Horeca klaar voor millenniumfeesten eid Burgemeester Johan Stekelenburg: ‘Gewoon gezellig oud en nieuw vieren’ hl LU Politie, GGD en Brandweer: ‘Op ons kunt u rekenen!’ Drie millenniumhuwelijken in Tilburg: ja, ik wil! Gemeentelijke organisatie paraat Verkoop gaat ook na 1 januari gewoon door! k 399 - pagina 10 Donderdag 23 december 1999 - pagina 11. DE TILBURGSE KOERIER is Burgemeester Stekelenburg. (Foto Ries van Hulten) ji euws Foto Publieksvoorlichting gemeente Tilburg. a m I U* Jji.j .□>11 «u J <_.Ln- JU icil jhLil jjJlj 4jjJL uJl «ujJJl middernacht. Met een trak- Een moment om nooit meer ;en extra glas ting dat het de en luisteren. ïwoon weer emaal tegelijl rs en het gaan, dat we Knipoog naar 2000 En om half een ‘s nachts barst het feest in Cafe De Uitstad los. Het thema is een ‘knipoog naar het jaar 2000’ en wordt opgeluisterd met gezellige muziek van verschillende deejays. Barverantwoordelijke Patricia verwacht ruim 650 gasten. ‘Dit zijn allemaal mensen die vaker in De Uitstad komen. Ze worden ontvangen met een welkomstdrankje, er wordt een foto van ze gemaakt en ze krijgen een presentje. Het wordt een gezellig, goed feest.’ oooz ÜRk Erik van Kleef, bedrijfsleider van Cafe Cher op het Piusplein, verwacht met ongeveer 320 mensen het nieuwe jaar in te luiden. ‘We hebben hier een besloten feest dat door een groep vrienden is georganiseerd.’ Hij denkt de nacht door te komen zonder millenniumproblemen. ‘Maar we hebben genoeg kaarsen in huis en onze tap is niet computer gestuurd, dus het bier blijft gewoon stromen.’ Je partner het ja woord geven is een heel speciaal moment. Maar dat doen in de nacht van de eeuwwis seling maakt het allemaal nog net iets specialer. Zo dachten tenminste drie Tilburgse bruidsparen er over. Zij trouwen midden in de millenniumnacht. Een opvallende mijlpaal, in de letterlijke zin van het woord. ‘Het uitvallen van de electriciteit? Nee, ik verwacht niet dat er millenniumproblemen zullen plaats vinden. Ik denk wel dat oud en nieuw dit jaar heviger dan normaal wordt gevierd; dus meer feest, meer champagne en meer vuurwerk,’ aldus burgemeester Johan Stekelenburg. Zelf is hij vanaf 11 uur ‘s avonds op het stadhuis aanwezig waar hij om twaalf uur een millenniumhuwelijk voltrekt. ‘Vervolgens heb ik een beraad met de regiopolitie, waarna ik doorga naar het coördinatiecentrum om daar pols hoogte te nemen. Als laatste bezoek ik de politie Binnenstad om te informeren naar de stand van zaken in en rondom het centrum.’ Dat Tilburg een gezellige uitgaansstad is, weet iedereen. Met het millennium wordt daar door de meeste horeca gelegenheden nog een schepje bovenop gedaan. Hieronder een kleine greep uit het grote aanbod. Gerard Joling Ook De Druiventros in Berkel-Enschot pakt goed uit. Daar vindt een groots millenniumfeest plaats met maar liefst 1200 gasten. Optredens van Gerard Joling en Sugar Lee Hooper zorgen voor extra feest vreugde. Directeur Ad Mutsaers heeft kosten noch moeite gespaard om het iedereen naar de zin te maken. Alle feestvierders worden opge haald en weer thuisgebracht. Er zijn verschillende buffetten en om twaalf uur is er vuurwerk en champagne. Speciaal voor de kinderen is er de ‘kinderzaal’. Hier vinden theatefoptredens en poppenkastoptre- dens plaats. Ook lopen er clowns rond en kunnen de kinderen geschminkt worden. ‘Het moet een feest worden dat bij iedereen in het geheugen gegrift blijft’, aldus Mutsaers. Coördinatiegroep Binnen de gemeente zelfheeft een Coördinatiegroep Millennium een belangrijke