Opel Movano 2.5 D JG-PV-81 uv! <ïb DNK O5 Volume-transport Nieuwe nummerborden AUTO BONGERS G Sabine ‘Big Brother’kiest voor VW Auto Bongers Bijdrage Automobiel bedrijf P. van de Ven voor goed doel burg Q[BD opelO MOVANO Gebr. Vullings DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT DONDERDAG 3 FEBRUARI 2000* PAGINA 3 BRUARI2000 «PAGINA 2 pr; >p Dubbele spiegels Indirecte inspuiting Verbruik: Prijs: ENTER IW. er. Witte nummerplaten er.. :n Wij konden het niet laten: De Audi A4 met... Pro Line Exclusive- en Jubileum-uitvoering in één pakket! NL Ihoeivel Opel de grootste leverancier is van personenauto’s op de Nederlandse markt, was het aanbod bestelwagens tot op dit mo ment beperkt tot de lagere gewichtsklassen. Daar komt met de nieuwe Movano verandering in. Het is een van de belangrijkste nieuwkomers op de Be drijfsauto RAI. betaling idlease- )ij de B Slot- .1995 1988 rt 1 1 1992 1996 1994 „...1992 1994 1996 1988 ,.'90+'91 1991 ..„.1994 1'94+'95 1988 1994 1997 Nieuwe cijfers en letters, enigszins anders van vorm en iets kleiner dan op de huidige kentekenplaten alleen na vermissing of diefstal van kentekenplaten of kentekenbewijs al lijkt er ing weinig laten e gul- uw Volvo rSLOTEN 1994 1995 '95+'96 '95+'97 1998 Zwart kader ter verbetering van de leesbaarheid een na- 1. Daar- I. 013-4554254 Datum fabrica727 kentekenplaatbedrijf, samengesteld uit de laatste 2 cijfers van het jaartal en het weeknummer Audi ’IJF chot :n. rt.. kenplaten is zodat fraude el wordt rorden t: 1900 kg topsnelheid 125 km/u acceleratie 0-100 in 30 sec. stadscyclus 11,1 liter/lOOkm buitenwegcyclus 9,3 liter/100 km gecombineerd 9,9 liter/lOOkm £41.740,= (3,5tGVWV £40.240,= (3,3t GVW) vanaf nu mee worden uitgerust. Het nieuwe type nummerbord wijkt op een aantal details af van de bestaande varianten, i aan de algehele uitstralii veranderd. Unieke code Inmiddels is het nieuwe model sinds 1 februari op de markt. Dat betekent dat alle nieuwe auto’s er 11-1996 1997 1997 vanaf 1992 1986 RDW erkend |&825,- 6.700,- Klaar voor een proefrit? Kraaivenstraat 22, Tilburg, tel. 013-4680468 internet: http://www.vullings.com Een aantal letters is van vorm veranderd, waardoor het moeilij- ker is geworden van een bepaalde letter een andere te maken. helemaal merk- het kussen van het stuurwiel staat de (airbag), maar een jl-embleem ontbreekt. De ca- e.is ruim van opzet en mo- Tilburg Oisterwijk Ringbaan Noord 65, Tel. 013-4647915 Sprendlingenstraat 12, Tel. 013-5 U least al een Audi A4 vanaf ƒ1225,- p/mnd excl. BTW bij Auto Bongers Lease Sabine Wendel van Big Brother krijgt een bos bloemen van Jurgen Vleeschauwer, verkoopadviseur Volkswagen bij Auto Bongers Til burg, op het moment dat ze haar VW GolfTDI bestelt. Een symbolische cheque ter waarde van 5000 gulden werd i openingsdag zelf door Wal in de Ven overhandigd aan urgemeester Gerrit Brokx, issadeur” van het Emre Iers: 4 in lijn 2499 cc 93 x 92 mm 80 pk bij 4000 tr/min 155 Nm bij 2200 tr/min lengte 5,388 meter, breedte 1,99 meter Johan en Walter v.d. Ven overhandigen de cheque aan Emre Can in bijzijn van ambassadeur M. Martin en de ouders Sati en Ugur Pek- demir. Nu dHBoorrfad 1^ VraaQ haar de spa kunnen worden geschoven. De zijdeur heeft een opening van 1,10 meter en dat betekent dat langs deze kant Europallets al leen aan hun smalle kant naar binnen kunnen. Naast de geslo ten bestelversie zijn er nog veel meer mogelijkheden, zoals een combi met zijruiten, chassis-ca- bines en pickups. Om nog meer aan de wensen van de Audi-A4 rijder tegemoet te komen heeft Audi voor dit model nu twee bijzondere Plus-uit- voeringen samengevoegd. De Pro Line Exclusive- uitvoering met o.a. volautomatische airconditioning, middenarmsteun vóór, buitentemperatuurmeter en winterpakket vormt samen met de speciale jubileum-uitvoering met o.a. anti-diefstalalarm. Side guard hoofdairbags vóór en achter, 8 luidsprekers en afstands bediening voor de centrale portiervergrendeling, een prachtig extra-pakket. De