i« ■Rih n SPOREL nry> - i \UterpoZz,r Supporter van de week C Jonge Belg verovert basisplaats Tom Caluwé's droom wordt werkelijkheid Rondleidingen Willem ll-stadion - GOEDBETERBERTENS^ DeTilburgse Koerier brengt de regio In beweging Foppe de Haan: 'Hij was een gretige leerling' DE TILBURGSE KOERIER DE TILBUR -DONDERDAG 9 MAART 2000 - PAGINA 10 Hoofdsponsor Foto: Fotoburo Toin Damen spelen toe, terwijl ik hier alweer SPECTACULAIRE Willem II, (wniemni UITVERKOOP WILLEM ll-CLUBWINKEL Busreis NEC Iman Fawzi Uit Stadionmarkt 9 Harrie Verhoeven Kim Dijcks mr Willem II zoekt redacteuren Toine van Mierlo verlengt contract Ruim vijftien jaar trouwe dienst bij een voetbalclub, het komt steeds minder voor. Zeker in de beroepsgroep hoofdtrainer/coach. In Heerenveen werkt echter bij de plaatselijke voetbalclub, nog al tijd vol tevredenheid, het boegbeeld van het Friese voetbal: Foppe de Haan. Over komende zaterdag: 'Ik hoop dat de beste wint..., maar ik hoop wel dat wij de beste zijn.' middels heeft hij daarentegen al meerdere wedstrijden gespeeld. 'Het is eigenlijk best wel raar', vertelt de Belg, 'Bij Mechelen, waar de kern niet zo sterk en groot is als hier en de kwaliteit van de spelers minder goed is, lang van de wedstrijd is duidelijk: Heerenveen staat in de top-vijf, maar moet zich nog stabieler nes telen, en voor Willem II is het een strohalm voor Europees voetbal. Door dit gegeven en doordat bei de teams spelen in 4-3-3-systeem, wordt het een groot spektakel aan de Goirleseweg. Mocht Heerenveen verliezen zater dag, dan ziet de training van Fop pe de Haan er maandag niet veel anders uit, tenminste als de spelers zich tijdens de wedstrijd aan de af spraken hebben gehouden. 'We ginnen, maar het werd uiteinde lijk januari 2000. 'In Mechelen liep het niet zo goed meer. Het was al zeker dat ik weg zou gaan naartoe zou komen. Dat vond ik zelf ook. Het was gewoon de beste oplossing voor mij.' Sinds de opening van het Willem ll- stadion hebben al ruim 10.000 mensen eenéxdusief bezoek ge bracht aan de thuishaven van de Tricolores. Bent u ook benieuwd naar de kleedkamers, de business seats en de bestuurskamer? Speci aal voor u organiseert Willem II rondleidingen door het stadion waarbij u door onze hostesses wordt ontvangen. Hebt u met vrienden, collega's of familie een feestelijke bijeenkomst, waarbij een sportieve activiteit past, infor meer dan eens naar de mogelijkhe den. Ook voor een kinden/erjaar- dag zijn er leuke activiteiten. De prijs is afhankelijk van het gekozen beter ligt.' Sinds hij in Nederland is volgt hij echter pas echt intensief de Ne derlandse competitie. 'Dit is pas het vierde seizoen dat ik prof ben. Dus ja, eerst ga je dan vooral andere clubs, maar is daar nooit serieus op ingegaan. 'Het waren soms hele interessante aanbiedin gen, ook financieel, maaryvaarje woont en werkt telt voor mij zwaar en dat is minstens even belangrijk, zijn ze erg zelfstandig. Ze redden zich al snel prima in een vreemde omgeving. Naar jongens uit het pions League gehaald, dus waar om zouden we dan niet van Heerenveen kunnen winnen? Het is een goed team, maar wij heb ben ook éen goed team. Het zal lende factoren denk ik. We moe ten geweten op dezelfde manier verder gaan als dat we tegen Feyenoord gespeeld hebben. Als we het geluk dan ook een beetje Op vrijdag 17 maart speelt Wil lem II in Nijmegen de uitwedstrijd tegen NEC. Wilt u deze wedstrijd bijwonen dan kunt u tot 4 vier dagen voor de wedstrijd een bus- kaart kopen bij de supporters ser- 2- 2 5-2 3- 2 De supporter die op bijgaande foto omcirkeld is, zal tijdens de wedstrijd Willem II - SC Heerenveen. uitgeroepen worden tot supporter van de week De supporter van de week krijgt een mooie plaats op de hoofdtribu ne enontvangt eeh rondleiding door het stadion, een blijvend aan denken en een uitnodiging voor het bijwonen van een busreis van de supportersclub. Bovendien mag Willem II is op zoek naar redacteuren voor haar clubblad