L/C Mivi i iaat Toyota MR2 Autonova B4TO ier Diesels met meer vermogen bij Audi Vlot gelijnde Daihatsu YRV wordt werkelijkheid BV m/v Glijertje Meer dan alleen een leuk snoetje ES DAIHATSU 1001ZT 06 IT 2000 - PAGINA 18 op Zand :e verdere Jaargang 12 nr 11 Donderdag 16 maart 2000 Oplage 104.700 Uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dato Autotest Honda HR-V5-deurs pag.3 DEALERS lark Houtepen We maken het maar al te vaak ...01315422133 ..01315423030 liverse 800,- .01315943943 .01315053944 .01315802020 het idee dat het om een Neder- .01315331206 ...01315443330 .01314683911 ..01314634355 Lichter van gewicht .01315420143 Deflector .01315363924 heden .01315355575 ..01315355655 MR2: binnenkort in onze showroom itstekende .01315351035 Lees verder bladzijde 5 .01315321411 V. ve op korte ker m/v inctie vragen wij: g Tony Vos iteren. Een co- inages Onderhoud ^THEMA mee in ons landje; regen, hagel of sneeuw. Deze weersomstandig- heden hebben, hoe enorm ge wend we er ook aan zijn, meteen gigantische gevolgen voor de ver keersdrukte vooral in de och- tend- en avondspits. Zogauw de eerste druppels vallen, raken veel automobilisten lichtjes in paniek, gaan onnodig remmen en veroorzaken veelal ongewild files die soms tot recordlengte aanzwellen. Nu heb ik wel eens en. Toen we na een korte stop vanaf een parkeerplaats de weg weer opdraaiden, zagen we dat aan de andere kant van de weg een MR2 zijdelings een greppel in was geschoven. Hij steunde aan de rechterkant op zijn wie len en in het midden op z’n bo demplaat. Ik kon me, gezien de weersomstandigheden, best voorstellen dat de berijder in de fout was gegaan. Alleen was de weg precies op deze plek over en kele honderden meters helemaal pel zie. Nu reden we recent op Mallorca met de nieuwe Toyota MR2 en na een middag met redelijk weer en open kap rondgetoerd te heb ben, gaf het weerbeeld de tweede dag weinig reden tot een feest stemming. De smalle slingeren de wegen bleken bovendien be dekt te zijn met een dunne laag zand of aanslag die door de grote hoeveelheid water vooreen enor me gladheid zorgde. En dan is het even oppassen met een ach- terwielaangedreven auto met een flink vermogen. Probleemloos liet de auto zich om z’n as draai- zelfde snelheid rijden als nor maal, dan hoeven de files toch niet extra lang te zijn. Maar ik denk dat ik het dan even te sim- Reparatie APK Keuringen Schade herstel I Tilburg k Tilburg recht, dus moet het haast zo zijn dat de bestuurder te laat de kof- fiestop gezien heeft, voluit ge remd heeft en ondanks het ABS zo over het wegdek is gaan glij den, dat hij het asfalt verruilde voor het slootje. Ik weet het, de beste stuurlui staan altijd aan wal, maar wat is er mis met rem loslaten, uitrollen en verderop draaien... Met de derde generatie MR 2 slaat Toyota een com pleet andere richting op. Waren de eerste twee ui termate sportieve coupés met een middenmotor, nu krijgen we met een pure roadster te maken die het technische concept trouw is gebleven. Belangrijke strategische samenwerking tussen Fiat en General Motors i de productie van et de meest de consumenten- n onze showroom, jusiaste in in- en >n voorzien van de en en materialen i karton op een voornamelijk 'ken en uitgevoerd in nl.: .00 tot 15.30 uur 30 tot 19.00 uur op Off. Sub Dealer AUTOBEDR. J.PAYMANS BEDRIJFSWEG 2, OISTERWIJK, TEL. 013-5282324 maai basis [nappen, hten. Ringbaan-noord 95, Tilburg. Telefoon 013-5351035. Donderdag koopavond ges in Tilburg is grafisch bedrijf rvaardigen van i wij uit hun t gegevens over chten aan nissen. zwart zijn, zei een beetje past niet zo bij Ook is het Met deze nieuwe tweezits ro adster valt de MR2 vol in het segment van bijvoorbeeld de Mazda MX5, Fiat Barchetta, MG F en de BMW Z3. Het grappige is dat Toyota een paar jaar geleden het project van de nieuwe MR2 stop zette omdat men er geen brood meer in zag. Nu wordt het ver haal verteld dat de ontwikke- lingsafdeling als een soort van muiterij de auto verder door door Daihatsu in Geneve getoon- foung Recreational Vehicle werd Ier het mom van een prototype oond, maar zal wel degelijk in duCtie gaan. Rond de jaarwisse- wordt dit model al in de wroom verwacht. Met de YRV het merk een sportief getinte Redactie: Tony Vos Tel. 0495/430930 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur sen achterin zijn afzonderlijk over 15 cm verschuifbaar om meerdere variaties