f'eps(e;pv nnen CDl <1 ie •2.95,- beter geregeld HET RASPAARD ONDER DE WERKPAARDEN. ikken Toegang binnenstad EATER U VE L v.: 0416-279660 idee Ir IARI 2000 - PAGINA 6 -DONDERDAG 3 FEBRUARI 2000 - PAGINA DE TILBURGSE KOERIER Postmen flashback to Bob Marley .8 Entree/12,00 'Postmen. ty is c hofar FOTO: JACK TILLMANNS. op Stan Douglas bij De Pont )0 exclusieve modellen 1999/2000 diverse kleuren j essoires leverbaar I X)r info: 623577 53 266637 Gilze-Rijen I ive, DJ 'Douglas: Collapsed Structure atMcBridge Bay 1996. FOTO: DE PONT In de lucht. Hill gaan i repertoi- :BobWil- FOTO: SANNE PEPER 1Z.) enhout The Flatland Kings. en om werk' KPJ Udenhout presenteert 'Vader Jogkt?' UW JKKEN THE BEST 4x4xFAR Automobielbedrijf Cito B.V. I i Regenbeemd 23,4825 AS Breda. Tel.: 076 - 5714888. 9KPJ Udenhout presenteert blijspel. TERUG! 7/71/^ Vaalserbergweg 293, 5628 CG Eindhoven. Tel.: 040 - 2901120. G.P.M. Knook Breda B.V. ’5februari, 19.30uur: Luc- Dinershow. ijfswagen t en ïven :raat41a 1.90.34 10.00 groten 12,00 ERLAND e.nl) Flepste dè waar 1. 9/02/2000 v.telebyte.nl/bioscoop ■4 EN PINNENI er komt... et alle voorfilms ERLAND iur. ir. lur. netpa den c len ii fbeeldingen. singen. 9 De zaak Makropulos. FOTO: OLIVER SCHUTT/ONTWERP MARCEL VAN DER HEIJDEN STUDIEBOEKEN? BESTEL OP TIJD! Boekhandel POOSTER B.V./ DIDAKTBOEK Poststraat 56, Tilburg Tel. 013-5422190 http://www.Boeknet.nl Zaterdag 1 ky Lips Di Vrijdag 4 februari, 21.00 uur: The Flatland Kings: Western Swing. De Defender is verkriji of als bedrijfswagen vana U least al vanaf Ï.188,-* per maand worde emailadres: 0,00 - groten 12,00 zonder parkeermeters jaar staat in deze lurg en K.V. de 11 te zeggen: Dè, Zondag 6 februari, 16.00 uur: Me- talfest 2000 met My Dying Bride. Within Tempation, Orphanage, Al tar, Liar Of Golgotha en Bio. Torch. Bat Cave: Metal Restaurant. i zijn we al snel ge- "O ja, zo'n trekzak, ilka's en andere dijenklet- e accordeon veel meer te rblij- it An i karwei te zwaar. Sterker nog: u kunt al past bij het werk waar u hem voor s chassis-varianten en maar liefst zes derlijk dat dit raspaard onder de werk- jrijkste trekker is van de Bedrijf Kom naar onze showroom, of r Het programma ziet er als volgt uit: men er al sinds jaar en dag, en velen'; vrijdag 3 maart zullen u nog volgen; dit is de absolute- Het Seniorenplusfist op vrijdagmid- topper van de Flepstepper-Schouw- muziek wordt ver-; Ml Elly, die Mühler-- 1, Tasty, the Big- Pieplust en New,' rijgbaar vanaf 74.400,- anaf 41.872,-(excl. btw). r Gabin theater, itie van loc- .houwburgfeesten Temptation betekent zweverige doommetal ten top. Ook Orphanage is terug van weggeweest. Bassist Erik Hoogedoom en drummer Erwin Pol derman maakten ondertussen furore met Silicon Head. Altar keerde afgelo pen jaar terug naar de roots: snelle de ath metal. Liar of Golgotha is al een aantal jaren een van de grote blackme tal bands van ons land. Bio. Torch moet het nog doen met het debuut. Dat is ge vuld met Gothenburgachtige metal. My Dying Bride staat voor heerlijke doom/death, compleet met een grun- tende Aaron Stainthorpe. Within Vrijdag 4 februari, 21.00 uur: GWAR en Crazy White Sean's Fre akshow Na een gig in het verloren werelddeel Atlantis zou GWAR in het ijs van de Antartica ingevroren worden. Een paar duizend jaar later werd GWAR door de illustere personage Sleazy P. Martini gereanimeerd. De monsters namen de standaard