O HE PICTURE lag Het bewogen jaar van Raymond Victoria Rob McDonald terug in Tilburg 'zo \^rpolis Supporter van de week IBS Contour Vrijwilligers gezocht EHEÜS1 I Willem ll-Vitesse I INTEN DONDERDAG 20 APRIL 2000 - PAGINA 15 000 - PAGINA 14 DE TILBLRGSE KOERIER Hoofdsponsor Foto: Fotoburo Toin Damen ns Bas Lippmann Foto: Fotoburo Toin Damen Eventueel onderschrift Thuis Toin Damen 2-0 2-0 Peter Année Harrie Verhoeven aak gebruik van dit arrangement en Broek, Heyhoefpïomenade 77, Tel.' 013-5713501 ^organisatie uoor vrijwilligerswerk AR AR 5ELIG ijden: uur -17.00 uur uur - 17.00 uur uur - 17.00 uur uur -17.00 uur 'Ik ben zo'n dertig jaar geleden be gonnen als jeugdspeler van Huil City. Mooie tijd was dat. Profvoet- 1955-1956 1957-1958 1969- 1970 1970- 1971 1971- 1972 1972- 1973 1977- 1978 1978- 1979 1981-1982 1984- 1985 1985- 1986 1986- 1987 1991-1992 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 1998- 1999 1999- 2000 Uit 18 4 9 5 zoen werd Feyenoord thuis opge rold, maar na een vlotte competitie start en de wederwaardigheden in baller worden betekende in die tijd niet alleen trainen, trainen en nog eens trainen, maar ook schoenen poetsen van "grote idolen" en sta dions vegen. Discipline, daar draai de het in de opleiding om. Op mijn twintigste haalde Nol de Ruiter mij naar Cambuur, later speelde ik voor FC Wapeningen. In 1981 kwam ik naar Willem II. Onder trai ner Bert Jacobs begonnen we het seizoen bar slecht. Ik werd voor mijn gevoel door het altijd kritische Tilburgse publiek ondergewaar- in. Maar met de vormcrisis waarin we nu zitten...' Onderbewustzijn Maar begrijp hem niet verkeerd. Bij Wiltem II heeft hij het enorm naar zijn zin, het is niet zo dat hij hier weg wil. 'Waarschijnlijk dien ik hier deerd. Toch wisten we het gestelde doel, handhaving in de eredivisie, te halen. Dat was toch de verdien ste van Toon Nelemans, die dat sei zoen schaduwschutter werd, en van mij.' Het Willem II van toen bestond lou ter uit semi-profs, jongens die naast het voetbal een gewone naar een topclub; iemand die bij Ajax speelt, wil naar het buitenland. Dat is heel gezond. Je moet altijd hogerop willen, maar het is natuur- baan hadden en er 's avonds nog een pittige training uitpersten. Mc Donald: 'Willem II moest het vooral hebben van karakterspelers: man nen als Calderwood, Havermans, Huybrechts, Ton van de Ven, Bram Braam. Die gingen altijd voor 100 procent tot het laatste fluitsignaal. Ook al was de club zo goed als fail liet, toch bewaar ik aan dat seizoen in Tilburg hele goede herinnerin gen.' Coach Betaald Voetbal Zo'n productieve spits was voor het armlastige Willem II natuurlijk niet te behouden. 'Ik vertrok naar FC Groningen, waar ik nog samen heb gespeeld met de broertjes Koeman en met die club Europees voetbal heb gehaald. Zo kwam ik in beeld bij PSV, waar ik ondanks een lang- ven goede keuzes te maken en tracht met het gezin een goed le ven te leiden; Ambitie: erkenning van mijn vakmanschap; Hobby: fotografie. Ik ga ook graag met kennissen buitenshuis dineren; Favoriete televisieprogram ma: goede horror film of een ero tische thriller; Theater: daar ga ik alleen be- Voetbal op zak maar zonder club ging McDonald dit seizoen in. Hij den aandienen. De gok werd be loond: al in september klopte De Graafschap na het vertrek van Frans Thijssen bij hem aan. On danks de onrust in Doetinchem wist hij de ploeg weer redelijk op de rails te krijgen. De Graafschap heeft zich onder zijn leiding defini tief buiten de gevarenzone weten te voetballen. Willem II is dan ook gewaarschuwd: het blijft kwaad Clubartikel van de wedstrijd De Willem ll-clubwinkel heeft voor de wedstrijd tegen De Graafschap een Forza-shawl in de aanbieding. Normaal betaald u Fl. 24,95 maar nu slechts Fl. 14,95. (Op deze speciale aan- biedingsprijs is geen Seizoen Club Card korting meer van toepassing). De openingstijden van de dubwinkel zijn: maan dag t/m vrijdag van 13.00 uur tot 18.00 uur (vrijdags koop avond tot 19.30 uur) en zater dag van 11.00 uur tot 14.00 uur en tijdens de thuiswedstrij den van Willem II. Dan zijn ook de verkooppunten bij vak