HE PICTURE IK Sfeertips EURS FOR ener Interpols N \nterpo/ij Supporter van de week Hans van Breukelen 1 Jeugdopleiding scoort goed in KNVB-onderzoek HOTEL O KOOPAVOND i ZONDAG OPEN van 11 tot 5 uur DONDERDAG VRIJDAG 'Utrecht is altijd mijn grote liefde geweest' Donderdag 2 december 1999 pagina 13 0 TOT 21 00 UUR I 00TOT18 00UUR <or- Hoofdsponsor Foto: Fotoburo Toin. Damen te voorkeur uit contactuele tij klachten js B.E. sr dan nu! b Beer) Bas Lippmann Peter Année Jan Vullings DIENDE de in- en salaris en Blefonisch kontakt achterhaald te zijn. steam zijn wij op Thuis Uit Totaal ERS m/v 17 it verwerken Harrie Verhoeven Berry van Ierland it ii uw n B.V. kPKEMBER 8 GILZE Tilburg Het mooiste kodootje voor Uw sportvrienden Kapelmeesterlaan 112a (Stokhasselt) Tilburg 013-4561199 17 3 Foto: Fotoburo Toin Damen Martin van Geel Speciale Kerst-koopavonden Willem ll-clubwinkel svante kinstelling en onze jrug te doen. e rest van ons ug, dat wil zelfs or de bezorging motiveerde, Biding van De liggende :)ers en de ïrkzaamheden 3-0 3-2 1-0 34 10 9 15 37-41 gespannen verwachtingen niet waarmaken. Ook het EK van 1992 kende een teleurstellend verloop. Na de verloren strafschoppen reeks tegen de Denen keerde Van Breukelen het Nederlands elftal de rug toe. Inmiddels was de magie van Reker's boekje uitgewerkt. Bovendien had Van Breukelen het de weg mocht lopen. De laatste jaren van zijn voetballoopbaan wilde hij zich helemaal richten op PSV, de club die hij naast de Euro pacup I in 1988, zes landstitels, drie KNVB-bekers en één Super cup bezprgde. Leeftijd: 63 jaar; Woonplaats: Tilburg; Gehuwd met: Doris Noë; Kinderen: twee kinderen; Opleiding: rechtenstudie; Maatschappelijke functie voorheen voorzitter van hoofddi rectie Interpolis, nu met pen sioen; Functie bij Willem II: voorzitter; Eindhoven actief willen zijn. Het bestuur van PSV dacht daar tot zijn grote teleurstelling anders over. Zeer opvallend in Tilburg zijn het hoge prestatieniveau, de grote uitstroom naar het betaald voet bal, de vertegenwoordiging in van Lpuis van Gaal af. 'Mijn hart ligt bij PSV', verklaarde hij, 'het is niet gepast om in Amsterdam te gaan keepen.' Het had zijn tweede Europacup I kunnen worden, maar Van Breukelen bewees waar dubliefde voor stond. Toch kreeg PSV nul op het rekest toen het 'de Breuk' in 1996 benaderde voor de functie als keeperstrainer. Hij had zijn zinnen gezet op een voetbal- Aantrekkelijk van deze functie: ik vind het fijn alle type mensen te ontmoeten; Begeerde eigenschap: meer praktische handigheid; Sterke eigenschap: ik kan goed luisteren naar mensen; Hekel aan: onoprechtheid; Pluim op de hoed Directeur Voetbalzaken Martin van Geel keek niet op van de re sultaten: 'Ik ben blij dat zo'n on afhankelijk onderzoek bevestigt met relatief bescheiden midde len. Het is ook een pluim op de hoed van de professionals en de vele vrijwilligers die zich inzetten voor de jeugdopleiding. Tegelij- Ducrot leiding aan het bureau Topsupport, een nationale stich ting die jeugdige topsporters op leidde en begeleidde. Gedreven door idealisme wilden ze het Ne derlandse topsportklimaat verbe teren. Twee jaar geleden werd het bureau opgeheven. 'Het is dood jammer dat wij niet verder konden gaan. Het heeft er alle schijn van dat de sporters er voor de bonden zijn in plaats van andersom. Ge lukkig heeft het NOC5NSF ons plan van talentontwikkeling deels niveau; Champions League: patserig gedoe maar wé nemen het geld graag mee; Ook zouden we nog hoger ges coord hebben als onze trainers meer diploma's op zak zouden hebben; Ik vind het uitstekend dat trainers zich verder scholen, maar diploma's zijn niet zaligma kend. Onze pupillentrainers bij voorbeeld doen uitstekend werk. Daar hoefje geen diploma Coach Betaald Voetbal voor te hebben'. Totaalplan Andere aandachtspunten in het onderzoek zijn intensivering van Favoriete televisieprogramma het jour naal; Theater: in Tilburg goed maar ik commodatie. Ook dit sluit aan bij de visie van Van Geel en de tech nische staf van de jeugdoplei ding: 'We willen heel graag meer gaan trainen met de jeugdselec- ties, maar meer uren maken is met de huidige trainingsaccom- modatie onmogelijk. Verbetering daarvan heeft zeker prioriteit. van het seizoen af. Hij weet dat hij in Eindhoven wel eens de opvolger van Frank Arnesen zou kunnen worden. 