F Kinder agenda (ïontour SOS-Hut ©013- centrale CNGO SSSSsaxsesssl ggEüL. IORDER GRATIS KENNISMAKING MET SMITS 543 45 72 CURSUSSEN - CURSUSSEN- CURSUSSEN- CURSUSSEN- CURSUSSEN- CURSUSSEN 3HHSJ1 el borg ATER J V E L 0416-279660 )ER- SEN I0VIE WING CHUN - KICKBOKSEN &r<Ntjs i'KK&r eerste thvjsweistriii Willem ii S 2000 - PAGINA 6 DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 17 AUGUSTUS 2000 - PAGINA 7 WILLEM II ur. Entree:/12,00 .ND )-20.00 uur Heuvel 14 00 uur-Titan ?Dan )1 be- dit ja; e grat - Ouderen 12,00 cursusaankondigingen RBERTS HISTOR iOFLUX leberg. inform; geld dvies EN KLEURMAKERII iliteitsfiets - maand o 'E PRIJZEN dankbaar werk, O belangrijk en O ETSEN Wordt vrijwilliger bij de: «xx» Voor informatie li^aü i gg| 013-5425385 AT 73 ^organisatie uoor vrijwilligerswerk Flitsende disco-avond in Udenhout ,00 Groten 12,00 ihdèr parkeermeters ÏIALIST ENSCHOT 199,- 215,- 219,- 199,- Bea Hekke g (oost); tel. ilburg ortiment .ND a course in miracles Durfhetlevenc te gaan ervaren ervaringsg' wonderen, boekje, 01. keramiekcursus handvormen Basistechnieken vervaardig schalen en vrije gen van glazurei cursus wordt ii Aanmelden: straat 31, Til and geen j'ninitia- is niet hetzelf- draagteenre- retekent datal- n<rpn in de u worden. De I het recht tot het muziek met je kind Bij Feniks kun je samen met je kind komen zingen, dansen en muziek maken. Onder leiding van Lin de Laat kunnen moeders sa men met hun kind(eren) muzikaal bezig zijn. Tijd: dinsdag 9.30-10.30 uur. Startda tum: 5 september, 10 bijeenkomsten. De kosten bedragen f 40,- (2e kind f20,-). Aan melden: Feniks, Wilhelminapark 62, Til burg; tel. 5421896. Misschien wi™,. gende week zaterdag wel scoren voor —en, lichte n, gesprek en van 9.30 tot Dode Lom- 23 aug. 2000 lebyte.nl/bioscoop =N PINNENI Minitennis, iets voor jou? Op de eerste maandag van september gaat het Sportbedrijf van de ge meente Tilburg weef beginnen met lessen minitennis. Bij minitennis leer je de beginselen van tennis. De grip, individueel spe len en oog-racket coördinatie zijn allemaal onbekende begrippen en vaar digheden voor iemand die nog nooit getennist heeft. Tijdens de cursus mini-tennis, die uit 15 lessen van 60 minuten bestaat, maak je niet alleen hiermee kennis, je leert ook de beginselen van het tennissen. De cursus start op maan dag 4 september in sporthal de Roomley, op dinsdag 5 sep tember in sporthal de Blaak, op woensdag 6 september in de Drieburcht en op donderdag 7 september in sporthal Reeshof. Heb je geen tennis racket dan krijg je er een in bruikleen. Om een inschrijfformulier aan te vragen voor minitennis en voor meer informatie kun je bellen met Sport bedrijf Tilburg, mevrouw Vincent, tel. 5429971. en. Een -- dienen Tal chi -Qi gor -reis of Gratis proefles antwoord vóór maandag 21 augus- luks, Postbus 100015000 J A Til- en (5359985) of e-mailen (tilburg- 1) kan ook. Behalve je e ook je naam,M leeftijd, ummer vermelden, crijgen allemaal persoon- jks. Dansschool Salsa cursus met open I maandag 28 augc Ark, Trudostraat 1c i september zijn er begir dag en dinsdag. cursussen atelier c-3 In september gaan, bij voldoende belang stelling, de volgende cursussen van start: schilderen portret/model, vrij schilderen, tekenen/schilderen naar de waarneming, aquarelleren, ruimtelijke vormgeving in gemengde technieken, plastisch vormen, tekenen/schilderen intuïtief en een oriënta tiecursus. Heeft u belangstelling of wilt u een brochure ontvangen, neem dan contact op met dhr. B. van der Weegen, tel. 5351675 of dhr. J. Jongbloed, tel. 073- 6424654. Opendag 2 en 3 september van 13.00-17.00 uur in Atelier C3. Een cursusaankondiging is luw de als een advertentie en dra»" dactioneel karakter. Dit betekv leen officiële afkortingen Nederlandse taal gebruikt woi redactie behoudt altijd het reel aanbrengen van wijzigingen of het wei geren van aangeleverd materiaal. MAANDAG 21 AUGUSTUS CINEMA HEUVELPOORT Heuvel-14.00 uur-Titan ZONDAG20AUGUSTUS APOLLO THEATER SKS'K"’*’ dan zijn rijn op zoek naar jou I salsa pepe Pepe start de komende i lessen voor beginners op