B en M geopend. Radio Paloma Willem II Club show Vanavond is tussen zeven en negen uur weer een prominen te Willem H'er te gast bij Radio Paloma in De Willem II Club Show. De presentatie van deze interactieve radio talkshow is in handen van Katja van der Lin den. De telefoon is een belang rijk onderdeel van het 'live' pro gramma. Luisteraars kunnen bellen naar de studio om de gast vragen te stellen of om mee te doen aan een spelletje, waarmee kaarten voor de ko mende wedstrijd te winnen zijn. Radio Paloma is te vinden op de frequentie 106 FM. Radio Palo ma is telefonisch bereikbaar via het nummer 00-3214659192. lukkige kan zijn toegangskaart af halen aan het loket Inlichtingen en wordt vervolgens een half uur voor aanvang van de wedstrijd verwacht bij de administratie van Willem II. de supporter samen met een speler naar keuze of trainer/coach Co Ad- riaanse op de foto. Deze blijvende herinnering wordt aangeboden betreft niet alleen •°p. Er wordt ook cdze voor bepaald 'Toen Willem II zich meldde, beschouwde ik dat als een stap dichter bij de top, eigenlijk als een soort opstappunt. Die ambi tie moet je als voetballer hebben. Als je denkt dat je op een ge geven moment aan je top zit is dat nergens goed voor. Je moet een doel hebben. Het is absoluut niet zo dat Willem II te min voor me is, maar ik heb natuurlijk al bij Feyenoord en Bayern München onder contract gestaan en zou me daar heel graag nog een keer willen bewijzen. Ik geef mezelf twee jaar om door te breken.' 3-3 2-1 2- 3 0-1 0-1 3- 0 2-2 2-2 4- 4 0-1 4-1 Totaal 35 10 16 9 51-45 0-0 0-0 4-2 1- 2 2- 2 3- 1 2-2 0-2 volgend jaar trouwens: McDonald heeft zijn contract in Doetinchem met een jaar verlengd. Désiréé Dijkstra an en naar het stadion won :ht op een verwarmde over otced 1-5420113 Uit 2-2 1- 0 0-0 2- 0 0-0 2-1 0-2 17 6 strijden aan de rand van het veld sta; Overtredingen binnen het strafschopgebied: wordt te weinig tegen opgetreden. Aan shirts trekken blijft heel dikwijls ongestraft; Schelden: in het veld wordt niet veel gescholden, op de tribunes wel. Vooral tegen spelers van de tegenpartij; Grootste fout: komt nog; Problemen voor fotograaf: on controleerbare lichtsituaties; Mooiste foto Willem II: duel gesp, gew. gel. verl. Statistische feiten Willem II - De Graafschap Winkelcentrum tegenover de bib De bussenwertrekken na afloop van de wedstrijd om 2115 uur vanaf: Ventweg Ringbaan Zuid Willem II stadion Primera Van den igsgerechtigden in et ingang van juni lat rijden. Vanuit dit )uden. Er is behoefte om deze bus te besturen. n Heyhoef ibliotheek Het seizoen 1981-1982 is voor veel supporters nog steeds een nachtmerrie. Sportief en financieel liep het voor Willem II hele maal mis. Aan Rob McDonald, toen spits bij de geplaagde trico lores, heeft het niet gelegen: met 21 doelpunten nam hij op de topscorers!ijst een hoge positie in. Zaterdag is McDonald, 41 jaar inmiddels, weer van de partij. Nu als trainer van De Graaf schap. Wij vroegen de kopsterke spits van toen hoe het hem na zijn Tilburgse periode is vergaan. Leeftijd: 38 jaar; Woonplaats: Tilburg; Burgerlijke staat: gehuwd met Els Merkx; Kinderen: Anthony 14 jaar en Priscilla 11 jaar; Opleiding: MAVO en fotovak- school; Beroep: fotograaf op het gebied van publiciteitsfotografie; Functie bij Willem II: fotograaf voor alle media van de club; Aantrekkelijkheid van deze functie: ik krijg een goed beeld van de club omdat ik bij alle wed de Champions League viel er verder mijn contract gewoon uit. Als je in interviews leest over ambities van profvoetballers kun je verkeerde tussen Galèsek en Blind. De foto hangt in de perskamer van Wil lem II; Grappige foto: De spelers vieren feest met Jan Vioen voorop na af loop van de 3-0 overwinning in Tblisi; Gevoetbald: bij SET en ZIGO als rechtsbuiten in het 4e elftal; Sterke eigenschap: doorzet tingsvermogen; Hekel aan vis; Boek voor een onbewoond ei land: studieboek fotografie; Top CD: Bring on the night van Sting; Journalist: een vak dat me niet aanstaat omdat een journalist uit- Wereldclub: Manchester United; spraken wil ontlokken die de geïnterviewde niet