r\ Rouge De aanhangwagen volgens BMW Award voor Opel Astra Coupé Speciale edities bij Renault Meer dan i 700.000 GDI-motoren geproduceerd Succes voor BrouwersIMichels in Nissan Micra Challenge Mitsubishi hergebruikt plastic flessen n»«« £l£Guide Beproefde BMW-motorpak en helm in de verkoop Nieuwe Rode Michelin-gids voor Frankrijk -- - 07-FD-PVJ DE AUTOMAAT. DONDERDAG 6 APRIL 2000 PAGINA 9 DE T1LBURGSE KOERIER 5 APRIL2000.PAGINA8 een LI i? FRANC E K0« °’H S 2 0 0 0 o E S'? NOUVEAU AVEC TEXTES helm van polycarbonaat met een ventilatiesysteem dat zich aan de binnenkant van de helmschaal be vindt. oei As- de i en eer mgoo. 1.9 dTi komt -air- lam- een herdruk gemaakt van de uit gave uit 1900, waarin men het begin herkent van het automobi lisme en toerisme. 1 Editions do mgoo RTE is er Limitée onder de ssend in de reten lever jd de zoger een veelzij rangwagen *ameh- weinig gescheeld. Met een vaart van 170 km/u kwam de Hedelse equipe af op een bocht en schoot over het natte wegdek door. Brouwers kon nog net een afzettingsbord vermij den en zag een opening en een woonerf. Precies een meter voor de garagedeur van een huis kwam de Micra tot stilstand. Ook kwam de equipe een keer in een greppel te recht, maar daar werden ze met hulp van het publiek snel uit ge haald. Het leverde wel een vertra ging van 3 minuten op, maar dat gold eigenlijk voor vele deelnemers vanwege de slechte weersomstan digheden. ingsopeningen ko- jrote achterwaartse iggende met roestvrij ontluchtingsopenin- ’ihelm vormgeving is voor de 2000-edi- tie ook aangepast. Er wordt een uitzonderlijke oplage van 800.000 genummerde exempla ren gedrukt die op 9000 verkoop punten in en buiten Frankrijk te koop is. Grappig is dat de 116 adressen die in 1900 ook al in de gids te vinden waren makkelijk terug te vinden zijn door het 100-symbool. Bovendien is er ningen. Op deze manier wil Mi chelin de lezer nog objectieve en duidelijke informatie geven zo dat men de ambiance kan op snuiven of een voorproefje krijgt van de keuken. De Rode Miche lin Gids is altijd een weerspiege ling geweest van zijn tijd en daarbij passen veranderingen, zodat dit fenomeen ook na een eeuw nog steeds actueel is. De Tot slot is de Rode Gids ook op Internet te vinden onder www.michelin-travel.com, een module die sinds 29 februari gratis toegankelijk is tot 30 juni 2000. Er kan bovendien worden gekozen uit de Engelse of Franse taal. De nieuwe Rode Gids voor Frankrijk kost f.50.25 en is ver krijgbaar bij de ANWB, VW, boekhandel en grote warenhui zen. Er is ook een kleinere uitga ve voor Parijs en omstreken voor f. 14,75. sel. Verder heeft de Kangoo Alizé een specifieke interieurbekleding. Ook zijn er nog de nodige opties te bestellen. We noemen ABS, zij-ai bags, extra opbergvakken, mistk pen voor, elektrisch verstelbare bui tenspiegels, diverse audiosystemen, lichtmetalen velgen en een dakklep van getint glas. De Kangoo Alizé 1.4 kost £30.295,= en de 1. op f.35.195 Bij de productie van motorafdek- platen maakt Mitsubishi als eer ste fabrikant ter wereld gebruik van PET-flessen, waarmee het bedrijf een bijdrage levert aan het afvalprobleem. In één afdek- plaat van een GDI-motor zijn 22 frisdrankflessen van anderhalve liter verwerkt. Een belangrijk voordeel van PolyEthyleenTe- rephtalaat, het materiaal waar van PET-flessen worden ge maakt, heeft een hoge vloeibaarheid bij verhitting en is daardoor makkelijk te vormen. Omdat de temperaturen in een motorruimte hoog oplopen heeft Mitsubishi een additief toege voegd voor een grotere hittebe stendigheid. Dit middel veran dert het moleculaire gewicht en voorkomt dat het materiaal smelt. Hergebruikt PET weegt weinig en gaat lang mee, maar breekt snel en daarom dient het tweede additief om het materi aal steviger te maken. Met het verschijnen van de Rode Gids Frankrijk 2000 van Miche lin wordt het 100-jarig bestaan van dit informatieve boekwerk gevierd. Deze verjaardag brengt ook veranderingen met zich mee. Tot nu toe werd in de gids de taal der symbolen gesproken en werd iedere andere vorm van redactie afgewezen. Vanaf nu wordt ieder adres niet alleen voorzien van de erkende picto grammen maar wordt ook aan gevuld met een nauwkeurige omschrijving en korte aanteke- Op dit moment leveren de Renault- dealers speciale uitgaves van de Twingo en de Kangoo. De Twingo Air is voorzien van een elektrisch bedienbaar glazen schuifdak en een radio-CD-speler. Standaard zijn verder de comfortverhogende elek trische stuurbekrachtiging, een warmtewerende voorruit en mist lampen in de voorbumper. Als extra kunnen nog ABS, zij-airbags en hoofdsteunen op de achterbank teindelijk kwam slechts de helft n alle Micra’s over de streep. Maar daar wachtte dan ook de beker voor de tweede plaats. Kleine ontluchtin" men uit in een grot en twee bovenligge gaas afgedekte ontluchtingsop gen. Hierdoor wordt alle in de 1 gevormde warmte affectief afge voerd. Inmiddels heeft Mitsubishi meer dan 700.000 GDI-motoren ge produceerd. Deze direct ingespoten benzinemotor