‘Ik ben geen zakenman’ Sponsors lopeo over vso enthousiasme Wat is sr gBmrdBii van... Niets tipt aan de Warandeloop Al langer slager dan atleet >or is ier leurt Bagchus: Atletiek is mijn leven XER Nieuw pakket voor lopers zonder vereniging sten Enatleet Jas Hermens: ting 5355686 mid" ABAB accountants Hoelang loopt u al mee? Interpolis Cl Groep Scheepens reels me adviseurs Hoelang loopt u al mee? Donderdag 18 november 1999 pagina 21 QE TILBURGSE KOERIER 1999 pagina 20' elen en bd n s Bn 1US tje over uw bedrijf rondgaan? zijn Geurt Bagchus, derde van links. Damme Memorial. En de Warande- een i Voor wie zou u de loperuitleggen? Vnnr allo 'hnhhvlnnorc' dio woor on ig en iarden lefonisch iet nodig ng ien ing 000 en gratis fraaie ken. itte, en kerst! elke verze- en particu- goedkoper. skeren. Wie ken. Neem 00.000 par- in verzeke- /erzekering ok iets mee ia onze CZ et lang wilt dig ook di ets voor te Verrijt u TSCHOT 87 ?ich boog over de s” i. Eerst alleen Jacques Valentin liep alle grote marathons van de wereld. Als lid van de nationale marathonselectie werd hij regelmatig toegejuicht door een duizendkoppig publiek. Tegenwoordig kiest Valentin be wust voor kleinschalige evenementen. Voor wedstrijden waar de sfeer ontspannen is en met persoonlijke aandacht voor de atleten. ik voor de gehele Benelux verant woordelijk voor de promotie van guurlijk des te meer. Waarom loopt u warm voor de Warandeloop? Omdat de Warandeloc mix is van een loka zonder contract. "We gaan tot 2006 een contract sluiten met het Olym pisch Comitée. Dit contract geldt voor de komende twee zomer- en komende twee winterspelen. Met de ondertekening krijgt Asics het recht om de hele nationale selectie te kleden in Asics-outfit. En dat is natuurlijk een unieke kans". ben? Dat is toch waar het om draait. Als ex-atleet weet ik hoe belangrijk dat is". rla- te ^agnerplein) 4553757 weg voor man:i eer 3ROEP iERINGEN e sponsors over te lopen van en- i'. ter janus ember teert u dan van de ervaring van de KNAU, zonder dat u uw vrijheid verliest. En dat helpt u weer bij uw deelname aan de Warandeloop! geheugen, ifel herinm se records. Een ervan, dat 3.000 meter, staat nog net werelduurrecord en ties op pische flérr’- Jaarlijks nemen honderden trim mers en vrije tijdslopers deel aan de Internationale ABAB Warande- lopp. Zij bereiden zich voor in club verband of lopen zich op eigen hgutje warm. Bent u zo'n fervent lofper zonder dat u lid bent van een atletiekvereniging? Dan is Loopser- vijce Nederland iets voor u. Sinds kört kunt u namelijk ook individu eel lid worden bij atletiekbond de KNAU. Voor f 45,- per jaar profi- bij diverse hardloopevenementen. Een logische volgende stap was mijn eigen winkel, Runnersworld, aan het Inmiddels is het alweer 17 jaar ge leden, dat Geurt Bagchus aan de ba sis stond van de Runnersworld over lopen. Maar Geurt Bagchus beoef ik op hc naar de Daarvoor l keihard getraind. het lopen van wedstrijden nog sloop weer moge- ider bevinden Het leven van Geurt Bagchus wordt al sinds zijn 13e bepaald door alles wat met atletiek te maken heeft. Geen wonder dus, dat hij op den duur vanuit die atletiek zijn boterhammen ging verdienen. En met succes. Jos Hermens in 1972 records op 3, 5 en 10 kilometer. zekeraar is, die lokale betrokken- de bedrijvenloop. heid hoog in het vaandel heeft staan. ecialiseerd in ntgekoelde Ikswagens 1, TILBURG Balen In 1992 stopte Piet met wedstrij- verstek later den. Hij was toen 