W I \v i ‘99 35 I ‘96 3 Vakantie vieren in eigen omgeving KRIEG regio Verwen jezelf eens en doe eens iets bijzonders I I B—IfcSfel POST SCRIPTUM COLOFON 3K0VICH HEATER EUVEL 1 I I I I I I I I I K.I straat 102, 5038 SR Tilburg, of I Postbus3078,5003DBTilburg;tel. J 5839999. SÈE lévr'^d2"0" Ie eigenaar benzine. 4-dews. benzine Seniorenwijzer met vakantie Dag voor MS-patiënten Gratis naar Land van Ooit Nederlands-Indië in WOU Trefpunt 't Sant Vakantie In beweging Seniorenkoor zoekt versterking Thuis in vakantiesferen r i i >1 - fi I M G 13 JULI 2000 - PAGINA, DE TILBURGSE KOERIER •DONDERDAG 13 JULI 2000 - PAGINA 7 en maandag 5.00 uur. Entree: 12,00 IS LET OP Drop Oud OP MAAT. EN FINANCIERING KAN VERKOPEN WIJ Oma Beunis kijkt treinen samen met haar kleinkinderen Francois en Amanda Janssens FOTO: PETER LIGTENBERG Entree 12,00 UIMTE zonder parkeermeters ‘96 Thuisblijven én vakantie vieren? Dat kan en het hoeft niet veel te kosten. In Tilburg en omgeving zijn heel wat bijzondere dingen te bekijken. Laat u eens verrassen door het onbekende Ga naar een salsa-concert in de Muzentuin, maak een natuurwandeling in eigen stad, vaar met een rondvaartboot onder de straten van Den Bosch door of ga met uw kleinkinderen kijken welke treinen er al lemaal langs NS-station Tilburg rijden. Een greep uit wat minder bekende mogelijkheden om er een bijzondere vakantie van te maken, ook als u thuisblijft. Er is een tekort van 70 miljoen gulden bij het Grondbedrijf van de gemeen te. De verantwoordelijke wethouder was onaangenaam verrast. Zou zo'n man dan nooit met zijn ambtenaren praten? Gerrie Peters Mat de Vries Adres redactie: Seniorenwijzer, p/a Vincentius- HET WOORD IS AAN... 9, reserv.: 0416-279660 f Nationale Auto Pas j Kibmetertellw Certificaat Imrinml Wagon )l 5-drs TDI LAAGSTE PRIJZEN sen proefrit. Alles APK. - Kopij kan opgestuurd worden naar I het redactie-adres of naar De Til- burgse Koerier, Postbus 10001, I 5000 JA Tilburg; tel. 5368805. I I Deadline: donderdag 12.00 uur I voorde verschiininasdatum. IJ riMENT 1.6 1.6 CLX .61 CLASS .0 GLX aut. GLI Muziek en theater Van de Muzenconcerten hebt u vast wel eens gehoord. Het zijn gratis concerten die elke woensdagavond in juli en au gustus van 20.30 tot 23.00 uur in de Mu zentuin achter de Concertzaal gehouden worden. In deze sfeervolle tuin met zijn prachtige beuken kunt u onder het genot Postbus 3078,5003 DB Tilburg; tel. 5839999. Kopij kan opgestuurd worden naar het redactie-adres of naar De Til- burgse Koerier, Postbus 10001, 5000 JA Tilburg; tel. 5368805. Deadline: donderdag 12.00 uur voor de verschijningsdatum. - wisselende collectie schilderijen, beel den, videoproducties en foto's bekijken. Heeft u behoefte aan toelichting, ga dan eens mee met de rondleiding die elke zondagmiddag wordt gehouden; dat kan overigens pas weer na de zomervakan- tie. De Pont (Wilhelminapark 1; tegen- over de Goirkestraat) is open van dins- - Tel. 013-5422396 dag t/m zondag van 11-17 uur en is gratis toegankelijk met de Museumjaarkaart. 