te geven van been- of ba gageruimte. Voorin ligt de voor Daihatsu nieuwe 1,3 liter 4 cilinder met variabele kleptiming (DWT) die met 16 klep pen een vermogen levert van 86 pk bij 6000 tr/min en een koppel van 120 Nm bij 3200 tr/min. Waar heb ben we dit eerder gezien? Inder daad, het gaat hier om de WT-i mo gen. Het stuurwiel kan in hoog te worden versteld en twee air bags zijn standaard evenals gordelspanners met spankrach- treductie. De portierruiten kun nen elektrisch worden geopend, maar wie graag met de kap open behoorlijk uit de wind wil zitten, laat de ramen omhoog en brengt ook de kleine deflector achter de stoelen in stelling. Het gaat hier om een minuscuul ruitje van slechts een paar cen timeter hoog die de luchtstroom van achter behoorlijk weet om te buigen. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dealer Associatie Tilburg en Oms treken, verschijnt in geheel Til burg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oister- wijk, Moergestel en Hilvarenbeek. van 0 tot 100 km/u. Standaard wordt deze Audi V6 Tdi aange boden met 5-traps Tiptronic en voorwielaandrijving, een uitvoe ring die slechts 8,1 liter per 100 km verbruikt. Er kan uiteraard worden gekozen voor de limousi ne en Avant vanaf f. 103.500,=. De vierwielaangedreven Quat- tro-uitvoeringen kunnen wor den geleverd met een zesver snellingsbak. ESP is op alle versies met deze motor stan daard. De Audi A4 is vanaf nu verkrijg baar met de 115 pk sterke 1,9 li ter TDI-motor voorzien van pompverstuivers. We kennen tor bekend uit de Toyota Yaris. Dat is overigens niet gek. Toyota is grootaandeelhouder van Daihatsu en levert de Sirion onder eigen naam in Japan. Toyota gaat steeds meer leuke auto’s maken en leuk in de be tekenis van aardig om te zien en dat belooft gekoppeld aan de bewezen betrouwbaarheid en degelijkheid veel goeds voor nu en de toekomst. De nieuwe MR2 valt zeker onder het kopje ‘leuke auto’s’ ook al is het concept helemaal omge gooid. snoerenkozijnen.nl Het zat er aan te komen, een part ner voor Fiat en dat blijkt General Motors te zijn. Er wordt officieel gesproken van een strategische in dustriële alliantie voor zowel Eu ropa als Latijns Amerika. Uit de synergie van de samenwerking moeten aandeelhouders van GM en Fiat hun voordeel kunnen be halen. Er wordt gedacht aan vele terreinen zoals kostenreductie door gezamenlijke inkoop, samen werking op het gebied van moto ren en versnellingsbakken, schaalvergroting in financiële dienstverlening, gebruik van ei kaars platforms en het uitwisse len van technologieën. Er wordt berekend dat beide bedrijven een besparing kunnen doen van 1,2 miljard dollar al na drie jaar van samenwerking en zelfs 2 miljard na vijfjaar als er nog meer onder delen worden gedeeld. General Motors neemt een aandeel van 20 procent in Fiat, terwijl Fiat een minderheidsbelang GM krijgt. Een volledige fusie ligt in het ver schiet. General Motors krijgt het eerste recht van koop van de overi ge 80 procent binnen enkele jaren. Overigens vallen merken als Fer rari en Maserati niet binnen deze samenwerking. De samenwerking op het gebied van inkoop en aan- drijflijnen is het belangrijkst voor beide bedrijven. Ook GM’s diesel- partner Isuzu zal van de samen werking gaan profit mité bestaande uit vertegenwoordigers van Fiat en GM gaan de joint venture nader uitwerken en zullen ook andere industriële samenwerkingen tus sen beiden groepen in kaart bren gen. Ook over de terugkeer van Alfa Romeo op de Amerikaanse markt wordt al gesproken. van 310 Nm wordt al bij 1900 tr/min bereikt. Met eenvijfver- snellingsbak en voorwielaan drijving haalt deze A4 een top van 200 km/u en trekt in 10,5 seconden naar de 100 km/u. De Quattro met zesbak haalt 196 km/u en heeft 10,9 tellen nodig. De motor voldoet aan de Euro III emissie-norm en is voorzien van een intercooler en voor- en hoofdkatalysator. Het gemiddel de verbruik ligt volgens de Eu ropese meetcyclus op 5,3 liter per 100 km. Dat betekent dat men met de tank van 62 liter een afstand van 1160 km pro bleemloos kan afleggen. De Audi Zowel de Audi A4 als A6 kunnen voortaan worden geleverd met krachtigere dieselmotoren. De 2,5 liter V6 TDI leverde tot nu toe met zijn turbo en 4 kleppen per cilinder een vermogen van 150 pk. De nieuwe versie brengt het met een turbo met variabele geometrie en een moderne rote rende brandstofpomp en uiter aard gewijzigde