combineert ecologie en economie. In 2001 zal het aantal zonder twijfel boven de miljoen uitkomen, omdat het Japanse merk deze techniek in steeds meer modellen gaat toepassen. Meer dan de helft van het genoemde aantal betreft de 1,8 liter 4 cilinder die bij ons te vin den is in de Carisma en Space Star alsmede de Volvo S40/V40 en de Pajero Pinin. Maar ook in Japan vindt deze motor zijn weg in de Galant, Legnum, Aspire, RVR en Pajero iO. Van de 2,4 liter 4 cilinder werden er ook al 205.906 eenheden geproduceerd voor onder meer de Space Wagon en Galant. Recenter van datum zijn de 1,1 en 1,5 liter GDI, de V6 uitvoeringen met 2.5,3.0 en 3.5 liter inhoud en de splinternieuwe 4,5 liter V8 die niet alleen in Mitsu bishi’s eigen topmodellen de Proudia en Dignity wordt gebruikt, maar ook in de grootste Hyundai. Tijdens de afgelopen woestijnrall s heeft het BMW-team uitgebreid er varing kunnen opdoen met het spe ciale motorpak Rally en de helm AirFlów die bij uitstek geschikt zijn om onder extreem warme omstan digheden het hoofd en lichaam koel te houden. Bij de Rally Paris Dakar Cairo 2000 bezette BMW de eerste vier plaatsen in het klassement en dat mede dankzij een goede conditie van de berijders in hun speciale uit rusting. Het pak Rally is direct af geleid van het wedstrijdpak en is optisch afgestemd op de F 650 GS Dakar. Het pak voldoet aan de hoogste eisen op het gebied van ven tilatie, gewicht en bewegingsvrij heid. Er zijn veel zinvolle opberg- mogelijkheden, heeft een hoge scheurvastheid en goed op het li chaam aansluitende protectoren. Geheel passend in de lijn van haar producten levert BMW al enige tijd de zogenaamde Multi trailer, een veelzijdige, modulai re aanhangwagen. BMW heeft hiertoe samenwerking gezocht met specialist Westfalia, waarbij BMW strenge eisen stelde aan het ontwerp en de asconstructie. De as bestaat uit langsdraagar- men, veren en dempers en be schikt over een ruimbemeten remsysteem. Waar mogelijk zijn zelfs bestaande BMW onderde len gebruikt zoals de achterlich ten, terwijl wieldoppen en licht metalen wielen feilloos passen. Ook de wielkuipranden en de dakrailing laten geen twijfel be staan over de afkomst. Er be staan diverse varianten zoals een multifunctionele transport wagen met vlakke laadvloer, een transporter voor een of twee mo torfietsen en een gesloten aan hanger met dakrailing. De BMW Multi-trailer is bij iedere BMW personenauto- of motorfiets dealer verkrijgbaar vanaf f.7.090,=. Bij sommige dealers kan deze fraaie trailer" ook wor den gehuurd voor f.90, per dag, £180,= voor een weekend en f.400, voor een hele week. Bert Brouwers en Kristian Michels zeer succesvol afgesloten met een tweede notering in de Van Staveren Zuiderzeérally. Toch had het maar De eerste wedstrijd in het nieuwe seizoen van de Nissan Micra Chal lenge is voor het door Nissan-dealer Denissen gesponsorde team van Bij regen of lagere temperaturen zijn de bovenste luchtopeningen te sluiten. De AirFlow helm is er in drie kleuren vanaf £614,=. Er kan als optie een kort of lang vizier wor den besteld. Een 80 pagina’s tellen de catalogus ligt bij de BMW motor fietsdealers klaar. Het zwart-witte pak is gemaakt van Cordura 500, met een extra laag op de ellebogen en het extreem schuur- en scheurvaste Schoeller K 300 met leeraccenten rond de knieën. Er zijn protectoren voor de schouders, elle bogen en knieën. De laatste zijn drievoudig verstelbaar. Ter be scherming tegen weer en wind is een inritsbare, waterdichte Ventu- ri-voering verkrijgbaar. Het pak be staat uit een jack en broek. Het jack kost £788,= en de broek £615,=. De Ventury-voering komt op f.647,=. worden besteld. De Renault Twingo Air kost £22.995,=. Op basis van de Kan een speciale Série Li naam “Alizé”. Dit model krijgt als extra’s aircondi tioning, een warmtewerende voor ruit, deelbaar neerklapbare achter bank met hoofdsteunen en een mattenset. Er kan worden gekozen uit de 1,4 liter benzinemotor of de 1,9 liter direct ingespoten turbodie- Nog voor" dat de nieuwe Op« tra Coupé bij de dealers in c showroom staat, heeft deze nieuwe Astra-variant al een van de vele titels te pakken die de wereld rijk is. Door een jury be staande uit artiesten, designers en journalisten is de coupé in Italië uitgeroepen tot “The most beautiful car in the world”. De prijsuitreiking vond plaats tij dens de internationale tentoon stelling Design in Motion 2000 in Milaan. De Astra Coupé ver schijnt in juni op de Nederlandse markt met naar keuze drie mo toren. De auto werd in nauwe samenwerking met de Italiaanse designstudio van Bertone ont worpen. Bertone draagt ook zorg voor de productie van de Coupé waarvan er op jaarbasis 30.000 stuks van zullen worden ge maakt. Een andere innovatie uit de rally- wereld is de Airflow helm van BMW, die het hoofd van de drager letterlijk koel houdt. De helm is een aanvulling op het vooijaar geïntro duceerde pak dat naar dezelfde naam luistert. Het gaat om een jet-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 33