WIVII ICICI I Peugeot 607 'Mg, Mercedes Vision SLA (en, i bij. Nieuwe Chrysler Voyager komt begin 2001 Accidental Data Recorder van Hyundai Koning Leeuw rkJITn S' ES DAIHATSU SPIJKERS B.V. Jaargang 12 nr 02 Donderdag20januari2000 Oplage 104.700 Uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dato Deze week Autotest Volkswagen Lupo 3-Liter TDI pag. 3 DEALERS Betaalstrook BMW .01315422133 bazen. Hoeveel jaren hebben we niet gediscussieerd over reke- .01315423030 ningrijden. De politiek was on geveer als enige voor met het foute argument dat daardoor de files zouden worden bestreden, .04161363412 terwijl vrijwel ieder normaal .01315943943 mens er tegen was. Toen kwam het probleem van welke stad .01315053944 I graag voortrekker op dit gebied .01315802020 zou willen zijn, er moest immers proef gedraaid worden. Na lang .01315331206 over en weer kletsen werd dat Amsterdam, maar in de ge meenteraad stuitte deze over eenkomst weer op zware proble- .01314683911 men. Amsterdam zou weliswaar Huiskamergevoel een deel van de opbrengsten .01314680468 krijgen doorgeschoven, maar .01314634355 dat woog niet op tegen andere problemen. En dan in eens, als donderslag .01315364011 bij heldere hemel, wordt bekend >elij- rdt Multiplex I gemaakt dat Rijkswaterstaat in .01315420143 2002 met volledige goedkeuring ..01314647676 van minister Netelenbos gaat I experimenteren met betaalstro- 1 ken. Een voorziening die op veel .01315363924 minder verzet stuit. Dat bete- Lees verder bladzijde 7 i kent dat er op verschillende .01315355575 knelpunten speciale weghelften .01315355655 .01315351035 maken in de spits. Daardoor betalen voor een vlotte doorstro- .01315321411 1 eventuele files. En wat is er mooier dan deze proef uit te voe ren op de zogenaamde carpool wisselstrook, die jaren geleden door Maij-Weggen met veel tam tam in gebruik genomen werd en in de eerste weken al plopte. Een tweede mogelijkheid is de tweede Coentunnel die in aan bouw is en waarin men vroegtij- VI dig, dus zonder al te veel extra kosten, een betaalstrook kan in tegreren. Het heeft lang ge duurd, maar ineens lijken de tandwieltjes keurig in elkaar te vallen... Tony Vos ding Onderhoud Je voelt je lekkerder in een Peugeot Kraaivenstraat 26 - Tilburg - Tel. 013-4634355 rtere etc. Reparatie APK Keuringen Schade herstel In het jaar 2001 wil Peugeot met de nieuwe grote 607 de leiderspositie bereiken in het segment grote zakenauto’s onder de generalisten. Dat wil zeggen dat deze nieuweling niet zozeer concurreert met merken als BMW, Mercedes en Audi, maar dat de grote modellen van bijvoorbeeld Opel, Lancia, Vol vo en Renault worden ‘bestookt’. trappen e.d. HEERLEN, fYCHEN. De Accidental Data Recorder is door Hyundai ontwikkeld en is vergelijkbaar met een ‘black box’ voor in de auto. Deze recor der slaat gegevens op die van be lang kunnen zijn voor een we tenschappelijke analyse van de toedracht van een verkeersonge val. Hyundai verwacht vanaf 2003 het systeem op de markt te brengen. Bij een ongeval regis treert het apparaat de acties van de bestuurder zoals rem men, gas geven, gebruik rich tingaanwijzers etc.), het motor- toerental, de snelheid van de auto, gebruik van de gordel, functioneren van de airbags etc. Ook geluiden en de tijd worden opgenomen. Het systeem legt constant deze informatie vast en overschrijft deze na een paar se conden. Daardoor bevat het sys teem de laatste informatie over de seconden direct voorafgaand aan het ongeluk. Het apparaat is niet groter dan een videoband en is bestand tegen vuur en wa ter. De ontwikkeling kostte ruim 350.000 gulden. Hyundai denkt dat verzekeraars, overhe den en medici belangstelling hebben voor de Accidental Data Recorder. HJTOCENTRUM COLLPRIS TILBURG BV Seat /Saab Zuid Oost Seat Auto Noordhoek...01314553678 Skoda Subaru Dekkers Suzuki Gijsbers Toyota Autonova Volvo Van Roosmalen ....01315840000 VW/Audi Auto Bongers. 