65-plussers betalen ƒ4,-. U kunt sinds kort ook natuurwandelingen maken in Tilburg. Er zijn onlangs zes wan- dAlrnntA<5 aannplpad- viif knrtprp van zn'n vijf kilometer en één lange van 18 kilome ter, de Landgoederenroute. Deze geel-wit gemarkeerde routes lopen door de Oude Warande, de Reeshof, de vijvers bij Boer- ke Mutsaers en door het gebied ten zuiden van de Bredasewegde lange route omvat de vijf andere routes samen. De route beschrijvingen met de kaart zijn voor ƒ2,- te krijgen bij het VVV. Fietsen in de regio Tilburg ligt midden tussen prachtige en ge varieerde natuurgebieden. U kunt uw ei gen variaties maken op de Midden-Bra- bantse Fietsvierdaagse. Die voerde naar de Strijbeekse heide, de Chaamse bos sen, de Loonse en Drunense Duinen, Gorp en Rovert en De Utrecht. In het laat ste geval stapt u waarschijnlijk wel even af bij café De Bokkenrijder in De Utrecht. Het heeft een groot terras, maar bekijk dit oude 'rovershol' ook even van binnen. Wilt u wat dichter in de buurt blijven, dan is een fietstochtje door Moerenburg aan te bevelen. Als u via de Oisterwijksebaan het kanaal oversteekt, rijdt u de landelijke rust van dit weidegebied binnen. Veel Tilbur- gers weten daar Mie Pieters wel te vinden: het café Jagers- en Visserslust aan de Heukelomseweg met terras en speeltuin. U kunt er alle dagen van 10.00 tot 1.00 uur terecht, behalve op donderdag. Als u met kleine kinderen op pad bent, kunnen die lekker ravotten in de Pierenberg, het nabij gelegen bosgebied. Hebt u aan het einde van de tocht nog zin in een speciaal biertje dan kunt u terecht bij bierspecialiteiten- café Zomerlust aan de Oisterwijksebaan dichtbij het Wilhelminakanaal. van een glas Vlaams bier luisteren naarde meest uit eenlopende muziek zoals salsa, blues en percussie. Informatie over de pro gramma's kunt krijgen bij het VVV of via internet: www.zomerfestival.be In de Spiegeltent die van 23 t/m 27 augustus in het Wil helminapark staat, kunt u tegen betaalbare prijzen bijzondere voorstellingen zien. In de intieme sfeer van pluche, geslepen spiegels en draperieën is er elke avond dans, poëzie, mu ziek en humor. De voorstellingen beginnen om 21.00 uur; het terras onder de hoge bo- gemaakt door zeven kunstenaars. Water uit de Dieze wordt negen meter hoog op gepompt en vloeit via de Watertoren en verschillende andere kunstwerken terug in de rivier. Het oratorium van Jan de Smet zal zeker een heel bijzondere voor stelling zijn. Deze eigentijdse Johannes- passion met videobeelden, waaraan ook Kamargurka en zijn band medewerking verlenen, wordt uitgevoerd op Bastion Oranje. De toegangprijs is ƒ25,-. Wilt u meer informatie over dit theaterfestival bel dan 073-6137671 of kijk op Internet: www.festivalboulevard.nl 10.00 tot 20.00 uur en op zaterdag en zon dag van 10.00 tot 18.00 uur. De toegang kost (4,50 voor kinderen en 65-plussers. Is het slecht weer dan kun je ook lekker zwemmen in Golfslagbad de Tongelreep in Eindhoven. De spectaculaire glijbanen zijn heel aantrekkelijk voor wat oudere kinderen. U hebt zelf misschien meer be hoefte aan een kruidenbad of wilt graag een paar baantjes trekken. De toegangs prijs is voor kinderen en 55-plussers ƒ4,25. U komt er gemakkelijk met de bus vanaf station Eindhoven. denkbore opties, poors met., ^rprocbtooto.. l' s nieuwste ETJES FILM I en maandag nderen 10,00 - Groten 12,00 Veel Tilburgers zijn nog nooit naar De Pont geweest. "Moderne kunst, dat is niets voor mij", denken veel mensen. Maar in dit museum zijn veel werken te vinden die een groot publiek