BH Nieuwe Volvo S60 allen Geleense Oldtimer Parade 2000 Mitsubishi GDI-motor met turbo Lagere productie Japan Fiat Multipla op aardgas m. If Meer mogelijkheden bij Suzuki Wagon R+ sle ealer rg 1.61 S Gelimiteerde Rover 25 Audi bouwt museum in Nouveau Ingolstadt Record voor Mazda MX-5 Verdere uitbreiding Renault Twingo Eenzesde gezinsbudget voor mobiliteit B.V. >802020 .500 ite - J, DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT DONDERDAG 10 AUGUSTUS 2000 PAGINA 5 n autosleutels uit prodi autopi m. >’s b i: F 24 MAANDEN! riLBURG sind i voor- van worden aatie met 4 ƒ27.750 >3 ƒ18.750 i8 ƒ24.750 6 ƒ19.750 5 ƒ17.750 4 ƒ19.750 6 ƒ19.750 9 3.500 4 12.750 i5 ƒ14.750 5 ƒ14.750 5 9.750 6 ƒ17.750 6 18.750 6 ƒ29.750 7 ƒ23.750 ordeel! JGUSTUS 2000 «PAGINA 4 >ueuwe Het voll concept sar de iuctie van de ^producenten is or het eerst onder mpagne voor de onderbrekers, die in start gaat, ng brengen in de 1 diefstallen van bedrijfswagens en up spiegel aan bestuurderszijde en luxueuze vloermatten met Nouveau-inscriptie. Later dit jaar zal Mazda aan de MX-5 een kleine facelift door voeren. De auto krijgt heldere koplampen, gewijzigde stoelen en onder meer een opgepepte 1,8 liter motor. rter 5 jginnen 40 en 170 zijn van zelijk JVEN ).99O Nog voor het einde van dit jaar verwacht Audi in Ingolstadt haar eigen museum te openen, het Museum Mobile, waarin de geschiedenis en ontwikkeling van het merk in beeld worden gebracht. Diverse displays zul len de ontwikkeling van mobili teit tonen, alsmede de drang naar vrijheid en individualisme en de relatie tussen mens, antal zal onge- ieuwe opzet toe- it Peugeot het om de bezoekers brmeren. prijslijst is opgenomen. Het gaat hier om een moderne elek tronisch geregelde viertraps automaat die een maximaal gemak koppelt aan een gunstig verbruik. heeft standaard onder meer stuurbekrachtiging en een bestuurdersairbag. Een ander nieuwtje is de auto- maatversie van de Wagon R+ GL die voor £27.395,= in de Een huishouden geeft, afhanke lijk van het salaris, ongeveer 15 procent van het besteedbaar inkomen uit aan verkeer en vervoer. Van dit budget wordt gemiddeld de helft besteed aan het gebruik van alle soorten machine en technologie. Er worden zo’n 60 auto’s getoond en 20 motorfietsen verdeeld over een periode van meer dan 100 jaar. August Horch richtte in 1899 het automerk ‘Horch’ op en startte in 1909 met Audi, een Latijnse vertaling van Horch. Het museumgebouw is cirkelvormig en verwijst naar een boomstam met zijn jaarrin- instap, lage dorpel en hoog geplaatste stoelen. De auto heeft een maximaal bagagevo- lume van 1250 liter bij een lengte die niet groter is dan 3,50 meter. De GA-uitvoering zijn het lagere geluidsniveau, lagere reparatiekosten en een gemiddeld verbruik dat op het zelfde niveau ligt als de bestaande 1,2 liter 8-klepper. oor. De Rover 25 Nouveau is gebaseerd op de Club-uitvoe- ring die standaard al beschikt over airconditioning, een alarm, elektrisch bediende ruiten en buitenspiegels, maar wordt aangevuld met lichtmetalen wielen, metaallak, lederen bekleding, wortelnotenhout op het dashboard en de portieren, een Sony radio/cd-speler, make- De vernieuwde Renault Twingo komt later dit jaar beschikbaar in een tweede motorvariant, een 1,2 liter 16-klepper goed voor 75 pk en een koppel van 104 Nm bij 3500 tr/min. Hiervan is maar liefst 90 procent beschik baar tussen 1750 en 5750 tr/min en dat kenmerkt de enorme souplesse. De topsnel heid wordt opgetrokken naar 170 km/u. Andere kenmerken uitzichten niet hoopgevend. De Industrial Bank of Japan spelt opnieuw een daling de uitvoer met 3 procent tot 4,26 miljoen auto’s. De export naar Noord-Amerika daalt het sterkst, namelijk met 10 pro cent tot 1,6 miljoen voertuiger Naar Europa zullen dit jaar ongeveer 1,25 miljoen auto’s worden verscheept (-3%). Het lever-— de Suzuki Wagon R+ wordt nenkort verder uitgebreid. Zo staat vanaf september de GA- versie in de showroom met een vanafprijs van £20.995,=. Ook deze versie maakt gebruik van de krachtige 1,3 liter 16V motor met een vermogen van 76 pk. bedraagt slechts duizend gul den. De vernieuwde Twingo-reeks start