mivi i laai Volvo V70 Renault Koleos 11 CD instruc- tieboekje jkken Rétromobile in Parijs •UD Variaties op de Chrysler PT Cruiser Het eigen voorbeeld gevolgd 24 UUR PER DAG BEREIKBAAR VAN ROOSMALEN Autobedrijven SSDAIHATSU />AX»J3JX± Al 2000 - PAGINA18 Jaargang 12 •nr06 Donderdag 10 februari2000 Oplage 104.700 Autotest Reanault Laguna Break RXT 1.9 dCi holograme pag. 3 Uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dato Deze week DEALERS UW De moderne auto zit vol met •BMW ..01315422133 .01315423030 .01315943943 .01315053944 .01315802020 .013I5331206 Alhoewel de dealer ook in de toe- .01315443330 .01314683911 Sterke V-vorm ..01314634355 1Z.) .01315347771 ide enhout Handigheden .01315420143 .01314647676 .01315363924 ..01315355575 .01315355655 via onze internetsite www.roosmalen.nl ....01315351035 Lees verder bladzijde 3 .01315321411 Auto Bongers interieur binnen te laten. -v ii Jimi Nu Htij inmiddels met de nieuwe Volvo ieus or- sentE je- ders Onderhoud Schade herstel VOLVO el. 013-543 44 23 FEVRIER2000 PORTE DE VERSAILLES Dekkers Suzuki én er kan per onderwerp door de CD gelopen worden. Het zou zelfs handig zijn deze CD al di rect na het ondertekenen van het V70 gereden en in het dash boardkastje zat ook nog gewoon een gedrukt exemplaar. Tony Vos Reparatie APK Keuringen dat een nieuwe auto is gekocht, dan hebben we nog altijd te ma ken met een lijvig boekwerk waar ‘instructieboekje’ op staat gedrukt. En alhoewel ze naar mijn mening lang niet altijd uit blinken in duidelijkheid, is het toch altijd wel mogelijk via de index een bepaald hoofdstuk te vinden waarin uw vraag wordt beantwoord. Volvo gaat een stap verder en introduceert een in- koopcontract aan de klant mee te geven, zodat deze zich voor de af levering al voor kan berijden. Maar als u nu enorm schrikt, zo komst een belangrijke rol zal blijven spelen op het gebied van service, zal de informatievoorzie ning steeds meer via de compu ter lopen. Maar als het eenmaal zover is, van, “ik heb helemaal geen com puter en hoe moet dat als ik on derweg ineens iets op moet zoe ken. Geen nood, ik heb structieboekje op CD-ROM. Op één schijfje kan men in vier talen volledig thuis raken in de nieuwe V70. Er handig omdat bepaalde functies niet alleen ge ïllustreerd worden met een foto aftekening, maar dat bijvoor beeld het neerklappen van de achterbank in diverse delen in alle stadia getoond kan worden, nadat je daar zelf met de muis opdracht toe gegeven hebt. Er zit een handige zoekfuncties op die dienstdoet als de bekende index Er rust een extra zware taak op de schouders van een ontwikkelingsafdeling als er een vervanger ge maakt moet worden van een marktleider. Want daar mogen we in het geval van de Volvo V70 van spreken. Deze auto is veruit favoriet bij de grote stationwagons, of we het nu over hebben over Eu ropa of de Verenigde Staten. Gijsbers Toyota Autonova Volvo Van Roosmalen ....01315840000 VW/Audi de huidige V70 langzaam uit het programma. Renova Chrysler Chrysler L. op Zand...04161363993 Citroën Bertens Daewoo Auto Braat Tilb01314680044 •Daihatsu Ad v.d. Wouw04161363412 •Ford P.v.d.Ven •Ford Van Rijn Honda De Graaff. •Kia Schapendonk Mercedes Benz straat 41a 34.90.34 AUTOBEDR. J.PAYMANS BEDRIJFSWEG 2, OISTERWIJK, TEL. 013-5282324 •Seat /Saab Zuidoost •Seat Auto Noordhoek.,.013 4553678 Skoda Subaru Autoparc04161361553 Mitsubishi Kluitmans. Nissan Denissen... •Opel Gebr. Vullings01314680468 Peugeot Peugeot Spijkers Goirle Renault