meerprijs van deze pakketten samen is nor maal gesproken fl.13.943,-. Auto Bongers biedt u dit combinatie pakket aan met een korting van ffl.9953,- dus voor slechts fl.3990,- Genoemde prijzen zijn inclusief BPM/BTW. Wij nodigen u graag uit om de Audi A4 uitgebreid te komen bekijken. en de op de o ter var oud-bui “ambas Fonds. Dit fonds is vernoemd naar het zesjarig Tilburgs jonge tje, dat een zeldzame stofwisse lingsziekte heeft. Er zijn maar 20 kinderen in de wereld met een vergelijkbaar ziektebeeld. Als gevolg van deze stofwisse lingsziekte lopen deze kinderen een zeer grote ontwikkelings achterstand op en zijn hierdoor zwaar gehandicapt. De ceremonie werd op 14 janua ri j.l. dunnetjes overgedaan in Volgens de aanvankelijke plan ning zouden de nieuwe Neder landse nummerplaten voor perso nenauto’s, bedrijfswagens en motorfietsen al per 1 oktober 1999 ingevoerd worden, maar die da tum werd om verschillende rede nen niet gehaald. De eerste nieuwe set kentekenplaten werd afgelopen maandag 31 ja nuari door de Tilburgse wethouder Horvers (rehcts) in ontvangst ge nomen bij Besbo Automaterialen aan de Havendijk, in de persoon van directeur Ton van Eijl. Dit bedrijf heeft een erkenning van de RDW om de nieuwe platen te fabriceren. De uit Tilburg afkomstige Sabi ne Wendel heeft niet de volledi ge periode van 100 dagen vol kunnen maken. Maar voor alle deelnemers geldt dat ze inmid dels als ‘bekende Nederlanders’ trips rondom. Er zijn maar wei nig verschillen te noemen tus sen de Renault Master en Opel Movano. De Movano hééft zijn eigen grille, wielnaafkappen en typeplaatjes, maar daar blijft het dan ook bij. Het interieur is neutraal. Op tweespakige f vermelding Opel Blauw EU-symbool met daarin het NL-teken geïntegreerd in gele retroflecterende lelie Laadvermogen Al eerder introduceerde Opel een eigen versie van de Trafïc op met name de Duitse en En gelse markt en de Movano is niets meer of minder dan de nieuwe Renault Master. Aar dig om in dit kader te vertellen dat de Master aanvankelijk een samenwerkingsproject was tussen DAF en Renault. Oftewel, hoe raar een balletjè kan rollen! Onze eerste kennismaking met de Movano betreft een ge sloten bestelwagen met een wielbasis van 3,58 meter. Ook is de Movano verkrijgbaar met auto officieel kleine kentekenpla ten mag voeren. De afmetingen van de kentekenplaat voor een motorfiets zijn aangepast. Deze zijn wat kleiner geworden, terwijl het formaat van de platen voor auto’s ongewijzigd is. Ook is er een uitzondering voor auto’s die van voor 1978 zijn en of ficieel oude blauwe platen mogen voeren. Deze platen blijven ge woon in gebruik. Bij beschadiging van deze nieuwe platen kunnen duplicaten worden afgegeven, maar alleen bij inlevering van de beschadigde plaat. Hierdoor kimt u nooit meer dan twee officiële kenteken platen van één auto bezitten en kunnen deze dus ook niet op een ander voertuig terecht komen. Bij verkoop van de auto is het belangrijk dat zowel het volledige kentekenbewijs als de twee platen aanwezig zijn. Is dit niet het geval, dan zal de oude eigenaar dit eerst in orde moeten maken, voordat de verkoop werke lijk kan plaatsvinden. Wie on danks de nieuwe regeling het voor elkaar krijgt om op valse kente kenplaten te rijden, riskeert een boete van maximaal £10.000,= of een hechtenis van maximaal 6 maanden. Een nieuwe set kentekenpla kost £49,90 en dat is enkele dens meer dan voorheen. Miljoenen Nederlanders hebben de laatste drie maanden van het vorig jaar aan de buis gekluis terd gezeten om de verrichtin gen in het Big Brother-huis te volgen. Omdat er maar 20 kinderen in de wereld zijn met een vergelijk baar ziektebeeld, is er geen bud get voor diepgaand onderzoek naar deze ziekte. Om het onder zoek toch mogelijk te maken is Stichting Emre in het leven ge roepen. Daardoor kon het onder zoek per 1 januari worden ge start. Om de voortgang van het onderzoek te garanderen is men nu druk bezig om geld in te za melen voor het tweedejaar (re