rockinstrumenten in handen en reizen sindsdien met een rockspek- takel rond de wereld. Onder de laatste leuze 'We Kill Everything', zo luidt de titel van de recente cd, exploiteert GWAR het horrorcircus. ERLAND lieuwste Vaders hobby en karakter geven een extra di mensie aan dit verrassende stuk. Maar ook de an dere personages dragen bij aan een ontspannend avondje voor de toeschouwers. Het stuk wordt gespeeld door tien personen onder leiding van re gisseur Antoon Verhoeven. Het blijspel Vader Jogkt? is op 11,13 en 18 fe bruari te zien in ontmoetingscentrum 't Plein in Udenhout. Aan vang telkens om 19.45 uur. Kaar leder jaar brengt de toneelvereniging van de KPJ, afdeling Udenhout, een toneelstuk op de plan- Dit jaar is gekozen voor het leuke, avondvullen de stuk Vader Jogkt? In dit blijspel worden de vader en zijn familie door een toevallige samenloop van omstandig heden in een lastig parker gebracht. Ze worden namelijk betrokken bij de vermissing Fiesta Servessa genomineerd De vorig jaar uitgebrachte cd "schud den voor gebruik" van feestorkest Fie sta Servessa uit Berkel Enschot is door de redactie van 'www.dweilorkes- ten.net' verkozen tot een van de tien ge nomineerde cd's voorde titel 'blaaska- pel-cd van de eeuw'. te organisatie heeft een eigen inter- pagina waarop informatie is te vin- i over meer dan zeshonderd kapel- in Nederland. Bezoekers van de pagina kunnen hun stem uitbrengen op hun favoriete cd. De wedstrijd loopt nu ruim twee weken en er zijn als ruim vijfduizend stemmen binnengekomen. Fiesta Servessa staat voorlopig op een derde plaats met 451 uitgebrachte stemmen. Wegens de niet verwachte belangstelling voor de wedstrijd heeft de organisatie besloten de stemr:~~ met twee weken te verlengen. Tot februari kunnen stemmen worden uit gebracht op hetvolgende info@dweilorkesten.net Op vrijdag 11 februari wordt bekend welke cd als beste uit de bus komt. Dat gebeurt in het Utrechtse IJsselstein. Die avond zullen ook de genomineer de orkesten een optreden verzorgen. Kaarten Kaarten voor alle Flepstepper- Schouwburgfeesten zijn alleen ver krijgbaar aan de Theaterbalie van Schouwburg Concertzaal Tilburg’ (tel: 013-5432220). De balie is van maandag tot en met zaterdag dagelijks) geopend tussen 11.00 en 16.00 uur.', Wij adviseren u snel voor kaarten te zorgen. Wilt u volgend jaar tijdig geïnfor-J meerd worden over de Flepstepper-; Schouwburgfeesten en Vriend van de- dagavond is Flepsteppers worden? Schrijf dan een) jken en be- briefje aan: K.V. de Flepsteppers,; - Postbus 692, 5000 AR te Tilburg (of per e-mail: flepsteppers@zonnet.nl). - Donderdag 10 februari. 20.30 uur: 7Zuma7 A5tro5oniq Zoemende fuzzy bas, logge en zware muren met gitaargeweld, stuwende en subtiele drumpartijen van Jacco van Rooij en de herkenbare strot van Jerry van Eijk, zo luidt een omschrijving van 7Zuma7. A5tro5oniq (spreek uit: 'Astro Sonic') groovt er ook een stevig potje op los. De zuigende fuzzy gitaarriffs slurpen je helemaal leeg. vrijdag 3 maart zullen u nog volgen Het Seniorenplusfist op vrijdagmid- topper van de Fleps dag bestaat uit een voorstelling in de burgfeesten! De mu: grote zaal en een programma met feest zorgd door Trio Ron I in de foyer. In de grote zaal worden op- heide Muzikanten, tredens verzorgd door het cabaretge- Towerband, Blaos zelschap de Bretel Boys, tonpraoter Gamut. Walter Doorakkers, de camavalsor- kesten de Biste