s 3 3 c (D (D E I SEKSSHOP CANDY Candy “W Sexshoi moderne bedrijfsvoering in prettige ambiance Open dag Candy op 30 april beste Wat heeft Candy de klant allemaal te bieden? Veel aandacht voor hygiëne Nieuwste ontwikkelingen -z. tg F f7 DE TILBURGSE KOERIER DE TILBURGS DONDERDAG 27 APRIL 2000 - PAGINA 16 Ji Goede Herd Niet eng dat we besloten hebben het weer te doen. of obscuur 9Bruidsfoto De prijs in de fie is volgens Likt Hoge vlucht DVD p PAR COMPLEET ASSORTIMENT Seksshop Candy is Rinus van Willigen, Behalve de verkoop en verhuur van artikelen heeft de winkel ook een belangrijke adviesfunctie Behalve een winkel met een zeer breed en kleurig assortiment, bevat Candy nog een videotheek, vier filmzalen en 8 cabines om video's, Cd- rom's en DVD's te bekijken. De homofilmzaal bevat ook een 'darkroom' voor het leggen van discrete contacten. Bij de filmzalen hoort een ontmoetingsruimte, waarde mensen kunnen praten en tv-kij- ken. Zij kunnen er ook een drankje nuttigen. deeigenaaris. Hij heeftdriejaar ge leden de dagelijkse leiding overge dragen aan Kees Emmen (32 jaar), de huidige directeur. De goede re putatie die Candy heeft is niet zo verwonderlijk. "Wij bestaan al 35 jaar", zegt de laatste. Wij zijn een van de langstbestaande seksshops in Nederland. Ik heb het bedrijf in enzovoorts eken): rubber als nu. Je moet wel mee met de win kelruimte om de klant een compleet assortiment te kunnen aanbieden. Er is veel aanbod en ook heel veel vraag." eksshop Candy is een van de langstbestaande sekshops in Nederland. Hing er vroeger nog een sluier van obscuriteit over de seksindustrie, tegenwoordig is er sprake van een moderne bedrijfsvoering. Dat is ook duidelijk zichtbaar als je het aanbod en de inrichting van Candy bekijkt. De winkel naast de entree is daar een eerste voorbeeld van. Zij vormt slechts een onderdeel van alle voorzieningen die Candy de moderne klant te bieden heeft en is een lage drempel voor een verdere excursie. TEKST: HENK NAAIJKENS FOTOGRAFIE PRIMEUR Voor het afspelen van deze DVD's is wel aangepaste apparatuur vereist. DVD-spelers kunnen los worden gekocht. De verkoop van deze nieuwe technologie zal in de toekomst een hoge vlucht nemen, zijn de algemene verwachtingen. Volgens Kees Emmen bevatten de nieuwe compu ters steeds meer DVD-afspeelmogelijkheden. De nieuwste ontwikkelingen spelen zich bij Candy af op audiovisueel gebied. In de winkel verkoopt Candy sinds kort de zogeheten DVD's. Dat zijn digitale videodisks, vergelijkbaar met de videoband, maar dan op een Cd-schijfje. Het bijzondere van de DVD is, datje er niet alleen films mee kunt afspelen, maar dat ze ook interactief zijn. Dit betekent dat je zelf scËnes in de film kunt beónvloeden. Op die manier kun je als kijker de ontwikkelingen manipuleren en kiezen uit verschillende mogelijkheden die de film voor jou in petto heeft. De hygiëne krijgt bij Candy veel aandacht. Kees Emmen beschouwt het als een belang rijk onderdeel van zijn bedrijfsvoering. "Wij vinden hygiïne een belangrijk aspect, omdat sex-shops in het algemeen een minder goede reputatie hebben op dat gebied. Veel mensen denken dat sex-shops vies, donker en obs ceen zijn. Nou dan moeten ze hier maar eens komen kijken!" "Onze bedoeling is dat wij onze klanten een nette frisse zaak kunnen aanbieden, waar ie dereen zich op zijn of haar gemak voelt", zegt DREMPELVERLAGEND "De mensen hebben steeds minder moeite om hier de zaak binnen te stappen" constateert de Candyman. "Wij proberen zoveel mogelijk drempelverlagend te werken. Onze open dag vanwege het 35-jarig be staan in september was zo'n gewel dig succes dat we besloten hebben dit nog een keer te doen. Op Ko ninginnedag kan iedereen hier rus tig binnenwandelen om een kijkje te nemen in onze zaak. De mensen kunnen dan gratis de filmzalen be zoeken en er zijn een aantal specia le aanbiedingen op het gebied van video's, condooms en lingerie. Bui ten komt er een podium met optre dens door diverse artiesten." 