rustus om 19.30 uur in De in Eindhoven. Per 4 Jnnerslessen op maan- _ag en dinsdag. Ih de cursus komen ver schillende dansen aan bod, zoals de salsa, merengue, son montuno, bolero en onder delen van b.v. samba, rumba en cha-ché. Uitgangspunt in de lessen is de Cubaanse stijl, waarbij naast de son, de casino-stijl (pittig, beweeglijk en veel draaien) erg in trek is. Voor de merengue komen de in vloeden uit de Dominicaans Republiek. Ie dere zondag is er een salsa-matinee in de Harmonie. Om te beginnen op het eerste ni veau heb je geen danservaring nodig. Als de muziek je aanspreekt is dat genoeg. In schrijven is mogelijk op verschillende ni veaus. Informatie: Salsa Pepe, tel. 073- 5216630. VRUDAG18AUGUSTUS CINEMA HEUVELPOORT Heuvel -14 00,18 45 uur Ttan FEESTTENT UDENHOUT 'het leven vieren' De elementen aarde, water, vuur en lucht aarde bestaat, vormen ook ons li chaam. Ons opnieuw verbinden met deze vier elementen in onszelf en om ons heen doet ons beseffen welke rijkdom we van na ture in ons dragen. Maar ook: met welke rijkdom we van nature omgeven zijn. Van hieruit kan waardering, creativiteit en res pect ten aanzien van ons leven opnieuw ont luiken. Werkwijzen zijn: natuurbeleving, meditatie, bewegingsoefeningen werkzaamheden in huis en tuin, gc muziek. Zaterdag 26 augustus1 17.00 uur. Kosten f 85,-. Info: 1 matzsch.tel. 5321348. i Impossible Two) ur. Entree:/12,00 fijne collega's en goede ondersteuning, een zinvolle tijdsbesteding, Centrum voor opkomen voor jezelf Opkomen voor jezelf is een cursus voor vrouwen en meiden om assertiever en weerbaarder te worden. Om te leren opko men voor jezelf, te doen wat je wilt en te ~~~en watje denkt. De cursus omvat tien weer van start op 119.30 uur. De kos- f 125,-, inclusief cursusmap, imelden bij Feniks, Wilhelmi- ki san voor bewust leven Eigenlijk heb je het best goed maar toch be kruipt je zo af en toe het gevoel: is dit nou alles? De meeste mensen zouden zich veel fijner kunnen voelen als ze wat bewuster met zichzelf en hun energie om zouden gaan. Leer te luisteren! Naar je lijf en je hart en je leven zal steeds lichter worden. Alle activiteiten van Ki San zijn op levensblij heid gericht: Reiki, Actief Bewust-Zijn, Energetisch Bewust-Zijn, I Tjing, Medita tie, Een Cursus In Wonderen, Bachreme- diesetc. Het nieuwe programmaboekje ligt voor je klaar. Bel Petra 013-5052382 na 10.30. Ligen van vazen, e vormen, ook het aanbren- uren, oxydes en engobes. De in kleine groepen gegeven, i: Francine Thijs, C. de Vriend- ilburg; tel. 5352747. Ben jij op zoek naar: DINSDAG 22 AUGUSTUS WllptS"” SS»?5® Twgetje i op een totaal nieuwe manier n doe mee met onze studie- en sgroep. Doe mee met de cursus in in. F1.8,- p.a. Bel Petra voor info- 135052382. reiki bij ki san Reiki geeft rust. Reiki heelt. Leer zelf deze energie doorgeven en ontvangen. Reiki bij Ki San biedt meer. Vraag het gratis info- boekje. BelPetra0135052382na 10.30. 25 talen... Alle nieveaus. Dag- en avondcursussen in dividueel of in een groepje. In-Company- trainingen en privé-lessen op locatie Til burg of directe omgeving. De nadruk ligt op spreken en verstaan van de taal. Snel rende ment. Maak pen afspraak voor een vrijblij vend intake-gesprek, gratis proefles in ons Talenpracticum en/of niveautest met ad vies! Bogaers Taleninstituut: Groenstraat 139-155 te TilburgAl meer dan 12 jaar de talenspecialist: Bogaers Taleninstituut BV. Graag tot ziens. Inl.: tel. 5362101. Of via: www.bogaerstalen.nl. Tilburg krijgt eigen circusschool Droom jij niet van voetbal of ballet maar van jongleren en koorddansen? I zul je wel blij zijn dat op 30 augustus in Tilburg een echte circusschool gint. Jomili entertainment opent die dag de 'circusschool Tilburg'. Wethou der Van Herwijnen zal deze circusschool om 20.00 uur officieel openen. Na tuurlijk wordt dat een feestelijke opening. En daarom is er muziek en zullen leerlingen van de jongleergroep Tilburg een optreden verzorgen. Bij die opening zijn alle circusliefhebbers welkom. Maar nog mooier is het natuurlijk om lid te worden van deze circusschool. Ook