50. "Ik vond het de ik toen Si daaronder po vinden. Garar grootste Nederland- in zijn soort is. Bo vendien vindt het in Tilburg plaats en zijn er veel deelnemers. Voor wie zou u de loper uitleggen? die de gaan om te nemen. ABAB loopt al 75 jaar hard voor z"~ cliënten. Sinds een jaar of zeven is ABAB als hoofdsponsor verbonden aan de Warandeloc natuurlijk ook de c bedrijvenloop met teams. Waar loopt u hard voor? Voor elkaar en voor onze cliënten. Wat heeft u met hardlopen? Dat je voor internetsites, net als voor alle overige zaken die met re clame en communicatie te maken hebben, ook bij Scheepens terecht kunt. Voor concept, ontwerp en de volledige technische productie, eloop >nab M3PC3 Hoelang loopt u al mee? ervan: Runnersworld Tilburg en Runnersworld Den Bosch. Daar naast ben ik eigenaar van The tory. Dit bedrijf impor- de Benelux de merken .~ds sportkleding- merk), Duofold (thermische sport- onderkleding uit Amerika) Jacques Valentin niet meer te vergelijken met die van Asics bij alle mogelijke sporten". 15 jaar geleden. Op dit moment ben Niet zonder trots vertelt Valentin, 'dat Asics aan de vooravond staat van de ondertekening van een bij- Zo moet het gewoon, klaar". rruwwi lOOpt U VOOWp? Waarin niet? In Family Fashion, de leukste mode voor het hele gezin voor een aantrekkelijke prijs. Waar loopt u hard voor? Voor een mooie winkel met een prachtige collectie en met een ge zellige uitstraling. Wat heeft u met hardlopen? In de huidige tijd lijkt het wel of al- Loopservice Nederland is opgericht om 'ongebonden' lopers te helpen hun sport gezond en veilig te be oefenen. Want wat is er tegen een beetje extra ondersteuning? Zo kunnen eenvoudige adviezen over het juiste schoeisel en geschikte Elke morgen loopt Jacques Valen tin om 7 uur drie kwartier door de polder. Al zes jaar lang heeft hij geen dag gemist. Valentin kan niet zonder zijn hobby. "Een uit de hand gelopen hobby", vult hij aan. "Een hobby waarvoor ik meer dan ge middelde aanleg bleek te hebben. Vooral op de lange afstanden. Ik liep alles, van 10 kilometer tot en met de marathon. Maar terwijl ik op de 10 kilometer slechts gemiddeld was, ging de marathon steeds be ter". Uiteindelijk belandde de atleet in 1980 in de nationale marathonse lectie. Ook Gerard Nijboer maakte hiervan deel uit. "In die selectie liep ik alle grote marathons van de wereld. Mijn beste tijd zette ik be ginjaren 80 neer. Ik liep toen 2 uur 13 minuten en 45 seconden. Nog steeds is dat in Nederland één van de vijftien beste tijden ooit gelo pen". Sporthart 0p dit moment doet Valentin het sportief een stuk rustiger aan. "Ik loop nog 5 of 6 wedstrijden per jaar. Daaronder bevindt zich altijd 1 ma rathon. Ik kies die wedstrijden met zorg. Voor mij zijn sfeer en per- rjiet trainerscursussen. Al snel onl NlBUWB namen dekte hij echter, dat hij als trainer Al een aantal jaren is Global Sports diet full-time bezig kon zijn. En dus Communication één van de vaste trad hij in dienst bij Nike, waar hij leveranciers van atleten voor de In- ?kch boog over de sponsoring van temationale ABAB Warandeloop. pleten. Eerst alleen in Nederland, "De Warandeloop willen we als be- soonlijke aandacht erg belangrijk. Afgelopen zomer liep ik bijvoor beeld een marathon in Zuid-Lim- burg. Over een prachtig parcours dwars door de heuvels. Iedereen zei: 'Wat ga je beginnen, dat is veel te zwaar'. Maar ik vond het een uit daging". Waar eenhobby voor de meesten ook een hobby blijft, vormde