25 toeschouwers. In de filmzalen worden heterofilms vertoond, er is een gaycinema met een darkroom en een zaal met biseksuele filmpre- sentaties. Voorbij de filmzalen komt de bezoeker in een ontmoe tingsruimte waar hij of zij naar mu ziek kan luisteren, tv kan kijken of iets kan drinken. Er is ook een afde ling om iets te nuttigen en er zijn speciale 'lockers' om persoonlijke bezittingen op te bergen. Het pand beschikt over verschillende privÈ- cabines en in de zomer is ook het geheel afgeschermde dakterras ge opend. Ook het onderhoud van de verschillende ruimtes bij Candy krijgt veel aandacht. "Alles wordt regelmatig gewit", volgens Kees Em men. En inderdaad: tijdens ons gesprek in de Kees Emmen. We hebben een medewerker fulltime in dienst om alles bij te houden. Doordat alles zo netjes is, houden de klanten het ook netjes, zo werkt dat nu eenmaal. Bij ons zijn de sanitaire ruimtes, de filmzalen en de cabines altijd schoon en opgeruimd. Als er weer een volgende klant komt, zal die altijd een schone omgeving aantreffen. Kees Emmen verwacht in de toe komst nog meer belangstelling voor Candy. "Dat is ook merkbaar aan de samenstelling van de klan ten. Vroeger kwamen hier voorna melijk mannen. Nu komen er ook veel stellen en vrouwen alleen. De drempel om hier binnen komen wordt voorde mensen steeds lager. Daar doen wij ons uiterste best voor." hier nog een rondleiding gegeven. Zij waren verbaasd over de uitstra ling van dit bedrijf." recreatieruimte ontdoen enkele medewer kers de muren van lampen en andere attribu ten. Ze krijgen een nieuwe verflaag, om de bezoeker weer een fris ogende ruimte aan te bieden. Ook het inrichten van de winkel beschouwt Kees Emmen als een onderdeel van de orde en netheid waarmee Candy voor de dag wil komen. "Al deze aspecten zijn voor ons be langrijk om de klanten een optimale service te verlenen. Daar is het uiteindelijk allemaal om begonnen." Op Koninginnedag 30 april organiseert Candy een open dag. Vanaf 11.00 uur 's ochtends tot 12.00 uur 's avonds kan iedereen vrijblijvend de winkel bekijken en gratis een van de filmzalen bezoeken. Er zijn op die dag een aantal speciale aanbiedingen op het gebied van Disco Sunlight Dana Brown Peter Scheepens Disco Sunlight Gina Chagall Dana Brown Peter, Dana Gina Disco Sunlight iets pane DISCREET "Dat is de ervaring van alle mensen die hier binnenkomen", volgens de directeur van Candy. "Zij kunnen in de winkelalles vragen aan onze me dewerkers. Die stellen de mensen op hun gemak en leggen alles uit. Onze medewerkers hebben ook uit drukkelijk de opdracht zich naar buiten toe heel discreet te gedra gen. Iedereen kan hier binnenko men, daar zal nooit buiten ons be drijf over gesproken worden." De hoge eisen die de directie stelt aan Candy op de Korvelseweg gel den ook voor het filiaal aan de Koe straat. Dat pand is kleiner en heeft daardoor niet dezelfde mogelijkhe den, maar geeft dezelfde service. 14.1 5 -14.45 uur 14.45 15.00 uur 15.00- 15.20 uur 15.20-15.50 uur 15.50 -16.10 uur 16.10-16.25 uur 16.25-16.45 uur 16.45 -17.00 uur Uw bedrijf ook in beeld? Bel voor meer inlichtingen naar De Tilburgse Koerier, Dhr J. Donders. 