Renault Scénic RX4 i* Meer onderscheid bij Ford Galaxy Facelift voor Volkswagen Sharan Compleet nieuwe Toyota RAV4 ten! I re etc. Avonturier v ES DAIHATSU OVAN DER BOOM V r 2000 - PAGINA 20 wivi i raai Jaargang 12 nr09» Donderdag2 maart2000 Oplage 104.700 Deze week Autotest Mitsubishi Pajero Pinin 1.8 GDI pag. 3 Uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dato DEALERS Marokko •BMW ..01315422133 .01315423030 .01315943943 .01315053944 .013 5802020 ..01315443330 .01314683911 Grotere lengte ..01314634355 .01315364011 .01315420143 ..01314647676 Veel opbergvakken ni .01315363924 ..01315355575 ..01315355655 ....01315351035 Lees verder pagina 3 Auto Bongers01315321411 rappen e.d. Onderhoud Schade herstel En dan even wat aardige cijfers. Maar liefst 55 procent van de in woners is niet ouder dan 25 jaar. De helft van de bevolking is anal fabeet, dit ondanks het feit dat scholen en universiteiten gratis zijn. Een gemiddeld inkpmen ligt rond de vijfduizend gulden per jaar en een huis komt op zo 'n f.65.000,=. En een auto? Een goe de gebruikte middenklasser van zo'n 8 tot 10jaar oud kost inclu sief Marokkaans kenteken f.14.000,=. Je hebt ook wel een auto voor f.6.000, maar dan moet eerst nog even met de fiscus worden afgerekend. De Marok kaanse markt is op dit punt aar dig gesloten, omdat Peugeot, Re nault en Fiat er gen. Marokko heeft zelf geen olie en voor een liter betaalt men er een volwassen prijs van twee gul den. Je vraagt je op zo'n moment af waarom wij zo mopperen... Tony Vos Reparatie APK Keuringen assemblagebedrijven hebben en die worden financieel bevoor deeld. Benzine kost er een vermo- Wederom heeft Renault een niche gevonden, die van de vienvielaangedreven compacte ruimtewa gen. Met de hoger op de wielen geplaatste Scénic RX4 wil het merk met name gaan concurreren met kleinere terreinwagens zoals de Land Rover Free- lander, Honda CRV en Toyota FunCruiser. Renova Chrysler Chrysler L. op Zand...O4161363993 Citroën 1 (3x), CHEN. vinder iets 'i Autoparc Mitsubishi Kluitmans.... Nissan Denissen Opel Gebr. Vullings01314680468 Peugeot Collaris Peugeot Spijkers Goirle01315347771 Renault Van der Boom Rover AUTOBEDR. J.PAYMANS BEDRIJFSWEG 2, OISTERWIJK, TEL. 013-5282324 Hi eer •Seat/Saab Zuidoost Seat Auto Noordhoek...01314553678 Skoda Elan Subaru Dekkers Suzuki Gijsbers Toyota Autonova Volvo Van Roosmalen ....01315840000 VW/Audi verteld dat ongevallen zich in de binnenstad maar weinig voor doen. Wat ook opvalt is dat de vrouwen die je op straat ziet hele maal niet gesluierd zijn, geen hoofddoeken dragen en juist op vallend westers gekleed zijn, dit ingrote tegenstelling tot het beeld dat wij Nederlanders van Marokkanen hebben. "Landge noten in het buitenland voelen zich nu eenmaal meer Marok kaans dan wij en houden meer aan oude gebruiken vast", ver klaarde de gids onze verbaasd heid. Off. Sub Dealer werp en rast, ze bie- uere zijde- ”te dash- einde van de zomer komt dit mo del beschikbaar. De auto heeft een modernere vormgeving met v —je heldere koplampen, duide- ..duitgebouwde spatborden en een langere wielbasis voor meer comfort en binnenruimte. otaal andere >mt met ital kunst- i zijn toege- Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur De zitplaatsen achterin kunnen verschoven, opgeklapt en verwij derd worden, waardoor er meer flexibiliteit wordt geboden. Natuurlijk krijgt de RAV4 WT-i motoren, een 1,8 liter met een vermogen van 125 pk en een 2 li ter van 150 pk. Beide versies halen een topsnel heid van respectievelijk 175 en 185 km/u. De 1,8 liter heeft stan daard alleen voorwielaandrij- ving, terwijl de 2 liter perma nente vierwielaandrijving kent. Ook kan alleen de 2,0 optioneel met een automaat worden gele verd. De vier wielen zijn onaf hankelijk opgehangen. tra vak aangebracht, waardoor het volume is toegenomen tot 110 liter en dat staat dan volle dig los van de normale bagage mogelijkheden. De bekledings- stof is specifiek voor deze 4x4 