Clubwinkel groeit in V&D uit tot volwaardige store EL Willem II gaat mee in trend 'skyboxen E! We gooien spelers niet meteen voor de leeuwen 895 Stewards m/v altijd UBEL Hans Verel aan het roer van "de beloftes" DE TILBURGSE KOERIER •DONDERDAG 17 AUGUSTUS 2000 - PAGINA 15 2000 - PAGINA 14 Ceesay en Hill Europees meest ervaren D ITIES ENKEN 1 1 se voetbalbedrijf zeven ton op, ote organisatie partner voor: Fotoburo T. Damen Willem II Promotie Team goedkoop Adri van Tiggelen toegevoegd aan trainersstaf Foto: Fotoburo T. Damen Spelers tweede selectie >4066 - Tilburg Eeuwige ranglijst Europa Cup-wedstrijden Willem II zoekt 50 nieuwe stewards deau restatie kelen zoals douchegel en aftersha ves. Die artikelen horen er toch wel op berekend om er ook feesten en optredens te kunnen houden. tnde ïn -456 11 99 455 08 01 Aan het roer van de tweede se lectie staan Hans Verel en Adri van Tiggelen. Na een paar jaar louter assistent-coach te zijn ge weest onder Co Adriaanse een welkome afwisseling voor Hans Verel (47). 'Alles wat ik doe in de voetballerij is een uitdaging. Het coachen van deze jongens dus ook. Dat houdt me scherp.' Om Hans Verel ook in de voorberei ding scherp te houden, leggen we hem een aantal stellingen voor over de tweede selectie, de doorstroming van talent en zijn ambities. Hij reageert snel, des kundig, soms fel, maar altijd op recht. Een echte coach. pioen kunnen worden als we de eerste weken niet een paar keer hadden verloren. Toch is de der- tie. De prestatie op zich is overi gens niet zaligmakend. De twee de selectie is een verlengstuk van Met de opening van de winkel nog vers in het geheugen, ver haalt Elles over de vlucht die de verkoop van Willem II artikelen in een paar maanden tijd heeft ge nomen. "De winkel is geopend op donderdagavond, 11 mei," vertelt ze. "Ook de spelers waren daarbij aanwezig." De verkoop- leidster weet te melden dat de spullen gretig aftrek vinden bij het publiek. "Op dit moment lo pen de zaken goed.Een dikke twaalf jaar werkt ze reeds in de Willem II shop waarvan het leeu wendeel van de tijd in het sta dion, waar ze ook het liefst is. De overstap naar de Heuvelstraat vergde dan ook wat van het aan passingsvermogen van Elles. "Ik werk twaalf jaar bij Willem II. Ik ben nooit 'uithuizig' geweest, maar heb altijd in het stadion ge werkt. Met de verbouwing van het stadion in het achterhoofd, zag Martens in het begin tegen de verhuizing op. "Maar ik ben een type van: 'ik begin er ge woon aan, ik probeer het'. Ik vond het een uitdaging. Willem II neemt de tweede se lectie niet serieus. 'Onzin. Waarom zou de club an ders een coach met twintig jaar ervaring voor de groep zetten? En Adri van Tiggelen aantrekken kunnen ze de stap maken naar de tweede selectie. Als de tijd rijp is, laten we hen voorzichtig ruiken aan het eerste elftal. We gooien spelers bewust niet meteen voor de leeuwen. Verschillende jon gens komen nu opeen leeftijd dat ze naam kunnen gaan ma ken. Een mooi voorbeeld is A- speler Danny Matthijssen. Die Gevarieerd aanbod Het succes van de clubwinkel is vol gens Martens zeer zeker ook te dan ken aan de vijf andere medewer kers. Niets dan lof over hen dus en dat geldt ook voor het assortiment aan dubartikelen, dat in al zijn breedte varieert van badhanddoe ken en schitterende naslagwerken over de club tot de populaire 'gad gets' als drinkbekers, mokken en sjaaltjes. Een ruim assortiment, maar volgens Martens kan het altijd beter. "Diecollectie kan nog uitgebreider. De