m iwi iua 3 <S> auto smolders Hyundai Trajet Kleinere motor voor Suzuki Grand Vitara Toyota neemt WiLL Vi in productie De Clown Europese inslag n/irn v ES DAIHATSU Carpoolen wint van openbaar vervoer Hyundai Trajet OISTERWIJK 2000 - PAGINA 20 Jaargang 12 •nrOS Donderdag24 februari2000 Oplage 104.700 Uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dato Deze week Autotest Nissan Terrano 112.7 TDi Elegance pag. 3 DEALERS .01315422133 ...01315423030 .01315943943 .01315053944 ...01315443330 .01314683911 Knappe prestatie ..01314634355 .01315420143 .01314647676 Dubbele airco .01315363924 .01315355575 .01315355655 .01315351035 Lees verder bladzijde 3 .01315321411 Tony Vos Onderhoud Reparatie APK Keuringen Schade herstel Tot nu toe zijn vrijwel alle ruimtewagens die niet uit Europa komen vooral op een Amerikaanse of Japanse leest geschoeid. Hyundai maakt daar met de nieuwe Trajet een uitzondering op. Deze grote ‘Europees getinte’ MPV moet vooral gaan scoren op hun punt value-for-money. Uiteraard kan in zwaar terrein ook voor een lage gearing wor den gekozen. Suzuki verkoopt de nieuwe Grand Vitara 1.6 voor £39.995,=. Dat bedrag is gelijk voor de metaltop en softtop. Ove rigens was de prijs van de 2.0 tot voor kort hieraan gelijk, maar deze is verhoogd tot £42.995,=. Subaru Dekkers Suzuki Gijsbers Toyota Autonova Volvo Van Roosmalen ....01315840000 VW/Audi Auto Bongers. 15/430930 3 410-5000 AK Tilburg bedient acht drul •Seat/Saab Zuid Oost Seat Auto Noordhoek...01314553678 Skoda Off. Sub Dealer AUTOBEDR. J.PAYMANS BEDRIJFSWEG 2, OISTERWIJK, TEL. 013-5282324 meters m beslist aa torkap m Opzichte hetfrc-x Redactie: Tony Vos Tel. 0495' Postbus Motor: Bromfiets: Fiets: nen: 2,41 Boot: 1,91 (Bron: Rai Voorrang) iingen luali- 3mde leerde Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 pur Op zondagavond, kwam ik al ‘zappend’ uit bij de Duitse crimi ‘De Clown’. Het verhaal is flin terdun en heeft nauwelijks diep gang. Het gaat om eeh ex-politie- man waarvan de wereld denkt dat ie dood is, maar die met een clownsmasker op, zich op de grens begeeft van goed en kwaad en aan het einde van een episode •dis de grote held naar voren Tkomt, maar daarvoor vanuit ho ger hand niet direct de waarde ring krijgt. De serie moet het vooral hebben van het spektakel. Ik heb het niet kunnen tellen, maar een complete autosloperij is in één uitzending zijn handel kwijt. Althans, zo begon de afle vering met een kettingbotsing op de autosnelweg. Een haast on eindige hoeveelheid automobilis ten had niet de helderheid van geest om voluit te remmen bij het zien van een ongeval, met als re sultaat vijf minuten lang gieren de banden, doffe klappen en een gigantische ravage met als top stuk een Porsche 928 die door de bestuurder van een viaduct af gestuurd werd en op zijn kop be lande op de lagergelegen weg. Daar schoof ie nog honderden meters door, voordat hij er volle dig bij kennis achter kwam dat de verzekering van zijn ‘nieuwe bolide’ nog niet rond was. Ver derop in deze aflevering moesten er nog twee Porsches aan gelo ven. ‘De Clown’ liet ze op afstand ontploffen, terwijl hij de eige naar op dat moment aan de tele foon had. Maar er werden niet alleen oude re auto’s opgeofferd. Zo reed de hoofdfiguur met een nieuw mo del BMW 5-serie van een veel te hoge brug af en landde recht op de neus, terwijl ook drie gloed nieuwe motorfietsen op hun zij kant eindigde. Het slotstuk werd het oprotten van een XTC-bende die met een enorme hoeveelheid limousines en bestelbussen in een verlaten fabriek bijeen kwa men (hoezo, voorspelbaar) om daar hun verderfelijke waar uit te wisselen. Met zware wapens wist de hoofdrolspeler de vluch tende maffiosi te stoppen. De ene bus was nog niet in elkaar gere den of de andere ontplofte en ging volledig in vlammen op, waarbij duidelijk zichtbaar werd dat er geen motor in zat. Na twee uur vol vlammen, deu ken en beschietingen, vroeg ik me af of de makers het ongetwijfeld gigantische budget niet beter kunnen besteden aan een goed verhaal... Energiebeslag per reizigerskilometer rwijl ABS als op- i besteld. De uit- behoorlijk compleet rbekrachtiging, centra- als de middelste passagiers niet teveel voor zichzelf opeisen is ook de beenruim|e nog Wel in orde. ting minder energie- i het openbaar ver- Wij vertellen u er graag meer over! De enige echte Hyundai-dealer voor Tilburg en omstreken