ontwikkeld, terwijl tegen meer prijs lederen bekleding mogelijk is, eveneens voorzien van een speciale structuur. De RX4 neemt de complete standaard uitrusting van de Scénic over met onder meer twee airbags, zij/hoofd-airbags, hoofdsteunen voorin die dicht tegen het hoofd ifgesteld kunnen worden, drie loofdsteunen achter die over de rugleuning worden geschoven, worden de VW Sha- -Jhambra en Ford Ga- selfde Portugese fa- aakt. De auto’s zijn ind gelijk, met 1 ir>o oanpassil Bij het bezoek aan een land waar je normaal niet zo gauw komt, zijn er altijd een aantal zaken die niet aan je verwachting vol doen. Zo waren we recent te gast in Marokko voor de presentatie van de Renault Scénic RX4, die in zanderige gebieden aan de tand gevoeld kon worden. We lo geerden in de stad Marrakech, waar we ook even in de gelegen heid waren wat coleur local op te snuiven, en dat mag u behoorlijk letterlijk nemen. Wat een chaos, kriskras rijdende, vooral stin kende auto's voornamelijk i Franse makelij en een schier on eindige reeks gele Mercedes taxi 's. De vele brommers en fiet sen laveren hier opmerkelijk een voudig tussendoor en als voet ganger ben je volledig vogelvrij. Maar ondanks dit alles werd ons ieling Redactie: Tony Vos Tel. 0495/430930 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Het interieur is in grote lijnen identiek aan de vorig jaar ge- facelifte Scénic. De RX4 heeft standaard een instrumentarium met witte wijzerplaten. Alle ge bruiksmogelijkheden van de ruimtewagen zijn behouden ge bleven. Dat betekent dat we achterin drie afzonderlijke stoe len vinden die verstelbaar en uitneembaar zijn. De hoeden- plank kan op verschillende hoogtes worden geplaatst en er is een veelheid aan kleine op bergvakken. In de speciale ach terdeur is overigens nog een ex- üng, startblokkering met va labele code en elektrische be diende ruiten en spiegels. Optiemogelijkheden zijn er na tuurlijk ook, zoals het Carmi- nat navigatiesysteem, een dub bel glazen schuifdak, CD-speler, elektronische gere gelde airconditioning, elek trisch bediende achterportier- ruiten en een armleuning aan de bestuurdersstoel naast de reeds genoemde lederen bekle ding en lichtmetalen wielen. De VW Sharan ruimtewagen draait al weer een paar jaar mee, tijd voor een facelift. Uiter lijk blijft de auto goed herken baar, het zijn hier vooral de gril le, koplampen, bumpers en achterlichten die gewijzigd zijn, zonder nu direct van een andere aanblik te spreken. De grootste veranderingen vinden we in het interieur, waar een totaal nieuwe dashboard is geplaatst dat beter aansluit bij andere ac tuele Volkswagens. Analoog daaraan zijn ook de portierpane- len van een ander ontwc zijn de stoelen aangepai den met name een betei lingse steun. board wordt f de kleurige dien zijn er De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dealer Associatie Tilburg en Oms treken, verschijnt in geheel Til burg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oister- wijk, Moergestel en Hilvarenbeek. tranden in lakzwart of hout. De dashboardinstrumenten hebben een chromen omlijsting en wor den in het donker blauw ver licht. Het motorenprogramma wordt verder uitgebreid. Het vermogensspectrum ligt van 90 tot maximaal 204 pk. Nieuw is onder meer de 115 pk TDI pompverstuiver en de krachtige 2,8 liter V6. Alle motoren wor den gekoppeld aan een handge- schakelde zesbak, behalve uiter aard als voor een automaat wordt gekozen, een vijftraps met tiptronic. De klant kan verder kiezen uit een basisuitrusting en de Comfortline, Trendline of ’lighline. Iets later komt er nog en TDI met 4-Motion vierwiel aandrijving. De carrosserie van de bijna stoer uitgedoste Scénic RX4 is volledig identiek aan die van de reeds bekende versies. Toch heeft de auto een tota uitstraling. Dat komt name door een aant stof elementen die 2 voegd. ie een 1 Het zwarte dash it gecontrasteerd door i bekleding. Boven modellen met accen- Daewoo Auto Braat Tilb01314680044 