Praat mee over ontwikkelingen in uw wijk gemeen tenieuws Voorlopig Stadsprogramma 2001 - 2004 !000 - PAGINA 8 DONDERDAG 25 MEI 2000 - PAGINA 9 DE TILBURGSE KOERIER 0 ideeen Stadsdeel Oud-Noord Stadsdeel Zuid Stadsdeel West Mooi gebied met het motto: De Tijd Vooruit! Veilige en leefbare buurten voor oud en jong Groenbeheer en groot onderhoud entrum, j tot ie <OV) op en m buui i heer van de onder dé Kom naar een van de vijf hoorzittingen: Stadsdeel Noord Dorpsraden en wijkontwikkelingsplannen Uw stem telt in het Voorlopig Stadsprogramma t blij! terne irg ve ers tre Foto’s: MultiVision en Partners, Peter v/d Kerkhof. tan over kunt u n de 6 49. ijwil- ige ng uur Carrefour 1 'niet zater- elfs,tot open. Geef uw mening Het Voorlopige Programma wordt pas definitief als de bewoners van Tilburg en r wordt de eren en rlopig Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg U kunt uw reactie ook per e-mail versturen. Surf daarvoor naar http://stadsprogramma.tilburg.nl ir te vorden Uw rea< Stadspi College Postbus I 5000 LH i van :nwer- intal - Ook in de Kuipersstraat staat een renovatie van het riool gepland, samen met verbe tering van de omgeving. De hele Bouwmeesterbuurt wordr ingericht als 30 km/uur- gebied. - In Goirke-Hasselt loopt nog een aantal projecten, zoals de herontwikkeling van het Edmond Meeliserf. De herstructurering van de Textielbuurt is in 2000 afgerond. Dan krijgen ook de omliggende straten (onder meer Getouwstraat, Kettingstraat, en Wolplein) een nieuwe inrichting. Ook het zuiden van de Goirkestraat wordt opge knapt. Stadsdeel Binnenstad Gezamenlijke aanpak en 3 miljoen voor groen De gemeente luistert naar u Uw reactie - schriftelijk, telefonisch, via de hoe meegenomen bij de definitieve vaststelling van h ontwikkeling van het meerjarenprogramma en bij inspraakreacties. De inspraaktermijn loopt van 1! uw stem horen. - Van groot belang voor de wijk Groeseind-Hoefstraat is de herstructurering van het gebied Groeseind-Noord (Robert Fruinstraat en omgeving), op de plek waar ooit de ‘Diamantkruising’ was gepland. Er komen gestapelde woningen aan de Ringbaan en eengezinswoningen in het achtergebied. Rijwielhandel Spijkers vindt ook in de nieuwbouw een nieuwe bedrijfshuisvesting. De zuidelijke rijbaan van de Ringbaan- Noord wordt voor een deel in noordelijke richting opgeschoven. Het wonen-plus- project in de wijk Groeseind-Hoefstraat draait in 2001 op volle toeren. Centraal staan de vraagbaak en het beter geschikt maken van woningen voor ouderen. - Na de werkzaamheden aan het riool worden verbeteringen aangebracht in de omgeving van Loven-Besterd. Van het herbestraten van rijbaan en trottoir in de Kruisstraat tot het herinrichten van straten in de Indische buurt. acties kunt u onder vermelding van ‘Inspraak Voorlopig irogramma' sturen naar: van burgemeester en wethouders van de gemeente Tilburg 90115 I Tilburg Oud-Noord is een mooi gebied, maar het kent ook een aantal problemen. Bovendien zijn er dringend meer woningen nodig in dit stadsdeel. Daarom is in 2000 gestart met een wijkontwikkelingsplan onder het motto: ‘De Tijd Vooruit’. In 2001 moet de visie klaar zijn die antwoord geeft op vragen als: Hoe ziet Oud-Noord eruit over tien tot vijftien jaar? Wie wonen er dan; wie werken er? En hoe zorgen alle betrokken partijen ervoor dat mensen graag in Oud-Noord wonen, werken of vertoeven? Voor de wijken in Zuid worden integrale Wijkontwikkelingsplannen gericht op de toekomst van het gebied) en Wijkbeheerplannen gericht op wat er nu nodig is) gemaakt. In Zuid is het maken van het eerste Wijkontwikkelingsplan voor Trouwlaan/Uitvindersbuurt in volle gang. In 2000 komt er een maatregelenpro gramma waar de wijk de komende jaren mee vooruit kan. Wat gebeurt er in uw straat? Hoe staat de buurt