w <W 'iiuis 40 OPRUIMING DE ZEEUW. 11^ IER- 9!s Totale opheffings- uitverkoop Oosterse Perzische tapijten Jlflll Brabantse Kastelendag 39,- Foutparkeerders Heuvelring worden weggesleept Voordrachten voor lintjes Mundial in Udenhout KORTINGEN TOT TEAK E 66 2 MEUBELHUIS Kermis brengt 4,3 miljoen op Motor- en autozegening op Autotron Moers Pinkster weekend 'RWl DE GEHELE COLLECTIE NU VOOR 1/2 GELD EN ZELFS MINDER a KIJK EN VERGELIJK! - Op platteland minder psychosociale problemen dan in stad (Inter)nationale acts en groepen uitzonderlijke pinksterdagen zowel in onze woon- als slaapwinkel Asteriusmarkt in Oisterwijk - DONDERDAG 8 JUNI 2000 - PAGINA 3 DE TILBURGSE KOERIER JNI 2000 - PAGINA 2 •De Band zonder Banaan treedt op 12 juni om 20.30 uur op. enkele al psychosociale problemen dan mensen die woo Omroep Tilburg en Waalwijk. Dit heeft het onderzoek eeprijzen dat in samenwerking met enkele gemeenten is u Banda Afro Reggae, de knaller op Mundial in Udenhout. vurenhout &.,s DeTilburgseKeerier I voorrad leverbaar. ing' de behoeden I iLM COLLECT ide prijzen. X 100 Oosterse schoonheid voor betaalbare prijzen LEUK WONEN VOOR WEINIG GELD jebreide igen de i, WPB- r- en ten. Bovendien int doortekening nu 209.00 nu 329.00 nu 385.00 DIRECTIE J.A.J.M. de Beer i i De Perzen-specialist bij uitstek! Ook voor reparaties en reinigingen I Korvelseweg 259-261 nabij Korvelplein Tilburg Tel. 013-5424754 I Oosterse en Perzische tapijten Piusplein 40 TILBURG Tel. 536 52 66 Voorheen Con Verdonck 's maandags gesloten LEOLUX REDACTIE Karei Luiijf Peter van Oil Marijke van leder- KOPIJSLUITING Vrijdag 12.00 uur, voorafgaand aan vi Uitgezonderd sp< maandag 12.001 KOM EN ZIE ONZE ETALAGE! lisganger te maken liddelpuntvliedende BEZOEK-TIP! Kom op weekdagen: meer aandacht, minder drukte. OPENINGSTIJDEN KANTOOR Maandag 9.00-19.00 uur. Dinsdag 9.00-10.00 uur. Woensdag, Donderdag 9.00 -17.00 u. Vrijdag 9.00-12.00 en 13.30-17.00 u. k heeft als .1 speciale country i. De horecaboulevard ..laan tart het noodlot door interse aankleding en kerst- iezen. aan verschijningsdatum. I sportberichten, ~0 uur. Mensen die in plattelandsdorpen zoals bijvoorbeeld Loon op Zand, de Moer, Diessen, Haghorst, Molenschot,Udenhout en Waspik wonen hebben minder -hosociale problemen dan mensen die woonachtig zijn in steden zoals k Welzijn in Midden-Brabant, i uitgevoerd doo de GGD Mid- Zaterdag, zondag én maandag 2e PINKSTERDAG! I in Udenhout wordt gehouden ekerij Udenhout BV aan aat 23. De entree is gratis. n Oirschot van de Wouw •Kasteel Bouvigne in Breda FOTO: PETER LIGTENBERG Ga dan eens kijken bij 'Peen^e die heeft 500 m2 boordevol kwaliteits meubelen voor belachelijk lage prijzen. Voor in- en verkoop van gebruikte meubelen Korvelseweg 159 - TILBURG - tel. 013/535.98.58 Kom naar de sauna in uw zondagse pak Thermen Goirle heeft verbouwd. En nodigt u uit om te komen kijken. Want het is mooi geworden. Nog veel mooier dan het al was. Op zondag 11 juni houden wij open huis, compleet met rondleiding door onze nieuwe vleugel. Langs faciliteiten waarvan iedere saunaliefhebber gaat watertanden. Trek gerust uw zondagse pak aan. want voor een rondleiding hoeft u niet uit de rTT-JT-'T? \/TI-M kleren. U bent welkom van 12.00 tot 18.00 uur. Thermen Goirle, Schietberg 1. 