deze voor Jacques Valentin de directe opstap naar zijn zakelijke carrière. "Als at leet werd ik gesponsord door Asics, een Japanse sportartikelenfirma. Op een gegeven moment kreeg ik daar een contract aangeboden. Asics wil de ook in Nederland actief aan de gaan timmeren en vroeg mij de functie van promotie- ranager. Hoewel ik op dat moment en leuke baan in het onderwijs had, waar ik bovendien alle faciliteiten kreeg om te kunnen lopen, besloot ik op het aanbod in te gaan. Want mijn hart lag toch bij de sport". Olympisch Vanuit een kaaspakhuisje in Bode graven groeide Asics Benelux uit tot een bedrijf met 30 werknemers. En nog steeds vervult Jacques Valentin er de functie van promotiemanager. "Alleen is mijn functie nu absoluut Slager Piet Voskens van Voskens Slagerijen uit Tilburg is al langer sla ger dan atleet. "Want", zo legt hij uit: "toen ik op mijn 17e begon met atletiek, werkte ik al in de slagerij". En dat tot groot plezier van zijn collega-lopers. Want als Piet in de jaren 60 met zijn team naar een wedstrijd ging, deelde hij in de bus steevast worst uit. te jd in Nederland. Het is vanuit sportief oogpunt langrijk evenement. Bovendien is het gezellig. Kortom, een happe ning waar je als bedrijf bij moet zijn. Waarop loopt de Warandeloop In de jaren '70 was Jos Hermens een van Nederlands topatleten. Sinds de jaren '80 houdt hij zich bezig met datgene wat hij eerder zelf miste: de begeleiding en marketing van atleten. En zijn bedrijf Global Sports Communication zit in de lift. Ondank dat Hermens, zo- qls hij het zelf zegt, geen zakenman is. Hoe goed Jos Hermens zelf pres- later in heel Europa. "Ik kwam overal. En overal waar ik kwam, kreeg ik vragen van atleten. Vragen Waarin loopt u voorop? Op het terrein van de productont wikkeling en de flexibele inrich ting van ons hoofdkantoor. Voor dat laatste is wereldwijd belang stelling getoond. Waar loopt u hard voor? Voor de klant. Dat klinkt afge zaagd, maar dat is echt zo: bij In terpolis denk je aan mensen. Wat heeft u met hardlopen? Afgezien van de Warandeloop ook de jaarlijkse Interpolis Trap penloop. En Willem n natuurlijk, daar lopen ze toch ook behoorlijk hard. Waarom loopt u warm voor de Warandeloop? Omdat wij "betrokken" zijn bij Til- crosswetis burgse activiteiten, noem het maatschappelijke betrokkenheid. Daarom kan de Warandeloop op onze warme steun rekenen. Waarop loopt de Warandeloop volgens u vooral in de kijkerd? Door het goede deelnemersveld. volgens u VOoral in de kijkerd? Voor alle sponsors is het te hopen, Met name door het deelnemers- dat er volop media op afkomen, zo dat het evenemen echt in de kij kerd staat. Wij leggen dagelijks de loper uit voor traploper. Onze huidige huisves- Voor wie zou u de loper uitleggen? onze cliënten. Ondernemers uit het ting aan de Sportweg kenmerkt Dat doen we voor iedereen: voor midden- en kleinbedrijf en de agra- zich door een moderne inrichting, klanten, medewerkers, tussenper- rische sector verdienen een behan- Modem, maar wel zo sfeervol datje sonen, gasten, etc. deling waarin een rode loper past. al gauw een thuiskamergevoel Wat mag er als een lopend vuur- Wat mag er als een lopend vuur- krijgt. tje over uw bedrijf rondgaan? tje over uw bedrijf rondgaan? Wat mag er als een lopend vuur- Dat Interpolis een menselijke ver- Dat we als eerste geëindigd zijn bij tje over uw bedrijf rondgaan? ™t op >g steeds. 