vraag van de klanten wordt ook steeds uitgebreider. Van schoolspul len tot badslippers, de mensen wil len van alles kunnen kopen. Alhoe wel je natuurlijk niet alles in huis kunt hebben.Volgens Elles mag er echter nog wel een nieuw sjaaltje bij komen. "Bijvoorbeeld een met de kleuren van het uitshirt, blauw en zwart,vervolgt ze.Maar ook bij voorbeeld school- en badkamerarti- reële optie. Na de verbouwing kunnen we aan de inkomsten kant nu weer een jaar of vijf doorgroeien. Verhuur van alle businessrooms betekent zo'n twee miljoen gulden per jaar ex tra inkomsten.' Overigens zijn op de eerste verdieping van het sta- Na drie maanden uitgegroeid tot volwaardige clubstore. Foto: Fotoburo Toin Damen Johnny Braat (20), Rijen Stefan Fabrie (19), Helmond Frank van Kouwen (20), Weert Danny Matthijssen (17), Huijbergen Emile v. d. Meerakker (19), Eindhoven Marcel Meeuwis (19), Oisterwijk bij. Dat komt de uitstraling van de winkel ook weer ten goede. Hans Verel heeft dit seizoen een uitstekende groep om mee te werken. 'Dat vind ik wel, ja. Deze lichting heeft potentie. De jongens zijn Rob Oomens (19), Dongen Charlie van de Ouweland (18), Gilze Ozcan Ozkaya (19), Oosterhout* Joost Peijnenburg (17), Udenhout Sjaron van Zon (19), Rosmalen 4000 toeschouwers... Maar ook dit seizoen zitten we al weer op 12.000 seizoenkaarthouders in een stadion met een capaciteit leergierig en zitten qua niveau dicht tegen het eerste elftal aan. Sommigen kunnen zeker de laat ste stap maken. Dat is hard wer ken, de belasting is groot en ze moeten er écht alles voor over hebben. Dat onderschatten bui tenstaanders vaak. Spelers moe ten minimaal tien vijftien jaar le ven als een voetballer. Hebben ze die instelling niet, dan kunnen ze er beter niet aan beginnen. Ge lukkig zijn de meeste spelers ech te profs. Ze jagen hun jongens droom na. Als ze dan zien dat jongens als Richard van der He ijden het eindstation halen, is dat een enorme stimulans.' Pronkstuk Wat Elles zelf een absoluut pronk stuk van de collectie vindt, is het thuisshirt. "De uitshirts zijn ook prachtig,vertelt ze enthousiast. Die Umbro shirts zijn van een uit stekende kwaliteit." Supporters die komen kopen, krijgen tien procent korting op vertoon van hun sei zoenkaart, maar ook de klanten die niet gezegend zijn met een sei- zooenspas, komen voordelig uit, volgens de winkelmanager. Elles Martens heeft zin in het nieuwe sei zoen, zowel op het sportieve vlak als op winkelgebied. Wil Martens nog lang doorgaan met het runnen van de winkel? Het antwoord klinkt even hoopvol als vastbesloten. "Dat hoop ik wel. Ik wil het graag nog een hele poos volhouden. Willem II betekent nu eenmaal heel veel voor mij, het is een deel van je leven. Dat geldt zeker ook voor de winkel. Björn Legius De tweede selectie verdient meer belangstelling van het Tilburgse publiek. 'De laatste jaren is de opkomst vrij hoog. Soms zit de vleugel rond de hoofdtribune helemaal vol. De belangstelling is natuurlijk afhan kelijk van onze resultaten. Spelen we goede én leuke wedstrijden, dan komt het publiek vanzelf. Nee, we zijn bij Willem II absoluut geen ondergeschoven kindje.' Ron van Berkel Wellicht enigszins verrassend maar Jatto Ceesay en Delano Hill zijn de spelers van Willem II met de meeste Europese wedstrijden achter hun I naam. Beiden staan op 10 caps en maakten dus in alle wedstrijden van de afgelopen twee jaar op Europees niveau hun opwachting. Willem II zoekt 15 leuke sportieve en enthousiaste jongens