1 Co C; 1 I I HE PICTURE Willem II - Vitesse: een spektakel n G OP HAMERS 1DOE HET ZELF KUN JE BOUWEN Supporter van de week Koeman: 'Ik feliciteer Co met zijn benoeming' ;f LOON OP ZAND Willem II -stadionmarkt CHRYSLER W - ÉÉNMALIGE PARTIJ TV-STEUNEN metaal - gelakt Vele soorten, vooi kleine en 9rote TV s 40 TOT 50% Willem ll-Vitesse ■DONDERDAG 6 APRIL 2000 - PAGINA 19 DE TILBURGSE KOERIER 2000 - PAGINA 10 Hoofdsponsor ?ls. ier een an Delft Gerben van Eeuwijk Foto: Fotoburo Toin Damen Adil Ramzi ;s, le rechts Hap, slok, weg Kim Dijcks Martin van Geel Harrie Verhoeven Tilburg Prinsenhoeven 5 - Tilburg - Tel. 013-5426245 Bericht voor seizoenkaart- houders Geoffrey Prommayon (28) kampt met tegenstrijdige gevoelens over het huidige voetbalseizoen bij Willem II: 'De deelname aan de Champions League was geweldig, maar heeft toch zijn tol geeist.' 0-1 1-0 ke pot voetbal zijn wij aan ons publiek ver plicht.' De successen van de afgelopen jaren schrijft Prommayon voor een groot deel toe aan trainer Co Adriaan- se: 'Als Amsterdammer in Brabant heeft hij zeer goed gepresteerd en Willem II tot grote hoogte gebracht, ondanks de scepsis in het begin. Ik vind het een fantastische beloning voor hem dat hij naar Ajax gaat, vooral omdat dat al lang zijn diepe wens was. Zijn opvolger Westerhof ken ik niet persoonlijk; hij was trainer bij PSV na mijn tijd in Eindhoven. Hij gaat in ie der geval een sterke groep'leiden die volgend jaar weer voor Europees voetbal gaat. Ik ben zeer benieuwd wat de nieuwe trainer ons te bieden heeft.' voerder en topscorer maar paste plotseling niet in de visie van de nieuwe trainer Bengtson; Belangrijkste eigenschap van een trainer: eerlijkheid; van de jeugdopleiding bij Willem II tot beroepsvoetballer; Spelregelkennis: bij de spelers voldoende. Het toepassen van de Sport; Theater: daar ga ik zo nu en dan heen. Mijn voorkeur gaat uit naar cabaret; Hobby: voetbal, lezen waarvoor grond waar je niet zomaar om heen kunt én het is een prettig mens.' Pierre van Hooijdonk. Afgelopen weekend was hij al hersteld van zijn blessure, maar toen was hij ik helaas weinig tijd heb en luiste ren naar muziek; Nationale competitie: erg spannend waar veel aandacht voor is en waar veel publiek op afkomt; Magazine Tricolores mooi blad dat bij Willem II past; Sportbladen: Voetbal Interna tional. Een zeer machtig voetbal blad; coach zijn. Elke coach gaat er toch van uit dat hij wint, anders kun je net zo goed thuisblijven. Dus Vitesse wint zaterdag van Willem II... Tja, net als Adriaanse ervan uitgaat dat Willem II ko mende zaterdag van Vitesse wint.' Arnhemmers hebben tien punten meer dan Willem II. 'Ik verwacht een spectaculaire en aantrekkelij ke wedstrijd.' Vitesse-Willem II dit Journalisten: krijgen steeds meer invloed op de meningsvor ming van het publiek; Mooiste shirt: het Willem II shirt. Het op één na mooiste shirt is het uitshirt van Willem II voor het volgend seizoen; Mooiste stadion: de Kuip in Rotterdam; Kampioen van Nederland: PSV. Peter Année Een dringend verzoek aan alle seizoenkaarthouders: lever uw reserveringsformulier zo spoedig mogelijk in bij de Supporters Service Unit! Onze prestaties zijn te wisselvallig om dit jaar weer Europees voetbal te halen. Theoretisch gezien hebben we misschien nog een kans, maar Willem II moet wel reëel zijn. Onze tegenstanders voor plaatsing voor de UEFA-Cup laten min der punten liggen dan wij. Met name Heerenveen en FC Twente doen het dit seizoen uitstekend, maar vlak ook Roda JC en Vitesse nog niet uit' De tegenstander van zaterdag, Vi tesse, is nog in de race voor Euro pees voetbal en gaat dus voor de volle winst, zo verwacht Prommayon. 