rol gespeeld. Alle werkprocessen zijn zo veel mogelijk doorgelicht en indien mogelijk getest, om uiteindelijk ‘Millennium bestendig’ te worden verklaard. Bestuurlijk was wethouder Puls verantwoordelijk voor deze intensieve aanpak. Hij heeft naar eigen zeggen een goed gevoel over de gevolgde aanpak: ‘Natuurlijk kan er altijd nog iets gebeuren wat je niet in de hand hebt. Maar als ik kijk naar alle inspanningen die zijn verricht, dan kunnen de burger; bedrijfsleven verwachten dat er toch vooral heel veel goed zal j Het gemeentehuis gaat 3 januari gewoon weer open. Het enige van burgers vragen is: kom niet allemaal tegelijk met uw ‘bood schappen’. Probeer extra drukte rond de jaarwisseling zoveel mogelijk te voorkomen.’ Ook in de millenniumnacht kan iedereen weer op de politie, brandweer en GGD rekenen. De drie instan ties staan net als altijd voor u klaar. Ze verwachten geen grote problemen. Iedereen is goed voorbereid op het millennium. Alle systemen zijn uitvoerig gecontroleerd en functioneren. Omdat het met de jaarwisseling meestal druk is voor deze diensten, is er ook extra personeel ingezet. Politiebureaus open Zo zijn alle team-bureaus van de politie de hele millenniumnacht open. Iedereen kan er dus vanaf 31 december ‘s ochtends vroeg tot en met 3 januari laat in de middag terecht. Ook onderling zijn de politie mensen goed bereikbaar. Districtschef W. Paulissen: ‘Alle bureaus zijn voorzien van een noodnet. Mocht het reguliere telefoonnet haperen, dan kunnen we nog steeds met elkaar communiceren.’ Stel u heeft op maandag 3 januari snel een nieuw paspoort nodig voor een plots ingelaste wintersport vakantie. Of u verwacht net als altijd uw sociale uitkering op tijd te ontvangen. Ook voor de gemeente Tilburg is het belangrijk millenniumbe stendig te zijn. De ‘verkoop’ van producten en diensten moet na de eeuwwisseling probleemloos doorgaan. En dan hebben we het nog niet eens over goed werkende parkeermeters, verkeerslichten, afvalverwijdering en ga zo maar door Het belang van een millenniumbestendige overheid is begin 1997 reeds onderkend. Computers zijn immers niet meer weg te denken uit het gemeentelijk apparaat. Veel dienstverlening aan burgers en bedrijven is er van afhankelijk. Het millenniumprobleem moest daarom vroegtijdig en fanatiek worden aangepakt. Dat is gebeurd. De gemeente is paraat en al het mogelijke is gedaan om de dienstverle ning na de eeuwwisseling te waarborgen. De burgervader heeft nog een aantal nuttige tips voor ‘zijn’ Tilburgers: ‘Ik zou willen adviseren om niet meer vuurwerk dan normaal te kopen en er uiteraard voorzichtig mee om te springen. En probeer ook op 1 januari al zoveel mogelijk vuurwerk op te ruimen. Verder is het verstandig om elkaar niet allemaal om twaalf uur te bellen, maar om de nieuwjaarswensen wat te spreiden zodat het tele foonnet niet overbelast raakt. Mensen die op de hoogte willen blijven van wat er in Tilburg omstreken gebeurt, raad ik aan om naar Omroep Brabant te h En mocht er geheel tegen de verwachting in sprake zijn van een elec- triciteitsuitval, dan zou ik een kaarsje opsteken, nog ee wijn drinken en onder de wol kruipen met de verwachti volgende ochtend weer is opgelost. Maar mijn belangrijkste boodschap is dat de mensen die er voor zorgen dat onze samenleving draait, dus mensen van de politie, brandweer, GGD en ambtenaren, allemaal paraat zijn die nacht. Het is dus absoluut niet nodig om je zorgen te maken. Iedereen moet gewoon gezellig oud en nieuw vieren.’ Millennium-verklaring Om de aanpak van het gemeentelijk apparaat kracht bij te zetten, een zogeheten ‘Millenniumverklaring’ uitgegeven. Daarin laat de gemeente weten te verwachten de eeuwwisseling zonder al te veel problemen door te komen. ‘De millenniumproblemen zijn in kaart gebracht en opgelost’, stelt de verklaring. Maar omdat nooit honderd procent zekerheid kan worden geboden, zijn voor zogenoemde vitale producten en diensten toch noodplannen op papier gezet. Bijvoorbeeld voor de uitkeringen, verkeerslichten en rioleringen zijn zulke noodplannen gemaakt. Zodat alle betrokkenen weten waar ze aan toe zijn en er snel kan worden ingespeeld op eventuele storingen. In de bestrijding van de millennium-bug heeft de gemeente nauw samengewerkt met onder meer de nutsbedrijven, het bedrijfsleven in de stad, met andere overheden en leveranciers van de gemeente. Iedereen heeft elkaar zo goed en zo open mogelijk op de hoogte gehouden van de te verwachten problemen en de daarvoor gekozen aanpak. Steeds stond het zoeken naar praktische oplossingen centraal. Extra eenheden brandweer De heer A. van Leeuwen van de regionale brandweer sluit zich hierbij aan. ‘Het zal wat drukker zijn dan anders, meer vuurwerk, dus meer kleine brandjes blussen. We werken daarom ook met een extra grote bezetting. Op de hoofdpost en op de Post Vossenberg komt een extra eenheid. En de twee posten Udenhout en Berkel-Enschot worden ook bemand. We hebben ons op alle fronten zeer goed voorbereid, ik verwacht geen grote problemen. We zien de millenniumovergang met vertrouwen tegemoet.’ Een aanstaand bruidspaar wist het twee jaar geleden al zeker: wij trouwen op de grens van twee eeuwen. Het liefst om 0.00 uur precies. Zij dienden daarvoor een verzoek in bij de gemeente en vonden gehoor. Als alles goed gaat en de millenniumproblemen binnen de perken blijven, zal burgemeester Stekelenburg persoonlijk het huwelijk voltrekken. De afdeling Burgerzaken van de gemeente gaf ook andere stellen de gelegenheid om in het eerste uur van 1 januari 2000 te trouwen. Twee stellen meldden zich alsnog aan. Zij worden in een kleine groeps sessie in de echt verbonden. Deze plechtigheid begint een kwartier na i tatie en een speciaal vuurwerk als toegift, te vergeten. L ’X Extra ambulances De GGD heeft in Tilburg twee en in Waalwijk een extra ambulance ingezet. Het personeel van spoedeisende hulpverlening is in de millen niumnacht continu bereikbaar. Toch verwacht directeur H. de Goeij een normale, rustige nieuwjaarsnacht. ‘Er is misschien een iets drukker uitgaansverkeer, meer gewoon verkeer en natuurlijk veel vuurwerk. Toch denk ik dat de euforie van het millennium nu wel wat is getemperd. Mensen kiezen veelal voor de huiselijke sfeer. Er zijn nog weinig massale feesten.’ Net als in elke nieuwjaarsnacht kunnen er natuurlijk altijd kleine onge lukken plaatsvinden. ‘Iedereen weet wat er kan gebeuren als je niet voorzichtig genoeg met vuurwerk omspringt. De slogan ‘je bent een rund als je met vuurwerk stunt’ is algemeen bekend. Let ook goed op kinderen. Het is als ouder soms verstandiger om ze met vuurwerk te begeleiden in plaats van het verbieden. Anders doen ze het misschien stiekem, met alle risico’s van dien’, aldus De Goeij. Een andere boodschap die de directeur van de GGD wil meegeven is ook een ‘oude’: ‘Doe rustig aan met drank en geen alcohol in het verkeer. Als iedereen een beetje op zichzelf en op elkaar let, dan wordt het een heel gezellige jaarwisseling.' pen

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 11