LIS* ’W .V Co Adriaanse tl fete 'Willem II is een puike club z L 3 I Amstel Cup ^*0^ \^rp°lis r Mariano Bombarda: Willemjï kortste weg naar Europees voetbal J222J3 J LTIJD 'BESTE l NBOD w/j 'Geluk moet je afdwingen J//JE3 1 Sterpolis» DONDERDAG 27 JANUARI 2000 - PAGINA 15 Rl 2000 - PAGINA 14 Hoofdsponsor te» H TH 1 ■VVÏL I het geloof er niet is, krijgt ook de Foto: Fotoburo Toin Damen Statistische feiten Willem II - Helmond Sport het seizoen twintig kunnen zijn. Foto: Fotoburo Toin Damen verschil." Weerbaarheid Harrie Verhoeven mogelijk weer kan trainen. naast het kunnen spelen van Katja van der Linden WET Tilburg Tilburg •ESTEIfQ Wachtlijst seizoenkaarten TOPMERKEN UIT VOORRAAD VERBAAR Personeelsdossiers Adriaanse gunt mij een kijkje in ner Co Adriaanse, assistent-trai- ner Hans Verel, hoofd scouting Gerard Wielaert, tweede assis- tent-trainer Peter Boeve, direc teur Martin van Geel en - voor de keepers - Frank Brugel houden alle spelers bij op persoonlijkheid, tactisch vermogen, fysieke condi tie en technisch vermogen. Dat alles komt via de computer in overzichtelijke staatjes terecht in "nprcnnAAlcdncciorc" Daarna Want het kostje toch zeker drie weken om weer in de Warming-up voor reclamebord Een Europese, later zelfs een mondiale competitie ziet Adri aanse als wenselijk. 'LaatAjax, Feyenoord en PSV daar maar in beer ik me daar dan gelijk weer overheen te zetten, om beginnen. Voor de Nederlandse competitie zou het aardig zijn. Die wordt veel spannender, zeker als aan de Europese competitie een promotie- en degradatiere geling wordt verbonden.' Daar mee komt vanzelf de vraag naar boven of het voetbal geen gren zen zou moeten stellen aan de in- vloed van de commercie. Adri- een seizoen lang constant te spelen. Ik vind dat ik tot dus zelt Adriaanse. 'Het is droevig om zo'n grote voetballer ten onder te zien gaan. Veel men sen geven de schuld aan de maffiosi om hem heen. Ik niet. Uiteindelijk moeten heel grote voetballers hun eigen verant woordelijkheid nemen en dra gen. Pele, Beckenbauer, Cruyff is het wel gelukt om zichzelf te blijnven. Ik heb niet echt mede lijden met Maradonna. Hem valt vooral kwalijk te nemen dat hij een slecht voorbeeld is voor de jeugd.' riaanse. Dat is boeiend en smaakt naar meer. Veel te gauw om. Frank van Dijck Liedje Het zou inhouden dat het liedje "Mariano scoor die goal" nog weleens in het sta- Willem II heeft op dit moment een wachtlijst voor belangstellen den die in het bezit willen komen van een seizoenkaart voor het seizoen 2000-2001 en nog geen seizoenkaarthouder zijn bij Wil lem II. Dit bericht is dus uitslui tend bedoeld voor mensen die niet in het bezit zijn van een sei zoenkaart voor het lopende sei zoen 1999-2000. Wanneer u in aanmerking wenst te komen voor een seizoenkaart voor het seizoen 2000-2001 dan kunt u zich op een wachtlijst la ten plaatsen. U dient dan een for- 1/4 finales 1/2 finales 1/4 finales 1/8 finales 1e ronde 1/16 finales 1/16 finales 1/8 finales 1/16 finales 1/2 finales 1/8 finales 1/16 finales mulier af te halen en ingevuld in te leveren bij de supporters servi ce unit in het Willem ll-stadion. De openingstijden van de suppor ters service unit zijn: maandag t/m vrijdag van 13.00 uur tot 18.00 uur en op zaterdag van 11.00 uur tot 14.00 uur. gen ligt de deceptie van vorig sei zoen: UEFA Cup-deelnemer Wil lem II, vrij in de eerste bekerron de, verdween met het schaamrood op de kaken al in de tweede ronde uit het toernöoi (0- 2 thuis tegen FC Zwolle). We mo gen dus aannemen dat de tricolo res met revanchegevoelens aan het nieuwe bekeravontuur begin nen. Bovendien is de kortste weg naar Europees voetbal nog steeds die via de bekercompetitie. Een reden temeer om er flink tegen aan te gaan. Onderstaand overzicht toont hoever Wil lem II