'Daar wil ik nog niet over nadenken. Ik vind het een schan dalige speculatie over de ruggen van Frank, de clubs, de supporters en van mezelf. Momenteel ben ik met Utrecht aan het praten over contractverlenging. Mijn werk is hier nog niet klaar en ik wil nog Kampioen van Nederland Ajax; Supporters: geen betere dan die van Willem II; budget vrijgemaakt moeten kun nen worden. Bovendien is af scheiding van de amateurafde- ling met een eigen complex dan bijna onontkoombaar. In een to taalplan kunnen we dan ook de studiebegeleiding meenemen en misschien structureel anders op zetten. Nu proberen we waar no dig per individu maatwerk te le veren'. Tijdens de presentatie van de rap portage aan het kader van de jeugdopleiding liet Martin van Geel geen twijfel bestaan over de intenties van Willem II als het gaat om de jeugdopleiding: 'Als we er vanuit gaan dat de begro ting van Willem II de komende ja ren niet met grote sprongen zal kunnen groeien, moeten we in ventief zijn om de nu verworven positie te behouden. Samen met de scouting blijft de jeugdoplei ding daarom zeker speerpunt in ons beleid'. De supporter die op bijgaande foto omcirkeld is, zal tijdens de wedstrijd Willem ll-FC Utrecht uitgeroepen worden tot suppor ter van de week. De supporter van de week krijgt een mooie plaats op de hoofdtri bune en ontvangt een rondlei ding door het stadion, een blij vend aandenken en een uitnodiging voor het bijwonen van een busreis van de suppor tersclub. Bovendien mag de sup porter samen met een speler naar keuze of trainer/coach Co Adri- aanse op de foto. Deze blijvende herinnering wordt aangeboden door Fotoburo Toin Damen. De gelukkige kan zijn toegangskaart afhalen aan het loket Inlichtingen en wordt vervolgens een half uur voor aanvang van de wedstrijd verwacht bij de administratie van Willem II. ausstraat 25, rg gesp, gew. gel. verl. in i aa> Thuis 0-2 0-1 3- 0 1- 2 0-2 1,0 2- 0 0-0 0-2 0-1 1-2 4- 1 0-1 Uit 2-2 0-2 5-2 2-0 2-0 0-2 1-0 1-0 0-1 0-0 0-0 2-0 O B.V. >G Sportprijzen van SPOREL Corrie Robbei a.s. zondag kerstdecorc De moL, volop by I de tilburgse koerier >er 1999 pagina 12 I - Challenger Onder de naam Challenger moes ten ze FC Utrecht binnen drie tot vijfjaar naar een hoger plan bren gen. De eerste jaren kon Utrecht, met Michael Mols in de gelederen, de hooggespannen verwachtin gen niet waarmaken. En in het post-Mols jaar lijken de rood-wit- ten ook niet verder te komen dan het rechterrijtje van Studio Sport. Van Breukelen: 'We zijn veel te opportunistisch geweest, hebben veel te gemakkelijk gedacht. Moesten eerst op verschillende terreinen een enorme achterstand inhalen. Bovendien was een dus danige progressie financieel ge zien niet haalbaar. Aan het huidi ge stadion verdienen we geen cent, en dat terwijl het stadion al tijd uitverkocht is en de busines sclubs altijd uitpuilen. De bedoe ling is dat we een nieuw stadion krijgen en dat zelf uit gaan baten. Daarmee doorbreken we de vici euze cirkel en kunnen we veel meer geld genereren.' Het Utrechtse publiek wordt ech ter steeds ongeduldiger. Mark Wotte heeft niet meer zulke stevi ge poten onder zijn stoel zitten en de zaag kan zo weer tevoorschijn gehaald worden. Het contract van gebied van itie, de bouw van unststof uwbouw als 11.00 uur tot 14.00 uur en tijdens de thuiswedstrijden van Willem II. Dan zijn ook de verkooppunten bij vak B en M geopend. Het EK van 1988 is al weer bijna een dozijn jaren oud. De finale in München staat nog in eenieders voetbalgeheugen gegrift. Heel Ne derland juichte om de kopbal van Gullit, de onmogelijke volley van Van Basten en.de door Hans van Breukelen gekeerde penalty. Bij het veroorzaken ervan, was het oh zo stil geworden. 