MLVII ICIQIi MC 5 Ib ifl it 'o r Lexus Sport Coupé ober ir Audi modificeert de TT H D4TO Specificatiewijzigingen bij Subaru ur f Brake Assist vooralle Nissans ze VAN DORST BREDA S DAIHATSU rr i JL r 1999 pagina 34 Jaargang 11 nr 43 Donderdag 28 oktober 1999 Oplage 104.000 pag. 3 Uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dato Autotest Mazda MPV2.0 Exclusive Deze week DEALERS Eigenbouw .01315430022 .01315422133 .01315423030 .01315943943 ..01315053944 ...01315802020 .01315331206 .01315478980 .01315443330 01314683911 ..01314634355 .01315420143 .01314647676 .01315363924 ..01315355575 ..01315355655 ...01315351035 .01315321411 ?n, Onderhoud (Zjlexus OCCASIONS KIJKEN? Reparatie APK Keuringen Schade herstel trappen e.d. Bergoss, jrtere etc. Zo’n tien jaar geleden zag het luxueuze topmerk Lexus, een volledige Toyota-dochter, het levens licht. De aansluiting op de Amerikaanse markt werd snel gevonden, een stevige positie in het tradi tionele Europa laat nog steeds op zich wachten. Auto Bongers heeft meer, geeft meer... Waar hebben we dit eerder gezien? •n mid- en een wielen aandrijft. De auto staat op 18 inch lichtmetalen wielen met 245/40 ZR 18 banden. Op het dashboard kan men de spanning per band in de gaten houden en als er onverhoopt een band lek zou raken, kan men nog een flink eind doorrij den om ‘m thuis of bij de gara ge te verwisselen. Wanneer Lexus met de Sport Coupe op de markt gaat komen is nog niet bekend, maar dat ie gaat komen kan met een be hoorlijk zekerheid worden ge steld. Subaru Dekkers Suzuki Gijsbers Toyota Autonova Volvo Van Roosmalen ....01315840000 VW/Audi Auto Bongers. lichtmetalen 1). heeft een aantal ogen ondergaan. i voortaan een bui- LEXUS DEALER VOOR ZUID-NEDERLAND I Autobedrijf Van Dorst, Crogtdijk 54 Breda, 076 - 57120 00 Off. Sub Dealer AUTOBEDR. J.PAYMANS BEDRIJFSWEG 2, OISTERWIJK, TEL. 013-5282324 Alfa Romeo Wouters BMW Renova Chrysler Chrysler L. op Zand...O4161363993 Citroën Bertens Daewoo Auto Braat Tilb01314680044 Daihatsu Ad v.d. Wouw04161363412 •Ford •Ford Van Rijn Honda De Graaft. Kia Schapendonk Mazda Van Heumen Mercedes Benz Autoparc04161361553 Mitsubishi Kluitmans... Nissan Denissen..... •Opel Gebr. Vullings01314680468 Peugeot Collaris Peugeot Spijkers Goirle01315347771 Renault Van der Boom01315364011 Rover •Seat/Saab Zuidoost Seat Auto Noordhoek...01314553678 Skoda tt van al is Aan iedere nieuwe auto die op de markt komt gaat een uitgebreid ontwikkelingsproces vooraf. Vaak wordt eerst een lijst met ei sen opgesteld, waarbij vooral de marketingafdeling een behoorlij ke vinger in de pap heeft. Daar naast stelt de techniek zijn gren- I zen en heeft de designafdeling ook zo zijn voorwaarden. Dit I wordt allemaal in één pot ge gooid en daaruit komt dan een omschrijving waaraan de nieuwe auto moet voldoen. Tot dusver dacht ik inderdaad dat het altijd zo ging, maar uit een stukje dat ik recent las in het BMW Magazine, blijkt het ook nog wel eens anders te gaan. Zo was er een trouwe medewer ker van het Duitse merk die zich dagelijks bezig hield met het bouwen van prototypes. Hij voel de zich als een vis in het water bij deze fabrikant van sportieve en hoogwaardige automobielen. Maar toen hij vader werd, ging hij ineens andere eisen stellen aan zijn eigen auto. Eigenlijk zoude heer in kwestie graag een l stationwagon willen hebben, maar die werd bij BMW op dat moment niet gebouwd. Ja, dan kun je als prototypebouwer ei genlijk maar één ding doen, zelf zo’n stationwagon bouwen. Hij kocht een 3-seriemet schade en ging in zijn eigen garage aan de slag. Achtersteven eraf zagen, dakplaat verlengen, extra ach terruiten monteren en een vijfde deur maken. Het was voor ‘m een leuke hobby en de technieken die nodig zijn om een auto uit het ‘niets’ te maken, had hij in de vingers. Vlak voor de grote va kantie had hij zijn 3-serie Tou ring klaar, een geslaagde