dat kan! Jongleren, koorddansen, eenwielen.... het staat allemaal op het cursusprogramma van de circusschool waar je gewoon één keer in de week, net als bij een gewone club, naartoe gaat. Als je tussen 6 en 12 jaar bent kun je je nu al in laten schrijven bij de circus school Tilburg die je kunt vinden in partycentrum Westerhoeve, Poirterstraat 4-4a. Wil je wat meer weten over deze bijzondere school dan kun je bellen: tel. 5800700 of schrijven naar Circusschool Tilburg, Postbus 1069,5004 BB Tilburg. Het basisbedrag vopr plaatsing van een cursusaankondiging bedraagt 25 gul den. Hierbij inbegrepen is een kop van maximaal 40 karakters. Het gebruik van het woord cursus workshop in de kop is niet toegestaan. Voor elke regel (van 35 karakters) meer betaalt u twee gulden extra. Voor de goede orde wijzen wij erop, dat onder deze karakters ook spa ties, punten, komma’s e.d. vallen. voetreflexmassage Jaaropleiding. 15 Lessen. Dinsdag in Til burg. Bel voor info of een uitgebreide stu diegids: Sonnevelt C&C, tel. 0418-515782. mandala tekenen te ber- kel-enschot Vanaf di. 12sept.omde 14dagengaanwe tekenen in een cirkel. Kleuren zijn goed voor de geest! Het werken met kleuren geeft energie en men kan zich beter con centreren. Het geeft rust! Geschikt voor ie dereen ook al kun je niet tekenen. Meer info: bel Margo Jansen, tel. 5114311, liefst tussen 16.00-19.00 uur. afrikaans trommelen Op dinsdag 5 september start Eric Em- bregts in cultuurbos Bosvreugd, Reeshof- dijk 12 te Tilburg, weer een cursus Afri kaans trommelen voor 3 niveaus, nl.: Ie voor beginners, 2e voor redelijk gevorder den, 3e gevorderden. De cursus bestaat uit 12 lessen van 75 min. en zal elke dinsdaga vond gehouden worden. Voor niveau 1 van 18.30 tot 19.45. voor niveau 2 van 20.00 tot 21.15 uur. Voor niveau 3 van 21.30 tot 22.45 uur. Voor het 2e en 3e niveau kun je instromen in de groepen die er al zijn. Er wordt aandacht besteed aan techniek, rit miek, samenspel, notatie etc. Het is ook mogelijk vöpr diegenen die geen eigen djembe (Afrikaanse trommel) hebben om een djembe voor bepaalde tijd te huren. Kosten cursus f 175,- vopr 12 lessen. Op geven en informatie: Eric Embregts, tel. 5810940 of06-51591325. bogaers vip (very inten sive and personal-trai ning De bedoeling van deze cursus is in een zo kort mogelijke tijd zo veel mogelijk kennis te verwerven. In overleg met de docent wordt een programma opgesteld, dat zowel privé-lessen als talenpracticum kan omvat ten. De spoedcursus duurt één week tot en kele weken, voor hele of halve dagen. Een dergelijke cursus kan bijvoorbeeld dii om u voor te bereiden op een zakenreis een belangrijke presentatie. Inl.: tel. 5362101. vogelvlucht Vogelvlucht is een cursus voor vrouwen (met of zonder kinderen) die zich willen of moeten oriënteren op scholing of werk. Deze cursus is toegankelijk voor alle vrou wen (met of zonder kinderen). Je maakt plannen voor de toekomst en kijkt of het haalbaar is watje wilt. De onderwerpen die aan bod komen zijn o.a.presentatie, keuzes maken, informatie verzamelen, formulie ren invullen, omgaan met instanties, be roepsmogelijkheden onderzoeken. De cur sus wordt op vrijdagochtend van 9.00 tot 12.30 uur gehouden. Deelname is gratis en je kunt gebruik maken vdn de crèche in huis voor f 1,25 per keer. Aanmelden kan tele fonisch of je kunt even binnenlopen van maandag t/m vrijdag tussen 9.00-13.00 uur. Feniks, Wilhelminapark 62,5041 ED Til burg; tel. 5421896. bridgesociëteit acacia Maandag 11 september begint het nieuwe cursusprogramma van Bridgesociëteit Acacia. Er worden zowel beginnerscursus sen als cursussen voor (ver-)gevorderden gegeven. Bridge 1: dinsdag 20.00 uur, woensdag 9.30 uur en donderdag 20.00 uur; bridge 2: dinsdag 20.00 uur; bridge (3): maandag 20.00 uur en dinsadag 9.30 uur. Opfriscursus: donderdag 14.00 uur. Brigde 6 (Hogerop 2): maandag 20.00 uur. Gele genheid tot oefenen is er op maand dag, woensdagmiddag en vond. Open drive: zondag 13.1 bridgecafé: zaterdag en zondag vanaf 14.00 uur. Docenten: Bettie van den Boom en Tjali Tuwanakotta. Locatie: Bridgesocië teit Acacia, Veldhovenring 89, 5041 BB Tilburg. Inlichtingen en inschrijving: tel. 5353966. Opendag op zaterdag 6 augustus. leren mediteren Meditatie is een eenvoudige en doeltreffen de manier om ons innerlijk tot rust te bren gen. Als vanzelf ontstaat dan contact met onze bron, die open en ontspannen is, lief devol, creatief en intelligent. Zo ontdekken we onze eigen wijsheid. Een les bestaat uit: meditatieve bewegingsoefeningen, een ge leide meditatie met klankschalen, theorie, gelegenheid tot het uitwisselen van ervarin gen en advies t.a.v. uw meditatie. De be ginnerscursus bestaat uit 8 lessen. Kosten f 160,-. Daarna is het mogelijk doorlopend meditatielessen te volgen. Begeleiding: Dorie Lommatzsch. Voor info of opgave: tel. 5321348. t'ai chi ch'uan in binnenstad en reeshof T'ai Chi Ch'uan is een eeuwenoude Chine se bewegingskunst, opgebouwd uit een groep houdingen die langzaam uitgevoe worden en zonder onderbrekingen inelka overvloeien. Dit leidt tot ontspanning van lichaam en geest. Het is een bewegende me ditatie, een in stand houden van een goede 'conditie, een kunst in de zelfverdediging en een manier van leven, die balans brengt door bewustwording van de natuurwetten. Klassieke korte vorm, yang stijl van Cheng Man Ch'ing. Dinsdagavond vanaf 5 sept., buurthuis Binnenstad. Donderdagochtend vanaf 7 sept., wijkcentrum de Heyhoef. In structeur: Jeannine Geris, vanaf 1981 leer ling van Nellie Klabbers, een leerling van Benjamin Pang Jeng Lo, die weer een leer ling was van Cheng Man Ch'ing. Voor aan melding en meer informatie: tel. 5421827. hatha yoga in yogacen trum shanti Yoga geeft, juist in onze kritische samenle ving vol stress en spanning, de gelegenheid het natuurlijk evenwicht tussen lichaam en geest te herstellen. Ieder mens heeft te ma ken met stress: een verzamelnaam vooreen aantal factoren die lichaam en geest uit ba lans kunnen brengen. Stress kan nuttig zijn om tot presteren te komen, maar te veel en te lang, kan de gezondheid ondermijnen. D.m.v. yoga kunnen de gevolgen van stress verminderd worden en helpen het even wicht te herstellen en te bewaren. Bij hatha yoga gebeurt dat d.m.v. een combinatie van houdings- en ademhalingsoefeningen en bewust Ieren ontspannen. Een belangrijke regel bij yoga is, dat iedereen binnen zijn of haar grenzen de oefeningen uitvoert, zon der enige competitie of prestatiedwang. De fysieke grenzen mogen zelfs niet over schreden worden, maar zullen door regel matig oefenen vanzelf verruimen. Daarom is yoga geschikt voor iedereen en kan het een waardevol middel zijn in uw dagelijkse leven. De lessen starten weer op woensdag 16 augustus in yogacentrum Shanti, Kruis straat 25 in Tilburg, vlakbij het Besterd- plein. Een proefles is gratis. Woensdag- en donderdagavond van 19.00-20.15 uur en 20.45-22.00 uur. Bij voldoende belangstel ling start er een groep voor 55-plussers don derdag van 11.00-12.15 uur. Interesse? Bel voor info en opgave Yogacentrum Shanti, Hanneke van Juchem, tel. 4556032. Aan gesloten bij de Ver. van Yogaleerkrachten Nederland. :S FILM vertrouwen op je eigen energie In de basiscursus raak je a.d.h.v. thea's ver trouwd met je eigen energie. Je gaat mid dels geleide meditatie en energie-oefenin- luoondagmid- 8en ervaren waar Je Jezelf of donderdaga- tegenhoudt en krijgt ondersteuning in wat 3.30 uur. Open Je nodi8 hebt om Je energie weer te laten ae vanaf 14 00 stromen. Thema's die o.a. aan bod komen: contact met de aarde, het voelen v.d. aura, onderscheiden van jouw energie en die v.d. ander, ontvangen. Start: woensdagavond 6 september. Kosten: f 360,- voor 12 avon den. Info en opgave: Ria Schoot-Uiter- karnp, spiritueel therapeute. Tel. 4639710. Tevens individuele consulten. rug- en nekmassage Leren welke spieren verantwoordelijk zijn voor de spanningen in rug, nek en schou ders. Hoe ze te manipuleren om de span- c,t;ll‘c,llc ningen te verlichten d.m.v. massage, (klas- waarult aa sieke en bindweefselmassage). Heel geschikt voor paren. Start: 15 maart, 5 avonden. Tijd: 19.45-22.15 uur. Plaats: Poststraat 7a. Info: E. Donkers, tel. 5367293. chacra-mandala tekenen in dongen Een reis door de zeven chacra’s en de zeven kleuren van de regenboog. Op de cursusda gen worden de werkingsgebieden van de verschillende chacra’s uitvoerig besproken, ondersteund door ademhalings- en li chaamsoefeningen, meditaties en visuali saties. Er worden kleur- en tekenoefenin- gedaan. Ervaring is niet nodig, wel dat 5 jezelf openstelt voor watje creëert en wat datje te zeggen hebt. In de tussenliggende weken ben je thuis bezig met je tekening en de desbetreffende kleur- en werkingsgebie den. Zodoende word je chacra-energiehuis- houding geactiveerd. Begeleiding: André Groeneberg. Plaats: Zolderatelier Dongen. Voor informatie of aanmelden: C. Mahieu, tel.0162-319320. korte praktische natuurcursus IVN Tilburg biedt u de mogelijkheid via een korte natuurcursus meer vertrouwd te raken met de natuur in uw omgeving. In deze cursus van drie maanden ontdekt u de natuur en landschappen rond Tilburg en doet u kennis op over de daar levende plan ten en dieren. De cursus start op woensdag 13 september en bestaat uit acht cursus avonden op woensdag van 20.00 uur tot 22.15 uur. Daaraan gekoppeld zijn er acht ochtendexcursies in het op de cursusavond aansluitende weekeinde. De cursus kost 80 gulden en is een ideale aanloop ook voor de natuurgidsencursus die volgend jaar van start gaat. Aanmelden telefonisch bij Henk Kuiper 013 4638700 of Thomas Markus 013 5900133. Ook voor nadere informatie kunt u deze nummers bellen. informatie-avond yog acentrum asana Vanaf 4 september starten weer de volgen de cursussen: hatha yoga (ontspanningsyo- ga), yoga voor zwangeren, yoga na de be valling, babymassage, polariteitsassage. zeggen i Heb je interesse? Kom dan naar de infor- bijeenkomsten en gaat v matie-avond: donderdag 31 augustus vanaf dinsdag 6 september om 1 20.30 uur. Of bel naar: Yogacentrum Asa- ten bedragen f '2', na, Bea Hekkers, Armhoefstraat 39, Til- Je kunt je aanmelden I.,, burg (oost); tel. 5771636. napark 62; tel. 5421896. Alle tophits heeft ie paraat. Want op de disco-avond van vrijdag 18 augustus staat een junior-dj van 15 jaar achter de knoppen. En die weet natuurlijk als geen ander welke muziek jij het liefste hoort! Alle kinderen tot 14 jaar zijn vrijdagavond vanaf 20.00 uur welkom op de gratis disco die hen wordt aange boden door de KPJ Udenhout. Dat gebeurt niet zom aar: de Udenhoutse KPJ organiseert zondag voor de 25e keer een zeskamp en daarom hebben ze er maar een heel feestweekeinde van gemaakt. Vrijdagavond staat daarop de jeugd centraal. Behal ve de disco zijn er demonstraties kick fit en street dance. En wie wil kan ook meedoen aan het karaoke- zingen. Pa en ma zijn ook welkom hoor, alleen niet op de dis co! Er is voor hen een speciale hoek geserveerd in de feesttent aan de Kreitenmolenstraat, ter hoogte van fitnesscentrum Feelgood. Want op de disco vinden ze pottenkijkende ouders maar niks! Maar zo'n 35 swingende KPJ-ers zorgen ervoor dat pa en ma zich om jou niet druk hoeven te maken. Heb je zin in een swingende disco-avond, zorg dan datje er vrijdaga vond bij bent! De disco duurt tot 23.30 uur, maar je kunt, als je ouders dat te laat vinden, natuurlijk ook eerder vertrekken. De disco-avond is het begin van het jubileumweek- einde van de zeskamp die KPJ Udenhout ieder jaar organiseert. Zondag om 12.00 uur begint deze zes kamp voor de 25e keer. Hartstikke leuk om te gaan kijken, zeker omdat er ook een jeugdteam meedoet. Dat team bestaat uit zes jongens en zes meisjes hun coach. En vorig jaar hebben deze aspirantjes, die tus sen de 10 en 14 jaar oud zijn, laten zien dat ze niet voor de volwassenen onderdoen! taoist tai chi Binnenkort start de Taoist Tai Chi Society, afdeling Nederland, instructieavonden voor het beoefenen van Tai Chi. Deze tra ditionele bewegingskunst is bevorderend voor de gezondheid van lichaam en geest. Op maandag 4 september is er een gratis in troductieles in de gymnastiekzaal aan de Cederstraat in Tilburg (nabij de Kamer van koophandel). Aanvang: 19.00 uur. Tai Chi is een traditionele Chinese