keningnummer Stichting Emre, Abn-amro 55.88.59.666 t.n.v. Emre fonds in Tilburg. Ter gelegenheid van de opening op 21 september j.l. van de nieuwe vestiging van Automo bielbedrijf P. van de Ven aan de Kraaivenstraat 20 had de direc tie haar relaties verzocht een bijdrage te leveren voor e der te bepalen goed doel, bij is uiteindelijk gekozen voor een Tilburgs initiatief. In de cabine kan worden geko zen voor twee prima zittende stoelen of één stoel en een twee persoons bankje. Op de vloer is de pook geplaatst ter bediening van de vijfversnellingsbak. De bediening gaat een beetje hake rig, maar verder probleemloos. Uiteraard heeft de Movano standaard stuurbekrachtiging. Motorisch zijn er bij de Movano twee mogelijkheden. Wij reden de 2,5 liter 4 cilinder zonder tur bo en met indirecte inspuiting. Deze redelijk conventionele mo tor zorgt voor een vermogen van 80 pk bij 4000 tr/min en een kop pel van 155 Nm bij 2200 tr/min. Hiermee kan de Movano goed concurreren met kleinere turbo motoren, vooral omdat het kop pel zo fraai verdeeld is over het meest gebruikte toerengebied. De prestaties zijn niet opmerke lijk, zoals de top van 125 km/u het bijzijn van Johan en Walter van de Ven, de patient, de ou ders en een andere “ambassa deur”, Marcel Martin. De feite lijke waarde van de cheque was ondertussen gegroeid tot een be drag van f5.925,De cheque werd nu aan de patient Emre Can zelf overhandigd. een korte (3,08 m) en een lange (4,08 m) wielbasis. Ook zijn er drie dakhoogtes: standaard (2,25 m), hoog (2,49 m) en Maxi (2,72 m). In het geval van ons testexemplaar een normaal ver hoogd dak. De aldus samenge stelde Movano heeft een GVW van 3500 kg ook 3300 kg moge lijk) en mag dus met een nor maal rijbewijs worden gereden. Het laadvermogen bedraagt 1665 kg. De laadruimte heeft een interne hoogte van 1,91 me ter en dat betekent dat de mees te mensen er keurig rechtop in kunnen staan. Het totale laad volume in deze uitvoering komt op 10,8 kubieke meter. De korte Movano met normaal dak heeft altijd al 8 kubieke meter inhoud. Ook van belang is de lengte van de laadvloer, in ons geval maar liefst 3,21 meter. De laadvloer is maximaal 1,76 meter breed. Achter treffen we twee normale deuren aan die een flinke door gang geven, waardoor probleem loos Europallets naar binnen door het leven gaan. Vorige week dinsdag 25 januari vereerde Sabine de showroom van Auto Bongers Tilburg met een bezoek. Ze zocht daar haar nieuwe auto uit. De keus viel op een Volkswagen Golf TDi, die over enkele weken zal worden afgeleverd voorzien van Auto Bongers bestickering. Kortom, ook voor Sabine geldt “Auto Bongers geeft meer”. ent zware bestelwa- or Opel niet onbe kend, maar in de j aren zeven tig was het merk er voor het laatst present met de Blitz. Op het gebied van grote bestelwa gens heeft het merk een al liantie gesloten met Renault, het grootste Europese merk oj dit gebied. dem van inrichting. Het grote kunststof dashboard is er in meerdere kleuren. In de brede middenconsole vinden we de draaiknoppen voor de verwar ming en ventilatie eventueel aangevuld met airconditioning. Verder zijn er twee uitstroom- openingen, ruimte voor de radio, een paar bedieningsknoppen, asbak, een handige clip voor do cumenten en een opbergnetje. Het instrumentarium is com- Technische gegevens: Merk en type: Opel Movano 2.5 D Aantal cilinders: A K1" Cilinderinhoud Boring x slag: Vermogen: Koppel: Afmetingen: Gewicht: 1835 kg Aanhanggewicht: Prestaties: Vanwege de enorme flora en fauna kent de Movano ook een lange prijslijst. Deze begint bij £32.975,= voor de versie met korte wielbasis, laag dak en de 2.5 D motor. Dezelfde auto met de 2,8 liter direct ingespotën turbodiesel van 115 pk begint bij £35.850,=. Beide auto’s heb ben een GVW van 2800 kg. De prijzen bij de 3500 kg versies lo pen uiteen van £37.240,= voor de 2.5 D kort met normaal dak, tot £49.490,= voor de extra lan ge en extra verhoogde met 2,8 liter Dti-motor. De prijzen zijn uiteraard