1 Westerhof nuanceert spelconcept De Vlieger kijkt omhoog dit seizoen \rf.erpolis Hoofdsponsor blij met uitstraling Willem II Spelregelwijzigingen h ers iiterw/i ■BB& MB Spelvreugde is belangrijk 2000 - PAGINA 12 de tilburgse koerier -DONDERDAG 17 AUGUSTUS 2000 - PAGINA 13 StadionNieuws atsen: Tilburg, Hoofdsponsor atsen: Tilburg, 16,24 per uur, rspectief. Foto: Fotoburo Toin Damen Topscorers KPN Eredivisie vanaf seizoen 1990-1991 Peter Année Geert de vlieger popelt om aan zijn eerste volledige seizoen te beginnen. Foto: Fotoburo Toin Damen ken in de de Euro 2000 ligt ver achter hem. Toodzakelijk. en ervaring jede Katja van der Linden lorwaarden. htie. Mijn ambities en mogelijkheden liggen hier 1986-1987 voor een speler met een vergelijkbare prestatie. Kevin Maddock kwam in dat jaar uit op een gemiddelde van 0.666. De ier20 snde dat moet ook, omdat de basis moet worden gelegd. Het is be langrijk dat iedereen zijn conditie wedstrijd, verliezen tegen Italië was achteraf geen schande en wat er bij de andere jongens in hun hoofd omgaat; je bent zo had mijn kans kunnen zijn een wedstrijd te spelen." fout, maar het liep voor ons niet verkeerd af. Je weet dat een trai ner niet zo maar gaat wisselen. Het zou wat zijn als hij daarop De Wilde volledig zou afstraffen, vooral omdat hij voor de rest een perfecte wedstrijd keepte. nog het werk voor de jeugdoplei ding bij.' Tijdens een wedstrijd van Ajax maakten de camera's beelden van een boze trainer. Westerhof: 'Sommigen dach ten..héé wat gebeurt daar? Zo kennen we hem niet. Ik was wel boos maar ik speelde het ook wel een beetje. Er moest wat gebeu ren. Het ging er op het veld zo apathisch aan toe.' Beleidsplan Westerhof onderschrijft het tech nisch beleidsplan van de club dat niet afwijkt van het vorig seizoen. Willem II wil aantrekkelijk aanval lend voetbal spelen. De club richt zich op de plaatsen vier tot en met acht van de eindrangschik king van de KPN Eredivisie en wil meedoen aan de strijd om deel name aan Europees voetbal. Bo vendien willen de Tricolores door dringen tot de kwartfinales van de Amstelcup. Velen zijn be nieuwd of de nieuwe coach nieuwe nuances aanbrengt in het spel van zijn bijna ongewijzigde schakeling de ontgoocheling erg groot. Alles leek heel goed te ver meer achterin is iedereen in staat om bij balbezit aanvallend mee te doen. Als je toch echt één op één dat ook niet omdat bij balverlies de risico's enorm zijn. Bovendien is het moeilijk om weer in balbe zit te komen. Voor aanvallend spel is balbezit nu eenmaal nood- mengde gevoelens. "Je merkt aan alles dat Willem II een club is met de uitbreiding van het sta dion. Het leeft en de sfeer is fan- altijd prettig om het daadwerke lijk ook zo te ervaren. We hebben een leuke, goede spelersgroep, die behoorlijk aan elkaar gehecht is. Voor mij als Belg is het ook vallend voetbal met drie spitsen. Dat uitgangspunt is lastiger dan het besluit te spelen vanuit een gesloten verdediging. De organi satie van je team moet goed ver- Spelvreugde De komst van een nieuwe trainer wordt in de voetballerij soms ge zien als een gunstig moment om zijn openingswoord dat Willem II dit seizoen mikt op een plaats tussen de vier en de acht. De Vlie ger vindt dat wel een reëel uit zijn ook niet veel anders dan bij andere clubs. De vraag is eerder hoe handhaaf je ze? En wat zijn Zondag is het zover. Hans Wes terhof en Mariano Bombarda zijn dan terug in Groningen. Onge twijfeld maakten ze daar destijds veel vrienden. Dat zal hen niet verhinderen er alles aan te doen om drie