<s Toyota Yaris 1.3 WT-i Linea Luna AutoTest flJKj Jl F Ruimer bemeten 6 Honda Insight Nieuwe Toyota MR2 bij Autonova Spectaculaire occasion-verhuizingsuitverkoop bij Denissen dit Paas-weekend Test 'm zelf bij... Autonova leeld: md UH 9,- 8,- Stormloop op nieuwe kentekenplaten JÊU! Auto Noordhoek Bas DE AUTOMAAT, DONDERDAG 20 APRIL 2000 PAGINA 3 DE TILBURGSE KOERIER 3 >0 APRIL 2000 PAGINA 2 Audi Verschuifbare achterbank Juiste plaats Radio met RDS Verbruik: en, maar het bestuurder i Vervolg van bladzijde 1 :is WEG 99 355575 l direct na zijn introductie begon de huidige ‘Auto van het Jaar’ met zijn verovering van de markt. De compacte drie- en vijfdeurs hem of haar is Denissen. I 65, 14 11 sief drage. Toyota Yaris 1.3 Linea Luna 5-deurs 4 in lijn 1299 cc 75 x 73,5 mm 86 pk bij 6000 tr/min 124 Nm bij 4400 tr/min lengte 3,615 meter, breedte 1,66 meter 900 kg topsnelheid 175 km/u acceleratie 0-100 in 10,7 sec. stadscyclus 8,8 liter/100 km buitenwegcyclus 5,5 liter/100 km £29.995,= tedanAWD Impreza irbo ATO Technische gegevens: Merk en type: Aantal cilinders: Cilinderinhoud: Boring x slag: Vermogen: Koppel: Afmetingen: Gewicht: Prestaties: Uw leukste Toyota dealer va» Tilburg e.o.l Ringbaan-noord 95, Tilburg. Telefoon 013-5351035. Donderdag koopavond Normale auto De Honda Insight rijdt zoals je de de dealer daar nog een gratis eerste onderhoudsbeurt aan toe. Als vrijwilliger voor een vluch- tenlingenorganisatie rijdt dhr. De 10.000ste set nieuwe kentekenplaten werden recent door Marco Melis (links) van Besbo Automateria len overhandigd aan dhr. Schut (rechts) die zijn nieuwe Arosa bij Auto Noordhoek kwam ophalen. Bas Bastiaansen, directeur van Auto Noordhoek staat op de achtergrond. itige 1,4 li- jr Auto aleverd. Ui- 3 platen gratis ssteld en voeg Schut wekelijks al gauw 1.000 km en dan is een krachtige en te gelijk zuinige diesel snel in het voordeel. Private Finance Een private leasing (voor auto’s vanaf 1997) of autofinanciering met zeer gunstige voorwaarden offreren de verkoopadviseurs van Nissan Dealer Denissen u graag. Leasing of financiering i immers maatwerk en voor iede- Verder heeft de behoorlijk com plete Linea Luna twee airbags, in hoogte verstelbare veilig heidsgordels (alleen 5-deurs) i centrale por“'-J meti len zijn maar do menl uitho verschuiven is door er op te gaan zitten en niet vanuit de laad ruimte. Het bagagevolume is voor een auto uit deze klasse uitstekend, van 205 liter in de meest krappe opstelling via 305 liter met de bank naar voren tot 744 liter met neergeklapte bank gemeten tot de ruiten. De Yaris wordt op dit moment geleverd met twee niet eerder gebruikte motoren, waarvan de 1,3 liter de jongste toevoeging is. Het gaat ook hier om een 16 klepper met variabele klepti- ming, bij Toyota WT-i ge naamd. Hij is niet van de 1 liter afgeleid, maar volledig afzon derlijk ontwikkeld. De kracht bron levert een keurige 86 pk bij 6000 tr/min en komt tot een kop pel van 124 Nm bij 4400 tr/min. Hiermee is de nog geen 900 kg zware auto bijzonder vlot. Er kan een top worden behaald van 175 km/u en in 10,7 seconden wordt digitaal de 100 km/u weergegeven. Even ter vergelij king, de 1,0 liter komt tot 155 km/u en heeft 12 tellen nodig. De motor doet behoorlijk stil zijn werk en wie een beetje de juiste toerentallen opzoekt, zal ook merken dat de tussenaccele- raties snel worden afgewerkt. De handgeschakelde