Daewoo Tacuma Hyundai Elantra volgt Lantra op jrs VOL ZIER c Dieselmotoren automaat voor Mitsubishi Space Star Vader- dagka- do'sbijde Toyota dealer Lbouw HERTOG Scherpe aanbieding RCK 2uwe tvi i ram 17 Jaargang 12 •nr24* Donderdag 15juni 2000 Oplage 105.500 Uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dato pag.3 Deze week Autotest Toyota MR2 ketels •oot tot DEALERS Bruiloft 9 Even tussendoor een aandachts- .01315422133 .01315423030 SS .01315943943 .01315053944 3or een gratis vies. .01315802020 .01315331206 Enschot .01315443330 .01314683911 Houtopdruk .01314634355 .01315347771 .01315420143 .01314647676 Diesel op komst .01315363924 ...01315355575 DAEWOO .01315355655 .01315351035 indi- iller, sIG tat. iar voor- V tien kilometer geweest zijn tot aan het huis van de bruid. punt voor de vele trouwlustigen onder u, eigenlijk een praktijkge val. Als eigenaar van een klas sieke auto word ik zo af en toe door vrienden en kennissen ge vraagd het bruidspaar in stijl te begeleiden naar gemeentehuis en kerk en zolang hetgeen wekelijks ritueel wordt, willig ik die wens graag in. De avond voor de grote dag wordt door mij dan vrijge houden om de auto streeploos te wassen, kwistig in het rond te smeren met chroompoets, de stof zuiger ter hand te nemen en de ramen vet- en stofvrij te zemen. Zo was het kortgeleden ook weer het geval. Vroeg in de ochtend sloeg de oude techniek probleem loos aan en na een ontspannen rit van zo’n drie kwartier meldde deren zijn gestoken. Nu weet ik al van een andere bruiloft dat zo’n boeket een behoorlijke snel heid aan kan, want het zou maar wat gênant zijn als boeket en auto onvrijwillig in scheiding gingen. En zo geschiede... Nadat ik de wijk uit was gereden voerde ik buiten de bebouwde kom de snelheid op naar zo’n 70 km/u. Zonder problemen, het boeket stond als een huis. De rit zal zo’n Vanaf deze week staat de nieuwe Daewoo Tacuma bij de dealer in de showroom en vanaf september zullen de eerste exemplaren daadwerkelijk worden afgeleverd. Hiermee komt het Koreaanse merk bin nen op de sterk groeiende markt van midi-ruimte- wagens. S P dseweg 174 5 JM Tilburg I) 545 75 34 542 67 96 \L UW EDEN EDRIJF E C I A L I S T D E KOP VOOR .IEREN EN N meha illant AUTO BRAAT TILBURG BV KRAAIVENSTRAAT 28 TILBURG TEL 013-4680044 ;maar axtra luxe steeds HJITA PRUYT ORSPORT or al uw sportieve essoires F NEDERLAND Toyota Autonova Volvo Van Roosmalen ....01315840000 VW/Audi Auto Bongers01315321411 Het zijn beelden i dubbele airbags zijn standaard. De verkoop in Nederland zal in het najaar beginnen. i slechts een paai uit het aanbod. Redactie: Tony Vos Tel. 0495/430930 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Een geschenk om de auto te ver fraaien, het praktisch nut te verhogen of het comfort te ver beteren, vallen altijd in goede aarde. Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur itgave rier i.s.m. Iburg en Oms- j geheel Til- 1, Loon op Zand, el Enschot, Oister- I en Hilvarenbeek. UNI 2000 - PAGINA 20 Afaar, nog geen kilometer daar voor kreeg ik een flinke vracht wagen als tegenligger en de zui gende werking van deze combinatie zorgde ervoor dat het boeket werd gelanceerd en zich met een sierlijke boog richting achter ons rijdende auto van de getuige bewoog. Hij kon de toef nog net ontwijken, die vervol gens op het wegdek eindigde. De zuignap zat nog keurig op de mo torkap, alleen was het mandje met oasis losgeraakt. Toch nog sterk zo’n boeket, want na een beetje knutselen konden we het geheel weer terug plaatsen en I heeft de gemiddelde gast van de I bruiloft er niets van gemerkt. Tony Vos 'D5Q Tilburg 