TIE I Chrysler PT Cruiser Limited Edition EtTHTJgTgF OP E )NK Serieuze ‘fun’ uöi Suzuki terreinautotreffen op Beekse Bergen Volvo V70 Cross Country Vehikel op 18, 19 en 20 augustus DaimlerChrysler zorgt voor vervoer tijdens Sail 2000 Amsterdam Cochet wint F3 60.000 Fans genieten van Marlboro masters 4TO Chrysler PT Cruiser Kom langs voor een proefrit CHRYSLER |E de tilburgse koerier ISTUS 2000 «PAGINA 2 DE AUTOMAAT» DONDERDAG 10 AUGUSTUS 2000 PAGINA 3 Oostenrijk de Hotrods Gelakt metaal Verbruik: Prijs: Vervolg van bladzzizjde 1 Souplesse «ha Ruim 60.000 toeschouwers genoten bij de 10e Marlboro Masters op het Circuit Park Zandvoort van de specta culaire autoraces en de schitterende demonstraties van het Marlboro World Championship Team, waarbij met name Michael Schumacher luid werd toegejuicht. Marlboro Master of Formula 3 werd de Fransman Jonathan Cochet, die van start tot finish leidde. Jeroen Bleekemolen werd zevende en Marco du Pau 18e. 1993 1997 1993 1992 1968 1992 1994 1994 1988 .WQS 1993 1990 LOON ÜP ZANO Tel. 0416-363993 laamde door- ctie omdat i Jeroen rijk: straat 12, 283226 INTER 1994 1995 I999 1997 1996 1991 1991 1993 1996 1986 ctrij- X.0M.00 [JF hot de udio- wat ver- E In de USA zijn zogena: hotrods zeer populair, i de geleerde Ook voor rodige meeste auto’s die op de markt komen zijn B Bvan het type ‘dertien in ‘n dozijn’ en daar- om vallen modellen die met de nodige fan tasie gemaakt zijn direct op. Iedereen, en dan bedoelen we vrouwen, mannen, kinderen, jong en oud kijkt naar de nieuwe PT Cruiser van Chrysler. Waarom? Omdat het gewoon een heel erg leuke auto is. veelvuldig =uer geval wekt de 3 indruk afzonder- len en echte tree- srwijl het aande gril- 188 ler~ 132< Aanhanggewicht: 1000 Prestaties: Motorisch wordt er een start gemaakt met de bekende 2,4 liter 5 cilinder turbo, maar volgend jaar volgt de in eigen huis ont wikkelde 5 cilinder turbodiesel. De bekende motor levert een ver mogen van 200 pk bij 6000 tr/min en een flink koppel van 285 Nm tussen 1800 en 5000 tr/min. Deze souplesse komt de auto goed van pas. Bovendien rijdt de XC als een echte pers: nenauto en valt er onder het i den weinig te merken van de hogere stand op de wielen, wat onder meer te danken is aan het feit dat het zwaartepunt lager is dan bij een echte terreinauto. Volvo voorziet de V70 XC van permanente vierwielaandrijving die gebruikt maakt van een vis- cokoppeling, waardoor afhanke lijk van de rijomstandigheden de aandrijfkrachten traploos over voor- en achterwielen kan wor- den verdeeld. Het systeem omvat tegelijk een tractiecontrole sys teem op alle vier de wielen. Hierdoor verrast de V70 als men ermee het terrein in gaat. Door De originaliteit van het concept zet zich in het interieur verder voort. Het oog valt direct op het dashboard. Het vierspakige stuurwiel met klein midden- kussen is bekleed met leer en uiteraard in hoogte verstelbaar. Het instrumentarium bestaat uit drie afzonderlijke, ronde klokken met een witte wijzer- In vergelijking met de diverse Europese midi-MPV’s is de Chrysler PT Cruiser wat duurder, maar dat zal het suc ces van deze auto zeker niet in de weg staan. De Limited kost f.57.900,= maar daarbij moet dan nog wel f.750,voor metaallak geteld worden. De nog steeds aardig complete Classic staat voor f.45.900,= in de prijslijst en daar tussenin vinden we de Touring voor £49.950,=. De Touring en Limited zijn