aanspre ken. Het is zeer de moeite waard om eens een kijkje te nemen in dit internatio naal vermaarde museum, al was het maar om deze prachtig verbouwde tex tielfabriek te bekijken. In de voormalige wolhokken is klein werk te zien en in de kolossale binnenruimte staan grotere ob jecten. Je kunt er op je gemak de steeds iurg - -eiken: 06-22423187 .1995 .1992’ ’9941 delroutes aangelegd: vijf kortere van zo'n 19911 AAn nnn 1 O Izil^zs 1996 .1995 .1996 1903 l .1990 .1993 1993 1994 1992 1994 1991 .1992 1992 •4’$ 3.800,- 4.500/ .1991.... 2200,- 1988jreo,- E KOOP GEVRAAGD men is open van 16.00 uur tot laat in de avond. Als afsluiting is er zondag 27 au gustus de hele dag een groot openlucht spektakel dat gratis toegankelijk is. Wilt u meer weten over de voorstellingen, bel dan tel. 5446939. Dit is de laatste Seniorenwijzer voor de vakantiesluiting van De Tilburgse Koerier, die de laatste week van juli en de eerste week van augustus niet verschijnt. De Seniorenwijzer is er weer op donderdag 10 augustus. Kopij voor die pagina moet, zoals ge bruikelijk, een week eerder bij de redactie binnen zijn. Elk jaar organiseren KBO Heikant/Quirijnstok en de Kring Til burg van de KBO een gratis dag voor een speciale doelgroep. Dit jaar gebeurt dat op donderdag 21 september in samenwer king met de afdeling Brabant van de Multiple Sclerose Vereni ging Nederland. Na de ontvangst om 10.00 uur wordt die och tend voorlichting gegeven, onder meer op een informatiemarkt. Ook is er een 'verwenteam' met een fysiotherapeut, kapsters en schoonheidsspecialistes voor de MS-patiënten. Na de warme maaltijd volgt tot ongeveer 16.00 uur een gezellige middag met muziek of cabaret. Wie interesse heeft, kan zich opgeven bij de Multiple Sclerose Vereniging Nederland, Afdeling Brabant, Echternachstraat 1 5224 TA 's-Hertogenbosch. De rest van dit seizoen kunnen mensen van 55 jaar en ouder op woensdagen Het Land van Ooit gratis bezoeken op vertoon van hun legitimatiebewijs. De Grenzen van Het Land van Ooit zijn geopend tot en met 29 oktober. Let wel: van 11 september t/m 13 oktober is het park alleen in de weekenden geopend! Van dinsdag 1 augustus tot en met zaterdag 20 augustus is in de centrale Openbare Bibliotheek Tilburg (Koningsplein 10) de fototentoonstelling Nederlands-Indië in de Tweede Wereldoor log te zien. De tentoonstelling geeft onder meer een beeld van de gebeur tenissen, de locaties en de namen van de kampen in het voor malige Nederlands-Indië, Thailand, Birma en Japan tijdens de Japanse overheersing. De officiële opening zal plaatsvinden op maandag 31 juli om 17.00 uur door Jan Melis, voorzitter van de vereniging Til- burg/Minami-Ashigari. Ouderentrefpunt 't Sant (Beneluxlaan 74) houdt nu vakantie, maar op woensdag 9 augustus wordt er het nieuwe seizoen ge opend. Zoals gebruikelijk is er dan vanaf 10.00 uur een gezelli ge ochtend, waarop u onder het genot van gratis koffie of thee en wat lekkers kunt bijkletsen over de vakantie en andere za ken. Zaal open: 9.30 uur. Hoewel het vanzelf spreekt dat het ook voor ouderen goed is er even uit te zijn, kunnen er toch heel wat zaken zijn die vragen oproepen als het om vakantie gaat: Hoe? Waarheen? Met wie? Om die vragen te helpen beantwoorden is er het reisprogram ma 2000 van Senior VakantiePlan. Hierin staan allerlei vakan tiemogelijkheden voor ouderen. Het betreft verzorgde groeps reizen in binnen- en buitenland. Een wegwijzer dus, voor ouderen die met vakantie willen. Het reisprogramma 2000 is gratis verkrijgbaar bij Contour, St. Annaplein 21 De informatielijn Nederland in Beweging! is bedoeld voor men sen die vragen hebben over bewegen en gezondheid. 