ervoor? Wanneer riolering aangepakt? En hoe zit het met voorzieningen voor oudei jongeren? De antwoorden op dit soort vragen vindt u in het Voorl Stadsprogramma voor de komende vier jaar. I In het Voorlopig Stadsprogramma staat precies beschreven wat voor werkzaam heden en activiteiten de gemeente Tilburg in petto heeft voor de komende vier jaar. Al deze maatregelen moeten ervoor zorgen dat u als burger prettig kunt wonen en dat bedrijven goed kunnen functioneren. Veel van deze maatregelen zijn een uitvoe- I ring van het Grotestedenbeleid. Voor de overzichtelijkheid is de stad in het Voorlopig Stadsprogramma verdeeld in - Al deze projecten hebben met elkaar maken. Daarom woru ze ook gezamenlijk ontwikkeld en uitge voerd. Om te voorkomen dat er op verschillende plaatsen beslissingen worden genomen die elkaar tegenwerken, moet er permanent worden overlegd met iedereen die bij de verschillende projecten is betrokken. Een van de samenwer kingsverbanden richt zich op public relations en voorlichting van de verschillende projecten. Alle deelnemers hebben tenslotte een gezamenlijk doel: het imago van Tilburg verbeteren, zodat meer bedrijven zich hier willen vestigen en we meer bezoekers trekken. Er komt onder andere een stadsstijl. Dat moet zorgen voor meer herkenbaarheid en samenhang van alle informatie en producten die de verschillende projecten aanbieden. - Een aantrekkelijke binnenstad betekent ook meer en beter groen. Daarom gaat de gemeente het groen in de binnenstad structureel aanpakken. Voor de aanleg van nieuwe groene plekken is de komende jaren f 3 miljoen beschikbaar. Voor de jaren 2001 tot en met 2003 is de aanleg van een fietstunnel onder het spoor in het verlengde van de Academielaan opgenomen. Deze fietstunnel is de ontbrekende schakel van de Blaakroute (een Sternetfietsroute). - Er gaat een project ‘buurtbemiddeling’ starten in de Abdij- en Torenbuurt, de Kruidenbuurt en de Jagersbuurt. Buurtbemiddeling is een methode waarbij vrijwil lige leden van een ‘buurtraad’ hun medebewoners helpen om zelf hun onderlinge conflicten op te lossen. - Wijkzaken maakt samen met georganiseerde bewoners en de wijkorganisatie 3- West een plan voor het beheer en onderhoud van het groen in de wijk Wandelbos. - De wijken De Reit, Wandelbos en ‘t Zand (3-West) hebben een gemeenschappelijke wijkorganisatie en wijkbeheeroverleg. Voor deze drie wijken wordt een Wijkontwikkelingsplan opgesteld waarin staat hoe de drie wijken er over tien tot vijftien jaar uit moeten zien. - Vooruitlopend op de aanleg van de Noord-West tangent, is in overleg met Wijkraad Reeshof gezocht naar mogelijkheden om de ontsluiting rondom Reeshof veilig te stellen. In augustus 2000 start de verdubbeling van de Bredaseweg tussen de Baroniebaan en de Burgemeester Baron van Voorst tot Voorstweg. 2003 en 2004 is geld gereserveerd voor de wijken Gesworen Hoek en Huibeven ;n van alle woonstraten als 30 km per uur-gebied. In het deel van 'orden van het Burgemeester van de Mortelplein is in 2000 gestart houd aan riolering, wegen, trottoirs, groenvoorzieningen en 30 jelen. erlast van zwervers en drugsgebruikers. In het >ok in de Stedekestraat en Fraterstraat. In overleg met ouurtconcierges en omwonenden (verenigd in de W.O.W.) lakt. Het Fraterhuis aan de Gasthuisring is in 2001 uitge- ipwoningen opgeleverd die nu gebouwd worden op de enstraat. De dorpsraden in Berkel-Enschot en Udenhout hebben een belangrijke adviesfunctie voor de gemeente. De beide dorpsraden stellen jaarlijks een activiteitenprogramma op met de bedoeling om samen met de gemeente een aantal concrete doelstellingen en projecten te realiseren. Voorbeelden van dergelijke projecten zijn de aanpak van de verkeersproblematiek Udenhout, de uitvoering van de buurtsignalementen