s «J Maart wordt maand van het huis 2000 Maand lol Inbouwspots uitgelicht Interactie door een glazen vezeltje Artemide EÏ3SD J Evenementenkalender TIP TIP atie Huishoudbeurs, Huis Interieur RAI 2000 >1 nü! Een keuken naar eigen smaak Meet en Win N 1 HOOGSPOOR A imaran lïg~ht] 'an pet huis 2000 - PAGINA 1 4 DE TILBURGSE KOERIER ■DONDERDAG 9 MAART 2000 - PAGINA 15 ibelen IJZEN Keukentips 10 t/m 12 maart: 10t/m 19 maart: 10 t/m 19 maart: mdheid 16 t/m 19 maart: 18 t/m 26 maart: Pijn? i sex! 13 t/m 24 april: >2- De woonkeuken is in opmars. NT CINIBNILS* |iH9iivii3a| KOOP lente el-scheidingen TOPMERKEN i lening □dig? roen met. roen met. rood roen met. ilver met. wit grijs met. wit roen met. zwart rood met. rood met. rood grijs met. Jack met. Interactief Een andere mogelijkheid van glasvezelkabel is interactieve tv. Via een multimediabox kunnen kijkers allerlei informatie binnenhalen en verstu renZo kan men met de 'tv van de toekomst' de boodschappen doeneen reisje boeken of een verzekering afsluiten. Door de box aan de gewone huis-tuin-en-keuken-tv te koppelen, kunnen kijkers interactief meedoen met een spelletje, hun mening geven bij een discussie-programma of een jurie-oordeel uitspreken bij een verkiezing. Wie had gedacht dat een klein, glazen vezeltje zoveel verandering zou brengen in de Nederlandse kabel-wereld. Sinds de introductie van de glasvezelkabel zijn kabelmaatschappijen in staat om veel meer informa tie te transporteren, dan alleen de dertig tv-zenders die huis-aan-huis be zorgd worden. Glasvezel is namelijk in staat om informatie niet alleen 'heen' maar ook weer 'terug' te sturen. Geen ÈÈn-richtings- maar twee- richtings-verkeer. En dat biedt tal van mogelijkheden. Zo is bijvoorbeeld 'internet via de kabel' sinds vorig jaar mogelijk en worden op dit moment de eerste proeven met te lefonie via de kabel gedaan. De allereerste stappen op het gebied van interactieve tv zijn nu al gezet. Essent Kabelcom (de nieuwe naam voor Palet Kabelcom, het kabelbe drijf voor Brabant en Limburg) komt dit voorjaar met het product 'Mr Zap' op de markt. Via de telefoon - maar binnenkort ook via een afstandsbe diening - kunnen kijkers rechtstreeks'topfilms bestellen, die vervolgens worden uitgezonden op het moment dat het de kijker goed uitkomt. De eerste mogelijkheden van glasvezelkabel worden nu dus al benut, en er zullen er zeker nog heel wat volgen. 'Vroeger' werd in het voorjaar het huis met bezemen gekeerd. Al les ging van z'n plek: het was tijd voor De Grote Schoonmaak. De ramen werden flink tegen elkaar open gezet en al het stof van de winter werd verjaagd. Die lentekriebels kennen we nog steeds. Juist bij het aanbreken van de lente ontstaat de onbedwingbare lust het huis anders in te richten, de badkamer of keuken nu toch eindelijk eens te ver bouwen. Of de kamer een kwastje verf te geven. Niet voor niets is maart daarom De Maand van het Huis. Hoewel de inbouwspot toch al heel wat jaren terug te vinden is in onze interieurs, zijn er toch nog heel vaak misverstanden omtrent de mogelijkheden van deze vorm van verlichting. Voordat er gezocht kan wor den naar een bepaald type, moet er even gekeken worden of er wel een spot kan worden aangebracht. Er zal een ver laagd plafond of voldoende in- bouwruimte moeten zijn. Wat kunt u met inbouwspots be reiken? Met meerdere inbouw spots in een ruimte heeft men al gemeen licht. Wordt er een bruik van kleuren en het creren van een bepaalde sfeer. Kortom, het hele concept