te Smart Cabrio Passion en CDI let! INK Uitbreiding van de mogelijkheden BMW 323G Cabrio Nieuwe Nissan Aimera bij Denissen Entertainment-show bij Ford-dealer Van de Ven Auto Bongers neemt deel aan Audi A-Selectie Show in Leusden Kr ^£2 L J DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT DONDERDAG 13 APRIL 2000 PAGINA 3 RIL 2000 «PAGINA 2 k auto’s met ’M! meer voor 5pje jberj ist Stugge vering Landaulet Technische gegevens: gen: Koppel: 1,537 meter V oorruitomlij sting Verbruik: de ■wijl Prijs: Softouch Het interieur wijkt niet af van NIER Vervolg van bladzijde 1 lot jnen l dat maar met fdstei irijdir worden o rent de jto met die- veer ƒ100,- 'an de oude inschaf van bete- ot ƒ3000,- ad strekt 1992 1994 1990 1992 1992 1996 1991 1968 1992 1994 ,.'94+'95 1988 ....1995 ....1994 ....1995 ...1995 ....1997 ....1998 ....2000 n het lier liter lep- [F 1989 mteld. .1992 1999 1997 ,„...„....1998 1997 1991 1989 LVO- I IUD .000 i zijn itwik- inges- >k), 1,5- ’iter Tet was erop of eronder voor Smart in het g—g afgelopen jaar. Moederbedrijf JL JL DaimlerChrysler stelde voorwaarden aan de minimale verkoopaantallen en koppelde hier aan het voortbestaan van deze stadsmini. Inmiddels is het modellenprogramma uitgebreid met de Cabrio en common rail diesel en lopen de verkoopverwachtingen in ons land volgens plan. BS (65,5 x 79 mm) tr/min tr/min) 100-4500 tr/min 1800 tr/mm) breedte dat svidUt j van een inva- Bovendien is ivankelijk de 1 ingeschat. ticulier, maar juis ïbben de «si wieler ingezet opvallende en ierne verschijning. De Smart CDI kost in de uitgave £24.780,= en dat I I I I I I I I I -1 Afmetingen: Gewicht: Prestaties: van de Ven op voorraad heeft. Uiteraard wordt dit weekend ook aan de kinderen gedacht, die kunnen zich onder meer vermaken op het springkussen. De openingstijden van de enter tainment-show zijn op vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en op zaterdag en zondag van 10.00 tót 17.00 uur. Overigens wordt een soortgelijk evenement ook in de Waalwijkse vestiging gehouden. Smart heeft niet alleen de auto voorzien van een fraaie kapcon structie, ook zijn er andere uiterlijke verschillen met de gesloten auto. Het front heeft rk en type: Smart Cabrio (CDI) ital cilinders: 3 in lijn 599 cc (799 cc) 63,5 x 63 mm (6f 55 pk bij 5250 t (41 pk bij 4200 80 Nm by 200" (100 Nm bij If lengte 2,50 meter, 990 kg (730 kg) topsnelheid 135 km/u acceleratie 0-100 in 17,5 sec (19,8 sec.) stadscyclus 5,8 (3,8) liter/100 km buitenwegcyclus 4,5 (3,2) liter/100 km gecombineerd 4,8 (3,4) liter/100 km £28.150,= (£24.780,=) Eén ding hebben ze bij Smart in ieder geval goed voor elkaar. Ondanks het feit het ‘karretje’ slechts 2,5 meti lang is, heeft de auto absolui niet het imago lidenvoertuig. I door Smart aam markt verkeerd Niet de particuli veel bedrijven hebl compacte vierwiek vanwege zijn uiterst moder de Smart nog steeds een volle dige omlijsting van de portie ren, maar met een eenvoudige handeling kan ook de verbin ding tussen de A- ep B-stijl worden losgemaakt. In het kofferklepje is hiervoor een fraaie opbergruimte gemaakt. Het lijken heel wat handelin gen, maar het volledige proces is in nog geen halve minuut uitgevoerd. Om de kap weer te sluiten moet eerst weer op de knop gedrukt worden om het geheel uit zijn vergrendeling te halen. Daarna even de kap handmatig naar boven drukken en via de inmiddels bekende knop sluit het geheel weer een voudig. Ook met gesloten kap ziet de Smart Cabrio er grappig uit, vooral het achterste gedeel te geeft de indruk van een ouderwetse landaulet. De dode hoeken‘achterin zijn veel groter dan bij de gesloten Smart, maar dat is niet zo’n bezwaar, omdat in de praktijk de bijrij- dersstoel het zicht door het extra zijruitje volledig belem mert. plankhard doorgegeven, maar zijn wel voelbaar. De stuurbekrachti ging werkt bij lage snelheden pret tig mee, maar laat bij hogere snel heden vrijwel niets van zich mer ken. Het