013 536 88 OS o 11.00-11.45 uur 11.45- 12.00 uur 12.00-12.15 uur 12.15- 12.45 uur 12.45- 13.00 uur 13.00-13.15 uur 13.15- 13.45 uur 13.45- 14.15 uur snel tempo zien groeien. Vooral de laatste jaren is de collectie in onze winkel aanzienlijk uitgebreid met piercings, Cd-rom’s, DVD's en rub ber kleding. Het aanbod is veel gro ter geworden. Tien jaar geleden werd er lang niet zoveel gemaakt opgericht door die nog steeds Wat bij de DVD ook kan, is datje veel scËnes kunt bekijken vanuit drie of vier verschil lende camerastandpunten. Zodoende kun je vanuit allerlei invalshoeken de gebeurte nissen volgen die zich op het scherm afspelen. Daarnaast bevat de DVD vaak interviews met de spelers, die over hun vak praten en uitleggen hoe ze de verschillende scËnes voorbereiden. Vaak kun je bij de DVD nog kiezen uit een bepaalde ondertitel. Verder bevat de winkel nog een uitgebreide selectie aan Cd-rom's, de elders bespro- ken DVD's en 7000 verschillende video's. Zij kunnen gekocht of gehuurd worden, maar klanten kunnen ze ook bekijken in speciale cabines. Iedere maand komen er 150 nieuwe titels bij. FILMZALEN Voor de mensen die de filmzalen bezoeken draait Candy een gevarieerd filmprogramma, dat per zaal twee keer per week van titel wisselt. Candy vertoont in ieder geval altijd: 1 Nederlands ondertitelde film 1 homofilm 1 hardpornofilm 1 wisselend lesbisch, biseksueel of transseksueel getinte film BELANGSTELLING Waarvoor deze toenemendè be langstelling voor seksartikelen en allerlei vormen van seksuele ont spanning? "Door programma's op de televisie is het allemaal veel ope ner geworden", geeft Kees Emmen als verklaring. "De media geven steeds meer informatie, kijk maar naar Internet. De taboesfeer, van vroeger is daardoor grotendeels weggenomen. De jongeren (Voor Candy geldt een leeftijdsgrens van 18 jaar) staan er steeds meer voor open. Ze hebben minder schroom, evenals de ouderen trouwens. De mensen die hier komen horen niet bij een bepaalde categorie, maar zijn van alle leeftijden, rangen en standen. Ze willen op de een of an dere manier iets toevoegen aan hun seksuele beleving." De Bron Secr. Ringbaan Vredeskerk Ringbaan West Zaterdag. 17.. met samenzan I Zondag, 10.01 nieviering m.n deskerk. Bijsterstedi Herbothstraat2 Zaterdag. 16.i nieviering. Den Herdga Berlagehof 60. Zaterdag. 18a nieviering m. Goirke. Montfortki Secr. Corellistra Zaterdag, 19.1 met samenzan] Zondag, 10.0 met samenzan] Heikant-Q Secr. De Schan. Verzorgings Schubertstraat Zaterdag. 17.5 40 soorten condooms, in alle maten, vormen, kleuren en smaken, met of zonder ribbeltjes, ook hypo-allergeen (anti-allergisch), in kleine en grote verpakkingen 30 verschillende soorten glijmiddelen: crËmes met of zonder smaak, op water-of oliebasis 30 soorten afrodisia (stimuleermiddelen) in allerlei vormen: druppel, pillen en crèmes piercingartikelen (worden alleen verkocht, niet gezet) in allerlei vormen: ringetjes, staafjes, navel-, tong- penis- (schaam)lip-piercings, er fetisjartikelen (voor mensen die op iets speciaals kick kleding, tepelgewichten, maskers, balstretchers - sm-artikelen (lijkt soms veel op fetisj): cockringen, leren kleding, zwepen, hand- pols- en enkelboeien, in alle maten en sóórten lingerie, ook in grote maten, zowel voor dames en heren 300 verschillende vibrators, in allerlei kleuren en afmetingen: draaiende, trillende, met verlichting, realistische, opblaasbare en ook speciale voor bijvoorbeeld anaal gebruik 50 verschillende kunstvagina's, realistische, van binnen draaiende en trillende 50 verschillende opblaaspoppen - verder veel foto- en contactbladen, waaronder ook aanbiedingspaketten HetNationaa seum in Hilv; I vrijwilligers, gelopen maai andering ond verhuisd naai centrum van vens flink uit] Heilig