punten mee naar Tilburg gangspunt. Hoewel hij wel zo hoog mogelijk kijkt. "Het is een wezenlijk verschil: met de vierde plek speel je Europees voetbal, met de achtste plek niet. Dan speel je op het laatst toch weer zonder een echt doel. Op papier lijkt het dat we zwakker zijn ge worden met het vertrek van Ram zi en Galések, maar de andere kant zie ik in de spelersgroep echt wel paarjongens die dit jaar zou den kunnen opstaan om die plek ken goed te gaan vervullen." de oefening talloze malen om de uitvoering te perfectioneren. Het hangt dus veel af van de beleving van de individuen of een training traind. Ik vind dat onze spelers goed be zig zijn. In Hans Verel en Adri van Tiggelen heb ik twee uitstekende ring en Adri kent het klappen van de zweep. Hij speelde 58 keer in de verdediging van Oranje. Daar- Hoewel Interpolis een van de grootste verzekeraars van Neder land is, met klanten door het hele land, voelen wij ons ook Tilburger met de Tilburgers. De belangrijk ste reden waarom wij Willem II sponsoren, is nog steeds: onze verbondenheid met stad en streek Ondanks een langdurige blessure werd Mariano Bombarda ook vorig seizoen topscorer van de Tricolores. In de 17 wedstrijden die de Ar gentijn in de competitie speelde, trof hij 11 maal doel: een gemiddel de van 0.647. Het seizoen daarvoor tekende de spits met 17 treffers Jong. Hij kwam in het seizoen 1954-1955 uit op een gemiddelde van meer dan 1 goal per wedstrijd. Een mooie zege van de Tricolores is immers ook een beetje een overwinning voor ons bedrijf. Voor Interpolis is het echter nog belangrijker dat Willem II de juiste uitstraling heeft: een goede orga nisatie, attractief voetbal, sportief gedrag binnen de lijnen en een 1997- 1998 1998- 1999 1999- 2000 1954- 1955 1955- 1956 1957-1958 1961-1962 1969-1970 1986-1987 1995- 1996 1996- 1997 Assistent-scheidsrechters De taak van de assistent-scheidsrechters is uitgebreid. Van hen wordt verwacht aan de scheidsrechter assistentie te verlenen, in dien zij zich in een betere positie bevinden om een voorval waar te nemen, in het bijzonder binnen het strafschopgebied. Zij hebben zelfs nu de bevoegdheid om het speelveld te betreden met name om de scheidsrechter te helpen de spelers bij het nemen van een vrije trap op een afstand van 9.15 meter te houden. Zij zijn tevens verantwoordelijk voor het beoordelen of de bal bij een strafschop de doellijn is gepasseerd. Vierde official De vierde official die langs de zijlijn plaats neemt moet de scheids rechter waarschuwen wanneer een gewelddadige handeling plaats vindt buiten het gezichtsveld van de scheidsrechter en de assistent-scheidsrechter. Met ingang van dit seizoen zijn enkele spelregelwijzigin- gen van kracht. De belangrijkste volgen onderstaand: Komend weekend start de competitie voor Willem II meteen uitwedstrijd tegen FC Groningen.Onder leiding van Hans Westerhof gaat Willem II voor plaats vier tot en met acht in de KPN Eredivisie.Bij iedere thuiswedstrijd van Willem II zullen wij u via het StadionNieuws in de Tilburgse Koerier op de hoogte hou den van al het nieuws over de dub. en met de mensen die er wonen en werken. Al die mensen gunnen wij veel voetbalplezier en een club waarop zij écht trots kunnen zijn. 27 24 19 19 25 24 'O/MBO de lexibele telijk 14 17 11 1,038 0,705 0,655 0,678 0,781 0,666 Harrie Verhoeven seizoen 1990- 1991 1991- 1992 1992- 1993 1993- 1994 1994- 1995 topscorer E.Stewart M.v.Geel M.v.Geel H.v.Arum LLaros E.Stewart J.de Gier M.v.Hintum J.Kolkka C. Wijnhard M.Bombarda M.Bombarda m/v) k it in