013-456 30 30 13-456 45 45 toe elektrisch bediende ruiten achter, elektrisch verstelbare en verwarmde buitenspiegels, mist lampen voor, een bagagenet en een alarmsysteem met afstands bediening. Aan de top staat de CDX met onder meer een automa- tische’afrco, büitentemperatuur- meter, een ultrasoon alarmsys teem en de reeds genoemde elementen bij zowel het in- als ex terieur. ik me keurig op tijd bij de brui degom, die op dat moment ze nuwachtig rondhuppend zijn ge tuige herinnerde aan zaken die hij allang in kannen en kruiken had. Kort daarop arriveerde de bloemist met het bruidsboeket en natuurlijk de sierlijke toef voor op mijn motorkap. Onderhuids ^’bestaat zo’n geheel uit een grote zuignap met daarop een bakje Oasis waarin de bloemen en bla- Sinds januari is de Tacuma (Afrikaans voor levensgenieter) in het eigen land leverbaar en Nederland is het eerste export land. Het segment van midi- MPV’s groeit naar mate het aan bod groter wordt, maar de verkopen gaan volgens de statis tieken ten koste van de hogere middenklasser en in mindere mate de gewone middenklasser. Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 BMW Renova Chrysler Chrysler L. op Zand...04161363993 Citroen Bertens Daewoo Auto Braat Tilb01314680044 Daihatsu Ad v.d. Wouw04161363412 Ford P.v.d.Ven Ford Honda De Graaff.- Kia Schapendonk Mercedes Benz Autoparc04161361553 Mitsubishi Kluitmans. Nissan Denissen... Opel Gebr. Vullings013/4680468 Peugeot Collaris Peugeot Spijkers Goirle Renault Van der Boom01315364011 Rover Bink Seat/Saab Zuidoost Seat Auto Noordhoek...013 i4553678 Skoda Elan Subaru Dekkers Suzuki den geleverd met vijf of een vier- traps automaat. Deze versies ha len respectievelijk een topsnel heid van 188 en 168 km/u en hebben 10,5 en 12 seconden nodig om vanuit stilstand de 100 km/u op de teller te zetten. Cijfers waar meer dan prima mee te leven is. Volgend jaar zal het programma naar beneden worden uitgebreid met de Tacuma 1.6 en een 1,9 liter TDI. Die laatste variant zal vooralsnog worden voorzien van een in licen tie gebouwde Renault-motor, maar omdat in september zeker heid zal bestaan over de overna mekandidaat van Daewoo, durft men nu nog geen definitieve uit spraak over de herkomst van de dieselmotor te doen. De Tacuma heeft een onderstel met een vertrouwde ophanging: McPherson veerpoten voor en ach ter een semi-onafhankelijke con structie tevens met schroefveren. Standaard zijn 15 inch wielen met 195/60 R15 banden. Het gedrag van de Tacuma is bevredigend. De Daewoo gaat de Tacuma aanbie den met twee motoren. De 1,8 li ter 16-klepper van 100 pk is levert een koppel van 151 Nm bij 2800 tr/min. De 1250 kg wegende auto haalt hiermee een top van 170 km/u en heeft 12 seconden nodig voor het sprintje vanuit stilstand naar 100 km/u. De 1,8 liter wordt geleverd in het SE en SX niveau. Daarboven vinden we de 2 liter in de CDX-uitgave, goed voor 127 pk bij 5600 tr/min en 183 Nm bij 4000 tr/min. Deze motor kan wor- De huidige benamingen GL en GLX gaan verdwijnen en maken plaats voor de Family, Comfort en Avance. De meest complete versie is voor zien van lichtmetalen wielen, een met leer bekleed stuurwiel en mistlampen voor. De standaard uitrusting van de Family is ten opzichte van de huidige GL uitge breid met meegespoten buiten spiegels, een toerenteller, passa giersairbag en regelbare dashboardverlichting. Met een 1,3 liter motor is deze versie te bestel len vanaf f.33.995,=. Bovendien zijn er voortaan vier nieuwe exte rieurkleuren te verkrijgbaar. Deze zomer introduceert Hyundai de opvolger van de huidige Lantra die Elantra gaat heten. De auto wordt in