0 m zijn presta- het EK van '74 en de Olym- Sports Communication de 1 Spelen in '76, liggen nog >rs in het geheugen. Zomoet het Als Asics-promotiemanager be zoekt Jacques Valentin regelmatig atletiekwedstrijden, waaronder de Internationale ABAB Warandeloop. Wat vindt hij eigenlijk van deze crosswedstrijd? "Ik heb de Waran deloop niet alleen bezocht, ik heb er zelfs een paar keer aan meegedaan. De Warandeloop was toen al een klassieker en is dat nu nog steeds. Asics sponsort niet voor niets al weer een paar jaar de prominenten loop. Voor mij is de Warandeloop de mooiste veldloop van Nederland, nee zelfs van Europa. En dat meen ik". Het succes van de Warandeloop wijt Valentin met name aan de organisa tie. "Daarachter zit een enthousiast team mensen met hart voor de atle tiek. Een team ook dat altijd op zoek is naar nieuwe ontwikkelingen. Verder is de omvang van het deel nemersveld natuurlijk ongekend. En ook het parcours en de persoon lijke aandacht springen eruit. Nee, eigenlijk kan er niks tippen aan de Internationale ABAB Warandeloop. tje over uw bedrijf rondgaan? Dat niet alleen tijdens de Fujifilm Businessrun, maar ook in ons dage lijks werk teamwork voorop staat. Hoelang loopt u al mee? Voor de eerste keer sponsorden we de ABAB Warandeloop in 1995. Dit is dus de vijfde keer. In zorgverze- keringsland lopen we al wat langer mee. In 1930 is onze voorloper Het Centraal Ziekenfonds opgericht. Waarin loopt u voorop? Het maakt niet uit: ziekenfonds of particulier. Zowel voor de individu ele verzekerde als voor bedrijven. Bij CZ is er geen verschil. Een over stap is eenvoudig geregeld. Onze verzekeringsadviseurs en mobiele kantoren zijn dicht in de buurt. Waar loopt u hard voor? kleding het lopen vaak een stuk plezieriger: van deskun lopers kan veel problemen voor komen. En een clinic onder leiding van een erva ren topatleet kan net dat beetje ex tra steun geven om meer plezier te beleven in het lopen. Voor nadere informatie: Loopser vice Nederland, Ronald Veerbeek, (030) 608 73 73. - Piet Voskens wist van jongs af aan dat jammer, maar rugklachten dwon- Voor onze verzekerden, onze klan- hij slager zou worden. Zijn vader had ten. een slagerij, dus wat was er logischer? Wat heeft u met hardlopen? Hij stond dus ook al lang en breed tus- Hardlopen is een sportieve bezig- sen het vlees, toen hij op zijn 17e eens heid, die evenals een aantal andere besloot om te gaan kijken op de atle- nnnCPPI/iPP UPliPPlanri ontspannende activiteiten bij- tiekbaan van VOLT. Bij de KPJ had Piet UUIJDül VluG nGUCI IPIIU draagt aan een gezond leven Als namelijk ontdekt, dat hij lopen leuk ZOrqverzekeraar zijn VTÖ vnnd "THipnnnhiiVnT.T'mpttwpp'h'a'i- Waarop volgens u vooral in de kijkerd? |ent u ze nog? Atleten als Jos Hermens, Geurt Bagchus, Piet Voskens en Jacques Valentin? Als atleet spraken z|e in hun tijd allemaal hun woordje mee. En na hun sportieve prestaties stapten ze stuk voor stuk het bedrijfsleven in. Sommigen bouwden een eigen bedrijf op, anderen maakten elders carrière. Vier gesprekken. middels uitgegroeid tot een vaste reünieplaats. En dat geeft toch een extra dimensie aan het Warande- loopfeest. Want een feest, dat is het. tierde op de Warandeloop (red.: ijermens won de Warandeloop in ^972) weet hij niet meer. "Als ik over trainen, vragen over wedstrij- cjenk aan de Warandeloop, zie ik den, over blessures en over nog veel ijiezelf alleen maar langs de kant meer". staan", verklaart hij zijn falende Hermens besefte, dat hij eigenlijk n. Wat Hermens