vijfbak schakelt zeer soepel en licht. De auto heeft een onderstel dat goed op zijn taken is berekend. en w cue portiervergrendeling afstandsbediening. De stoe- ~"“i niet overdreven groot, u door de rechte zit, kan 1 het in de Yaris uren lang uithouden. De achterbank kan in twee ongelijke delen worden neergeklapt en is bovendien ver schuifbaar over een lengte van 15 cm, waardoor men kan spe len met de beenruimte en het bagagevolume. Het is alleen jammer dat de bank alleen te de buitenspiegels ‘gewoon’ zwart zijn. Overigens toont de vijf deurs door zijn specifieke vlak verdeling wat groter dan de driedeurs. De achterlichten zijn volledigL. men en de vijfde deur plooit hier netjes omheen. Er is een kleine uitsparing in de bumper ge maakt om de tildrempel te ver lagen. De klep kan g buitenaf met een drukknop wor den geopend. De achterruit wordt schoongehouden door een wisser en sproeier en het derde remlicht zit op de enige juist plaats, tegen de bovenkant van de ruit. Waar de Toyota Starlet vooral bekend stond om zijn enorme betrouwbaarheid, maar op het gebied van ontwerp alles be halve een hoogstandje was, is Toyota met de nieuwe Yaris een compleet andere weg in geslagen. Een vlot gelijnd mo del met leuke details, zonder de kwaliteit uit het oog te ver liezen. re consument anders. “Daarom bieden wij diverse mogelijkhe den en kijken onze adviseurs sa men met de klant welke vorm het best bij hem of haar past”, zo verteld Fons Denissen. “Voor ko pers van Nissan occasions bie den wij ook de Nissan Toppolis autoverzekering aan. Deze W.A.-Casco (ook wel All-risk ge noemd) verzekering biedt niet alleen een zeer scherpe premie maar kent geen eigen risico. In dien de gekochte occasion bin nen de periode van een jaar ge stolen wordt of Total-loss gaat, krijgt de klant zijn aankoopbe drag vergoed. Op alle schadere- paratie’s wordt daarnaast ook nog eens 2 jaar garantie gege ven,” zo vult verkoopadviseur Peter Gimbrere Denissen’s ver haal enthousiast aan. van een normale auto mag ver wachten. Geen rare halfautoma- tisch schakelende versnellings bak, met een fikse schok afslaande motor, wachttijd bij het weer starten bij een stoplicht en het daarbij storend onderbre ken van het radiosignaal. Nee, de Honda Insight biedt een mi lieuvriendelijke techniek zonder nadelen in het gebruik. Boven dien is de Insight behoorlijk vlot met een topsnelheid van 180 km/u en acceleratie van 0 tot 100 in 12 seconden. Het is alleen jammer dat de oplage van dit soort auto’s te klein is om een wiel, een instrumentarium met pro minent geplaatste toeren teller en de aluminium pedalenset. De ach terwielen worden aangedreven door een 1,8 liter WT-i motor goed voor 140 pk, een top van 210 km/u en ac celeratie van 0 tot 100 in 7,9 secon den. Met het grootste gemak klimt de 16-klepper in toeren. De MR2 is een echte rijdersauto met een com municatief onderstel, messcherpe besturing en voorzien van krachtige remmen met ABS. De uitrusting is zeer compleet met airbags, elektri sche ramen, centrale vergrendeling en lichtmetalen wielen. Bij Autono va is de MR2 te wonderen. De auto is leverbaar vanaf f.63.700,= en kan tot en met juni worden besteld in de Special Edition voorzien van een felgele lak en lederen bekleding. Deze variant komt op £67.200,=. Voor zien we McPhersons en achter een torsieas met schroef- veren en bovendien een stabili- satorstang. Wegoneffenheden