en meiden die af en toe voor Willem II op pad willen om Willem II te promoten. Heb je interes se in deze leuke bijbaan en ben je tussen 16 en 21 jaar bel dan naar Willem II, telefoonnummer 013 549 05 90 en vraag naar Gerben van Oort. Om aan de verwachtingen van het publiek in de toekomst nog beter te voldoen, zijn wij op zoek naar die, vanuit het gastheerschap van Willem II, op dynami sche wijze invulling geven aan de begeleiding van sup porters zowel bij thuis- als bij uitwedstrijden. Functie-inhoud kaartcontrole fouilleren/visiteren verwijzen naar de juiste tribunevakken en zitplaatsen controleren van en toezicht houden op sectoren, vakken en tribunes orde handhaven bewaken van buiten- en tussenhekken begeleiding van supporters tijdens georganiseerd busvervoer informatiebron en aanspreekpunt voor de (meereizende) supporters toezicht houden op de toegewezen vakken bij uitwedstrijden intermediair zijn tussen de verantwoordelijken ter plaatse Functie-profiel is in de leeftijd tussen 18 en 60 jaar heeft goede contactuele eigenschappen en sociale vaardigheden is representatief is bereid cursussen/opleidingen te volgen is hulpvaardig beschikt over een goede gezondheid Wij bieden voor de functie van steward een open en informele cultuur gericht op teamwork volop mogelijkheden tot het volgen van cursussen/opleidingen een vrijwilligersfunctie met doorgroei-mogelijkheden een passende onkosten vergoeding Informatie Voor nadere informatie kunt U zich wenden tot Willem II Bureau Vei ligheid en vragen naar Edo Peterse, tel. 013-5490590. Sollicitaties naar aanleiding van deze advertentie kunnen worden verzonden aan: Willem II, Bureau Veiligheid, Postbus 235,5000 AE Tilburg 10 10 9 9 9 Oplevering De begane grond is vooral het do mein van de voetballerij. Naast de kantoren, vinden we hier onder meer de kleedkamers, het spelers home, supporterscafé en een was serette. Bovendien gaat de Vrien denclub van Willem II over meer ruimte beschikken. Directeur De Coninck gaat er van uit dat de tweede verdieping in september wordt opgeleverd, ongeveer een maand later de eerste etage en rond de winterstop moet het kar wei er geheel opzitten. Het uiterlijk van het stadion zal ook imposante entree gevat in een ge velsteen die nog iets feller geel is dan de vorige. De fontein, die was opgebouwd uit elementen van de Danny Landzaat Jan Brooijmans René Dijckmans Coy Koopal Huub Loeffen Frits Louer Dennis Schulp Willy Senders Piet Timmermans Henk Vriens Jo Walhout Gerrit de Wit Theo van Doremalen Nico van Elderen Reinder Hendriks Erwin Hermes Gabor Keresztes Jos van Nieuwstadt Lambert Verwijst 3 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 6 6 6 6 6 5 5 4 3 3 00 :t voor '04329 Pas de laatste twee jaar is de doorstroming van eigen jeugd naar de tweede selectie en het eerste elftal goed op gang ge komen. 'Dat is niet helemaal waar. Uiter aard is de lichting het ene jaar be ter dan het andere jaar, maar de laatste jaren hebben we uitste kende jeugdteams en een goede tweede selectie. Jos van Nieuw stadt en Joris Mathijsen hebben zich mede daardoor in de kijker kunnen spelen. Ze zijn alleen pas vorig seizoen doorgestroomd naar het eerste elftal. alsof er in de jaren daarvoor niets is gebeurd. Dat is onzin. We kun nen de ontwikkeling van jonge spelers gewoon niet forceren. We moeten hen de tijd geven om te Hans Verel wordt dit seizoen kampioen met de tweede selectie. 