Berkel-Enschot, het opzetten en uitvoeren van het speelplekkenbeleid, de uitvoering van de supplementen groenstructuurplan en het opzetten en uitvoeren van een integraal ouderen beleid. Een belangrijk speerpunt blijft de zorg voor de toekomstige ruimte lijke ontwikkeling van de beide kernen. allerlei belangenorganisaties hebben gezegd wat ze ervan vinden. In oktober 2000 stelt de gemeenteraad het Stadsprogramma definitief vast. Dit gebeurt tijdens de begrotingsbehandeling. Heeft u nog goede ideeen of vindt u dat er in uw buurt ook wel eens wat mag worden opgeknapt? De gemeente Tilburg hoort graag uw mening. Hoe u uw mening kunt geven, leest u verderop onder het kopje ‘Uw stem telt’. Het Voorlopig Stadsprogramma kent bovendien een speciaal inspraakbudget’ van f 500.000,-. Dit geld is bedoeld voor de uitvoering op korte termijn van goede en initiatieven die door inspraak naar boven komen. Dus reageer nu op het Voorlopig Stadsprogramma. Zo kunt u meedenken en meebe slissen hoe uw buurt, wijk of stad eruit gaat zien! - In 1999 is het Wijkontwikkelingsplan Tilburg Noord vastgesteld. Inmiddels is een begin gemaakt met de uitvoering van een aantal maatregelen uit dit plan. Zoals de ontwikkelingsvisies voor het Wagnerplein en het Quirijnstoktrace en het plan aanpak voor het project ‘de Veilige wijk’. Dit plan is opgesteld in nauwe samen king met de corporaties, de politie en de bewoners. Het plan bevat een groot aar maatregelen om de veiligheid te verbeteren. Voor het project Wonen Plus Stokhasselt/Heikant wordt in 2001 een start gemaakt met het aanpassen van woningen en de woonomgeving voor ouderen. Een ander belangrijk project is ‘Multicultureel Noord’, bedoeld om contact tussen bewoners te bevorderen. - In het gebied Stokhasselt/Heikant Noord vinden de laatste jaren zeer snelle sociale ontwikkelingen plaats. Er komt een plan van aanpak met samenhangende, aanvul lende sociale en fysieke maatregelen die op korte en wat langere termijn de leef baarheid van het gebied moeten verbeteren. De gemeente Tilburg wil graag weten wat u vindt van de voorgestelde plannen in het Voorlopig Stadsprogramma. U bent tenslotte het beste op de hoogte van het reilen en zeilen in uw wijk. U kunt het Voorlopig Stadsprogramma inzien bij het gemeentelijk informatiecentrum en de stadswinkels. Zie voor adressen en openingstijden de andere gemeentepagina’s. Het programma is op Internet te bekijken op de website van de gemeente. Op http://stadprogramma.tilburg.nl vindt u het volledige programma met samenvattingen, kaartjes en uitgebreide overzichten van de activiteiten en maatregelen. U kunt de tekst natuurlijk ook downloaden. Stadsdeel West Wethouder Horvers 14 juni 2000,19.30 uur Heyhoef Stadsdeel Zuid Wethouder Hamming 14 juni 2000, 19.30t Stadsdeel Binnenstad Wethouder Van Diessen 15 juni 2000,19.30 uur Hotel Mercure Stadsdeel Noord Wethouder Van Gurp 19 juni 2000,19.30 uur Verzorgingscentrum Heikant Stadsdeel Oud-Noord Wethouder Van Gurp 22 juni 2000,19.30 uur L ‘Avenue vijf gebieden: West, Zuid, Noord, Oud-Noc apart beschreven welke concrete maatrege Zo kunt u goed zien welke plannen er zijn Ook is in de zogenoemde wijkprofielen F problemen zijn en welke kansen er ligge van gebieden die nader bestudeerd moe worden getrokken dat er een Wijkontwil plan. - Een belangrijk project dat voortkomt uit het wijkontwikkelingsplan is de herstruc turering van de Uitvindersbuurt en Zeeheldenbuurt-Midden en -West. Korvel/St. Anna/Westend/Zorgvlied-Zuid is de volgende die aan de beurt is voor een Wijkontwikkelings- en -beheerplan. In Groenewoud is al in 1999 gestart met het eerste Wijkbeheerplan in Tilburg. - Voor het gebied Zuid-Oost (Armhoef, Hoogvenne, Broekhoven, Fatima, Jeruzalem), zal in 2001 een wijkanalyse opgesteld worden: ook