elk sei zoen in het bekertoer nooi reikte sinds de te rugkeer in de eredivisie in 1987. Harrie Verhoeven gesp. gew. gel. verl. Willem H-RodaJC 1-3 FC Groningen - Willem II5-1 Vitesse-Willem II3-0 Willem II-PSV2-3 Sparta-Willem 113-1 FC Twente - Willem II4-2 PSV-Willem II2-1 Willem II - Feyenoord 1-1 (Feyenoord MW - Willem II0-0 (MW w.n.s.) RodaJC-Willem 111-0 FC Twente - Willem I11-0 Willem II-FC Zwolle 0-2 Voor de KNVB-beker/Amstel Cup 1969-1970 Helmond Sport - Willem II 0-2 1994-1995 Willem II - Helmond Sport 2-0 16 9 4 3 Thuis 0-2 1- 0 2- 1 2-1 1- 0 2- 0 0-2 Totaal 32 15 9 8 48-30 Uit 0-1 0-0 3-2 1-0 3-0 0-2 1- 4 0-2 2- 1 2-2 0-0 2-0 0-6 1987- 1988 1988- 1989 1989- 1990 1990- 1991 1991- 1992 1992- 1993 1993- 1994 1994- 1995 w.n.s.) 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 1998- 1999 2-0 4-0 0-0 1- 0 4-1 2- 2 Foto: Fotoburo Toin Damen DE TILBURGSE KOERIER --- Stauiüm AWIPI 8 Wwillpm III Het Stadionnieuws is een uitgave van Willem II aanse: 'Dat is ook een kwestie van coaches en trailers. Bij mij overheerst het sportiéve uit gangspunt. Als bijvoorbeeld een sponsor mij vraagt om de war ming-up vooral voor zijn reclame bord te doen, weiger ik. Die gren zen treden vanzelf op. Als de commercie al te zeer toeslaat, keert het publiek zich van het voetbal af. Persoonlijk probeer ik 1 met veel optredens, lezingen en dergelijke de belangen van de sponsors te dienen. Dat doen de spelers ook. Mijn grens is dat de commercie zich niet mag be moeien met mijn vak, mijn relatie met de groep en mijn vaktechni sche sportieve eisen.' 'Maradonna?', vraag ik. Even aar- Bij Kwik-Fit IATIS ONTROLE laar Kwik-Fit en van onze unieke éilig-service. ■VAKKUNDIG DRDELIG lus Pakket rersen liefilter IS len s op 23 punten, uheffing, incl. btw. it is de grootste alist van Nederland, aat wordt direct gemonteerd, een laken is niet nodig, lar Kwik-Fit garantie. Uit 16 6 5 5 doelsal. 24-13 24-17 FE GARANTIES it bent u verzekerd erbeste garanties! II: DE UNIEKE IBBEL GARANTIE! dat vroeg of laat de ballen er toch een keertje ingaan. Als spits kun je ook slecht spelen en toch beslissend voor je team zijn. Ik heb altijd het streven om elke wedstrijd Een ware goaltjesgetter, zo staat hij te boek. Zelf is hij nooit helemaal tevreden, want het kan altijd nog beter. Maar na de eerste competitiehelft heeft hij toch al weer elf doelpunten achter zijn naam staan. En als het aan Ma riano Bombarda ligt, moeten dat er aan het einde van KUNDIG ADVIES •ts is de Rabobank geldverstrekker nd. Kom dus langs potheek op maat. In alle drukte vóór het vertrek naar het trainingskamp in Ma rokko staat Adriaanse me in alle rust te woord. Drie kwartier heeft hij. De minstens vijf pogingen van buitenaf ons gesprek te onderbreken, worden vakkundig afgeserveerd. Als Adriaan se je drie kwartier geeft en van mening is dat je goed voorbe reid bent, rolt er een plezierig gesprek uit met een voetballief hebber pur sang. 1968- 1969 1969- 1970 1970- 1971 1971- 1972 1972- 1973 1973- 1974 1974- 1975 1975- 1976 1976- 1977 1977- 1978 1978- 1979 1982- 1983 1983- 1984 1984- 1985 1985- 1986 1986- 1987 huis heeft: hij is een pedagoog die graag werkt aan de vorming Van jonge mensen, is van mening dat voetbal bijdraagt aan het bij brengen van normen en waarden doel kan bereiken: het kampioen- zoals discipline, rekening houden schap. En dat is niet reëel.' De met anderen, respect voor ande ren, leren om èn collega èn con current te zijn, leren communice- wel weer in. Maar aan de an dere kant tussen inzitten en het waarmaken zit een groot hij een kans laat liggen. "Pas 1//irex-kul »l<— ilz i v a/-!