'Dat zou mooi zijn, maar het is geen noodzaak. De nadruk ligt dan ook té veel op de prestaties. Een professionele werksfeer is in mijn ogen veel belangrijker. En het doorgroeien naar de status van beroepsvoetballer. Daar ligt mijn focus. Uiteraard is een kam pioenschap een mooi streven. We weten dan in ieder geval dat onze spelers goed presteren. Maar voorlopig ben ik voorzichtig. In de voetballerij is niets te voorspellen.' iwgarant >ningborg idigheid en rij bij uitstek *Ozcan was net hersteld van een knieblessure. Hij heeft nu opnieuw een zwa re blessure opgelopen aan dezelfde knie. Ozcan is waarschijnlijk zes tot acht maanden uit de running. De tweede selectie is afgelo pen seizoen terecht op de der- tie vaak een verkapt eerste elftal de plaats geëindigd. is. De jongens die in het eerste 'Absoluut. We hadden zelfs kam- niet of nauwelijks in de basis staan, doen in de tweede selectie wedstrijdritme op. Dat gebeurt bij alle BVO's, dus ook bij Willem de plaats een fantastische presta- II. De spelers van het tweede moeten natuurlijk wel aan spelen groeien als voetballer. Daarna toekomen. Daarom plannen we zoveel mogelijk oefenwedstrij- de jeugdopleiding. Hetgaaferom den.' op een hoger niveau te leren ac teren en verder te ontwikkelen. Ik zie liever een paar spelers door stromen naar het eerste elftal, dan dat we kampioen worden. Wat we overigens niet mogen vergeten, is dat de tweede selec- De tweede selectie van Willem II is afgelopen seizoen geëindigd als assistent? Vier jaar geleden op een verdienstelijke derde plaats. Het verschil met kampioen PSV bedroeg slechts drie punten. Ook dit jaar gaan "de belof tes" voor een goede klassering in de landelijke competitie. Bo vendien moet een aantal spelers dit jaar de laatste stap kunnen maken naar het eerste elftal. Na Jos van Nieuwstadt, Joris Ma- thijssen en Richard van der Heijden is het nu de beurt aan onder andere Frank van Kouwen, Marcel Meeuwis en Rob Oomens. In ruim drie maanden is de Willem ll-winkel in het warenhuis van V&D uitgegroeid tot een volwaardige clubstore. De winkel is voor Nederlandse begrippen uniek in zijn soort. Opgezet naar Spaans (Real Betis) voorbeeld, heeft de Willem ll-winkel sinds kort haar collectie weten uit te breiden met een nieuwe kleding lijn. De UMBRO sport- en vrijetijdskleding ligt reeds een tijdje in de schappen en het publiek heeft de weg naar de winkel inmid dels weten te vinden. Elles Martens, manager van de stadion- en clubstore, vertelt over de nieuwe lijn en de nieuwe locatie. Verel: 'Het coachen van het tweede houdt me scherp' Foto. Fotoburo Toin Damen Skyboxen in het Willem II stadion. Nog maar enkele jaren gele den leek dit uit het buitenland overgewaaide fenomeen slechts rekent De Coninck voor haalbaar voor clubs als Ajax of PSV. Maar de trend heeft zich inmiddels al doorgezet naar meer modale clubs. In die rij sluit Willem II nu dus ook aan. Een nieuwe bron van inkomsten be gint in de wereld van betaald voetbal gemeengoed te worden. De oude stelling 'zaken gaan ruimten, met veel glazen wan- vóór het meisje' is aan herziening den, variëren in oppervlakte van toe. Bij het voetbal althans blijkt het aangename heel goed met het nuttige verenigd te kunnen worden. Vooral bij clubs die in hun stadion beschikken over bu sinessrooms (skyboxen, zo men ze uitvoerig zijn geïnformeerd en nieuwe plaatsen konden kiezen. Natuurlijk was niemand blij, maar lem II dan niet? Het gaat allemaal zo snel. Toen dit stadion vijfjaar geleden gebouwd moest wor den, waren er mensen die 8000 zitplaatsen