Bend(e) en Blaos Pieplust, de zanger Peter Smulders, het muziekgezelschap de Frutblaozen en niemand minder dan Arie Ribbens. Na het zaalprogramma is het feest in de foyer en wordt er gedanst op de klan ken van de zanger Peter Smulders en De Frutblaozen. zaterdag 4 maart ---j- ■la}uy[‘ De zaterdagavond heet de titel Huud- Gus, ook be- jesmeejallesderopenderaonfist gekre- lame G-Boah gen Ook ditjaar zijn er leuke prijzen te an ook een fan wjnnen. Het wordt vanzelf feest met alleen tek- Towerband, Trio Ron Elly, die L°Cj -i Mühlerheide Muzikanten, Tasty, Bla os Pieplust en natuurlijk New Ga mut! zondag 5 maart De zondagmiddag staat traditioneel in het teken van het Kouwvoetenfist. Dit is de ideale gelegenheid voor jong en oud en voor groot en klein om op tem peratuur te komen tijdens en na de op tocht. De Flepsteppers en Schouwburg Tilburg zorgen voor een gezellige en tourage in een volledigversierde schouwburg en met muziek van the Big Towerband en Trio Ron Elly. maandag 6 maart Het Pluimenfist op maanda~“~“ J wellicht het meest besproken en be zochte carnavalsfeest uit de regio. Ve len zijn u reeds voor gegaan, velen ko- Woensdag 9 februari, 20.30 uur: La tente Talente Festival met Tenk, The Ribble Chips. Nes en Partners In Rime Tussen 013 en Tagrijn (Hilversum) vindt een uitwisseling plaats. De basis van Partners in Rime bestaat uit de twee rappers Arthur 'MC-Art' Grif fioen en Richard 'Ounce' Heusser. Daartegenover staat het Tilburgse roc- koffensief The Ribble Chips. Dit ge zelschap maakt vrolijke doch ruige dansbare garagerock 'n' roll met een hoog Hammond gehalte. Tenk, even eens uit Tilburg, presenteert stevige nummers met extra sfeer door een me lancholisch cellogeluid en een klasse zangeres. De trefwoorden bij Nes zijn knallend, knarsend en beweeglijk. Over vier weken start carnaval en staat Schouwburg Tilburg in het teken van de alom bekende Flepstepper-Schouwburgfeesten. Dit ja feesten het nieuwe millennium centraal. Schouwburg Tilbt teppers bieden u volop mogelijkheden om na carnaval ar wè war! Woensdag 9 februari, 16.00 uur: Presentatie Popfactory Workshop Acht bands treden in het kader van de Popfactory Workshop in de Kleine Zaal op. Tot 19.30 uur wordt het dak eraf gespeeld. Overtuig uzelf van de kwaliteiten uit de popfabriek. vii freezes. Vrijwel alle hiphoptechnieken zijn in de voorstelling geïntegreerd, maar ze dienen om een choreografisch verhaal te vertellen. Het verhaal van de evolu tie van de mensheid. nager John zijn immers succesvolle ar tiestenduo Ricardo en Georgette Lips presenteert aan het aanwezige publiek. Onder het motto: 'Je mot open staan onder stoelen öf banken. Zanger Shy: "Hij is een legende van het kaliber Beatles, Jimi Hendrix of Miles Davis. Hij is een absolute held voor ons, want als je over reggae praat kun je nat""r- lijk niet om hem heen." C kend onder zijn stage-name maakt er geen geheim van i te zijn van Doe Maar. "Niet al] stueel maar ook muzikaal." Toch i. boodschap van Postmen duidelijk: "Marley is een verhaal apart. Een le gende. De grootste van allemaal." Die boodschap zal Postmen de komende weken uitdragen tijdens optredens in het kader van Marlboro Flashbacks. Het concert begint om 22.00 uur. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij Bolle en Tom my in de Nieuwlandstraat. Bobby Hill deenBb?djante Tex^fid* Van 5 feb™ mi 28 me' Z'j" d'er- video-installaties te zien van Stan Om Hill's muziek weer onder de aan- Douglas dacht te brengen is The Flatland Kings De Canadese Douglas (Vancouver opgericht. 