5051 NZ Goirle. Tel.: (013) 534 19 49, www.thermengoirle.com uigejt I' u». wu.w orders IL zegening een bronzen Ijl in de vorm van Chris-; I lat bekend als patroon ADVERTENTIES Sluitingstijd voor advertenties dinsdagavond 22.00 uur. de meest complete in topmerken persoonlijk advies origineel hedendaags verzorgd en slijlvol ook maatwerk GESPROKEN KOERIER Voor mensen meteenleeshandicap verschijnt een selectie uit De Tilburgse Koerier ook op geluidscassette. Inl.: Centrum voor Gesproken Lektuur. Postbus 24,5360 AA Grave Telefoon: 04860482345 uiv. wii ^.nd op de rug, die hij I '2nd over het water, veilig naar d^ 9 .kant brengt. Op menig dashboard I auto's prijkte vroeger de afbeel- I van Christoffel. Autotron wil de traditie van de motor- en autozegening jaarlijks terug laten II komen. Autotron is gelegen aan d§ I A50 's-Hertogenbosch-Nijmegeni 19 OV/Reislijn: 0900-9292. Infolijn: 073-5233300. - - j_ ”jïnhoutse basis- tur start een interculturele markt met works hops, infokraampjes en versnaperin gen. Alles wordt natuurlijk gekleurd door de nodige Mundial-muziek. Om 16.00 uur is het tijd voor een grote workshop Capoeira waar iedereen kan leren hoe deze Braziliaanse dans nu ei genlijk werkt. 'Quarta Feira’ brengt om 19.30 uur Afro-Braziliaanse muziek van eigen bodem. Deze dertig-koppige Loonse en Tilburgse band wordt geleid door gastdirigent Michiel Westerhuis van percussiegroep Medicamento. De grote knaller is Banda Afro Reggae, muziek en dans door veertien Brazili aanse jongeren die, met invloeden van o.a. de reggae, capoeira en de laidanha- gebeden, hun ghetto een nieuw gezicht geven! Mundial Disco sluit daarna het feest af. Mundial i bij Boomkwek de Schoorstraa Wij verlaten 't Piusplein om plaats te maken voor nieuwbouwappartementen Mig oorraad strekt. Tilburgers die voor de samenleving leum of het neerleggen van een func-j bijzondere waarden hebben (bijvoor- tie) en bij de viering van de verjaardag beeld op maatschappelijk, econo- van de koningin (de'Lintjesregen'). De misch, sociaal, cultureel of sportief ter- criteria zijn in beide gevallen dezelfde! rein of in de mantelzorg) kunnen voor Iemand voordragen voor een onder ben gehaald door een scheiding moet in geval van een biji derscheiding. zondere gelegenheid ten minste vijf een nieuwe decoratie- maanden vóór de eventuele datum van - '-t. De belangrijkste uitreiking,bij de burgemeester gebeu-. -t de criteria, die ren. Voordrachten voor de'Lintjesre- J gehanteerd. De na- gen' van 2001 moeten vóór 1 juli 2000 worden ingediend. Informatie over de mogelijkheden en i onder- manier om iemand voor een koninklij- gsgroe- ke onderscheiding voor te stellen: ka- A. Vinkesteijn, werkzaam jncemstaf in het stadhui? 1), tel. 5429015 (door# eerste weken wordt er nog gewaar schuwd. Daarna zal er gesleept gaan worden. Dat gaat de eigenaar van de auto 325 gulden kosten voor het weg slepen plus 55 gulden voor de opslag van de auto. Als de auto daarna niet binnen 24 uur opgehaald wordt, komt zijn er bekeu- er 16 gulden per etmaal bij. Indien de >or auto's die il- eigenaar van de auto terug is, voordat de auto weggesleept wordt, moet hij of zij 85 gulden voorrijdkosten betalen. De proef duurt tot eind september. Daarna wordt hij geëvalueerd door de leente, de politie en de taxibedrij- De meeste kastelen zijn maandag van 12.00 tot 17.00 uur geopend; enkele r' eerder (openingstijden op C Brabant teletekst). De entreeprijz— verschillend; kinderen hebben een ruime keuze: gratis toegang of tegen een geredu- (Cuijck), kasteel ceerde prijs. kasteel Heeswijk, Informatie: www.toerismebrabant.nl •omiemar ke onderscheidir binetschef bij de Cor (Stadskantoor kiesnummer). De gemeente Tilburg houdt dit jaar netto 43 