Chrysler PT Cruiser Rii-impressie Na een lange aanloop LOON OP ZAND Nieuwe motorversies Autoroute VW New Beetle komma! HEAO-opleiding voor de automotive branche Loven verzet bij alle occasions de CHRYSLER W VW is er vlug met bij met modeljaar2001 IW0BaVF42l DE AUTOMAAT DONDERDAG 20 APRIL 2000 r PAGINA 5 DE TILBURGSE KOERIER <G 20 APRIL 2000 PAGINA 4 Picknicktafel Ml, Roofrack iet dj Vier trappen Hoge grille 99031 34.451 152.047 31.700 93.000 145.511 60.500 153.000 Bij 150 km/u komt deze automa- j tisch omhoog en schuift bij 130 km/u weer in zijn normale posi- tie terug. en ew Wie wil opvallen in het verkeer zal zich zeer tot de PT Cruiser aangetrokken voelen. Het forse >n ■Mil i van het )5,=. een bet osic-versie wc met daarboven nc ig en Limited Edit 99.000 105.840 76.000 46.179 69.833 69.000 238.176 211.000 113.682 58.782 61.230 163.600 30.000 145.839 112.295 114.876 145.750 85.000 i Variant krijgt oard en is voor- in drie uitrus- 'Fbj? voor de zomer zal Chrysler op de Neder- landse markt de nieuwe PT Cruiser intro- vL. duceren, een auto met een typisch Ameri kaanse retro-styling in het segment midi-ruimtewagens. Het is niet meer dan logisch dat het merk dat met de Voyager trendsetter is ge weest zich nu ook naar het middenklasse segment verplaatst. De spoiler kan ook handmatig van binnenuit worden bediend. I De 1.8 T heeft onder meer mist- lampen voor, afstandsbediening j op de centrale vergrendeling ei een klein lederpakket. De New Beetle 1.8 T kost £56.795,=. maken. Al bij al j baarheid van de: perkt blijver voor de Nede zal de beschik- auto dit jaarbe- mi tot zo’n 1000 stuks ierlandse markt. i het tweede ni- luring met le- mistlampen er, 16 inch elen en 205/55 de Hovel k ^kerk worden open dagen gehouden. Voor meer informatie kunnen geïnteresseerden terecht op de intemet-site www.heao-auto- motive.nl. Men maakt hier zelfs kans op het winnen van een Compaq palmtop. paald uitgekleed met standaard centrale vergrendeling, elek trisch bediende portieruiten, ra- diovoorbereiding met vier spea kers, vier airbags, ABS en ESP. De 100 pk sterke 1,6 liter motor zorgt voor voldoende vlotte pres taties. De auto is alleen herken baar aan de dichte hoofdsteunen en stalen velgen. De meest spor tieve New Beetle is de, 1.8 Tur bo van 150 pk, voorzien van een snelheidsafhankelijke uitschuif- bare spoiler boven de achterruit. Niet alle auto’s gaan in de uitverkoop. Bij de vijf bedrijven is dui delijk aangegeven welke auto’s voldoen aan de actie voorwaar den. Een advies als u op zoek bent naar een occasion of plannen heeft op korte termijn een andere auto aan te schaffen is het nu de kans bij uitstek Ook aan de kinderen is gedacht naast de speelhoek of videofilms ligt er tevens een leuke attentie klaar. Dus zet zaterdag 22 april of 2e paasdag 24 april op de kalender. De openingstijden zijn beide dagen van 10.00 uur tot 17.00 uur. hoorlijk hoog is, valt er over ruimte binhenin niet te klagen. De vormgeving van het dash board is redelijk ‘retro’ met diep gelegen witte instrumenten die in een omlijsting zitten in de carrosseriekleur. Het vierspaki- ge stuurwiel is erg ‘open’ met re latief dunne spaken. Er zijn vier afzonderlijk instelbare uit- stroomopeningen en een relatief brede middenconsole met ge bruikelijke inrichting. Spectaculair is het zeker ten eerste door de hoge kortingen die u krijgt maar ook door het feit dat de 5 dealers van Autoroute Lo ven een grote diversiteit hebben aan occasions. Gezamenlijk heb ben zij een ruime keuze van ca. 300 occasions van de meest uit eenlopende merken en types. Ook voor de doorgaans wat oudere en goedkopere occasions bent u tijdens deze 2 dagen op de juiste plaats. Zij garanderen u een uitstekende service. Autoroute Loven is inmiddels uit gegroeid tot een club van 5 aut odealers die allemaal gevestigd in het oostelijke gedeelte van Til burg. Vier van de vijf dealers zijn gehuisvest op industrieterrein Loven aan de Gelrebaan, de weg die loopt van Ringbaan Oost naar de Jules Verneweg. wijzigingen treffen we bij de Golf Variant. Bij de Golf Cabriolet komt er een uitvoering boven de zeer complete Highline. De Classicline onderscheidt zich door lederen bekleding, ver warmde voorstoelen, aircondi