i Een Waalwijker in Tilburgse dienst Hontour RKC in de steigers 1 ©013- goS-Hulpcgtrale Supporter van de week Ben jij op zoek naar: tZ 543 45 72 SPOREL Wordt vrijwilliger bij de: 'Si^'SSSr de tilburgse koerier DONDERDAG 24 AUGUSTUS 2000 - PAGINA 13 i 2000 - PAGINA 12 Hoofdsponsor l vergroten berging t 8 bouwen berging n woonhuis 'Achterin wat meer zekerheid opbouwen. Foto: Fotoburo Toin Damen NaudJ. van der Ven geweest om me te ontwikkelen sterken. Bovendien kunnen zij la- O o Foto: Fotoburo Toin Damen Van de teleurstelling en de troost Uit Voor informatie jaar 1-0 Harrie Verhoeven rdienen, o.a. K Tilburg. CZ-Jeugdtoernooi mr \AT 73 organisatie uoor vrijwilligerswerk van deskundigen bij elkaar te bren gen, dat geen spaan heel liet van het nationale team. Hetvoetbal- minnende volk kreeg in krasse be schreven dat Oranje haar overwin ning te danken had aan een ca- cialistArno Arts raadplegen hoe hij met penalty's omgaat. assortiment irden in een aer gaat In het beleidsplan van onze vereniging wordt veel aandacht besteed aan een goede jeugdopleiding. Zonder een dergelijk instituut is het onmogelijk om ook in de toekomst verant woord betaald voetbal te spelen. Zeker in het licht bezien van een aantal nieuwe ontwikkelingen in het betaald voetbal, die binnen korte tijd op ons afkomen. Nieuw programmaboekje bij thuiswedstrijden gesp. gew. gel. verl. Rol ouders Jos beseft als geen ander dat zijn tot de speler die ik nu ben. Want het leven van een profvoetballer is bikkelhard.' om de momenten van ingrijpen beter te kiezen, waardoor het rendement in mijn spel hoger wordt.' Waarschijnlijk zal Jos niet in de basis staan tegen RKC Waalwijk. den.' De Waalwijkse formatie is immers nog sterker dan in het af- van der Leegte brachten ettelijke miljoenen in het laatje. Een ge deelte van die opbrengst werd in de verbouwing van het stadion sprake. Beide clubs hebben hun eigen vertrouwde achterban en kunnen in wezen niet zonder el kaar.' Jos van Nieuwstadt is opti- nieuwkomers worden goed op gevangen, en er heerst een goe de sfeer. De groep gaat voor Eu- van Loenhoutvan RBC, Peter van den Berg van AZ, Joey Gudjons- ste als er werd gewonnen. Hoe deed er minder toe. gespeeld en de spelers op de hoog te waren gesteld van zijn vertrek, legde hij zijn functie neer. 'Good old' Herman Kuiphof en ex-bonds- coach George Knobel vonden de zwak. Johan Cru ij ff betreurde het vertrek van de bondscoach, nu hij op de valreep voor zijn examen nalè in te loodsen. Was Rijkaard een goede bondscoach? Sympa thiek, dat wel. Maar doe je het goed wanneer je twee jaar nodig ropees voetbal. Er heerst een winnersmentaliteit en men wil het Tilburgse voetbalpubliek aan trekkelijk en aanvallend voetbal voorschotelen. Te beginnen met vanavond! Creativiteit De toekomst ziet er dus rooskleu rig uit voor de geel-blauwen. Er is veel veranderd bij de club sinds Marcel Brands algemeen direc teur werd en Martin Jol hoofdtrai ner. Het elftal werd gesaneerd en de veranderingen binnen de club gingen in eeri vlot tempo. Dit ging echter niet ten koste van die typi- over de gemiste strafschoppen. De discussie brandde los of je op het beeldbuis. Laat mij het gras maar ruiken. Verlekkerd stond ik al in juli aan de zijlijn van de veldjes van amateurdubs, voor de oefenwed strijden van onze selectie. Geen spanning, maar wel leuk