bewe- gingsmethode. De Taoist Tai Chi set be staat uit 108 passen of bewegingen. Deze passen worden zorgvuldig eh aaneengeslo ten uitgevoerd in een vaste volgorde. Het langzame tempo maakt Tai Chi toeganke lijk voor vrijwel iedereen. Iedereen kan dan ook de voordelen ervan ervaren. Die voor delen liggen onder andere op het terrein van lichamelijke conditie. Spieren en gewrich ten versoepelen en de lichaamshouding verbetert Na enige tijd zal de Tai Chi-be- oefenaar ook andere voordelen kunnen on dervinden, zoals stressbestendigheid en concentratieverbetering. Tai Chi bestaat in vele variaties. De Taois- tische variant is ontwikkeld door de Taois- tische meester Moy Lin-shin. Inmiddels zijn er in vele landen bevoegde instructeurs bezig Tai Chi door te geven aan deelne mers. De Taoist Tai Chi Society is een vrij willigersorganisatie. Verdere inlichtingen: Chris de Kort, tel. 0492-382713 (na 19.00 u); Email: chrisdekort@mac.com of cdk@fuji-ef.nl; website: www.taoist.org beeldhouwen Cursus beeldhouwen in zachte steen. Uw eigen tuinbeeld maken of het fijne in spek steen of albast. Div. dagen in september, f 50,- per dag, exclusief steen. Voor meer in formatie kunt u bellen 5054731. B. v. Rij- sewijk, Hilvarenbeek. dansschool salsa picante Grijp je kans, leer Salsa dansen bij dans school Salsa Picante. Gratis proefles op zondag 20 augustus van 16.00 tot 18.00 uur in de unieke ruimte van De Hasseltse kerk. Adres: Hasseltstraat 194. Voor meer infor matie: 06-50838143. Het Wing Chun Is een variant van het Chinese Kung Fu. De technieken zijn niet zozeer gericht op sierlijkheid, maar meer op het praktische nut ervan in een gevechtssituatie. Het Wing Chun kickboksen is zeer geschikt voor zelfverdedig ing en heeft zijn waarde in all-style wedstrijden bewezen. Er kan getraind wor den voor wedstrijden, maar ook op recreatief niveau. De lessen vinden plaats elke dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de gymzaal van het Theresialyceum (ingang Sportweg). Er kan altijd aan 2 proeflessen worden meegedaan. Voor meer info: www.wingchun.nl of bel 0180-623450. Of kom langs voor een gratis proefles. Je kunt alleen aan deze Kids Side prijsvraag meedoen als je niet ouder dan twaalf jaar bent. Natuurlijk zitje nu al te popelen om naar die eerste thuiswedstrijd op 26 augustus te gaan. Daarvoor moetje de volgende vraag beant woorden: Sinds 1 juli heeft Willem U's Hans Westerhof een nieuwe assistent-trainer. Deze man werd in 1988Europees kampioen met het Nederlands elftal. Hoe heet hij? (Tip: bekijk de Willem II pagina's die in deze krant staan goed en je vindt het ant woord) Stuur je ar tus naar Fluks burg. Faxen v sekoerier@tref.nl) antwoord moet je o adres en telefoonnur De prijswinnaars kr lijk bericht van Flul Heb jij het voetbal ook zo gemist deze va kantie? Het EK lijkt alweer maaaaanden ge leden. Oké, Willem II speelde dan wel een paar oefenduels maar daar bleef het dan ook bij. Gelukkig gaat dit weekeinde de KPN Telecompetitie weer van start. Willem II vertrekt zondag voor het eerste uitduel naar Groningen. Volgende week zaterdag wordt de eerste thuiswedstrijd van dit seizoen in het Willem II stadion gespeeld. Het team van trainer Westerhof moet dan van het Waalwijkse RKC toch wel drie punten af kunnen snoepen. Hoe het Willem II tijdens deze eerste thuis wedstrijd vergaat, kun jij ook zien. Net als vorig seizoen heeft Fluks ookd:*j weer een speciale actie waarmee je gn toegangskaarten voor het kindervak, Kids Side, kunt winnen. Meedoen aan actie is helemaal niet moeilijk: gewoon een vraag beantwoorden en je antwoord opstu ren naar Fluks. En weetje wat helemaal puik is? Als je wint krijg je niet één, maar twee kaarten voor de Kids Side, zodat je pa of ma als begeleid!st)er mee kunt nemen. Maar let op! WOENSDAG 23 AUGUSTUS APOLLQ THEATER CINEMA HEUVELPOORT Heuvel 14.00 uur - Titan MIDITHEATERtOneS in Viva Rock Vegas Gemullehoekenweg 147 Oisterwijk -14 30 uur poppentheatervoorstelling, reserveren tel. 5285934 wijncursus 'van leek tot kenner' In 4 avonden behandelen we alles wat u dient te weten