1960) is één van de meest vooraan- Naast eigen composities van Hill gaan staande videokunstenaars van dit mo- The Kings ook muziek in hun repertoi- ment zijn werk was ondermeerte zien ren re opnemen van onder andere Bob Wil- Op de Documenta's IX en X de Is en The Texas Playboy s de Johannesburg E De muziek van Bobby Hill is ook nu 1997 Pont heeft van Stan las i nog te omschrijven a s fns en de link foto-s uit The Nootka Sounds Series - met deze tijd is vooral zijn bizarre ec- 1996) in de collectie. Met de tentoon- :ionele clecticisme stellj van drie be^gn^e f1(m- en ziolen, Paradox, Telegraafstraat 62. video-installaties en enkele begelei- Vrijdag 4 februari, 20.30 uur: An cient. Rebaelliun en Bifrost Ancient maakt blackmetal. De band verwierf een cultstatus met de demo 'Early Howling Winds'. Inmiddels is Ancient een van de grote jongens. Re baelliun: razend is wellicht een under statement voor het met veel death me tal gevulde half uur. De technische gitaarriffs vliegen om je oren. Gamut. dinsdag 7 maart Schouwburg Tilburg en De Flepstep< pers bieden deze middag volop vertier voor kinderen van groot tot klein tij dens het Kènderfist. Wat te denken van’ onder andere schminken, het versieren' van Flepstepperkoek, de enige echte; Kènderkaraoke, een onvervalst Kèn- derdansfestijn (met echte disco!) en de’ Cowboy Billie Boem Show (bekend van radio en televisie) met een nieuw- programma. Ook ouders en begelei ders beleven ongetwijfeld een leuke,' gezellige, carnavaleske middag tijdens dit Flepstepper-Schouwburgfeest Zaterdag 5 februari, 23.00 uur: Beats Beyond The Choice: Alternative Popular met dj Erwin; Kleine Zaal: Zodiak Com mune presents: acid techno met dj's Paul Damage en Zodiak, live visuals by LXD; Bat Cave: Zodiak Commune presents: electro hosted by Elechicks: dj's Steffi Cornflake Junkie. De Oude Markt en de Korte Heu vel krijgen een nieuw flexibel toegangssysteem. Het systeem moet voorkomen, dat men on rechtmatig het gebied betreedt. Het nieuwe systeem is fraaier en technisch beter dan het huidige en werkt met pasjes en verzinkbare palen. In overleg met de Stichting Stadskern is besloten de flexibele toegangssystemen op de Korte Heuvel (aan de kant van Belle vue) en de Oude Markt te plaat sen. Er is een bedrag voor be schikbaar van 300.000 gulden. De huidige afsluiting bestaat, naast de beweegbare palen op de Heuvelring, uit handmatig te ver wijderen palen die worden be diend door centrumbeheerders. Nooddiensten en ontheffinghou- ders hebben een sleutel waarmee men zelf de palen neer kan laten. Het aantal ontheffinghouders is beperkt, maar het is relatief een voudig om illegale sleutels aan te maken. Het nieuwe systeem maakt een betere controle mogelijk. Het werkt met toegangspasjes. Onei genlijk gebruik wordt bestreden door toepassing van een anti pass- back systeem. Bijgehouden wordt wie 'binnen' en 'buiten' is; tweemaal met dezelfde pas naar binnen gaan is onmogelijk. Over treders zijn te achterhalen via hun pascode en kunnen in het uiterste geval hun pas kwijtraken. Vrijdag 4 februari, 20.30 uur: 'Ei landen'. Midden in de land, genaamc zijn naam aan de vuurtoren die er staat. In de vuurtoren woont Jonas, de een zaamste man ter wereld. Het enige ge zelschap dat hij heeft is het