Opel Astra Coupé Rii-impressie -7 W F Ier De terugkeer an: Actie rond Volvo Used Cars Honda hofleverancier Camel Trophy dan den Leasemaatschappijen kopen meer auto's Ford-dealer P. van de Ven medeorganisator hulptransport Kroatië ra HONDA V I Verdere verfijning Ford Explorer WMi i tlaat fa de tilburgse koerier \PRIL 2000 «PAGINA 4 DE AUTOMAAT» DONDERDAG 13 APRIL 2000 «PAGINA 5 UR UR ige E lei de 1800 km lange toch over water gaat. Deze worden voortge stuwd door 130 pk Honda- motoren. De boten zijn zee- (20 i i de ik TF Hf et heeft even geduurd voordat Opel terug- keerde in het coupésegment van de hogere JL middenklasse, waar het merk in het verle den met de Manta en Calibra actief was. Binnenkort verschijnt een in samenwerking met Bertone ontwikkelde en eveneens in Italië gebouw de Astra Coupé ten tonele. >AN I deze ip van len? 460 liter 1 royaal en daarmee de Astra menig con- Mégan_, Mondeo, Laguna, 1 VW Polo. )13-5359949 koper krijgt voor de auto een gratis mattenset en een immo bilizer en ontvangt afhankelijk van het type Volvo een korting op lichtmetalen wielen, audio, waardig en komen op de wate ren rond Fiji en Tonga hele maal tot hun recht. een aantal aërodynamische ver anderingen ondergaan. Als we de portieren openen dan toont de Astra zich als een ware coupé vanwege het ontbreken van de ruitomlijsting. Bij het openen van de deuren schuift de ruit iets omlaag. Na het slui ten komt het glas weer in de uitgangspositie terug en drukt zo beter tegen de rubbers. Extra windgeruis is er dan ook niet te horen. portiervergrendeling, een audio- installatie, bekerhouders en uiteraard airconditioning. Uiteraard heeft ook de veilig heid in de USA alle aandacht gekregen: ABS, dubbele voor- en zijairbags en Side Impact Protection in de portieren. De XLT is aan de buitenkant her- april aantrekkelijk geprijsd voor de Volvo Advantage-deel- nemers. Bovendien zijn er gun stige financieringsvormen mogelijk. Ford-dealer P. v.d.1 plekke werden de g geladen bij de Carit satie die voor verdere tie zal zorgdragen. Oo in de plaats Kotoriba pakketten 1 den als rechtstree] zigeuners die daar terende omstandig 1. Ven. Ter goederen uit- ritas-organi- dere distribu- Ook werden nua voedsel- a en kleding uitgela- schtstreekse hulp aan ir in menson- igheden moe- 42.750, 29.750, 11.750, 27.750, 27:750, 22.750, 19.750, 17.750, 21.750, 14.750, 19.750, 29.750, 12.750, 17.750, 9.750, 9.750, 6.250, 14.750, 14.750, 18.750, VERKOOP t T kenbaar aan de chromen g en «Platinum» voor- en achter bumper alsmede de specifieke lichtmetalen wielen. De Limited onderscheidt zich door grille en bumpers in de carrosseriekleur en Limited velgen. De Ford Explorer XLT kost 97.900,- en de Limited komt op 106.900,-. centrale vergrendeling met afstandsbediening en mistlam pen. Bovendien zijn de artike len uit de mode-collectie van Volvo van 15 tot en met 25 Standaard staat de Coupé op 16 inch 6-spaaks lichtmetalen wielen, heeft mistlampen in de voorbumper en een verchroomd uitlaatsierstuk. Al bij al komt de auto duidelijk anders over dan de bestaande Astra-varian- ten, maar heeft een veel lager wow-gehalte dan de Calibra. In het interieur gaat het voor namelijk om details die aange past zijn. Zo zijn de wijzerpla ten van het instrumentarium in wit uitgevoerd met een chro men rand en dat in combinatie met een volledig aluminium- kleurige omlijsting van de mid denconsole en chromen porti grepen. Er zijn afhankelijk v de buitenkleur twee stoffen en drie kleuren leer. De auto heef voorin redelijk sportieve stoele die een goede ondersteuning bieden, ook als de bestuurder door de techniek uitgenodigd wordt wat harder te rijden. Achterpassagiers hebben een redelijk normale bank ter beschikking met twee hoofd steunen en een uitklapbare middenarmsteun met daarach ter een laadopening. Maar... heeft men één of twee personen achterin laten stappen, dan I I I I I I Op 18 maart jl. vertrok een karavaan van acht Fords Transit volgeladen met kle ding, voedsel, meubilair, gereedschap en speelgoed naar Kroatië. Dit hulptransport was ontstaan uit samenwerking tussen Ford Nederland, Ford Credit en een aantal dealers, waaronder ook de Tilburgse gemiddelde leeftijd en de con- tractduur een lichte stijging. Deze contractduur is sinds eind 1996 gestegen van 40 naar 42 maanden en bij bestelauto’s van 45 naar 48 maanden. Bij