Suzuki Jimny Cabrio BMW kiest voor toekomst zonder Rover Twee 'lekkere' VW-boeken BV Stoere Ranger van Ford Ford Nederland SIS aan GIJSBERS TILBURG BV kondigt terugroepactie Dakkie d'eraf IS: >1211 SE-8994DP| DE AUTOMAAT DONDERDAG 23 MAART 2000 «PAGINA 9 DE TILBURGSE KOERIER 23 MAART 2000 PAGINA 8 Groot open dak Kunststof hardtop Tweede pookje Kopt. Hatterasstr. 11 (ind. terrrein Loven) tel. 01 3-5355655 6-361991 ropd -inste ind. www.ford.nl |THEMA Vorig jaar werd de Suzuki Jimny Cabrio al getoond, maar nu is deze zomerse uitvoering ook daadwerke lijk verkrijgbaar. De auto wordt in de JLX-uitvoe- ring geleverd standaard met vierwielaandrijving, kortom een echte compacte Suzuki volgens de tradi tie van het merk. de skirts in >nder meer Haag Silver ts. Verkrijg- izinemotor, oplopen tot shoudenI IGCarC De cabine is ingericht als een personenauto. Het dashboard- ER ZIT MEER IN SUZUKI sgaan 3,62 tren lar. lui eenl dire. nog: Ford iter 12-klei I pk met jpel ve De Double Cab beschikt over een kortere laadvloer en mag nog altijd ruim 1000 kg torsen. Ford gaat de Ranger vanaf ko mende zomer leveren. loten versie. uige carrosserie werd ais van het plaatwerk e voorstoelen ontdaan. i plaats is een flexi- afdekking ge- Suzuki Jimny Cabrio nu bij ons in de showroom 44.950, - 34.950, - 27.500, - IS: 14.950, - 34.950, - 41.950, - 19.950, - 24.950, - 12.950, - 47.500, - S: Voor de cabrio is men uitgeg van de gesloten versie. De 3, meter lange vervolgen boven de Hiervoor in de bele kunststof i Het programma bestelwagens wordt bij Ford uitgebreid met de nieuwe Ranger, een stoere pick- up standaard met vierwielaan drijving. Dit model is vergelijk baar aan de Mazda B-serie. kastje heeft een forse inhoud, er zijn twee airbags, een documen tenhouder op de zonneklep en een audio-installatie. ouwjaor Prijs 1995 24.95C 1999 1996 1997 1996 1994 1995 1998 1999 1997 1994 1995 1994 1996 1997 1991 11.5( 1995 26.5C De carrosserie en laadbak staan op een stijf chassis. Standaard zijn stuurbekrachtiging, een dif ferentieel met beperkte slip, een lastafhankelijk remsysteem en automatische vrijloopnaven auto in de wereld wordt aan de hand van 450 foto’s weergege ven. jbielbedrijf n de Ven 'wijkB.V. ijfsweg 19, 1 Oisterwijk. 013-528 2680. Daarnaast zullen ongeveer 13.500 eigenaren van een Ford Focus met de 1.6-liter Zetec-SE benzinemotor worden uitgenodigd om het motormanagementsysteem van hun auto te laten herpro- grammeren. Bij sommige 1.8- en 2.0-liter Zetec motoren is geble ken dat de kans bestaat dat de olievuldop losraakt. Daardoor kan er een hoeveelheid olie in het motorcompartiment terechtkomen. Een nieuw ontworpen olievuldop zal aangebracht worden om dit verschijnsel te corrigeren. vrijloopnaven op de voorwielen vergrendelen automatisch. De Jimny is als een echte terrein- ganger gebouwd met een solide chassis waarop de carrosserie is geplaatst. Voor en achter treffen we een starre asconstructie aan opgehangen door middel van schroefveren. Voor monteert Su zuki een stabilisatorstang. Het remsysteem bedient zich van trommels achter en schijven voor. De Jimny staat op 205/70R15 banden op stalen vel gen. Lichtmetalen exemplan zijn tegen meerprijs leverbaE ]De geruchten deden al langer de ronde, maar nu is de kogel door de kerk. BMW gaat verder zonder Rover. De merken Rover en MG zijn verkocht aan de Britse financieringsmaatschappij Alche my Partners die de productie van de huidige modellen inclusief de aloude Mini zal voortzetten onder de bedrijfsnaam MG Car Company. Voor de klant verandert er helemaal niets. De bestaan de Rover-dealers blijven de vertrouwde producten leveren zoals de recent vernieuwde 25 en 45 en de vorig jaar geïntroduceerde grote 75. Grappig is ook dat door deze verkoop de Mini, die aan vankelijk in september uit productie zou gaan, voorlopig zijn car rière zal voortzetten. De nieuwe eigenaar wil met de inzet van de laatste ontwikkelingen op het gebied van composietmaterialen en aluminium