er met automaat tegen een meerprijs van £3.300,=. I In het weekend van 26 en 27 augustus wordt op Adventure i World Beekse Bergen het Suzuki 4x4 Terreintreffen gehouden voor alle Suzuki-rij- ders die de fijne kneepjes van het rijden in het terrein willen ervaren. Suzuki heeft op dit moment met de Jimny, Vitara komt hiermee bel ijn plaats, haalt t 00 km/u en accelen 5 seconden naar de 1( /u. Prima cijfers, al voelt de Cruiser niet echt sportief aan. Toch heeft het onderstel een redelijk stugge afvering, zeker voor een Amerikaans product. Overhellen in bochten is er niet bij en ook het duiken bij sterk remmen blijft achterwege. De voorwielen worden aangedre ven via een vijfversnellingsbak met een redelijk exacte bedie- Tegenwoordig is het gebruik van klassieke details bij nieuwe auto’s zeer gebruike lijk, maar het is nu net de manier waarop dit gebeurt of er van een geslaagde auto kan worden gesproken. De ontwerpafdeling van Chrysler keek overigens niet naar de eigen historie, maar meer een interpretatie ervan. en Grand Vitara een uitgebreid aanbod terreinwagens, waar mee het merk kan inspelen op de nog steeds groeiende popula riteit van de vierwielaangedre- ven terreinauto. Niet alleen Suzuki 4WD-rijders zijn van harte welkom, maar ook men sen die overwegen een terrein auto aan te schaffen. Op beide dagen zullen tussen 10.00 en 17.00 uur de principes van het 4x4-rijden herhaaldelijk worden uitgelegd, waarna men mogelijkheid krijgt het in praktijk te brengen, de kinderen is er het nc vermaak aanwezig. Ook presteren is geen probleem. In 8,6 seconden accelereert de auto naar de 100 km/u en op top snelheid wijst de meter 225 km/u aan. Naast een handgeschakelde vijfbak is ook een vijftraps auto maat leverbaar, die slechts een geringe invloed heeft op de pres taties: top 220 km/u, 0-100 in 8,8 sec. Er is enige soepelheid op het gebied van sportwagens en cabrio’s en bij Europese en Amerikaanse motorfietsen. De entreeprijs bedraagt £25,= voor volwassenen. De Jaarbeurs is op de aangegeven dagen geo pend van 10.00 tot 17.00 uur. Door afgeslagen motoren in twee pogingen om de Marlboro Masters of Formula 3 van start te laten gaan, kreeg het publiek uiteindelijk een rollende (her)start voorgeschoteld - een specta culair begin van de F3-race. Jonathan Cochet liet zich hierdoor niet van de wijs brengen en leidde het veld vanuit pole position naar de finish. “Ik kwam heel goed weg en keek de eerste vijf ronden niet meer in mijn spiegels, maar concentreerde me erop een voorsprong op te bouwen. Die kon ik tot het einde toe behouden. Het was een fantastische race voor mij.” Door transmissieproblemen van Yannick Schroeder en een fraaie inhaalmanoeuvre bij Benoit Treluyer kon de Brit Ben Collins de tweede plaats opeisen: “Tomas Scheckter kon me in de eindfase onder druk zetten, omdat mijn banden bijna op waren.” Scheckter werd derde. Jeroen Bleekemolen behield de hele race de zevende positie na een matige start: “Dicht achter mijn teamgenoot Tom van Bavel had ik veel last van onder stuur, dus ik kon niet aanvallen. Als ik wat ruimte liet, kon ik het tempo goed volgen. We wilden in de Top-5 komen. Dat is niet gelukt, maar helemaal ontevreden ben ik niet. Er zat gewoon niet meer in.” Marco du Pau kampte met soortgelijke problemen en werd bovendien geplaagd door een keel- en oor ontsteking. Zijn Zandvoortse F3-debuut eindigde op de 18e plaats. Elran