Tri colores Magazine, het StadionNieuws, het wedstrijdbulletin en hetsupportersclubblad De Wave. Geïnteresseerden die over enige schrijverscapaciteiten beschikken en als vrijwilliger de handen uit de mouwen willen steken, kunnen contact op nemen met Dhr. P. Annee, tel. 013-5300808 of een e-mail sturen naar redactie@willem-ii.nl. De uitverkoop in de Willem ll-dubwinkel is in volle gang. Dit houdt onder andere in dat de gehele kledinglijn tegen zeer scherpe prijzen te koop is. Bovendien ontvangt u bij diverse aankopen een Willem ll-dubartikel gratis. De openingstijden van de clubwinkel zijn: maandag t/m vrijdag van 13.00 uur tot 18.00 uur (vrijdags koopavond tot 19.30 uur) en zaterdag van 11.00 uur tot 14.00 uur en tijdens de thuiswedstrijden van Willem II. Dan zijn ook de verkooppunten bij vak B en M geopend. de supporter samen met een speler naar keuze of trainer/coach Co Ad- riaanse op de foto. Deze blijvende herinnering wordt aangeboden door Fotoburo Toin Damen. De ge lukkige kan zijn toegangskaart af halen aan het loket Inlichtingen en wordt vervolgens een half uur voor aanvang van de wedstrijd verwacht bij de administratie van Willem II. Wedstrijdbal De bal waarmee vanavond de wedstrijd Willem II- Heerenveen wordt gespeeld, is geschonken door de scheidsrechtersvereniging Tilburg e.o. en door de sport zaak Fair Sport te Oirschot. Tilburge krijgen c ning zijn met een gulden a subjects informat dig bij h< Foto: Fotoburo Toin Damen zich niet erg druk om de wed strijd. 'Ik denk dat we een heel Totaal 41 16 13 12 68-66 Het mooiste kodootje voor Uw sportvrienden Kapelmeesterlaan 112a (Stokhasselt) Tilburg 013-4561199 Uit 21 5 3-0 3- 0 2-0 0-0 2-3 1- 0 0-0 0-0 4- 1 2- 1 1- 0 2- 2 3- 1 2-2 2-4 gesp, gew. gel. verl. Thuis 3-0 0-3 0-5 0-2 1-0 1- 0 2- 0 3- 0 0-0 3- 2 4- 2 5- 2 Zoek je een GOEDE BIJVERDIENSTE Sportprijzen van Statistische feiten Willem II - SC Heerenveen vindt mijn omgeving ejg t rijk. Bovendien maakte Heeren- veen een interessante ontwikke ling door en die wilde ik niet missen.' vanwege de supporters (we heb ben niet voor niets een wachtlijst), het stadion, onze prestaties en de manier van spelen.' In al die vijftien jaar is Foppe de Haan vast blijven houden aan zijn training- en coachingsvisie. 'Ik heb mijn ideeën nooit losgelaten. Ik wil goede spelers zoeken en dan nóg betere spelers zoeken. Ik stel steeds hogere eisen, maar dat doe ik in combinatie met menselijke ei genschappen. Ik ben kritisch te genover mijn jongens, maar ik maak ze ook kritisch naar zichzelf toe. In die lange tijd bij Heeren veen zijn we steeds verder ontwik kelt en zijn er meer middelen ge komen om dit alles te realiseren.' Aan een voorspelling voor komen de zaterdag waagt Foppe de Haan zich niet. 'Ik ben geen koffiedikkij ker, ik hou niet van voorspellingen. Ik hoop dat de beste wint, maar ik ben met mijn team graag de bes te!' gaan wat somberder het trainings- mee. Ik ben een geboren Fries en veld op. Als Willem II de wedstrijd vindt mijn omgeving ejg belang- beter speelt, terwijl mijn jongens mijn plan zijn nagekomen, dan leg ik me daarbij neer. Voor sommi gen heb ik misschien een persoon lijk gesprek/maar ik geloof abso luut niet in straftrainingIk wil nog 1954-1955 1970- 1971 1971- 1972 1972- 1973 1973- 1974 1974- 1975 1975- 1976 1976- 1977 1977- 1978 1978- 1979 1984- 1985 1985- 1986 1986- 1987 1990-1991 1993- 1994 1994- 1995 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 1998- 1999 1999- 2000 De 21 -jarige Belg groeide op in een gezin waar voetbal een be langrijke rol speelde. Zijn vader voetbalde namelijk ook. Het is dan ook niet zo verwonderlijk dat en dan gaan ze anders tegenover je staan. Met een iets ander ge zicht. Ik zou het allemaal niet zo serieus meer nemen, jnijn voetjes terugtrekken in een duel enzo, terwijl dat helemaal niet zo was. de jonge Caluwé in de voetspo ren van zijn vader trad. Tom be gon zijn carrière bij de amateurs in zijn toenmalige woonplaats