'Willem II wil thuis altijd winnen, voor de punten en voor de eer. De men sen uit Tilburg staan echt weer achter de Tricolo res, dus een aantrekkelij- Hij is met liefst 78 interlands één van de grootste internationals die Nederland ooit heeft gehad. Een keihard schot met rechts, een fluwelen pass en meedogenloos in duels, een ijzersterke libero. Hij speelde voor FC Groningen, Ajax, PSV, Barcelona en sloot zijn carrière als speler af bij Feyenoord. Nu is hij trainer/coach en werkt hij in weer een andere stad: bij Vitesse in Arnhem. Thuis 24 8 7 9 0-0 2-4 1-2 0-3 Totaal 49 13 9 27 58-93 der gewoon het eten van het bal kon naar beneden. Hap, slok, weg en weer verder.' Op de posi tie als libero werd hij een van de succesvolste Nederlandse voet ballers aller tijden. Komende zaterdag speelt dit voet- balfenomeen met zijn club Vitesse in het Willem ll-stadion, zijn eerste wedstrijd in Tilburg als trainer/coach. Koeman: 'Willem II draait een minder seizoen, maar het blijkt nog steeds een elftal te zijn dat goed en aanvallend kén en wil voetballen. Ze hebben goede spelers, maar een nog sterker col lectief. Vaak als je een club noemt, komt er als eerste de naam van een bepaalde speler in je op. Bij Willem II komt het eerst het collec tief in me op. Er wordt door Wil lem II opportunistisch en agressief 0-2 0-0 0-5 2-1 1-0 1- 0 6-0 2- 0 3- 2 0-1 2-0 2-0 2-0 0-1 2-2 2-0 Uit 0-2 4-1 3-0 Thuis 0-1 gesp, gew. gel. verl. JNCH :chten. Sportprijzen van SPOREL Buitenlands avontuur Zelf heeft Prommayon nog voor één jaar een contract in Tilburg.'lk ga al mijn zesde seizoen bij Willem II in en zit hier samen met Ceesay en Van Fessem al vrij lang. Ik heb het prima naar mijn zin, maar droom wel eens over een buiten lands avontuur. Een leven elders zou ik als voetballer graag nog eens meemaken. Voorlopig blijf ik graag goed spelen voor Willem II. Voor een nieuw contractaanbod van mijn club sta ik altijd open.' Prommayon denkt overigens niet dat de recente sponsor-onrust in Arnhem erg mee speelt bij de sportieve prestaties van het team van coach Ronald Koeman. 'Het is nu weer rustiger bij Vitesse. De aansluiting met de top willen ze zeker niet missen. In deze beslis sende fase van de competitie moet Vitesse zo veel mogelijk punten halen. Aangezien Willem II thuis per se wil winnen wordt het zeker een spannende en aantrek kelijke wedstrijd. Ik verwacht een echt spektakel in ons stadion.' indruk maakt, was hij als voetbal ler hartstochtelijk gepassioneerd, al van kindsbeen af. 'Als we moesten eten, gooide mijn moe- Als international stopte hij na het trap passeerde Koeman doelman Pagliuca. Daarmee pakte hij die beker voor de tweede keer, vier jaar ervoor deed hij het met PSV. In 1988 speelde hij eveneens een belangrijke rol bij het winnen van het EK in Duitsland. WK in de Verenigde Staten. Was hij toen nog even doorgegaan, dan had hij record-international Ruud Krol (83 interlands) van zijn status afgeholpen. Maar vanuit internationaal perspectief ver gaarde hij als voetballer eeuwige roem op Wembley, 20 mei 1992. Barcelona speelde de Europa Cup Hoewel hij als mens een rustige 1-finale tegen Sampdoria. Pas in de 112de mjnuut viel de beslis sing. Met een snoeihard, maar