met de 1.2 Authentique voor £19.995,=. De Expression komt op £21.995,= en de Expression 1.2 16V moet £22.995,= opbrengen. De Initiale 1.2 kost £26.995,= en voor £27.995,= monteert Renault in dit model de 16V- motor. Op dit moment wordt in een zeer beperkte oplage van 100 stuks de Rover 25 Nouveau aangeboden, waarmee het merk vooral vrouwen wil aansprekên. In Nederland is Fiat inmiddels van start gegaan met de ver koop van de Multipla Bipower die niet alleen loopt op benzine maar ook functioneert op aard gas. De drie grote tanks bevin den zich onder de vloer, waar door geen aanspraak wordt gedaan op de binnenruimte. Ze hebben een inhoud van 164 liter en zijn door de fabriek getest tijdens botsproeven. In het vooronder ligt de bekende 1,6 liter 16V motor die wordt gestuurd door één elektronische regeleenheid met een dubbel multi-point injectiesysteem. Rijdt de auto op aardgas dan wordt een vermogen behaald van 92 pk en een koppel van Wie op de home- page komt kan kiezen uit twee richtingen. Heeft u al een Peugeot ofhebtuernog geen. Wie al een auto van het merk rijdt, heeft veelal vragen over servicepro- gramma’s. Ver der heeft ieder model binnen het programma zijn eigen mini-site met alle informa tie over uitrus ting en prijzen. Ook kan via de site direct het adres van de dichtstbijzijnde dealer worden opgevraagd. oktober leveren mpt lout cilinder motoren te begii met de 2,4 liter van 140 pk. Ook de 2.4T en T5 zi de partij met respectieve 200 en 250 paardenkrachten. De nieuwe S60 is ook de auto waarin Volvo haar eerste eigen dieselmotor introduceert, een 2,4 liter 20-klepper met directe common rail inspuiting en een fors vermogen van 163 pk. De prijslijst begint bij £66.904,64 voor de S60 2.4 en loopt door tot £87.894,97 voor de T5. De nieuwe diesel is er vanaf £74.904,10. voertuigen (brandstof, onder houd, verzekeringen etc.), ruim eenderde (37%) heeft betrek king op de aanschaf van een auto en ongeveer 13 procent gaat naar abonnementen en kaartjes voor openbaar vervoer. De nieuwe motor zal w aangeboden in combine de uitvoeringsniveau’s Expression, Privilège en Initiale. De meerprijs ten opzichte van de 8-klepper gen. Het museum staat naast het driehoekig kantoorgebouw ‘Markt en Klant’ waarin niet alleen de afdelingen marketing, PR en verkoop zijn gevestigd, maar waar klanten ook hun nieuwe Audi kunnen ophalen. lledige toeristische Audi- is ontwikkeld in samenwerking met de VW in ie regio. 130 Nm. Op benzine is de Multipla krachtiger, met 103 pk en 144 Nm. Aardgas biedt milieuvoordelen zoals een CO2-uitstoot die met 25 procent is afgenomen en nagenoeg geen zware koolwa terstoffen. De meerprijs voor de aardgas-versie komt op zo’n £4.500,= en bij een literprijs van 90 cent ligt het omslagpunt bij gebruik van vier jaar op 17.000 km op jaarbasis. Op dit moment zijn er nog maar wei nig aardgasstations in Nederland. Het zijn vooral een aantal grote bedrijven die hier in kunnen voorzien en daarom zal Fiat zich in eerste instantie dan ook hierop richten. Klanten waarderen de Wagon R+ vooral door zijn royale Voorin ligt een 1,4 liter 16-klep- per met een vermogen van 103 pk. De gelimiteerde Rover 25 Nouveau is er in de kleuren Anthractie en Platinum Silver als driedeurs voor £37.990,= en vijfdeurs voor £38.990,=. Bij het uitbrengen van de hui dige V70 Estate wist VolVo al te melden dat er geen sedanversie zou komen, geen nieuwe S70 dus. In het sedansegment heeft het merk voor een meer spor tieve oplossing gekozen in de vorm van de S60 die door zijn sportieve lijnvoerïng redelijk compact overkomt. Dat is overi gens ook geen gezichtsbedrog. De S60 is ‘slechts’ 4,58 meter lang en hoort op grond hiervan thuis in het segment hogere middenklassers. Volvo wil met de S60 een directe aanval doen op auto’s als de BMW 3-serie haal van vele liefhebbers van een sportieve auto. Er zijn wereldwijd diverse MX-5 clubs actief, ook in ons land waar inmiddels het duizendste lid is ingeschreven. De totale j Japanse auwh vorig jaar vooi het niveau van 10 miljoen een heden gedaald. Belangrijkste oorzaak is de stagnerende auto verkoop op de binnenlandse markt. Deze