zich nog net zo goed voor zichzelf kon be- rnert, zijn zijn Nederland- ginnen. Toen hij in 1984 de stap p de waagde, was hij, ook internatio- Ook naai, één van de eerste atletenma kelaars. Inmiddels behartigt Global belangen van 160 atleten in 27 landen. "Voor u. yc<. yvircuyut. die atleten regelen we de wedstrij- drijf j|os Hermens excelleerde in de jaren den, contracten, medische begelei- niet Zeventig op de 5 en 10 kilometer, ding, trainingskampen, promotie- tyaar zijn hart ging uit naar de ma- activiteiten en soms zelfs rkthon. Voordat hijechter kon privé-zaken. Dit gaat zo goed, dat o^erstappen, raakte hij gebles- we volgend jaar vanuit Boekel en sberd. Jos Hermens was pas 28 toen Uden verhuizen naar een nieuw zijn sportieve ambities aan digge- kantoor in Nijmegen. Daarnaast lèn gingen. "Het was pure overbe- hebben we nog een kantoor in het lasting", legt hij uit. "De begelei- Olympisch Stadion in Amsterdam", cling was waardeloos. Ze hebben me In totaal heeft Jos Hermens nu 18 zfelfs geïnjecteerd met cortisonen. medewerkers in dienst. "Die zijn Wisten ze toen veel." voor mij heel erg belangrijk", ver telt hij. "Ik ben zelf geen zakenman liefde vnnr atletiek en zal dat ook nooit worden. Ik ^jn blessure zette Jos Hermens aan merk, dat ik toch altijd in de eerste ijet denken. "Ik wilde andere atle- plaats handel vanuit mijn liefde ten ervoor behoeden, dat ze ooit voor de atletiek. Als zakenman ztoiets zouden meemaken". In moet ik echter wel geld verdienen, pjlaats van terug te gaan naar het En daar zorgen mijn mensen voor", cjhderwijs, startte Hermens daarom or en een goede senior. Mijn clubre- cordbiji' ter staat volgens mij Bovendien heb ik op c inmiddels 2.33 gelope: hij zijn prestaties. Bagchus geeft toe, dat zijn sportieve prestaties het desondanks niet hebben ge haald bij zijn persoonlijke ambi ties. Ik wilde zo graag, dat ik vaak te veel risicos nam. Het gevolg was een veelvoud van blessures. Ik heb daardoor niet alles uit mijn sportie ve carrière weten te halen. Zijn za- kèlijke kwaliteiten kon Geurt Bagchus wel benutten. Het begon allemaal, toen de Amerikaanse hardloopschoenen hier in Europa op de markt kwamen. De reguliere detailhandel durfde de stap naar die revolutionaire schoenen niet aan en dus reden wij met drie auto's Mountain Equipment (een Engels vanuit Tilburg naar Düsseldorf om outdoor kledingmerk). Door zijn loop? Dat is voor mij zonder meer daar onze Nikes te kopen. Wat later werk is Bagchus eigenlijk de hele een uniek evenement, stelt verkochten we deze loopschoenen dag bezig met atletiek. En dat is Bagchus. Met Runnersworld heb- voor mij meteen het belangrijkste ben we sinds jaar en dag ook een logische volgende stap was voordeel. Ik kan nu het grootste verkoopstand op het parcours van eigen winkel, Runnersworld, deel van mijn tijd bezig zijn met de Warandeloop. Deze stand is in- ircü Stadhuisplein in Tilburg, datgene waarvan ik zelf nog steeds - helemaal vol ben. Ik kan nieuwe producten ontwikkelen, veel en thousiaste mensen daadwerkelijk groep. Hij vertelt: Runnersworld is op weg helpen en blijven praten te moment ook de goede vorm heb- lujifllm i Hoeiang i00pt u ai mee? Dit is het zevende jaar dat Fujifilm de Warandeloop sponsort. Waarin loopt u voorop? In het aantal deelnemende teams aan de Fujifilm Businessrun. In 1998 hadden we maar liefst 10 teams. Waar loopt u hard voor? Om de beste fotorolletjes, het bes te fotopapier en de beste offsetpl ten