Kru Secr. Sinope/st Kapel Duijn i Indigolaan 100. Zaterdag, 17.. RUSTIGE SFEER Bij Candy overheerst orde en net heid. Dat valt meteen op als je het pand aan de Korvelseweg binnen komt. De smalle entree zou de in druk kunnen wekken van een pij penla op de Place Pigalle in Parijs. Een bezoeker die argeloos de win kel inloopt, kan nog niet vermoeden wat voor mogelijkheden hem of haar nog wachten. Daarvoor is een grondiger verkenning van het id vereist. Het complex is onver wacht diep en bevat nog een bove netage. Achterin bevinden zich vier filmzalen en een modern ingerichte ontmoetingsruimte. Het geheel maakt een nette indruk en ademt een rustige sfeer. Helemaal niet eng of obscuur dus. RUIM ASSORTIMENT Ondanks het zeer ruime assorti ment in de winkel/videotheekover stijgt seksshop Candy ruimschoots het idee van een winkel. Voorbij de eigenlijke shop bevinden zich in het vijftig meter diepe pand ook vier filmzalen, die elk plaats bieden aan De Tilburgse is uitgeroep! bruidsfotogra de manifestat rait Award. D riement werd Er waren in to dertien landei gorieën: por zwart-wit, bn I portretfotogn De prijs inde Het programma voor de open dag ziet er uit als volgt: Disco Sunlight Gina Chagall Dana Brown Disco Sunlight Peter Scheepens Dana Brown Gina Disco Sunlight Peter Scheepens Gina Kees Emmen is enthousiast over deze nieuwe uitvinding die veel extra mogelijkhe den biedt. "De beeld- en ge luidskwaliteit is optimaal" heeft hij geconstateerd. Hij heeft meteen een aantrekke lijk assortiment van DVD-titels in zijn winkel opgenomen. "We zijn dit jaar begonnen met 700 titels. Die zijn ook in onze speciale DVD-cabi- nes te bekijken. Evenals de video's kunnen onze klanten de DVD's hier bekijken, huren of kopen." MODERNE BEDRIJFSVOERING Kees Emmen en zijn medewerkers maken een zakelijke en klantvrien delijke indruk. Dat beeld strookt niet altijd met de verwachting die de mensen hebben van een sekj- shopbeheerder. "Het is een misvat ting om te denken dat seksshops bemand worden door louche perso nen", legt hij uit. "De mensen kijken er soms raar tegenaan. Voor hen is het moeilijk zich een voorstelling te maken van wat wij doen. Wij doen gewoon ons werk, net zoals iemand anders. Wij staan heel de dag voor de mensen klaar. Dit is geen obscu re zaak, integendeel. Bij seksshop Candy is sprake van een bedrijfs voering die op moderne leest is ge schoeid. Laatst heb ik mijn familie WINKEL Bij binnenkomst ziet de bezoeker eerst rechts de winkel. De eigenlijke shop dus, waar het allemaal mee begonnen is. Maarwaarvroegerbij wijze van spre ken de artikelen nog onder de toonbank werden verkocht, prijkt nu een bre de keur van allerlei erotische parafernalia. Een opsomming, om een indruk te geven wat een moderne sexshop in.deze tijd te bieden heeft. Doden Hilvar I De Indiëvete du2Kembali ten), die vori] vierde, organ avond van 4 in Hilvarenbt I de herdenkin het gemeente gen zich in ee nument op c I burgemeestei geneenbloer Post wordt i stilte en twee helmus sluite St. Maarte Secr. L. Witsiet video's, condooms en lingerie. Buiten wordt er een podium opgericht met optredens door pröfxóbbén" diverse artiesten. De bedoeling van deze open dag is om de drempel te verlagen. "Iedereen Zondag, 9.3 kan hier rustig binnenlopen", zegt Kees Emmen. "Er zijn hier geen enge dingen. Vorig jaar m.m.v. dames september hadden we een open dag vanwege ons 35-jarig bestaan. Dat was zo'n succes, Isidorusstraat 6 Zaterdag, ll.l Kapel De Ki Beneiuxlaan 10 Zaterdag. 18.. nieviering mei St. Lucas L. Witsiebaan S Zondag, ll.l met samenzan 4u»

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 16