3 €uromaand I R Jaliens verwacht veel doelpunten Het ENECO-Kasteel J ^erpolis Supporter van de week Langerak hoopt op eerste gelijkspel F DECEMBER EN JANUARI: gen Alle artikelen met het €-teken betaalt u het Eurobedrag in GULDENS [en SSL wo.: 19.30 uur I SQUASH I sporfy‘' )9 Donderdag 16 december 1999 pagina 11 i 1999 pagina 10 DE TILBURGSE KOERIER Hoofdsponsor Clubartikel Kerstbingo van de wedstrijd RDIJNEN 1DIJNEN J ngen, Naast de gebruikelijke sportieve competitie bloeit er de laatste ja- weest? Paul Vroom Willem II wil wat betekenen voor de jongeren Lederen monster Thuis Uit Totaal 27 P. Anneé Harrie Verhoeven mr IER AFSPRAAK 5800488 Het mooiste kodootje voor Uw sportvrienden Kapelmeesterlaan 112a (Stokhasselt) Tilburg 013-4561199 5 18 Speciale Kerst-koopavonden Willem ll-dubwinkel te iïdoyen Iedereen is uitgenodigd! Willem II viert feest Diverse aanbiedingen in schoenen en kleding Wedstrijdbal geschonken door Vossenhole Sparta is nog altijd een kweekschool voor jong talent. Grote namen begonnen er ooit hun carrière. Ook Kew Jaliens zette er zijn eerste stappen in zijn loopbaan. Vier seizoenen lang speel de hij voor de tegenstander van vanavond. Jaliens kent de rood-witten dan ook van haver tot gort. Ajax speelt. Voor hem was er wel gelijk belangstelling, voor mij nog niet. Dus ik begon de voorberei ding van dit seizoen nog gewoon Woonbeeld 'Sparta is de club van Rotterdam', plegen de rood-witte supporters 53 16 14 23 77-85 Pompen of verzuipen Het is wel een groot verschil of je bij Sparta of Willem II speelt, de trainingsintensiteit ligt hier toch wel een stuk hoger en er wordt bij Sparta. Ik was blij toen Willem II alsnog voor de deur stond.' Twee clubs met een rijke historie. Dat is wat Willem II en Sparta met elkaar gemeen hebben. Komende zaterdag treffen beide teams el kaar. De Rotterdamse ploeg heeft het weer moeilijk dit seizoen en zal alles uit de kast moeten trekken om de nacompetitie te omzei len. Willem II haalt weliswaar de punten, maar draait zeker nog niet op volle toeren. Het zou wel eens een lekkere pot voetbal met de nodige doelkansen kunnen gaan worden. Sparta handhaafde zich vorig jaar na de nacompetitie nipt in de KPN Telecompetitie. Ook dit jaar gaat het moeizaam: vier wedstrijden ge wonnen en de rest allemaal verlo ren. Niet best vooreen ploeg die nog nooit in haar bestaan is gede gradeerd. 'Het is niet zo dat we kansloos weggespeeld worden, maar het lukt ons gewoon niet om veel te winnen of ergens een gelijk spel weg te slepen', vertelt Sparta- speler Michel Langerak. Langerak speelde vorig seizoen nog voor AZ en maakte afgelopen zomer de overstap naar het lager Usta en Ali Elkhattabi. Door de niet te stuiten leegloop begon men bij Sparta een jaar of geklasseerde Sparta. 'Natuurlijk is het een stapje terug. AZ heeft spor tief gezien veel meer potentieel dan Sparta. Ik had ook nog wel een jaar kunnen blijven, maar Sparta bood me een contract voor drie jaar aan, met een eventuele uitloop van vier jaar. Belangrijkste was dat ik na mijn voetbalcarrière als trainer bij Sparta aan de slag kan. En ge zien mijn leeftijd (31zijn dat toch zaken die mee gaan tellen.' back positie en speelden we zoals dat zo mooi wordt genoemd: Sukkelen De spits werd gehaald door trainer Jan Everse die hem ook gelijk tot tien geleden te denken aan ver huizen. Een nieuw stadion moest er komen, waar de supporter comfortabel van het voetbal zou kunnen genieten en bok de gro- aanvoerder bombardeerde. Everse werd echter in oktober ontslagen. Sindsdien zwaait Dolf Roks de scepter. 