miljoen gulden over aan de ker- sentatie van de grootste Zomertraktatie. De kermis valt laat: van 22 tot en met 30 juli. Elf van de 212 attracties zijn nieuw voor Tilburg. Een traditie die wat uit de mode is geraakt, wordt door Autotron nieuw le ven ingeblazen: de motoren- en autozegening. Op tweede Pinksterdag (maandag 12 juni) zal J. Stokman, kanunnik van de Orde van de Norbertij nen van de Abdij van Berne in Heeswijk-Dinther, om 12.00 uur een korte plechtigheid houden van ca. 10 minuten, waarna hij de voertuigen zal zege nen. Nemerlaer Kasteel Nemerlaer in Haaren houdt maandag een (F)Luisterfeest. Vorig jaar was er een stiltedag; nu mogen de bezoekers fluisteren. In verschillende ruimtes zijn acts met kleurige persona ges. Of zijn het soms poppen? In de Sint Nicolaaskmer vertelt de kasteel heer over de geschiedenis van Nemer laer. Natuurlijk is het kasteel te bezich tigen en is ook het park toegankelijk. In Nieuwkuijk is de toren van kasteel Onsenoort op het terrein van de abdij Mariënkroon (Abdijlaan 6) gratis toe gankelijk. Daar zijn Roemeense glasi- konen, pentekeningen van Kees Kos ter marmermozaïek van Lily van Nunen te zien. Ook is er een fototen toonstelling over het 700-jarig bestaan van de Onze Lieve Vrouwe Schuts uit Elshout. (Berlicum), kas- hage (St-Oedenrode), id, de ruïne in Asten, en de kastelen in Gemert, Geldrop en Heeze. Net over de grens is ook kasteel Grevenbroek in Achel geopend. Ooit, in de late Middeleeuwen, ston den er zo'n driehonderd kastelen in Noord-Brabant. Daar zijn er nu minder dan vijftig van over, inclu sief de ruïnes. Negentien daarvan zijn geopend op de tiende Brabantse Kastelendag die op tweede pinkster dag wordt gehouden. In de ruime re gio Midden-Brabant zijn dat kasteel Nemerlaer in Haaren, kasteel Onse noort in Nieuwkuijk en het kasteel van Dussen. n op het tel krijgt de kermis naar de met een stevige mk kracht. wordt gestreefd naar Op het Koningsplein wordt het publiek van de bezoekersaan- in de 'cybershow' van Phaenomenon verschillende dagen, vermaakt met geleuid, driedimensio- en. Daarom komen nale beelden, laser en andere lichtef- i uotige kermisdonder- fecten. Ook staat daar een glijbaan met edens die jongeren zes banen van vijftig meter. het gedrang De bierhal bij de Heikese kerk I ideren.zijn nieuwigheid een speciale cot lorecaover westem-avond. Dc uOiëvabc doorloop- op de Spoorlaan tart het need vooreen wir*- sfeer te kit Op tweede pinksterdag vindt op de Oisterwijkse Lind dè jaarlijkse Aste riusmarkt plaats. Ook dit jaar wordt deze georganiseerd door harmonie Asterius en de stichting Oisterwijk Wereldwijd. De harmonie houdt vóór de tiende maal op rij haar jaarlijkse rommelmarkt. Oisterwijk Wereld wijd, waarin vijftien organisaties op het terrein van internationale sa menwerking hun krachten bundelen, presenteert zich met informatie stands. Rond twee uur finishen de deelnemers aan de sponsorfietstocht Rome-Oisterwijk Blinden fietsen voor blinden. Deze activiteiten worden omlijst met de muziek van de bekende Egerlander kapel Die Walddrum Musikanten en de eveneens uit Tilburg afkomstige dixieland-formatie The Juggets Jazzband. te kampen met psychosociale proble men, terwijl dat voor één op de vijf mensen uit de plattelandsdorpen geldt. Ernstige psychische problemen zijn psychiatrische aandoeningen. Zo lijdt tcu op de 22 mensen in Midden-Bra bant aan een depressie, één op de 100 is verslaafd’aan alcohol of drugs en één op de 600 mensen is schizofreen. inwoners van