eindeloze In de prachtige muziektheatervoorstel- ling 'Eilanden' verplaatst acteur, ver teller en zanger David Vos zich in de persoon van Jonas. Hij bezingt de we reld vanaf zijn eigen eiland en bevaart de wereldzeeën met verhalen, liedjes en gedichten. Een verrassende erva- Westem Swing is een uniek muziek genre uit Texas en Oklahoma dat in de jaren dertig en veertig tot ontwikkeling is gekomen. Hoewel de muziek in die tijd vaak oneerbiedig 'hillbillyen later country-muziek genoemd werd, waren de musici van deze groepen vaak dv meest innovatieve van hun tijd. Kenmerkend voor Western Swing zijn ook de ongehoorde combinaties van nieuwe elektrische en traditionele volksinstrumenten: versterkte vk,.v», elektrische gitaren, elektrische man doline, elektrische steel en pedal steel gitaar en, ook voor de eerste keer in country, drums. tzijn, Verrassend genoeg is er een Neder- ;r Ar- landse link in de geschiedenis van dit vi". merkwaardig genre in de persoon van Barton workshop bij de Vonk Op 7 februari presenteert de Vonk in de Synagoge het derde en laatste van een serie van drie concerten, die in het te ken staan van de componisten Morton Feldman, Philip Corner en Jerry Hunt. In de Synagoge speelt The Barton Workshop het programma 'Jerry Hunt: A New Charles Ives?'. Evenals Morton Feldman en Philip Corner, heeft Jerry Hunt een moderne en radicale mening over componeren en het uitvoeren van deze composities. Jerry Hunt is vooral bekend geworden door spraakmakende theater/muziek- voorstellingen, waarbij hij veelvuldig gebruik maakte van live-electronica. Minder bekend zijn zijn stukken voor akoestische (solo)instrumenten en en sembles. Van alle Amerikaanse expe rimentele componisten werd Jerry Hunt altijd gezien als de Charles Ives van de tweede helft van de twintigste De Vonk in Parac’ 62,7 februari; 21 .Uv um Ontwapenend. De Vlaamse singer/ songwriter An Pierlé weet zich al snel, zittend achterhaal vleugel op haar erg onomische 'skippybal met haar gedre- adox Telegraafstraat ven PianosPel en krachtige zang, ver- I 00 uur zekerd van de sympathie van menig toeschouwer. Zo verging het haar ten minste bij de opening van poptempel 013, waar zij, iel en fragiel, helemaal alleen het podium vulde, met alleen haar vleugel. Volstrekt eigen is niet alleen haar pianospel, maar evengoed haar zang. Al een aantal jaren gaat deze Vlaamse haar eigen weg. Een klein maar trouw publiek draagt haar op handen. Hoe An het beste te omschrijven is? Enigszins als de minstens eigenzinnige Tori Amos, die even onorthodox als An met pianospel en teksten stoeit. Maar daar houdt de vergelijking ook op. An ver weeft in haar songs ook flarden pop rock maar evengoed een John Cale een klassieker als Bach drukken een stempel op haar songs. An speelt zing teder en fragiel, hard en gedrev en alles daar tussenin. Zelf is ze ontzettend gelukkig met de totaal vrije hand die ze van de platen maatschappij kreeg voor deze debuut- cd:"Deze plaat is helemaal van mij. Ik wilde niet dat iemand zich ermee be moeide, alles moest zoals ik het wou.