'Het is nooit leuk als de trainer die jou gehaald heeft wordt ontslagen. Je weet van hem zeker dat hij vertrouwen in je heeft, want anders zou hij je nooit willen hebben. Maar ik sta nu ook in de basis, dus ik maak me er verder niet druk om.' De Spartaan is pas sinds drie weken weer volledig fit. 'Ik heb dit seizoen ontzettend lo- pen sukkelen: eerst èen lichte her senschudding, toen een verstands kies en daarna een achilles- en enkelblessure. Er leek geen einde aan te komen, maar gelukkig ben ik nu weer helemaal de oude. Er staan nog genoeg wedstrijden op het programma, dus ik hoop nog de nodige goals mee te pakken. Tot dusver heb ik alleen tegen Feyenoord gescoord. Te weinig nog, want gemiddeld ben ik toch In het midden, tegen de glas wand van het lift- eh trappen huis, straalt het aloude Sparta- logo de bezoeker tegemoet: de rood-witte balgoochelaar met het lederen monster aan de rech tervoet. Museum Als veel moderne stadions is ook het ENECO-kasteel multifunctio neel van opzet: het hoofdge sen en cursussen, bruiloften en partijen te houden. De ruimte van het 'oude' kasteel wordt ook voorzien van skyboxen, met goed voor 15 doelpunten.' Met zo'n aantal per seizoen had er wel licht toch meer in zijn carrière ge zeten dan - met alle respect - de clubs Dordrecht '90, NEC, AZ en Sparta? 'Op de een of andere ma nier ben ik nooit echt doorgebro ken. Dat zal ook met mezelf te maken hebben. Aan de andere kant vjnd ik wel dat ik steeds een stapje omhoog ben gegaan. Ik ben opgegroeid bij het toenmalige DS'79 en de overgang naar NEC vond ik toen een vooruitgang, net zoals ik AZ ook weer een logische stap in mijn ontwikkeling vond. Sparta is een bewust stapje terug, maar maatschappelijk een stap vooruit. Ik ben natuurlijk ook niet de meest begaafd technische spits die er rondloopt. Ik moet het meer hebben van mijn werklust, loop vermogen en mentaliteit.' Traditie Had hij zichzelf graag als spits bij Willem II aan de slag gezien? 'Ze ker weten, ik vind de club goed name voor niet-Spartaanse be zoekers. Ook wordt in dit histo risch restant een bescheiden grootse vorm van vorig seizoen. Voor mezelf geldt dat ik gewoon mijn best blijf doen. Ik geef alles tijdens de trainingen en in de wedstrijden. Ik moet er gewoon voor zorgen dat de trainer niet om me heen kan.' voetbal spelen en het is nu al een paar jaar bijna meer dan een goe de subtopper. Bovendien is het een club met historie en dat spreekt me wel aan. Dat vind ik ook zo leuk aan Sparta. Het is ook een ploeg met een geweldige tra ditie en de hele sfeer doet Engels aan. Met name bij de oude Sparta- supporters ligt de liefde voor hun club diep in het hart. Ze blijven achter ons staan, hoewel we ook dit jaar alles uit de kast moeten trekken om niet te degraderen, maar ik denk dat het wel gaat luk ken. Ik voorspel dat Den Bosch, Cambuuren MW gaan sneuvelen dit seizoen.' De spits ziet voor de wedstrijd Willem ll-Sparta wel kan sen voor zijn ploeg. 'Ik denk dat Willem II heel erg op de aanval zal spelen. Het zal belangrijk voor ons zijn om de eerste helft goed door te komen. We moeten ons niet la ten overdonderen. Als dat niet ge beurt, dan hoop ik dat wij ons eer ste gelijkspel gaan spelen.' Katya van der Linden teel was bijna een sportief ramp jaar voor de 111 -jarige gewor- seizoen als een het zwaard van Damocles boven Spangen, zodat de geharde Sparta-pieten het on der elkaar stiekem al hadden over 'het mooiste stadion van de Toto- divisie'. Maar zou The Yellow De bal waarmee zaterdagavond de wedstrijd Willem ll-Sparta wordt gespeeld is beschikbaar gesteld door Golfcentrum Vossenhole Tilburg. 