motorgeluid van de 6-pit- ter blijft ronduit indrukwekkend, daar staat BMW al vele jaren om bekend. De auto zou gemiddeld genoegen moeten nemen met 1 liter benzine op ongeveer 10 kilo meter, maór gezien het uitdagende karakter zal dat in de praktijk niet zo gemakkelijk gehaald worden. Maar ach, daar zal de koper die minimaal £103.800,= neertelt niet van wakker liggen. De completere Executive komt op f. 120.900,=. Wel heeft men de gemiddelde onder houdskosten met zo’n 30% kunnen terugbrengen. De auto heeft een zelfdiagnose systeem dat afhanke lijk van het gebruik de intervallen van olieverversing bepaald. Gemiddeld ligt dit rond de 23.( km, maar kan tot zo’n 30.000 l onder ideale omstandigheden i komen. De geheel nieuwe Nissan Aimera staat vanaf heden in de showroom bij Garage Denissen B.V. in Tilburg. Hij is ontwor pen in Europa en wordt gebouwd in Groot-Brittanië. Mede daarom biedt de Aimera een perfecte combinatie van solide kwaliteit, intelligent design en maximale veiligheid. “Verrassend, eigenzinnig en solide. Dat zijn de meest gehoorde eerste indrukken van mensen die met de nieuwe nieuwe en gebruikte auto’s, waarop alleen dit weekend een voordeel wordt geboden van maar liefst £750.000,=. Bij bin nenkomst mag de bezoeker in een lingo-bak graaien naar voordeel. Het bedrag dat hier mee wordt verkregen wordt bij aankoop van een nieuwe of gebruikte auto alleen dit week end verdubbeld. Bij nieuwe auto’s gaat het hier om een rijke schakering Fords die P. Merk Aantal cil Cilinderinhoud: Boring x slag: Vermogen: modellen standaard uit met ABS en elektronische rem- krachtverdeling. Stuurbekrachtiging is gezien het bescheiden gewicht niet nodig. De vering is uitermate stug, vooral veroorzaakt door de korte wielbasis. Daarom is deze stadsmini het meest com fortabel op glad asfalt en dat vinden we vooral op de snel weg. Vanaf morgen vrijdag 14 april tot en met zondag 16 april is het een en al feest bij de Tilburgse Ford-dealer P. van de Ven aan de Kraaivenstraat 20 op de gelijknamige autoboule vard. P. van de Ven is als Ford- dealer inmiddels geen onbeken de meer in Tilburg en omge ving, maar met deze happening wil men automobilisten uit de regio op een feestelijke wijze opnieuw met het bedrijf en het vorig gereed gekomen nieuwe pand laten kennismaken. Johan en Walter van de Ven hebben hiervoor organisator Ralf Bolin in de arm genomen die drie dagen lang diverse acts naar Tilburg brengt. Zo zijn onder meer de Hardbreak Arora dan sers van de partij en treedt met de regelmaat van de klok de Tae-Fro-Factory (aerobic) op. Kortom, veel zang en dans met voor iedereen wat wils. En dat sluit weer erg goed aan bij de producten van de Tilburgse Ford-dealer. Variabele kleptiming De 323Ci cabrio heeft een 2,5 1 6 cilinder lijn motor met 24 kte pen en variabele kleptiming. De krachtbron is goed voor een flink vermogen van 170 pk bij 5500 tr/min en een koppel van 245 Nm bij 3500 tr/min. De achterwielen worden aangedreven via een hand- geschakelde vijfbak of een auto maat. Deze halen respectievelijk een top van 225 en 220 km/u en hebben 8,6 en 9,7 seconden nodig om vanuit stilstand de 100 km/u te bereiken. Bij een open auto ervaar je het rij den als compleet anders. Geluiden komen anders over en rijdend door de langzaam in bloei komende Betuwe voel je je dichter bij de natuur. De 2,5 liter motor in de 323Ci is meer dan voldoende en presteert zeer vlot. De auto is door de lage zit en stevige afvering voor al sportief bedoeld. Wegoneffenheden worden niet de bestaande Smart. Er zijn wel meer kleurstellingen moge lijk sinds de introductie van de Cabrio. Opvallend is het iedere keer weer om in de uiterst compacte Smart te stappen, maar achter het stuur het ruimtelijk effect te ervaren van een veel grotere auto. De voor ruit staat ver weg en ook de breedte is volwassen. Het inte rieur is uitgevoerd in de hoofd kleur blauw, waarbij er diverse mogelijkheden zijn voor de stof