om naar te kijken. Tegen een bescheiden prijs kenmerkt. Bij de Waalwijkers kwam en komt het vooral aan op ceativiteit; met beperkte financië le middelen toch goed zien te voetbal. Dat zat er uiteindelijk niet in, maar toch gingen de Waalwij- me aan het Intertoto-toernooi. Het Engelse Bradford City bleek echter een maatje te groot. Geen schande overigens, gelet op het budget van de ploeg uit de Pre mier League (90 miljoen). Zo'n weelde is bij RKC Waalwijk nog een utopie. Al hoeven ze nu niet meer, zoals voorheen, elk dubbel tje twee keer om te draaien alvo rens het uit te geven. Harrie Verhoeven volle tribunes, spelers die onbestraft aan shirtjes hangen, en keepers die binnen zes seconden een bal ver werken alsof ze een pin uit een handgranaat hebben getrokken Dat is andere koek. Geniet ervan Peter Année Openingstijden SSU Om optimaal bereikbaar te zijn voor onze supporters zijn de openingstijden van de S SU ge wijzigd. U kunt terecht op maandag en donderdag: 17.30 tot 20.00 uur en op dinsdag van 13.00 tot 18.00 uur. Ook is de SSU twee uur voor aan vang van iedere thuiswedstrijd tot een kwartier voor het begin van de wedstrijd open. door het stadion, een blijvend aandenken en een uitnodjging speler naar keuze of trainer/coach Hans Westerhof op de foto. Deze blijvehde herinnering wordt aan geboden door Fotoburo Toin Da men. De gelukkige kan zijn toe- Totaal 30 13 10 49-41 2- 0 3- 3 3-1 2-.0 0-0 1-0 3-2 1-2 1-4 De voorboden voor een mooie voetbalcarrière zijn dus aanwe zig. zie je prachtige doelpunten en soms heel goedlopende combinaties, die je in een competitiewedstrijd wenst maar meestal niet krijgt. Thuisblij vers hebben ongelijk. Oefenpotjes roepen dikwijls verveling op wan neergelijkwaardige tegenstanders tegen elkaar spelen. Juist het ver schil in kwaliteit van de teams toont de schoonheid van het spel. Die valt niet te versmaden. De televisie-uit- zendingen van Wim Kayzer op de zondagavonden "van de schoon heid en de troost bevestigen dat. Juist op de amateurveldjes vind je Clubartikel van de wedstrijd De Willem ll-dubwinkel heeft voor de wedstrijd tegen RKC Waalwijk een UMBRO fan T- shirt in de aanbieding. Nor maal betaalt u 59,90 nu slechts 49,90. (Op deze speciale aanbie- dingsprijs is geen Seizoen Club Card korting meer van toepas sing). Tijdens de thuiswedstrij den van Willem II kunt u te recht bij de verkooppunten onder vak F en op de prome nade bij vak B en M. De ope ningstijden van de dubwinkel die gevestigd is op de 2e etage van de V&D in de Heuvelstaat zijn: ma t/m za van 12.30 uur tot 17.00 uur (donderdag koopavond tot 20.30 uür). Busreis PSV Op dinsdag 5 september speelt Willem II in Eindhoven de uitwedstrijd te gen PSV. Voor deze wedstrijd geldt een vrijwillige buscombi. Wilt u deze wedstrijd bijwonen dan kunt u tot 5 dagen voor de wedstrijd een buskaart kopen bij de Supporters Service Unit. Passepartouts ƒ21leden 41 niet-leden 51,-. De kassa's bij het Philipsstadion zijn geopend op de wedstrijddag, kaarten 35,-. Wij verwijzen u voor actuele informatie naar pagina 677 van teletekst. Thuis 0-0 2- 2 1-0 3- 0 0-2 4- 2 0-2 4-1 1-0' 1-2 3-2 3-0 Uit 15 4 5 6 Op de velden van de Willem II ama teurs vindt dit weekend het interna tionaal CZ-jeugdtoemooi plaats. Naast de C-junioren en D-pupillen van Willem II geven Ajax, FC Barcelo na (Spa), Anderlecht (Bel), Paris Saint Germain (Fra), Arsenal (Eng), Feye- noord, FC Nantes (Fra) en Sparta Praag (Tsj) acte de présence. De toe gang voor alle wedstrijden is gratis. rilbur-t vergroten 34/01) O plaatsen dakkapel n 57 plaatsen 4/01) AUTOMOBIELBEDRIJF Vessem Tel. 0497-591766 Oisterwijk Tel. 013-5282680 Oirschot Tel. 0499-571350 Waalwijk Tel. 0416-568686 Tilburg Tel. 013-5943943 Dongen Tel. 0162-316571 nschaft' weer op het goede spoor te krijgen. Terug naar Nederland - Tsjechië. We' wonnen dus nipt met 1 -0 via een terecht toegekende argumenten van Frank Rijkaard penalty. Een Tsjech hing even aan het shirtje van Ronald de Boer. Ie dereen weet dat dat al jaren lang verboden is. Veel arbiters laten doorspelen en doen net óf ze de handleiding van scheidsrechters nooit hebben gelezen. Sommige plex van zoveel vreugde na een overwinning zonder glans. Mensen die nog nooit de binnenkant van een stadion zagen, kregen een alibi wedstrijd van behoorlijke kwaliteit, in handen om zich vol te gieten met Daags daarna brak de pleuris uit 1984- 1985 1985- 1986 1986- 1987 1988- 1989 1989- 1990 1990- 1991 1991- 1992 1992- 1993 1993- 1994 1994- 1995 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 1998- 1999 1999- 2000 baasden de Langstraters vriend en vijand. Men sprak over “hetwon der van Waalwijk". De club ver toefde eindelijk eens niet in de onderste regionen, en had zelfs berto Lanckohr, David Nascimen- een tijd lang uitzicht op Europees to, Carlos van Wanrooy en ster speler Dejan Govedarica zijn de dragende pijlers. Kortom, er staat kers onlangs Europa in via deelna- een team dat ook dit jaar niet in degradatiegevaar zal komen. De Supporter die op bijgaande Foto: Fotoburo Toin Damen foto omcirkeld is, wordt tijdens de mag de supporter samen met een wedstrijd Willem ll-RKC Waalwijk uitgeroepen tot supporter van de week. De supporter van de week krijgt een mooie plaats op de hoofdtri bune en ontvangt een rondleiding gangskaart afhalen aan het loket Inlichtingen en wordt vervolgens een half uur voor aanvang van de voor het bijwonen van een busreis wedstrijd verwacht bij de admini- van de supportersclub. Bovendien stratie van Willem II. SPORTPRY2EN RELATIEGESCHENKEN Het mooiste cadeau voor de beste prestatie Kapelmeesterlaan 112 a Tel. 013 - 456 11 99 5049 NL Tilburg Fax 013 - 455 08 01 igen W akkoord gegaan igen van bouw- Zo'n vijf jaar geleden zat RKC nog zwaar in de schulden. De laatste vier jaren konden de Waalwijkers pas drie keer via de nacompetitie het eredivisieschap veilig stellen. En nu, bij de viering van het zestigjarig jubileum, boekt de club zelfs winst en lonkt een mooie toekomst. en zjet de reeks voort die in het seizoen 1978 -1979 werd inge zet met de uitgave van het Sta- dionNieuws. Het programma boekje dat wordt uitgegeven door EFKA uitgevers in samen werking met Willem II is voor alle supporters gratis verkrijgbaar bij de ingangen van de tribunes. Wilhelminalaan 3 Bedrijfsweg 19 Industrieweg 28b Havenweg 23 Kraaivenstraat 20 •Steenstraat 7a Gevulde beurs Het Mandemakers Stadion, de thuishaven van RKC Waalwijk, staat wegens uitbreiding nog in de steigers. Een dergelijke klus was nog niet zo lang geleden in Waalwijk financieel onhaalbaar. En nu staat naast het stadion ook nog eens het elftal in de stei- een zinvolle tijdsbesteding, W„e collega's en goede ondersteuning, Open avond supportersclub Maandagavond 28 augustus organi seerde supportersclub een Open avond met medewerking van de ge hele leselectie in het supporterscafé. Leden hebben gratis toegang op ver toon van lidmaatschapspas, niet le den betalen fl 5,- bij binnenkomst. U bent allemaal van harte welkom. Thuis 15 9 2 doelsal. 