eerste instantie lever baar als sedan en hatchback met een lengte van 4,50 meter. Daar door kan de auto nu beter concur reren in het zogenaamde D-seg- ment, een segment waar veel zakelijke rijders in te vinden zijn. Door met name het ontwerp van de grille en de dubbele ronde kop lampen achter helder glas, doet vooral de hatchback sterk aan de Toyota Corolla denken, terwijl juist de achterkant opvallend strakke lijnen vertoont. Bij de se dan is de achterzijde duidelijk fa milie van de Sonata en XG. Moto risch komen de 1,6 en 2,0 liter benzinekrachtbronnen terug, maar dan in een ingrijpend ver nieuwde versie. De stijfheid van het blok is verbeterd en nieuwe I De Automaat is een uit" I van De Tilburgse Koerit Dealer Associatie Tilbv I treken, verschijnt in g„. burg, Goirle, Riel,T - Udenhout, Berkel wijk, Moergestel en HiL Bij de indeling en het ontwerp van het interieur heeft men goed naar de trendsetters op dit vlak geke ken. De Tacuma heeft achterin drie afzonderlijke stoelen, waar van de middelste tot een tafeltje met bekerhouders kan worden neergeklapt. Heel plezierig is deze stoel voorzien van een lagere hoofdsteun, zodat deze minder het zicht door de achteruitkijkspiegel belemmert. De rugleuning kan naar voren worden geklapt en daarna kantelen ze door tegen de achterkant van de voorstoelen. Met een eenvoudige handeling kunnen ze helemaal uit de auto worden gehaald. Het is jammer dat de laadvloer niet helemaal vlak is. Er zijn meer auto’s in dit segment met een dieper gelegen voetenbak, maar de Tacuma heeft ook nog voor de achterwielen een oneffenheid. Aardig is dat de pas sagiersstoel om zijn as draaibaar is, een voorziening die we tot nu toe alleen bij de grotere ruimtewa gens zagen. Vanaf de SX heeft de bestuurdersstoel een opklapbare armleuning die vooral op de snel weg comfortverhogend werkt. Ex tra opbergruimtes zijn er te vin den in de vloer voor de De Space Star 1.8 GDI automaat krijgt een adaptieve versnellings bak die zich aanpast aan de rijom- standigheden en de rijstijl van de bestuurder. Zo schakelt de bak niet vanzelf naar een hogere ver snelling in een afdaling, zoals con ventionele automaten dat doen. Via de Sports Mode kan de bak ook handmatig worden bediend. De 1.8 GDI motor levert met deze versnellingsbak onveranderd 122 pk. achterpassagiers, naast natuur lijk de portierbakken en het dash boardkastje. Verder zijn er op- klaptafeltjes achterin en een vakje voor een zonnebril tegen de dakconsole. Bij het dashboard lopen instru mentarium en middenconsole in elkaar over. Het dashboardli- chaam is niet uitermate verfijnd als het om materiaalgebruik gaat. Met net iets meer inspanning had het geheel er verzorgder uit kun nen zien. De basis SE heeft een dashboard in één kleur, bij de SX worden aluminium accenten aan gebracht die bij de CDX weer wor den vervangen door panelen met houtopdruk. Standaard heeft de Tacuma twee airbags, maar over zij airbags wordt nog niet gespro ken. Verder omvat de standaard uitrusting centrale vergrendeling, elektrisch bediende voorportier ruiten, een verstelbare stuurko- lom, vier luidsprekers, aircondi tioning, getint glas, toerenteller, digitale klok en een startonder- breker. De SX voegt daar nog aan dakrails en een uitlaatsierstuk, terwijl de meest complete CDX staat op lichtmetalen wielen. De vier portieren geven royaal toe gang tot het interieur en de baga geruimte is prima toegankelijk via de grote achterklep die vol doende diep in de bumper is uitge sneden. Het bagagevolume van 455 liter is meer dan keurig en kan worden uitgebreid tot 1165 li ter als de achterstoelen worden neergeklapt. Het