ruim voldoende von den. Want er kwamen bij Willem Jatto Ceesay Delano Hill Tomas Galasek Geoffrey Prommayon 9 Mark Schenning Marcel Valk Mariano Bombarda Jimmy van Fessem Yassine Abdellaoui Arno Arts Ousmane Sanou Dmitri Shoukov Raymond Victoria Kew Jaliens Adil Ramzi Sami Hyypia Kris Mampaey Marco Gentile Marco Heering Uitbreiding faciliteiten Helaas hebben daarvoor suppor ters en leden van de Vrienden club moeten uitwijken naar ande re plaatsen in het stadion. De Coninck geeft toe dat dat een 30 tot 44 m2. pijnlijke ingreep was. 'Maar we 'Aanleiding voor de uitbreiding is hebben dat zo zorgvuldig moge lijk aangepakt. Eerst zijn de be trokken mensen schriftelijk inge licht. Daarna zijn er met hen De verbouwing van het stadion blijft niet beperkt tot het inrich ten van de businessrooms. Ook andere faciliteiten worden aan zienlijk verruimd, zodat nog beter even wennen zijn. De voorgevel, kan worden voldaan aan de eisen die negen meter verplaatst is in de van een congrescentrum. Behalve richting van het voorplein, krijgt de zestien businessrooms bevindt een strakkere vorm met een hoge, zich op de tweede verdieping te vens een groot restaurant met luxeloar. de eerste verdieping is met name ingericht als congres ruimte met acht vergaderzalen en tribune, komt niet meer terug, een bruin café. De catering is er Antoon van Hest had de tweede selectie voorna melijk amateurs in de gelederen, nu zijn het allemaal full-profs die twee keer per dag trainen. Aan het eind van vorig seizoen heb ben elf spelers een contract gete kend. Die hebben we drie tot vijf jaar volledig tot onze beschik king. Ze worden als echte profs behandeld. Binnen Willem II is ie dereen geïnteresseerd in de tweede selectie, in alle jeugdelf- tallen trouwens. We nemen hen heel serieus.'’ PPEL x c. ■(0)14654054 SGR skundij ijn wij rvan overtuigd sn tot hun recht i en een sfeer jen we u graag 3el voor een eleden en >r. Kruijssen ige uitvoering Het stadion ondergaat een ingrijpende verbouwing skyboxen en zélfs een club als Sparta heeft er 25. Waarom Wil- dat het stadion bijna iedere wed strijd is uitverkocht,' legt direc teur Commerciële Zaken Alex de Coninck uit. 'Een extra verdieping bijeenkomsten belegd, waarop wil) waar zakenmensen tijdens en (ring) op het stadion is technisch rond een wedstrijd hun relaties dan wel uitvoerbaar, maar ook kunnen ontvangen in een gezelli- onvoorstelbaar duur. Dat is geen ge, ongedwongen sfeer. Willem II kon bij die ontwikkelin gen slechts aansluiten door een grondige verbouwing van het stadion, waarmee zo'n 9.5 mil joen gulden gemoeid is. Na de verbouwing, inmiddels in volle gang, beschikt de club over 16 businessrooms, waarvan er al twaalf zijn verhuurd middels vijf jarige contracten. De ontvangst- traint nu, net als de gehele twee de selectie, met het eerste elftal Dan lijkt het mee. Dat is een goede zet van Hans Westerhof, want de jonge spelers leren daar heel veel van.' we hebben wel veel begrip ont moet en uiteindelijk nauwelijks opzeggingen gehad.' De Coninck vreest niet dat het begrip businessrooms een trend is, die na verloop van enkele jaren II immers toch niet meer dan weer overwaait. 'Nee hoor, dit is weloverwogen besloten, want dion ook nog 152 sponsorstoelen we volgen de ontwikkelingen in geplaatst. Het verhuur van deze het voetbal natuurlijk op de voet, luxe zitplaatsen levert het Tilburg- Bij FC Utrecht bouwen ze liefst 44 van 14.700 mensen.'

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 15