mivi i iaat 2 OL e Nieuwe, ruimere Corsa in de herfst eer ible BEL GOEDBETERBERTENS [ON Hogere prijs Citroën Xsara Picasso gekozen tot 'Gezinsauto van het Jaar 2000 voor rijles ;l borg nATfi v 5,-v De zomer kan beginnen BMW 323CÏ Cabrio ES DAIHATSU 000 - PAGINA 16 geld d vies Jaargang 12 nr 15 Donderdag 13 april 2000 Oplage 104. 700 Deze week Autotest Smart Cabrio Passion en CDI ÏNELE DEALERS Dode zalm BMW ..013 I 54221133 .013 542.1030 .041613631412 anspiratie van .013 I 594 :1943 .013 I 505-1944 .013 I 5802'020 .013 I 533 1206 .01314683 911 Elektrische kap ..013 1 4634 355 .013 I 542 0'143 tedkoop 013 1 4647'676 Zij airbags achter .013 I 5363'924 102a 013 I 53551 >75 ..013 I 53551155 ...013 I 5351035 Lees verder bladzijde 3 Tony Vos Onderhoud 5 - Tilburg vroom 013-543 44 23 ’l Reparatie APK Keuringen Schade herstel :ren en omdat luele steunzo- haamswarmte it. De schoen e steun geven. laar wilt doen i kan nu weer! orgt voor een Renova, uw BMW dealer. i de zijn. Iburg Redactie: Tony Vos Tel. 0495/43093( Postbus 410 - zits >ENEN Off. Sub Dealer AUTOBEDR. J.PAYMANS BEDRIJFSWEG 2, OISTERWIJK, TEL. 013-5282324 BMW maakt rijden geweldig Nu weet ik het absoluut zeker. Ministers, staatsecretarissen en sommige andere politici hebben als vast onderdeel van hun set gereedschappen niet alleen bij hun aantreden de bekende proefballon gekregen, maar heb ben in hun aktetas ook een dode mus zitten die te pas en te onpas tevoorschijn wordt gehaald. WD en CDA verzoch ten kort geleden minister Zalm de motorrijtuigenbelasting voor alle auto’s te verminderen, van wege de hoge brandstofprijzen. Hiermee wordt de variabilise- ring van de autokosten bevor derd en dat is waar men in de politiek aljaren de mond van vol heeft. Ach, dacht Zalm, koffertje open, het dode gevogel te even op tafel en weer snel opbergen. Inmiddels zijn we enkele weken verder en Zalm heeft nu ineens berekend dat de hogere brand stofprijs juist minder geld in het laadje brengt. Zalm is ervan overtuigd dat door de hogere brandstofprijs in totaal minder brandstof verkocht zal worden. Hierdoor zou de overheid op jaarbasis 750.000 miljoen aan inkomsten mislopen en dat kan maar gedeeltelijk worden goed gemaakt door de extra BTW- opbrengst van 250 miljoen. Dus, zo concludeert Zalm, moet de accijns op brandstof alleen maar verder omhoog. Maar beste Zalm, komen we dan niet in een vicieuze cirkel. Accijns omhoog, minder liters verkocht aan de pomp, weer een accijns verhoging etc. In dat geval kun nen we een liter brandstof maar beter meteen op duizend gulden zetten, dan rijdt er bijna nie mand meer, gaat onze hele eco nomie eraan en hoeft men zich in Den Haag helemaal niet meer bezig te houden met het grofweg uitgeven van de mee vallers, omdat die er dan hele maal niet meer zijn. Zalm ver geet in zijn bewering de miljar den die de afgelopen jaren extra verdiend zijn aan het beruchte kwartje van Kok, een tijdelijke verhoging die we nog steeds vro lijk iedere keer bij het tanken betalen. Zouden ministers niet eens wat origineler uit de hoek kunnen komen. Oh, ik weet al iets! Laat Zalm bij zijn volgen de bezoek aan de visboer een naamgenoot aanschaffen. Als ie die in zijn koffer stopt, kan hij een volgende keer een dode zalm in plaats van een dode mus tonen... OENEN Tilburg. 35 0017. 0930 - 5000 AK Tilburg de Easytronic aanbieden, die de voordelen van handmatig scha kelen en een automaat met elkaar combineert. s;22,33 Komende herfst introduceert Opel haar nieuwe Corsa die zederom als drie- en vijfdeurs sverbaar zal worden. Alhoewel a her- loor de lel hele- i auto neter en le De laatste tien tot vijftien jaar is de cabriolet bij zonder populair geworden en dat hangt niet in de laatste plaats samen met een aanzienlijk toegeno men aanbod. De cabriolet van de BMW 3-serie mag tot de blijvers gerekend worden. BMW intro duceerde recent de derde generatie cabrio geba seerd op de vierde verschijningsvorm van deze populaire modelserie. Renova Chrysler Chrysler L op Zand.041613G3993 Citroën Bertens Daewoo Auto Braat Tilb. ..013 1 46811044 Daihatsu Ad v.d. Wouw Ford P.v.d.Ven Ford Van Rijn Honda De Graaff Kia Schapendonk Mercedes Benz Autoparc0416 1 361 553 Mitsubishi Kluitmans013 1 5443 330 Nissan Denissen Opel Gebr. Vullings01314680'468 Peugeot Collar is Peugeot Spijkers Goirle013 5347 771 Renault Van der Boom 013 5364 011 Rover