auto zo vond hij zelf. Even voor de lol de auto aan zijn collega’s laten zien. Ja, dat had hij beter niet kunnen doen. Na eerst de nodige compli menten ontvangen te hebben, kwam zijn baas naar buiten en verbood hem met deze auto nog het BMW-terrein te verlaten. Het was niet alleen een aardig staal tje huisvlijt, de auto zag er zo ge slaagd uit dat dit model direct een verdere ontwikkeling moest doormaken en daarbij kon men in dat stadium geen spionfoto’s gebruiken. De eigenbouw 3-serie stationwagon leidde met slechts kleine modificaties tot de eerste generatie 3-serie Touring. Hoe de man met vrouw en kind uit eindelijk op vakantie gegaan is, vertelt het verhaal niet... Tony Vos (930 5000 AK Tilburg lotor Show ta op haar ve Lexus Sport .jl het merk -'f niet eens )e bij ons beken- GS300 en IS200 laar gewoon als Toyo- :ht, omdat het op de Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Redactie: Tony Vos Tel. 0495/4309J Postbus 410 - 5 bestaande auto’s gratis worden doorgevoerd. Het betreffen ver anderingen aan zowel het bn- dynamica. De voorwielaangedreven TT krijgt BONGERS Tel.: (013) 5321411 12, Tel.: (013) 5283226 'JÖf' Als gevolg van recente kritiek van klanten op het rijgedrag in sommige grenssituaties van de anderingen aan zowe Audi TT, introduceert het merk derstel als de aerody een reeks modificaties die ook op J Tijdens de Tokyo Moti onthulde Toyota op hi stand de nieuwe Lexu Coupe en dat terwijl I Lexus in Japan zelf n, leverbaar is. De bij o" deLS400, C~* worden das ta verkocht, omdat het op de thuismarkt niet nodig is de klant met een andere merk naam van de Toyota-kwaliteit in de hogere marktsegmenten te overtuigen. Het modeljaar 2000 begint voor het Japanse merk Subaru met een aantal specificatiewijzigin- gen voor vrijwel alle modellen. Voor iedere Subaru zijn nu een aantal nieuwe kleuren lever baar. De standaarduitrusting van de Impreza AWD is verrijkt met centrale vergrendeling met afstandsbediening op de 2 liter uitgaves en roofrails op alle Plus-versies. Hout en leer Het interieurontwerp van de nieuwe Lexus Sport Coupe kwam in Japan tot stand. Er wordt een combinatie van hout en leer gebruikt. Het instrumen tarium is verdeeld over drie analoge ronde klokken, terwijl ook is voorzien in een 7 inch dis play voor het navigatiesysteem. De stoelen hebben aan beide kanten een geheugen om ver schillende instellingen te bewa ren. De achterbank biedt alleen plaats aan twee kinderen. Het fraaie dak is gemaakt aluminium. Dat materiaal niet alleen licht en sterk van constructie maar bevordert ook Duits voorbeeld De eerste Lexus die op de markt kwam, was de LS400, een grote limousine waarbij tijdens de ontwikkeling zeer sterk is gekeken naar de toen malige Mercedes S-klasse waar het öïn het design gaat. Bij het nieuwe ‘juweel van Lexus’, zoals men bij Toyota zelf zegt, is niet alleen naar de vormgeving, maar ook naar het volledige concept van een Mercedes gekeken en daarom nieuw ontwerp l wielen (16 inch) Ook de Legacy 1 detailwijzigingen ondergaan. Standaard is voortaan een bui tentemperatuurmeter en ach terin rolgordels met een zoge naamde lock-up functie voor het veilig vastzetten van kinderzit jes. Vanaf de GL-uitgave zijn sidebags standaard alsmede af standsbediening op de centrale vergrendeling, regelbare inter val op de ruitenwissers en mee gespoten buitenspiegels. Bij de GX-uitgave hoort vanaf nu een lederen stuurwiel, pookknop en AUTO <Jb Tilburg: Ringbaan Noord 65, Oisterwijk: Sprendlingenstraat 11 de veiligheid. In 20 seconden verdwijnt de kap in de koffer ruimte. Het uitgebreide verwar- mings- en ventilatiesysteem is zo gemaakt dat het perfect in speelt op de wensen van de be stuurder of de kap nu open of ge sloten is. Als in de zomer met een felle zon open wordt gere den, is het geen probleem om koele lucht op te roepen, terwijl in het najaar probleemloos de