over wijn. Wij starten met een introductie over de manier van wijn ma- kén en proeven uit de zes belangrijkste deelgebieden van Frankrijk elk twee wij nen. De tweede avond staat in het teken van wijn bewaren en beoordelen op houdbaar heid. Hoe ontwikkelt een wijn zich en wat mag u er op termijn van verwachten. De derde avond behandelen we nieuwe wijn- landen als Chili, Australië, USA, Zuid- Afrika naast de typische Franse equivalent. En de laatste avond proeven en bespreken we meerdere topwijnen uit de hele wereld. Tevens komt ter sprake welke invloed een gerecht op een bepaalde wijn uitoefent en andersom. Proefondervindelijk natuurlijk. Een cursusmap met achtergrondinformatie behoort tot het lesmateriaal en in totaal proeven jve 50 wijnen.. Uitgebreider infor matie over deze cursus sturen wij u graag op aanvraag. Minimaal aantal personen be draagt 20 en maximaal 32. Kosten per per soon f295,-. Maandag 25 september en 2,9 en 16 oktober 2000. Proeflokaal Gijsbert van Bilsen's Wijnkoperij. Aanvang 20.15 uur stipt, einde omstreeks 22.30 uur. tai chi chuan in reeshof Een Chinese bewegingsleer voor gezond heid en ontspanning, geschikt voor alle leeftijden vanaf 18 jaar. Door geconcen treerd langzaam vloeiende bewegingen uit te voeren leert u lichaam en geest te ver sterken en beter te ontspannen. Start dins dagavond 5 september 19.30-20.40 uurge- vorderen, 20.50-22.00 uur beginners. Donderdagavond 7 september 19.30-20.40 uur beginners. In de basisschool Meander, Meddostraat 6. Docent: Chris Stolk, tel. 5710862. engo openingsprogramma Ons openingsprogramma loopt t/m zondag 20 augustus. Met vele gratis proeflessen, workshops en films. O.a. Op vrijdagoch tend 18 aug. Een workshop: Baby- en Kleu- termassage en een workshop: Inleiding in Chinese Natuurfilosofie en Traditionele Chinese Geneeswijze. Vrijdagavond o.a. een workshop Chinese Ontspanningsmas sage. Op vrijdag kunt u voor fl. 5,- een Pro Touch stoelmassage ontvangen. Mensen met gezondheidsproblemen kunnen voor fl. 10,-dooreen ervaren therapeut een diag nose laten stellen. Ook op zaterdag 19 aug. Diverse activiteiten zoals een workshop Chinese voedingsleer. Het openingspro gramma kunt u verkrijgen in ons centrum: CNGO, Groeseindstraat 91, tel. 013- 5770261. Tai chi chuan Gratis proeflessen op: maandag 21 aug. Van 11.30 tot 12.30uur; van 19.00 tot 20.00 uur en van 20.45 tot 21.45 uur. Dinsdag 22 aug. Van 13.30 tot 14.30 uur en van 19.15 tot 20.15 uur. Donderdag 24 aug. Van 20.25 tot 21.25 uur. Vrijdag 25 aug. Van 11.00 tot 12.00 uur; van 14.45 tot 15.45 uur en van 19.30 tot 20.30 uur. Zaterdag 26 aug. Van 9.30 tot 10.30 uur. Voor informatie en/ of aanmelden voor deze gratis introductieles sen: CNGO, Groeseindstraat 91, tel. 013- 5770261. Yoga Gratis proeflessen op: Maandag 21 aug. Van 9.00 tot 10.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. Donderdag van 9.00 tot 10.00 uur. Voor informatie en/of aanmelden voor deze gratis introductielessen: CNGO, Groeseindstraat 91tel. 013- 5770261 chi -Qi gong proeflessen op: maandag 21 aug. Van 10.15 tot 11.45 uur. Dinsdag van 15.00 tot 16.00 uur. Qi Gong kan tot op zeer hoge leeftijd worden gedaan. Het verbetert de ge zondheid en kan lichamelijke en/of geeste lijke klachten verminderen of zelfs geheel genezen. Voorinformatie en/of aanmelden CNGO, Groeseindstraat 91, tel. 013- 5770261. salsa danscursus Dansschool Salsa Pepe start de komende cursus met open lessen voor beginners op donderdag 31 augustus (lokatie: danscen trum El Corazón, Eindhovenlaan 7, Den Bosch; aanvang: 19.30 uur) en op vrijdag 1 september (lokatie: Eurohotel, Hinthamer- straat 63, Den Bosch; aanvang: 19.30 uur). Per 6 september zijn er beginnerslessen op woensdag, donderdag en vrijdag. In de cur sus komen verschillende dansen aan bod, zoals de salsa, merengue, son montuno, bo lero en onderdelen van b.v. samba, rumba en cha-cha. Uitgangspunt in de lessen is de Cubaanse stijl, waarbij naast de son, de ca sino-stijl (pittig, beweeglijk en veel draai en) erg in trek is. Voor de merengue komen de invloeden uit de Dominicaans