(...) de tekeningen in het inlay- Pot'lO b°ekje Van m'jn C<J ’le'5 'k MetAWStories heeft An een heel per soonlijke cd gemaakt, die pas na een aantal luisterbeurten 'went'. Haar crea tieve muzikale eigenzinnigheid zal geen groot publiek bekoren. Maar op een vaste schare trouwe liefhebbers kan ze vast en zeker rekenen. (Warner/MW) De Land Rover Defender is geen ka een Defender krijgen die helemaal gaat inzetten. U heeft keus uit drie c carrosserie-varianten. Niet verwonde1 paarden ook dit jaar weer de belangrijk RAI in Amsterdam. Zelf ervaren? Ko standnummer E 118 op de Bedrijfswagen RAI. Fiesta Servessa genomineerd De vorig jaar uitgebrachte cd "schud den voor gebruik" van feestorkest Fie sta Servessa uit Berkel Enschot is door de redactie van 'www.dweilorkes- ten.net' verkozen tot een van de tien ge nomineerde cd's voor de titel 'blaaska- pel-cd van de eeuw'. Deze organisatie heeft een eigen inter netpagina waarop informatie is te vin den over meer dan zeshonderd kapel len in Nederland. Bezoekers van de pagina kunnen hun stem uitbrengen op hun favoriete cd. De wedstrijd loopt nu ruim twee weken en er zijn als ruim vijfduizend stemmen binnengekomen. Fiesta Servessa staat voorlopig op een derde plaats met 451 uitgebrachte stemmen. Wegens de niet verwachte belangstelling voor de wedstrijd heeft de organisatie besloten de stemming met twee weken te verlengen. Tot 10 februari kunnen stemmen worden uit gebracht op hetvolgende emailadres: info@dweilorkesten.net Op vrijdag 11 februari wordt bekend welke cd als beste uit de bus komt. Dat gebeurt in het Utrechtse IJsselstein. Die avond zullen ook de genomineer de orkesten een optreden verzorgen. Postmen zal als eerste optredende band in het vijfde jaar Marlboro Flashbacks een hulde brengen aan rastaman Bob Marley en de sound of reggae. Als er een band in Nederland is die reggae ten voet uit belijdt dan is dat Postmen. Bob Marley is de muzikale held van Post men. De Rotterdamse band kreeg dit jaar op Noorderslag de prestigieuze Popprijs 1999 uitgereikt. De eerste op vallende tour in februari wordt dan ook Postmen flashback tot Bob Marley. Woensdag 9 februari wordt Bolle 1 het Piusplein aangedaan. De basis van Postmen bestaat uit Mis, Gus en Shy. In korte tijd is hun unieke mix van reggae en hiphop omhelsd door publiek em media. Postmen steekt de waardering voor Marley niet Spotlights De leerlingen van de Tilburgse Dans en Muziekschool, locatie Oisterwijk. dansen zichzelf in de spotlights met ei gen werk. Zaterdag 5 februari gaan ze aan de slag ais choreograaf en uitvoe rend danser. Op muziek die zij die dag te horen krijgen gaan ze een dans ma ken en later op de dag ook uitvoeren. Alle hoeken en gaten van de Kunst kring zullen worden bezet door groep jes leerlingen van de dansafdeling. De dans moet af, want om 16.30 uur begint de voorstelling. Ook een kos tuum moet worden bedacht en ge maakt. En als je onder de lampen staat moet je jezelf ook schminken. Het zal hard werken zijn voor de dansleerlin- gen maar het is een echte uitdaging. Een kans om het podium te betreden met een dans die je zelf hebt gemaakt. Dan ben je een echte kunstenaar. Na tuurlijk kunt u komen kijken in de Kunstkring, Stationsstraat 3 te Oister wijk. Aanvang voorstelling om 16.30 uur. De toegang is gratis. Dinsdag 8 februari, grote zaal, 20.15 uur: Opera Zuid-De zaak Makropu- Leos Janacek (1854-1928) behoort met Smetana en Dvorak tot de belang rijkste Tsjechische componisten. Hij schreef negen opera's die stuk voor stuk gekenmerkt worden tengewoon eigenzinnige 1 en de keuze voor vaak bi derwerpen. Zo ook zijr opera 'De zaak Makropi twee jaarvoor zijn dood v verhaal gaat over een x eeuwige leven 1 ijkt te het tijdreiziger door de j delt, altijd