®GI IHj Tijdens begrotingsbehandeling 124 moties en amendementen Ruim 1,5 miljard gulden voor gemeentebeleid 2000 emeentenieuws ifc'j Moties 0% E j. n. Donderdag 4 november 1999 - pagina 11 DE TILBURGSE KOERIER Amendementen igt Foto’s: MultiVision en Partners, Frans van Ameijde, Laurens Janus 999 pagina 10 Tj KETS’ ERDAG 6 Zoals u verleden week op de Gemeentepagina’s heeft kunnen lezen, heeft de Tilburgse gemeenteraad maandag 1 en dinsdag 2 november vergaderd over de begroting voor het jaar 2000. Al met al is de 39 personen tellende raad vijftien uur bij elkaar geweest. Per motie amendement is vermeld: Nummer Fractie Kort onderwerp Bedrag Onderwerp 3 II Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Ml 6 GL Snelbusverbinding Nagaan of het mogelijk is om tijdens de ochtend- en avondspits een snel busverbinding (zonder haltestops) tussen Heyhoef en Centraal Station Tilburg aan te bieden, dit als tijde- A19a PvdA Ontwikkelingen in/om Piushaven 2.500.000,- Een extra reservering ad f 2.500.000 bestemd voor de ontwikkeling c.q. opwaardering van de Piushaven. M03 CDA Pius Event Onderzoeken op welke wijze tot een in de evenementenprogrammering op te nemen minimaal tweejaarlijks herkenbaar ‘Pius Event’ kan worden gekomen. Hier zijn geen bedragen mee gemoeid. rpen jaar dus geld uitgetrokk begrotings^ totaal geeft 1,5 miljard gul nieuw beleid. Ml 2 VVD Digitaal Educatief Centrum (DEC) Op zo kort mogelijke termijn in overleg treden met de OBT inzake het met gezamenlijke inspanning reali seren van een DEC in de bibliotheek van wijkcentrum Heyhoef, teneinde de Raad in de eerste maanden van 2000 een concreet voorstel te kunnen voorleggen M07 CDA Digitaal Educatief Centrum (DEC) In overleg met de Openbare Bibliotheek Tilburg een nader onder- bouwd plan ontwikkelen om te komen tot een DEC in wijkbibliotheek Heijhoef. Hier zijn nog geen bedragen mee gemoeid. De VVD heeft een gelijksoortige motie ingediend. Burgemeester Stekelenburg deed nog een oproep aan de leden van de raad om zorgvuldig met het besteedbare geld om te gaan, omdat we de komende tijd zuiniger aan moeten doen. Tilburg verwacht in de toekomst minder inkom sten van het rijk te krijgen. Ml 8 AB Beschermd dorpsgezicht kom Udenhout Een onderzoek starten ter realisering van een beschermd dorpsgezicht van de kom Udenhout. Omdat het om een onderzoek gaat zijn hier geen bedragen mee gemoeid. Mil VVD Verboden wapenbezit Onderzoeken wat de mogelijkheden in Tilburg zijn om een dergelijk expe riment (in een bepaald gebied auto’s op wapens controleren) uit te voeren. Hier zijn voorlopig nog geen bedragen mee gemoeid. M69 GL Heuvel Infrastructurele voorzieningen nood zakelijk ter uitvoering van besluit afsluiting Heuvel voor bussen mag niet leiden tot temporisering van gewenste openbaar vervoersvoorzie ningen. lijke voorziening tot het moment waarop het station Reeshof is gereali seerd. Ook hier weer gaat het om een onderzoek waarbij nu nog niet te zeggen is of de uitkomsten van het onderzoek geld gaat kosten en hoeveel. A02a CDA, WD, PvdA, GL Aanvullende voorstellen begroting 600.000,-; Verdeling: eenmalig 459.500,-; struc tureel 140.000,- stijging kosten Flexwet zwemaccomm. worden voor de helft gecompenseerd ad f 125.000; beheerkosten voor vakantiewoning de Leeuwenkoning voor minima krij; f 2.500; Het