Midden-Brabant die zélf :~Jen dat ze psychische problemen uvuutii, hebben in driekwart van de ge vallen hiervoor contact met één of meerdere hulpverleners. De helft ge bruikt medicijnen voor deze psychi sche problemen. Ondanks dat het me rendeel van de mensen met psychische problemen daar hulp voor ontvangt, heeft één op de drie mensen behoefte aan meer of andere zorg. DE TILBURGSE KOERIER BV NS plein 14 5014 DA Tilburg Postbus 10001 5000 JA Tilburg Telefoon 013-5368805 Fax 013-5359985 E-mail adres: tilburgsekoerier@tref.nl De koek is met al deze toppers nog niét op: maandag zullen Abel, The Time Bandits, City to City en de Band zon der Banaan ongetwijfeld heel wat mu- ziekliefhebbers tot een bezoekje aari Jane het festival verleiden. Wel Beide pinksterdagen is er een kinder- programma van 13.30 tot 18.30 uur. Sinds vorige week donderdag geldt een wegsleepregeling voor particuliere wordt op de vrijdag en zaterdagnach- auto's op de taxistandplaatsen aan de Heuvelring en de bushaltes naast de ten. Heuvelpoort. Vanaf maart waren de laad- en losplaatsen aan de Heuvelring De ee al gewijzigd in taxistandplaatsen, waarop ook geladen en gelost mag wor den. Overigens mogen de taxi's al geruime tijd, na de laatste bussen van de BBA, ook stilstaan op de bushaltes naast Heuvelpoort. In bijna iedere katholieke parochie vond, enkele decennia geleden in het voorjaar de zegening plaats van auto's AUl0I en motoren. De achterliggende ge- 0 dachte was dat de zegening, de be- m Thema dit jaar is 'Het kind in het kas teel'. Daarvoor worden allerlei activi teiten georganiseerd, zoals speurtoch ten, ouderwetse kinderspelen of het nadoen van riddertoemooien. Of er zijn kleurplaten en er worden spannen de verhalen verteld. Ook kunnen de kinderen prijzen winnen door een ver haal af te maken uit de brochure die speciaal voor deze Kastelendag ver schijnt. Klachten over de bezorging Bel tijdens kantooruren (013)58211 08 U kunt voor uw exemplaar van De Tilburgse Koerier ook te recht bij ons kantoor aan het NS-Plein 14 in Tilburg. Boven dien kunt u de Koerier in Tilburg afhalen bij de stadskantoren aan het Brucknerlaan (noord) en de Kerkenbosplaats (Hey- hoef) en verder bij de stads kantoren in Udenhout en Ber- kel-Enschot. jurgers die voor Rondere waarde~ 1 ueeld op maatschappelijk, econo misch, sociaal, cultureel of sportief ter- i Ju of in de mantelzorg) kunnen voor het voetlicht worden gehaald door een koninklijke onderscheiding. Vanaf 1996 is een nieuwe decoratie stelsel van kracht. De belangrijkste verandering betreft de criteria, die (landelijk) worden gehanteerd. De na druk ligt op de eigen verdiensten van de voorgedragen persoon. Verder wordt een betere spreiding van o scheidingen over alle bevolkings pen nagestreefd. Koninklijke onderscheidingen kunnen worden toegekend bij een bijzondere gelegenheid (bijvoorbeeld een jubi- TILBURGSEWEG 64 (slaapwinkel) Zandkuilstraat 23 (woonwinkel) POPPEL-BELGIË Alle dagen open van 10-19 uur. Zaterdag en zondag open van 10-18 uur. Dinsdag gesloten. Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Om 13.45 uur begint'De band krijgt Udenhoutorganiseertvrijdag9junisa- kinderen'. Dansen, zingen en meebe- men met Festival Mundial, de Uden- wegen voor de Udenhoutse u houtse basisscholen, KPJ Udenhout, schoolkinderen. Om 15.00 uu De MOV (Missiewerkgroep Ontwik- een interculturele markt met keling en Vrede) en de bibliotheek een hops, infokraampjes en versna spektakel dat de wereld op cultureel gebied dichterbij brengt. In het weekend van 10 en 11 juni orga niseert voetbalvereniging Blauw Wit’81 in De Moer het Moers Pinkster weekend. Zo'n veertien jaar geleden startte Blauw Wit'81 meten rommelmarkt om de clubkas te spekken. Enkele jaren ge leden werd deze uitgebreid tot een combinatie van jaarmarkt en rommel markt welke steeds op le Pinksterdag plaats vond. Enkele jaren terug werd een avondprogramma aan deze markt toegevoegd. In eerste instantie alleen op de zondag en de laatste jaren ook op de zaterdag. De laatste jaren is dit weekend bekend onder de naam "Moers Pinksterweekend" en in De Moer niet meer weg te denken. Het programma voor het Moers Pink sterweekend is als volgt: Zaterdagavond 10 juni: Band Zonder Banaan. Vanaf 20.00 uur is de tent ge opend en kan het feest beginnen! Zondag 11 juni: vanaf 11.00 uur zal de traditionele jaarmarkt/rommelmarkt weer geopend zijn. Er zijn diverse at tracties voor jong en oud. Zondaga vond: Nederland-Tsjechië live. Het Nederlandse voetbal tijdens de EK mag niét gemist worden! De voetbal wedstrijd Nederland-Tsjechië wordt live uitgezonden op een mega-scherm, in de feestttent bij Blauw Wit'81De entree voor deze avond is geheel gra tis! Alle activiteiten van het Moers Pinksterweekend vinden plaats op het sportpark van Blauw Wit'81 achter de kerk in De Moer. Het sportpark is te be reiken via de ingang aan de Zijstraat. Vader-met- zeven-zonen-dag in de Efteling Op Vaderdag 18 juni) zet de Efte ling alle 'supervaders' in het zonne tje. Vaders die met hun zeven zo nen een bezoek brengen aan het attractiepark hebben die dag gratis entree. De bekendste vader van Nederland, Pierre Kartner, zal een toepasselijk lied ten gehore bren gen. Iedere vader zie zich met zijn ze ven zonen op Vaderdag tussen 9.30 en 11.30uur meldt bijde Hoofden tree van de Efteling mag gratis de Wereld vol Wonderen bezoeken. Twee Efteling-ambtenaren zullen na een korte controle van het trouwboekje de kaartcontroleurs toestemming geven het gezelschap door te laten. Om 11.30 uur zal Va der Abraham, alias Pierre Kartner, een aubade brengen aan alle vaders die op Vaderdag te gast zijn in de Efteling. Speciale gasten bij dit op treden zijn de vaders met zeven zo nen. De Efteling stelt het op prijs als va ders of zonen die voldoen aan de genoemde voorwaarden en het park op Vaderdag willen bezoe ken, zich vooraf melden via tel. 0416-288111. Waarom zeven zonen? Zeven is een magisch getal. De week heeft zeven dagen, de toonladder zeven noten, enz. Ook in sprookjes neemt zeven een speciale plaats in. Ieder een kent de zeven Dwergen, de ze ven Geitjes en de zeven Mijls Laar zen van de Reus. Drie nieuwe attracties staan Besterdplein om de loop n noordpunt van de kermis er beter in te krijgen. Ook wordt gestreefd naar meer spreiding van de bezoekersaan tallen over de verschillende dagen, vertelde Van Diessen. Daarom komen er op de relatief rustig" dag muzikale optredens die jongerer moeten aantrekken. Om het gedrang op Roze Maandag te verminc afspraken gemaakt met de hc het niet verkleinen van de ruimte. Bij de nieuwe attracties hoort 'de klein ste man van de wereld', Pepito: hij laat zijn volle 87 centimeter bewonderen op de Besterdring. Op het Besterdplein staan de Para Jump met gondels die over de kop gaan, de draai- en wente- larmen van de Flic Flac en de Ejection Seat, waarin twee mensen tot 50 meter omhoog geschoten worden. Het NS-plein biedt het Flying Circus, een groot draaiapparaat, en de kinde- rattractie Funny Ape, een