voor de grafische industrie maat niet alleen over atletiek, hij maken. JCUefent het ook nog steeds. Nu sta Wat heeft u met hardlopen? "*3'" het punt om te vertrekken Op het Fuji terrein wordt jaarlijks me New York City Marathon, de Ekiden gelopen. Dit is een Ja- heb ik de afgelopen tijd panse estafetteloop, waaraan al- getraind. Voor mezelf is leen Fuji medewerkers deelnemen. Waarom loopt u warm voor de steeds een enorme drijfveer om te Warandeloop? trainen. Dat gaat er nooit meer uit Omdat dit het denk ik. Zo ben ik mentaal al bezig se evenement in zijn soort is. Bo om me eens aan ultra lopen te gaan wagen. Nu alleen mijn lijf nog. Het is duidelijk: Geurt Bagchus is een liefhebber. Atletiek is mijn leven. Voor al onze medewerkers Op TV bijvoorbeeld volg ik alles. En sportieve uitdaging aanga in augustus is er de jaarlijkse bede- aan de Warandeloop deel te vaart naar Brussel voor de Ivo van Wat mag er als een lopend vuur- Als sponsor aan de Warandeloon mag dat geen naam hebben, er deelnemer al helemaal niet! Als re- >op. Hierbij hoort clamebureau daarentegen dit jaar HetbedrijfMarcaisgestartinl985. deelname aan de alweer 26 jaar. Waarbij we in onze Waarin loopt u voorop? een aantal uitingen die we voor onze op drachtgevers maken, streven naar op-vallen in plaats van mee-lopen. Waarin loopt u voorop? Zelf denken we dat we voorop lopen ABAB is hoofdsponsor bij verschil- in service, (vak)technische capad- lende atletiekevenementen, waar- teit en creativiteit. onder veel hardloopwedstrijden. Waar loopt u hard voor? Atletiek is een fantastische sport. Je kunt het zo gek niet bedenken. a Veelzijdig, geschikt voor jong en Wat heeft u met hardlopen? [es draait om hardlopen. We staan oud en voor iedereen die van sport In de letterlijke zin weinig, maar fi- bijna niet meer stil. Behalve bij een houdt. guurlijk des te meer. overwinning natuurlijk. Waarom loopt u warm voor de Waarom loopt u warm voor de Waarom loopt u warm voor de Warandeloop? Warandeloop? Warandeloop? De Warandeloop is de belangrijkste Omdat de Warandeloop een prima Vanwege de goede organisatie en '’’■''--’•“'istrijd in Nederland. Het is mix is van een lokaal evenement de enorme bekendheid bij ook ons .portief oogpunt een be- met een landelijke en zelfs interna- publiek. tionale allure. Plezierig kleinscha- Voor wie zou de loper uitleggen? lig en niet zo opgeklopt. En, eerlijk Voor twee groepen. Natuurlijk voor is braaf, één keer per jaar is ook onze klanten en alle toekomstige goed bij te houden. klanten. Daarnaast ook voor onze Voor wie zou u de loper uitleggen eigen medewerkers, want die zijn In onze oude huisvesting, het he- bepalend voor ons gezicht naar bui- renhuis aan het Wilhelminapark, ten. veld. hadden we die letterlijk permanent wat mag er als een lopend vuur- Voor wie zou u de loper uitleggen? uit liggen. Zo'n zware donkerrode tje over uw bedrijf rondgaan? Wij leggen dagelijks de loper uit voor traploper. Onze huidige huisves- Dat ons huidige filiaalbestand in onze cliënten. Ondernemers uit het ting aan de Sportweg kenmerkt Nederland met 32 filialen de ko- midden- en kleinbedrijf en de agra- zich door een moderne inrichtingmende jaren verder zal worden uit- behan- Modem, maar wel zo sfeervol datje gebreid. deling waarin een rode loper past. f niet missen. Het is namelijk niet alleen de opening van het cross-seizoen, het is voor ons ook een loop waar we jonge, opkomen de atleten kunnen laten starten. En die