0900-Be- wegen (0900-2393436) is te bereiken op werkdagen van 9.00- 21.00 uur en kost ƒ0,22 per minuut. De medewerkers van de informatielijn helpen bij het zoeken naar een geschikte bewegingsactiviteit in uw woonplaats. U kunt er ook teercht met vragen stellen op het gebied van bewe gen en gezondheid. Daarnaast kan de beller informatiemateri aal aanvragen. Via de informatielijn is onder andere gratis te verkrijgen de poster met oefeningen Blij(f) in Beweging!, de fol der Pak de fiets en geniet en specifieke folders voor mensen met chronische aandoeningen. Het televisieprogramma Nederland in Beweging! is op werkda gen van 9.05 tot 9.20 uur te zien op Nederland 1Het program ma op werkdagen bestaat uit eenvoudige bewegingsoefenin gen, wetenswaardigheden over beweging en tips over een gezonde en actieve leefstijl. Kijkers kunnen actief meedoen. Dankzij een gift van het Anjerfonds en giften uit andere fondsen heeft het Tilburgs seniorenkoor De Koraal nieuwe kleding en een piano kunnen aanschaffen. Eén en ander maakt het moge lijk het niveau van het koor te behouden en te verhogen; een goede piano maakt de repetitie bovendien aantrekkelijker. Da mes en heren die graag zingen, zijn van harte welkom bij De Ko raal. Informatie: mw. R. Deckers, tel. 4675181 Thuisblijven en vakantie vieren? Dat kan en het hoeft u niet veel moeite te kosten. Reizen kan namelijk ook vanuit uw luie stoel. In de Openbare Bibliotheek Tilburg vindt u mogelijkheden te over. Een boek dat zich afspeelt in een heel andere omgeving voert u in gedachten al mee. Weerzien in Wenen van M. Soderholm is zo'n boek. Maar ook reisboeken en platenboeken van ande re landen zijn hiervoor heel geschikt. Overigens vindt u er ook mooie platenboeken over Nederland; hiermee waant u zich op de mooiste plekjes in ons land. Focus op Holland is slechts een van de vele mooie fotoboeken die de bibliotheek heeft. Bent u al een beetje thuis op het internet? Dan kunt u zich ook via de computer op vakantie begeven. Heeft u thuis geen aan sluiting op internet? Tijdens de vakantie kunt u goedkoop ge bruik maken van de computers die in de bibliotheek staan. Het huren van een 'digitale werkplek' kost dan twee gulden i.p.v. drie gulden per half uur. Begin uw reis over het wereldwijde web eens via een van de volgende adressen. Via www.seniorweb.nl (door en voor ouderen) komt u via de rubriek 'vrije tijd' bij een link naar hun minispecial 'reizen en vakantie'. Maar Seniorweb biedt ook chat-mogelijkheden en spellen als 'De quiz van de - vorige- eeuw'. Op de internetpagina www.bibliotheek.nl/web- wijzer/vindt u onder andere rubrieken toerisme, reizen en lan den. Via deze kunt u bij de ANWB terechtkomen, maar ook bij OpPad e.d. Een blik op de aarde vanuit de ruimte is mogelijk via www.fourmilab.ch/earthview/ En dat allemaal terwijl u gewoon in uw stoel zit. Of in een stoel in de bibliotheek bij u in de buurt. Denkt