wordt tot in de kleinste details onder de loep ge nomen. En vast en zeker doet u daarbij nieuwe ideeën op want u bent bij een detaillist die zijn vak verstaat. Het enige wat u hoeft te doen is met een maatschetsje of wen- senlijstje van uw plannen bij een deelnemende detaillist binnen te stappen. U herkent deze detaillis ten aan de speciale raamposter. Ook kunt u meer informatie over de Maand van het Huis of welke De avondmaaltijd wordt weer een ontmoetings- moment van de dag. Gezellig rond de tafel de belevenissen van de dag uitwisselen en genieten van de maaltijd. Want aandacht voor koken, al dan niet op basis van kant-en-klaar-producten, is weer in. De keuken is dan ook een plek waar je je thuis moet voelen. richt. Van antiek tot modern, van puur Hollands tot Mediterraan, van aangekleed met allerlei attri buten tot sobere chique. Het nieuwste van het nieuwste is de keuken die uit losse onderdelen bestaat en niet meer tot aan het plafond reikt. De keuken kan op ieder moment aan uw wensen worden aangepast en wanneer u verhuist, verhuist de keuken ge woon mee. show" zien we de woonmode uit gebeeld, met meer dan 75 trendy interieurproducten die de revue passeren. Voor concrete styling ideeën wordt een aantal keren per dag een stylingdemonstratie ge geven met tips en uitleg over hoe je met behulp van accessoires, stoffen, planten en bloemen meer sfeer in huis kunt creëren. In het woontheater kunnen be zoekers voor een symbolisch be drag het "Woonmode Styling Boekje" kopen. Met dit boekje kunnen de bezoekers thuis zelf aan de slag met de woonmode. Naast leuke artikelen over de laat ste interieurtrends biedt het boek je ook ruimte om collages te ma ken en een plattegrond op maat te schetsen van het eigen interieur. Werkblad en lichaamslengte De ideale werkhoogte ligt zo tussen de 85 en 95 cm. Of uw werkblad de juiste hoogte heeft, is simpel te controleren door de afstand te meten tussen uw ho rizontale gestrekte onderarm en het werkblad die moet dan zo’n 12 cm bedragen. Als dit niet het geval is dan kan er gekeken worden of de plinthoogte aan gepast kan worden. Sommige fabrikanten leveren verstelbare wérkblokken. Bij deze verstelbare werkblokken is het mogelijk om bij de montage de werkhoogte tot op de centi meter nauwkeurig aan te passen aan de individuele wensen en li chaamslengte van de gebruiker. Koken Koken en keuken hebben alles met elkaar te maken. Het is erg handig om de kookunit, met of zonder vaatwasser, in de buurt van het spoelcentrum te plaat sen.'Zo kunnen pannen snel ge vuld of afgespoeld worden. inklemmen en solderen Kleine voorwerpen bij het solde ren vasthouden of inklemmen lukt niet altijd. Natuurlijk zijn daar wel handige hulpmiddelen voor te koop, maar met een telefoon- tang met een lange, gebogen spitse bek bent u ook al uit de brand. Neem een stevig stuk elastiek, wikkel dat om de benen van de tang en u heeft er een ex tra hand bij waarmee u alle te sol deren onderdeeltjes in precies de goede stand kunt vastklemmen. 3URG Meubelen MAN KREDIET □el en discreet! 