Seat Saab Zuid Oost Seat Auto Noordhoek.,013 4553 678 Skoda Elan Subaru Dekkers Suzuki Gijsbers Toyota Autonova Volvo Van Roosmalen ...013 I 58400 00 VWI Audi Auto Bongers013 53214 11 CITROEN BERTENS TILBURG BV Geminiweg 39, TILBURG (industrieterrein Loven) telefoon 013/5423030 www. berten sti I burgn I pag. 3 Uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dalto Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur De nieuwe 3-serie cabrio is net als voorheen gebaseerd op de tweedeurs Coupé. Deze gesloten versie heeft lange Op bescheiden wijze wordt de nieuwe cabriolet op de markt gezet, met in eerste instantie slechts één motorvariant. De 323Ci Cabriolet is er in twee uitrustingsvarianten en daar mee is het uit. Althans, voor lopig. Later in het jaar volgen de andere 6 cilinder benzine versies en aan het einde van de zomer van 2001 verschijnt de 4 cilinder 318Ci. De ruitomlij sting zou in het geval van een koprol de inzit tenden moeten beschermen, maar BMW voegt daar nog twee rolbeugels achter de ach terbank aan toe. Deze worden pas in stelling gebracht als een sensor een bepaalde zijdelingse hellingshoek bemerkt. De twee beugels zijn in de achterste hoofdsteunen opgenomen en worden pas in een noodgeval zichtbaar. Een aardige vinding is de elektrisch naar voor schui vende stoelen als achterpassa- giers willen instappen. Het onderstel heeft bij Opel flink de aandacht gekregen. Zo zijn de aandrijving en voorwiel- ophanging losgekoppeld van de carrosserie middels een geslo ten subframe. Dit heeft voorde len op het gebied van de weg- ligging maar ook bij het dem pen van aandrijfgeluiden. De nieuwe Opel Corsa zal vanaf begin novem' de Nederlandse leverbaar zijn. eindzege vanwege de kindvriende lijkheid met drie driepuntsgordels achterin, een uitschakelbare pas sagiersairbag en Isofix-bevesti- gingspunten voor kinderzitjes. Op het instrumentenpaneel is te zien of de kindersloten op de achter- portieren zijn ingeschakeld, ter- wijl de Picasso hoge punten dels bekende 3 cilinder 1 liter 12-klepper en daarnaast de 1,2 en 1,4 liter 16-kleppers van 75 en 90 pk. Het topmodel, de GSi, beschikt over een 1,8 liter 16- klepper van 125 pk, dezelfde motor die later dit jaar in de Astra Coupé verschijnt. Verder zijn er twee nieuwe turbodie sels, beiden met een inhoud van 1,7 liter en directe inspuiting en vermogens 65 en 75 pk, de laatste voorzien van een inter cooler. Standaard is op alle motoren een handgeschakelde vijfbak, maar er is ook een vier- traps automaat beschikbaar en als derde alternatief gaat Opel De organisatie wil gezinnen hel pen bij het maken van een ver antwoorde keuze als het gaat om de auto. Veiligheid, praktisch gebruik en ruimte wegen in dit geval zwaarder dan topsnelheid of cilinderinhoud. Voorafgaand aan de verkiezing is door de jury een voorselectie gemaakt. Voorwaarde was dat de betreffende auto’s in het afgelopen kalender jaar geïnt roduceerd moesten zijn en de basisversie niet duurder mocht zijn dan £45.000,=. De Xsara Picasso van Citroen haalde de Daarnaast zijn er nog de nodi ge opties, waaronder zij airbags voor de achterpassagiers. Deze plofzakken zijn in de zijpane len opgenomen. Ook zijn er extra sleutels met afstandsbe diening te bestellen. Hierdoor kunnen meerdere gebruikers hun persoonlijke stoelafstel- ling aan de afstandsbediening koppelen en staat de stoel altijd goed nadat de deuren centraal ontgrendeld zijn. Opel haar nieuwe Cors wederom als drie- en x leverbaar zal worden. Alhoewel de auto direct als Corsa I kenbaar is met name dot bolle daklijn, is het mode maal nieuw. Zo heeft de i een wielbasis van 2,49 me is daarmee op dit punt de grootste in zijn klasse. Hierdoor biedt de Corsa aanzienlijk meer binnenruimte, wat overigens geen overbodige luxe was. Een beeldbepalend stylingelement vormen de achterlichten die hoog geplaatst zijn naast de achterruit. zVerder is hard gewerkt aan het stijver maken van de carrosserie en dat resul teert onder meer in de hoogste score volgens de EuroNCAP normen. Twee airbags, vijf gordels, actieve hoofdsteun zijn allemaal standaard en airbags behoren ook tot de mogelijkheden. De Corsa begint met de inmid- De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dealer Associatie Tilburg en Omstreken, verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek. Bovendien is het hierbij erg handig dat