hier moet dit leiden tot een Wijkontwikkelings- en -beheerplan, afgestemd op de ontwikkelingen in het Veemarktkwartier en de Piushaven. Parallel aan de wijkanalyse wordt gewerkt aan een actueel beheerbestemmingsplan voor Zuid-Oost. Los van de Piushaven en het Veemarktkwartier, betekent dit in het algemeen het vastleggen van de bestaande situatie in een vernieuwd en flexibeler bestemmingsplan. - In 1998 zijn diverse projecten gestart voor de aanpak van kwetsbare jongeren, zoals uitbreiding van de jongerenaccomodatie en werk- en scholingsprojecten. De uitvoering van deze aanpak is deels structureel of loopt door tot in 2000. In het beleid voor 0 tot 18-jarigen speelt de Brede School een steeds belangrijkere rol. In Koningshaven is al een Brede School (Plusschool). In Trouwlaan/Uitvinderbuurt/Oerle en Korvel/St. Anna zijn plannen voor de Brede School, waarin zorg, onderwijs en welzijn hand in hand gaan. - Naast deze trajecten op hoofdlijnen zijn er verspreid over de stad nog de diverse herontwikkelingsprojecten, woonomgevingverbetering, herbestratingen en rioolre- novaties al dan niet in combinatie. In Zuid zijn dat: de herontwikkeling van de Pius X-kerk in Groenewoud en de herinrichting van St. Sebastiaanstraat e.o. (2001), Blazoenstraat e.o. (vanaf 2001) en Dr. Lovinkstraat e.o. (vanaf 2002). In Noordhoek wordt de geplande herinrichting van het openbaar gebied de komende jaren voltooid; dit geldt ook voor de nieuwbouw aan de westzijde. Hoorzittingen Dit jaar wordt bij wijze van experiment in ieder stadsdeel een hoorzitting georgani seerd. De gebiedsmanagers geven tijdens deze bijeenkomsten per stadsdeel een toelichting op de plannen. Een wethouder zit de hoorzitting voor en raadsleden zijn aanwezig. Wilt u ook bij een hoorzitting aanwezig zijn, dan kunt u zich vooraf aanmelden bij mevrouw. I. Voortman, telefoon: 542 92 43. U kunt ook een briefje sturen naar: Wijkzaken, Antwoordnummer 239, 5000 WB Tilburg (postzegel plakken niet nodig). Faxen kan ook: Wijkzaken, t.a.v. mw. I. Voortman, faxnummer: 5429071 Ook kunt u zich aanmelden via de site van het Voorlopig Stadsprogramma: http://stadsprogramma.tilburg.nl. :>ord en Binnenstad. Voor elk gebied staat gelen en activiteiten er worden uitgevoerd. _„n voor uw buurt of wijk. i beschreven hoe de wijk ervoor staat, Wat de gen. Op basis daarvan worden keuzes gemaakt tieten worden. Daaruit kan de conclusie nkkelingsplan moet komen of een wijkbeheer- jorzittingen of per e-mail - wordt =>n het Stadsprogramma 2001, bij de ii oij de invulling van het budget 19 mei tot en met 23 juni. Dus laat In Stadsdeel West bevinden zich de volgende wijken: De Blaak, De Reit, Reeshof, ‘t Zand, Wandelbos en Zorgvlied, de Oude Warande, de bedrij venterreinen Kraaiven, Vossenberg en Katsbogten en de buitengebieden Noord (gedeeltelijk) en Zuid-West. In West is vooral veel aandacht voor verkeer,jongeren multiculturele irten. Er wordt aljaren gewerkt om de binnen stad aantrekkelijker te maken. De komende jaren gaan de handen uit de mouwen op het Pieter Vreedeplein, de Stationszone en het Veemarktkwartier. Ook voor de Piushaven, Centrum-Zuid en Binnenstad-West worden plannen uitge werkt. De belangrijkste winkelstraten en de woonstraten daarom heen moeten opnieuw worden ingericht. - Er is in Theresia veel over Wilhelminapark, maar ooi Traverse, de politie, de bi wordt dit probleem aangept breid. Dan worden ook de koop plek van de Ijshal aan de Buitet ren. ■obk ■lot, he, van de r i een int< ikoi Reeshof gezocht in stellen. In augustu: Baroniebaan en de - In 2003 en 2004 is voor het inrichten Zorgvlied ten noorden van het Burgei met groot onderhoud aan riolering, w km/uur-maatregelen. voor de wij ten als 30 kr Oud-Noord

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 9