teruggang kon bovendien niet worden gecom penseerd door hogere exporten. Ook voor dit jaar zijn de voor- eringsprogramma van Enkele maanden geleden werd iki Wagon R+ wordt bin- de Wagon R+ geïntroduceerd in een speciale First Edition uit voering, die binnen de kortste keren helemaal was uitver kocht. In Japan heeft Mitsubishi in de Pajero Pinin een speciale variant van de 1,8 liter GDI- motor geïntroduceerd. Deze krachtbron is voorzien van een turbocompressor, waardoor het vermogen oploopt tot 160 pk bij 5200 tr/min en het maximale koppel toeneemt tot 220 Nm bij 3500 tr/min. De prestaties van de GDI Turbo zijn vergelijkbaar aan die van de 2,4 liter zonder compressor. De motor wordt op de Japanse markt gekoppeld aan een viertraps automaat. De turbo maakt bij deze motor optimaal gebruik van de GDI- techniek. De motor is bij gerin ge belasting afgesteld op een arm mengsel. De hoeveelheid inlaatlucht die de turbine pas seert is dan groot. Bij een laag toerental draait de turbo al met bijzonder hoge snelheden en bouwt zeer snel druk op. Daarom werkt de turbo sneller dan bij een conventionele motor. Of en wanneer de motor naar Europa komt, is nog niet bekend. Vrouwen letten bij auto’s name lijk op andere dingen dan man nen, zo weet de redactie van het tijdschrift Nouveau. Bij Rover vond men een gewillig Op zondag 27 augustus aanstaande zal op de Markt in Geleen van 9.00 tot 18.00 uur weer de Geleense Oldtimer Parade gehouden worden. Dit evenement is inmiddels uitgegroeid tot een van de grootste en meest bijzondere oldtimer- en classic car evenementen in de Euregio. Ook dit jaar hebben zich weer een groot aantal deel nemers uit binnen- en buitenland aangemeld met veelal bijzondere voertuigen. Het oudste voertuig is een Amadée-Bollée uit 1899. Deze automobiel is grotendeels uit hout vervaardigd. Verder zullen er nog een aantal auto’s van voor de eerste wereldoorlog rondrij den, zoals een La Licome, de Dion Bouton, Peugeot en Maxwell. Op de Geleense Oldtimer Parade zijn ook traditiegetrouw vele oldti mers van voor 1940 aanwezig. Vele, veelal inmiddels verdwenen merken, zullen hun opwachting maken op de Markt in Geléen waaronder dit jaar een aantal Packards. Uiteraard zullen ook de klassiekers in groten getale aanwezig zijn in alle soorten en maten, vanaf de kleine BMW Isetta tot reusachti ge Amerikanen. Deze auto’s rijden vrijwel de hele dag af en aan, met als bijzonderheid een publiekspresentatie om 13.00 uur. De deelnemers kunnen die dag rondritten maken met afstanden van 20, 40 of 70 kilometer, waardoor ook door een groot aantal stra ten van Geleen klassiekers zullen rijden. Er wordt aan het publiek de mogelijkheid geboden een ritje mee te rijden. De Internationale Historische Automobielclub, die dit evenement organiseert, probeert ook ieder jaar een apart thema aan het publiek voor te stellen. Dit jaar zullen er een tiental oude tractoren aanwezig zijn met landbouwwerktuigen. In het buitenland, met name in Engelend, is het al jaren een fenomeen, de kofferbakver- koop. In Geleen zal de verkoop voor het eerst gehouden worden, waarbij mensen hun overtollige automobilia vanuit hun kofferbak aanbieden. en Mercedes C-klasse. Technisch is de S60 gebaseerd op de V70, maar de wielbasis is met enkele centimeters inge kort. Het front is haast voor spelbaar vormgegeven, maar het is juist de achterkant die de aandacht trekt. De Volvo-ont- werpers hebben zich hier laten inspireren door de C70 Coupé, waardoor de S60 vooral en pro fil bijzonder elegant oogt. Toch blijft het een echte Volvo met stoere vormen en de vormge ving van de achterlichten die vergeleken kan worden met de S80. Volvo gaat de S60 vanaf Mazda introduceerde in april 1989 de inmiddels zeer succes volle MX-5 Roadster. Kort gele den erkende het Guinness Book of Records deze auto als de best verkochte open sportwagen aller tijden. Tot en met eind juni van dit jaar werden er 565.779 exemplaren van de MX-5 verkocht. De MX-5 debu teerde als Miata tijdens de Chicago Auto Show in februari 1989 en kreeg een warm ont- 7850 WWY92 06-FS-LR

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 21