G M LVI IHGIl l/l Opel Agila 'o! wij BMW 5-serie Business DaimlerChrysler neemt aandeel Mitsubishi ur. iele 'eet 'ilon in Volkswagen neemt groot aandelenpakket in Scania Ruimtewagen in mini-formaat n/rrn -4 te--. F 2000 - PAGINA 20 Jaargang 12 nr 13» Donderdag 30 maart 2000 Oplage 104.700 Uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dato Autotest Volvo V70 T5 pag.3 DEALERS Big Brother Miljoenen landgenoten hebben .01315422133 zitten kijken naar de uitzendin gen van het Veronica-program- ma Big Brother. We houden er met z’n alleen enorm van om te ..01315423030 gluren in andermans leven, hoe kunstmatig het geheel ook was opgezet. Maar het zal niet te lang .01315943943 Er komen steeds meer systemen .013/5053944 om ons te controleren. Wie bij voorbeeld met een GSM telefoon .01315802020 belt, kan exact getraceerd wor den. In het voormalige Joegosla vië is aldus een hoge Piet uit het leger opgespoord. Op het mo- .01315443330 ment dat hij zat te bellen, kreeg ie ‘n bom op z’n dak. .01314683911 Maar ik doel hier voornamelijk op de nieuwe camera’s die de po litie gaat inzetten tegen de zoge- .01314634355 naamde bumperklevers. Menpen Derde zijruitje die denken sneller te kunnen op- .01315347771 schieten als ze op de achterbum- per van de ander gaan hangen bij voorkeur met de mistlampen .01315420143 aan. Levensgevaarlijk dus, om- .013/4647676 dat de remafstand tot een mini mum wordt beperkt. Het nieuwe Vrolijke lakkleuren wapen in de strijd is een portable camera die bij voorkeur bovenop .013/5363924 een viaduct wordt gezet en is ge- .013/5355575 monteerd op het dak van een po- .013/5355655 ....01315351035 middel van knappe computer systemen kan het Korps Lande- Lees verder bladzijde 7 .013/5321411 lijke Politiediensten zeer nauw keurig de exacte afstand tussen twee auto’s en de snelheid bepa len waarmee gereden is. Het ken- teken kan worden uitgelezen en het proces-verbaal is al onder weg. Die zijn overigens niet zegging van de rijbevoegdheid. Op dit moment verkeert de appa ratuur nog in de ijk- en certifice- ringsfase, maar binnenkort kan de drukkerij met bekeuringen gaan draaien. Overigens is het Onderhoud Off. Sub Dealer pakken. Het staat onbetwist op de lijst van meest gevaarlijke verkeersovertredingen. Tony Vos (TERE etc. t. J.PAYMANS niet meer dan logisch dat de po litie het bumperkleven gaat aan mats, zo rond de 400 tot 500gul den en een voorwaardelijke ont- meer duren of we maken alle maal deel uit van Big Brother. Reparatie APK Keuringen Schade herstel Dat er steeds sterkere banden ontstaan tussen di verse autofabrikanten blijkt maar weer eens uit een nieuw model als de Opel Agila, een mini-MPV die sterke gelijkenissen vertoont met de Suzuki Wa gon R+. Sterker nog, het zijn dezelfde auto’s die slechts op details van elkaar afwijken. t en Mit~ iu volledi Toyota Autonova Volvo Van Roosmalen ....01315840000 VW/Audi Auto Bongers. ‘NEE’ van ie op een litiewagen. Hiermee kan een weggedeelte van minimaal 400 meter worden gefilmd. Door Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur en assem- ïkomsti- de Euro- BMW Renova Chrysler Chrysler L. op Zand...04161363993 Citroën Bertens Daewoo Auto Braat Tilb01314680044 Daihatsu Ad v.d. Wouw04161363412 Ford P.v.d.Ven. Ford Van Rijn.... Honda De Graaft. Kia Schapendonk01315331206 Mercedes Benz Autoparc04161361553 Mitsubishi Kluitmans. Nissan Denissen... Opel Gebr. Vullings01314680468 Peugeot Collaris Peugeot Spijkers Goirle Renault l/an der Boom 01315364011 Rover Seat/Saab Zuid Oost Seat Auto Noordhoek...01314553678 Skoda Elan Subaru Dekkers Suzuki i meerprijs jsteld. een uitdrukkelijk ‘f Curopese commissie relijk tussen Volvo en Scania armsteun ingeboi een alarmsysteeL rdcomputer maken i prima zitten. De constructie van de achterbank is bekend. Deze is in twee gelijke delen neerklap- baar en zorgt voor een vlakke laadvloer. Het bagagevolume varieert van minimaal 