Garagebedrijf Probaat H o van vriendenclub tot professioneel garagebedrijf Showroom t Toekomstplannen van Probaat /MA 'Tableau de la Troupe' bij Probaat 2000 - PAGINA •DONDERDAG 6 APRIL 2000 - PAGINA 17 4)E TILBURGSE KOERIER TEKST: HENK NAAUKENS - FOTOGRAFIE PRIMEUR Anders dan andere autobedrijven at 44, kleine zaal - Werkplaats V 144, Bat Cave -20.00 Showroom met kunstzinnige !12J. 1.00-20.00 uur KROONLUCHTER 19.30 uur ater De plannen van Probaat dragen bij tot een ver dere profilering van het bedrijf. Vooral een goede service en kunst vormen een belangrijk onderdeel van de bedrijfsfilosofie. Het verhaal van twee kleine jongetjes die later heel groot werden klinkt Amerikaans. Vanaf hun jeugd waren ze al bezig met het repareren van fietsen in de schuur van pa van den Biggelaar. Nu beheren Jos van den Biggelaar en Fred Maasen een modern en professioneel georganiseerd garagebedrijf. Toch is Probaat nog steeds de vriendenclub die ze altijd al wilden zijn. Het bedrijf trekt daardoor steeds meer klanten naar zich toe, die de vriendelijke en ongecompliceerde benadering blijkbaar als een pré ervaren. naar kantoor', en we leidden hem ver baasd naar de meterkast!" gen lid van de BOVAC. We verbouw den het pand volgens de laatste mi- lieueisenen kregen zodoende de be schikking over een heus kantoor en magazijnrek met vier filters. Na ver loop van tijd kochten we bij Eduard Bogaers van APS een brug en de be nodigde apparatuur om de garage te professionaliseren. Eduard hielp ons met een gespreide betaling. Verder breidden we dit vroegere magazijn uit tot vier werkplekken. In die pe riode zijn we ook overgegaan op de automatisering van onze admini stratie. Dat betekende zweten voor onze boekhouder 'Henk' en een ver andering van onze bedrijfscultuur. "We willen terug waar 't ons allemaal om begonnen is: werken met zin." Wilco Caljé: Bahri Cuney: Kenny Diepens: Paul van Oevelen Sjaak de Rijk: VRIENDENCLUB "In 't begin werkten we veel met vrienden, maar dat was een cruciale denkfout", erkent Fred Maasen. "Toen we later met 'echt' personeel gingen werken, vergemakkelijkte dit het een en ander. Onze eerste twee personeelsleden,Jan-Ceert en Pieter, zijn het langst bij ons gebleven en hebben hun steentje bijgedragen tot wat we nu zijn. Vanwege de beperk te doorgroeimogelijkheden zijn ze belaas na acht jaar vertrokken. Al leen Henk is nog steeds bij ons." WERKEN MET ZIN Hoe gaat het nu verder met Probaat? Jos van den Biggelaar: "Door de groei van de laatste jaren zijn we ei genlijk al weer te klein, maar door de hulp van buurman Paulus (Sabe- co) kunnen we met onze parkeer ruimte nog een heel eind vooruit. Je kunt, natuurlijk wel blijven uitbrei den, maar je moet het ook nog leuk blijven vinden. We roeien dus met de riemen die we hebben." Fred Maasen: "Momenteel zijn we de hele zaak weer aan het reorganise- Uw bedrijf ook in beeld? Bel voor meer inlichtingen naar De Tilburgse Koerier, Dhr J. Donders. 013 S36 88 OS EHBO VOOR DE AUTO De tijden zijn veranderd en profes sionaliteit heeft zijn consequenties. "De mensen stellen hoge eisen en dat vereist een zakelijke benade ring. Je moet jezelf en je personeel soms afschermen voor de tijdsdruk die de klanten je opleggen", hebben Fred Maasen en Jos van den Bigge laar ervaren. "Even een lampje wis selen kan in principe nog steeds, maar je komt er achter dat je de din gen bij de huidige groei anders moet organiseren. Om te voorko men dat onze planning in de war Joopt, hopen we in de toekomst een soort snelservice te realiseren voor uitlaten, APK en dergelijke. Maar op dit moment hebben