1 05 tot 22.00 u. vw.setiakawan.nl JEN? I issage, geen )4 30 BC 547 A.R.P. >urg 013- Antiekbeurs, Evenementenhal Hardenberg (tel. 0523-289898 Interieur Tuin, Prins Bernhardhoeve Zuidlaren (tel. 050-4098888) Huishoudbeurs en Huis Interieur, RAI Amsterdam (tel. 020-5491212) Nationale Tuinbeurs Buitenshuis, Ahoy Rotterdam (tel. 010-2425310) The European Fine Art Fair, MECC Maastricht (tel. 073-6141965) Kunst Antiekbeurs, Brabanthallen Den Bosch (tel. 076-5148760) J en wasserij De joirkestraat I I. 013-5426954. >ezorgservice ook ƒ20.000,- aan wooncheques JNIKA :len. 37 Tilbii I Folie als vitrage Een alternatief voor vitrage is ge matteerde zelfklevende folie. De kunst is om dit zonder luchtbellen op te plakken. Als u het raam en de folie (aan de plakzijde) in smeert met een sopje van afwas middel, heeft u daar geen last van. Na het opplakken strijkt u met een wisser het overtollige water weg. Werk van uit het mid den naarde buitenrand van de fo lie. Na een week zit het folie vast en zijn eventuele verkleuringen verdwenen. Een enkel blaasje prikt u door met een speld. g eens extra wijd voor geven u graag uitge- gedegen advies over /cöte uw wensen kunt is ongekend. De huidige trend is een combinatie van 'blonde' hout soorten met metaal. Maar ook donker getinte keukendeurtjes, eiken en kastanje zijn terug van weggeweest. Puur hout blijft na tuurlijk altijd mooi, maar kunststof deurtjes hebben het voordeel dat ze krasvast en licht- en kleurecht zijn. Bovendien zijn ze beter te gen schoonmaakmiddelen be stand en tegenwoordig zijn ze haast niet meer van 'echt' te on derscheiden. N.S. Plein 10 5014 DA Tilburg Telefoon (013) 542 51 82 7IG uw gelegd. tapijt Verhol trap en Thuis uitzoeken. >uden Tel. Uw droom gratis waar? Niet alleen wordt u tijdens de Maand van het Huis geholpen om uw plannen te realiseren, u maakt die misschien ook nog gratis waar. Tijdens de actiepe- riode maakt u namelijk gratis kans op tal van prijzen. De hoofd- Op het gebied van huis en wonen staan de komende weken de vol gende grootschalige evenementen op het programma: i zelf stofferen Wij hebben een ctie stof en alle St. Janstraat 37 -5433758. ten verdwijnen. Voordat U aan inbouwspots be gint, kunt u zich het beste eerst even goed laten informeren bij een verlichtingszaak. Behoren inbouwspots niet tot de mogelijk heden, dan zijn er ook prachtige railsystemen, waarmee u een vergelijkbaar effect kunt krijgen. Voor meer inlichtingen: tel. 013- 5353267. Opbergruimte Niets is zo belangrijk als voldoen de opbergruimte. Door vernuftige technieken kunnen ook de klein ste keukens tegenwoordig over voldoende capaciteit beschik ken. De keuze voor het soort ma teriaal dat u op de fronten toepast Praktische apparatuur Voor welke keukenstijl u ook kiest, overal kunnen allerlei han dige hulpmiddelen worden ver werkt. leder keukenkastje kent z'n geheim. Van de bekende uit- schuifbare ,'apothekerskast' waardoor u makkelijk bij uw voor raden kunt, tot uitschuifbare fles senrekken, keukentrapjes, pan nenladen in etages en wandpa- nelen met rails of insteekbussen. Andere apparatuur vraagt juist vanwege het fraaie uiterlijk om een zichtbare plaats. Zoals een roestvrijstalen wasemkap of een fraai vormgegeven (stoom)oven of magnetron. Daarbij worden alle elektrische apparaten steeds gebruiksvriendelijker, ge luidlozer en energiebesparen- der. Htatiew JRUS 100/150 laagconifeer 100/ ,00. Jan Kepers irenseweg 44 te Tel. Maand van het Huis Werkplek Niets is zo belangrijk als een aan recht dat tegen een stootje kan. Het meest praktische en duurza me zijn de natuurstenen aan- rechtbladen en de werkbladen van composietsteen. Kunststof aanrechtbladen zijn de goed kopere variant hiervan en vol doen inmiddels aan de hoogste eisen. Net als roestvrijstalen aanrechtbladen die tegenwoor dig ook in allerlei moderne en luxe uitvoeringen te krijgen zijn. Houten aanrechtbladen blijven echte sfeermakers