Repu bliek. Iedere le en 3e zaterdag is er een dansavond met DJ in danscentrum El Co razón, en iedere 2e vrijdag in het Eurohotel, om wat in de lessen geleerd wordt ook echt te kunnen gebruiken. Om te beginnen op het eerste niveau heb je geen danservaring nodig. Als de muziek je aanspreekt is dat genoeg. Inschrijven is mogelijk op ver schillende niveaus. Informatie: Salsa Pepe, tel. 073-5216630. t'ai chi chuan en qigong bij de kraanvogel Binnen Tai chi studio de Kraanvogel Star ten er eind augustus weer nieuwe lessen. Tai chi en Qigong worden beoefend van wege het goede effect op gezondheid en ontspanning: het is een fijne, rustige manier van bewegen. De lessen worden gegeven in onze eigen studio, sfeervol, met een spie gelwand om jezelf te kunnen corrigeren en gen ge in groepjes van max. 12 mensen zodat er je jezelf openstel voor iedereen voldoende aandacht kan zijn. Ook starten er weer kinderlessen. Bel voor informatie en/of folder: Jurre of Anja van der Loo, T'ai chi studio de Kraanvogel, Mo- lenbochtstraat 32; tel. 5445274 (ook buiten kantooruren). salsa en merengue dansles Dansen is een van de leukste manieren om mensen te ontmoeten. Dansschool Salsa Paradiso organiseert gratis open lessen (maandag 21 en 28 augustus) en (vrijdag 25 augustus en 1 september) om 20.00 uur voor beginners en om 21.15 uur voor ge vorderden. Iedereen is op deze avonden welkom zonder verplichting. Om te begin nen is danservaring niet vereist. Er is een toegankelijk programma waar je de basis passen, variaties, figuren in Cubaanse stijl, houding en technieken leert. In deze cursus van 18 lessen leer je salsa, merengue, mon- tuho en Antilliaanse wals. Kosten: 18 les sen f 200,- p.p. Lessen ook voor gevorder den en vergevorderden. Locatie: Partycentrum Westerhoeve, Poirterstraat 4a (schuin to. GGD achter de kerk) in Til burg. Meer info: Dansschool Salsa Paradi so, tel. 040-2430422 of e-mail: salsaparad- iso@hetnet.nl. vlieg ereensuit Speciaal voor alleenstaande moeders met kinderen onder de 5 jaar is er bij Feniks de cursus 'Vlieg er eens uit'. Deze cursus is vooral bedoeld voor moeders waarvan de kinderen (bijna) naar school gaan, maar ook alleenstaande voruwen met nog minimaal één kind in de basisschoolleeftijd zijn wel kom. Onderwerpen die aan bod komen zijn: hoe ga je om met je tijd, de toekomst van je kind, wat ga je doen als je straks sollicita- tieplichtig bent, welke mogelijkheden zijn er om een opleiding te gaan volgen of een baan te zoeken. De cursus vindt plaats op twee ochtenden: maandag en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. Deelname is gratis en je kunt gebruik maken van de crèche in huis voor f 1,25 per kind per keer. De cur sus start maandag 18 september om 9.00 uur. Aanmelding of meer informatie: Fe niks, Wilhelminapark 62, 5041 ED Til burg; tel. 5421896. In een cursusaankondiging worden in beginsel geen tussenkoppen geplaatst. Indien men toch tussenkoppen wil aan brengen, dan wordt voor elke tussenkop opnieuw 25 gulden in rekening ge bracht. Alle prijzen zijn exclusief BTW. Cursusaankondigingen dienen uiterlijk vrijdag voor plaatsing om 12.00 uur in ons bezit te zijn. yoga yoga is een eigenschap van de mens om zijn bewustzijn te ontwikkelen en te ordenen; om in contact te komen met de tijdloze in tuïtie van wat het beste is voor geest en li chaam. De lessen zijn gericht op het inten sief soepel maken en het ontspannen van het lichaam, waardoor de geest concen treert De vaak in elkaar vloeiende oefenin gen, evenwichtshoudingen en ademmanie- ren werken diep door op alles wat de geest bezighoudt. Als je lenigheid wilt en diepe ontspanning en als je yoga wilt integreren in het dagelijkse doen en laten, bel dan voor een gratis proefles Johan van Dun, tel. 4678007. De les is op maandagavond van 20.30 tot 21.45 uur in buurthuis Binnen stad. Nieuw ieugdvak bij Willem II I Ben jij de lagere schoolbanken WeÏ iVdidaar een nieuw I HeUvelnng^3 30uur-Teiget)e .■cussch- 9.00 uur t iaarom h ptreden kom tooi. Ook dat I op het cursor

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 7