carrosseriën in de toekomst met haar modellen de echte autoliefhebbers gaan aanspreken, zoals menig Brits merk dat in het verleden al gedaan heeft. De Rover 75 wordt gemaakt in een fabriek die binnen de BMW Group behouden blijft, zodat BMW de komende jaren dit topmodel aan MG Car Company gaat leveren. De nieuwe eigenaar is van plan het imago van Rover en haar producten verder op te krikken tot een puur Brits product aan de bovenkant van de populaire marktsegmenten. Met deze verkoop is een belangrijke autofabrikant weer terug in Engelse handen en dat menig liefhebber goed doen. In ieder geval staat voorop de klant van de overname niets zal merken. Zijn of haar vertrouwde dealer blijft het aanspreekpunt voor onderhoud en service en natuurlijk het leveren van nieuwe auto’s. De Suzuki Jimny is typisch een auto voor mensen die eens wat anders willen. Dat gold al voor de gesloten versies, maar gaat in nog sterkere mate op de cabrio. De Jimny is de opvolger van de vroegere SEunurai en SJ-reeks en behoort tot de basiswaarden van Suzuki. Ford Nederland heeft een terugroepactie aangekondigd. Zo’n 3000 eigenaren van een Ford Focus met een 1.8- of een 2.0-liter Zetec motor van modeljaar 1999-2000 zullen een uitnodiging krij gen om de olievuldop van hun auto te laten vervangen en een aantal andere checks te laten doen in het motorcompartiment. Een groot deel daarvan werd niet eerder gepubliceerd. Zo staan er in het boek enkele pas ontdekte afbeeldingen van pro totypes uit de jaren dertig. Daarom is Millenium Bug een uitgave die bij geen enkele Ke- ver-liefhebber mag ontbreken, maar ook een drukwerk dat me nig algemeen geïnteresseerden zal aanspreken (ISBN 9038909322). Daarnaast zal Ford van deze gelegenheid gebruik maken om een routine-check te doen van het motorcompartiment van de met 1.8- en 2.0-liter Zetec motoren uitgeruste Ford Focussen. Daarbij zal gekeken worden of alle bedrading op de juiste manier be schermd is en of er delen van de motor wellicht vervangen of schoongemaakt moeten worden waar olie op gelekt zou kunnen zijn. In de auto’s met de 1.6-liter Zetec-SE motoren is gebleken dat sommige Focussen last kunnen hebben van een tijdelijk ver lies van vermogen. Dat komt door een programmeerfout in het motormanagementsysteem. Ford dealers zullen het systeem her- programmeren om deze fout te herstellen. De Stretch Cab heeft een laad bak met een lengte van 1,75 me ter en mag een géwicht van 1205 kg meenemen. W JAAR Er zijn geen gevallen van ongelukken of verwondingen bekend door elk van deze bovenstaande zaken. Eigenaren van de be treffende automobielen zullen schriftelijk op de hoogte gesteld worden en kunnen dan een afspraak maken met hun dealer. Deze zal de aangegeven checks uitvoeren en de benodigde onderdelen vervangen (indien noodzakelijk). Uiteraard zal dat geheel kostenloos zijn voor de klemt. maakt die eenvoudig te verwij deren is. Hierdoor wordt een auto verkregen met een haast opvallend groot open dak. Daar naast kan de achterkant worden neergeklapt. Eerst moeten de twee zijruiten worden losgeritst en daarna de achterruit worden uitgenomen. Dan resten nog twee bevestigingsclips tegen het dak en het geheel kan worden ingeklapt en achter de achter bank worden opgeborgen. Het is geen constructie die bij een plot selinge wolkbreuk in een paar tellen weer overeind staat, maar enige oefening baart hier abso- mt kunst. De carrosserie heeft behoorlijke stevigheid om er irect achter de deuren nog drie hoekig ruitjes zijn geplaats in een metalen omlijsting die dienstdoet als roll-bar. Het re servewiel is achterop de auto ge plaatst en wel zo laag mogelijk, zodat dit onderdeel niet onnodig het zicht door de achteruitkijk spiegel belemmerd. Het derde remlicht zit op een beugel boven het reservewiel. De belangrijk ste lichtfuncties zitten niet in de units naast de deur, maar onder in de bumper. Omdat de Jimny Cabrio uitsluitend als JLX wordt geleverd, zijn de bumpers meegespoten in de