u wel om de zomertijden in de bibliotheek. I De Seniorenwijzer verschijnt eenmaal in de twee weken in I De Tilburgse Koerier. Redactie: Diny van Bladel-Verbunt Riek Flipse-Tiemens Jan van Groos (voorzitter) Wilma Hurkens I Joop Janmaat ‘07 I Karel Lui'jf (eindredacteur) •88 I Barth Noordzij Poppen en beesten Bij regen is het ook leuk om eens in een museum te gaan kijken. Het Poppen- en Speelgoedmuseum in de Telefoonstraat, vijf minuten lopen vanaf het NS-station, is leuk voor kinderen én ouderen. Behalve allerlei nostalgisch speelgoed is er ook een video te zien over de fabricage van poppen. Het museum is open op woens dag, donderdag, vrijdag en zondag van 13.00 tot 16.00 uur. De toegangsprijs is voor kinderen en 65-plussers is ƒ5,-. Spannend vinden veel kinderen Reptie lenhuis De Oliemeulen aan de Reitse Hoevenstraat 30. De meest exotische slangen, reuzenspinnen, kikkers en ha gedissen kun je daar bewonderen en soms mag je zelfs zo'n spin over je hand laten lopen of een slang om je nek han gen. Als je dat durft, tenminste. Het Rep tielenhuis is alle dagen van 10.00 tot 18.00 uur open en de toegangsprijs is ƒ5,- voor 65-plussers en ƒ6,- voor kinderen. In het Bakkerijmuseum aan de Kapeller- weg 15 in Luycksgestel kun je zien hoe brood gebakken wordt en mag jezelf ook een broodje kneden. Terwijl dat in de oven zit, kun je de oude molen bezichtigen en in het snoepwinkeltje snoepgoed uit om- a's tijd kopen tegen een ouderwets prijs je. Het is elke middag open, behalve op zondag. De toegang kost voor volwasse nen ƒ6,- en voor kinderen (4,-. Een Muse umjaarkaart geeft ƒ1,- korting. Voor nog meer ideeën voor uitstapjes kunt u terecht bij het Stads-VVV Til burg in het Gemeentelijk Informatie centrum (Stadhuisplein 132). Dat is open van dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur, maandag van 13.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur; tel. 0900-2020815. .Ï996Ï 4.1 :h goed, MET APK 5-drs nw mod 1991 1986. ne .1991 .1991... 1989 .1993... 1990.. . 1988 .1988 1992.. Dagje Den Bosch Wie graag winkelt, maar de Tilburgse win kelstraat inmiddels kan dromen, kan goed terecht in de gezellige en uitgebreide win kelcentra van Waalwijk en Oosterhout. Ook leuk winkelen is het in 's-Hertogen bosch. Als u daar bent, ga dan ook eens mee met de bijzondere boottocht over de Binnen Dieze, die onder de straten van de stad door gaat. Een kaartje a ƒ8,50 kunt u kopen in de Molenstraat 15A. Op dinsdag t/m zondag van 10 tot 17 uur en op maan dag van 14 tot 17 uur gaat er elk uur een boot. Houdt u van aparte cafés, ga dan eens kij ken of de Ierse pub in de Korte Putstraat u bevalt. Ook een bezoek aan de Sint Jan met zijn prachtige glas-in-loodramen is aan te bevelen. Die is altijd open en gratis te bezichtigen. Op snikhete dagen is het daar bovendien koel en rustig en het is wonderlijk hoe heilzaam die harde kerk banken zijn voor uw gestel. Wie van theater houdt, moet zeker gaan kijken bij het theaterfestival Boulevard, dat van 4 t/m 13 augustus zijn tenten opslaat aan de voet van de Sint Jan. Daar is het die week aangenaam toeven, want veel straattheatergroepen geven daar acte de présence. U kunt dan ook boeken voor een van de vele voorstellingen. Een greep uit het kleurrijke aanbod. Elke avond om 22.00 uur