Daihatsu Ad v.d. Wouw04161363412 Ford P.v.d.Ven.. Ford Van Rijn Honda De Graaff.. Kia Schapendonk01315331206 Mercedes Benz .04161361553 De huidige Toyota FunCruiser heeft over de hele wereld de naam RAV4 en bij de introduc tie van de compleet nieuwe drie hoge heldere kopie en vijfdeurs heeft het merk be- lijker uitgebouwde sloten deze naam ook in ons land te gaan voeren. Tegen het met name het deel dat op de klep is gemonteerd. Tot mi toe was er nog geen verschil in het interieur afgezien dan van een enkel logo en de bekledingsstof. Dat is nu echter anders. Over de onderkant van de por tieren loopt een brede kunst stof rand die weer aansluiten op de grote kunststof overzet- stukken op de spatborden. Na tuurlijk passen daarbij grovere bumpers, een soort van bull bar en heldere koplampen met een zwarte achtergrond. De kunststof carrosseriedelen zijn uitgevoerd in donker grijs of in drie andere tinten die aanslui ten bij één van de zeven carros- seriekleuren. Aan de achterzij de is de normale achterklep vervangen door een dubbel werkende constructie. Met één druk op de knop scharniert de ruit omhoog en door nogmaals op dezelfde knop te drukken Al vijfjaar wc ran, Seat Alh laxy in dezelf briek gemaakt. De auto’s zijn ook vergaand gelijk, met hier en daar een kleine aanpassing. Maar tegelijk met de facelift van de Sharan van VW volgt ook een aangepaste Galaxy. De Ford- ontwerpers hebben deze ruimte wagen een new-edge frontpartij gegeven met driehoekige kop lampen en een licht gebogen grille. Bumper, motorkap en voorspatborden zijn aangepast en zijn anders van vorm dan de Sharan. Aan de achterkant moet het verschil volledig in de ach terklep gezocht worden. Ford heeft hier voor een andere vorm van de lichtunits gekozen en dan wordt de naar links scharnie rende deur geopend. In deze deur is het reservewiel opgeno men, die bij de duurdere variant aan het oog wordt onttrokken door middel van een keurig mee gespoten afdekking. Al deze wij zigingen zorgen ervoor dat de lengte met zo'n 22 cm is toegeno men, terwijl de toename in hoog te alleen te danken is aan de ho gere stand op de grote wielen. Standaard gaat het hier om 16 inch stalen exemplaren en tegen meerprijs vijfspaaks lichtme taal. Michelin levert een speci aal type band voor gemengd ge bruik op de verharde weg en in het terrein. Een kleine aanpas sing heeft Renault verder door gevoerd aan de buitenspiegels, die een wat groter oppervlak kennen. Het aldus verkregen re sultaat ziet er gewóón smakelijk uit. Renault verwacht ook een deel van haar klanten uit de ei gen gelederen te halen. Mensen die nu al een wat duurdere Scé nic hebben, de Espace te groot den, maar wel in zijn voor i 'anders'. gordelspanners met spannings reductie programmering op de vier buitenste zitplaatsen en ISOFIX bevestigingspunten op de buitenste stoelen achterin. En dan hebben we alleen nog maar over de veiligheid in het interieur. Natuurlijk heeft deze Scénic air conditioning gekoppeld aan een gekoeld opbergvak in de mid denconsole. De auto is ook voor zien van een boordcomputer (benzine), audiosysteem met 6 luidsprekers en bediening aan het stuur, een in hoogte verstel baar stuurwiel, centrale ver grendeling met afstandsbedie- Vakmanschap en service als traditie. /~7\ AUTOBEDRIJVEN Sw Renault Goirle Nobelstraat 7IIM Tintori) Tel. (013) 534 12 61 Ijl De Renault Dealer in het Hart van Brabant Natuurlijk profiteert Ford ook van het nieuwe dahsboard, an dere portierpanelen en verbeter de stoelen, maar de bovenkant van het dashboard is helemaal specifiek en datzelfde geldt voor de uitstraling van het instru mentarium. De motoren zijn vooral van VW-origine, zoals de 90 en 115 pk TDI en de 204 pk sterke 2,8 liter V6. Ook Ford gaat de handgeschakelde zes bakken toepassen. Advertenties: Advertentie-afde De Tilburgse Koei N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 504 CEE92

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 21