gericht afstandschot uit een vrije 1957-1958 1967- 1968 1968- 1969 1969- 1970 1970- 1971 1972- 1973 1973- 1974 1974- 1975 1975- 1976 1976- 1977 1979-1980 1984- 1985 1985- 1986 1986- 1987 1989- 1990 1990- 1991 1991- 1992 1992- 1993 1993- 1994 1994- 1995 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 1998- 1999 1999- 2000 Leeftijd: 39 jaar; Woonplaats Goirle; Burgerlijke staat: gehuwd met An net; Kinderen kinderen uit een eer der huwelijk, namelijk Karlijn 14 jaar, Koen 12 jaar en Daniek 10 jaar: Huidige functie bij Willem II directeur voetbalzaken; Opleiding: HAVO, cursus jour nalistiek, cursus NGPRA, Cursus leergang management betaald voetbal; Clubs als voetballer: VOAB (8- 16 jaar), Willem II (16-18 jaar), Ajax (18-20 jaar), Roda JC (20-28 jaar), Feyenoord (28-30 jaar) en Willem II (30-34 jaar); Positie in het veld: centrale middenvelder; Debuut in eerste elftal bij Willem II: op 24 augustus 1977 in de uitwedstrijd tegen FC Gro ningen. Ik was toén pas 16 jaar; Hoogtepunten winnen nacom- petitie met Willem II in 1979, de buut als 16-jarige bij Willem II en als 18-jarige bij Ajax en de wed strijden die ik bij Ajax en Feye noord speelde in het kader van de Europacup en twee Amstel- cup-finales; Dieptepunten: blessures en mijn spelregels door scheidsrechters vertrek bij Feyenoord. Ik was aan- gebeurt zeer inconsequent. Daar heb ik een hekel aan; Boek voor een onbewoond eiland: De donkere kamer van Damocles van Willem Frederik Hermans. Co Adriaanse: superprofessional Top CD: van the groep Lighthou- die maximaal presteert met Wil lem II; Hans Westerhof: past uitste kend bij Willem II en is de ideale opvolger van Co Adriaanse; Scouting: onmisbaar en dus erg belangrijk voor Willem II; Voetbalmakelaar: er zijn goede televisieprogramma: Studio en slechte; Transfersommen een van de grootste inkomstenbronnen van de club; Tweede elftal: laatste stadium niets hem meer in de weg. 'Goed, hij zal niet echt wedstrijd- fit zijn, heeft het ritme een beetje zeggen dat wij verliezen, dan zou verloren, maar hij is erg belangrijk ik een slechte, pessimistische voor het team. Voor de rest is ie dereen fit, dus ik kan in mijn sterkste opstelling aantreden.' De supporter die op bijgaande foto omcirkeld is, zal tijdens de wedstrijd Willem ll-Vitesse uitge roepen worden tot supporter van de week.De supporter van de week krijgt een mooie plaats op de hoofdtribune en ontvangt een rondleiding door het stadion, een blijvend aandenken en een uitno diging voor het bijwonen van een busrejs van de supportersclub. Bovendien mag de supporter sa De Hoogt 12A 5175 AX Loon op Zand Telefoon (0416)36 39 93 Fax (0416) 36 19 89 Statistische feiten Willem II - SC Vitesse se Family and the Bee Gees; Ambitie: gelukkig en gezond blijven; Levensmotto eruit halen wat erin zit; Wereldclub Willem II; Favoriete komend seizoen meer in opspraak, vaker op TV... Wij blijven je steunen y.. .y Zondag 16 april staat voor het 12e jaar de Willem ll-stadion- markt op het programma. Een evenement dat ook dit jaar weer een groots spektakel belooft te worden. Rondom het Willem ll- stadion zal een groot lint van 200 kramen worden opgesteld, waar tweedehands goederen worden verkocht. Gezien de gro te belangstelling bij kraamhouders zal er voor elk wat wils aan wezig zijn. Daarnaast is het amusement ook dit jaar weer afge stemd op alle leeftijden en kan de inwendige mens worden versterkt op n van de