'ede tru- ron- itte ren lenis van 209 ik van 7,1 li- Renova Chrysler Chrysler L. op Zand...04161363993 Citroen Bertens Daewoo Auto Braat Tilb013 4680044 Daihatsu Ad v.d. Wouw Ford P.v.d. Ven Ford Van Rijn Honda De Graaft Kia Schapendonk Mercedes Benz Autoparc04161361553 Mitsubishi Kluitmans01315443330 Nissan Denissen Opel Gebr. Vullings Peugeot Peugeot Spijkers Goirle01315347771 Renault Van der Boom Rover Off. Sub Dealer AUTOBEDR. J.PAYMANS BEDRIJFSWEG 2, OISTERWIJK, TEL. 013-5282324 regeling koelt ook het dash boardkastje. Peugeot levert de 607 ook af-fabriek met een RDS audio-installatie met een antenne in de achterruit. elijk ook tus- ie tweede zit- e voorstoelen en mspie- isch versteld portierruiten Li druk op de knop lutomatische air- ien temperatuur- Advertenties: ^ntie-afdeling rgse Koerier lclnl4,5014 DA Tilburg 13/5368805 13/5359985 Redactie: Tony Vos Tel. 0495/430930 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg ampen 1 de m met raast el- nigaan- groot s twee als Xenon- serd. Het ontwerp zolgt de klas- litie met de 51e elemen- Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur worden aangelegd, waarvan Jnen tegen betaling gebruik mag LRl 2000 - PAGINA 16 1 Advertenti J De Tilburg I N.S. Plein I Tel. 01c I Fax 01.: I De Automaat is een uitgave I van De Tilburgse Koerier ils.m. I Dealer Associatie Tilburg en Oms- I treken, verschijnt in geheel Til- I burg, Goirle, Riel, Loon op Zand, I tldenhout, Berkel Enschot, Oister- I wijk, Moergestel en Hilvarenbeek. De motoren zijn krachtiger gewor den. De 3,3 liter V6 produceert 180 in plaats van de huidige 158 pk. Bo vendien introduceert Chrysler in de nieuwe Voyager een 2,5 liter com mon rail turbodieselmotor met di recte inspuiting, goed voor zo’n 140 pk. Verder doen side airbags hun in gerust met gordelkrachtbe™ zers, waardoor bij een aam, ding de druk op de'borstkas wordt verlaagd. Het stuurwiel is in hoogte diepte instelbaar, de buitel gels worden elektris en verwarmd, de pc openen met een dit en de volledig au co met gescheidc jegren- De 607 is niet zomaar de eer ste nieuwe Peugeot in een nieuwe eeuw, het is bovendien de eerste auto van een nieuwe generatie en dat wordt bij het Franse merk altijd aangege ven door over te gaan op een nieuw eindcijfer. In dit geval de ‘7’ in plaats van de op dit moment gebruikelijk ‘6’. Er zijn echter ook uitgaves met een soort van carbonpanelen en die zien er eigenlijk veel eigen tijdser uit. De stoelen zijn fors van afmeting, zijn uitgebreid verstelbaar en bieden een goed ondersteunde comfortabele zit. De duurste uitvoeringen kennen een elektrische verstelling met geheugen. Deze geheugenstan- den worden gekoppeld aan de twee sleutels met afstandsbe diening, zodat als de auto door twee personen wordt gebruikt, de stoel direct na het openen van de portieren al in de goed stand wordt gezet. Het instn mentarium bestaat uit vijf rc de klokken met klassieke wit wijzerplaten en een chrome randje. Erg aardig gevonde de middenarmsteun voor annex opbergvak. Er zijn drie hendel- tjes, waarvan met twee de ver schillende opbergvakken wor den geopend. Met het derde wordt de steun in hoogte afge steld. Peugeot garandeert het probleemloos werken van alle elektronische systemen door zo genaamde multiplex bedrading toe te passen. De betrouwbaar heid neemt hierdoor enorm toe, terwijl er veel minder kabel no dig is. voor 125 pk, een top km/u en een verbrui! ter per 100 km. De carrosserie is uit aluminium en kunststof ge maakt, waardoor het gewicht beperkt kon blijven tot 950 kg. Het veiligheidsconcept van de A-klasse is ook in deze SLA te rug te vinden, bij een zware frontale aanrijding, wordt de motor onder de bodem wegge voerd. Het interieur kenmerkt zich door een compleet nieuw dashboard met uitgebreide middenconsole. Er zijn een groot aantal uitrustingsdetails aan de Voyager toegevoegd. Zo kun nen beide schuifdeuren elektrisch worden geopend en deze voorzie ning heeft men ook op de grote ach terklep gebouwd. Het ontwerp van de 4,87 me ter lange 607 komt van Peuge ot zelf. Het is een elegant ge lijnde, redelijk tijdloze sedan die op verschillende details doet denken aan vooral Duitse auto’s in dit segment. Het front heeft een haast ovale grille, een vorm die in de belij ning van de motorkap wordt voortgezet. In het midden huist uiteraard een grote leeuw. De heldere koplam zijn familie van die van r’ 206, hoog doorgetrokker puntige uiteinden. De mist lampen in de voorbumper zijn Bij het openen en sluiten wordt een eventueel obstakel gedetecteerd. De automatische klimaatregeling is in drie zones afzonderlijk instelbaar. DE PEUGEOT-DEALER UIT GOIRLE Dorpsstraat 47 E|Kl 5051 O Goirle Kfcl Tel. 013-5347771 trede alsmede Isofix vergrendelpun- ten voor kinderzitjes. Uitgebreid maakt Chrysler melding van het feit dat de