maar zijn kwetsbaarder. Hoewel goed impregneren en een beetje voor zichtige aanpak een hoop schéélt. Een aanrecht is niet compleet zonder een kraan en spoelbak. Eengreeps- en twee- greepskranen, thermostaatkra- nen of sensorkranen die automa tisch lopen wanneer u uw handen eronder houdt. Nostal gisch of strak van vorm: ook de kraan past zich, net als de spoel bakken, aan de keukensfeer aan. detaillisten in uw regio aan de Maand van het Huis meedoen, opvragen via Internet (www.comfortabel-wonen.nl /maandvanhethuis) of'het spe ciale telefoonnummer (0318) 614 584. e woonkeuken is in op- 5 mars. Een trend die past bij het gezamenlijk rond de tafel schuiven. En met de huidige prachtige materialen kan de keuken zonder enig probleem deel uitmaken van de huiskamer en kan daarbij geheel naar eigen smaak en inzicht worden inge- Tijdens de Huishoudbeurs, Huis Interieur RAI 2000, die van 10 tot en met 19 maart plaatsvindt in de RAI te Amsterdam, kunnen bezoekers volop inspiratie op doen in het 450 m2 grote woon theater, dat helemaal in het teken staat van de Woonmode voor- jaar/zomer 2000. In het theater vinden de hele dag allerlei leuke presentaties en ac tiviteiten plaats op het gebied van interieur. In de "Homes of Fame" presenteren vier bekende Ne derlanders hun favoriete woon- mode-sfeer in een volledig inge richte trendkamer. Door middel van een persoonlijke rondleiding langs materialen en vormen op interieurgebied. In het muziek-en dansspektakel "De Woonmode- •j Spoelbakken Tegenwoordig wordt er vaak gekozen voor twee spoelbak ken of en dubbele spoelunit. Dit is erg handig voor de afwas, het wassen en snijden van groente en kleine schoonmaakkarwei- tjes. Bij het uitzoeken van een keuken is het erg handig dat de eventuele vaatwasser en de spoelbakken in de buurt zitten van de opbergruimte voor be stek, glazen en servies. Spullen die nog afgespoeld moeten wor den voor ze de vaatwasser in gaan, druppelen dan niet uw hele keuken onder. Vervolgens kan gekozen worden uit verschillende soorten spots: halogeenspots voor 12V of voor 220V-modellen voor gewone gloeilampen en zelfs spots voor halogeenlampen met een nor male fitting. Voor halogeenspots van 12V heeft u een transformator nodig, die de netspanning van 220V orTizet naar 12V. Deze zijn bij uit stek geschikt voor gebruik in vochtige ruimtes. De bedrading van transformator (trafo) naar spot moet hittebestendig zijn. Normale bedrading kan brand gevaarlijk zijn. Tevens moeten er porseleinen kroonsteentjes ge bruikt worden. Gekozen kan wor- gebied zijn. Want maar al te vaak blijft het bij plannen en ontdekt u 's winters opeens dat u nog steeds in die zelfde keuken staat te koken en dat uw douche nog steeds dat pieterstraaltje geeft. Niet zo gek, want het gaat vaak om toch vrij ri goureuze ingrepen die de nodige kennis en ervaring vragen om tot een goed einde te worden ge bracht. Degelijk advies Juist op dat punt kan de Maand van het Huis u de helpende hand bieden. Tijdens die maand zet een zeergroot aantal detaillisten, verspreid over het hele land, hun deuren nog u open. Zij c breid en gede hoe u het béste realiseren. U wordt geheel vrijblijvend gead viseerd over de voor- en eventu ele nadelen van het gebruik van bepaalde materialen, over de meest functionele of mooiste op stelling, over handige nieuwe ap paratuur en accessoires, het ge- prijs is een wooncheque van liefst f10.000,- netto! Bovendien ontvangt u bij uw be zoek aan de winkel gratis een