fen, waarmee niet alleen de stoelen, maar ook de portierpa- nelen en de rand van het dash board bekleed zijn. Verder kleuren de omlijstingen van I instrumentarium, toerentelle en klok evenals de uiteinden van de stengels aan de stuurko- lom mee. De Smart Cabrio Passion heeft standaard een zogenaamde Softouch auto maat. Het gaat hier om een normale zesversnellingsbak die door de elektronica automa tisch wordt bediend. Daarnaast Audi afgeleverd met 1 jaar Audi-garantie, Audi- Mobiliteitsgarantie en vervangend vervoer bij eventu eel pech. Verder kan de garantie naar wens worden uitgebreid, zijn er uiteraard mogelijkheden voor leasing en financiering en kan er een reparatie-, onderhouds- en bandencontract worden afgesloten. Twee onafhankelijke taxateurs en een technisch spe cialist kunnen de waarde van de eventueel in te ruilen auto bepalen. is er de mogelijkheid de bedie ning zelf over te nemen en sequentieel te schakelen. De software vraagt wel de nodige tijd, zodat het overschakelen lang niet schokloos gebeurt. En het wil nog wel eens gebeuren dat een snel bedoelde hande ling juist extra vertraging opwekt. Even gauw voor een andere auto achteruit de weg opdraaien en weer snel weg, dat is er niet bij. Eerst zorgvul dig de rem intrappen, dan van achteruit naar vooruit schake len en dan pas wegrijden. Laat je het rempedaal in zo’n geval te vroeg los. Dan blijft de Smart willoos middenop de weg staan. Op zo’n moment zou je ‘m ik weet niet waar naartoe verwensen. dag 24 april (12.00 tot 18.00 uur) brengen de Audi A- Selectie dealers een enorm aanbod gebruikte Audi’s bij elkaar in en bij het Koopmanshuis op het terrein van importeur Pon in Leusden (Zuiderinslag). Er zullen ruim 100 gebruikte Audi’s worden aangeboden die allemaal volgens strenge criteria zijn geselecteerd. Ze zijn niet ouder dan vijfjaar en hebben niet meer dan 200.000 km gereden en verkeren uiteraard optisch en technisch in een uitstekende staat. Kopers krijgen hun Het ligt er een beetje aan hoe men de term cabriolet wil uit leggen of de Smart wel of niet tot deze categorie gerekend mag worden. In etappes kan de kleine auto worden ver luchtigd. Met een druk op de knop schuif het fraaie dak automatisch naar achteren open en stopt achter de portie ren. Door nogmaals op dezelf de knop te drukken ontgren deld de kap aan de achterzij de. Het is nu zaak even uit te stappen en het geheel in een vergrendeling te drukken. Het totale samengevouwde pakket is relatief hoog en belemmert het zicht door de spiegel, maar ook als men bij inparkeren over de rechter schouder wil kijken. Op dit moment heeft Aimera hebben gereden”, ver telt Fons Denissen van Garage Denissen B.V. “Wat natuurlijk in het oog springt, zijn de sportieve liji met het fraaie surf-tail dak aan de achterkant iets oploopt. Dat vormt een bijzondere sty lingaccent.” Een tweede opval lend kenmerk is volgens Fons Denissen de slimme inrichting van het interieur met in totaal twintig opbergruimten. “Dat maakt een einde aan rondslin gerende spullen en is daarnaast gewoon reuze praktisch. Het interieur kent verschillende voorzieningen die werkelijk uniek zijn, zoals de veiligheids gordel voor koffers.” Voor de nieuwe Aimera drie nieuwe motoren ont keld: een 2,2 liter direct inges poten turbodiesel (110 pk), 1,5- liter 16V (90 pk) en 1,8 liter 16V (114 pk). De motoren zor gen samen met het vooruitstre vende onderstel en de stijvere carrosserie voor een voortreffe lijk weggedrag onder praktische alle omstandigheden. De actieve hoofdsteunen bewe gen bij een aanrijding aan de achterzijde voorwaarts waar- De jaarlijkse Audi A-Selectie Show bij Audi-importeur Pon in Leusden is inmiddels een terugkerend evene ment geworden. In 1998 begon men ‘voorzichtig’ met 17 pilotdealers, dit jaar zal het aantal A-Selectie dealers tot zo’n zestig doorgroeien, waaronder inmid dels ook de Tilburgse Audi-dealer Auto Bongers. Op witte donderdag 20 april (12.00 