we nog steeds een EHBO voorde auto, zoals we het noemen. Jos is degene die deze ser vice voor zijn rekening neemt." Verkoop Probaat heeft ook een aparte service voor de klanten. Een favoriete auto die niet bij Probaat in de showroom staat, gaan Jos en Fred voor u zoeken. Naast de verkoop van een gebruikte auto kunt u ook bij Probaat terecht voor een spl internieuwe. Waarom een nieuwe auto kopen bij een universele garage, vraagt u zich af? Nou dat is simpel genoeg! Probaat is niet afhankelijk van een impor teur en dus niet gebonden aan de verkoop van een verplicht aantal auto's, om in aanmerking te komen voor een bonus ofiets dergelijks. Dit betekent dat Pro baat een objectief advies kan geven over wat voor merk dan ook! «16j. Kuur Duur 00 uur ingen IN PARADOX at 62-21.00 uur lalrai. Indiase dans JAG11 APRIL 0-18.45 uur Ouur 15 uur Iz^uur ttables it 49-14.00-18.00 uur groep De Mus (De 'Adderkluwen' naar ren, wat betekent dat we intern gaan verbouwen en extra personeel aan trekken. Het eerste wat we nu nodig hebben is een magazijnmeester en een eerste monteur. De magazijn meester moet voor meer rust zor gen bij de bevoorrading en de mon teur moet zorgen voor een ontlasting van de werkdruk. Jos gaat meer in de richting van planning en coördinatie in de werkplaats. Dit soort inspanningen kun je op de duur terugvertalen naarde klant." 4.3OU. S) at 44, kleine zaal- light Rock Academie ZAAL 20.30 uur dubbelconcert van 1RDUSKERK luur Marietta Oelderik. •ianne Selleger, alt se16j. lector 16j. ï2W»ri/2O» B luty 16j. JOuur 19.15-22.00 uur .00-20.00 uur 6J- 19.00 uur 'We hebben graag dat het personeel zich bij ons thuisvoelt en met goede zin rondloopt. We noe men ze wel personeel, maar beschouwen ze als medewerkers. We vormen gewoon een club mensen die het goed met elkaar kan vinden en proberen om samen de kost te verdienen. Ze mogen zich overal mee bemoeien en goede raad geven en zo hoort het ook als je het bedrijf jong en dynamisch wilt houden. Wij bewonde ren die gasten enorm, omdat ze in slechte en ook in drukke tijden ons altijd terzijde hebben gestaan om van Probaat een bloeiend bedrijf te maken. We hopen in de toekomst nog lang met deze mensen samen te mogen werken en vin den het meer dan de moeite waard om ze te ver melden. SANSEVERIA'S De showroom bevindt zich achter de garage en valt vanaf de Lochtstraat niet zo op. Daar gaan Jos en Fred het ko mend jaar verandering in brengen. Klanten stellen regel matig de vraag of de showroom wel bij de garage hoort. Het moet een logisch geheel worden, vanwege de neon reclame en de kleur- --stelling van het pand. De showroom heeft een huiskamerachti ge sfeer met een lees tafel, sanseveria's en een planken vloer. Volgens Jos en Fred was het de bedoeling om er een mooie en showroom In de werkplaats van Probaat is het een drukte van jewelste. Auto's rij den in en uit en de bruggen zijn continu bezet door praktisch alle mer ken automobielen. Buiten de gebruikelijke keuringen doen ze bij Fred en Jos alles wat met de auto te maken heeft: zomer- en winterbeurten, grote en kleine beurten, autobanden, accu's en ga zo maar door. Het is teveel om op te noemen. En wat de planning betreft, ook dat zit wel goed bij Probaat. Het plan bord in het kantoortje, het epicentrum waar alle activiteiten van het be drijf zich bundelen, is al ruim twee weken van tevoren volgepland. Toch is dit een van de aspecten die Fred en Jos gaan aanpakken om tijdwinst te boeken. Het zal onder andere afhan gen van geschikt personeel, waar Probaat naar op zoek is. Het advies van Jos en Fred is dus: bel op tijd!!! tweemaandelijks wisselende tentoonstelling van kunstwerken. Waarom laten we de men sen niet gewoon exposeren in deze mooie ruimtelijke hal, vroegen de twee zich aP Dat is toch leuk om te doen en we geven op die manier kunstenaars de gelegenheid hun werk te laten zien. Zodoende is er sprake van een dubbele expositie, oftewel "probate kunst". 