240 tot maximaal 1250 liter en dat is fors gezien de buitenafmetin gen. ’er echt Redactie: Tony Vos Tel. 0495/430930 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Het Japanse Mitsubishi stond op de nominatie om een solide partner te vinden en dat is DaimlerChrysler geworden. Dit Duits/Amerikaanse concern neemt 34 procent van de aande len over voor een bedrag van 4,6 miljard gulden. DaimlerChrysler verwerft hier mee een stevige positie op de Ja panse en Aziatische markt en krijgt toegang tot de productie van kleine auto’s, terwijl Mitsu bishi een sterke partner heeft gekregen voor het verbeteren van haar afzet in Europa en Amerika. De alliantie geeft Mit subishi de middelen voor schaal vergroting. Overigens is er al teresseerd te zijn. Als een bedrijf meer dan 40% van het stemrecht in een andere firma heeft, is deze verplicht volgende Zweedse wet een bod uit te brengen op de resterende aandelen. Het was geen geheim dat Volkswagen al langere tijd op zoek was naar een vrachtautoproducent. Bij Scania is men erg blij met Volks wagen omdat Scania al meer dan vijftig jaar de Zweedse VW- importeur is. Voorlopig blijft Scania onafhan kelijk. Scania boekte vorig jaar een omzet van 12,3 miljard gul den en een netto winst van 810 miljoen. Volvo blijft nu alleen over en is driftig op zoek naar een andere partner. 5-serie van BMW is op dit mo at leverbaar in een speciale Bu- jss-uitvoering die keurig tussen lasisversie en de Executive in at. De extra uitrusting omvat on- meer het multifunctionele urwiel met bediening voor cruise trol, audio-installatie met CD en ifoon. Verder heeft de Agila een elek- trohydraulische stuurbekrachti ging die plezierig werkt en tege lijk weinig energie vraagt. Het dashboard is relatief hoekig van vorm en is voor beide partners in dit project vrijwel gelijk. Het stuurwiel is met name door het Dit type auto ontstond enkele jaren geleden in Japan, eerst met de ‘kleinere’ Suzuki Wa gon R en later de Daihatsu Move. Beide auto’s zijn er in middels in nieuwere uitgaven die in alle richtingen zijn ge groeid vanwege een gewijzig de Japanse wetgeving. Daar hebben wij in Europa natuur lijk niets mee te maken. Opel had interesse in een nieuw in stapmodel onder de Corsa, maar vond het niet nodig het wiel opnieuw uit te vinden. De bestaande bodemgroep en car- rosseriestructuur van de Wa gon R+ werd geadopteerd en de design-afdeling gaf er zijn eigen draai aan. Overigens weer in nauwe samenwerking met Suzuki omdat de binnen kort te verschijnen Wagon R+ bijna identiek is. Kenmerkend voor de Agila is dat vooral de zijkanten vrijwel verticaal verlopen, dit om na tuurlijk zoveel mogelijk bin nenruimte te verkrijgen. Door Handig zijn de twee lades onder de voorstoelen. Verder zijn er bergvakken in de portieren, een dashboardkastje, bekerhouders, opbergtassen aan de voorstoelen en open vakken onder het dash board. De Agila Comfort krijgt mede de GDI-techniek, maar zullen wat uiterlijk betreft du delijk verschillen en zowel als Mitsubishi en als Smart worden verkocht. Opel 3rd. =t interieur van de Agila biedt "erwacht veel ruimte, vooral id at men behoorlijk rechtop Vier volwassenen kunnen Met zijn lengte van precies 3,5 meter is de Opel Agila een bij zonder compact voertuig, maar het ruimtelijke karakter zit vooral in de forse hoogte van 1,69 meter en de volwas sen breedte van 1,62 meter. De Agila heeft helemaal de uitstraling van een ruimtewa gen, maar dan in mini-for- maat. te afstanden gereden. De bekle- dingsstoffen zijn afgestemd op de doorgaans vrolijke lakkleu ren, terwijl het dashboard en de portierpanelen vooral grijs zijn. Een bestuurdersairbag is altijd standaard, een tweede exem plaar op de Comfort en Elegan ce. een jarenlange samenwerking tussen Mitsubishi en Chrysler in de Diamond Star fabriek in de Verenigde Staten. Vreugde is er vooral in het Lim burgse Born. Daar kan men nu opgelucht