carrosserie- kleur. De auto heeft een moder ne uitstraling door de vierkante heldere koplampen en de grille in vijf segmenten. de modellen beschikken over een 4 cilinder 2,5 liter 12-kleps turbodiesel van 109 pk met in tercooler en een koppel van 266 Nm bij 3000 tr/min. De Suzuki Jimny Cabrio is een volwaardige vierpersoonsauto die voor zeer uiteenlopende doe len kan worden ingezet. Vanwe ge zijn compacte buitenafmetin gen en het uitstekende uitzicht door de hoge zitpositie is de Jim ny ideaal voor gebruik in de stad. Bovendien helpt de stan daard stuurbekrachtiging pret tig mee als een klein parkeer- plekje moet worden ‘gevuld’. Natuurlijk staat de Jimny ook z’n mannetje in het terrein. Nor maal gesproken worden alleen de achterwielen aangedreven via de vlotte 1,3 liter motor die met 16 kleppen een vermogen le vert van 80 pk bij 6000 tr/min en een koppel van 104 Nm bij 4500 tr/min. Hiermee kan een top snelheid worden behaald van 140 km/u. Naast de pook van de vijfversnellingsbak zit nog een tweede pookje waarmee de vier wielaandrijving rijdend tot en met 100 km/u kan worden inge schakeld en onder zware om standigheden voor de lage ge aring kan worden gekozen. De Uitgeverij Elmar heeft recent twee heerlijke kijkboeken op de markt gebracht. De ene heet W Bus, de eerste 50 jaar 1949- 1999 en het tweede drukwerk draagt de naam Millenium Bug, de Volkswagen Kever in foto’s. Twee boeken van het type lek- ker-in-een-luie-stoel-zitten-bla- deren. Beide boeken zijn van een flink formaat en hebben een harde kaft. Het Bus-boek telt 128 pagina’s die allemaal voor zien zijn van de meest aardige foto’s. Nostalgische opnames, gekke verbouwde exemplaren, De JLX-uitgave is behoorlijk compleet. Standaard worden on der meer.elektrisch bediende portierruiten, centrale deurver grendeling en elektrisch verstel bare buitenspiegels geleverd, terwijl airconditioning als optie wordt aangeboden. In de zijpa nelen zijn armsteunen, opberg- vakken en bekerhouders aange bracht, terwijl nog twee extra houders te vinden zijn in de cen trale console tussen de twee voorstoelen. Natuurlijk krijgt ook deze Suzuki standaard twee airbags. Het instrumentarium is compleet met een toerenteller. Op alle vier de zitplaatsen zijn driepunts rolgordels aanwezig, waarbij de voorste exemplaren een hoogteverstelling kennen en voorzien zijn van gordelspan- ners. Tegen meerprijs kan de Suzuki Jimny Cabrio worden voorzien van een kunststof hardtop die in de winter voor meer bescher ming en comfort zorgt. Uiter aard is er verder een ruime sor tering accessoires zoals beschermstrips, pushbars met verstralers, reservewielcovers en lichtmetalen wielen. Daar mee kan de Jimny helemaal aan de persoonlijke wensen worden aangepast. Suzuki verkoopt de Jimny Ca brio JLX 4WD voor £32.495,=. Dat komt neer op een meerprijs van £1.500,= t.o.v. dezelfde auto als Metal Top. De Metal Top is er ook met tweewielaandrijving in de basis JX-uitgave voor £26.995,= en kan worden gele verd als 4WD JLX automaat voor £33.795,=. Er zijn diverse lakkleuren leverbaar. Alleen wit of rood vergt geen meerprijs, voor alle andere metallic en mica-lakken moet £795,= wor den bijbetaald. ABS kost op de JLX £1.795,=. Ford heeft niet voor niets grote zeggenschap in het Japanse merk. Er zijn twee vEirianten le verbaar, een versie met Stretch Cab en twee deuren en de va riant met Double Cab en vier portieren. Deze laatste wordt alleen op geel kenteken aangeboden. Bei- unieke prototypes, oude adver tenties, beroemde wereldbewo ners met hun Bus etc. Op een luchtige, maar tegelijk aardig complete manier wordt de ge schiedenis met ‘s werelds meest bekende bestelbus vertelt. Het boek kost £69,50 (ISBN 9038908350). Het boek over de Millenium Bug is wat kwaliteit betreft verge lijkbaar aan het exemplaar over de Bus, maar telt 160 pagina’s en geeft voor hetzelfde bedrag nog meer kijk- en leesplezier. De historie van de best verkochte j

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 33