21.30 uur 5-21.30 uur 15-20.30uur se uur 1.30 uur 10 uur receptioniste wasstraatmedewerker; leerling monteur chauffeur; chauffeuse OUDE GARENMAGAZIJN "Na de verhuizing naar de Cecilias- traat kwam er voor 't eerst enige te kening in de gang van zaken", ver volgt Fred Maasen. 'We huurden daar het oude garenmagazijn van de heer Holland en werden op zijn aandrin- 3URG que: Bestaan Stuk 1DAG13 APRIL Theater Herman Brand Behalve voor exposities van beeldende kunst stelt Probaat de showroom ook ter beschikking voor andere doeleinden, zoals toneel. "Op die manier komen we op een andere manier in de belang stelling. En je doet eens een keer iets anders dan de dagelijkse werkzaamheden. Daar krijg je enorm veel energie van, is onze ervaring." 'We hebben de showroom een keer leeggereden voor een to- neelproductie van theatergroep 'De Bult'. Die voorstelling speelde zich af op een echt podium, met stoelen en tafels voor het publiek. "In juni komt Herman Brand hier met 'De Grootste luxe'. Zij spe len het stuk 'Ludovicus Rex'. Het gaat over de eerste koning van Nederland, Lodewijk Bonaparte, gespeeld door Moniek van Leeuwen." Voorverkoop vanaf 13 mei bij ondere andere Probaat. lUdenhout- 20.00 uur stoneel: Half in de •ral rondingen, hoi> cht worden weergèr- iere kunstenaars h$t ntregelen, te ontlujr eren. Lucian Freu< ponent van deze vit aan de orde komerf langstelling wordt egeven op zaterdag i, Dunantstraat 1 m om 14.30 uur. wordt op 13meib$- unstbeschouwelijte kten uit de collecte en "onder het mei" Deze kijkles wordt I door Brenda Schip man telefonisch bij 1010. im jet dj's Björn en JOuur eviate HEATER 20.15 uur Stoopkracht12 'ZAAL 19.30 uur korkestvande Bach Vereniging: ision, UITVERKOCHT it 62-21.30 uur ing blue met R.A. !at 62-10.30-12.30 uur petitie Tilburg Big PLAATS 17.00 uur m.m.v. Jack van I Schouten, Ben van »m van de Schoor, n (hobo), Lucia Swarts l en Menno van Delft [ZAAL -14.30 uur r ontmoetingen: 3e editie: Koninklijke jncordia van 1839 IE GOEDZAK 34 - 20.00 uur chef werkplaats; l e monteur; leerling monteur; leerling monteur; 1 e monteur; Een bezoek aan het Stedelijk Museum van Amsterdam bracht Fred Maasen op een idee. "Wij hebben veel klanten met kinderen. Ik ga mijn klantenkring aanschrijven om kinderen eigen kunst te laten maken. Die kunstwerken lijsten we in en hangen we in onze showroom. Op die manier proberen we in te spelen op de herinnering die kinderen overhouden aan hun bezoek aan ons autobedrijf. Zodat ze niet alleen maar terugdenken aan een garage met benzinedampen, maar ook aan kleuren en aan gezelligheid. Kleuren roepen, evenals geuren, ge makkelijk een bepaalde associatie op." Een ander plan is voor "grote mensen" bedoeld. "Veel mensen weten niet hoe ze een lampje moeten verwisselen, olie moeten peilen of een band moeten vervangen. Dat zijn karweitjes die je in principe zelf sim pel kunt oplossen", vindt Fred Maasen. "Hoe krikje bijvoorbeeld een auto op? Misschien is het een welkome service om voor onze klanten een instructie-avond te organiseren. Een soort EHBO-cursus voor on- gevorderden. Kost niks en er ontstaat weer extra aandacht voor Pro baat." "Op langere termijn streven wij naar een hoger niveau van professio nalisme. Dat proberen we te