<-+r i i z-J winr Komend weekend start Willem II zijn eerste officiële wedstrijd in het nieuwe millennium met een duel voor de Amstel Cup in Hel mond tegen de plaatselijke eer- ste-divisionist. Een duel dat statis tisch bezien geen problemen mag opleveren, maar een blik op de cijfers leert dat de tricolores voor de beker uitermate wispelt- urig’acteren. In het toernooi om de KNVB-be ker (vanaf seizoen 1994-1995 Amstel Cup geheten) speelde Willem II sinds de oprichting 163 duels. Daarvan werden er 91 ge wonnen, 16 gelijkgespeeld en 56 verloren. Het doelsaldo bedraagt 444 voor en 275 tegen. Hoogte punten, zoals het winnen van de bekerfinales in de seizoenen 1943-1944 en 1962-1963 wer den afgewisseld met knullige uit schakelingen, zoals bijvoorbeeld Drie kwartierin gesprek metCoAd- via de smadelijke thuisnederlaag u. de eerste ronc|e tegen de ama teurs van DWV op 9 oktober 1977. En nog vers in het geheu- T ACCU’S .tart accu met pit... aarKwik-Fit.V.a.79.- mtage, btw en 2 jaar garantie. het trainingskamp in Marokko wordt ook in die zin beantwoord. 'Het gaat om een groepsproces, want topprestaties zijn alleen te realiseren als de spelers elkaar ‘feilloos verstaan, het eigenbelang ondergeschikt maken aan de be hangen van de groep. Daarnaast sis het prettig om even in een zon- ïnig klimaat te zijn en intensief •functioneringsgesprekken te voe- jren met alle spelers. Marokko be- Ireidt zich voor op de Afrika Cup |en speelt een wedstrijd tegen «Willem II. Ramzi speelt mee in het nationale elftal van Marokko en "Abdellous" kan zich daar ook in Ide kijker spelen.' als ik in een wedstrijd vier, vijf grote kansen mis, word ik een mijn hoogste top te halen, beetje moedeloos. Toch pro- maar het is erg moeilijk om middenvoetsbeentje. Een week in het gips was het re sultaat. Foto's moeten daarna uitwijzen hoe ernstig de bles sure is. "Ik denk dat ik in het slechtste geval vijf tot zes we ken ermee kwijt ben en als het allemaal meevalt, ben ik twee tot drie weken kwijt. Ik in ieder geval de bekerwed strijd tegen Helmond Sport moet missen en de eerste twee competitiewedstrijden. Momenteel heb ik veel pijn, maar ik hoop dat het allemaal snel geneest en dat ik zo snel De spits is van mening dat goed, maar gaandeweg lie pen de wedstrijden steeds moeizamer. We draaien nog niet zo goetl als het seizoen daarvoor. Toen zat echt alles ons mee en speelden we heel soepel. Op zich moeten wij beter kunnen presteren en stijgen op de ranglijst. Euro pa er een beetje van uit dat ik pees voetbal zit er dan echt goed voetbal ook de factor geluk een grote rol kan spe len. "Geluk is iets watje moet afdwingen, maar waar je ook afhankelijk van bent. Je bent afhankelijk hoe de scheids rechter fluit. Of die alleen maar beslissingen maakt in jouw voor- of nadeel. De bal die keihard tegen de paal gaat had de wedstrijd een heel an der gezicht kunnen geven als die er wel was ingegaan. Een ander belangrijk punt is hoe de mentale weerbaarheid van de ploeg is. Het is fijn om te weten dat, als je achterstaat, je als ploeg toch in staat ben terug te komen in de wed strijd. Dit is niet zozeer een kwestie van geluk, maar heeft meer met je karakter te ma ken." Bombarda is een speler die dat in zich heeft en die niet snel de moed laat zakken als ver dit seizoen redelijk heb ge presteerd. Ik sta op elf doel punten: een redelijk gemid delde. Maar als ik aan de thuiswedstrijd tegen Roda JC denk, had ik er nog op veel meer kunnen staan. Als je dan uiteindelijk ook nog gelijk speelt, krijg ik een dubbel zuur gevoel. Volledig tevre den ben ik dan ook eigenlijk nooit: het kan altijd nog be ter. Ik denk wel dat ik dit sei zoen op de twintig goals moet kunnen eindigen." Li'? 