ademhalen. Tot 2004 zal NedCar de Volvo S40/V40 blijven produceren, maar het aandeel van Volvo, dat inmid dels door Ford is overgenomen, zal door DaimlerChrysler wor den verworven. NedCar wordt zo de ontwikkelings-i blagefabriek voor de toekc ge compacte auto’s voor pese markt. De auto’s van diverse merken zullen him platform delen als- Maar wat zijn nu de echte ver schillen met de Suzuki, zult u zich afvragen. De Wagon R+ heeft een afwijkende grille met chromen lijst, een andere voor bumper, lager geplaatste stoots- trips, achterlichten met een spe cifieke indeling en een eigen achterbumper met daarin opge nomen de nummerplaat, die bij de Opel op de klep is gemon teerd Het onven omdat zit. V Het motorenpallet bestaat uit de 2,0 en 2,3 liter 6 cilinder benzine en de beide nieuwe diesels: 520d en 525d. het derde zijruitje krijgt de auto een volwassen uitstraling. De achterlichten zijn smal en hoog, terwijl de bumper diep is uitge sneden zodat niet alleen een maximaal brede vijfde deur kon worden toegepast, maar ook een zo laag mogelijke tildrempel is verkregen. De vier portieren bieden een prima toegankelijk heid van het interieur. Het front oogt modern met een flinke gril le met groot Opel-logo en hoge, heldere koplampen waarin alle lichtfuncties zijn geïntegreerd, met uitzondering van de mist lampen waarvoor een uitsparing in de bumper is gemaakt. Met uitzondering van het basismo del worden de bumpers en bui tenspiegels in de carrosserie- kleur gespoten. De aardige dakrail kan tegen een f van f.395,worden best riek in de mid- ouwd. Metaal- em en een :en de uitrus- logo afwijkend en dat geldt ook voor de invulling van de display boven de console. Opel heeft er de multi-info display met weer gave van tijd en buitentempera tuur en eventueel de uitlezing van de radiofrequentie. Ook kan dit onderdeel worden gecombi neerd met een navigatiesys teem. Uiteraard is de achterbank voorzien van hoofdsteunen (niet op de basisversie). De voorstoe len zijn zeker niet overdreven groot, maar bieden mede door de zithouding voldoende onder steuning. In de praktijk wordt met dit soort auto’s relatief kor- De verkoopkanalen van Merce des, Chrysler, Smart en Mitsu bishi zullen net als nu volledig gescheiden blijven. De samenwerking betreft de ontwikkeling, het design, ver koop, productie en inkoop van personenwagens en lichte be drijfswagens. Middelgrote en zware trucks worden uitgeslo ten en Mitsubishi zal op dit ter rein haar samenwerking met Volvo Trucks voortzetten. verder een afdekhoes boven de bagageruimte, hoofdsteunen achter, een toerenteller, be- schermstrips op de flanken en meegespoten bumpers en spie gels. De Elegance is de meest complete met centrale vergren deling, elektrisch bediende voorportierruiten, lichtmeta len wielen en mistlampen voor. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dealer Associatie Tilburg en Oms treken, verschijnt in geheel Til burg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oister- wijk, Moergestel en Hilvarenbeek. ting compleet. De totale waarde van deze opties bedraagt £10.000,= maar de klant betaalt hiervoor slechts £5.950,= en dat betekent een prijsvoordeel van £4.000,=. BMW levert de Business-uitvoering tot en met september van dit jaar op zowel de touring als sedan. Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 •oducent weer open voor ande- i kandidaten. Volkswagen ver erft 18,7 procent van de indelen. Deze worden gekocht m de huidige grootaandeelhou- sr Investor voor een bedrag van jna 3,7 miljard gulden. VW, in 1 persoon van topman Piech, •ijgt bovendien 34% van het emrecht. Volgens analisten is t een voorbode van een totale remame van Scania door VW. olvo heeft ook nog een groot iel van de aandelen. Dit bedrijf >u bereid zijn deze tegen een >ed bod te verkopen. VW lijkt lar op dit moment niet in geïn- Deze week

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 21