bereiken door een goede organisatie, waardoor we een grotere uitstraling krijgen*. Dat betekent een uit breiding van ons personeelsbestand, van onze service, van het on derhoud en van de verkoop. Maar dit alles allemaal op dezelfde loca tie in de oervertrouwde sfeer." Daarin pas ook de eigen website, waarover Probaat over drie weken beschikt, compleet met foto's. De website is te vinden onder: www.autoprobaat.nl Karin Schuurkes: Bram Paulussen: Tim de Bruin: Jan van den Biggelaar Rietje van den Biggelaar light Rock Academie 3t 62-22.00 uur Jlike van Splunteren BURG 1.15 uur Toneel: Misery iDAG 12 APRIL allure aparte showroom zijramen binnendringen. In het middelpunt van te maken. "We wilden niet een voor de hand liggende Van de showroom hangt een transparante associatie met een autobedrijf." kroonluchter van de glaskunstenaar Jan Hein van Stiphout. Deze blikvanger verraadt het speciale karakter van de showroom, en daar- Waar in andere autobedrijven beton en staal overheersen, mee van Probaat. heeft de showroom van Probaat een kunstzinnige allure. KUNST Bij de verbouwing werd niet gekozen voor een verlaagd Fred en Jos gebruiken de showroom om hun plafond en Tl-verlichting. Fred en Jos lieten de oude bus- autobedrijf te profileren. Ze zijn beiden af- remise met flessendakconstructie volledig tot hun recht komstig uit de wereld van muziek en toneel, komen. Hierdoor kan het buitenlicht vrijelijk door de hoge Daarom organiseren zij in de showroom een KANTOOR IN METERKAST Fred Maasen herinnert zich de pe riode in Dionysiusstraat als de leuk ste tijd. "Daar zijn we gewoon inge trokken met een oude krik en een gereedschapskist. Na verloop van tijd kochten we een tweedehands brug, die maar een meter omhoog kon vanwege het lage plafond. Toch voelden we ons de koning te rijk." De locatie bood bepaald geen pro fessionele aanblik. Jos van den Big gelaar: "Aan de achterkant spron gen de ramen er telkens uit vanwege de druk van het dak. Er stond een oude oliekachel en de meterkast hadden we omgetoverd tot kantoor." Fred: "De boekhou ding zat in een schoenendoos die door Jos beheerd werd, want hij deed deadministratie. Als er een ex pert of vertegenwoordiger kwam zeiden we: 'Kom maar even mee DA CAPO Tijdens de opening mocht kunstenaarJos van den Hanenberg de showroom voor 't eerst aankleden als expositieruimte voor beelden de kunst. Om wat meer lijn aan te brengen in het expositiebeleid werd kunstagent Henk Verhoeven van 'da Capo' aangetrokken. Het eerste jaar deden de twee alles zelf, maar op een gegeven moment gaven ze de regie in handen 'da Capo'. Neem het maar van ons over, hebben ze tegen Henk gezegd, dan kun nen wij ons bezighouden met andere priori teiten. 'Da Capo' regelt nu het hele expositie beleid van 't begin tot 't eind, inclusief de publiciteit. Vanaf 9 april is er een expositie van La Salie, die wordt geopend door de burgemeester van Boxtel. ZUIDOOSTER De ontwikkelingen verliepen snel met als gevolg dat Fred Maasen en Jos van den Biggelaar de oude remi se van de Zuidooster busmaatschap pij aankochten. "We schrokken ervan toen we hoorden hoe duur het was en bovendien zag het gebouw er on derhavig uit", volgens Fred Maasen. Maar zoals altijd bleef het duo opti mistisch en bovendien zagen ze mo gelijkheden om eer een showroom te beginnen. "We wilden daarmee iets bijzonders doen, om ons te on derscheiden van andere bedrijven in onze branche. Dat levert een toege voegde waarde op voor ons bedrijf. Daar heeft ons klantenbestand ook alles toe bijgedragen."

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 17