'De Breuk' was volle- niet gemakkelijk met de nieuwe dig overbodig zijn doel uitgekomen spelregel die keepers meer ver plichtte mee te voetballen.'De mooie dingen koester ik en van de minder mooie dingen heb ik ge leerd', aldus Van Breukelen. Twaalf jaar Oranje deed de inter- landteller uiteindelijk op 73 stil staan. Niet slecht voor iemand die keeper werd omdat hij zijn oudere een aanbod van het (gouden) Ajax les daar omheen. Het vingertje ging broer bij het straatvoetval niet in maar zijn oog en in gedachten bla- j derde hij even door het strafschop- j penboekje van Jan Reker. In oktober publiceerde de KNVB de resultaten van een onder zoek dat de voetbalbond door Deloitte Consulting liet uitvoe ren naar verbetering van de jeugdopleiding in Nederland. Be halve de 36 Betaald Voetbalorganisaties werden ook 28 topamateurclubs in het onderzoek meegenomen. Willem II ont- suggesties voor verbeteringen ving onlangs de voor de dub relevante weerslag van het on derzoek. Behalve een analyse bevat het rapport ook handrei kingen voor mogelijke verbeteringen. Al met al komt de opleiding van de Tricolores goed uit de bus. lijk geeft het rapport ook aan waar Willem II nog verbeteringen in de organisatie kan aanbren gen, al blijken sommige aanbeve- het onderzoek nog niet, red.). nationale selecties en de lage tus- lingen al door de werkelijkheid sentijdse uitval, temeer omdat de jeugdopleiding van Willem II - in vergelijking met andere clubs in dezelfde categorie - werkt met een bescheiden budget. In de rapportage wordt Willem II op basis van de stand op de ranglijst in 1997 vergeleken met clubs als dat we goed bezig zijn en dat AZ, FC Utrecht, Fortuna, NEC en RKC terwijl de resultaten ook naast die van de 'subtoppers' Vi tesse, Heerenveen, Twente en Roda JC worden gelegd. Natuur- Hij beschouwde elk tegendoelpunt als een misdaad tegen de mensheid en zou zo de verantwoordelijke schutter bij Amnesty International aanklagen. Om hem vanaf de stip te passeren moest je een uitgekiende pingel in huis hebben. Maar bovenal moest je zijn tongval zien te passeren. Zondag bezoekt Hans van Breukelen (43) als technisch directeur de wedstrijd Willem II - FC Utrecht. Wat gaat de tijd gaat toch snel. 1979- 1980 1980- 1981 1981-1982 1982- 1983 1983- 1984 1987- 1988 1988- 1989 - 1989-1990 1990- 1991 1991- 1992 1992- 1993 1993- 1994 1994- 1995 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 1998- 1999 Boek voor een onbewoond ei land: boek over de geschiedenis van Zuid-Afrika van Jan de Her- togh; Favoriete muziek: klassieke mu- kom er te weinig; ziek; Magazine Tricolores een chi- Stadionkrant informatief met goede toonzetting naar het pu- que blad. Zou wat meer beschou- bliek; wend mogen zijn; Levensmotto stel je onopval lend dienstbaar voor je mede mens op; Foto: Fotoburo Toin Damen kelen, inmiddels een paar jaar ac tief als adjunct-directeur bij Van Bree Jeans Casuals, een aanbod dat hij niet kon weigeren. Hij werd Van Breukelen loopt aan het eind technisch directeur bij FC Utrecht, de club waar Van Breukelen op 20-jarige leeftijd in de eredivisie debuteerde. 'Utrecht is altijd mijn grote liefde geweest', verklaarde hij bij zijn aanstelling. 'Hier liggen mijn roots. Het is een uitdaging om deze dub terug te brengen naar eenplaats in de subtop.' Sa men mettrainer Mark Wotte (sinds januari 1998 trainer in de Domstad), stippelde hij de weg uit steeds meehelpen om het gestelde die tot Europees voetbal moest lei- doel te bereiken.' den. 73 Interlands j Het Europees kampioenschap Imaakte veel goed. Van Breukelen debuteerde in 1980 in Oranje. De Iglorietijd van Cruyff en co was net PSV, Ajax, Twente niet voorbij en de toekomstige helden u:u" -■- (moesten nog wat rijpen. Tijdens de "interbellum"-jaren lukte het niet om de eindronden van grote toernooien te halen. Oranje .plaatste zich daarna wel voor het WK van 1990, maar kon de hoog- Vervolgens sloeg Van Breukelen Statistische feiten Willem II - FC Utrecht /tappcgooruicg M9 SOM dc tilburg tel; 013 5556991 Openma. 