Bedrijfsweg 17 T 5061 JX Oisterwijk - 013-5286900 Binnenkort ook gevestigd in Tilburg joules. Deze meeteenheid houdt niet alleen rekening met het energieverbruik, maar ook met de indirecte energie die nodig is om een product te maken en te leveren. De energie van één megajoule kómt overeen met 240 kcal (een ons ham of twee flesjes bier). Van die hoeveelheid kan een lamp van 25 watt vier uur branden of een kleine auto 300 meter rijden. Dat de Hyundai Trajet naar Eu ropees voorbeeld is gemaakt, de directeur van de ontwikkelings-* afdeling vertrouwde ons toe dat men vooral naar de VW Sharan heeft gekeken, blijkt vooral in het interieur. Standaard is de Trajet voorzien van vijf afzon derlijke stoelen. De drie exemplaren op de twee de zitrij zijn eenvoudig voorover te klappen en uit te nemén. Als men bovendien de middelste stoel laat vervallen, kunnen de buitenste exemplaren iets naar binnen worden gezet voor meer comfort. De GLS heeft boven dien twee draaibare voorstoelen met opklapbare armleuning en een lendesteun aan bestuur- derszijde. Tegen meerprijs zijn nog twee extra stoelen te koop. Achterin valt de hoofdruimte best mee en •BMW Renova Chrysler Chrysler L. op Zand...04161363993 Citroën Bertens Daewoo Auto Braat Tilb01314680044 Daihatsu Ad v.d. Wouw04161363412 Ford P.v.d.Ven.. •Ford Van Rijn.... Honda De Graaff.013I5802020 Kia Schapendonk01315331206 Mercedes Benz Autoparc04161361553 Mitsubishi Kluitmans Nissan Denissen •Opel Gebr. Vullings01314680468 Peugeot Collar is Peugeot Spijkers Goirle01315347771 Renault Van der Boom01315364011 Rover oeten sluiten, blijkt wel uit de ambitie die Hyundai-impor- teur Greenib met deze auto heeft. Dit jaar verwacht men er vanaf april zo’n 800 stuks te gaan leveren en het eerste volle jaar moeten dat er zelfs 1.500 worden. En dat zou be tekenen dat de Trajet in de top 5 van grote ruimtewagens komt, voorwaar een knappe prestatie. De Trajet is op enkele milli- Het meubilair en een deel van de portierpanelen is met een keurigé- zwarte stof overtrokken met daarin bescheiden kleurac centen. Wel merkje zowel aan bestuurders- als passagierskant dat de onderkant van het dash board behoorlijk verticaal loopt en je er gemakkelijk met je knieën tegenaan zit. Het dash board zelf is keurig van vorm, maar zeker niet spannend. On der een afgeronde overkapping zit het analoge instrumentari um met onder meer een toeren- teller. De brede middenconsole Trein: 1,0 megajoule Bus, tram, metro: 1,8 megajoule Touringcar: 0,4 megajoule Vliegtuig (500 km): 2,8 megajoule Vliegtuig (1000 km): 2,5 megajoule Vliegtuig (1000 km en meer): (megajoule 1 megajoule biedt plaats aan de bedienings- organen van de verwarming, ventilatie en standaard airco, ,T inbouwruimte voor deradio e.i een uitschuifbare bekerhouder. Op de GLS kan als optie nog een dubbele airco worden besteld met een afzonderlijke bediening voor de achterpassagiers. De uitrusting is verder bijzonder compleet. De GL-uitgave biedt onder meer twee airbags, hoog- teverstelling op de bestuurders stoel, elektrisch verstelbare bui tenspiegels, centrale deurvergrendeling, elektrisch ide portierruiten voor en iter, gordelspanners met ikbegrenzer, verstelbare stuurkolom, leeslampjes voor, radiovoorbereiding met 4 luid spreker en in de achterruit geïn tegreerde antenne, startonder- breker en een zonnebrilhouder De WiLL PC is een product van Matsushita Electric Industrial, die binnenkort ook met een koel kast en magnetron op de markt komt met een nostalgisch mo dem design. Bij de Toyota WiLL Vi komt deze speciale styling goed tot uitdrukking. Opvallend zijn onder meer de stijl teruglo pende achterruit, de groeven in Taxi: 3,7 megajoule Auto (stadsrit): 4,4 megajoule Auto (lange afstand): 3,2 megajoule Auto met caravan: 3,9 megajoule 2,6 megajoule 1,1 megajoule 0,2 megajoule Het programma van de Suzuki Grand Vitara is naar onderen uitgebreid met een 1,6 liter 16- klepper. Tot nu toe werd de tweedeurs variant uitsluitend geleverd als 2 liter. De twee deurs is leverbaar als metaltop blijft, m met een volledig metalen dak of omstanc als cabrio met een verwijderba re softtop. Aan de uitstraling van de auto is niet gesleuteld. De Vitara heeft een stevig lad derchassis en een carrosserie met in de portieren opgenomen verstevigingsbalken. Zowel in het stuurwiel als boven het dashboardkastje is een airbag opgenomen, terwijl ABS