Londerzeel. Vandaar stapte hij gver naar Racing Mechelen, waar Ik kreeg het vooral te horen na hij bij de 'miniemen' (10-12 jari gen) speelde. Maar zijn carrière begon pas echt op gang te ko men toen hij als veertienjarig jon getje voor de jeugdteams van KV Mechelen gescout werd. Op zijn Zeventiende debuteerde hij daar ip het eerste elftal en kreeg hij ajn eerste profcontract. Inmid dels speelt Tom Caluwé alweer éen paar maandjes bij Willem II. ■ij hoopt dan ook volgend sei zoen Europees voetbal te mogen meemaken en denkt ook dat Wil de Belgische competitie volgen. En omdat dit het eerste seizoen is dat ik in Nederland speel, begin ik goede groep hebben. Vorig jaar er nu pas zo wat in te komen. Vo- heeft dezelfde groep de Cham- Caluwé denkt dat het Nederlands hg jaar volgde ik het wel een Het was de bedoeling dat de mid- voetbal hem beter ligt dan het denvelder het eerste half jaar puur zou benutten om te wen nen en zich aan te passen aan het meer get fem II het wel haalt. Hij is echter al spel van de club uit Tilburg. In- blij dat hij lekker kan voetballen. ‘jHet is gewoon een droom die werkelijkheid wordt. Het is toch geweldig als je elke dag mag voetballen.' Het was in eerste instantie de be doeling dat de Belg pas in juli 2000 bij de Tilburgse club zou be- kwam ik niet echt veel meer aan een mindere wedstrijd en dat is toch niet goed voor je zelfver trouwen. Ik kwam ook steeds minder aan spelen toe. We heb ben toen contact opgenomen met Willem II en die vonden dat het beter zou zijn als ik direct hier vrij veel speelminuten gehad heb. Ik kan er alleen maar beter van worden denk ik.' den over zijn Denen. 'Die jongens zijn fysiek goed in orde en ze wil len niet minder dan het allerbeste uit zichzelf halen. Harde werkers Friese club. Na drie jaar verruilde hij én mooie voetballers. Bovendien, die functie om vier jaar Hoofd op leidingen te worden. Sinds 1992 is hij weer terug op het veld en als technisch directeur. Hij kreeg meerdere malen aanbiedingen van zuiden en het oosten heb je veel meer omkijken. Wat ik niet zo heb, enveen een aantrekkelijke club maar Adriaanse blijkbaar iets meer, is het contact met Belgische spelers.' Foppe de Haan heeft wel- Op zondag. 16 april is er weer de jaarlijkse Willem II- Stadionmarkt. Van af vandaag kuntu inschrijfformulieren voor het huren van een kraam afhalen bij de supporters service unit. Veel N gen wo gaat to danks duizen hun br leve h< leid. Ht Hoofd jeugdopleiding van Willem II, Toine van Mierlo, heeft zijn contract met vijf jaar verlengt. De ex-interna- tional is nu tot 1 juli 2005 aan Willem II verbonden. beetje, omdat ik al wist dat ik naar Willem II kwam, duS dan speeld. In België wordt volg je de Nederlandse cómpeti- tie een beetje meer. Maar in het begin, vooral als je jong bent, dan een beetje afhangen van verschil- volg je de wat grotere ploegen >U- der wordt interesseer je je ook wét meer voor je tegenstander. Caluwé vindt bijvoorbeeld dat Heerenveen, de tegenstander van aan onze zijde hebben, moet het Willem II dit weekend, het dit sei- te doen zijn.' zoen goed doet. Maar hij maakt Foto: Fotoburo Toin Damen arrangement en start al vanaf Fl. 5,-‘ neem dan contact op met Willem per persoon. Bent u geïnteresseerd II, telefoon: 013-5490590. Ooit had Foppe de Haan (57), toen veel punten zijn behaald. Het be- hij lesgaf voor trainerjeursussen, éen 'gretige leerling' in zijn klas, die onvoldoendes haalde voor de vakken lesgeven en spelregelkun- de. 