onder een ar altijd met dezelfde inii leidelijk aan wordt de sluier opgelicht. Emilia Marty is de dochter van een Habsburgse hofarts, die gedwongen werd een elixer uit te proberen dat tot eeuwig leven zou leiden. Het heeft ge werkt, maar na 337 jaar is de vrouw het eeuwige leven moe. De opera wordt in het Tsjechisch gezongen en voorzien van Nederlandse boventiteling. Donderdag 10 februari, grote zaal, 20.15 uur: Aktuel Force-Evolution Aktuel Force, opgericht in 1984, is één van de pioniers van de Franse hiphop- beweging. Het gezelschap maakte haar opwach ting op menige Franse en Europese breakdancewedstrijd - met veel succes - en werkte mee aan diverse videoclips. Uiteraard behoren ook straatoptredens op belangrijke Parijse locaties als Elysée Montmartre en Centre Pompi dou tot de hoogtepunten, evenals pre- formances tijdens het filmfestival van Cannes. In 1994 waagde artistiek leider Nuissier de overstap naar het th Het resultaat is een demonstratie die stuk voor verbluffende acrobatische toeren: 1 door een bui- king, pointing, spinning, passe-passe amuzikale stijl en freezes. bijzondere on- :ijn voorlaatste ipulos', die hij 1 voltooide. Het vrouw die het ïbbenenalseen generaties wan- andere naam maar litialen: E.M. Ge- dende foto-series wordt nu voor het eerst een breder en completer beeld van zijn werk gegeven. De tentoonstelling is georganiseerd door de Vancouver Art Gallery en zal na de presentatie bij De Pont nog te zien zijn in het Museum of Contem- rmeerte zien jxirary Art in Los Angeles. Bij de ten- 1 X in Kassei toonstelling verschijnt een uitgebreide catalogus. Het werk van Stan Douglas refereert op verschillende manieren aan foto grafie, film en televisie. Als kunstenaar is hij gefascineerd door de manier waarop deze media voor registratie en verslaglegging worden gebruikt en door de gelaagdheid die beelden in hun betekenis en mogelijke interpretaties in zich kunnen dragen. Al meer dan tien jaar werkt Douglas met fotografie, film en video en weet hij beelden zo te regisseren en te ensceneren dat er een ring voor iedereen die van intiem en in- twijfel ontstaat over de vermeende ob- tens muziektheater houdt. jectiviteit van de camera en van de be- oceaan ligt een klein ei- Met zijn warm-rauwe stem neemt Da- richtgeving. In zijn werk laat hij ver- fid Vuureiland. Het dankt vid Vos u mee op een reis langs 80 ei- schillende verhaallijnen door elkaar jurtoren die er staat, landen. lopen. oont Jonas, de een- De verhalen gaan over de macht van de “~1'1Het enige ge- natuur, de onmacht van de mens en de allesomvattende eenzaamheid. De liederen gaan over hoop en wan hoop, liefde en geluk, vluchten en al leen willen zijn. U kunt toegangsbewijzen verkrijgen aan de kassa van het Jan van Besouw- huis, Thomas van Diessnstraat 1 te Goirle, of telefonisch te reserveren via nummer 5343400. Donderdag 10 februari, Bat Cave 20.30 uur: Open DJ Podium met L., Dice, DJ Flex, DJ Zoomie Op de vooravond van de show van de meester(Genius/GZA) staan dj Dice, dj Flex en dj Zoomie swingende hip- hopplaatjes in het rond te draaien. Vrijdag 4 februari, 20.45 uur: 'Mug met de gouden tand': In de lucht. In de lucht is het laatste deel van een drieluik van 'Mug met de gouden tand' over het leven van moeder Pia Blan chard en haar zoon Roy in Tilburg- Noord. De eerste voorstelling van het drieluik was 'In de rui' waarin Pia en Roy uit alle macht