als op tie kan worden t rusting is l met stuurt na 4,70 meter lang en is lardig vormgegeven. Mo torkap en voorruit zijn licht ten opzichte van elkaar geknikt en het front beschikt over een ch room omlijste grille die een stukje in de bumper is verzon ken. Verder toont het geheel verzorgd met heldere dubbele koplampen, meegespoten bum pers en portiergrepen, terwijl bij de GLS zelfs de stootstrips en buitenspiegels van een laklaagje zijn voorzien en de portierhen- dels in chroom worden uitge voerd. Aan de achterzijde heeft de Trajet hoge lichtunits en een behoorlijk diep uitgesneden vijf de deur. Ook is de auto voorzien van dakrails. Bij de eerste aan blik doet de auto sterk denken aan de Opel Sintra met name door de koplampen, portieTgfe- pen, de als optie leverbare vjjf- spaaks velgen en ook de algehe le carrosserievorm. Het is moeilijk om als 22ste speler in het segment grote ruimtewagens nog iets origi neels te brengen. De nadruk ligt op de Europese markt vooral op de middenklasse ruimtewagen, maar toch gaf het Koreanse Hyundai er de voorkeur aan eerst met een groot model te komen. Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Reizen met de auto is met een lage bezettii zuinig dan h voer. Drie personen in een auto ver bruiken echter weer minder energie dan drie reizigers in tram of bus. Vanuit energieoog punt wint carpoolen het van het openbaar vervoer, zodra er met drie of meer personen wordt ge reisd. Maar wie echt milieu vriendelijk wil scoren, pakt na tuurlijk de fiets. Het energiebeslag van de verschil lende vervoermiddelen wordt doorgaans uitgedrukt in mega- le vergrendeling en elektrisch bediende ramen en spiegels. Airconditioning wordt op de me taltop aangeboden, waardoor niet alleen bij hogere tempera turen het interieur prettig koel --21 maar ook onder vochtige •ju.o handigheden extra veilig heid wordt geboden. Beslagen ruiten zijn in een mum van tijd weer schoon. De 1,6 liter 16V motor levert een vermogen van 94 pk en een kop pel van 138 Nm bij 4000 tr/min. Onder normale omstandigheden worden de achterwielen aange dreven, terwijl via het Drive Se lect 4WD systeem de voorwielen kunnen worden bijgeschakeld. Dit overschakelen kan al rij dend geschieden tot 100 km/u. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dealer Associatie Tilburg en Oms treken, verschijnt in geheel Til burg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oister wijk, Moergestel en Hilvarenbeek. Japanse klanten kunnen bin nenkort bij Toyota de grappig gestileerde Will Vi kopen, een model waarmee het merk zich richt op jonge vrouwen. Deze nieuwe Toyota maakt deel uit van een nieuw marketingcon cept waaraan ook een brouwerij, producent van life-style produc ten, een reisbureau en elektroni cagigant deelnemen. Kao ging van start in augustus met een nieuw type desodoriserende sp ray die vanwege zijn vorm, kleur en reuk vooral aftrek vindt bij vrouwelijke twintigers en derti gers. Kinki Nippon Tourist voegde de flanken en motorkap en de achterzijde die hetzelfde is vormgegeven als de voorkant. Bij het interieur ligt de nadruk op sfeer en eenvoud, waarbij veel zachte kleuren worden ge bruikt en gestreefd is naar een hoog bedieningsgemak. De WiLL Vi wordt aangedreven voor de 1,3 liter VVT-i motor be kend uit de Yaris gekoppeld aan een automatische vierversnel- lingsbak. Per maand zullen er 1.500 exemplaren van de WiLL worden geproduceerd. Deze nieuwe Toyota blijft een typisch Japanse aangelegenheid. in de dakconsole. Op dit mo- ment zijn zij-airbags in de Tra- So. de jef nog niet mogelijk, maar die i eii zdllen na de zomer in productie worden genomen. De GLS is nog rijker voorzien met de reeds genoemde meegespoten exterieuronderdelen, de draai bare stoelen met armleuning, verwarmde buitenspiegels, af standsbediening op de centrale vergrendeling, een pollenfilter, kantelbare hoofdsteunen voor, mistlampen, uitstaplichten in de voorportieren en een regen- sensor. De optielijst is dan ook zeer beperkt en vermeldt slechts een automatische transmissie, lederen bekle ding, twee extra stoelen en de dubbele airco. daar speciale reisaanbiedinvo. aan toe gericht op individuali teit en vrijheid. De beroemde Asahi brouwerij presenteerde WiLL bier waarvan de verkopen de prognoses drievoudig over troffen. Energiebeslag per voertuigkilometer: 4

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 21