tioning, kersenhouten stuurwiel en pookknop, windschot, licht metalen BBS-wielen, boordcom puter en alarm. Bij de Bora komen we vergelijk bare wijzigingen tegen als ge noemd bij de Golf. Nieuw zijn Skoda dealer Elan is vooralsnog te vinden in de Zuidoosterstraat in de wijk Loven. Naast de gezamenlijke occasion aanbieding bent u natuurlijk ook van harte welkom als u een nieuwe auto zoekt. Zo heeft Gijsbers Suzuki een primeur met de nieuwe Wa gon R, bij Alfa Romeo dealer Wouters kunt u genieten van de nieuwe Alfa 156 Sports Wagon, de Skoda Fabia is te bewonderen bij Elan, bij Kluitmans Mitsubishi is zuinigheid troef met de di rect ingespoten benzine motor in de diverse modellen en Bertens Citroen is de kunstzinnige Picasso het bekijken waard. De HEAO-CE Automotive is een volwaardige HBO-opleiding met een focus op de automotive sec tor. Leerlingen worden voorbe reid op een hoge management functie bij bijvoorbeeld importeurs, leasemaatschappij- De basis Classic uitvoering heeft onder meer airconditio ning, audiovoorbereiding met zes luids}irekers, elektrisch verstelbare en verwarmde bui tenspiegels, centrale vergren deling met afstandsbediening, vier elektrisch bediende por tierruiten, stootlijsten in de carrosseriekleur, centrale arm- steun voorin, elektrische hoog- teverstelling bestuurdersstoel, verstelbare stuur kolom en 15 inch stalen wielen met 195/65 R15 banden. Op 1 veau komt de Tot deren stuurwiel, mi in de voorbumper lichtmetalen wiel R 16 banden. en of autofabrikanten. De studie omvat, naast natuurlijk theore tische vakken, veel stages en praktijkopdrachten. De oplei ding staat open voor studenten die minimaal de eerste twee ja- ren HEAO-CE of een gelijk- Als eerste merk maakt Volkswa gen haar modeljaarwijzigingen voor 2001 bekend. Deze wijzigin gen worden overigens tussen nu en de maand juli doorgevoerd. Bij de Lupo blijven de verande ringen beperkt tot een afsluit baar dashboardkastje en hoger af te stellen hoofdsteunen. De motoren voldoen voortaan aan hogere emissienormen en als ac- tiemodel is er de Lupo Fortius Open Air met voor f.995,een elektrisch bediend vouwdak en Colorpakket. Bij de Polo zien we ook de nieuwe emissienormen en gewij zigde hoofdsteunen en worden de aluminium daklijsten bij alle versies in de carrosseriekleur gespoten. De Polo y- het nieuwe dashboaiu cu w v taan verkrijgbaar in drie uit; tingsniveau’s. De Volkswagen Golf krijgt stan daard cruisecontrol (met uitzon dering M'an de 1.4 van 75 pk), een controlelampje voor slecht geslo ten achterklep en verbeterde hoofdsteunen. De 1,6 liter motor levert voortaan 105 pk (niet met automaat) en de vierwielaange- dreven 4Motion verdwijnt als 1.8 en 1,9 TDI90 pk. Dezelfde De Hoogt 12A 5175 AX Loon op Zand Telefoon (0416) 36 39 93 Fax (0416) 36 19 89 waardige opleiding hebben ge volgd. Bij het Cardano Instituut in Nieuwegein volgt men vervol gens het derde en vierdejaar die specifiek zijn afgestemd op de autobranche. Op 3 en 7 mei as. nemen en verplaatsen te verge makkelijken. Het laadvolume varieert van 538 tot maximaal 1821 liter. Aardig is de manier waarop de hoedenplank op ver schillende hoogtes kan worden geplaatst, al is dat niets nieuws. Maar dit onderdeel kan ook naar buiten worden geklapt en doet dan dienst als picknicktafel onder de openstaande achter klep. Natuurlijk is er voor een aantal opbergvakken en de in Amerika bedachte bekerhou ders gezorgd, al overtreft de Ch rysler wat betreft extra opberg- mogelijkheden de Europese concurrenten niet. Zo is er een opberglade onder de passagiers stoel, netten aan de rugleuning van de voorstoelen en bergvak- ken in de portieren. Doordat de PT Cruiser met 1,60 meter be- verder komt van 166 km/u. De wielophanging is bekend en niet vooruitstrevend. Voor zien we de vertrouwde vinding van McPh erson en achter een starre as met schroefveren. Wel is het geheel zo gebouwd, dat de wiel kasten zo min mogelijk ruimte aan het interieur onttrekken. Chrysler past zogenaamde Watt-stangen toe om het over hellen van de carrosserie binnen te perken te houden en het rijge drag van de PT Cruiser goed aan te laten sluiten bij een Eu ropese doelgroep. Normaal gesproken heeft deze Chrysler schijfremmen op de