10-18 u. di. t/m wo. 9-18 u. do.vr. 9-21 u. za. 9-17 u. om een Russische aanval illegaal af te stoppen. Menig doomscenario I werd tevoorschijn getoverd. Het j kon nu toch niet meer misgaan? Nee hoor. Hans van Breukelen maakte aan alle Sovjet-illusies een einde door te doen waar hij goed in was: het keren van penalty's. En al- sluit aan bij onze eigen analyse. Zo wordt verdere professionalise ring van de scouting en de tech nische staf aangekaart. Dat heb ben we al ingevuld. We hebben nu een full-time hoofd scouting en een full-time hoofd jeugdop leiding (op het meetmoment van tuincentrum tilburg. zuid Clubartikel van de wedstrijd De Willem ll-clubwinkel heeft voor de wedstrijd tegen FC Utrecht een zwarte Tricolores- cap in de aanbieding van Fl. 26,95 voor Fl. 19,95 (Op deze speciale aanbiedingsprijs is geen Seizoen Club Card kor ting meervan toepassing). De openingstijden van de dub- winkel zijn: maandag t/m vrij dag van 13.00 uur tot 18.00 uur (vrijdags koopavond tot 19.30 uur) en zaterdag van kertijd ben ik wel bezorgd, omdat de training en verbetering van ac- maar daarvoor zal dan wel een ik me afvraag of we dit niveau met de nu beschikbare middelen kunnen handhaven. Een aantal 2 7 8 7 doelsal. 20-17 17-24 Radio Paloma Willem II Club show Vanavond is tussen zeven en negen uur weer een prominen te Willem ll'er te gast bij Radio Paloma in De Willem II Club Show. De presentatie van deze interactieve radio talkshow is in handen van Katja van der Lin den. De telefoon is een belang rijk onderdeel van het 'live' pro gramma. Luisteraars kunnen bellen naar de studio om de gast vragen te stellen öf om mee te doen aan een spelletje, waarmee kaarten voor de ko- mende wedstrijd te winnen zijn. Radio Paloma is te vinden op de frequentie 106 FM. Radio Palo ma is telefonisch bereikbaar via het nummer 00-3214659192. Prochtiqe cucloam schitterende hoqe v' irdev/erk potvaas samen voor moor I 5.95 In 1994 hing hij zijn handschoenen definitief aan de wilgen. Graag had technischebaan op bestuurlijk ni- hij nog een jaar als reservekeeper in veau en weigerde om die reden ook een functie als algemeen direc- overgenomen.' teur bij FC Twente. Jn de tussentijd gaf Van Breukelen Utrecht wel samen met ex-wielrenner Maarten In juni 1997 kreeg Hans van Breu- Spectoal voor de jVa donkere avonden trendy sfeerlichl I in ^eschenkdoosje j,* 20 cm. van 17.95 zsR I voor 13.95, 10 cm J van 11.95 voor 8.95 Hobby: bestuurlijk bezig zijn; Nationale competitie: moet blijven. Lokt meer mensen naar de stadions dan een geforceerde Tilburg: stad waar veel meer kan internationale competitie; dan de Tilburgers denken; Raad van commissarissen: nut- Wereldclub: Ajax. Die club voet- tig klankbord; balt leuk, presteert goed en is van Sportbladen: zouden meer posi tief kritisch kunnen zijn; Mooiste shirt Willem II; Mooiste stadion: Wembley sta dion in Londen; vij il LBO niveau it verwerken weringen nzonweringen, vaste aluminium hermen. a de professionele In verband met de december-feestmaand zijn de openingstijden van de Willem ll-clubwinkel verruimd. Van 13 december tot en met 23 december is de winkel dagelijks op maandag t/m vrijdag geopend van 13.00 uur tot en met 19.30 uur en op zaterdag van 11.00 uur tot en met 14.00 uur. Een bezoekje aan de dubwinkel is zeker de moeite waard want Wil lem II heeft een aantal verrassende aanbiedingen voor u in petto. tn demonstreert hoe u zeip aparte Jecoraties kunt maken, itenalen vindt u weer uj ons.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 13