is er een gratis con cert in café Kerkzicht en op 6 augustus kunt u op het kerkplein om 20.30 uur voor slechts ƒ10,- de tango leren dansen. In de Casinotuin is een waterkunstwerk te zien, J 1.6 Dynamic 5 1.6 GLXSTW 1.3 4 DRSGL 1.0 GLS 2.2GL aut. 2.2 Executive A E 1.8 XLI SDN A E 1.6 Executive LA 1.3 LB Linea 1HB 1.3 Sport LA 1.6 Station LA HB 1.3 aut. LA HB 1.3 Terra 2.4 DSL ET 1.3 Sport 5-drs Uit met de kleinkinderen Vaak zijn het de simpelste uitjes die een onvergetelijke indruk maken. Bij de schui ne opgang aan de rechterkant van het NS- station kun je allerlei treinen voorbij zien suizen. Dat is een heel bijzonder uitstapje en het wordt extra aantrekkelijk als oma dan wat lekkers in haar tas heeft: een ei erkoek, een pakje yogi-drink of een lollie. De speeltuin blijft een favoriet plekje en terwijl de kinderen zich vermaken, zit u lekker onder bomen bij het Stokske in Ois- terwijk. Op het terras van de speeltuin met reusachtige kikkers langs het Wilhelmina kanaal in Biest-Houtakker kunt u lekker in de zon zitten. Ook de houten speeltuin in het Wandelbos is heel aantrekkelijk. Aan de overkant van de weg ligt uitspanning De Zeven Geitjes. Daar kunnen kinderen de dieren bekijken en spelen. En ze ver kopen er heerlijk geitenijs. Als het erg warm is, kun je met kinderen het beste naar het zwembad gaan. Het natuurbad Rauwbraken in Berkel-En- schot heeft een zandstrand en een ligwei- de. Het is alle dagen open van 10.00 tot 18.00 uur. Niet te ver om te fietsen of be reikbaar met bus 139. De toegangsprijs voor volwassenen is ƒ4,50, voor kinderen ƒ3,50. Voor een bezoek aan het Staalbergven in Oisterwijk, bereikbaar met auto, fiets of de treintaxi vanaf station Oisterwijk, moet je een hele dag uittrekken, want daar is van alles te doen. Er is een groot strandbad, waar je onder de bomen kunt zitten terwijl de kinderen waterfietsen of roeien. Er is ook een grote speeltuin, een recreatiebad voor de kleintjes met een grote familieglij- baan en een zwembad voor de groten. Van maandag t/m vrijdag is het open van uli t.e.m. 19 juli 2000 of www.telebyte.nl/bioscoop PPEN EN PINNEN! IEDERLAND Zoals de schrijfster van de ingezonden brief in de vorige Seniorenwijzer schreef: het is goed dat de oudere mens mondiger wordt en in bepaalde situaties voor zichzelf op komt. Maar wat kun je doen als je oud en ziek bent, of her stellende van een ongeval, en dan geconfronteerd wordt met 'verzorgenden' die geen vriendelijk woord over heb ben voor hun patiënten. Die alleen maargrauwen en snau wen; zozeer zelfs datje alleen maar kunt proberen niet te veel op te vallen, vooral niets te zeggen of te vragen en zeker niette klagen. Zozeer zelfs dat je bang bent als je 's avonds een glaasje water nodig hebt. Ik ken iemand die dat in een Tilburgs verzorgingstehuis is overkomen. Er zijn na tuurlijk lastige en zeurderige patiënten, maar dat is deze vrouw zeker niet. Ik snap dat verzorging een zware taak is, maar bedlegerige mensen zo behandelen zou niet moeten kunnen. Hier ligt een taak voor de kinderen of andere familieleden, want in zulke situaties is het voor de patiënt onmogelijk voor zichzelf op te komen. En dan maar hopen dat de leidinggevenden gepaste actie ondernemen. Mw. I. van V.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 7