dienst van doelpunten 17 9 9 10 10 11 ken- en r lonze gemiddelde 0,515 0,354 0,360 0,272 0,303 0,312 0,333 0,233 0,218 0,482 0,629 0,647 JJF <G. iorg (maximaal kweek). Je hebt Doelverdediger Een indirecte vrije schop wordt toegekend aan de tegenpartij, in dien de doelverdediger, binnen zijn eigen strafschopgebied de bal langer dan zes seconden in zijn handen houdt, voordat hij deze weer in het spel brengt. Deze regel beperkt de doelman niet lan ger tot het nemen van vier passen, indien hij de bal in zijn handen of armen houdt. Hij mag zoveel passen nemen als hij wil. 4AVO, opleiding. heeft een ithousiast, ie 18 en er trots op lewerkers ernemen. ring en tie. Wij zullen de verrichtingen van Willem II, onder een nieuwe coach en met veel vertrouwde i gezichten in de selectie, vol be- j langstelling blijven volgen. Wij zullen juichen bij elke overwin ning en bedrukt kijken bij elke nederlaag. Want wij zijn, net als u, echte supporters. Vanuit die gedachte wensen alle medewer kers van Interpolis Willem II een geweldig seizoen. Marco Simmers. De supporters staan te trappelen. Volgende week zaterdag gaan veel Tilburgers naar het stadion wanneer de Tricolores tegen rivaal RKC hun eerste thuiswedstrijd spelen. Iedereen is er klaar voor. De wave kan weer door het stadion rollen. Voor de nieuwe trainer-coach Hans Westerhof een uitdaging om zijn selectie scherp te krijgen. Laten we even met hem kennismaken. Hij is net klaar met de tweede trai- "Natuurlijk was bij ons na de uit- ning van die dag. De voorberei ding op het nieuwe seizoen is be gonnen. Er wordt veel getraind en lopen. We wonnen de eerste er zijn de nodige oefenwedstrij den. Het gaat er volgens De Vlie ger dan ook pittig aan toe. "Maar toen kwam de wedstrijd tegen Turkije. Dat we die verloren, was niet te geloven. Dat gevoel heer ste in het hele team. Ook bij de op peil krijgt, want dat heb je echt wisselspelers; sommige mensen nodig om het een heel seizoen vol denken wel eens dat die er wat te houden.minder mee bezig zijn, maar niets Het lijkt de 28-jarige doelman niet is minder waar. Je weet zo goed te deren dat hij minder vrij heeft gehad. Hij is zo fris als een hoen tje weer bij Willem II begonnen en nauw bij elkaar betrokken. Ook een wisselspeler voelt die ontgoo- Ik wil dat veld weer op cheling. Bovendien had onze eer ste keeper Flip de Wilde een rode Zijn vakantie was wat aan de korte kant, om precies te zijn: drieënhalve week. Zijn seizoen was wat langer omdat hij als re servekeeper van de Rode Duivels meeging naar de Euro 2000. De deceptie van de Belgen na hun uitschakeling in de eerste ronde heeft hij achter zich gelaten. In die korte tijd laadde hij zijn batterijen weer op en nu popelt Geert de Vlieger om te be ginnen aan zijn eerste volledige seizoen bij Willem II. II het vorig seizoen in eigen sta dion helaas steeds verliezen. Ze speelden wel aanvallend maar waren in verdedigend opzicht erg te verdedigen. Met één man kwetsbaar. Mijn eerste zorg is dat het team het komend seizoen tenminste 10 doelpunten minder tegen krijgt. Dat scheelt een paar speelt kun je dat niet en durf je punten. Anders red je het nooit om op de eerste vijf plaatsen van de ranglijst te eindigen. Het spel- concept zal ik niet aantasten maar ik probeer wel om achter in haast een verrassing om te mer ken dat iedereen dezelfde taal spreekt. Aan de andere kant vind ik wel dat het sportieve gedeelte het verleden jaar wat liet afwe ten. We eindigden in de midden moot, terwijl we voor Europees voetbal gingen en ook in de Am stelcup stelden we teleur tegen AZ. Het zijn toch prijzen die we ons door de handen hebben la ten glippen." Vporzitter Jan Vullings vertelde in draaien en er is een plaats te ver dienen in het Belgisch elftal. Ik hoop die kans te kunnen grijpen. 