hun leven en hun ra diozender draaiende proberen te hou den in een uitzichtloze betonnen wijk in Tilburg-Noord. Zij zijn twee 'volkse' types, omringd door elektronica waar mee zij hun slechte verbinding met de buitenwereld proberen te behouden. In het tweede deel (de werkvoorstellin- gen 'In concert/Benefiet') was het over lijden van de hond aanleiding voor Pia om te gaan strijden voor een beter be staan van de (nog) levende dieren. Op Pia's initiatief start Radio Blanchard een speciale muzikale benefietuitzen- ding vooreen goed dierendoel. In deel drie 'In de lucht’ volgen we Pia en Roy verder, en zien we hoe deze do cumentaire een ommekeer in beider le vens heeft veroorzaakt. Het verleden komt terug voor moeder en zoon, waardoor de toekomst er anders uit ziet. Zaterdag 5 februari, 19.00 uur: L'A- ventura. Een avond lang met één kaartje naar di verse voorstellingen en concerten, in om de Willem Il-straat. Veel 'nieuw «tik' en proeves. Dit keer heeft L'A- ventura een andere samenstelling en een andere aanvangstijd dan anders (namelijk 19.00 uur). Dit komt doordat de voorstelling 'dossier Johnny B.' van Theater Artemis deel uitmaakt van het programma. Deze voorstelling is ge schikt voor iedereen vanaf 9 jaar, en daar is de begintijd van deze L'Aventu ra op aangepast. De voorstelling is ook los te bezoeken. Theater Artemis: Dossier Johnny B. Een humoristische bewerking van de Amerikaanse klassieker 'De twaalf ge zworenen'. Regisseur Moniek Merkx, die ook al het sprookjesachtige 'Soms verdwaal ik in een draak' voor Artemis regisseerde werkt in deze voorstelling samen met Suver Nuver, een groep die naam maakte met een aantal opvallen de, bizarre en humoristische voorstel lingen. Dossier Johnny B. is "een ech te rechtbankthriller over verdacht zijn, oordelen en veroordelen". Theater temis staat bekend om theater dat kin deren en volwassenen aan het lachen maakt en tegelijkertijd mateloos weet te boeien. Bewerking en regie: Moniek Merkx. Tekst jongen: Jan Veldman. Spel: Peer van den Berg, Joop van Brakel, Dette Glashouwer, Niek van der Horst, Henk Zwart. Muziek en geluid: Joop van Brakel. Dans Theater Aya: Eindtijd (try- out) Een voorstelling over afscheid nemen, over het einde der dingen, over dood. Choreografe Wies Bloemen maakt voorstellingen voor jongeren die dage lijkse dingen aan bod laat komen, zoals verliefd zijn, afgewezen worden, an ders zijn. In Parad ox: An Raskin solo accor deon Bij de accordeon niegd te denken leuk voor poll sers". Dat de bieden heeft liet Paradox al eerder 1 ken. Zo ook met het concert dat rui Raskin uit België gaat geven. An Ras kin zal o.a. door W.L. Semjonow be werkte Bulgaarse volksliederen spe- Opentopmuzikaalenkomischenter- len, een compositie van I.Schenderjew tainment staat u te wachten als ma- (Rusland) en het deel 'Winter' uit A. nagerJohn Vivaldi's 'De vierjaargetijden'. tiestenduo 1 In en om de Willem Il-straat, kaartver koop in De Vorst, Willem Il-straat 49. voor de mense', improviseren deze drie rasartiesten in onvervalst Rotterdams dialect een programma waarin directe en soms grove confrontaties in het pu bliek zeker niet geschuwd worden. Het is een unieke combinatie van recht-voor-zijn-raap humor, een uitge- breid4 gangen dineren gelegenheid tot dansen. AN PIERLÉ MUD STORIES len zijn in ae voorverkoop ver- Boerenbond Udenhout.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 7