Nijenhuis ten slotte reed aanvallend en passeerde enkele concurrenten, “maar toen brak mijn wagen onder het remmen van achteren uit en verloor ik de voorvleugel.” pen, verzekeringen en taxa teurs. Voor het eerst hanteert de organisatie voor motorfietsen een leeftijd van minimaal 22 jaar, omdat de laatste tijd steeds meer ‘moderne’ vooral Japanse motoren werden aan geboden. Voor auto’s ligt de leeftijdsgrens op 1970, met uit zondering van exclusiviteiten. Ie en op de hoeken geplaatste koplampen ook het nodige voor de uitstraling betekent. De ach terkant is hoog gesloten met een vrijwel vlakke vijfde deur, waarop net als op de motorkap een fraai gevleugeld Chryskx- logo te vinden is. De donker grijze bumpers lijken echt op de auto geplakt te zijn. Er zijn drie uitrustingsniveau’s van c PT Cruiser die het gemakke lijkst door hun wielen te onder scheiden zijn. De basis Classic Edition heeft stalen wielen met doppen. Bij de Touring Edition komen we vijfspaaks lichtme taal tegen die bij de luxueuxe Limited Edition verchroomd zijn. De Limited heeft boven dien mistlampen in de voor bumper en roofrails. De 38ste editie van de Vehikel oldtimerbeurs in de Utrechtse Jaarbeurs vindt plaats in het weekend van 18, 19 en 20 augustus as. De vier Jaarbeurshallen hebben een totale oppervlakte van 32.000 vierkante meter die volledig is volgeboekt met meer dan dui zend stands en driehonderd auto’s. Voor iedereen is er wat wils, zoals rommelbakken vol vaak onduidelijke en roestige onderdelen tot machtig geres taureerde Cadillacs en Harley Davidsons. Verder is er zelfs een standje met autopostzegels, diverse merkenclubs, vaktijd schriften, speciale gereedschap- Technische Merk en type: Aantal cilinders: Cilinderinhoud: Boring x slag: Vermogen: Koppel: Afmetingen: Gewicht: ning. Tegen meerprijs is een automaat met vier trappen ver krijgbaar. Het is jammer dat Chrysler alleen deze Limited Edition standaard voorziet van ABS met remschijven achter en elektrische remkrachtverdeling. Bij de Classic en Touring moet hiervoor £2.700,= worden bijbe taald, terwijl ABS in deze klas se in Europa echt standaard hoort te zijn. Het gemiddelde brandstofver bruik kwam uit op 1 op 10,4 en dat is normaal. Chrysler belooft zelf volgens de Europese cyclus 1 op 11,4. gegevens: Chrysler PT Cruiser Limited Edition 4 in lijn 1996 cc 87,5 x 83,0 mm 140 pk bij5700 tr/min Nm bij 4150 tr/min mgte 4,288 meter, breedte 1,705 meter 325 kg 2"0 kg (geremd) topsnelheid 190 km/u acceleratie 0-100 in 11,5 sec. stadscyclus 11,5 liter/100 km buitenwegcyclus 7,0 liter/100 km gecombineerd 8,7 liter/100 km £57.900,= plaat die zijn gevat in een omlijsting gespoten in de car- rosseriekleur. Ook het paneel waarachter de passagiersairbag zich bevindt heeft een laklaagje gekregen waarmee deze Chrysler terugwijst naar de periode dat dashboards van gelakt metaal waren. De mie denconsole, die niet doorloopt tot op de vloer, herbergt naast uitstroomopeningen de ronde draaiknoppen voor verwar ming, ventilatie en airco, de inbouwruimte voor de audio- installatie en helaas keerd geplaatst, de toetsen rkap waarmee de voorportierruiten sier- elektrisch worden geopend. De knoppen voor de achterruiten zitten tussen de voorstoelen in en kunnen het gemakkelijkst door de achterpassagiers wor den bediend. De vijfversnel lingsbak heeft een relatief lange pook met een wat goed koop ogende plastic knop. De