordt ingesteld. Als er geen auto's geparkeerd staan, kunnen het BAT en Helma de goten helemaal vegen, de rioolkolken schoonzuigen en doorspuiten en eventuele mankementen verhelpen. Woont u langs de ringbanen of bent u gewend er uw auto te parkeren? Kijk dan even in bijgaand over zichtje om te zien wanneer er een Karpatenlaan Bestrating van 11 september t< ongeveer half oktober tussen 1 Bosscheweg Werkzaamheden aan trottoirs en fietspaden tussen Ringbaan Oost en kanaal. Er is een tijdelijke strook voor (brom)fietsen waardoor de weg voor auto’s versmald is. Dat kan leiden tot files. Vanaf 2 oktober wordt dit deel van de Bosscheweg circa vier weken geheel afgesloten. parkeerverbod geldt. Het parkeer verbod geldt alleen op de dag dat wordt gewerkt van acht uur ‘s morgens tot vier uur ‘s middags. In alle gevallen betreft het beide zijden van de weg. De werkzaam heden worden uitgevoerd met een rijdende afzetting. Zodra het werk klaar is, worden de borden verwij derd en het parkeerverbod opge heven. Stadswinkel Reeshof (Wijkcentrum Heyhoef) Kerkenbosplaats 2 Geopend maandag tot en met woensdag van 8.30 tot 16.00 uur, donderdag van 8.30 tot 19.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Stadswinkel Noord Brucknerlaan 20a Geopend maandag tot en met woensdag van 8.30 tot 16.00 tg van 8.30 tot /rijdag van 8.30 tot Ledeboerstraat Tot half november afgesloten in fasen i.v.m. herinrichting vanaf de kruising Kraaivenstraat tot en met de kruising Henri Blomjousstraat. Dinsdag 19 september - Ringbaan West: A. Thijmstraat tot Bredaseweg - Ringbaan Oost: Oude Lind tot Gelrebaan Wanneer u volgende week met uw kind instroomt, bestaat de cursus uit 14 lessen van 60 minuten tussen 11 september en 22 december. Deelname kost dan f 89,60 per kind. Aan het einde van de cursus ontvangen de kinderen een T-shirt als herinnering aan hun deelname. Meidoornstraat Tot eind september riolerings- en bestra- 15 en de Wilgenstraat. Jules Verneweg Tot ongeveer half september eenrichtings verkeer van zuid naar noord vanaf de Nautilusstraat tot de Kapitein Nemostraat i.v.m. bestrating. Verkeer uit noordelijke richting moet omrijden via de Kapitein Nemostraat en de Lovense Kanaaldijk. Tennis voor jong en oud in sporthallen B Het Sportbedrijf organiseert sinds enige jaren minitennis voor de jeugd. Kinderen van 6 t/m 12 jaar kunnen kenni smaken met de beginselen van het tennisspel. De cursus start deze week. Er zijn nog enkele plaatsen vrij! Ook voor volwas senen heeft het Sportbedrijf tennislessen. Langs de ringbanen staan meestal veel auto’s geparkeerd. Daardoor is het vaak moeilijk de straatkolken van de riolering goed te reinigen. Gevolg: er blijft blad of vuil voor de kolken liggen waardoor verstop pingen ontstaan. En dat leidt weer tot wateroverlast, iets wat de gemeente graag wil voorkomen. Daarom is besloten dat er op vier dinsdagen in september en oktobt latie La Poubelle iet 2000; :ien Besluit In- en en; istbetrekking en Maandag 11 september tot en met vrijdag 15 september haalt de chemocar klein chemisch afval op in Wandelbos en ‘t Zand. Op bijgaand kaartje kunt u zien op welke dag de chemocar bij u in de buurt is. Op teletekst achter TV Krant Tilburg (pagina 138) kunt u tevens een lijst straatnamen raadpk Zet nooit de chemosafe aan de weg, maar over handig hem aan de inza melaars. Verordening inkomstenvrijlating Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad van Tilburg in zijn vergadering van 4 september 2000 heeft besloten tot vaststelling van de Verordening inkomstenvrijlating Abw/Ioaw-z 2000. Dit besluit werd reeds gepu bliceerd in het gemeenteblad 2000/23 en treedt op 1 oktober 2000 in werking. Algemene Plaatselijke Verordening Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad van Tilburg in zijn vergadering van 4 september 2000 heeft besloten tot wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening. In het kader daarvan werd ook een Handhavingschema prostitutiebe- leid vastgesteld. Dit besluit werd reeds gepubliceerd in het gemeen teblad 2000/24 en treedt op 1 oktober 2000 in werking. Beleidsregels Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad van Tilburg in zijn vergadering van 4 september 2000 heeft besloten tot vaststelling van beleidsregels inzake risicobeheersing van subsi dies. Dit besluit werd reeds gepubli ceerd in het gemeenteblad 2000/26. U kunt chemisch afval ook zelf bij het depot in de Ceramstraat 6 afgeven. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 16.30 uur. Kal verstraal Van 11 september tot eind september tussen j| de Moerstraat en De^jfhu^zenls^ieze'peri^ode1 Alleen bereik- 1 baar via de Houtsestraat. I Team (BAT) en de firma Helma maken op vier september en oktober de straatkolken van de riolering tanen schoon. Dat is nodig om verstoppingen te voor - '^rkzaamheden goed te kunnen uitvoeren, geldt er eerverbod op delen van de rinj Caspar Houbenstraat e.o Tot eind september vernieuwing trottoir voor de flats Caspar Houbenstraat 1 tot en met 107 en Veluwestraat 50 t/m 84. Parkeerplaatsen tijdelijk afgesloten en rijbaan versmald. Subsidieverordening 1998 Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad van Tilburg in zijn vergadering van 4 september 2000 heeft besloten tot intrekking van hoofdstuk III.3, Stimulering aanvaarding betaalde arbeid, van de Subsidieverordening 1998. Dit besluit werd reeds gepu bliceerd in het gemeenteblad 2000/22 en treedt op 1 oktober 2000 in werking. De gemet heeft in dezelfde vergadering besloten tot vaststelling van een verordening tot wijziging van de Subsidieverordening 1998. Dit besluit werd reeds gepubliceerd in het gemeenteblad 2000/25 en treedt op 13 september 2000 in werking. tehuis met 10 appartementen voor mensen met een beperkte verstan delijke handicap aan de Grebbe in woongebied De Blaak. Het goedkeu ringsbesluit met de daarbij horende stukken ligt voor iedereen van 8 september 2000 tot 20 oktober 2000 ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum, bij de balie Bouwen en Wonen in Stadskantoor 1, in de stadswinkels Reeshof, Noord, Udenhout en Berkel-Enschot. Tegen dit goedkeuringsbesluit kan, gedurende de termijn van terinza- gelegging, beroep worden ingesteld door een belanghebbende die aantoont dat hij of zij redelijkers- wijs niet in staat is geweest tijdig bedenkingen tegen het vastgestelde bestemmingsplan in te brengen bij Gedeputeerde Staten. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het beroepschrift heeft geen schorsende werking. Dit betekent dat, ondanks het beroepschrift, het goedkeuringsbe sluit daags na afloop van de beroepstermijn in werking treedt, tenzij gedurende de beroepstermijn Nadat een bestemmingsplan door de gemeenteraad al dan niet gewijzigd is vastgesteld, gaat het naar 'Gedeputeerde Staten. Die kunnen plan geheel of gedeeltelijk goed- tren dan wel goedkeuring l.ouden. Gedeputeerde Stat' ,on daarbij aan of en aan we delen goedkeuring is onthouden. Vervolgens kan in ,eroep worden gegaan bij de Bestuursrechtspraak van an State. Die doet een telijke uitspraak. Indien er ip wordt gegaan, wordt igs na de beroepstermijn lijk. Besluiten van het gemeentebestuur die algemeen verbindende voor schriften inhouden, worden steeds gepubliceerd op de gemeentepagina van de Tilburgse Koerier. Daarnaast worden deze voorschriften op grond van artikel 139 van de Gemeentewet ook gepubliceerd in het gemeente blad. Het gemeenteblad ligt voor iedereen ter inzage in het gemeente lijk informatiecentrum en in de stadswinkels in Berkel-Enschot, Udenhout en de Reeshof en is daar ook verkrijgbaar. Ringbaan Noord e.o. Aanleg nieuwe bestrating in de parallelweg Ringbaan Noord, vanaf de kruising Hasseltstraat tot aan de Scheerderstraat. Daarna bestratingswerkzaamheden in de Twernerstraat, Nieuwe Poort (voorheen Vollerstraat), Ruwerstraat, Scheerderstraat en Textielstraat. In totaal duren de werk zaamheden tot eind januari 2001. De eerste keuzemogelijk heid is de cursus balvaar digheid. In deze cursus leren de kinderen de grondvormen van het tennis spel. Als vervolg daarop is er de cursus slagvaardig heid. Met de technieken van de eerste cursus werken we toe naar het eindspel minitennis. Ga voor een inschrijfformulier snel naar een sporthal waar minitennis gegeven srecht. m zijn: lensdag van 08.30 mderdag van uur en vrijdag van uur. Ringbaan West Noord Dinsdag 12 september reiniging van straat kolken riolering..Parkeerverbod aan beide zijden van Ringbaan West tussen Baroniebaan en A. Thijmstraat en Ringbaan Noord tussen Hasseltrotonde en Oude Lind. f; Zie ook elders op deze