kans krijgen we niet vaak. Or ganisaties zitten toch doorgaans te wachten op de bekende namen. Wat dat betreft, merk ik dat ook bij de Warandeloop de liefde voor de atletiek het wint van de commer cie. En dat is een hele goede zaak". Wat verwacht Jos Hermens dit jaar voor zijn atleten? "Als Global Sports Communicationa zorgen we er natuurlijk voor, dat we een ijzer- Ook dit jaar wordt de Internationale ABAB Warandeloc sterk team aan de start hebben lijk gemaakt door een flink aantal sponsors. Daarond^ staan. We weten zeker, dat er zich zich onder meer: ABAB accountants, CZ Groep, Fujifilm, Interpolis, potentiële winnaars be- Marca, Mercure Hotel en Scheepens Reclame Adviseurs. Gevraagd anderen kunnen we al- naar hun beweegredenen, blijken de leen niks. Want we weten hoe ze thousiasme. Een aantal 'loopvragen'. getraind hebben, we weten hoe ze ervoor staan. Maar of ze op het juis- gezond leven. Als r zijn we betrokken vond. "Ik begon bij VOLT met twee trai- ben ik degene i. Gezondheid is een ningen per week. In het begin legde ik ten voor de vrijwilligers levert" k gegeven. me toe op baannummers, zoals ver- Wat vindt Piet Voskens eigenlijk loopt de Warandeloop springen, hoogspringen en hink-stap- van de Warandeloop? "In sportief - - - -- - sprong. Van het een kwam het ander opzicht vind ik het een heel be slecht weer, koud en kil: barre om- eninl965werdikclubkampioenopde >r maken. Ook goede raad standigheden dus die het beste in tienkamp". indige trainers en ervaren de atleten naar boven halen. loopcursus of een Bagchus is op dit moment eigenaar een winkelformule met een verre- van de Runnersworldwinkels in Til- gaande specialisatie op het gebied burg en Den Bosch en van The van de atletiek in het algemeen en Sports Factory, een sportkleding- de loopsport in het bijzonder. Run- importeur. Als atleet was Geurt nersworld heeft op dit moment 18 Bagchus een meer dan modale juni- winkels. Ik ben eigenaar van twee de C-jongens op de 800 me- j nog steeds. de marathon Sports Factc rpen, illustreert teert voor c Bagchus geeft Ron Hill (een Engels gen me ertoe. Nu trim ik alleen nog. Op zondagochtend"Dit neemt niet weg, dat Piet Voskens nog steeds lid is van Attila. "Ik volg alles. Dat gaat vanzelf, want met mijn party service verzorg ik de catering in de kantine. Ook op de Warandeloop i die de lunchpakket- vnjv Wat vindt Piet van de Warandeloop? "In opzicht vind ik het een 1 langrijk evenement. Ikzelf heb er een paar keer aan meegedaan, maar Voskens bleek echter toch een voor- toen was het nog niet zo'n belang- liefdetehebbenvoorhetlopen.Endan rijke cross. Toen de wedstrijd gro- Voor alle 'hobbylopers' die weer en met name op de lange afstanden. "Mijn ter werd, ben ik gaan meehelpen in wind trotseren en natuurlijk voor beste prestaties? Ik liep de 30 kilome- de organisatie. Mijn taken liggen onze eigen lopers, die bij debedrij- ter in 1 uur 52 en de marathon in 2 uur nu vooral bij de start/finish en bij venloop de eer van CZ hooghouden. 42. Die marathon liep ik op mijn 40e". de prijsuitreiking. Ook dit jaar ben Wat mag er als een lopend vuur- ik daar present, gegarandeerd. Vp- tje over uw bedrijf rondgaan? BalBh rig jaarmoestik vanwege mijnwerk Dat CZ voor een prima premie een In 1992 stopte Piet met wedstrij- verstek laten gaan. Maar daar baal- prachtig product heeft. den. Hij was toen 50. "Ik vond het de ik toen stevig van". 5011

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 21