3 voor diverse bedrijven en sociaal- culturele wijkactivieiten. Door alle bouwnijverheid speelde Op 7 november was het in het stadhuis een drukte van belang. Het Bra bants Dagblad wist daags daarna te melden dat maar liefst 600jongeren tussen de 12 en 19 jaar daar in gesprek waren met leden van het college van burgemeester en wethouders. Die dag luisteren de dames en heren politici naar wat de jongeren op hun verlanglijstje hadden tijdens de jon gerenmanifestatie The Wall. Een van de aanwezigen was directeur commerciële zaken Alex de Co- ninck van Willem II. Hij kreeg tijdens deze manifestatie de gelegenheid om de jeugd duidelijk te vertellen dat zijn club een belangrijk onderdeel van de maatschappij wil zijn en om die reden een zinvolle bijdrage wil ge ven aan de positie van de jongeren, ongeacht uit welk land zij komen. De Coninck voegde daaraan toe: 'Leven in Tilburg is ook meeleven met Wil lem II'. De club gaat met de gemeente in discussie over de vraag wat de club de komende tijd kan gaan betekenen voor de jongeren. Nadere be richten volgen ongetwijfeld. tóe# cc EN HERMEN :N IIJNEN timer G kramen HAROL gesp, gew. gel. verl. 5353050 luis! \NDEN NGSROLLUIKEN Sportprijzen van SPOREL In verband met de december-feestmaand zijn de openingstijden van i de Willem ll-dubwinkel verruimd. Van 13 december tot en met 23 december is de winkel dagelijks op maandag t/m vrijdag geopend van 13.00 uur tot en met 19.30 uur en op zaterdag van 11.00 uur tot en met 14.00 uur. Een bezoekje aan de clubwinkel is zeker de moeite waard.want Wil lem II heeft een aantal verrassende aanbiedingen voor u in petto. Statistische feiten Willem ll~Sparta 26 12 9 5 doelsal. 53-30 24-55 1.30 uur 1.45-21.30 u GRATIS PARKEREN VOOR DE DEUR PRINSENHOEVEN 20 TILBURG TEL. 013-5400274 ding door het stadion, een blij vend aandenken en een denk dat er veel doelpunten gaan uitnodiging voor het bijwonen vallen. Wel in ons voordeel, want wij zijn kwalitaitief veel beter en met name thuis kunnen we een ploeg goed onder druk zetten. Ik voorspel een uitslag van 3-1 kei zijn: maandag t/m vrijdag van 13.00 uur tot 18.00 uur (vrijdags koopavond tot 19.30 uur) en zater- ten bij vak B en M geopend. ïe i. De bingo start om 20.00 I op 23 plaatsen nieuwe of ver bouwde stadions gerealiseerd. Een van de fraaiste resultaten van deze voetbalbouwlust is onlangs opgeleverd: het ENECO-stadion van 's lands oudste profclub, Sparta uit 1888. 'Ik vond Sparta een hele mooie club om te beginnen. Ik heb het er ook altijd goed naar mijn zin gehad, maar toen Willem II aan dé bel hing, was het voor mij al snel duidelijk dat dat een goede overstap zou zijn. Ik had dat idee eigenlijk al aan het einde van vo rig seizoen in mijn hoofd. Niet dat meer van je verwacht. Het is qua voetbal ook echt wel een niveau verschil. Bij Sparta voetbalde je veel vrijer. Je wist van tevoren wel datje het moeilijk zou krijgen, maar je deed gewoon je best en dan zagen we wel waar we ein digden. Hier staat er veel meer op ste gemiddelden in de eredivisie. Dat komt niet alleen door de ma tige resultaten van de afgelopen jaren (Sparta speelde in 1986 voor het laatst 'Europees', maar voetbalde als enige club buiten de 'grote drie' in het