'In mijn klassen haalde hij vol doendes, maar ik gaf dan ook leu ke vakken.Komende zaterdag ontmoetten de twee elkaar in Til burg. Co Adriaanse ontmoet zijn Oud-docent Foppe de Haan in een duel tussen twee aan elkaar ge waagde concurrenten. Het doel is nog steeds Europees voetbal. Bei de clubs hebben moeilijke wed strijden achter de rug, waarin niet Wij zijn op zoek naar BEZORGERS voor diverse wijken in Tilburg en omgeving. Meld je NU aan en verdien tussen de 800,- en 1.200,-per jaar. Interesse Bel nu 013-5821107 of 06-53414758 Laagdr De subje wege he maatregt uitgaven 'hebbent bij de bijz ding van door had gevoel hi subjectsi extraatje toneelclu Begin 19 de geme op de gre kon mak De afgelc plussers bleek dat moesten i derzoekv delijk in b< hadden d den over Dat betek zuinigen contacter deren of v hoog, op verjaarda er geeng Daarom 1 plussers 200 naar! meer dar werd de mensen c lijfrente or Bovendie reis- en ti krant en ti vereniging Voor de BESTE voorzet... CITROEN BERTENS TILBURG BV Geminiweg 39, TILBURG (industrieterrein Oost) telefoon 013/5423030 20 11 6 3 doelsal. 41-29 27-37 Belgische. 'Hier wordt er meer voetbal gespcc'd.2c!C;:c“cr± cc cc? gebruik gemaakt van de lange bal, terwijl hier toch ook meer in de voet wordt gespeeld. Dat vind ik fijne&emdqt dat mij zoals-Ajax en PS)J. Maar hu je ou voor de wedstrijd tegen Heer enveen een Tricolores shawl in de aanbieding. Normaal be taald u Fl. 24,95 maar nu slechts Fl. 14,95. (Op deze spe ciale aanbiedingsprijs is geen Seizoen Club Card korting meer van toepassing). De openingstijden van de club winkel zijn: maandag t/m vrij dag van 13.00 uur tot 18.00 uur (vrijdags koopavond tot 19.30 uur) en zaterdag van 11.00 uur tot 14.00 uur en tijdens de thuiswedstrijden van Willem II. Dan zijn Ook de verkooppunten bij vak B en M geopend. Radio Paloma Willem II Club show Vanavond is tussen zeven en negen uur weer een prominen te Willem H'er te gast bij Radio Paloma in De Willem II Club Show. De presentatie van deze interactieve radio talkshow is in handen van Katja van der Linden. De telefoon is een be langrijk onderdeel van het 'live' programma. Luisteraars kun nen bellen haar de studio om de gast vragen te stellen of om mee te doen aa'n een spelletje, waarmee kaarten voor de ko- ,;mqnde wedstrijd te winnen zijn. Radio Paloma is te vinden op de frequentie 106 FM. Ra dio Paloma is telefonisch be reikbaar via het nummer 00- 3214659192. geteld één Belgische voetballer in zijn selectie (David Damman). 'Mijn vice unit. Daar kunt u ook terecht ervaring is dat Belgen minder cre atief zijn. Ze zitten ook erg vast in hun 5-3-2-systeem. Ik kan overi gens niet zeggen dat ik dat be- Willem II kende hele goede contac- speur bij de Belgische Willem ll'ers, ten met Scandinavische voetballers maar mijn ervaring is éen andere. wel eens het bos met ze ingaan, en ook Foppe de Haan is erg tevre- Sowieso zitten overal uitzonderin- daar houden ze niet van'. Foppe de Haan werkt al ruim vijf tien jaar bij Heerenveen. In 1985 begon hij als hoofdtrainer bij de Of het nou gaat om postzegels verzamelen, lezen, schrijven of sporten, iedereen heeft wel een hobby. Iets waar je je het liefst heel de dag mee bezig houdt en als je er ook nog je beroep van zou kunnen maken, dan zou het helemaal geweldig zijn. Voor veel mensen lijkt dit een droom die hoogstwaarschijnlijk nooit werke lijkheid zal worden. Voor Tom Caluwé ligt dit anders. Sinds januari dit jaar speelt hij voor Willem II in de hoogste divisie van het be taalde voetbal. Zijn grootste droom kwam wel uit. voor uw entreebiljet. Passepar- touthouders dienen een (gratis) buskaart af te komen halen. De supporters service unit is geo pend van maandag tot en met vrijdag van 13.00 uur tot en met 18.00 uur. Wij verwijzen u voor gen. Een ander voordeel van onder actuele informatie naar pagina andere Denen is de ligging van 677 van teletekst, onze club. Je laat een Spaanse spe ler nj,et zo makkelijk naar het verre Friesland komen. Zelfs jeugdspe lers moeten van ver komen, omdat het zo'n dunbevolkt gebied is. Ge lukkig hebben we een goede naam op kunnen bouwen, al heeft dat een tijdje geduurd. Nu is Heer- De Se eenrm De Til I Redae Diny v I Riek F Jan Vc I Wilma I Joop^ Maart] I Karel 1 1 Barth i Gerrie Mat de Adres Senioi I straat Postbi I 58399 I Kopij 1 het rei I burgst J 5000v Deadl voord de wedstrijd II z-l.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 10