worden goed verwerkt zonder dat de koets in snel genomen bochten overdadig gaat hellen. Het gemiddelde brandstofver bruik kwam uit op 1 op 14,5 en dat is precies gelijk aan de eer der door ons gereden 1 liter met half-automaat, terwijl volgens opgave van Toyota de 1,3 iets minder zuinig zou zijn dan de 1,0 liter WT-i. Toyota verkoopt de Yaris 1.3 Li- aantrekkelijke prijs te kunnen neerzetten en daarom heeft Honda Nederland besloten de Insight niet te gaan voeren. De techniek van deze Honda biedt echter meer dan voldoende voe dingsbodem om in de nabije toe komst verder te worden uitge- nut. En wie tot die tijd niet kan wachten kan in Engeland voor ruim £60.000,= toch een Insight kopen. Voor dat bedrag krijgt men wel zaken als elektrische ruitbediening, airco en centrale vergrendeling, zeiken die bijvoor beeld de Lupo moet missen. nea Luna 5-deurs voor £29.995,= (prijs per 1 mei). Voor hetzelfde bedrag wordt de 1 liter voorgereden in de nog completere Linea Sol-uitvoe- ring die in combinatie met de 1,3 liter motor weer £30.995,= moet kosten. De meerprijs voor de twee extra portieren be draagt duizend gulden, zodat de meest betaalbare Yaris 1.3 de 3-deurs Linea Luna is voor £28.995,=. Het Yaris-program- ma begint bij de 1.0 basis voor £23.995,=. ter bewegen of meer. Maar de Yaris is met 1,50 meter gemid deld hoger dan zijn concurren ten en dat betekent dat er min der lengte nodig is voor dezelfde binnenruimte. Toch mag de Ya ris weer niet als een ruimtewa gen gezien worden. De vormge ving van de Yaris is ronduit vlot en ligt erg dicht bij het prototy pe dat zo’n anderhalf jaar voor de marktintroductie door Toyota op tentoonstellingen werd ge toond. De auto heeft een sterk naar achteren oplopende taille- lijn, grote en vooral hoge kop lampen en een grappige, geper foreerde grille, bij de Linea Luna in titanium-look. Bij deze uitvoering zijn verder de bum pers en portiergrepen in de car- rosseriekleur gespoten, terwijl Bij een vlot voorkomen hoort een verantwoord design van het interieur. Ook daar heeft Toyota goed aan gewerkt, al is de kleur stelling aan de grijze kant ge houden. Het meest typische aan de Yaris is het instrumentarium dat midden boven de console is geplaatst en licht naar de be stuurder is gebogen. De digitale snelheidsmeter, toerenteller en brandstofmeter liggen erg diep, een effect dat door gebruik te maken van lenzen en spiegels nog eens extra wordt versterkt. De voorpassagier kan absoluut niets zien, maar het voordeel voor de bestuurder is dat er met Sinds de start van de verkoop per 1 februari van de nieuwe Ne derlandse kentekenplaten heeft Besbo Automaterialen aan de Havendijk inmiddels al meer dan 10.000 complete sets gefa briceerd. En dat aantal zal sterk groeien omdat vanaf 1 juni as. de nieuwe platen verplicht zijn bij een APK-keuring. Bedrijfsleider Marco Melis voor ziet wellicht zelfs een tekort aan capaciteit, daarom is het ver standig nieuwe platen op tijd te bestellen. In heel Nederland zijn zo’n 300 bedrijven dag en nacht bezig om aan de vraag te kunnen voldoen. Besbo werkt als extra service naar de dealerbedrijven met een haal- en brengmogelijkheid. De 10.000ste set platen werd vo rig week met een feestelijk tintje overhandigt aan dhr. Schut, die bij Seat-dealer Auto Noordhoek zijn nieuwe Arosa kwam opha len. Bovendien de eerste Arosa voorzien van de krachtig ter TDI-motor