betaald voetbal onafgebroken in de hoogste afdeling). Ook de veran deringen in het woonbeeld van de achterban spelen een rol. De oer-Rotterdammers hebben in de Op de 'schil' van het kasteel na - wijk van Sparta, Spangen, gro tendeels plaatsgemaakt voor bui tenlanders. Dat zijn veelal ook ren buiten gebruik gestelde 'jon- genstribune' stond, is nu een fraai hoofdgebouw in vier verdie- bouw heeft alles om er congres- Ook al spelen daar cracks als Fuat pingen verrezen, dat voorname lijk is opgetrokken uit voor een voetbaltempel ongebruikelijke materialen als hardhout en glas. de met 2-3 verloren nacompeti- tie-ontmoeting met FC Gronin gen. Nacompetitie, inderdaad. Sparta-museum ingericht rond de Het seizoen van het herrezen kas- vroegere bestuurskamer. Onder de overige tribunes, die zich in een bevallige kronkeling sensueel den. Degradatie hing een half Sparta's nieuwe kasteel,, genoemd rond het veld slingeren, is plaats tere sponsor op gepaste wijze zijn naar co-sponsor en regionale belangrijkheid kon consumeren. Na allerlei proefballonnetjes, pompen of verzuipen. Een beetje Engels voetbal. Bij Willem II spe len we constant op de helft van de tegenstander en maken we het spel veel meer zelf. Ik heb me energieproducent ENECO, biedt plaats aan 11.000 toeschouwers. Die hebben allemaal een (en dat is rood-wit vorig seizoen voortdu rend in een deels afgebroken en deels opgebouwd nieuw stadion. Army het daarmee eens zijn ge- De eerste thuiswedstrijd in het nieuwe kasteel was in mei 1999 De supporter die op bijgaande foto omcirkeld is, zal tijdens de wedstrijd Willem ll-Sparta uitge roepen worden tot supporter van de week. De supporter van de week krijgt een mooie plaats op de hoofdtri- heie voorbereiding heb samenge- bune en ontvangt een rondlei- werkt, maar het is voor de rest een wedstrijd zoals alle andere. Ik van een busreis van de suppor tersclub. Bovendien mag de sup porter samen met een speler naar keuze of trainer/coach Co Adri- aanse op de foto. Deze blijvende herinnering wórdt aangeboden Katya van der Linden door Fotoburo Toin Damen. De gelukkige kan zijn toegangskaart verwacht bij de administratie van - afhalen aan het loket Inlichtingen Willem II. Foto: Fotoburo Toin. Damen i en wordt vervolgens een half uur I voor aanvang van de wedstrijd I De supportersclub van Willem II organiseert op 20 december de jaarlijkse Kerstbingo op de 2e etage van het Willem ll-sta- dion. uur maar u bent vanaf 19.30 uur van harte welkom. s eerste. Daarnaast zijn of worden vr: 14.00-19.30-22.00uur j 2Zï ma. t/m wo.: 14.00-20.ÓO u Bowfinger a.l. De Ijzeren Reus a.l. £^Xr Apollo theater Kaatsheuvel 007: The World Is Not S^21U30 za.'.zajsOT-fo.'T uniek) ruim bemeten overdekte zitplaats. Ook bij dit soort bereke ningen verschillen kennelijk de re sultaten van architekt tot archi- tekt. vóór de tribunes is een promenade gehandhaafd - overi gens in delen afsluitbaar - waar supporters uit alle vakken elkaar kunnen ontmoeten met uitzicht op het veld. Doordat alle service- ruimtes (eet- en drankstalletjes, toiletten) aan deze 'agora' liggen maakt het stadion als geheel een zeer hoge en weidse indruk. Het oogt zo bijvoorbeeld groter dan het Willem ll-stadion, dat toch bij na anderhalf keer zoveel toe- In plaats van de traditionele nieuwjaarsreceptie viert Willem II op 7 januari 2000 in het eigen stadion een spectaculair feest waarvoor heel Tilburg - en verre omstreken - van harte is uitge nodigd. Het werd