Van der Boom01315364011 Rover Off. Sub Dealer UKKEN o.a. afbeeldingen, issingen. blinkende inzendingen worden verwacht. Redactie: Tony Vos Tel. 0495/430930 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg De entreeprijs voor volwassenen bedraagt 65 francs en 35 ff voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plei Tel. 01 Fax 01 computers, sensoren en intelli gente besturingssystemen. Wie vroeger met een knopje direct een bepaalde functie bediende, zet nu met een druk op de knop een geavanceerd systeem in werking, dat uiteindelijk, zelfs in fracties van een seconde, hetzelfde eind effect geeft. Maar ook buiten de auto om wordt de computer steeds belangrijker voor de ge bruiker. Vrijwel alle fabrikanten én importeurs hebben uitgebrei de internetsites waarop informa tie te verkrijgen is over alle mo dellen en aanvullende diensten. Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Het interieur 1 door een veelht vindingen i ken die erg diel gel uOurgse Koerier Plein 14,5014 DA Tilburg 113/5368805 113/5359985 ontwerp in de lijn van de moder ne Volvo’s. In vergelijking met de bestaande V70 is de nieuwe ling iets korter geworden, maar de binnenruimte nam juist en kele centimeters toe. Alhoewel de V70 wederom een behoorlijk strak gelijnde Estate is, worden nu juist in de nuances meer af geronde vormen toepast. In het front is een sterke V-vorm opge nomen die doorloopt in de zij kant van de carrosserie. De V70 heeft net als zijn voorganger, hoge en tegelijk smalle lichtu- nits die nu vanwege een uit bouw familie zijn van die van de S80. De achterkant staat nog steeds bijna vlak, want dat is enige manier om maximaal te De tentoonstelling is op zaterdag en zondag geopend van 10.00 tot 19.00 uur, op dinsdag en vrijdag van 11.00 tot 22.00 uur en op de overige dagen van 11.00 tot 19.00 uur. Ringbaan Zuid 3 TILBURG 013-5840000 r-'Zesmalen Hoge Steenweg 85 LOON OP ZAND 0416-362450 V<>n ^65^ inklante!L Sinds halfjaren vijftig heeft Volvo een Estate-historie opge bouwd en is al jaren hét voor beeld in dit deel van de markt. De nieuwe V70 ma akt gebruik van een gemodificeerd onder stel van de S80. Waarom dan geen V80? Die zou volgens Vol vo te duur zijn geworden en niet meer aansluiten bij de doelgroep. Alhoewel het front van de nieuwe V70 behoorlijk op dat van de S80 lijkt, is het ontwerp toch helemaal nieuw. Het is niet een kwestie van een ande re bumper, maar een specifiek is een bekend hoofditem van Volvo en het zal dan ook nie mand verwonderen dat de nieuwe V70 weer helemaal sta- te-of-the-art is. Normale air bags, zij-airbags en hoofdair bags zijn van de partij. De normale airbags worden af hankelijk van de zwaarte van de aanrijding geheel of gedeel telijk opgeblazen. Isofix beves tigingspunten zijn standaard op de achterbank en Volvo le vert hiervoor een aantal veilige kinderzitjes. Natuurlijk kan er ook een ex tra bankje achterin besteld worden dat tegen de rijrichting in wordt geplaatst. Ook dit zit je is in het gehele veiligheids concept van de V70 geïnte greerd. Deze zomer wordt de nieuwe Ch rysler PT Cruiser op de Neder landse markt leverbaar, een compacte ruimtewagen met een zeer Amerikaanse uitstraling. Tijdens de recent gehouden Det roit Motorshow waren op de Ch- rysler-stand twee variaties op deze auto te zien, die erg serieus lijken. De GT Cruiser is een sportieve variant die 2,5 cm verlaagd is en een 5 cm grotere spoorbreedte kent. De wielkasten zijn ver breed om plaats