die door Noordhoek werd afgei teraard werden de pla ter beschikking gesuci De MR2 is in tegenstelling tot zijn voorgangers een volwaardige road ster, waarvan de kap in een hand omdraai kan worden neergeklapt. De MR2 is ook in het interieur een hartendief met een lederen stuur- U leest het, als u in de markt bent voor een goede gebruikte auto moet u beslist eens een kijkje gaan nemen bij Nissan dealer Denissen. Tot begin juli vindt u Denissen aan de Burg. Jansenstraat 52-56 in Tilburg (west) achter het Burg. v. d. Mortelplein. under gefocust hoeft te ils men van de weg et dashboard wil kij- le verlichting wordt in- Id, wordt het dash- ider fel, maar gelukkig mop om dit te corrige- overdag met licht aan wordt gereden. Rond de stuur- kolom zitten de twee bekende hendels voor verlichting en rich tingaanwijzers. Alle andere functies zijn op de middenconso le geplaatst. Tussen twee ronde uitstroomopeningen zit en digi- ing wat groter dan de tale display met daarop de klok surs. De achterlichten zijn en de functies van de boordcom- lig in de schermen opgeno- puter. Hierop kan ook de af ar de vijfde deur plooit hier stemming van de lager geplaats- -te radio (standaard met RDS en 4 luidsprekersworden getoond, ;mpel te ver- terwijl de tegen meerprijs lever- i gelukkig van bare navigatiecomputer ook van dit schermpje gebruik maakt. De verwarming en ventilatie worden met drie draaiknoppen bediend aangevuld met een schuif om de luchttoevoer dicht Wat opvalt is dat de Yaris erg compact overkomt en dat klopt. Met zijn lengte van 3,61 meter komt de Yaris dicht bij de Ford Ka, terwijl de meeste auto’s in het zogenaamde B- segment zich rond de 3,80 me- MR2, een afkorting die staat voor ‘Mid-engine Rear-wheel-drive Two- seater’ en daarmee voor een sport wagen die er niet alleen adembene mend goed uitziet, maar ook zo rijdt. Rijplezier heeft bij de ontwik keling van de nieuwste generatie duidelijk de hoogste prioriteit ge kregen en komt tot uitdrukking in een combinatie van een laag voer tuiggewicht, achterwielaandrijving en een middenmotor. Vanaf nu kunt u met de nieuwe Toyota MR2 kennismaken bij de Tilburgse Toyo- ta-dealer Autonova aan de Ring baan Noord 95. In juli gaat de Tilburgse Nissan dealer Denissen verhuizen van zijn huidige locatie aan de Burg. Jansenstraat naar de autoboule vard aan de Kraaivenstraat. De nissen wil dat zo weinig mogelijk auto’s deze verhuiziging meema ken en daarom biedt het dealer- bedrijf nu alle occasions aan met maar liefst 10% aankoopkorting. Reeds in dit paasweekeinde (ook op 2e paasdag open) is dit spec taculaire voordeel al van kracht. Nissan dealer Denissen biedt u een keuze van maar liefst 80 Quality-Line occasions die alle voorzien zijn van 3 tot 30 maan den garantie op Bovag-voor- waarden. Daarnaast wordt iede re Quality-line occasion voor aflevering uitvoerig op maar liefst 88 punten gecontroleerd en zorgvuldig gereconditioneerd. Uiteraard worden alle Quality line occasions ook nog eens voor zien van de Nationale Autopas die de juistheid van de kilome terstand gegarandeerd. te zetten en optioneel een een voudige knop voor de airco. Het met leer beklede stuurwiel is in hoogte verstelbaar. De pook knop is tevens met een “huidje’ overtrokken. Tegen de rugleu ning van de voorstoelen zijn op- bergvakken aangebracht. dei wo 63-FK-JG 79-DP-RF

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 31