allemaal excl. BTW. De administratieve handeling rond de nieuwe kentekenplaten helemaal aangepast, zod voor een belangrijk deel voorkomen. Per auto woi slechts twee gele platen verstrekt. De uitgifte wordt öp het kenteken bewijs vermeld, zodat u niet bij een andere leverancier een tweede set kunt halen. Voor aanhangwa gens, caravans e.d. is er voortaan een witte nummerplaat met zwar te letters. Daarvan kunt er zoveel laten ma ken als u zelf wilt. Op de gele nummerplaten staat onder meer een code voor de week en het jaar waarin ze zijn aangemaakt. Ook staat er de code van de maker in en indien van toepassing een du- plikaatcode als er een nieuwe nummerplaat is aangemaakt bij vermissing of diefstal van de pla ten of het kenteken bewijs. Deze duplikaatcode komt ook op de foto als u wordt geflitst. Tot slot heeft iedere plaat een unieke code die tevens wordt geregistreerd. Koopt u een nieuwe auto, worden de platen niet gestolen en rijdt u geen schade, dan is er helemaal niets aan de hand en veranderd er weinig ten opzichte van de huidige situatie. Hebt u een auto met oude platen, dan bent u verplicht nieuwe pla ten aan te schaffen. Vanaf 1 juni 2000 moet iedere auto die een APK-keuring ondergaat een nieuwe nummerplaat hebben. Dat betekent dat de allernieuwste auto’s van voor 1 februari uiterlijk 1 februari 2003 van een dergelijke plaat voorzien dienen te zijn. U kuift voor een nieuw stel platen alleen bij door de RDW erkende bedrijven terecht (250 in het hele land). U moet kentekenbewijs deel I en II overleggen en een legitima tiebewijs. De producent van de platen moet zich ervan overtuigen dat u de werkelijke eigenaar van het voertuig bent. Blauwe platen Voor mensen die bijvoorbeeld een uit Amerika geïmporteerde auto rijden, verandert er niets als deze Belangrijke uiterlijke wijzigingen betreffende de zwarte rand en een blauwe bies met daarop de ver melding ‘NL’ en het EU-symbool. De zijkanten en achterkant van de Movano staan zo veel moge lijk verticaal, waardoor de bin nenruimte maximaal kan wor den gebruikt. Dit is onder veel gebruiksomstandigheden ge wenst. Als de gebruiker bijvoor beeld kasten tegen de wanden wil plaatsen, blijft in dit geval een royaal middenpad over. De laadvloer bevindt zich vanwege de voorwielaandrijving op slechts 53 centimeter boven het wegdek en dat is prettig bij het in- en uitladen. Aan de buiten kant heeft de Movano voldoende zijdelings oppervlak om belette ring aan te brengen, immers een bestelauto is voor veel bedrijven een rijdende reclame-uiting. Het is alleen jammer dat de zijkant in twee vlakken is opgedeeld en bij de versie met lange wielbasis zelfs in drie. De Movano heeft een gestroomlijnd front waarbij de motorkap, voorruit en het dak in eikaars verlengde staan. Verder zien we stevige, zwarte bumpers en een brede stoots- en de acceleratie van 0 tot 100 in maar liefst 30 seconden. Een an dere mogelijkheid is de 2,8 liter direct ingespoten turbodiesel, die goed is voor 115 pk bij 3600 tr/min en een koppel van 260 Nm bij 1800 tr/min. Dat is me teen heel andere koek en dat is te merken in de prestaties: top van 143 km/u en acceleratie van 0 tot 100 in 18,2 seconden. Kij ken we naar het verbruik van beide versies, dan ligt het ge middelde in beide gevallen rond de 1 op 10. Alleen blijkt de 2,8 li ter Dti met name onder stadse omstandigheden wat dorstiger, terwijl de 2,5 D juist op de bui tenweg wat meer lust. Keurmerk van de kentekenplaat- producent met bedrijfsnummer pact, maar bevat wel alle nodige elementen zoals een snelheids meter, toerenteller, brandstof- - en temperatuurmeter alsmede diverse controlelampjes. Afhan kelijk van de gekozen uitvoering behoren elektrische portierrui ten en buitenspiegels en centra le vergrendeling tot de mogelijk heden. De buitenspiegels zijn flink van formaat en bovendien dubbel uitgevoerd. Daardoor zijn de zijkanten van de Movano prima te overzien. De nieuwe Opd Möwö

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 21