te bieden aan de 17 inch wielen met 215/45 ban den. De dubbele chromen uit laatpijpen sieren de achterkant en in het interieur zorgen met leer beklede stoelen voor een sportief accent. In het vooronder ligt een 2,4 liter 4 cilinder turbo motor met een vermogen van 200 pk die via een vijfversnel- lingsbak de voorwielen aan drijft. Bij de aangepaste wielop hanging wordt gebruik gemaakt Vanaf vrijdag 11 tot en met zon dag 20 februari wordt voor de vijfentwintigste achtereenvol gende keer in Parijs de oldtimer beurs Rétromobile gehouden. Dit evenement vindt zoals ge bruikelijk plaats in de Paris Expo aan de Porte de Versailles. Jaarlijks mag deze beurs zich verheugen in een belangstelling van zo’n 120.000 bezoekers uit binnen- en buitenland. wordt gereden en komt aan 1,70 meter op een ruigere ondergrond. De auto kiest zelf de gewenste hoogte afhankelijk van de snel heid en de ondergrond. Boven dien wordt afhankelijk van de omstandigheden het veerkarak- ter aangepast. Het uiterlijk toont behoorlijke ge lijkenis met de Renault Avanti- me en de experimentele Vel Sa tis, de voorloper van de Safrane-opvolger. Dit wordt ab soluut de uitstraling van Renault in de hogere marktsegmenten. Motorkap en voorruit lopen net jes in elkaar over. Aan de achter kant zien we een deur in plaats van een achterklep waarin de ruit verdwijnt. Dé koplampen, gemaakt door de Franse firma Megalux, maken gebruik van een speciale vloeistof die ervoor zorgt dat het licht beter wordt ver deeld. In het dak zijn aan beide kanten twee brede stroken glas opgenomen, om meer licht in het Het aanbod is enorm met stands van merkenclubs, fabrikanten, musea en leveranciers van mi- niatuurmodellen, boeken, docu mentatiemateriaal en natuurlijk diverse onderdelen en accessoi- Het interieur bevat vier afzon derlijke stoelen die zijn gemaakt uit dun carbon-fiber en zijn over trokken met Conoly leer. Door deze constructie vormen de stoe len zich goed om het lichaam en bieden ze steun daar waar het nodig is. Bovendien zijn de stoe len voorzien van schokdempers. Zaken als verwarming, ventila tie, audio en navigatiesystemen worden door de stem bestuurd, een systeem van VDO. Renault gaat de Koleos niet als zodanig op de markt brengen, maar deze conceptcar is veel seri euzer dan men in eerste instantie zou denken. Over enkele jaren zal Renault absoluut met een luxueuze SUV komen, die niet voortborduurt op wat er nu al is, maar echt weer zal afwijken van de ‘massa’. Tegelijk met de Rétromobile wordt in dezelfde hal met een op pervlakte van 20.000 vierkante meter de vijfde editie van Rétro- nautique gehouden, een beurs voor liefhebbers van klassieke boten. Maar ook voor mensen die geïnteresseerd zijn in vrachtwa gens en motorfietsen is de Rétro- aile de moeite waard. Het is echt een beurs waar men de tijd voor moet nemen om nu net dat ene item te vinden waar men al zo lang naar zoekt of om juist iets onverwachts tegen te komen. Een van de trekkers is dit jaar een unieke verzameling van de fraaiste Ferrari’s uit Êu- ropa. Renault richt zijn jaarlijkse pre- =“ntatie op de grote 6 en 8 ciÜn- uci s van voor de oorlog en ook uit de Amerikaanse Blackhawk collectie mogen weer de nodige gens fraaie en van het vele chroom mobi De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dealer Associatie Tilburg en Oms treken, verschijnt in geheel Til burg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oister- wijk, Moergestel en Hilvarenbeek. kenmerkt zich