'Ol - Z 1-7 - .KOM! lijke rijders ij Kwik-Fit altijd enrijden voor een landencontrole. totheekadvies Surg, tel. 013-5379400 ond en zaterdag open! ambitie is er wel, maar het geloof is er volgens Adriaanse niet, al thans niet voldoende. Niet bij de ren. De vraag naar de waarde van organisatie, niet bij de spelers. Als beste coach, hei niet voor elkaar. Adriaanse heeft het overigens ge weldig naar zijn zin bij Willem II. Organisatorisch is alles prima ge regeld, de randvoorwaarden zijn in orde, de sfeer is goed en er wordt met beperkte financiële middelen optimaal gewerkt. Ver sterkingen nü zijn onnodig, aldus Adriaanse, maar hij staat bij het aan- en verkoopbeleid natuurlijk al een beetje aan de zijlijn. 'Krijg ik de primeur van uw nieuwe club?' Adriaanse lacht breeduit en antwoordt dat hij dat de boeken, waarin op geautoma- miet kan, omdat er eenvoudig- tiseerde wijze alles over iedere weg nog geen nieuwe werkgever speler wordt bijgehouden. Trai- is. Wel vragen en aanbiedingen, waaronder nogal wat interessan te mogelijkheden buiten het voetbal. 'Leuk allemaal, maar mijn hart ligt bij het voetballen, bok niet zozeer bij een andere sport. Voetbal is en blijft mijn grootste interesse. Dus zal mijn nieuwe baan waarschijnlijk bin- hen de voetbalwereld zijn.' Voetbal is voor Adriaanse de ideale invulling van alles wat hij in de "personeelsdossiers". Daarna weet iedereen weer helder waar hij voor staat. 'Ik ga weg', zegt Adriaanse, 'om dat ik bij Willem II nog maar één h-bloesems; tie en cursus 'ond 31 januari om Carla Maas in spiritu- Aqarius/Wonderwel, Oisterwijk, een intro- 'er de Bach-bloesems. ■kundig psycho-thera- fïnteresseerden kennis t de betekenis en wer- schillende Bach-bloe- Bij voldoende belang- ïomde 14 dagen op de :n in Aquaria/W onder gerichte lessen verzor- I de essentie van elke worden behandeld te betrekken op jezelf 'situatie. Informatie en aria Maas, tel. 45. I P E N D lag t/m vrijdag 0-17.30 uur 08.00-17.00 uur gen zijn uitsluitend an 25 tot en met anuari 2000. montage, garantie Bandenprijzen moeren, ventielen ;rw. bijdrage. t De Link ik organiseert op dins- ;n concert met Eleoho- in Het Cenakel, Cena- g. Aanvang om 20.30 mma ziet er als volgt ;ramma van Nachtmu- al door Eleonora Tep- de volgende werken: perilous night (1944); in, Les sons impalpa- Préludes, 1929; Samu- ime/Hommage to John Robert Schumann, lantasiestücke, 1837; ;ki, Wiegelied uit 18 i Zahur Farhadov, Nip de pauze staan werken ussy en Maurice Ravel ora Teploechina is een nowonderen die Rus- oskou wordt zij gezien er van het pianowerk dion zou kunnen gaan klin ken. Er kunnen maar weinig spitsen zeggen dat er een liedje over hen is geschreven. Bombarda vindt het dan ook leuk als het wordt gezongen. "Ik let er niet echt op, maar het is natuurlijk wel heel mooi. Soms inspireert het me ook tijdens de wedstrijd. Ik vind het een leuk idee en het belangrijkste vind ik dat de supporters me waarderen." De Argentijn heeft het dan ook naar zijn zin in Tilburg. "Anderhalf jaar geleden had den er meerdere clubs be langstelling voor me, maar ik heb toen heel intuïtief voor Willem II gekozen. Het is een mooie club. En ik heb nog nooit zoveel succes met een ploeg behaald. Ik heb bij FC Groningen vaker gescoord, maar als ploeg loopt het hier veel beter." Bij FC Groningen heeft hij twee seizoenen met Hans Westerhof gewerkt. Met die trainer krijgt hij na dit sei zoen weer te maken. "Hij is me toen heel goed bevallen. Ik had niet verwacht dat hij de nieuwe trainer van Willem II zou worden. Ik vind het wel prettig dat hij al precies weet wat hij aan me heeft. Het zit er echter dik in dat hij het begin van de tweede sei zoenshelft moet missen. Twee juiste conditie te komen." dagen voordat de selectie op De Argentijn ziet zijn ploeg trainingskamp naar Marokko weer hoge ogen gooien voor vertrok, raakte Bombarda ge- Europees voetbal. "We be- blesseerd: een scheurtje in zijn gonnen dit seizoen redelijk CA ft - Jij

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 15