stoelen hebben een relatief korte zitting, maar door de zit- houding (rechtop) is dat geen bezwaar. Bij de Limited Edition is gekozen voor een bekleding met leer en suède. Achterin is er voldoende hoofd- en been- ruimte. De achterbank is volle dig in 1/3-2/3-verhouding ver deeld, waarbij de twee delen afzonderlijk kunnen worden neergeklapt en uitgenomen. Voor het gemakkelijk verplaat sen zijn ze voorzien van wiel tjes en een handvat. Het baga- gevolume varieert van 538 tot 1821 liter. Een aardigheidje is verwerkt in de hoedenplank die naar buiten kan worden getrok ken en dan dienstdoet als een statafel. de modder, steile hellingen, glib berige wegen, de auto geeft er allemaal niets om en lijkt daar om een ideaal model voor men sen die er naast hun werk een actieve levenstijl op na houden, veel op wintersport gaan of bij voorbeeld een paardentrailler moeten trekken. De wielophan ging is met McPherson veerpot - voor en een multilink construct achter ongewijzigd. Volvo verkoopt de nieuwe V70 XC vanaf £95.861,39 maar daar bij komt dan meteen de meer prijs voor de Comfort Line (£3.547,97) of Prestige Line (£8.759,75) en tel er gerust ook maar £2.302,88 voor de metaal lak bij. Maar dan nog houdt de Volvo grote afstand van de op dit moment enige Europese concur rent, de Audi Allroad Quattro. Het grote nautische evenement Sail 2000 Amsterdam vindt plaats van 24 tot en met 28 augustus as. Sail wordt iedere vijfjaar gehouden in en rond de Amsterdamse haven. Er wordt een internationaal mil joenenpubliek verwacht. Om de organisatoren en VIP’s op een passende wijze te vervoeren treedt DaimlerChrysler deze keer op als ‘official car sup plier’. De Sail organisatie heeft de beschikking over auto’s van de drie merken Smart, Mercedes-Benz en Chrysler. Huub van de Coolwijk, presi- dent-directeur van DaimlerChrysler Nederland overhandigde recent de auto’s aan Bernard Heppener, direc teur van de Stichting Sail Amsterdam. Meer informatie over Sail is te vinden op www.sail2000amsterdam. De uitrusting van de meest complete PT Cruiser is zeer royaal met onder meer centrale vergrendeling met afstandsbe diening, cruise control, vier gaans vooroorlogse auto’s die worden verlaagd en voorzien van een moderne V8 met een enorme dosis vermogen. En juist deze auto’s vormden het voorbeeld voor de nieuwe PT Cruiser. Daarom roept deze midi-ruimtewagen veel associa ties op met klassieke modellen en daarbij hebben we onder meer de Volkswagen Kever en Volvo Katterug v gehoord. In ieder PT Cruiser de lijke spatborde planken te hebben, ter front met de hoge, stae elektrisch bediende portierrui ten, elektrische spiegels, air bags, zijairbags, elektrische hoogteverstelling op de bestuurdersstoel, opklapbare middenarmsteun aan de voor stoel en verlichte spiegels in de zonnekleppen. Chrysler biedt op dit moment de PT Cruiser alleen aan met een 4 cilinder 2 liter 16-klep- per, terwijl in de USA ook een 2,4 liter wordt geleverd. Volgend jaar, wanneer de assemblage in Oostenrijk van start gaat, komt er ook een GDI bij. De 2 liter kennen we uit de Neon, produceert bij 5700 tr/min een vermogen van 140 pk en komt tot een keurig kop pel van 188 Nm bij 4150 tr/min. De 1325 kg wegende auto komt hiermee behoorlijk van zijn plaats, haalt een top van 190 km/u en accelereert in 11,5 seconden naar de 100 km/u r*“:1 l voe tief:

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 19