terrassen. Terwijl de kleinsten onder ons genieten van de cliniclowns en de diverse kermisattracties kun nen de overige bezoekers zich tussen 12.00 uur en 16.00 uur vermaken met de Sponsor Bingo Show, een daverende drive-in show met het snelle bingo 45-spel en diverse andere gezellige spelen waarmee fantastische prijzen zijn te winnen. Foto: Fotoburo Toin Damen men,met een speler naar keuze of trainer/coach Co Adriaanse op de foto. Deze blijvende herinne ring wordt aangeboden door Fo toburo Toin Damen. De gelukki ge kan zijn toegangskaart afhalen aan het Ipket Inlichtingen en wordt vervolgens een half uur voor aanvang van de wedstrijd vei wacht bij de administratie van Willem II. naar voren gevoetbald. Het blijft een gevaarlijke ploeg. Ze hebben nu al heel veel seizoenskaarten voor volgend jaar verkocht, dat be- Koeman hoopt tegen Willem II tekent dat het stadion vol zit, dus is weer te beschikken over een fitte seizoen eindigde in 3-1'Zullen er een fantastische ambiance. Wat mijn collega Adriaanse betreft, hij heeft fantastich werk verricht in we het omdraaien zaterdag? De één voor de thuisclub en de drie voor de bezoekers? Ach nee, ik Tilburg. Ik ken hem persoonlijk niet nog geschorst. Overmorgen staat doe geen prognoses, heb ik een goed, maar ik heb veel respect niets hem meer in de weg. hekel aan. Vitesse gaat natuurlijk voor de coach Co Adriaanse. Ik fe- 'Goed, hij zal niet echt wedstrijd- winnen. Ja, ik ga toch zeker niet liciteer hem met zijn benoeming en wens hem veel succes.' Koeman heeft een gedeelte van zijn stage doorlopen bij de Ajax opleiding en kent de toekomstige coach van Willem II, Hans Wester hof, redelijk goed. 'Hij past heel goed bij Willem II. Westerhof is heel capabel. Hij heeft veel erva- Uit 25 5 2 T8 doelsal. 32-39 26-54 Clubartikel van de wedstrijd De Willem ll-clubwinkel heeft voor de wedstrijd tegen Vites se een rood-wit-blauw mutsje in de aanbieding. Normaal be taald u Fl. 9,95 maar nu slechts :FI. 2,50. (Op deze speciale aan- biedingsprijsis geen Seizoen Club Card korting meer van toepassing). De openingstijden van declubWinkel zijn: maan dag t/m vrijdag van 13.00 uur tot 18.00 uur (vrijdags koop avond tot 19.30 uur) en zater dag van 11.00 uur tot 14.00 uur en tijdens de thuiswedstrij den van Willem II. Dan zijn ook de verkooppunten bij vak B en M geopend. Tijdelijk mede- werk(st)er gevraagd Willem II is op korte termijn op zoek naar een medewerk(st)er voor de seizoenkaartadminis- tratie. Het betreft een tijdelijke functie met flexibele werktijden voor een periode van zes weken waarin het seizoenkaartenbe stand moet worden begewerkt. Enige PC-ervaring is daarom ge wenst. Voor vragen of nadere informatie kunt u terecht bij Lonneke de Rooij. Zij is tijdens kantooruren bereikbaar op tele foonnummer 013-5490590. Kortom een voorjaarsevenement voor jong en oud dat u niet mag missen. De toegangsprijs bedraagt Fl. 4,- voor volwasse nen en Fl. 1,- voor kinderen tot 12 jaar. De markt is geopend van 10.00 uur tot en met 17.00 uur Het mooiste kodootje voor Uw sportvrienden Kapelmeesterlaan 112a (Stokhasselt) Tilburg 013-4561199 NU MET KOR IINGEN VAN Ranglijst Vitesse doet nog volop mee in de strijd om Europees voetbal, de ring, bij PSV, FC Groningen, Ajax... club staat zesde met vijftig pun- Die man heeft een sterke achter- ten uit uit 28 wedstrijden. De Interpoli- De Reeshof en Willem II

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 19