gematigde vorm van de vrije val. De versie voor volwassenen staat op het Stadhuis plein: met de Mega Drop ga je lang zaam omhoog, maar maak je vervol gens een gecontroleerde val van 42 meter. Ook op dit plein staat -terug van weggeweest- de Evolution, een over de kop draaiende en schommelende car rousel. Ook de Disco Round staat daar: binnen in de snel ronddraaiende scho- Nog steeds zijn beide Pinksterdagen de topdagen van Elastiek Muziek. Voor optredens en acts op zondag (vanaf 12.30 uur) zijn onder andere gecon tracteerd: Tröckeher Kecks, Daryll Ann, Corry en de Grote Brokken, Janc Doe, Blof en Jammah Tammah. V.— een ritje Hilvarenbeek waard, toch!? Op de Heuvel zelf zijn slechts vijf plaatsen voor taxi’s. Bekeuringen De laad-en losplaatsen en de bushal- De afgelopen maanden z' den regelmatig illegaal bezet doorpar- dat illegaal gebruik van iLiïand- ticulteren. plaatsen niet opgelost. Vandaar dat nu Daardoor moeten taxi's vaak op ande- de wegsleepregeling toegepast gaat geme re plaatsen staan. worden tijdens horecanachten. Gestart ven. landgoed Seldensate teel Henkenshage In en bij het Dussens kasteel zijn be- kasteel Helmond, de r halve rondleidingen en kinderactivi- de kastelen in teiten ook een valkenier actief en de monstraties van oude ambachten. Wie naar Breda gaat, kan terecht in drie kastelen: Bouvigne, Huis van Brecht en het kasteel van Breda. Verder in West-Brabant zijn de Markiezenhof in Bergen op Zoom en het landgoed Wouwse Plantage te bezichtigen, zijn Oost-Brabant biedt een ruime keuze: gratis dat in samenwerk...„ den-Brabant, uitgewezen. Eén op de drie mensen uit Tilburg en Waalwijk heeft psychische proble men, zoals bijvoorbeeld somberheid, slaapproblemen, concentratieproble- men en gespannenheid. In de dorpen psychi komen psychische problemen wat één op minder vaak voor, namelijk bij één op de vier mensen. v Ook is onderzocht of mensen beper- op de kingen hebben in het sociaal functio- In won neren. Hieronder wordt verstaan pro- vinden dat ze psychische probl blemen in de omgang met de partner hebben, hebben in driekwart van (of het gemis daarvan), kinderen, vrienden en/of familie en problemen met betrekking tot het werk. Inwoners uit Tilburg en Waalwijk hebben even vaak dit soort sociale problemen als mensen uit plattelandsdorpen zoals bijvoorbeeld Kaatsheuvel, Hilvaren- beek, Diessen en Esbeek. Eén uitzon dering: stedelingen hebben vaker een probleem met hun vrijetijdsbesteding Aan de hand van het onderzoek en het dan mensen uit dorpen in Midden-Bra- symposium Goede preventie, een kop- bant. De combinatie van psychische en zorg minder dat in februari heeft sociale beperkingen levert psychoso- plaatsgevonden, wil de GGD Midden- ciale problemen op. Eén op de vier Brabant samen met andere instellingen mensen uit Tilburg of Waalwijk heeft preventieactiviteiten beter afstemmen. stuurder en passagiers, zou voor ongelukken. Autotron stelt op maandag het park n voor de zegening van klassieke en moderne motoren en auto's. Eeij gospel-rockgroep zorgt vanaf 11.0^ uur voor de sfeer. Kanunnik Stokman zal om 12.00 uur een korte plechtig» heid houden, waarna de voertuigen worden gezegend. Alle bestuuruvm ontvangen na de: gedenkpenning in de vorm van Christ II toffel. Deze staat bekend als patroon van de reizigers. Hij wordt meestal af- I geheeld met een kind op de rug, die hij wadend over het water, veilig naar d§ Ij overka“*'-xj—-s H van t ding laan hboa

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 3