volume stijgt nog verder als ze ook worden ver wijderd. Toch haalt de Daewoo on danks zijn grote lengte niet de vo lumes van met name een Franse concurrent. Twee nieuwe uitvoeringen van de in ons land gebouwde Mitsubishi Space Star beleefden him debuut op de autotentoonstelling van Tu rijn. Het gaat om de 1.8 GDI met INVECS-II Sports Mode auto maat en een nieuwe dieselversie, de 1.9 DI-D. Tegelijk worden een aantal cosmetische aanpassingen door gevoerd. Vanaf medio juli staan deze nieuwe versies bij de dealer in de showroom, met uit zondering van de diesel die in ok tober aan het programma wordt toegevoegd, samen met de Caris- ma DI-D. De diesel is de bekende 1,9 liter van Renault voorzien van een tur bo en common rail inspuiting. De Diepe groeven In de ontwikkelingsfase is de hulp van diverse Europese groot heden ingeroepen. Zo waren Ital- Design en Pininfarina betrokken bij het ontwerp en heeft Porsche een blik geworpen op de afstem ming van het onderstel. Met zijn lengte van 4,35 meter is de Tacu ma de langste midi-ruimtewa- gen, maar dat laat zich niet hele maal vertalen in de binnenruimte. De auto heeft een modern en geslaagd uiterlijk met een breed uitgetrokken Dae- woo-grille, een motorkap en voorruit die net niet in eikaars verlengde staan, diepe groeven in het plaatwerk ter hoogte van de voor- en achterwielen en hoog geplaatste achterlichten. De bumpers, buitenspiegels en por- tiergrepen worden altijd in de carrosseriekleur gespoten. Van af het SX niveau heeft de Tacu ma ook stootstrips op de flanken, Het valt niet mee om ieder jaar weer een leuk geschenk voor va derdag te bedenken, maar de Toyota-dealer helpt moeders en kinderen daarbij een handje. hydraulische motorsteunen voor komen dat trillingen aan de car rosserie worden doorgegeven. Be gin volgend jaar verschijnt er een 2 liter direct ingespoten turbodie sel in de Elantra. Deze nieuwe motor is goed voor 111 pk en een koppel van 235 Nm bij 2000 tr/min. Het geluidsniveau is door diverse ingrepen zo laag mogelijk gehouden. Zo is de motorkap aan de binnen zijde extra bekleed en zit er een klep in het uitlaatsysteem, die met name het geluid bij lage snel heden dempt. Als deze klep zich bij hogere snel heden opent, neemt ook het ver mogen van de motor toe. De car rosserie van de Elantra voldoet aan de strengste veiligheidseisen zowel in Amerika als Europa. Een inklapbare stuurkolom, gordel- spanners met drukbegrenzers en carrosserie helt niet overdreven over in bochten en het motorge luid wordt netjes gedempt. Maar over het geheel genomen haalt de Tacuma de verfijning van de Europese auto’s in dit segment net niet... maar daar tegenover staat wel een zeer aantrekkelij ke aanschafprijs. De Tacuma 1.8 SE begint al bij f.35.995,= en voor dat bedrag bieden de Euro pese merken alleen nog i een hatchback. Wie de es van de SX wil, is nog st maar £38.995,= kwijt en de meest complete 2 liter CDX kost £42.995,=. Zeer terecht ver wacht Daewoo veel van de Tacu ma. Dit jaar wil het merk er nog zo’n 2000 afzetten en volgend jaar tussen de 5000 en 6000 exempla ren. Men wordt niet beperkt door leveringen uit Korea. Mocht de huidige capaciteit van 100.000 auto’s per jaar te weinig zijn, dan wordt een tweede shift gedraaid. krachtbron levert een vermogen van 102 pk en een koppel van 215 Nm bij slechts 1700 tr/min. Deze motor is binnenkort ook te vinden in de Volvo S40/V40. Wat denkt u van stoere lichtme talen wielen, een nieuwe audio set, een lederen stuurwiel of een bouwpakket of miniatuurmodel van vader’s favorieve Toyota- model.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 21