pagina’s. Stadswinkel Udenhout Slimstraat 2 Geopend maandag tot vrijdag van 8.30 tot 11 extra op donderdag van 16.00 tot 19.00 uur. Stadswinkel Berkel-Enschot Gen. Eisenhowerweg 2 Geopend maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur en extra op donderdag van 16.00 tot 19.00 uur. Dinsdag 26 sej - Ringbaan West: Hart van Brabat - Ringbaan Oost: Bosscheweg een verzoek om een voorlopige voorziening bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak is ingediend. In dat geval treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Als de hele bestemmingsplanproce dure is voltooid wordt een bestem mingsplan onherroepelijk. Het bestemmingsplan is vastgesteld door de gemeenteraad en geheel of gedeeltelijk goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant. Tegen de gehele of gedeel telijke goedkeuring van Gedeputeerde Staten kan in bepaalde gevallen beroep worden ingesteld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Deze beslist over de beroepschriften en bepaalt daarmee of het bestemmingsplan onherroepe lijk wordt. De Blaak Burgemeester en wethouders van Tilburg maken ingevolge het bepaalde in art. 28, zesde lid, Van de Wet Ruimtelijke Ordening, bekend dat Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant op 27 juli 2000 het bestemmingsplan ‘De Blaak, 2e herziening (gezinsvervangend tehuis Grebbe)’ hebben goedge keurd. Dit plan is op 22 mei 2000 door de gemeenteraad vastgesteld. Het plan heeft betrekking op de bouw van een gezinsvervangend Nautilusstraat Afgesloten tot eind oktober i.v.m. herinrich- ting vanaf Jules Verneweg tot Kapitein Nemostraat. Kempenbaan Tot eind sep*1- lichten en asfalteringswerkzaam de kruising bij het Cenakel en Koningshoeven. In beide richtingen is maar een rijstrook beschikbaar. De doorsteek Koningshoeven Kempenbaan - Cenakel is afgesloten. Tivoli Burgemeester en wethouders van Tilburg maken ingevolge het bepaalde in art. 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant het bestemmingsplan Tivoli eerste herziening hebben goedge keurd. Het plan is op 13 maart 2000 vastgesteld door de gemeenteraad. Het bestemmingsplan heeft betrek king op het gebied dat globaal omsloten wordt door de Spoorlaan en de Tivolistraat en heeft betrek king op de realisering van de tweede fase van het kantoorgebouw van Interpolis. Tegen de goedkeu ring zijn geen beroepschriften inge diend bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het bestemmingsplan is hiermee met ingang van 28 juli 2000 onherroepelijk geworden. Vanaf vandaag ligt het bestem mingsplan voor iedereen ter inzage bij de balie Bouwen en Wonen in stadskantoor 1. Ooftstraat Herinrichting straat. Na de Ooftstraat volgt de Bosbouwstraat. De totale werkzaam heden duren tot ongeveer half september. Balie Bouwen en Wonen Stadskantoor 1 Stadhuisplein 130 Geopend maandag tot en met woensdag van 8.30 tot 16.00 uur, donderdag van 8.30 tot 19.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. 1 Bredaseweg 207: watertoren 2 Cilzerbaan 425: waterpompstation 3 Dongense Kanaaldijk 3-5: sluis Hasseltplein7: Hasseltse kapel Reitse Hoevenstraat 129: Tongerlose Hoef Pater Dondersstraat 14: Peerke Donders 7 Goirkestraat 68: Goirkese kerk 8 Goirkestraat 78: koopmanshuis 9 Kapelaan Poellplein: smederij en woimagazijn 10 Goirkestraat 96: Mommerscomplex 11 Wilhelminapark 1De Pont 12 Gasthuisring 5: voormalige winkel van De Gruyter 13 Theresiaplein 1Theresiakerk 14 Hoevense Kanaaldijk: waterzu i ve ri ngs i n richt! ng 15 Eindhovenseweg 3: Abdijkerk Koningshoeven 16 Eindhovenseweg 3: bierbrouwerij 17 Hoevenseweg 2: voormalige pastorie 18 Piushaven 20E: ‘Fiori’ 19 Kazernehof 75: gemeentearchief CENTRAAL INFORMATIEPUNT 20 St. Josephstraat 133: Duvelhok 21 St. Josephstraat 137: woonhuis 22 Heuvelring 122: Heuvelsé kerk 23 Willem ll-straat 47-49: De Vorst 24 Willem ll-straat 45: woonhuis 25 Willemsplein 1Paleis/raadhuis 26 Stadhuisstraat 6: Heikese kerk 27 Heuvelstraat 141: Pauluskerk 28 Bredaseweg: R.K. begraafplaats 29 Frater Mattheushof 1 30 Capucijnenstraat 76: Chapel Studio 31 Slimstraat 9, Udenhout: St. Lambertuskerk 32 Schoorstraat 2, Udenhout: rectorswoning 33 Schoorstraat 14, Udenhout: Historische Buitenplaats De Strijdhoef --- e K VR

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 11