console tussen de voorstoelen verwijderbaar is. Hierin zitten twee afzonderlijke vakken en een beker houder. Dit geheel kan gemakkeli sen de twee stoelen op de rij worden geplaatst. De hebben een langere zitting gekregen om een betere ondersteuning van de bovenbenen te verkrijgen bij grotere inzittenden. Er is hard gewerkt aan een grotere carrosseriestijfheid en het terug dringen van trillingenen geluiden. De voor Europa bedoelde Voyagers worden door Chrysler gemaakt in het Oostenrijkse Graz. Van hieruit zullen in het voorjaar van 2001 de eerste exemplaren worden geleverd. ten. Immers het stuurwiel, de llingspook, twee ronde instrumenten en een nakelaars op de midden- -at een bestuur. Verreweg het belangrijkste nieuws op de Detroit Motor Show is de nieuwe Chrysler Voyager die pas in het voorjaar van 2001 in ons land zal worden gepresenteerd. Overigens is men bij de ontwikke ling van deze Voyager uitgegaan van het bestaande model en dat is nog direct in het profiel en bijvoor beeld de vorm van de portieren te rug te vinden. Het front is hele maal nieuw met een grote grille met daarop het Chrysler logo, een nieuwe voorbumper, andere kop lampen en motorkap. Bij het profiel valt vooral de groef in het plaatwerk op net boven de portiergrepen, die het geheel een andere uitstraling geeft. Aan de achterkant is met name de vorm van de achterlichten aangepast, uiteraard blijft er de keuze uit de korte versie en de Grand Voyager. krijgt de automobilist de keuze: J ming of de bestaande weg aan- 3 houden en genoegen nemen met De uitrusting van de 607 is zeer compleet. Bij iedere motorva riant kan worden gekozen voor de basisuitgave en de zoge naamde 607 Pack. De auto be schikt over een heel arsenaal airbags: twee normale, twee zij- airbags in de stoelen en twee raamairbags in de dakstijlen. Vijf veiligheidsgordels zijn uit- De aangekondigde Mercedes Vi sion SLA, een fraaie roadster op basis van de A-klasse, is inmid dels op de Detroit Motor Show aan het publiek getoond. Met dit studiemodel wil het merk de rij- sensatie van de grotere SL-mo- dellen in een zeer compacte vorm brengen. De SLA is name lijk 3,77 meter lang, een comp acte tweezitter voor jonge men sen. In het ontwerp van deze mini-roadster zijn de lijnen van de Vision SLR duidelijk terug te herkennen, vooral in de front- partij die er bijna formule-1- achtig uitziet. De drie ronde lampen na£ kaar zijn de LED richting wijzers en normaal en grc licht, de laatste twee als 5 lampen uitgevoeiu.±xc van het interieur vc’ sieke roadstertradit,c nadruk op de essentiël V Vreemd kijk ik er niet meer van op dat de politiek mij blijft ver- standaard evenals de meegespo ten spiegelbehuizing en portier grepen en de lichtmetalen wie len. Aan het langgerekte profiel valt met name de dikke chro men omlijsting van de portier ruiten op en de strakke belijning van de achterportieren. De 607 beschikt over forse achterlich ten die diep in de achterscher men doorlopen en zodoende mede het zijaanzicht bepalen. Het kofferdeksel gaat keurig tot op de bumper open. Het ont grendelen gebeurt met behulp van de afstandsbediening, maar kan ook heel verrassend van buitenaf. Het ontgrendelknopje is de in het typenummer 607. Het bagagevolume is een beetje afhankelijk van eventuele uit rustingsdetails, maar beweegt zich rond de 500 liter en dat is flink. Natuurlijk tan de achter bank worden neergeklapt. Het interieur is enorm ruim van opzet, dat valt meteen op als men instapt. Het formaat van de auto komt vooral hier tot uit drukking. Achterpassagiers hebben volop de ruimte en uiter aard hun eigen hoofdsteunen, middenarmsteun en rolgordels. Waar men ook in de 607 zit, de auto geeft een huiskamergevoel, de materialen stralen veel warmte uit en zijn met zorg uit gekozen. Afhankelijk van de uit voering en buitenkleur, worden de middenconsole en de omlijs ting van de centrale display in kunststof met hootlook uitge voerd. Peugeot verklaart de keu ze voor kunststof uit het feit dat echt hout de auto zoveel duur der zou maken. versnellii cockpitin paar sch< console is alles wat der nodig heeft. De meeste onderdelen zijn in di verse metaalsoorten uitgevoerd, terwijl de carbon sportkuipen zijn overtrokken met leer. On der de grote motorkap zit de 1,9 liter motor uit de A190, goed

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2000 | | pagina 17