electronica tot maar liefst 180 pk. De motor heeft verder speciale drijfstan gen en zuigers en een aangepast koel- en smeersysteem. Het flin ke koppel van 370 Nm is be schikbaar tussen 1500 en 2500 tr/min. De auto haalt hiermee De carrosserie is voorzien van di verse veiligheidsitems zoals een schokabsorberend subframe, twee airbags, side-airbags en een op blaasbaar gordijn. Maar ook ABS met EBD is van de partij. ontwikkelde met het huidige exemplaar als resultaat. Be langrijk was dat de auto lichter van gewicht moest worden, een hoger vermogen zou krijgen, maar tegelijk kleiner en comfor tabeler zou moeten zijn. Met een lengte van 3,88 meter is de MR2 de kortste auto in dit segment, weegt met 975 kg het minst, ''aar heeft wel de langste wiel basis en de grootste breedte. Als ze de auto van opzij bekijken is al direct te zien dat het zwaarte punt erg laag ligt en dat zou veel goeds moeten betekenen voor de wegligging. De ontwerpers heb ben behoorlijk gekeken naar de Porsche Boxster, want daar zijn toch de nodige details van in het ontwerp terug te vinden. Kijk maar naar de zijkant met de luchthappers net voor de wie len, of het front met de heldere koplampen en de lager doorlo pende kofferklep. Maar de MR2 is veel hoekiger van lijn, dat lands verschijnsel gaat. Want waarom moeten er bij regen lan gere en meer files ontstaan. Er rijden toch niet meer of minder auto’s en als deze allemaal de- Na het openen van de portieren valt op hoe laag de stoelen ge plaatst zijn. Men kan zich er met geopende kap makkelijk in laten zakken, maar wie er later uit wil, zal over soepel beenwerk moeten beschikken. Er zijn voor het interieur meerdere moge lijkheden. Zwart leer wordt in eerste instantie geleverd in de Special Edition in combinatie met een speciale gele buiten- kleur. Erg fraai is de combinatie van zilvergrijze lak en rode bin- nenbekleding, terwijl de meeste varianten met een zwarte stof worden geleverd. Omdat ook het dashboard, de portierpanelen en komt vooral aan de achterkant naar voren. Hij straalt aan alle kanten kracht uit, er wordt al gespro ken over Toyota DNA. Open rij den is natuurlijk het leukst met deze auto, maar wie een buifje te verwerken krijgt, heeft vol doende reserve aan boord in de vorm van een fraaie softtop voorzien van een glazen achter ruit met verwarming. Tegen een flinke meerprijs van f.5.000,= kan er ook een hardtop worden besteld die natuurlijk prachtig bij het geheel aansluit. Overigens is het prettig dat de softtop Vanachter het stuur handmatig geopend kan wor den. modem gestileerde carrosserie, zallend zijn de hoog doorgetrok- i voorruit, een lijn die vanaf de lerkant van de portieren naar teren loopt en een tweede lijn die taf de voorruit dezelfde richting jt. De YRV staat op het onderstel i de Siri on, maar heeft een hoge- arrosserie. In het interieur heeft o gekozen voor een zogenaamde ateropstelling, waarbij de ach- jassagiers over de voorpassa- ■s heen kijken en hierbij komt de e voorruit van pas. De zitplaat- Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 BMW Renova Chrysler Chrysler L. op Zand...04161363993 Citroën Bertens Daewoo Auto Braat Tilb01314680044 Daihatsu Ad v.d. Wouw04161363412 Ford P.v.d.Ven Ford Van Rijn Honda De Graaff. Kia Schapendonk Mercedes Benz Autoparc04161361553 Mitsubishi Kluitman* Nissan Denissen Opel Gebr. Vullings01314680468 Peugeot Col laris Peugeot Spijkers Goirle01315347771 Renault Van der Boom01315364011 Rover Bink •Seat/Saab Zuid Oost01314647676 Seat Auto Noordhoek.,.01314553678 Skoda Elan Subaru Dekkers Suzuki Gijsbers Toyota Autonova Volvo Van Roosmalen ....01315840000 VW/Audi Auto Bongers. de vloerbedekking zwart zijn, wordt het geheel wel een beetje kleurloos en dat past niet zo bij deze frivole auto. Ook is het jammer dat een deel van de por- tiergrepen metaalachtig moet overkomen, maar in kunststof zijn uitgevoerd waarbij de giet- naden duidelijk zichtbaar zijn. De vormgeving in het interieur is juist weer heel aardig. Het in strumentarium bestaat uit drie afzonderlijke klokken met witte wijzerplaten die opmerkelijk diep geplaatst zijn. Een bijrijder kan er zodoende niet op kijken. De stoelen hebben aangebouwde actieve hoofdsteunen die in het geval van een aanrijding van achteren het hoofd goed opvan- aeze Kracntoron ai uit enige VW-producten. Het forse koppel

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 19