hoog tijd voor zo'n feest, vond het be stuur. Want er is heel wat te vieren. Allereerst natuurlijk de successen van de afgelopen ja ren, voorts het nieuwe millenni um en tot slot uiteraard het vele moois dat ons in de toe komst nog te wachten staat. Het feest vangt aan om 19.00 uur en eindigt om 23.00 uur. Uiteraard is gezorgd voor een spetterende muzikale omlijs ting. De toegang is gratis, alle bezoekers ontvangen boven dien een consumptiebon. Het wordt kortom een prachtig mil lenniumfeest dat geen enkele rechtgeaarde Willem ll-aanhan- ger mag missen. Veel doelpunten 'Ik denk dat cle wedstrijd van za terdagavond wel een mooie kan worden met veel aanvallend voetbal. Ik ga niet met een ander gevoel het veld op. Natuurlijk is het een beetje vreemd om tegen jongens te spelen met wie ik de Het laatste decennium van dit i I millennium schoten immers de i I nieuwe stadions als paddenstoe- 3 len uit de grond. Maar liefst 16 I splinternieuwe voetbalarena's verrezen er sinds 1994, met het Willem ll-stadion als één van de het middenstuk van de vroegere zuidelijke korte zijde - is heel het oude stadion gesloopt. Het veld is schouwers kan herbergen, voetballiefhebbers, maar die heb- 90 graden gedraaid zodat lange ben meer belangstelling voor de en korte zijden stuivertje hebben verrichtingen van Besiktas en Ga- gewisseld. Waar vroeger de al ja- latasaray, 3.000 kilometer van huis, dan voor de prestaties van de eredivisieclub om de hoek. De Willem ll-dubwinkel heeft heeft voor de wedstrijd tegen Spar ta een ijsmuts in de aanbieding van Fl. 19,95 voor Fl. 15,95 (Op deze speciale aanbiedingsprijs is geen Seizoen Club Card korting meer van toepassing). De openingstijden van de clubwin- dag van 11.00 uur tot 14.00 uur en tijdens de thuiswedstrijden van Wil- oo lem II. Dan zijn ook de verkooppun- A3 uit volle borst te scanderen, maar de laatste jaren zou je dat gezien de toeschouwersaantallen niet zeggen. Terwijl overal de stadions marktonderzoeken en meedenk- steeds voller stroomden, bleef sessies van gemeentewege, die het gemiddelde op Spangen rond het Nieuwe Kasteel zowat overal de 4.000 steken, een van de laag- in de regio terecht lieten komen, kwam uiteindelijk zo'n twee jaar geleden de locatie Spartastraat 1 op Spangen tot genoegen van vele Sparta-pieten als ideale nieuwbouwplek uit de hoge hoed. Inmiddels staat er aan de Spartastraat een van de mooiste en frivoolst gebouwde voetbal- tempels. ik direct aan Willem II zat te den ken, maar ik wist wel dat ik niet weer zo'n seizoen met Sparta mee wilde maken. Als jonge spe lers het volgens mij niet goed als je gelijk meegetrokken wordt in dë malaise. Ik was dikke maatjes met John Nieuwenburg, die nu bij het spel, want we willen weer Eu- ook in een heel ander systeem ropees voetbal halen en hoewel dan ik gewend ben. Bij Sparta dé positie van vorig jaar nauwelijk speelde ik steevast op de rechts- valt te evenaren, wil je dat eigen lijk toch wel proberen. Ik speel nu ren nog een andere: zozeer wedijveren de clubs in de hoogste klas se met elkaar in het neerzetten van prachtige nieuwe stadions, dat je gerust kunt spreken van een parallelle bouw-competitie. Foto: Fotoburo Toin Damen hier van het begin af aan wel goed gevoeld. Ik vind dat we een hele leuke groep hebben en dat alles goed georganiseerd is. Mo menteel hebben we nog niet de I HOCKEY I VOETBAL? - I TENNIS 111 wil kin BADMINTON I RUNNING 1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 11