altijd wil ge ven; Levensmotto: probeer in het le- durige knieblessure toch nog 15 doelpunten en een landskam pioenschap wist mee te pikken. Via besloot rustig zijn tijd af te wach- Sporting Lissabon, weer FC Gronin- ten, in de wetenschap dat zich in gen, enkele buitenlandse clubs de trainerscarrousel zonder enige waaronder de prachtdub Newcast- twijfel snel de eerste vacatures zou- le United ben ik uiteindelijk bij Veendam tërechtgekomen. Daar heb ik mijn carrière afgebouwd en ben ik begonnen aan mij trainers- carrière.' McDonald was onder meer trainer bij Emmen en FC Zwolle en boekte veel succes bij DOVO, hoofdklasser bij de zater- dagamateurs. 'Binnen twee jaar pakte ik met DOVO het kampioen schap in de hoofdklasse B. De fina le om het landskampioenschap ver- kersen eten met deze spits. Ook loren we tegen IJsselmeervogels, daar heb ik nog de pest over in: de nederlaag was niet verdiend.'. Met het diploma coach Betaald De supporter die op bijgaande foto omcirkeld is, zal tijdens de wed strijd Willem ll-De Graafschap uit geroepen worden tot supporter van de week. De supporter van de week krijgt een mooie plaats op de hoofdtribu- door Fotoburo Toin Damen. De ge ne en ontvangt een rondleiding door het stadion, een blijvend aan denken en een uitnodiging voor het bijwonen van een busreis van de supportersclub. Bovendien mag niet zoveel meer te vieren. 'Het is echt niet zo dat we het bijltje erbij neergooien. Je speelt natuurlijk voor conclusies trekken. Ik speel bij Wil- het publiek, maar ook om bij andere lem II en ik ambieer de overstap clubs in beeld te komen. Je moet je zelf als voetballer zo goed mogelijk verkopen. Ik word dit jaar 28. Dan begint de tijd te dringen voor die stap hogerop. Meestal is het wel af- ijj^ njet zo dat ik constant met mijn gelopen als je tegen de dertig loopt, ambities bezig ben. In mijn onder bewustzijn speelt het wel mee, maar ik denk tijdens een wedstrijd al zijn er natuurlijk uitzonderingen. Vorig jaar dacht ik wel: als het zo doorgaat dan zit die stap er voor mij niet: a|s ik vandaag goed spee|, kan ik wel eens gebeld worden.' Wo nen doet hij in Vught. Na vijfjaar in Doetinchem te hebben gewoond, wilde hij geen huis kopen in de stad waar hij voetbalt. 'Ik wilde wat meer rust. In de Achterhoek werd ik heel vaak herkend en aangesproken. roepshalve heen; Magazine Tricolores: mooi blad met een gevarieerde inhoud; Sportbladen: Sportweek en Voetbal International; Mooiste shirt: Tricolores; Mooiste stadion: De Kuip in Rotterdam; Champions League: hoogte punt voor Willem II. Ik heb geno ten van de sfeer en de reizen naar het buitenland; Kampioen van Nederland: PSV; Co Ad riaanse: een echte profes sional. Wil altijd winnen. Hij kan moeilijk tegen zijn verlies. Op z'n tijd is hij altijd in voor een aardige babbel. Steunpunt Vrijwilligerswerk Vrijwillige Thuishulp SOS-HuIpcentrale Werk je graag met ouderen? Verzorgingscentrum de Bijsterctcï; spelen voor de bewoners zoals sjoelt barakken. Wie vindt het leuk om dit i irkt aantal toegangskaarten. Het is ook mogelijk een toeg n bij instap in de bus (zolang de voórraad strekt). 4 doelsal. 31-23 20-22 Willem II Pauze Cup Vanavond een bijzonder op treden in de Willem II Pauze- cup. Twee teams van ver standelijk gehandicapten binden met elkaar de strijd aan. Oud-Piusoord neemt het in een vriendschappelijk duel op tegen oud-Assisië. Daar zitje niet altijd op te wachten.' Maar in Vught en omgeving word hij ook vaak herkend. Victoria komt van de Willem ll-spelers ongetwij feld het meest in de picture. Hij lijkt een abonnement te hebben op de programma's van Harrie Vermee- gen. Beachvolley, Balia balla, De Re genjas. Hij vroeg zelfs zijn vriendin Nicole ten huwelijk voor de came ra's van 's lands meest dwaze voet- balverslaggever. 'Harrie wist dat Ni cole zwanger was en dat we nog niet gehuwd waren. Hij zag er wel brood in. Mij leek het ook wel een leuk idee. Maar ik heb het Nicole een dag van tevoren al gevraagd, op de televisie vroeg ik het eigenlijk voor de tweede keer.' Invalbeurt Het seizoen kende heel wat diepte punten. Het is een cliché, maar zon der Sami Hyppia is de verdediging van Willem II heel wat minder waard. Ook het spel van Victoria werd er door beïnvloed. 