Milieucafé krijgt net als in 1999 f 15.000; De Verschijning Ml 3 PvdA Stimuleringsfonds Hergebruik Historische panden Instellen van een stimuleringsfonds Hergebruik Historische panden. Het gaat hier om de aankoop en het stimuleren van aankoop van histori sche panden in Tilburg en herge bruik door derden om zo de monu menten en mooie gebouwen voor Tilburg te bewaren. Ook hier is geen bedrag mee gemoeid, wel wordt er nu een fonds opgericht waarin jaarlijks 3 van de M68 AB Segregatie Tilburg Noord Op zo kort mogelijke termijn schrif telijk inzichtelijk maken het totaal pakket aan maatregelen, waarmee het proces van het zich voordoen van een steeds sterkere segregatie in Tilburg Noord, wordt tegengegaan. Het gaat hierbij vooral om maatre gelen in de huisvesting. Het college geeft zo snel mogelijk een overzicht van maatregelen. - Veiligheid in de stad; - Onderhoud van trottoirs, wegen en openbaar groen. Daar moet dringend wat aan gedaan worden, vindt de gemeenteraad; - Armoedebeleid; Meer aandacht voor zorg; - Toekomst van de Piushaven. voorstellen heeft ingediend voor twintig miljoen gulden, terwijl er maar vier miljoen besteed kon worden. Voor de volgende onderwerpen wordt volgend dd uitgetrokken, dit is naast de svoorstellen van het college. In ft de gemeente voor 2000 ruim tlden uit aan bestaand en AOla CDA, WD, PvdA, GL Thuiszorg, beheer en onderhoud wegen, trottoirs en openbaar groen; subjectsubsidie eenmalig f4.000.000,00 Voor het jaar 2000 bedragen beschik baar stellen met de volgende verde ling: 1 miljoen Thuiszorg, 2 miljoen Beheer/onderhoud, 1 miljoen Subjectsubsidie Om het nieuwe beleid te ondersteunen, dienden de fracties maar liefst 124 moties en amendementen in. Amendementen zijn wijzigingen op voor stellen van het college van burgemeester en wethouders en moties zijn compleet nieuwe voorstellen. Op deze pagina treft u een overzicht aan van de moties en amendementen die de gemeenteraad na stemming heeft aange nomen. Van de 124 zijn er veertien over gebleven. Dit komt vooral omdat de raad CDA, PvdA, VVD, Groen Links, Algemeen Belang, Algemene Bejaardenpartij Tilburg, SP en D66 begonnen maandag met het geven van Algemene Beschouwingen. De politieke partijen vertelden aan de burgemeester als voor zitter van de raad hoe zij de toekomst van Tilburg zien. Zij maakten duidelijk wat zij belangrijk vinden. Verder kwam uitgebreid aan de orde waar het in de begroting natuurlijk om gaat: hoe het beschikbare geld verdeeld moet worden. De belangrijkste punten die daarbij naar voren kwamen, zijn: krijgt f 7.000; Het Noord-Brabants Natuurmuseum krijgt eenmalig f 400.000 voor de blijvende expositie De Reis; Het Moving Mime festival krijgt f 15.000; De Stichting Leergeld tot slot krijgt f 35.000 Ml 5 GL WIW dienstbetrekking Ten behoeve van de opstelling van de perspectiefnota 2001-2004 in kaart brengen wat de gevolgen zijn van de stijgende kosten verbonden aan WIW dienstbetrekkingen voor belangheb benden, de komende jaren. Ook weer geen kosten mee gemoeid. M59 ABT Project HINT Nader kennis nemen van het project HINT en nagaan of een dergelijk project ook voor Tilburgse ouderen en allochtonen zinvol is. Wederom geen geldbedragen. winst op grondverkopen door de gemeenté wordt gestort. CD CD O

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 11