heid aan aardige >«“n en handigheden. Za- e erg simpel lijken, maar ie blijkbaar nog niet eerder op- skomen zijn in de gedachten van een auto-ontwerper. Denk bijvoorbeeld eens aan een kle dinghaakjes aan de zijkant van de passagiersstoel, waar de be stuurder direct bij kan. Of een dubbele bodem in de bagage ruimte speciaal voor het meene men van boodschappentassen. De klep zelf en diverse bevesti- gingselastieken voorkomen dat deze tassen zelfstandig door de auto gaan bewegen. Ook bij de afdeling accessoires zien we tal rijke aardigheden: een omkeer bare mat achterin waarop natte Dat Renault vooral aan de boven kant van de markt in de toekomst van zich wil laten horen, wordt weer eens bewezen met het Kole os prototype dat op de komende salon van Genève aan het pu bliek zed worden getoond. Het is geen traditionele berline of een 4x4, maar eep combinatie van beiden voorzien van hybride tech niek. Voorin ligt een 2 liter 16V turbomotor die zijn 170 pk via een pro-actieve automaat aan de voorwielen aflevert. De achter wielen kunnen elektrisch worden aangedreven. Dit is handig bij voorbeeld in de stad, zodat zon der uitlaatgassen kan worden ge reden, maar ook in terrein als vierwielaandrijving gewenst is. De Renault Koleos staat op gi gantische 21 inch lichtmetalen wielen met Michelin PAX ban den. Op hydraulische weg kan de bodémvrijheid worden geva rieerd. De Koleos is 1,60 meter hoog als op de verharde weg scoren op het gebied van baga- gevolume. De afwerking van de auto verdient een hoog cijfer. Buitenspiegels en portiergrepen worden in de carrosseriekleur gespoten, terwijl onderdelen als stootstrips en de bovenranden van de bumpers in donker grijs zijn uitgevoerd. De grille is uiteraard verch roomd. Naast de luchtinlaat in de voorbumper zijn de mistlam pen te vinden en de dakrailings zijn niet alleen handig maar ge ven het geheel ook extra cachet. Het knappe is dat de V70 hele maal nieuw is, keurig aansluit bij de S80, maar aan de andere kant direct als Volvo herken baar is en daardoor door de hui dige kopersgroep meteen in de harten zal worden gesloten. Volvo gaat de nieuwe V70 leve ren vanaf begin maart in de drie turboversies. Rond de zomer vol gen de non-turbo’s en verdwijnt en vieze schoenen kunnen wor den geplaatst zonder de mooie vloerbedekking te bevuilen en een uitrolbaar stukje stof om over de (meestal vuile) achter bumper te hangen. Handig als men hierop wil gaan zitten om bijvoorbeeld laarzen uit te doen. Het interieur is typisch Volvo van inrichting en dat begint al bij de fantastische stoelen die stevig, maar niét te hard zijn en goed ondersteunen. Net als bij de S80 meubilair datje zo in de huiskamer zou willen plaatsen. Achterin is er meer dan voldoen de ruimte voor volwassenen en kinderen. Handig is dat de hoofdsteunen van de achterbank niet verwij derd hoeven te worden als deze in twee ongelijke delen wordt neergeklapt. Het bagagevolume kan zo variëren van 485 tot maximaal 1641 liter. Veiligheid van onderdelen van Koni en Mo par. Erg grappig is de Panel Cruiser, een originele besteluitgave van de PT Cruiser. De twee achter- portieren zijn komen te verval len. Binnenin is deze besteller voorzien van een vlakke houten laadvloer met rails waarover de lading makkelijk naar binnen kan worden geschoven. Met sjor- banden kan deze worden vastge zet. Chrysler voorziet voor de Panel Cruiser een distributiet aak in grote steden.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 19