28-18 21-23 ene wet bestuurs- is belang recht- betrokken, hier- amkleed binnen zes weken na »<^n in een bezwaar- en toestemming of de president van de gespeeld, en maakte hij zijn de buut in de CL in Moskou tegen Spartak. Ook internationaal heeft rière. Het zijn mijn grootste fans. Van Nieuwstadt al ervaring opge- Zonder hen was het niet mogelijk spelers. 'Van rivaliteit tussen daan. Met het Nederlands jeug- geweest om me te ontwikkelen Waalwijk en Tilburg is weinig is de rol van trainers in het be taald voetbal erg belangrijk. Maar Hij geeft aan dat deze wedstrijd zeker zo belangrijk is de thuissitu- 'een hele moeilijke klus zal wor- acht keer in de,hoofdmacht mee- atie. Mijn ouders hebben altijd voor mij klaar gestaan, zowel bij mijn studie als bij mijn voetbalcar- gelopen seizoen. Een goede com- mistisch voor dit seizoen. De binatie van jeugdige en ervaren Van Tiggelen 'Over bikkelhard gesproken: Adri van Tiggelen is voor mij als verde diger een voorbeeld. Hij is een man mét veel ervaring op allerlei voetbalniveaus. Hij kan mij op een hoger plan brengen. Adri was een harde maar faire verde diger. Dat ontbreekt er nog aan mijn spel. Ik ben behoorlijk snel, beschik over een goede trap- en koptechniek. Maar ik ben nog te weg naar de voetbaltop nog heel ongeduldig. Ik zal moeten leren lang is. Hij heeft nog geen basis plaats kunnen afdwingen. Dat is zijn eerste doelstelling. 'Willem II beschikt over een jeugdige selec tie. Veel jonge spelers dienen zich momenteel aan maar missen nog RKC Waalwijk Deze 20-jarige verdediger (lengte de eredivisie-ervaring. Natuurlijk 1.87 m) is vanaf 1992 opgeno men in de Willem II jeugdselec- ties. Vorig seizoen heeft hij al o Terug van vakantie uit Stuttgart. Mooie opera reis, goed weer, veel gelezen en genoten van al het moois dat een grote stad te bieden minnende volk kreeg in krasse be- Rijkaard vertrok uiteindelijk spoor- heeft. Was ik de EK 2000 vergeten woordingen te horen dat een totale slags. Nog voordat de finale was Geen sprake van. Wanneer ik niet reorganisatie binnen de voetbal- in het theater zat, hing ik met enke- bond noodzakelijk is om 'die Man ie andere vakantiegangers voor de buis, vooral nieuwsgierig naar de prestaties van de Nederlanders. Zo zag ik onze miljoenenploeg ploete ren tegen de Tsjechen. Een straf schop in de laatste minuten bracht redding. Ik wist toen nog niet dat Stuttgart vergeven was van oranje- supporters. Enkele minuten na de overwinning wel. Vuurwerk ging de lucht in, en net als de Joegosla- ven een paar dagen later, reden uit- journalisten trouwens ook niet; die gelaten landgenoten met toeteren de auto 's door de binnenstad. dan zijn wij zijn op z«k naar iou alcohol en een feestmuts op te zet ten. Voetballen werd massaal een synoniem voor feestvieren. Tenmin- benutten van strafschoppen kunt oefenen. Martin van Geel ontkent dat, en is het voor één keer eens met professor Cruijff. Het naboot sen van de druk die een penaltyne- mer tijdens een wedstrijd ervaart, mis