vrachtwagens is dit 66 maan den. Touring Service, Volvo Advantage-kaart en het Volvo Investerings Plan. Volvo maakt bewust onder scheid tussen twee categorieën. Een Volvo Selected Used Car is niet ouder dan vier jaar en heeft maximaal 120.000 km gereden. Hieronde Bertone Tot nu toe ontwikkelde en bouwde Bertone voor Opel uit sluitend cabrio-modellen op basis van de Kadett en Astra. Het coupésegment in Europa groeit nog steeds. In 1995 wer den er 270.000 stuks verkocht, vier jaar later 360.000 exem plaren. En Opel gelooft in dit deel van markt. In het verle den werden er zo’n 1 miljoen Manta’s verkocht en 240.000 Calibra’s. De aantallen van de Astra Coupé vallen bescheiden irden vervangen. :er goedkoop uit gt altijd eerst een kundig advies, I erwijl u wacht! I I I I I I I I I ten leven. In Vukovar, waar zo’n 90 procent van alle gebou wen in een ruïne is veranderd, was de rest van de hulp zeer welkom. Ford Nederland en Ford Credit namen de kosten voor het transport op zich, ter wijl de Ford dealerorganisatie zorg droeg voor mensen en auto’s. i-onderstel r velerlei i. winters naast de jfdeurs hatchback ds de introductie al /agon en iets later i, terwijl ook de popu- ira ruimtewagen de ra techniek lis de volgende ra-stam. Onder de noemer Volvo (Selected) Used Cars brengt Volvo haar topoccasions aan i man of vrouw. Stuk voor stul betrouwbare, jonge auto’s de kop eraf. In de periode van 15 tot en met 25 april heeft de Volvo-dealer speciale aanbiedin gen in petto. De aanschaf van een gebruikte Volvo wordt erg eenvoudig gemaakt. Alle auto’s die binnen dit programma wor den verkocht krijgen 12 maan den garantie voor een Volvo Selected Used Car en 3 maan den voor een Volvo Used Car. Uiteraard heeft de koper zeker heid over de kilometerstand via de Nationale Autopas en mag gebruik maken van Volvo Op 31 december jl. bestond het totale wagenpark van de Nederlandse leasemaatschap pijen uit maar liefst 565.000 voertuigen, waarvan 450.500 personenauto’s. Vorig jaar wer den er door de leasebedrijven 145.000 nieuwe auto’s gekocht en dat is 10 procent meer dan het jaar daarvoor. Overigens bleef deze stijging iets achter bij de groei van de totale auto markt met 12,7 procent. De grille groei vertoont een uitschieter chter- bij de bestelwagens, waarvan het park met 20,6 procent toe nam tot 82.000 eenheden. Ook het aantal vrachtwagens in het bezit van leasebedrijven steeg met 10,2 procent tot 32.500 stuks. Vooral bij de bestel- en vrachtwagens vertoont de Tijdens de 2000-editie van de beroemde Camel Trophy zal Honda (en niet Land Rover) optreden als de officiële leve rancier van voertuigen. Omdat de nieuwe Camel Trophy zich vooral op en rond het water van de Fiji-eilandengroep zal afspe len, wordt gebruik gemaakt van Honda’s buitenboordmotoren, generatoren, ATVs en de vier- wielaangedreven CR-V perso nenauto. Het evenement, dat 21 dagen duurt, start op 29 juni aanstaande in Vavu’a op Noord- Tonga en zal op 20 juli finishen in Malolo Lailai op Fiji. Vormvaste opblaasboten vor men tijdens de Trophy het belangrijkste vervoermiddel, omdat het grootste deel van de komt de stoel niet meer in de afgestelde stand terug. Beginnen we in Europa c ontoelaatbare eigenschaj de Japanners over te neme De laadruimte is met meer dan royaal en ds overtreft current. start in juni met de 1,8 liter 16- klepper die een vermogen pro duceert van 115 pk bij 5400 tr/min en tot een koppel komt van 170 Nm bij 3400 tr/min. Later dit jaar groeit het vermo gen tot 125 pk. De krachtbron heeft een variabel inlaatkanaal waardoor 90 procent van het koppel over een breed toerenge- bied van 2200 tot 5300 tr/min beschikbaar is. De Coupé haalt een top van 206 km/u en heeft 9,9 seconden nodig om vanuit stilstand naar de 100 km/u te sprinten. Meer dan voldoende om de sportieve inborst van de auto recht aan te doen. Het sportieve onderstel zorgt voor een prima wegligging, waar door het rijgedrag van de Coupé wat meer fun geeft. Het remsysteem is standaard voor zien van ABS en ESP kan eventueel als optie worden besteld. De tweede motorisering wordt In 1999 vond 24% van de nieuw verkochte auto’s zijn weg naar een leasemaatschappij met daarbinnen een aandeel van 26% voor Volkswagen en 19% voor Opel. De top 10 van meest geregistreerde leaseauto’s bestaat uit de Opel Astra, VW Passat, VW Golf, Renault Mégane, Ford