voorwielen en trommelremmen achter, terwijl alleen de duurste variant vier schijven bezit en ABS. Overigens is ABS voor een flinke meerprijs van f.2.700,= ook op de andere varianten te bestellen in combinatie overi gens met traction control. Op het gebied van veiligheid biedt de PT Cruiser twee air bags, zijairbags, Isofix bevesti gingspunten, driepuntsgordels op alle zitplaatsen, gordelspann- ners en gordelhoogteverstelling voorin en een startbéveiliging die voorkomt dat de motor kan worden gestart zonder de koppe ling in te trappen. front met breed uitgetrokken koplampen en de klassiek hoog opgetrokken grille doen enigs zins denken aan een onvervalste hot-rod. De auto heeft nog echt spatborden in de klassieke zin van het woord en denkbeeldige treeplanken die echter in de vorm van de portieren zijn opge nomen, dus niet als zodanig dienst kunnen doen. De achter kant is hoog gesloten met Kever achtige lichtunits en de aanblik van een ouderwets Amerikaan se stationwagon. Kortom, de PT Cruiser is van elke kant beke ken gewoon een leuke auto die er gewoon uitspringt, een model waar menigeen op zit te wach ten. De prijslijst begint bij £45.990,= een bedrag waarvoor de Classic-versie wordt aange boden, met daarboven nog de Touring en Limited Edition. In eerste instantie komt er slechts één motorversie van de Cruiser, de uit de Neon bekende 2 liter 16-klepper. Later volgt een Mercedes CDI-krachtbron en wellicht nog een 1,6 liter 16V. De motor levert een behoorlijk vermogen van 140 pk bij 5800 tr/min en een koppel van 188 Nm bij 4150 tr/niin. Deze 4 cilin der bewees zich in de Neon als prima machine, maar heeft bij de Cruiser wat meer gewicht mee te slepen, namelijk een roy ale 1400 kg. Toch kan de auto een top halen van 190 km/u, al thans in de handgeschakelde versie. Er is ook een automaat leverbaar, in tegenstelling tot de Neon met vier trappen, die niet daar de 115 pk TDI 4Motion en de 2,3 Higline 4Motion, terwijl de Bora Variant ook als V6 4Mo- tion leverbaar wordt. De Passat blijft ongewijzigd. Al leen wordt het zogenaamde Alti- us-pakket £300,= goedkoper vanwege de stimuleringsrege ling voor een boordcomputer en is er een aanbieding bestaande uit 16 inch 5 spaaks lichtmeta len wielen afhankelijk vermogen vanaf £1.795 Het enige wat wellicht wat min der Amerikaans is, is de lengte slechts 4,29 meter waarmee de auto qua formaat in de richting komt van de Scénic, Zafira en Picasso. Chrysler zet de PT Cruiser dan ook als een midi- MPV neer. Het interieur kent 25 verschillende configuraties.De achterbank kan worden neerge klapt of uitgenomen en de auto kan zelfs tot een éénzitter met veel laadruimte worden omgeto verd. De rugleuning van de pas sagiersstoel kan voorover wor den geklapt tot een tafeltje, waardoor een interne laadlengte van 2,44 meter ontstaat. De ach terbank wordt middels snelkop pelingen vast gemaakt en is voorzien van wieltjes om het uit- Het heeft even geduurd, maar vanaf begin juni start Volkswa gen ook in Nederland met de le vering van twee nieuwe motor- varianten van de New Beetle. Naast de 2 liter benzine en 1,9 liter TDI wordt het programma zowel naar beneden als naar bo ven afgerond. Aan de basis komt de New Beetle 1.6 voor £43.995,= in het programma en daarmee wordt het instapni- veau van deze auto flink ver laagd. De uitrusting is niet be- De Limited is de top met ABS en tractiecontrole, lederen be kleding, luxueus tapijt, cruise controle, 16 inch verchroomde wielen en een roofrack. Zoals gezegd gaat de Classic £45.990,= kosten. De Touring komt op £49.990,= en voor £57.990,= wordt de Limited voorgereden. Zaterdag 22 april en maandag 2e paasdag 24 april verzetten de 5 dealerbedrijven van Autoroute Loven de komma van een groot aantal gebruikte wagens. Een spraakmakende actie als u weet dat er bedragen te verdienen zijn die oplopen tot maarliefst 12000 gulden. De productie van de PT Cruiser vindt plaats in de Mexicaanse stad Taluca. Jaarlijks worden er 180.000 exemplaren ge maakt, een aantal dat pro bleemloos op de thuismarkt kan worden afgezet. Daarom is inmiddels besloten de PT Crui ser vanaf volgend jaar ook in het Oostenrijkse Graz te gaan

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 33