2 staat de verdediging in principe altijd hetzelfde. Het spelen met drie spitsen schept voor die drie aanvallers extra verplichtingen. Ze moeten echt wat brengen en hun taak heel goed uitvoeren. De den. Er zijn er echter ook die na eisen die je aan hen stelt zijn een korte tijd vragen om een an- hoog.' dere oefening omdat ze die al saai vinden. Anderen daarente gen gaan stevig door en herhalen supporterslegioen dat zich onder scheidt door enthousiasme, res pect voor de tegenpartij en een positieve instelling. Tijdens de eerste jaren van onze sponsor overeenkomst heeft Willem II be wezen zo'n club te zijn. Vandaar dat wij uit volle overtuiging de overeenkomst hebben verlengd met nog eens twee seizoenen. Als hoofdsponsor van Willem II kijkt Interpolis reikhalzend uit naar het nieuwe seizoen. Natuur lijk zijn wij erg benieuwd naar de sportieve prestaties van de club geen dingen die ver van het voet- die ons zo na aan het hart ligt, bal staan. Spelvreugde is belang rijk. Een speler die echt van voet bal houdt benut de trainingen om een betere voetballer te wor- ven wordt er niet door beheerst maar er zijn-wel momenten waar- Cijfers bevestigen klasse Bombarda op je er niet los van komt. Dat is wel eens vervelend voor jezelf of Hans Westerhof is 51 jaar, is ge huwd en heeft twee kinderen. Sinds kort woont hij in Tilburg. Zijn eerste balletje trapte hij bij SDOUC in Ulft. Daarna<volgden Be Quick Groningen, ACV, Veen- dam en SC Cambuur. Meestal speelde hij rechts op het midden veld. De huidige generatie kent hem beter als de voormalige di recteur opleidingen bij Ajax en ex-trainer van PSV en FC Gronin gen. Bij de noordelingen gaf hij liefst zeven seizoenen leiding aan de selectie. Op het Europese vlak deed hij ook veel ervaring op want hij coachte de teams van PSV en FC Groningen tijdens 22 Europese wedstrijden. Sinds 1 juli is Westerhof in dienst van Willem II. Hoe is het gekomen? 'Ik zat met Johny van 't Schip en Jan Olde Riekerink op de tribune naar een wedstrijd van het twee de elftal van Ajax te kijken toen ik Martin van Geel aan de telefoon kreeg voor een afspraak. John of Jan zei toen: "zo dus volgend sei zoen ga je naar Willem II". Ik re ageerde toen nog terughoudend. Bij Ajax had ik rond kerstmis al aangegeven dat ik achter mijn bureau weg wilde omdat ik am bieerde weer op het veld te staan. Na de eerste gesprekken met Martin reisde ik naar Tilburg om Willem II te zien spelen. Tot ik er plotseling een klus bij kreeg bij Ajax. Onverwacht moest ik het team coachen omdat Jan Wou ters werd ontslagen. Het kostte me ontzaggelijk veel energie want 's avonds deed ik er ook Mijn ambities liggen hier Over zijn eigen plaats maakt hij zich weinig zorgen. Hij kijkt niet naar zijn concurrenten, maar ziet het als zijn eigen verantwoorde lijkheid om die plek in te vullen. "Ik moet gewoon hard en scherp trainen. Fris en alert zijn en er steeds weer voor zorgen dat je ge motiveerd bent om goede presta ties af te leveren. De Vlieger staat nog. voor vier jaar onder de latten bij Willem II. Ook over zijn toekomst is hij nuchter. "Natuurlijk is het voor iedereen een droom om bij een grote club in Europa te spelen, maar ik ben daar vrij realistisch in. Mochten ze ooit komen, dan zie ik het tegen die tijd wel weer. Mijn ambities en mogelijkheden liggen hier. Ik wil met de club een goed seizoen Topscorers met een hoger gemiddelde dan 0,647: P.de Jong J. v.Roessel P.de Jong C.Koopal G.Deijkers K. Maddock st huis, de was een hulpverle- Verwachtingen Wat zijn de verwachtingen van Westerhof voor dit seizoen? 