'Ik kon heel goed met Sami achterin samen spe len. Dan kon Galések meer naar vo ren spelen en de spitsen bedienen. Dat is er dit jaar minder goed van gekomen. Bovendien zitten we nu enorm met de blessure van Bombar- da.' De laatste weken heeft dat Vic toria een basisplaats gekost. En zelfs een invalbeurt is niet zeker. 'Dat heb ik bij De Graafschap al eerder meegemaakt. Ik weet dat ik er ster ker uit kom. Maar in principe is het niet leuk om op de bank te zitten.' In principe...? 'Nou ja, het is ge woon klote!' begeleid d zorg voor dat u veilig van toegangskaart geeft rechi het Willem II stadion. affiniteit met het milieu? ine Aarde (in Boxtel) zoekt vrijwilligers voor het n gasten, geven van informatie, jr het bijhouden van de tuinen. Heb je i De Kleir bezoekerscentrum (opvang van verkoop van producten) en voor verschillende ecologische Een handje helpen bij Festival Mundial? Het Centrum voor Ontwikkelingssamenwerking (COS) zoekt voor het Festival Mundial vrijwilligers die willen helpen bij de opbouw en het afbreken van een plein en die tijdens het festival inzetbaar zijn bij eventuele problemen. in KPN-Telecompetrtie in een prachtige ambiance voor een zeer speciale prijs; Maak kennis met Willem 11 en man voor nog geen twee tientjes 111 De Reeshof en Willem II Busvervoer met BBA Tours heen,en terug naar de Reeshof voor de Vind je een busje besturen leuk? De BUS behartigt de belangen van uitkering Noord- Brabant. Het is de bedoeling dat met a.s. een busje door de hele provincie gas busje wordt op locatie spreekuur gehoud aan vrijwilligers die het leuk vinden i In de Vacaturebank van het Steunpunt Vrijwilligerswerk zijn honderden verschillende vrijwilligersbanen opgenomen. Interesse? Loop dan eens binnen, St. Annaplein 21. Dit kan, zonder afspraak, van maandag tot en met donderdag tussen 13.00 en 17.00 uur. De Vacaturebank is telefonisch bereikbaar van maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 17.00 uur, telefoon 013 - 5434572. intrum de Bijsterstede organiseert allerlei len, jeu de boules en t te begeleiden? Dit alles voor slechts fl 15,- per persoon Mdt gebracht. Elke erdekte zitplaats,in Villam II, Goirleseweg 34 Telefoon: 013-5490590; rters Service Unit, Goirleseweg 34 Telèfoon: 013-5490515 met Sami Hyppia. Het Willem ll-col- lectief kreeg een toegevoegde waarde en Willem II kon doorstoten naar de tweede plaats. Tegen Feyenoord werd Victoria in de 4-1 gewonnen wedstrijd vorig en dus gaat het weer over zijn ambi- jaar 'man of the match'. Ook dit sei- ties. En over zijn televisiecarrière. Onbegrijpelijk Zeven jaar geleden werd hij door de Graafschap overgenomen van, Bay ern München. Met de Achterhoe ken promoveerde hij in het seizoen 94/95 naar de eredivisie en maakte er de hoogtedagen mee. 'Op een gegeven moment stonden we zelfs derde', denkt Victoria terug. 'Dat was ook de tijd dat de pers ons "Su perboeren" begon te noemen. Een jaar later kwam er echter wat verval in de ploeg. Ik werd daar de dupe van. Frits Korbach noemde mij de beste rechtsback op de Nederlandse velden, maar zette me wel op de bank. Onbegrijpelijk natuurlijk, maar ja...' Toen kw^m Willem II - de eerste stap hogerop - in het spel. De eerste twintig wedstrijden van vorig sei- zoen moest hij vanwege een zware blessure missen, maar verder is het I Woorden van Raymond Victoria, in- verhaal overbekend: fit en wel middels een jaar geleden uitgespro- vormde hij een fantastisch koppel ken. In de voorbeschouwing op de wedstrijd tegen De Graafschap zit I 'Stadionnieuws' weer tegenover hem. Maar veel kan Victoria niet over de Doetinchemmers kwijt - 'er i is daar natuurlijk veel veranderd' - E X C L U S I E F VOOR INWONERS UIT DE REESHOF Heb je inzicht in spelmateriaal? Speelotheek Bellenboom leent speelgoed uit aan kinderen met een ontwikkelingsachterstand. Het kinderen met een verstandelijke handicap, advies gegeven bij het maken van een keuz< spelmateriaal. Hk 1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 15