inzittenden op temperatuur worden gehouden. Het audio-systéem in de Lexus Sport Coupe is een verhaal apart. Dit systeem is volledig op de auto toegesneden en werd ontwikkeld door de specialist Mark Levinson. Negen luidspre kers zijn strategisch opgesteld, andere stabilisatoren aan de vooras en bij de quattro-model- len ook achter. Voor en achter krijgt de auto andere en vooral straffere schokdempers en zul len gemodificeerde dwarsarmen worden toegepast. Tot slot wordt op de achterzijde een spoi ler geplaatst. Het resultaat is het behoud van de handelbaar heid met een betere beheers baarheid in het grensbereik. Vanaf de december-produktie zullen deze wijzigingen worden doorgevoerd. Iedereen die nu al een TT in bezit heeft, zal door de Audi-dealer worden benaderd om de genoemde wijzigingen gratis te laten doorvoeren. De modificaties worden in twee fa ses doorgevoerd. Eerst komt het onderstel aan de beurt, daarna wordt de spoiler gemonteerd. zodat alle inzittenden maximaal van het fraaie geluid kunnen ge nieten. Een aantal functies kun nen vanaf het stuurwiel worden bediend. En de hele audio-in- stallatie kan met een deurtje aan het oog worden onttrokken. De spectaculaire Impreza GT Turbo AWD krijgt wissers met een regelbare interval, een denconsole in metaallook ei De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dealer Associatie Tilburg en Oms treken, verschijnt in geheel Til burg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oister wijk, Moergestel en Hilvarenbeek. herkennen we in de nieuwe Lexus Sport Coupe vlekkeloos de Mercedes SLK. De auto heeft echter in tegenstelling tot zijn Duitse voorbeeld een kleine ach terbank voor eventueel twee kinderen. Eén model biedt de voordelen van het open rijden van een ware cabriolet, maar met een druk op de knop is de Sport Coupe in een gesloten coupé te veranderen met een elegant gelijnd dak. Dit dak klapt in twee delen op elkaar en verdwijnt in de bagageruimte die voor deze handeling aan de achterkant scharniert. Sotiris Kovos is verantwoordelijk voor het exterieurdesign. Hij bracht eerst enkele weken aan de Fran se Rivièra door om daar inspira tie op te doen. De bekende Toyo ta-kwaliteit wordt in dit model gekoppeld, aan een elegante vormgeving en pure lijnen. Zo zijn de flanken vrij van strips, randen of sterke groeven. Daar mee moet een uitstraling wor den verkregen van klassieke Kleptiming Deze conceptauto is meteen van af het begin als cabriolet ont wikkeld en dat betekent dat in de carrosserie de nodige verste vigen zijn aangebracht en dat de aërodynamische eigenschappen op het open rijden zijn afge stemd. De auto heeft rondom een double wishbone wielophan ging. Voorin ligt een V8 met va riabele kleptiming die via een vijftraps automaat de achter- handremgreep alsmede opberg- netten aan de achterzijde van de voorstoelen en twee verlichte make-up spiegels. Ook de Lega cy Outback krijgt side-airbags en een regelbare interval. Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Nissan heeft bekend gemaakt dat men in de toekomst alle per sonenauto’s wil Uitrusten met de zojuist op de Primera geïntro duceerde Brake Assist. Dit sys teem wordt in combinatie met ABS aangeboden en zorgt voor een veilige noodstop. Zo zullen de nieuwe Almera en de Tino ruimtewagen ook met de Brake Assist worden geleverd. Uit on derzoek is namelijk gebleken dat de meeste bestuurders in een panieksituatie niet hard ge noeg op het rempedaal trappen en daardoor wordt het ABS niet geactiveerd. Brake Assist lost dit probleem op. De techniek helpt de bestuurder om met minder pedaaldruk toch harder te remmen. Het systeem her kent de panieksituatie aan de snelheid en kracht waarmee het rempedaal wordt ingetrapt. En ondanks dat alles houdt de be stuurder de volledige controle over zijn of haar voertuig. I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 35