Focus, Ford Opel Vectra, Renault Volvo S40/V40 en de Het bekende Astra- blijkt geschikt voor doeleinden. Immers drie- en vijf/ zijn er sinds de stationwE de sedan, laire Zafir vertrouwde Astra heeft. De Coupé loot aan de AstrE Hieronder vallen onder meer de Company Cars van Volvo, zeer jonge auto’s met niet meer dan 20.000 km en ingereden door Volvo-medewerkers. Oudere auto’s of auto’s met een hogere kilometerstand worden ver kocht als Volvo Used Car. In de genoemde actieperiode gelden er speciale aanbiedingen op beide programma’s. Iedere Drie motoren De standaarduitrusting omvat verder onder meer twee air bags, centrale vergrendeling met afstandsbediening, actieve hoofdsteunen voor, hoogtever- stelling op de stoelen, in twee richtingen verstelbaar stuur wiel, elektrisch bediende por tierruiten en een radiovoorbe- reiding met 4 luidsprekers en 2 tweeters. Zijairbags en aircon ditioning zijn alleen tegen meerprijs leverbaar. Opel gaat de Astra Coupé leve ren met maar liefst drie ver schillende motoren. De serie De Amerikaanse Ford Explorer mag dan wel 10 jaar op de markt zijn, het model onder gaat een constante ontwikke ling. Dat heeft onder meer geleid tot een verdere verfijning van het 2000-model. Via de Hessing-organisatie worden in ons land twee uitvoeringen geleverd, de XLT en de Limited. Vorig jaar verkocht Ford maar liefst 428.000 exemplaren van de 4,79 meter lange Explorer, waarmee dit model de best ver kochte SUV is. Voorin ligt een 4 liter V6-motor met een vermo gen van 207 pk bij 5000 tr./min. en een koppel van 339 Nm bij 3000 tr./min. De Explorer is hiermee uitermate geschikt om een boot- of paardentrailer te trekken, die maximaal 2.568 kg mag wegen. Via een vijftraps automaat worden de vier wielen permanent aangedreven. Een overdrive op de automaat zorgt voor het terugdringen van het brandstofverbruik. De stoelen zijn elektrisch ver stelbaar en zijn bij de Limited zelfs verwarmd en voorzien van een geheugen (bestuurders- kant). De achterbank kan in twee ongelijke delen worden neergeklapt waardoor het baga- gevolume varieert van 1210 tot maximaal 2310 liter. Standaard zijn lederen bekleding, centrale de 2,2 liter 16-klepper, een volledig nieuwe motor die 147 pk levert bij 5800 tr/min en een koppel van 203 Nm bij 4000 tr/min. Hiermee haalt de Astra 218 km/u en heeft 8,8 tellen nodig voor het bekende sprintje. Helaas kregen we nog niet de gelegenheid deze nieuwe krachtbron, die ook in de Speedster komt, te beproe ven. Datzelfde geldt voor de topversie, een 2 liter 16V turbo van 190 pk met een kop pel van 250 Nm bij 1950 tr/min. Deze topper haalt 240 km/u en accelereert in 7,2 seconden naar de 100 km/u. Opel gaat de redelijk complete Astra Coupé met 1,8 liter motor leveren voor f.48.950,=. De meerprijs voor de nieuwe 2,2 liter is bescheiden, waar door de auto uitkomt op £51.950,=. De prijs van de turbo, die later verschijnt, is nog niet bekend. uit, omdat Bertone er simpel weg niet meer dan 30.000 per jaar kan produceren. Wel is de volledige assemblagelijn gemo derniseerd. Veel componenten worden door Opel aangevoerd, terwijl het spuitwerk en de assemblage door Bertone wor den uitgevoerd. De Astra Coupé wijkt vooral af als we het profiel bekijken. De daklijn ligt lager en loopt vloei end naar achteren door. Hierin zijn nadrukkelijk stijlkenmer ken van de Calibra te vinden, al ligt de uitstraling van de Astra dichter bij die van de gewone driedeurs hatchback. Opel heeft gekozen voor een normaal kofferdeksel eri geen derde deur en dat heeft alles te maken met de stijfheid van de carrosserie. Ten opzichte van de bestaande Astra staat de Coupé wat lager op zijn wielen mm) en heeft op het gebied 1 bumpers, skirts en bodem Japanners Het front van de Coupé is ook specifiek, al is hier een echte Astra-uitstraling behouden gebleven. Het zogenaamde masker van de koplampen is in zwart uitgevoerd en verder zijn zowel grille als bumpers speci fiek. Ook worden de wielkasten sterker benadrukt. Buitenspiegels, portiergrepen en stootstrips worden in de car rosseriekleur uitgevoerd. Voor het vervoer van onder meer de ondersteunende teams worden Honda’s CR-V ingezet, robuuste vierwielaandrijvers die worden gebruikt voor sleep- en lierdiensten. Veertig TRX 450 Quad’s zullen in schier ||GG;TZ 848|

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 21