'Wil lem II maakte haar doelstellingen duidelijk. De condities zijn aan wezig om die te halen anders was de spelvreugde vergroot. Mijn ik aan deze baan niet begonnen, taak is het er voor te zorgen dat Op welke plaats we werkelijk zul- er hard en met plezier wordt ge len eindigen is koffiedik kijken. Aanknopingspunten zijn er niet. De competitie wordt interessant. Ik verwacht dat PSV, Feyenoord en Ajax weer in de top spelen. De assistenten. Verel heeft veel erva- subtop lijkt me wat breder ge worden nu Heerenveen zich daar definitief lijkt te hebben genes teld. Merkwaardig dat FC Utrecht uit valt volgens mij winst te halen, dat nog steeds niet lukt. Voor het Hoe belangrijk is voetbal voor eerst sinds zeer lange tijd zijn drie Westerhof? 'Ik houd van voetbal clubs naar de eredivisie gepromo- maar ben geen vakidioot. Mijn le- veerd. NAC en FC Grpningen zijn nieuwe eredivisieclubs waar reke ning mee moet worden gehou den. De vraag is of RBC de tijd krijgt om zich aan de nieuwe om- de mensen om je heen. Naast de standigheden aan te passen.' voetballerij is er het gezin en dan houdt het haast op. Ik heb weinig tijd voor andere dingen. Toch heb voor een gemiddelde van 0.629. We moeten terug tot het seizoen ik een brede interesse en lees de hele krant uit. Ook de vele bijla gen. Zo nu en dan vind ik tijd voor ranglijst allertijden wordt aangevoerd door de legendarische Piet de binnen de organisatie wijzigingen een bezoek aan de schouwburg.' door te voeren. Westerhof doet dat niet. 'De regels zijn goed en zorgd zijn om effectief te kunnen hebben een breed draagvlak. Ze inspelen op het spelconcept van de tegenstander. Men moet bij voorbeeld letten of die met twee spitsen speelt, met een aanvallen- de straffen die daarbij horen? de of een verdedigende midden- Daar kun je verschillend over den- te brengen. Succes! velder. Wanneer je kiest voor 4-4- ken. Op het trainingsveld doe ik Een klein jaar loopt De Vlieger nu Na de roemloze uitschakeling bij Willem II rond. Vorig jaar no- zette hij zijn vizier even op andere vember kwam hij van Anderlecht kaart tegen Turkije gekregen. Het zaken: leuke dingen doen, veel over. Zijn eerste halve seizoen bij met het gezin en vrienden onder- de Tricolores bekijkt hij met ge- nemen. En vooral even niet aan Had hij dat gevoel om een kans te voetbal denken. "Je moet je zin- krijgen ook niet na de blunder van nen verzetten. Dat is noodzakelijk die in volle groei staat. Nu weer De Wilde tegen Zweden? "Niet om jezelf weer fris te krijgen. Al- echt. Natuurlijk was het een grove leen op die manier kun je weer scherpte en alertheid krijgen. Het tastisch. Ik had natuurlijk al goe- leuke eraan is dat je de eerste da- de verhalen gehoord, maar het is gen echt merkt datje aan vakan tie toe was, maar dat je aan het einde van die vrije tijd vanzelf weer gaat denken en voelen: ik wil dat veld weer op." Foto: Fotoburo Toin Damen 'Achterin wat meer zekerheid opbouwen. wat meer zekerheid in te bouwen zakelijk.' selectie. Westerhof: Ik zag Willem zonder dat het ten koste gaat van In tegenstelling tot de meeste het aanvallend voetbal. Dat is niet clubs gaat Willem II uit van aan- gemakkelijk. In eerste instantie kies ik er niet voor om één op één

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 13