de veiligheidsgor dels in de rugleuning van voorstoelen geïntegreerd z Ze zitten bij het instappen nooit in de weg en zijn voorin altijd direct binnen handbereik. BMW levert de 323Ci cabrio standaard zeer compleet af met onder meer ABS, ASC+T, twee airbags, sidebags in de voorpor- tieren, centrale vergrendeling met afstandsbediening, elek trisch verstelbare buitenspie gels, in twee richtingen verstel bare stuurkolom, met leer bekleed stuurwiel, middenarm- steun achter, airconditioning, Mede door de hogere brandsto f- en exploitatiekosten van een moderne personenauto zullen de prijzen voor professioneel uitgevoerde rij-opleidingen in Nederland de komende tijd gaan stijgen. Volgens een bere kening van de BOVAG-afdeliriig Verkeersopleidingen Associati e Nederland (VAN) zou een uur rijles voor het B-rijbewijs f.77,, moeten kosten en een uur motorrijles ruim £82,=. Vorig jaar kwam dezelfde berekenin g nog uit op f.74,50 en £78,=. Overigens berekenen en bepa len de rijscholen hun uurtarie ven zelf. Kostenverhogend is ook de vijf jaarlijkse verplichte applicatie i- cursus als voorbereiding op de eveneens verplichte bijscho- lingstoets. Dit vloeit voort uit de Wet Rij-onderricht Motorrijtuigen (WRM). De cur - sus en de toets moeten vanaf dit jaar volledig door de rij school zelf worden betaald, voorheen werd een deel door een Europees fonds gesubsi dieerd. Een verbeterde kwalit eit zorgt zo voor een hogere prijs. Een voordeel van een BOVAG rijschool is dat wordt gewerkt met een lesovereenkomst waa.r- in de rechten en plichten van .de rijschoolhouder en cursisten duidelijk staan omschreven. Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 elektrisch verstelbare voorstoe len, audio-installatie, verwarm de buitenspiegels en ruiten- sproeiers, mistlampen voor, lichtmetalen wielen en een boordcomputer. De Executive heeft bovendien metaallak, lederen bekleding, een multi functioneel stuurwiel, alarm, volledig elektrisch bediend cabriodak, houtinleg op deuren en dashboard, geheugen op de bestuurdersstoel, verwarmde voorstoelen, middenarmsteun met bergvak voor, regensensor, Park Distance Control achter en een automatische regeling op de klimaatbeheersing. behaalde bij het rijcomfort, de ruimte en zitcomfort. De Xsara Picasso is er vanaf £41.290,= met een 1,6 liter benzinemotor. Standaard is déze auto voorzien van ABS, twee airbags, zijairbags, elektrisch verstelbare en ver warmde buitenspiegels en een boordcomputer. De nieuwe Citroën Xsara Picasso is gekozen tot de derde Gezinsauto van het Jaar. Deze verkiezing werd in 1998 voor het eerst gehouden als initiatief van de maandbladen Ouders van Nu en Kinderen. Dit jaar is een samenwerking aangegaan met de ANWB Kampioen. Bezoekers van de Huishoudbeurs/Negen Maanden Beurs konden hun stem uitbrengen, maar men kon ook een briefkaart insturen of telefo nisch meestemmen. In totaal wer den zo’n 20.000 stemmen geno teerd. portieren zonder ruitomlijsting en dat komt de cabrio ook zeer van pas. De uiterlijke gelijkenis is vooral aan de voor- en ach terkant zeer duidelijk, maar de cabriolet heeft een aantal speci fieke voorzieningen die ‘m uniek maken. De cabriokap is voortaan voorzien van een keu rige glazen achterruit met ver warming. Geen gestuntel meer met ventilatoren achterin, maar gewoon de vertrouwde verwarmingsdraadjes. De Executive-uitgave heeft een vol ledig elektrisch bediende kap. Men hoeft als bestuurder slechts op de knop te drukken en deze vast te houden totdat het hele proces is afgewikkeld. Eerst gaan de vier zijruiten iets omlaag en ontgrendelt de kap boven de voorruit. Daarna gaat het geheel aan de achterkant omhoog, opent de klep van het opbergvak en vouwt het geheel zich samen. De bak waarin de kap in geopende toestand zit opgeborgen, kan als er dicht wordt gereden in één handbe weging worden weggeklapt, waardoor het bagagevolume van 260 liter met maar liefst 40 liter toeneemt. Ook kan de 323Ci worden geleverd met een skifoedraal. Tegen een zeer schappelijke meerprijs levert BMW overigens een bloedmooie hardtop. Als hiermee in de win ter wordt gereden, kan de dealer de volledige cabriokap verwijderen, waardoor én dicht kan worden gereden én van het maximale bagagevolume kan worden genoten. 67-FH lK van het Jaar Kinderen Ouders ven Nu ANWB Kampioen *01- zij-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 17