je op de training. Martin, na tuurtalent als hij was, nam veel strafschoppen. Hij miste zelden. Trainer Foppe de Haan ziet het ne men van strafschoppen anders. Hij deed in de media uit de doeken hoe te oefenen, en hoe je onder grote druk te concentreren voordat de troost om bestand te zijn tegen je een strafschop inschiet. Toch het verliezen van een halve finale slaagde door Nederland de halve fi- even onze eigen strafschoppenspe- van Oranje, en tegen de hunkering naar de eerste competitiewedstrijd. Prachtig toch? Zaterdag Willem II - RKC. Zal de spanning de schoon- Het voetbal begint weer. Ik ben niet heid van het spel overtreffen, nu hebt om een elftal anderhalve wed- langer afhankelijk van voetbal op de het echte werk weer begint met strijd aantrekkelijk te laten voetbal- Oranjegekte in een buurland. Of de deautje van de arbiter. Ik stond per- len? Door mijn liefde voor opera Duitsers daar zo blij mee waren be- plex van zoveel vreugde na een ging Nederland - Joegoslavië aan twijfel ik, want zij bleven verstoken overwinning zonder glans. Mensen mijn neus voorbij. De strijd tegen van overwinningsfeestjes. De Duit- die nog nooit de binnenkant van Italië niet. Ik zag dus nog een halve se televisie was er als de kippen bij om na de uitschakeling een panel gestoken. Van het resterende be- ter-eventueel met winst verkocht sche, gemoedelijke sfeer die RKC drag werden Iwan Redan en John Vvorden. Om zich te wapenen te gen de interesses van andere clubs, heeft RKC met doelman son van MW, Michael Lamey van Rob van Dijk en de talentvolle Ajax en John van Dinteren van FC Belgische middenvelder Garry De presteren. Het vorig seizoen ver- Groningen naar Waalwijk ge- Graef overeenstemming bereikt haald. Allemaal jonge, talentvolle over een meerjarig contract. Het spelers die RKC in de breedte ver- team van RKC Waalwijk biedt een mix van jeugd en routine. Dertigers als Darije Kalezic, Ro- belangrijk en dankbaar werk, Willem II presenteert bij de thuis wedstrijd tegen RKC Waalwijk een nieuw programmaboekje waarin alle informatie over de wedstrijd, inclusief alle rangen en gersMoest RKC het de laatste standen, op een handige manier jaren steeds doen met huurlingen is terug te vinden. en “afdankertjes" van andere Het vernieuwde programma- profclubs, nu heeft de club goed boekje volgt het wedstrijdbulletin ingekocht. De Waalwijkers kon- op dat de laatste drie seizoenen den namelijk met een goed ge- bij elke wedstrijd werd uitgedeeld vulde beurs de markt op gaan. Het stadion was voor 8 miljoen aan de gemeente overgedaan. En ook het verhuren van Rick Hoogendorp vooreen halfjaar aan Celta de Vigo, en de verkoop van Tim Cornelisse en Tommie Statistische feiten Willem II - RKC Waalwijk Onlangs heeft een KNVB-onder- delftal (onder 21 jaar) speelde hij zoek uitgewezen dat onze jeugd- mee in de interland tegen België, opleiding een ruime voldoende scoorde. De resultaten liegen er niet om. Van de nieuwe lichting zijn maar liefst vier spelers toege voegd aan de selectie: Richard van der Heijden, Joris Mathijsen, Nuelson Wau en Jos van Nieuw stadt. Met uitzondering van Ri chard zijn het allemaal verdedi gend ingestelde spelers. Onze speciale aandacht gaat dit keer uit naar een in Waalwijk geboren voetballer, Jos van Nieuwstadt.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 13