tot 21.00 uur), goede vrijdag 21 april (12.00 tot 21.00 uur), Paaszaterdag 22 april (10.00 tot 18.00 uur) en tweede Paasdag maan- De Smart is was er al met twee benzinemotoren, waarvan we de meest krachtige in de Cabrio terugvinden. De 599 cc drieci- linder levert 55 pk bij 5250 tr/min en komt tot een koppel van 80 Nm tussen 2000 en 4500 tr/min. Hiermee wordt een topsnelheid behaald van 135 km/u en accelereert de auto in 17,5 seconden naar de 100 km/u. De 3-pitter doet niet al te rumoerig zijn werk, waardoor het ook op de snelweg goed toe ven is. Sinds kort is de Smart ook leverbaar met een 800 cc 3 cilinder turbodiesel met com mon rail inspuiting, een won derlijk machientje dat een ver mogen levert van 41 pk bij 4200 tr/min en een koppel van maar liefst 100 Nm bij 1800 tr/min. Ook de CDI is op 135 km/u afgeregeld en accelereert in 19,8 seconden naar de 100 km/u. De combinatie van de CDI-motor met de Softouch automaat komt nog beter uit. Door iedere keer iets het gas los te laten bepaal je bijna zelf de schakelmomenten. Wat geluidsproductie betreft is de CDI absoluut niet rumoeriger en over het geheel genomen voelt de CDI ook krachtiger aan dan de benzinevariant. Een groot voordeel is het gemak waarmee je makkelijk boven de lop 20 uitkomt als het om de gemiddelde dorst gaat, terwijl we bij de benzine met ongeveer 1 op 16 genoegen moeten nemen. Smart rust al zijn dubbele ronde koplampen die in elkaar vloeien. Ook aan de achterkant zijn het de lichten die afwijken. Ze zijn wat min der hoog en lopen op twee plaatsen verder in de zijkant door. De carrosserie is op ver schillende plaatsen extra ver stevigd. Zo blijft er een beugel permanent aanwezig ter hoogte van de B-stijl en wordt het afwezig zijn van het dak ook door het chassis opgevangen. Ook de voorruitomlijsting is extra stevig gemaakt. In ieder geval is er van merkbare extra torsie tijdens het rijden geen sprake. En ook wat betreft uit rusting zit het met de veilig heid van de Smart Cabrio wel snor: twee full-size airbags, gor dels in de rugleuning van de stoelen met spanners en span- krachtbegrenzers en als optie ook zijairbags. De completere Cabrio Passion uitvoering heeft een zwarte of aluminiumkleurige veiligheidscel en de overige panelen in een kleur naar keuze. In de kleine grille zijn minuscule mistlampen opgeno men. Uiteraard is de auto ver der aan te kleden met onder meer lichtmetalen wielen. door de kans op wiplash aan zienlijk wordt verminderd. Daarnaast beschikt de nieuwe Aimera over maar liefst vier airbags, airconditioning en vijf rolgordels waarvan de voorste voorzien zijn van gordelspan- ners. Ook ABS, EBD en Brakeassist staan paraat. De drie- en vijfdeurs Aimera zijn per direct leverbaar in üift rustingsniveau’s (Comfort, Ambience, Luxury en Sport). Begin juni volgt de chique vieij- deurs sedan terwijl de handige midsize MPV Tino deze zomer de serie compleet maakt. De Aimera 1.5 driedeurs is er al vanaff 31.490,= met drie jaar of 100.000 kilometer fabrieksga rantie en 12 jaar carroseriega- rantie. Hiermee geeft Nissan aan dat het met de kwaliteit van de nieuwe Aimera wel goed zit. Uiteraard bent u van harte welkom bij Garage Denissen voor een nadere kennismaken of een uitvoerige testrist in de nieuwe Aimera. U vindt Garage Denissen aan de BurgemeesterJansenstraat (bij Burgemeester van de Mortelplein) te Tilburg (west). In de showroom en buiten wordt maar liefst een keuze geboden uit 350 verschillende kent dat men op dit moment een meerprijs van £5.830,= moet goedmaken door een lager verbruik gecombineerd met een lagere brandstofprijs. De berekening zal voor de meeste gebruikers in het voor deel van de benzine uitvallen, zeker als per 1 mei de BPM voor diesels nog eens met £2.000,= wordt verhoogd. De Cabrio Pulse begint bij £28.150,= terwijl de luxueuze Cabrio Passion uitkomt op £30.550,=. V .'V 39-FG-NK Ik JF 1 39-FG-NK

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 19