kortingsbon waarmee u bij de ABN ARMO Bank voor een heel aantrekkelijke prijs een cd-rom kunt kopen waarmee u zelf uw in terieur of tuin kunt ontwerpen. De Maand van het Huis is dan ook een unieke kans om het ge riefelijker maken van uw huis dit jaar niet bij ideeën te laten op houden, maar ze ook daadwer kelijk te realiseren. den voor een trafo per spot of alle spots op één trafo. De halogeen lampjes zijn in verschillende wat tages te krijgen: 10w-20w-35w- 50w-75w en hebben een langfe levensduur. De spots zijn goed te dimmen mits de dimmer afge stemd is op de trafo. Voor halogeenspots voor 220V heeft u geen speciale bedrading nodig. Ze kunnen aangesloten worden zoals u een gewone lamp ook aan zou sluiten. De lampjes zijn in twee wattages te krijgen, 35w en 50w, en hebben een normale levensduur. Deze spots zijn te dimmen met een normale dimmer. Bij spots voor normale gloeilam pen (reflectorspots) en voor halo geen lampen met een normale fitting moet u rekening houden uitlichten en donkere hoekjes la- met meer inbouwdiepte. Verder zijn ze aan te sluiten, zoals u een normale lamp ook aan zou slui ten en te dimmen met een gewo ne dimmer. De spots zijn in ver schillende wattages te krijgen. dimmer op geplaatst, dan kunt u sfeerverlichting creëren. Met draaibare spots kunt u objecten an 4 tot en met 31 W maart wordt dit jaar -/'zl voor de eerste maal een nieuw en groot scheeps evenement georgani seerd dat volledig in het teken staat van het comfortabeler ma ken van uw huis. Daarbij gaat het met name om keukens, badka mers, sanitair, tegels, vloeren en sfeerverwarming. Een prachtige gelegenheid om u uiterst des kundig te laten voorlichten over alle mogelijkheden die er op dat Vragen en antwoorden af wasmachine Er zitten zwarte en roestkleurige vlekjes op het bestek. Tijdens en na het drogen condenseert waterdamp op de voorwerpen in de machine. Op metaal van min- dere kwaliteit kan dit zwart en roestkleurige vlekjes veroorza ken. Zwarte vlekjes kunnen ook worden veroorzaakt doordat verschillende metalen in de ma chine elkaar raken en door de inwerking van zuur- en zout houdende ingrediënten in voed sel. Als u hiervan last heeft, is het beter bestek even af te spoelen voor u het in de afwas machine plaatst. Controleer ook het onthardingszout en het glansspoelmiddel. Er ligt een regenboogachtige glans overhet glaswerk. Dit is de voorbode van de niet meer te verwijderen witte aanslag. Ook deze regenboogachtige glans is niet meer te verwijderen. Er ligt een blauwachtige glans over het glaswerk. Als u een egale, blauwachtige glans ziet en het glas voelt bo- vendien wat vettig aan, dan wordt het glansspoelmiddel te royaal gedoseerd. U verwijdert deze aanslag met een handaf- wasmiddel. Van gasfornuis tot inductie Zonder warmtebron geen warme maaltijd. Maar waarvoor kiest u? Zelfs de 'ouderwetse' gaskook plaat biedt tal van mqgelijkhe- den: vier, vijf of zes pitten, met of zonder grillplaat, ingebouwde fri tuurpan of extra grote pit. Voor wie de stap van gas naar ultra modern nog niet durft zetten, is een gaskookplaat op een plateau van gehard glas wellicht de op lossing. De keramische kook plaat vormt de top. Met ook daarbij weer allerlei keuze mogelijkheden: verwarmen door middel van gloei-elementen, ha logeen of het meest moderne, de inductietechniek. Vooral dat laat ste biedt grote voordelen: het is sneller, kost weinig energie en uw kookplaat blijft bijna koel.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 15